Resultat Ungdoms DM för 14 åringar

Trollbäckens IP, Tyresö   2020-08-22 - 2020-08-23

Arrangör: Hanvikens SK Tävlingsledare: Michael Pettersson Senast uppdaterad: 2020-08-23 20:39:48
2020-08-22 2020-08-23 Alla dagar
F14 80 m Försök
Lördag 12:00
Heat 1Vind: -0.3
1 Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.66 q
2 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 11.17 q PB
3 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.22 q
4 Alva Svanlund
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 11.87
5 Tyra Holst
AIK
06 AIK 12.18
6 Agnes Larsson Lindberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.22
Heat 2Vind: 0.0
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.34 q
2 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.94 q PB
3 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 11.27
4 Elizabeth Paul
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.37 11.37
5 Felicia Renman
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 11.49 PB 11.49
6 Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 11.55
Heat 3Vind: -0.1
1 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.97 q =PB 10.97
2 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.36 =PB
3 Maja Ekeberg
Boo IF
06 Boo IF 11.49 11.49
4 Lilou Moilanen Demargne
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 11.80
5 Alicia Nordmark Niska
Tullinge FI
06 Tullinge FI 11.88
6 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.90
Heat 4Vind: +0.3
1 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.51 q PB
2 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.97 q PB 10.97
3 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 11.01 q SB
4 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 11.26 q PB
5 Xana Baxter
Hässelby SK
06 Hässelby SK 11.30
6 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 11.37 11.37
Heat 5Vind: +0.1
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.26 q PB
2 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.89 q SB
3 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 11.41
4 Em Lindstedt
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 12.30
5 Stella Berggren
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 12.35
Emma Fogdö
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK DQ Tjuvstart enligt kapitel F regel 4.3.10
F14 80 m Final
Lördag 15:00
A-FinalVind: -0.6
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.13
2 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.25 PB
3 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.70
4 Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.86
5 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.06 PB
6 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.12 SB
B-FinalVind: -0.7
1 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.03 PB
2 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.32
3 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.39
4 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 11.40
5 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 11.54
Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS DNS
F14 300 m Finaler
Söndag 17:00
A-Finaler
Tot. plac.
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 42.51 1 1:a DM
2 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 43.38 2 PB 2:a DM
4 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 44.28 4 PB 4:a DM
6 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 45.17 6 6:a DM
8 Emma Fogdö
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 46.24 8 PB 8:a DM
B-Finaler
Tot. plac.
5 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 44.29 5 5:a DM
7 Maja Ekeberg
Boo IF
06 Boo IF 46.21 7 7:a DM
9 Felicia Renman
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 46.26 9 9:a DM
12 Agnes Larsson Lindberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 51.28 12 12:a DM
13 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF 51.85 13 13:a DM
C-Finaler
Tot. plac.
