Resultat Just Pole Vault

Sätrahallen, Stockholm   2020-01-25

Arrangör: Stockholms Friidrottsförbund Tävlingsledare: Carl-Johan Alm Senast uppdaterad: 2020-02-16 22:04:28
Kvinnor Stav Final
Lördag 10:00
Pool A
Tot. plac.
1 Angelica Bengtsson
Hässelby SK
93 Hässelby SK 462 1
2 Wilma Murto
N.A. (FIN)
99 N.A. (FIN) 447 2
3 Elina Lampela
Oulun Pyrintö (FIN)
98 Oulun Pyrintö (FIN) 412 3
4 Saga Andersson
Esbo IF (FIN)
00 Esbo IF (FIN) 412 4
5 Marleen Mülla
Rakvere KJK Vike (EST)
01 Rakvere KJK Vike (EST) 407 5 PB
6 Hanga Klekner
N.A. (HUN)
99 N.A. (HUN) 402 7 SB
7 Ellen Olsson
Wärnamo SK
97 Wärnamo SK 392 10
372382392402407412417422427432437442447452457462467470
107 Marleen Müllao-xxoxooxxx
90 Hanga Klekner-ooxxo-xxx
119 Ellen Olsson--xxoxxx
94 Elina Lampela-ooo-o-xxx
8 Saga Andersson---xoooxxx
105 Wilma Murto-----o-xo-o--ox-xx
18 Angelica Bengtsson---------o--x-ooo-xxx
Pool B
Tot. plac.
1 Rebecka Krüeger
Malmö AI
03 Malmö AI 402 6 PB
2 Essi Melender
Vaasan Vasama (FIN)
02 Vaasan Vasama (FIN) 402 8 PB
3 Petra Garamvölgyi
N.A. (HUN)
03 N.A. (HUN) 392 9 PB
4 Emma Rovasalo
Hyvinkään Seudun Urheilijat (FIN)
03 Hyvinkään Seudun Urheilijat (FIN) 382 11 PB
5 Kiia Jullenmaa
Porin Yleisurheilu (FIN)
01 Porin Yleisurheilu (FIN) 382 12
6 Ana Chacon
N.A. (ESP)
01 N.A. (ESP) 382 13
7 Alva Sundin
Täby IS
01 Täby IS 382 14
8 Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS 372 15 SB
9 Greta Erlandsson
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 362 =16
10 Hilma Hindsberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
02 Kvarnsvedens GOIF FIK 352 19
332342352362372382392402407
63 Hilma Hindsberg-xoxxoxxx
127 Emma Rovasalo--oooxoxxx
151 Sara Winbergooxxooxoxxx
49 Petra Garamvölgyi-xo-oooxoxxx
39 Greta Erlandsson-ooxoxxx
28 Ana Chacon---oxxoxoxxx
92 Rebecka Krüeger---oooxooxxx
101 Essi Melender--ooxooxoxxoxxx
80 Kiia Jullenmaa----xoxoxxx
135 Alva Sundin---ooxxoxxx
Pool C
Tot. plac.
1 Alvah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK 362 =16 PB
2 Ebba Blomstrand
KFUM Örebro
00 KFUM Örebro 352 18 SB
3 Myra Eriksson
Stocksäters IF
03 Stocksäters IF 342 20
4 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 342 21 PB
6 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 332 23
7 Emilia Palgi
Viljandi KJS Sakala (EST)
00 Viljandi KJS Sakala (EST) 322 25
8 Emma Johansson
Stocksäters IF
02 Stocksäters IF 312 =26
=9 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 312 =28
=9 Frida Thornander
Upsala IF
02 Upsala IF 312 =28
=11 Johanna Hellman
IFK Lidingö
99 IFK Lidingö 302 =34
=11 Norah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK 302 =34
13 Lova Nilsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö 302 39
14 Selma Nilsson
Hammarby IF
01 Hammarby IF 292 42
Matilda Honeth
IFK Växjö
02 IFK Växjö 342 22
262272282292302312322332342352362372
113 Lova Nilsson--xxooxxoxxx
26 Emma Carlsson-xoooooxxx
97 Norah Lind----oxxx
114 Selma Nilssonxoooxoxxx
161 Frida Thornander----xooxxx
59 Alannah Hellstadius----ooooxxx
77 Emma Johansson----ooxxx
19 Clara Billing----oooxxooxxx
58 Johanna Hellman----o-xxx
123 Emilia Palgi--xo-xo-xo-xxx
37 Myra Eriksson------oooxxx
96 Alvah Lind------ooo-xoxxx
21 Ebba Blomstrand------oooxoxxx
66 Matilda Honeth-----xxooxooxxx
Pool D
Tot. plac.
