Resultat Hanviken Games

Trollbäckens IP, Trollbäcken   2021-06-05

Arrangör: Hanvikens SK Tävlingsledare: Michael Petterson Senast uppdaterad: 2021-06-07 09:36:13
F19 100 m häck
Höjd: 84,0cm
5/6 13:15
Vind: +3.0
1 Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK 14.40
2 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 14.92
F17 100 m
5/6 11:35
Vind: +0.8
1 Linnea Boqvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 13.58 PB
2 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.13
3 Alva Bergström
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 14.54 PB
F17 300 m häck
Höjd: 76,2cm
5/6
1 Moa Ringqvist
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 57.80
F17 Höjd
5/6 09:00
1 Moa Ringqvist
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 154 PB
2 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 139
130135139143147151154157
Moa Ringqvist---------oxxooxxoxxx
Hjördis Bäckmanooxxoxxx
F17 Stav
5/6 09:15
1 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 255
2 Linnea Boqvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 245 PB
=3 Alice Arbestål
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 195
=3 Ella Bennett
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 195 PB
155175195205215225235245255265
Alice Arbestål-ooxxx
Linnea Boqvist-oooooooxxx
Ella Bennettoooxxx
Lisa Appelquist----xoxxoooxoxxx
F17 Spjut
Vikt: 500g
5/6 13:20
1 Alva Bergström
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 22.09
1234
Alva Bergström20.1921.9521.6522.09
F15 80 m
5/6 11:25
A-Final
Vind: +2.0
Tot. plac.
1 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.55 1 PB
2 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 10.61 2
3 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 10.88 4
4 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 11.05 5
5 Alice Saraste Sköld
Bromma IF
06 Bromma IF 13.62 9
B-Final
Vind: +0.5
Tot. plac.
1 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 10.73 3
2 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 11.06 6
3 Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF 12.04 7
4 Elsa Segersten
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 12.75 8
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
5/6 13:30
Vind: +2.4
1 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 13.39
F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
5/6 15:15
1 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 47.67 PB
2 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 50.46
3 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 54.40
F15 Höjd
5/6 12:30
1 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 156 PB
2 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 138 SB
3 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 138 =PB
4 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 134 PB
5 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 134
6 Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF 130
7 Joséphine Lundqvist
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 115
115120125130134138142147153156160
Desiree Trolling--oooxxx
Alba Boric---oxooxxx
Joséphine Lundqvistoxxx
Emilia Nielsen------oooxoxxx
Molly Lindelloxoxooxxx
Norah Hamberg--oooxxoxxx
Agnes Lind-oooxoxxx
F15 Stav
5/6 09:15
1 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 235 PB
2 Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF 225
Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK x
155175195205215225235245
Molly Lindelloooxoxooxxx
Emma Jäderberg-xxx
Agnes Lindoooooooxxx
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
5/6 10:45
1 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 9.38 PB
2 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 9.11 PB
3 Joséphine Lundqvist
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 7.16
4 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 7.00
5 Elsa Segersten
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 6.00
1234
Elsa Segersten6.005.055.555.88
Alba Boric9.06-8.809.11
Norah Hamberg8.669.388.898.52
Desiree Trolling6.937.006.316.31
Joséphine Lundqvist6.836.927.16-
F15 Spjut
Vikt: 500g
5/6 13:20
1 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 28.61 SB
2 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 27.39
3 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 24.85 PB
4 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 18.54
5 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 18.10 PB
6 Joséphine Lundqvist
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 15.10
7 Alice Saraste Sköld
Bromma IF
06 Bromma IF 14.62
8 Elsa Segersten
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 14.48
1234
Eleonora Wahlin23.3727.3923.0620.72
Elsa Segersten11.1711.7414.48
Evelina Larsson20.1320.6723.6024.85
Alba Boric16.5417.2718.5415.56
Joséphine Lundqvistx15.10x13.45
Norah Hamberg27.2228.6125.5425.18
Desiree Trolling13.1116.4318.1017.30
Alice Saraste Sköld11.7711.5514.6214.46
Män 1500 m
5/6 14:30
A-Final
Tot. plac.