1 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 43.85 3 3:a DM
2 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 47.03 10 10:a DM
3 Em Lindstedt
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 49.12 11 11:a DM
Elizabeth Paul
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
Sammanställning
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 42.51 1:a DM
2 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 43.38 PB 2:a DM
3 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 43.85 3:a DM
4 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 44.28 PB 4:a DM
5 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 44.29 5:a DM
6 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 45.17 6:a DM
7 Maja Ekeberg
Boo IF
06 Boo IF 46.21 7:a DM
8 Emma Fogdö
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 46.24 PB 8:a DM
9 Felicia Renman
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 46.26 9:a DM
10 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 47.03 10:a DM
11 Em Lindstedt
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 49.12 11:a DM
12 Agnes Larsson Lindberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 51.28 12:a DM
13 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF 51.85 13:a DM
Elizabeth Paul
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
F14 800 m Final
Lördag 14:00
1 Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:19.47 1:a DM
2 Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:24.31 2:a DM
3 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:24.82 3:a DM
4 Maya Swedin
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:25.05 PB 4:a DM
5 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:27.82 5:a DM
6 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:32.23 PB 6:a DM
7 Lisa Bäckdén
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 2:34.75 PB 7:a DM
8 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:39.58 8:a DM
9 Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 2:40.02 PB 9:a DM
F14 2000 m Final
Söndag 14:00
1 Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK 6:56.33
2 Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 6:58.28
3 Olivia Grahn
Hammarby IF
06 Hammarby IF 6:58.65 PB
4 Maya Swedin
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 7:24.58
5 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 7:42.74
6 Lisa Bäckdén
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 7:43.35 PB
F14 1500 m hinder Final
Höjd: 76,2cm
Lördag 09:15
1 Olivia Grahn
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5:23.30 1:a DM
2 Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 5:37.78 2:a DM
3 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 6:13.48 3:a DM
F14 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
Söndag 09:00
Heat 1Vind: -1.8
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.27 q
2 Irma Dahlborn
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 14.22 q
3 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 14.33 q
4 Maggie Dahllöf
Hellas FK
06 Hellas FK 14.52 q
5 Xana Baxter
Hässelby SK
06 Hässelby SK 15.50
Heat 2Vind: 0.0
1 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.31 q
2 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 13.58 q
3 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 14.80 q
4 Tyra Holst
AIK
06 AIK 15.95
5 Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 16.85
6 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 17.07
Heat 3Vind: -1.1
1 Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.01 q
2 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.04 q
3 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.79 q
4 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF 14.14 q
5 Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 15.19 q
F14 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 12:00
A-FinalVind: 0.0
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.11
2 Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.96
3 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.03
4 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.14
5 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 13.84
6 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 14.96
B-FinalVind: -0.7
1 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 13.60
2 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF 13.91
3 Maggie Dahllöf
Hellas FK
06 Hellas FK 13.98
4 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 13.99
5 Irma Dahlborn
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 14.57
Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS DNS
F14 300 m häck Finaler
Höjd: 76,2cm
Lördag 16:15
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 47.89 PB 1:a DM
2 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 49.35 2:a DM
3 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 50.16 3:a DM
4 Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 51.19 4:a DM
5 Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 51.29 PB 5:a DM
Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
F14 Höjd Final
Lördag 09:30
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 170
2 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 157 PB
3 Irma Dahlborn
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 157 PB
4 Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK 151 PB
5 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 151
6 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 151
7 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 148
=8 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 148
=8 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 148
10 Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 148
11 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 145 PB
12 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 142
13 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 142
14 Xana Baxter
Hässelby SK
06 Hässelby SK 138 PB
15 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 138
16 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 134 PB
17 Agnes Larsson Lindberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 120
Stella Berggren
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK x
120125130134138142145148151154157160163170175
355 Elin Hjertzell-----ooxoxxoxooxxx
350 Wilma Alexandersson-------xxooxxx
365 Xana Baxterooooxoxxx
396 Annie Grindange-o-o-oooxxx
400 Emilia Nielsen--oxoooxxx
331 Agnes Larsson Lindbergoxxx
353 Irma Dahlborn-----oooxxooxoxxx
393 Kajsa Cabanas Andersson---ooooxoxxx
373 Livia Salov-Klaesson--oooxooxxoxxx
329 Tuva Johansson--ooxoxoxxoxxx
395 Ella Fallopeooxxooxxx----------
380 Stella Berggrenxxx
317 Saga Ågren Lundman---ooooooxxx
405 Rut Grufman--xoooxxoxxx
372 Johanna Pihloxoooxxoxxx
390 Alva Back---o-ooxoxxx
402 Matilda Petersson---ooooxoxoxxx
397 Ayla Hallberg Hossain--------o-o-oxoxxx
F14 Stav Final
Söndag 12:30
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 320 1:a DM
2 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 290 2:a DM
3 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 260 PB 3:a DM
4 Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 250 PB 4:a DM
5 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 240 5:a DM
200210220230240250260270280290300320340
405 Rut Grufmanooxoooxxx
334 Esther Sahlqvist------xooxoxoxxx
337 Emmy Wolgast--xoxooxoxxoxxx
390 Alva Back----------oxxoxxx
343 Emma Jäderbergxooooxoxoxxx
F14 Längd Final
Söndag 16:15
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.24 +2.1 1:a DM
2 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 5.14 -0.3 PB 2:a DM
3 Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.97 +1.6 3:a DM
4 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.91 +1.9 PB 4:a DM
5 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4.78 +2.2 5:a DM
6 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.74 +1.2 6:a DM
7 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.71 +1.6 7:a DM
8 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.60 +3.0 8:a DM
9 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4.49 +1.0 9:a DM
10 Maja Ekeberg
Boo IF
06 Boo IF 4.46 +1.3 10:a DM
11 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.44 +2.2 11:a DM
12 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.38 +0.7 12:a DM
13 Maja McCarthy
Hellas FK
06 Hellas FK 4.37 +1.0 13:a DM
14 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.36 +1.7 14:a DM
15 Irma Dahlborn
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.32 +1.7 15:a DM
16 Xana Baxter
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4.27 +1.6 16:a DM
17 Elizabeth Paul
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.27 +2.1 17:a DM
18 Tyra Holst
AIK
06 AIK 4.22 +0.5 18:a DM
19 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.08 +2.6 19:a DM
20 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 3.99 -0.2 PB 20:a DM
21 Agnes Larsson Lindberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 3.95 +0.4 PB 21:a DM
22 Lilou Moilanen Demargne
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 3.94 +1.7 22:a DM