1 Emelie Forsberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 322 24 PB
2 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 312 =26 SB
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 312 =28
4 Ebba Kristiansson
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 312 31 PB
5 Rebecka Forsling
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 312 32
6 Maja Forss
Tjalve IF
04 Tjalve IF 312 33 PB
7 Kajsa Roth
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 302 36 PB
8 Moa Ivarsson
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 302 37
9 Nadja Färnström
Hammarby IF
03 Hammarby IF 302 38 PB
11 Elsa Eriksson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 282 43 SB
=12 Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 282 =44 PB
=12 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 282 =44
14 Tilde Tofft
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 272 =46
15 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 272 =48
16 Ida Absér
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 272 =50
Elsa Kaspersson
Varbergs GIF
03 Varbergs GIF 292 40
Sofia Eskilsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF x
Elena Mitchell
Hammarby IF
98 Hammarby IF x
242252262272282292302312322332
118 Alma Olsson--ooxxoxxx
143 Tilde Toffto-ooxxx
120 Sofia Olsson--ooxxoxxx
36 Elsa Eriksson--oxxoxoxxx
40 Sofia Eskilsson
3 Ida Absér---xoxxx
91 Ebba Kristiansson---xoooxxooxxx
48 Nadja Färnström---oooxxoxxx
126 Kajsa Roth---ooxoxoxxx
12 Alva Back--xo-ooooxxx
31 Svea Eklundh-oxooxxx
44 Rebecka Forsling---oxoxoxxooxxx
71 Moa Ivarsson----xxoxxoxoxxx
45 Maja Forss-xooxoxxoxxooxxoxxx
42 Emelie Forsberg------oxoxoxxx
75 Ida Jexe Ek------ooxxx
104 Elena Mitchell
86 Elsa Kaspersson----xooxxx
Pool E
Tot. plac.
1 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 292 41 =PB
2 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 272 =46 PB
3 Ylva Björnsjö
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 272 =48
4 Siri Kaspersson
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 272 =50 PB
5 Amanda Eriksson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 272 52 PB
6 Sophia Abdulrahim Omar
IFK Lidingö
87 IFK Lidingö 272 53
7 Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 252 54 SB
8 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 242 55
9 Helena Hvalgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 232 56 PB
10 Frida Starck Härlin
Linköpings GIF
91 Linköpings GIF 222 57
11 Ebba Holmen
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 222 58
12 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 222 59 PB
13 Moa Forsén
Väsby IK
07 Väsby IK 202 60 PB
Kajsa Åsberg
Hammarby IF
04 Hammarby IF x
172182192202212222232242252262272282292302
43 Moa Forsénooxoxxoxxx
76 Ella Johansson-oooxxoxxoxxx
132 Frida Starck Härlin---xoooxxx
68 Helena Hvalgren---oooxxoxxx
64 Ebba Holmen--xooxoxoxxx
128 Esther Sahlqvist-----ooooooxxx
152 Emmy Wolgast-oooooxooxxx
87 Siri Kaspersson-------oooxoxxx
62 Klara Hillman------ooxxoxxx
157 Kajsa Åsberg----------xxx
35 Amanda Eriksson--------oxoxxoxxx
2 Sophia Abdulrahim Omar------ooxoxxoxxoxxx
124 Beate Pott------ooooxoxxooxxx
20 Ylva Björnsjö--------oxooxxx
Sammanställning per klass
F13
1 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 292
2 Ebba Holmen
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 222
3 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 222
4 Moa Forsén
Väsby IK
07 Väsby IK 202
F15
1 Greta Erlandsson
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 362
1 Alvah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK 362
3 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 312
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 312
5 Norah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK 302
6 Kajsa Roth
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 302
7 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 272
8 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 272