1 Yohannes Kiflay
Hässelby SK
02 Hässelby SK 3:58.60 1 SB
2 Andreas Jansson
Hässelby SK
96 Hässelby SK 4:01.67 2
3 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 4:14.83 3
4 Axel Hagerud
Bromma IF
02 Bromma IF 4:17.07 4
5 Max Österberg
Värmdö IF
06 Värmdö IF 4:23.46 5
6 Vilhelm Lood Falgen
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4:23.78 6 PB
7 Conor Hogan
Turebergs FK
04 Turebergs FK 4:27.52 7
8 Felix Davidsson-Berndtsson
Hammarby IF
96 Hammarby IF 4:39.05 11
9 Axel Månsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 4:48.13 14
B-Final
Tot. plac.
1 David Wide
Hässelby SK
03 Hässelby SK 4:30.57 8
2 Lowe Fuxe Barkvall
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4:33.25 9 PB
3 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 4:38.53 10
4 Fredrik Eckerström
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 4:44.03 12
5 Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 4:47.83 13
6 Linus Fondin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 4:49.18 15
7 Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4:50.29 16 PB
8 Martin Larsson
IKJ Haninge
71 IKJ Haninge 6:26.18 17
P17 100 m
5/6 11:35
Vind: +1.8
1 Robin Göransson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 12.69
2 Jonathan Hurtig
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 12.74
P17 Höjd
5/6 14:30
1 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 186
2 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 183 PB
3 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 180
4 Elias Boman
Hässelby SK
04 Hässelby SK 174 =PB
5 Jonathan Hurtig
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 167 PB
6 Teodor Nyman
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 163 PB
7 Leo Wickert
Hässelby SK
05 Hässelby SK 163 SB
8 Noah Busch
Danderyds SK
05 Danderyds SK 155
150155159163167171174177180183186190
Elias Boman---oxooxoxxx
Valter Kjellberg----oooooxxoxxx
Noah Buschooxxx
Jonathan Hurtig-ooxoxxoxxx
Erik Larripa Taxell--------oxxx
Leo Wickert-xooxoxxx
Linus Jonsson-------xooxooxxx
Teodor Nyman-oooxxx
P17 Stav
5/6 09:00
1 Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 315 PB
305315325
Marcus Julinxoxoxxx
P17 Spjut
Vikt: 700g
5/6 13:20
1 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 36.05
2 Jonathan Hurtig
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 32.21
1234
Jonathan Hurtig31.02x32.2131.00
Christoffer Bergkvistx36.0535.37x
P15 80 m
5/6 11:15
Vind: +0.9
1 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 9.49 PB
2 Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 9.78 PB
3 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 10.13 PB
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
5/6 13:20
Vind: +2.9
1 Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 11.64
2 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 11.77
3 David Berglund
AIK
07 AIK 12.13
P15 Höjd
5/6 10:15
1 Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 166
2 David Berglund
AIK
07 AIK 163 PB
3 William Strandberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 151 PB
4 Wilhelm Grahm
Bromma IF
07 Bromma IF 139
125130135139143147151154157160163166170
Emil Kågström Tyboni-----oooxooooxxx
William Strandbergo--oooxxo--xx-
Wilhelm Grahm--xxooxxx
David Berglund------oo-xooxxx
P15 Stav
5/6 09:15
1 William Strandberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 235 PB
Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK DNS
195205215225235245
William Strandbergoxooxooxxx
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
5/6 10:45
1 David Berglund
AIK
07 AIK 10.48
2 Mattias Nilsson
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 9.42
1234
David Berglund10.48--9.92
Mattias Nilsson9.42---
P15 Spjut
Vikt: 600g
5/6 13:20
1 Mattias Nilsson
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 32.98
2 William Strandberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 21.44
1234
Mattias Nilsson29.8321.2132.9825.30
William Strandberg21.0521.4420.1721.00