23 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF 3.77 +1.4 23:a DM
24 Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 3.65 +2.1 24:a DM
25 Elsa kjellström
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2.22 +3.7 25:a DM
Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS x
123456
314 Agnes Oddax 3.77 +1.43.45 +1.4
373 Livia Salov-Klaesson3.27 +2.33.63 +1.83.65 +2.1
365 Xana Baxter4.27 +1.63.93 +0.34.25 +2.5
398 Elsa Kagevik4.26 +1.44.54 +2.94.51 +1.44.43 +2.8x 4.74 +1.2
393 Kajsa Cabanas Andersson4.26 +0.54.41 +1.44.62 +1.14.30 +2.14.71 +1.64.68 -1.4
349 Maja McCarthy4.37 +1.03.96 +1.03.64 +0.7
370 Elsa kjellström2.22 +3.7x x
358 Felicia Lundberg4.77 +3.24.44 +1.94.52 +0.84.65 +2.64.78 +1.64.91 +1.9
394 Ida Chrifi4.86 +0.34.58 +2.44.70 +1.74.95 +0.94.93 +1.84.97 +1.6
354 Julia Hansson3.99 -0.23.87 +1.13.93 +1.1
385 Lilou Moilanen Demargne3.94 +1.7x 3.92 +0.5
397 Ayla Hallberg Hossain5.24 +2.15.16 0.05.09 +1.54.99 +2.4- 5.01 +0.1
313 Maja Ekeberg4.33 +1.54.46 +1.33.87 +1.0
372 Johanna Pihl4.49 +1.04.20 +1.7x
353 Irma Dahlborn4.32 +1.74.16 +0.54.28 +0.5
400 Emilia Nielsenx 4.29 +1.74.44 +2.2
331 Agnes Larsson Lindberg3.72 +3.9x 3.95 +0.4
333 Elizabeth Paul4.27 +2.13.69 +3.63.71 +0.2
337 Emmy Wolgast3.92 +1.34.36 +1.74.19 +1.6
412 Eleonora Wahlinx x x
355 Elin Hjertzellx 4.96 +1.25.04 +1.04.74 +1.14.93 +1.65.14 -0.3
312 Tyra Holst4.07 +1.6x 4.22 +0.5
396 Annie Grindange3.84 +1.03.82 +1.74.08 +2.6
338 Molly Zachrisonx x 4.38 +0.7
325 Tyra Hedberg4.48 +2.94.60 +3.04.46 +3.2x - -
382 Kristelle Grahn4.44 +1.5x 4.78 +2.2x 4.67 -0.1x
F14 Tresteg Final
Lördag 15:15
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.83 0.0
2 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 10.54 +1.5 PB
3 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.03 +0.8 PB
4 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.03 +1.3 =PB
5 Maggie Dahllöf
Hellas FK
06 Hellas FK 9.98 +1.4
6 Maja McCarthy
Hellas FK
06 Hellas FK 9.96 0.0
7 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.74 +4.6
8 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.64 +0.5
9 Alicia Nordmark Niska
Tullinge FI
06 Tullinge FI 9.61 +2.5
10 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 8.89 0.0
123456
390 Alva Backx 9.77 +0.1x x 10.03 +1.3x
397 Ayla Hallberg Hossainx 10.65 +2.310.83 0.010.75 0.010.62 +1.5x
348 Maggie Dahllöf9.81 +0.79.98 +1.49.88 +0.59.73 +0.9x 9.94 +2.9
382 Kristelle Grahn10.44 +3.910.54 +1.510.30 +1.1- 10.09 +0.1-
349 Maja McCarthy9.96 0.09.83 +2.19.78 +0.1x 9.89 +0.99.93 +0.5
325 Tyra Hedberg10.03 +0.8x 9.89 0.0x 9.84 +1.9x
388 Alicia Nordmark Niska9.33 +1.49.26 0.09.61 +2.5
372 Johanna Pihl8.89 0.0x x
337 Emmy Wolgast9.74 +4.69.58 +0.59.25 +1.49.66 +0.9x 9.49 +0.3
358 Felicia Lundberg9.48 +1.89.64 +0.59.54 +2.28.72 +3.19.52 -0.29.46 +0.8
F14 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 12:30
1 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.65 1:a DM
2 Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.06 PB 2:a DM
3 Ellen Forsell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.86 3:a DM
4 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 10.81 PB 4:a DM
5 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.54 5:a DM
6 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.26 PB 6:a DM
7 Alva Svanlund
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.05 PB 7:a DM
8 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.38 8:a DM
9 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.03 PB 9:a DM
10 Elsa kjellström
Hässelby SK
06 Hässelby SK 8.97 10:a DM
11 Irma Dahlborn
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.47 11:a DM
12 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.18 12:a DM
123456
361 Alva Svanlund10.0210.05x9.84xx
350 Wilma Alexandersson8.699.038.75
402 Matilda Petersson9.088.73x9.389.068.85
321 Ellen Forsell10.67x10.829.6610.869.78
332 Tove Olsson9.789.7710.5110.5410.1910.04
353 Irma Dahlborn8.298.478.03
394 Ida Chrifi10.1510.6210.56xx11.06
335 Maja Simonsson9.849.529.549.349.2910.26
405 Rut Grufman9.3110.499.7710.8110.4610.19
393 Kajsa Cabanas Andersson12.01x12.65xx12.12
370 Elsa kjellström8.558.978.68
395 Ella Fallope7.567.648.18
F14 Diskus Final
Vikt: 0,75kg
Söndag 10:00
1 Tindra Tömestam
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 37.69 PB
2 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 30.54 PB
3 Ellen Forsell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 29.65 PB
4 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 29.29