9 Siri Kaspersson
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 272
10 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 242
11 Helena Hvalgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 232
Sofia Eskilsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF x
F17
1 Rebecka Krüeger
Malmö AI
03 Malmö AI 402
2 Petra Garamvölgyi
N.A. (HUN)
03 N.A. (HUN) 392
3 Emma Rovasalo
Hyvinkään Seudun Urheilijat (FIN)
03 Hyvinkään Seudun Urheilijat (FIN) 382
4 Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS 372
5 Myra Eriksson
Stocksäters IF
03 Stocksäters IF 342
6 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 332
7 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 312
8 Ebba Kristiansson
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 312
9 Rebecka Forsling
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 312
10 Maja Forss
Tjalve IF
04 Tjalve IF 312
11 Moa Ivarsson
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 302
12 Nadja Färnström
Hammarby IF
03 Hammarby IF 302
13 Lova Nilsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö 302
14 Elsa Kaspersson
Varbergs GIF
03 Varbergs GIF 292
15 Elsa Eriksson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 282
16 Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 282
16 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 282
18 Ida Absér
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 272
19 Amanda Eriksson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 272
20 Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 252
Kajsa Åsberg
Hammarby IF
04 Hammarby IF x
F19
1 Marleen Mülla
Rakvere KJK Vike (EST)
01 Rakvere KJK Vike (EST) 407
2 Essi Melender
Vaasan Vasama (FIN)
02 Vaasan Vasama (FIN) 402
3 Kiia Jullenmaa
Porin Yleisurheilu (FIN)
01 Porin Yleisurheilu (FIN) 382
4 Ana Chacon
N.A. (ESP)
01 N.A. (ESP) 382
5 Alva Sundin
Täby IS
01 Täby IS 382
6 Hilma Hindsberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
02 Kvarnsvedens GOIF FIK 352
7 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 342
8 Matilda Honeth
IFK Växjö
02 IFK Växjö 342
9 Emelie Forsberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 322
10 Emma Johansson
Stocksäters IF
02 Stocksäters IF 312
11 Frida Thornander
Upsala IF
02 Upsala IF 312
12 Selma Nilsson
Hammarby IF
01 Hammarby IF 292
13 Ylva Björnsjö
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 272
Kvinnor
1 Angelica Bengtsson
Hässelby SK
93 Hässelby SK 462
2 Wilma Murto
N.A. (FIN)
99 N.A. (FIN) 447
3 Elina Lampela
Oulun Pyrintö (FIN)
98 Oulun Pyrintö (FIN) 412
4 Saga Andersson
Esbo IF (FIN)
00 Esbo IF (FIN) 412
5 Hanga Klekner
N.A. (HUN)
99 N.A. (HUN) 402
6 Ellen Olsson
Wärnamo SK
97 Wärnamo SK 392
7 Ebba Blomstrand
KFUM Örebro
00 KFUM Örebro 352
8 Emilia Palgi
Viljandi KJS Sakala (EST)
00 Viljandi KJS Sakala (EST) 322
9 Johanna Hellman
IFK Lidingö
99 IFK Lidingö 302
10 Tilde Tofft
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 272
11 Sophia Abdulrahim Omar
IFK Lidingö
87 IFK Lidingö 272
12 Frida Starck Härlin
Linköpings GIF
91 Linköpings GIF 222
Elena Mitchell
Hammarby IF
98 Hammarby IF x
Män Stav Final
Lördag 10:00
Pool A
Tot. plac.
1 Pål Lillefosse
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 560 1 PB
2 Tommi Holttinen
Someron Esa (FIN)
97 Someron Esa (FIN) 538 2 SB
3 Mikko Paavola
Alajärven Ankkurit (FIN)
98 Alajärven Ankkurit (FIN) 523 3
4 Eetu Turakainen
Turun Urheiluliitto (FIN)
98 Turun Urheiluliitto (FIN) 513 5
5 Rubem Miranda
SCP (POR)
93 SCP (POR) 503 6
6 Carl Sténson
Hellas FK
93 Hellas FK 503 7 SB
7 Jere Keskinen
Vaasan Toverit (FIN)
99 Vaasan Toverit (FIN) 493 9
Eirik G Dolve
Fana IL (NOR)
95 Fana IL (NOR) x
493503513523528533538543548553560570
133 Carl Sténson-xxoxxx
88 Jere Keskineno-xxx
144 Eetu Turakainen-xoxxoxxx
122 Mikko Paavola-o-xo-x-xx
103 Rubem Miranda-o-xxx
65 Tommi Holttinen-o-xxo--xo--xxx
95 Pål Lillefosse---o--xo--oxoxxx
166 Eirik G Dolve--xxx
Pool B
Tot. plac.
