Resultat PRK 2

Norrvalla IP, Skellefteå   2022-06-22

Arrangör: Skellefteå AIK Friidrott Tävlingsledare: Niklas Wiklund Senast uppdaterad: 2022-06-23 10:42:49
Kvinnor 200 m
Vind: -2.2
1 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 27.89 PB
2 Alice Ridderstråle
Piteå IF
07 Piteå IF 28.22
3 Alva Renström
Skellefteå AIK
10 Skellefteå AIK 31.04 PB
Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF DNF
Vera Lauri
IFK Umeå
06 IFK Umeå DNS
Kvinnor 1500 m
1 Thea Norlund
Skellefteå AIK
00 Skellefteå AIK 4:39.95
2 My Rundgren
Luleå FIF
03 Luleå FIF 4:42.27 PB
Kvinnor 3000 m
Kommentar: Mixad med männen. men systemet godkänner ej mix efter redan gjord heatindelning
1 Jenny Wikedal
Lycksele LK
76 Lycksele LK 11:33.55
My Rundgren
Luleå FIF
03 Luleå FIF DNS
Anna Morén
Skellefteå AIK
77 Skellefteå AIK DNS
Kvinnor Höjd
1 Agnes Grönlund
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 136 =SB
2 Millie Lundgren
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 112
100104108112116120124128132136140
Millie Lundgrenoooxxoxxx
Agnes Grönlund-----oooxoxxoxxx
Kvinnor Stav
1 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 262 PB
Sanna Häggström
Skellefteå AIK
01 Skellefteå AIK x
222232242252262272282
Tilda Fridenborgoooxxoxxoxxx
Sanna Häggström------xxx
Kvinnor Längd
1 Agnes Grönlund
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 4.37 +1.9 PB
123456
Agnes Grönlund4.20 0.04.12 -1.13.75 +1.93.82 -0.34.32 +1.24.37 +1.9
Kvinnor Tresteg
1 Fia Viklund
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 11.40 +1.3
2 Miranda Rosenius
Skellefteå AIK
02 Skellefteå AIK 10.29 +0.7
3 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 9.50 -0.2
123456
Fia Viklundx 11.20 -0.411.18 +2.3x 11.05 +0.511.40 +1.3
Miranda Roseniusx 10.29 +0.7x x x x
Tilda Fridenborgx x 9.30 +0.3x 9.13 +0.79.50 -0.2
F13 Längd
Hoppzon
1 Ädla Bellgran
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 4.11 0.0 PB
2 Siri Lindgren
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 3.87 -0.3 PB
3 Elsi Lindgren
Skellefteå AIK
11 Skellefteå AIK 2.47 +3.7
123456
Ädla Bellgran4.03 -0.94.11 0.04.03 -0.1x 4.00 +1.33.95 +0.2
Siri Lindgren3.87 -0.3x 3.66 -0.23.45 +0.63.70 +0.83.54 +0.2
Elsi Lindgren2.47 +3.7x 1.99 -0.72.21 +0.12.11 +0.92.29 +0.8
Män 200 m
Vind: -1.0
1 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 22.91
2 Jonathan Marklund
Skellefteå AIK
97 Skellefteå AIK 23.97
3 Martin Alfredsson
IFK Umeå
84 IFK Umeå 25.09 PB
4 Kevin Lindmark
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 25.57
Ville Makslahti
Luleå FIF
03 Luleå FIF DNS
Män 3000 m
Kommentar: Mxad med kvinnor. systemet godkänner ej att mixa efter heatindelning är gjord
1 Jonas Nordin
TTGU IF
82 TTGU IF 10:49.80
2 David Morén
Skellefteå AIK
74 Skellefteå AIK 13:37.07
Albin Windling
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK DNF
Män Höjd
1 Martin Alfredsson
IFK Umeå
84 IFK Umeå 163 SB
2 Eskil Grundström
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 152 PB
3 Vilmer Kågström
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 120
108112116120124128132136140144148152156160163166
Martin Alfredsson----------oooxoxxoxx-
Vilmer Kågströmoooxxoxxx
Eskil Grundström------oooxooxoxxx
Män Längd
1 Jonathan Marklund
Skellefteå AIK
97 Skellefteå AIK 6.54 -0.3
2 Ville Makslahti
Luleå FIF
03 Luleå FIF 6.08 +1.1
3 Martin Alfredsson
IFK Umeå
84 IFK Umeå 5.49 -0.1
4 Hannes Furberg
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 5.16 +0.1 PB
5 Felix Hedström
Skellefteå AIK
05 Skellefteå AIK 5.01 +0.1
6 Eskil Grundström
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 4.79 +2.1
123456
Felix Hedström4.73 +1.04.95 +1.65.01 +0.14.00 +0.74.86 +1.14.84 +2.6
Ville Makslahtix 6.06 +1.75.78 +0.74.53 +1.06.08 +1.1x
Eskil Grundströmx 4.42 +1.74.79 +2.14.27 0.04.68 -0.3x
Hannes Furberg4.82 +1.05.03 +2.45.00 +1.15.02 +0.65.03 +0.85.16 +0.1
Martin Alfredsson5.49 -0.15.20 -0.15.40 0.05.32 -0.35.38 0.05.33 +0.6
Jonathan Marklundx 6.52 +0.8x 6.54 -0.3x 6.47 +0.1
P15 300 m
1 Albin Windling
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 51.21
P13 Längd
Hoppzon
1 Ivar Thonérfelth
Skellefteå AIK
09 Skellefteå AIK 4.32 +0.9 PB
123456
Ivar Thonérfelthx 4.32 +0.9x 4.17 +0.3x 4.23 +1.4