5 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 28.88
6 Irma Dahlborn
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 28.44 PB
7 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 27.60
8 Elsa kjellström
Hässelby SK
06 Hässelby SK 26.00
Amanda Hörberg
Sundbybergs IK
06 Sundbybergs IK -
123456
405 Rut Grufman20.5521.7928.8828.21xx
390 Alva Back29.2924.18x29.01xx
402 Matilda Petersson24.2519.0530.5425.4222.0325.79
387 Amanda Hörberg---
321 Ellen Forsell26.54x29.6523.3427.5523.17
386 Tindra Tömestam35.1937.6937.5736.50x34.89
353 Irma Dahlbornx23.2523.6425.8528.44x
332 Tove Olssonx23.3324.1522.3427.60x
370 Elsa kjellströmxx22.44x26.00x
F14 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 14:15
1 Tindra Tömestam
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 45.48 PB
2 Ellen Forsell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 44.76 PB
3 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 38.72 PB
4 Alva Svanlund
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 36.03 PB
5 Elsa kjellström
Hässelby SK
06 Hässelby SK 32.43 PB
6 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 31.44
7 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 28.89
8 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 23.86
9 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF 19.09
123456
321 Ellen Forsell39.9040.5843.1243.9744.7643.62
386 Tindra Tömestamx38.9445.4845.3644.56x
402 Matilda Peterssonx25.4321.8923.8527.4828.89
361 Alva Svanlundx32.1534.3036.03xx
335 Maja Simonsson34.36x36.1535.35x38.72
370 Elsa kjellströmxx32.4330.52xx
405 Rut Grufman28.25xxx31.44x
412 Eleonora Wahlinx20.7023.7222.6223.8622.88
338 Molly Zachrisonx19.09x
F14 Spjut Final
Vikt: 500g
Lördag 17:00
1 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 36.41
2 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 35.86
3 Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 31.34
4 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 30.72
5 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 26.10 PB
6 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 23.85 PB
7 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 23.73
8 Elsa kjellström
Hässelby SK
06 Hässelby SK 23.43
9 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 22.15 PB
10 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 22.07
11 Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 20.44 PB
12 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 20.00 PB
13 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 19.99
123456
402 Matilda Petersson18.8017.3219.99
373 Livia Salov-Klaessonx20.4420.28
394 Ida Chrifi28.2931.3426.6228.2931.17x
390 Alva Back35.8631.8832.4627.7329.2532.87
325 Tyra Hedberg20.0015.9015.88
393 Kajsa Cabanas Andersson27.5330.7230.2826.44x28.90
332 Tove Olssonx35.6533.7736.0536.4131.74
405 Rut Grufman20.8216.8322.15
395 Ella Fallope22.56x22.2322.0920.6223.73
412 Eleonora Wahlinx21.0123.8522.79xx
398 Elsa Kagevik19.3921.7122.07
335 Maja Simonsson21.8421.5023.1223.0826.1024.95
370 Elsa kjellström23.22x20.9323.4321.1121.30
P14 80 m Försök
Lördag 11:00
Heat 1Vind: 0.0
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 10.04 q
2 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.72 q
3 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.10
4 John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.52
5 Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.57 PB
Heat 2Vind: +0.3
1 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 10.25 q PB
2 Samuel Hillerström-Stefansson
Täby IS
06 Täby IS 10.40 q
3 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 10.55 q
4 Lukas Ståhl
Värmdö IF
06 Värmdö IF 11.55
5 Erik Alteskog
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.87 PB
Heat 3Vind: +0.5
1 Edvin Sidwall
Täby IS
06 Täby IS 10.33 q PB
2 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.56 q PB
3 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.67 q
4 Elliot Hultell
Hässelby SK
06 Hässelby SK 10.74 q
Heat 4Vind: -0.8
1 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.44 q
2 Simon Johannesson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 10.63 q
3 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.76 q
4 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 11.00
5 August Humeur
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 11.37
P14 80 m Final
Lördag 14:30
A-FinalVind: -1.5
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 10.24
2 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 10.41