1 Simon Thor
Hässelby SK
00 Hässelby SK 513 4 PB
2 Juho Alasaari
Laihian Luja (FIN)
03 Laihian Luja (FIN) 503 8 PB
3 Marcell Nagy
N.A. (HUN)
02 N.A. (HUN) 493 10 SB
4 Robin Jacobsson
Ullevi FK
98 Ullevi FK 493 11 PB
=5 Jonas Asplund
IFK Märsta
73 IFK Märsta 483 =12 SB
=5 Oscar Janson
Ullevi FK
75 Ullevi FK 483 =12
7 Emil Carlsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 483 14
8 Marton Böndör
N.A. (HUN)
02 N.A. (HUN) 473 15
9 Rasmus Carlsson
KFUM Örebro
88 KFUM Örebro 473 16 SB
10 Micael Fagö
IFK Växjö
94 IFK Växjö 473 17 SB
11 Erik Thorstensson
Spårvägens FK
89 Spårvägens FK 463 18
Adam Mihaly
N.A. (HUN)
01 N.A. (HUN) x
Diego Secci
Seraing Athlétisme (BEL)
99 Seraing Athlétisme (BEL) x
Carl af Forselles
Täby IS
01 Täby IS x
443453463473483493503513523
24 Marton Böndör-ooxoxxx
129 Diego Secci-xxx
102 Adam Mihaly-xxx
73 Robin Jacobsson-xooxxooxxoxxx
168 Carl af Forselles-xxx
25 Emil Carlsson--oxoxxo-xxx
108 Marcell Nagy-ooooxoxxx
5 Juho Alasaari-xoooxxoxoxxoxxx
140 Simon Thor---ooxoxoxoxxx
41 Micael Fagöxxoxooxxoxxx
27 Rasmus Carlsson-xooxoxxx
141 Erik Thorstensson--xxoxx-
74 Oscar Janson----xxoxxx
10 Jonas Asplund-oooxxoxxx
Pool C
Tot. plac.
1 Teodor Borgius
Hammarby IF
03 Hammarby IF 453 19 =SB
2 Oliver Lundström
KFUM Örebro
03 KFUM Örebro 453 20 PB
3 Albin Lundberg
Vasa IS (FIN)
02 Vasa IS (FIN) 453 21 PB
4 Samuel Eriksson
Rånäs 4H
02 Rånäs 4H 443 22 SB
5 Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Hellas FK
99 Hellas FK 433 25
6 Sten Hagström
Örgryte IS
03 Örgryte IS 423 26 PB
=7 Tobias Solberg
Hässelby SK
01 Hässelby SK 413 =27
=7 Emil Östergren
IFK Växjö
98 IFK Växjö 413 =27
7 Jonathan Howser
Täby IS
02 Täby IS 413 =27 SB
10 Eeli Heikkilä
Turun Urheiluliitto (FIN)
03 Turun Urheiluliitto (FIN) 413 30
11 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 413 31
Per Drageryd
KFUM Örebro
91 KFUM Örebro x
Karl Johansson
Stocksäters IF
01 Stocksäters IF x
373383393403413423433443453463
78 Karl Johanssonxxx
100 Oliver Lundström---oooxxoxxooxxx
67 Jonathan Howser--oooxxx
47 Malte Fuchs Edberg-o-oxxoxxx
54 Sten Hagström---oooxxx
29 Per Drageryd-----xxx
22 Teodor Borgius---xooooxooxxx
57 Eeli Heikkilä--ooxoxxx
131 Tobias Solberg----oxxx
99 Albin Lundberg-o-ooxoooxoxxx
137 Carl-Einar Söderström Eskonniemi------xoxxx
159 Emil Östergren---ooxxx
38 Samuel Eriksson---ooxoooxxx
Pool D
Tot. plac.
1 Jonatan Håkansson
Hässelby SK
01 Hässelby SK 433 23 PB
2 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 433 24 PB
3 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 403 32 SB
4 Linus Jönsson
Tjalve IF
05 Tjalve IF 403 33
5 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 383 34 PB
6 Alfons Elmgren-Hallinger
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 353 35
7 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 353 36 PB
8 Josef Kulen
Tjalve IF
04 Tjalve IF 353 37 PB
9 Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 353 38 PB
10 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 353 39 PB
11 Jeremias Zetterfeldt
Finspångs AIK
01 Finspångs AIK 343 41
12 Leo Thillou Thomasson
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 343 42 PB
13 Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 333 43
14 Johan Jurander
Motala AIF
03 Motala AIF 333 44
15 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 333 45 PB
16 Hampus Hillding
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 313 48 PB
17 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 303 51
David Thid
Hammarby IF
03 Hammarby IF x
Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö x
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS x
283293303313323333343353363373383393403413423433443
167 Hampus Hillding-xxoooxxx
50 Albin Gyhleniuso-xooxoxoxxx
134 Viggo Stridh
145 Lucas Törnströmxooxoxxx
154 Jeremias Zetterfeldt-o-oxoxoxoxxx
139 Leo Thillou Thomasson----xxooxxoxxx
93 Josef Kulen----ooxxooxxx
142 Gustav Thyrman--o-ooxxoxoxxx
156 Erik Zetterlund----xxooxxx
146 Victor Törnström--o-ooxooxxx
15 Babu Badjie-----xoxxoxoxxx
82 Johan Jurander----xoxoxxx
125 Viktor Rahm-------ooxxoxoxxx
33 Alfons Elmgren-Hallinger------ooxxx
138 David Thid
83 Linus Jönsson--------xo-xo-o-xxx
136 Peter Svensson---------oxoooxxx
69 Jonatan Håkansson-----------oxooxxooxxx
70 Robin Isaksson
116 Felix Nyberg----------xoxo-xoxooxxx
Pool E
Tot. plac.
1 Erik Norlén
Täby IS
05 Täby IS 343 40 PB
2 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 323 46 PB
3 Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 323 47 PB
4 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 303 49
5 Oskar Törnvall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 303 50 PB
6 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 293 52
7 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 283 53
8 Jakob Henningsohn
Hässelby SK
05 Hässelby SK 273 54
9 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 273 55 SB
10 Ove Hagström
Örgryte IS
07 Örgryte IS 263 56
11 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 263 =57 PB
11 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 263 =57 PB
13 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 253 59
14 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 253 60 SB
15 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 233 61 PB
16 Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 233 62 PB
17 Leo Wickert
Hässelby SK
05 Hässelby SK 233 63
=18 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 203 =64
=18 Henrik Avebäck
Hellas FK
06 Hellas FK 203 =64
20 Elias Andersson
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 203 66
Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF x
173183193203213223233243253263273283293303313323333343353
60 Jakob Henningsohn---------xooxxx
147 Oskar Törnvall-----------ooxoxxx
165 Hugo Sundströmooooxxx
11 Henrik Avebäckooooxxx
155 Marcial Zetterfeldt---oooooxxx
6 Elias Anderssonooxooxxx
158 Gabriel Öhrner ---oooxooxxx
98 Simon Lindström-------xooxoxxx
51 Quincy Hackett----xxx
163 Aron Gullberg-----oooxoxxx
13 Levi Back-------ooooxxoxxx
149 Leo Wickert-----xxoxxooxxx
162 Alfred Berglind------oxooxoxxx
53 Ove Hagström--------oxoxxx
160 Elias Kapell------xxooxxoxxx
30 Albin Edgert----xxooooxoxoxoxxx
79 Marcus Julin---------oooxxoooxoxxx
115 Erik Norlén--------xxoooxoxoxoxooooxxx
169 Erik Larripa Taxell----------oo-oxxx
130 Jacob Semb-Josefson-----------oxoxoooxxx
34 Joel Enander--------o--oo-xxx
Sammanställning per klass
Män
1 Tommi Holttinen
Someron Esa (FIN)
97 Someron Esa (FIN) 538
2 Mikko Paavola
Alajärven Ankkurit (FIN)