3 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.70
4 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 10.78 10.78
Samuel Hillerström-Stefansson
Täby IS
06 Täby IS DNS
Edvin Sidwall
Täby IS
06 Täby IS DNS
B-FinalVind: -0.4
1 Elliot Hultell
Hässelby SK
06 Hässelby SK 10.78 10.78 4:a DM
2 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.80 6:a DM
3 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.96 7:a DM
4 Simon Johannesson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 10.98 8:a DM
Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS DNS
Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
P14 300 m Finaler
Söndag 16:30
1 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 39.78 1:a DM
2 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 41.01 2:a DM
3 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 41.39 3:a DM
4 Daniel Jerndorf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 42.40 4:a DM
5 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 42.76 5:a DM
6 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 42.91 6:a DM
P14 800 m Final
Lördag 13:30
1 Karl Ottfalk
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:13.50
2 Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:16.23
3 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:16.43 PB
4 Fabian Törnqvist
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:23.35 PB
5 Daniel Jerndorf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:24.52
6 Malte Lessing
Täby IS
06 Täby IS 2:26.93
7 August Humeur
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:27.30
Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS DNS
P14 2000 m Final
Söndag 13:30
1 Erik Nederheim
Täby IS
06 Täby IS 7:14.86 1:a DM
2 Max Österberg
Värmdö IF
06 Värmdö IF 7:17.66 2:a DM
3 Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 7:30.33 3:a DM
P14 1500 m hinder Final
Höjd: 76,2cm
Lördag 09:30
1 Max Österberg
Värmdö IF
06 Värmdö IF 4:51.07 1:a DM
2 Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4:59.09 2:a DM
3 Jakob Bergström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5:15.85 3:a DM
4 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5:53.50 4:a DM
5 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 5:59.35 5:a DM
P14 80 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
Söndag 09:45
Heat 1Vind: -0.9
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 12.13 q
2 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.75 q
3 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.92
4 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 13.61
5 John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 14.59
Heat 2Vind: -1.9
1 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.29 q PB
2 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 12.52 q PB
3 Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 12.61 q
4 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.66 q
5 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 14.09
P14 80 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Söndag 11:30
Vind: -2.8
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 12.13 1:a DM
2 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.36 PB 2:a DM
3 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 12.40 PB 3:a DM
4 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.66 4:a DM
5 Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 12.79 5:a DM
Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
P14 300 m häck Finaler
Höjd: 76,2cm
Lördag 15:45
1 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 44.82 PB 1:a DM
2 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 45.07 PB 2:a DM
3 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 45.24 PB 3:a DM
4 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 46.25 PB 4:a DM
5 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 48.43 5:a DM
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
P14 Höjd Final
Lördag 12:15
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 175 PB 1:a DM
2 Simon Johannesson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 172 PB 2:a DM
3 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 169 3:a DM
4 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 154 4:a DM
5 Oliver Lindblom
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 151 5:a DM
6 Lukas Ståhl
Värmdö IF
06 Värmdö IF 148 6:a DM
7 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 145 =PB 7:a DM
8 Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 145 PB 8:a DM
9 Erik Alteskog
Hammarby IF
06 Hammarby IF 125 PB 9:a DM
115120125130134138142145148151154157160163166169172175177
326 Filip Herre------oxoxxooxxoxxx
357 Oliver Lindblom-----ooxoxoxoxxx
318 Erik Alteskogoooxxx
381 Oliver Ericsson-----------xoo-o-oxxoxxx
411 Oskar Sterner----oooxoxxx
375 Simon Johannesson-------ooooxooooxxoxxoxxx
399 Gustav Källström------------oooxxoxxx
413 Lukas Ståhl----oxxoxoxooxxx
339 Gabriel Öhrner---oxxoooxoxxx
P14 Stav Final
Söndag 10:15
1 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 350 1:a DM
2 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 310 PB 2:a DM
3 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 310 PB 3:a DM
4 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 300 PB 4:a DM
5 Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 260 PB 5:a DM
6 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 220 6:a DM
7 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 200 7:a DM
Leo Marcus
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS x
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK x
200210220230240250260270280290300310320330350370
323 Aron Gullberg------oooooxxoxxx
399 Gustav Källström------oooxoxoxxx
392 John Bäckxxx
320 Carl Bergmarko-xxx
336 Hugo Sundströmxooxoxxx
403 Jacob Semb-Josefson-------------xoxxoxxx
359 Leo Marcusxxx
360 Oliver Sandberg-------oooooxxx
339 Gabriel Öhrner--xoxxoooxxoxxx
P14 Längd Final
Söndag 13:45
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 5.86 +1.7
2 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.27 +1.3 PB
3 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 5.22 +2.7
4 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.07 +1.4 PB
5 Vidar Pege
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4.91 +1.0
6 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.83 +2.1
7 Oliver Lindblom
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.76 +0.9 PB
8 Alexander Sunell
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4.45 +2.3
9 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 4.43 +0.6
10 Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.24 +0.6
11 Erik Alteskog
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.22 +1.2
12 Daniel Jerndorf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.17 +1.5 PB
13 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 3.88 +1.0
123456
411 Oskar Sterner4.23 +0.54.34 0.04.43 +0.6
326 Filip Herre5.07 +1.44.64 +1.4- 4.87 +1.35.06 0.04.68 +0.8
357 Oliver Lindblom4.63 +0.94.68 +1.54.58 -0.74.59 +1.24.72 +1.14.76 +0.9
356 Emil Klockar5.22 +2.75.06 -0.94.90 +1.54.91 +1.85.00 +1.85.01 +1.4
328 Daniel Jerndorf4.17 +1.5x 3.65 +1.9
336 Hugo Sundström3.88 +1.03.68 +1.63.87 +1.9
330 Elias Kapell4.99 +0.85.03 +1.84.97 +2.25.03 +1.35.27 +1.34.97 +2.9
419 Vidar Pege4.73 +0.24.78 -0.74.78 +2.14.91 +1.04.76 +2.3x
339 Gabriel Öhrner4.15 +0.74.15 +2.34.24 +0.6
381 Oliver Ericsson5.81 +1.35.69 0.05.85 +1.55.79 +1.85.86 +1.75.69 +2.0
374 Alexander Sunell4.33 0.04.45 +2.34.44 +2.54.39 +1.54.09 +0.5x
318 Erik Alteskog3.65 +0.8x 4.22 +1.2
323 Aron Gullberg4.83 +2.14.82 -1.04.70 +1.24.72 +2.14.78 +0.1x
P14 Tresteg Final
Lördag 17:15
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 12.41 0.0 1:a DM
2 Felix Holmqvist
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 11.74 +0.9 2:a DM
3 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.78 +1.4 PB 3:a DM
4 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 10.76 +0.3 4:a DM
5 Oliver Lindblom
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.54 +0.8 PB 5:a DM
6 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.30 +0.3 6:a DM
Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS x
123456
342 Felix Holmqvist11.39 +0.311.41 +1.311.46 +0.7- 11.74 +0.9-
323 Aron Gullberg10.30 +0.3x 10.20 +0.19.87 0.09.50 +0.4-
357 Oliver Lindblom10.14 +3.19.76 +0.99.27 +1.010.12 0.010.25 0.010.54 +0.8
326 Filip Herre10.05 +0.910.32 -0.5x - x 10.78 +1.4
316 Kim Wingrenx 10.76 +0.310.21 -0.310.32 +0.210.76 +0.6-
411 Oskar Sternerx x x x x x
381 Oliver Ericsson12.38 +0.312.01 +1.3- 12.41 0.0- -
P14 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 10:30
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 11.94 PB 1:a DM
2 Felix Holmqvist
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 11.39 2:a DM
3 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 11.31 3:a DM
4 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.94 4:a DM
5 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.19 PB 5:a DM
6 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.93 6:a DM
7 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.88 PB 7:a DM
8 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 8.04 PB 8:a DM
9 Mattias Nilsson
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 7.92 9:a DM
10 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 7.37 10:a DM
11 Elliot Hultell
Hässelby SK
06 Hässelby SK 6.57 PB 11:a DM
12 Alfred Bergkvist
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 6.52 12:a DM
13 Lukas Ståhl
Värmdö IF
06 Värmdö IF 6.52 13:a DM
123456
381 Oliver Ericsson11.2611.9411.63---
330 Elias Kapellx10.94x10.59xx
413 Lukas Ståhl6.524.295.81
360 Oliver Sandberg8.999.82x10.199.619.58
363 Joel Wikströmx11.31x11.2711.1411.21
319 Alfred Berglind9.93x9.53x9.74x
323 Aron Gullberg9.779.269.11-9.549.88
351 Alfred Bergkvist5.896.396.52
366 Elliot Hultell6.576.32x
411 Oskar Sterner7.548.048.04---
342 Felix Holmqvist11.1311.0111.0411.3911.2210.85
345 Mattias Nilssonxx7.92
316 Kim Wingren7.37--
P14 Diskus Final
Vikt: 1,0kg
Söndag 12:15
1 Felix Holmqvist
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 35.37 1:a DM
2 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 35.10 PB 2:a DM
3 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 30.98 PB 3:a DM
4 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 30.18 4:a DM
5 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 27.48 PB 5:a DM
6 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 27.27 PB 6:a DM
7 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 26.98 7:a DM
8 Mattias Nilsson
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 25.14 8:a DM
9 Leo Marcus
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 21.16 9:a DM
10 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 20.12 10:a DM
11 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 20.02 11:a DM
12 Alfred Bergkvist
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 19.98 12:a DM
123456
319 Alfred Berglind25.2424.4026.4926.98xx
345 Mattias Nilssonx20.7921.3621.7025.14x
411 Oskar Sternerx20.0219.95
351 Alfred Bergkvist17.8519.98x
356 Emil Klockarx30.18x17.63x29.58
323 Aron Gullberg27.27x26.2327.2225.4225.31
363 Joel Wikström32.65xx30.8635.1034.23
330 Elias Kapellxx20.12
360 Oliver Sandbergx23.8730.9128.0229.1030.98
399 Gustav Källströmxx21.8423.5327.48x
342 Felix Holmqvist34.8035.3734.7834.24-x
359 Leo Marcusx21.16x
P14 Slägga Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 16:00
1 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 41.12
2 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 38.69 PB
3 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 31.79
4 Felix Holmqvist
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 27.33
5 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 22.58 SB
123456
342 Felix Holmqvist21.9722.3624.2624.3825.3627.33
360 Oliver Sandberg41.1237.90x37.90xx
363 Joel Wikströmx31.1924.72xx31.79
319 Alfred Berglind33.8337.16xx34.8838.69
411 Oskar Sterner21.4120.9022.5821.4020.15-
P14 Spjut Final
Vikt: 600g
Lördag 15:00
1 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 43.64 PB
2 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 42.09 PB
3 Felix Holmqvist
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 40.44 PB
4 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 37.63 PB
5 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 35.84 PB
6 Daniel Opdahl
Turebergs FK
06 Turebergs FK 33.21
7 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 30.89
8 Mattias Nilsson
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 29.53
9 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 26.48
10 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 24.33
11 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 24.06
12 Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 23.68
13 Leo Marcus
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 22.63
14 Alfred Bergkvist
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 20.89 PB
15 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 19.30 PB
123456
360 Oliver Sandberg37.7340.5036.9634.2734.4642.09
323 Aron Gullbergxx26.48
359 Leo Marcus21.2322.6321.76
381 Oliver Ericsson35.66x30.8132.2435.84x
411 Oskar Sterner19.30x18.23
320 Carl Bergmark24.0724.3320.77
401 Daniel Opdahl31.5131.1532.4433.2131.8632.36
351 Alfred Bergkvist20.89xx
339 Gabriel Öhrner17.9123.6821.45
363 Joel Wikström37.12x37.6334.0135.16x
330 Elias Kapellx30.89----
342 Felix Holmqvist37.0331.55-40.4432.8440.28
345 Mattias Nilsson29.0729.53xxxx
403 Jacob Semb-Josefson38.0240.3937.2439.9140.4043.64
319 Alfred Berglindxx24.06