98 Alajärven Ankkurit (FIN) 523
3 Simon Thor
Hässelby SK
00 Hässelby SK 513
4 Eetu Turakainen
Turun Urheiluliitto (FIN)
98 Turun Urheiluliitto (FIN) 513
5 Rubem Miranda
SCP (POR)
93 SCP (POR) 503
6 Carl Sténson
Hellas FK
93 Hellas FK 503
7 Jere Keskinen
Vaasan Toverit (FIN)
99 Vaasan Toverit (FIN) 493
8 Robin Jacobsson
Ullevi FK
98 Ullevi FK 493
9 Oscar Janson
Ullevi FK
75 Ullevi FK 483
9 Jonas Asplund
IFK Märsta
73 IFK Märsta 483
11 Rasmus Carlsson
KFUM Örebro
88 KFUM Örebro 473
12 Micael Fagö
IFK Växjö
94 IFK Växjö 473
13 Erik Thorstensson
Spårvägens FK
89 Spårvägens FK 463
14 Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Hellas FK
99 Hellas FK 433
15 Emil Östergren
IFK Växjö
98 IFK Växjö 413
Eirik G Dolve
Fana IL (NOR)
95 Fana IL (NOR) x
Diego Secci
Seraing Athlétisme (BEL)
99 Seraing Athlétisme (BEL) x
Per Drageryd
KFUM Örebro
91 KFUM Örebro x
P13
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 283
2 Ove Hagström
Örgryte IS
07 Örgryte IS 263
3 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 263
4 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 233
5 Elias Andersson
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 203
Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF x
P15
1 Linus Jönsson
Tjalve IF
05 Tjalve IF 403
2 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 383
3 Alfons Elmgren-Hallinger
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 353
4 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 353
5 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 353
6 Erik Norlén
Täby IS
05 Täby IS 343
7 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 333
8 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 323
9 Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 323
10 Hampus Hillding
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 313
11 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 303
12 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 303
13 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 293
14 Jakob Henningsohn
Hässelby SK
05 Hässelby SK 273
15 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 273
16 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 263
17 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 253
18 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 253
19 Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 233
20 Leo Wickert
Hässelby SK
05 Hässelby SK 233
21 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 203
21 Henrik Avebäck
Hellas FK
06 Hellas FK 203
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS x
P17
1 Juho Alasaari
Laihian Luja (FIN)
03 Laihian Luja (FIN) 503
2 Teodor Borgius
Hammarby IF
03 Hammarby IF 453
3 Oliver Lundström
KFUM Örebro
03 KFUM Örebro 453
4 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 433
5 Sten Hagström
Örgryte IS
03 Örgryte IS 423
6 Eeli Heikkilä
Turun Urheiluliitto (FIN)
03 Turun Urheiluliitto (FIN) 413
7 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 413
8 Josef Kulen
Tjalve IF
04 Tjalve IF 353
9 Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 353
10 Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 333
11 Johan Jurander
Motala AIF
03 Motala AIF 333
12 Oskar Törnvall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 303
David Thid
Hammarby IF
03 Hammarby IF x
P19
1 Pål Lillefosse
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 560
2 Marcell Nagy
N.A. (HUN)
02 N.A. (HUN) 493
3 Emil Carlsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 483
4 Marton Böndör
N.A. (HUN)
02 N.A. (HUN) 473
5 Albin Lundberg
Vasa IS (FIN)
02 Vasa IS (FIN) 453
6 Samuel Eriksson
Rånäs 4H
02 Rånäs 4H 443
7 Jonatan Håkansson
Hässelby SK
01 Hässelby SK 433
8 Tobias Solberg
Hässelby SK
01 Hässelby SK 413
8 Jonathan Howser
Täby IS
02 Täby IS 413
10 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 403
11 Jeremias Zetterfeldt
Finspångs AIK
01 Finspångs AIK 343
12 Leo Thillou Thomasson
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 343
Adam Mihaly
N.A. (HUN)
01 N.A. (HUN) x
Carl af Forselles
Täby IS
01 Täby IS x
Karl Johansson
Stocksäters IF
01 Stocksäters IF x
Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö x