Resultat Match 1: Lag-UDM Småland P13 & F13

Hemmaplan, Småland/ Blekinge   2021-06-16 - 2021-07-04

Arrangör: Smålands Friidrottsförbund Tävlingsledare: Ingemar Hedin/ SMFIF Senast uppdaterad: 2021-07-11 22:16:31
Övrigt: Respektive lag har genomfört Match 1 på hemmaplan under perioden 22/5 till 4/7. Lag från Blekinge är med utom tävlan. Tävlingsresultat från respektive tävling ska skickas till resultat@friidrott.se. Match 2 genomförs den 12 september i Ljungby,  
Alla dagar

P13

Plac.Poäng
1 Kalmar SK lag P13 96
2 IKHP lag P13 84.5
3 Tranås AIF lag P13 77.5
4 Eksjö Södra IK lag P13 75
5 IFK Växjö lag P13 67
6 Wärnamo SK lag P13 56
7 KA2 P13 lag 1 49.5
8 KA2 P13 lag 2 38.5
P13
200 m600 m60 m häck5x60 mHöjdLängdKulaSpjut
KA2 P13 lag 11 + 4.51 + 4.51 + 4.55 + 61 + 4.51 + 4.51 + 4.51 + 4.5
KA2 P13 lag 21 + 4.51 + 4.51 + 4.51 + 4.51 + 4.51 + 4.51 + 4.5
Wärnamo SK lag P131 + 61 + 61 + 81 + 61 + 101 + 71 + 6
Tranås AIF lag P131 + 71 + 81 + 75 + 81 + 9.51 + 91 + 101 + 7
Eksjö Södra IK lag P131 + 81 + 71 + 65 + 91 + 71 + 71 + 81 + 11
IFK Växjö lag P131 + 91 + 111 + 111 + 81 + 61 + 61 + 9
IKHP lag P131 + 101 + 101 + 94 + 101 + 9.51 + 81 + 91 + 8
Kalmar SK lag P131 + 111 + 91 + 105 + 111 + 111 + 111 + 111 + 10

F13

Plac.Poäng
1 Habo Friidrott lag F13 79
2 Ljungby lag 1 68
3 WSK lag F13 56
4 Skruvs IF lag F13 54
5 IFK Växjö lag vit 53.5
6 IFK Växjö lag 08 50.5
7 Kalmar SK lag F13 50
8 Tranås AIF lag F13 49
9 Eksjö Södra IK lag F13 46
10 Hovslätts IK lag F13 42
11 IKHP lag F13 36
12 IFK Växjö lag svart 28
13 IFK Växjö lag blå 27
13 Ljungby lag 2 27
15 KA2 lag 08 -14
16 KA2 lag 09 -15.5
16 Oskarshamn Ruda lag F13 -15.5
F13
200 m600 m60 m häck5x60 mHöjdLängdKulaSpjut
KA2 lag 091 + -3.51 + -41 + -35 + -1.51 + -41 + -41 + -41 + -3.5
Oskarshamn Ruda lag F131 + -3.51 + -41 + -35 + -1.51 + -41 + -41 + -41 + -3.5
IKHP lag F131 + -21 + 101 + -15 + 11 + 111 + 91 + -21 + -2
Ljungby lag 11 + -11 + 41 + 85 + 91 + 61 + 111 + 101 + 9
Eksjö Södra IK lag F131 + 01 + 21 + 15 + 71 + 41 + -11 + 111 + 10
IFK Växjö lag blå1 + 11 + 51 + 05 + 61 + -21 + 01 + 21 + 3
Ljungby lag 21 + 21 + 11 + 25 + 01 + 51 + 11 + 01 + 4
Hovslätts IK lag F131 + 31 + -11 + 75 + 21 + 71 + 71 + 61 + -1
IFK Växjö lag svart1 + 41 + 61 + 51 + 21 + 41 + -11 + 1
Tranås AIF lag F131 + 51 + 81 + 95 + 31 + -11 + 31 + 51 + 5
Kalmar SK lag F131 + 61 + -21 + 45 + 101 + 21 + 51 + 71 + 6
Skruvs IF lag F131 + 71 + 71 + 35 + 51 + 21 + 61 + 41 + 8
IFK Växjö lag 081 + 81 + 91 + 9.51 + -21 + 91 + 11
Habo Friidrott lag F131 + 91 + 111 + 115 + 111 + 01 + 101 + 81 + 7
IFK Växjö lag vit1 + 101 + 31 + 65 + 81 + 9.51 + 21 + 11 + 2
WSK lag F131 + 111 + 01 + 105 + 41 + 81 + 81 + 31 + 0
KA2 lag 081 + -41 + -31 + -41 + -41 + -4
F13 200 m
Vind: N/A
Poäng
1 Meja Askestam
WSK lag F13
09 WSK lag F13 29.64 14.00 -0,8
2 Ebba Gustavsson
IFK Växjö lag vit
09 IFK Växjö lag vit 30.03 13.00 +1,0
3 Stina Essberg
Habo Friidrott lag F13
08 Habo Friidrott lag F13 30.71 12.00 +1,5
4 Moa Hultkvist
IFK Växjö lag 08
08 IFK Växjö lag 08 30.84 11.00 +1,0
5 Hilma Johansson
Skruvs IF lag F13
09 Skruvs IF lag F13 32.0 10.00 -2,7 Manuell tid, tillägg +0,3
6 Liv Björkman
Kalmar SK lag F13
09 Kalmar SK lag F13 32.27 9.00 +0,0
7 Lovisa Granström
Tranås AIF lag F13
09 Tranås AIF lag F13 32.55 8.00 +1,8
8 Mira Berglund
IFK Växjö lag svart
09 IFK Växjö lag svart 32.63 7.00 +1,0
9 Tyra Antevik
Hovslätts IK lag F13
08 Hovslätts IK lag F13 33.42 6.00 +1,5
10 Selma Lüddeckens
Ljungby lag 2
09 Ljungby lag 2 33.76 5.00 +0,2
11 Julia Andersen
IFK Växjö lag blå
09 IFK Växjö lag blå 33.83 4.00 +1,0
12 Susanna Andersson
Eksjö Södra IK lag F13
09 Eksjö Södra IK lag F13 33.9 3.00 -3,3 Manuell tid, tillägg +0,3
13 Elin Ritzinger
Ljungby lag 1
08 Ljungby lag 1 34.24 2.00 +0,2
14 Hanna Magnusson
Oskarshamn Ruda lag F13
09 Oskarshamn Ruda lag F13 37.2 Utom tävlan
15 Elina Manderhjelm
IKHP lag F13
14 IKHP lag F13 40.54 1.00 -0,4
Ines Kraft
KA2 lag 09
09 KA2 lag 09 28.99 +2,3 Utom tävlan
F13 600 m
Poäng
1 Nike Blomberg
Habo Friidrott lag F13
08 Habo Friidrott lag F13 1:50.33 14.00
2 Julia Walltin
IKHP lag F13
09 IKHP lag F13 1:59.71 13.00
3 Alma Winroth
IFK Växjö lag 08
08 IFK Växjö lag 08 2:00.10 12.00
4 Evenilla Berglund
Tranås AIF lag F13
08 Tranås AIF lag F13 2:00.75 11.00
5 Hilma Johansson
Skruvs IF lag F13
09 Skruvs IF lag F13 2:01.5 10.00 Manuellt tid, tillägg +0,2
6 Smilla Bernhardsson
IFK Växjö lag svart
09 IFK Växjö lag svart 2:03.62 9.00
7 Bianca Winberg
IFK Växjö lag blå
09 IFK Växjö lag blå 2:03.64 8.00
8 Elsa Wiesel
Ljungby lag 1
08 Ljungby lag 1 2:07.91 7.00
9 Agnes Andersson
IFK Växjö lag vit
09 IFK Växjö lag vit 2:10.13 6.00
10 Maja Berglund
Eksjö Södra IK lag F13
08 Eksjö Södra IK lag F13 2:10.3 5.00 Manuellt tid, tillägg +0,2
11 Nella Stenqvist
Ljungby lag 2
09 Ljungby lag 2 2:13.66 4.00
12 Lisa Pruner
WSK lag F13
09 WSK lag F13 2:13.98 3.00
13 Lovisa Dahlberg
Hovslätts IK lag F13
10 Hovslätts IK lag F13 2:16.33 2.00
14 Liv Björkman
Kalmar SK lag F13
09 Kalmar SK lag F13 2:16.54 1.00
15 Milla Ulfsdotter
Oskarshamn Ruda lag F13
08 Oskarshamn Ruda lag F13 2:39.1 Utom tävlan
Nova Olsson
KA2 lag 08
08 KA2 lag 08 1:59.95 Utom tävlan
Alma-Leona Wassdahl
KA2 lag 09
09 KA2 lag 09 2:08.81 Utom tävlan
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
Vind: N/A
Poäng
1 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott lag F13
08 Habo Friidrott lag F13 10.48 14.00 +1,5
2 Tyra Stening
WSK lag F13
08 WSK lag F13 10.68 13.00 -1,3
3 Evenilla Berglund
Tranås AIF lag F13
08 Tranås AIF lag F13 11.22 12.00 +2,3
4 Tinja Strandmark
Ljungby lag 1
08 Ljungby lag 1 11.52 11.00 +2,1
5 Rebecka Billing
Hovslätts IK lag F13
09 Hovslätts IK lag F13 11.75 10.00 +1,5
6 Ebba Gustavsson
IFK Växjö lag vit
09 IFK Växjö lag vit 11.98 9.00 -1,8
7 Alma Stenberg
IFK Växjö lag svart
09 IFK Växjö lag svart 11.99 8.00 -1,8
8 Inez Blomqvist
Kalmar SK lag F13
09 Kalmar SK lag F13 12.02 7.00 +1,1
9 Hanna Carlsson
Skruvs IF lag F13
09 Skruvs IF lag F13 12.2 6.00 -2,7 Manuell tid, tillägg +0,3
10 Nelly Nilsson Loftén
Ljungby lag 2
09 Ljungby lag 2 12.56 5.00 +2,1
11 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK lag F13
08 Eksjö Södra IK lag F13 12.6 4.00 -1,6 Manuell tid, tillägg +0,3
12 Freya Skoog
IFK Växjö lag blå
09 IFK Växjö lag blå 12.66 3.00 -1,8
13 Milla Ulfsdotter
Oskarshamn Ruda lag F13
08 Oskarshamn Ruda lag F13 13.4 Manuell tid, tillägg +0,3 Utom tävlan
14 Julia Walltin
IKHP lag F13
09 IKHP lag F13 13.93 2.00 -0,2
Astrid Wadman
KA2 lag 08
08 KA2 lag 08 11.02 +0,6 Utom tävlan
Vesta Lindström
KA2 lag 09
09 KA2 lag 09 12.15 +0,6 Utom tävlan
F13 5x60 m
Poäng
1 Habo Friidrott lag F13
Tindra Westlund Stenberg 08
Edith Gustafsson 08
Anna Elwing 08
Nike Blomberg 08
Stina Essberg 08

Habo Friidrott lag F13
Habo Friidrott lag F13 44.23 14.00
2 KSK lag F13
Liv Björkman 09
Anna-Maria Lindvall 09
Alicia Heintges 09
Silke Hornstrand 09
Inez Blomqvist 09

Kalmar SK lag F13
Kalmar SK lag F13 44.77 13.00
3 Ljungby lag 1
Elin Ritzinger 08
Stina Johansson 08
Elsa Wiesel 08
Ingrid Åberg 08
Tinja Strandmark 08

Ljungby lag 1
Ljungby lag 1 44.80 12.00
4 IFK Växjö lag vit
Molly Persson 09
Lina Hessman 09
Agnes Andersson 09
Alva Lindberg 09
Ebba Gustavsson 09

IFK Växjö lag vit
IFK Växjö lag vit 46.84 11.00
5 ESIK lag F13
Ella Rostedt 09
Tove Börjesson 09
Ottilia Thorell 08
Susanna Andersson 09
Felicia Bjärnlöf 08

Eksjö Södra IK lag F13
Eksjö Södra IK lag F13 47.0 10.00 Manuell tid, tillägg +0,3
6 IFK Växjö lag blå
Vanessa Steinbach 09
Julia Andersen 09
Liv Lendahls 09
Bianca Winberg 09
Freya Skoog 09

IFK Växjö lag blå
IFK Växjö lag blå 47.19 9.00
7 Skruvs IF lag F13
Bianca Nyh 09
Gerda Medin 08
Hilma Johansson 09
Hanna Carlsson 09
Saga Simonsson 08

Skruvs IF lag F13
Skruvs IF lag F13 47.4 8.00 Manuell tid, tillägg +0,3
8 Wärnamo SK lag F13
Meja Askestam 09
Emilia Gustafsson Hjertonsson 09
Tyra Stening 08
Lisa Pruner 09
Signe Svenningsson 08

WSK lag F13
WSK lag F13 47.41 7.00
9 Tranås AIF lag F13
Stella Vennberg 09
Lovisa Granström 09
Ida Karlsson 09
Evenilla Berglund 08
Siri Egefalk 09

Tranås AIF lag F13
Tranås AIF lag F13 47.68 6.00
10 Hovslätts IK lag F13
Stella Beijer 13
Lovisa Dahlberg 10
Clara Gudmundsson 08
Tyra Antevik 08
Rebecka Billing 09

Hovslätts IK lag F13
Hovslätts IK lag F13 49.04 5.00
11 IKHP lag F13
Ida Gustavsson 08
Julia Ljungvall 08
Maja Brunnvik 09
Julia Walltin 09
Elina Manderhjelm 14

IKHP lag F13
IKHP lag F13 49.66 4.00
12 Ljungby lag 2
Molly Arvidsson 09
Nella Stenqvist 09
Esther Sheehan 12
Selma Lüddeckens 09
Elsa Nyström 09

Ljungby lag 2
Ljungby lag 2 51.05 3.00
13 Oskarshman Ruda lag F13
Milla Ulfsdotter 08
Hanna Magnusson 09
Idun Vilander 09
Thitinan Pridaen 08
Boseina Hammodi 09

Oskarshamn Ruda lag F13
Oskarshamn Ruda lag F13 55.2 Manuell tid, tillägg +0,3 Utom tävlan
KA2 lag 09
Alva Larsson 09
Alma-Leona Wassdahl 09
Astrid Aspington 09
Vesta Lindström 09
Ines Kraft 09

KA2 lag 09
KA2 lag 09 46.03 Utom tävlan
IFK Växjö lag svart
Alma Stenberg 09
Kinna Dahl 09
Cornelia Dahl 09
Mira Berglund 09
Alicja Stanislawska 09

IFK Växjö lag svart
IFK Växjö lag svart DQ
F13 Höjd
Poäng
1 Ida Gustavsson
IKHP lag F13
08 IKHP lag F13 145 14.00
=2 Molly Persson
IFK Växjö lag vit
09 IFK Växjö lag vit 142 12.50
=2 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö lag 08
08 IFK Växjö lag 08 142 12.50
4 Tyra Stening
WSK lag F13
08 WSK lag F13 140 11.00
5 Clara Gudmundsson
Hovslätts IK lag F13
08 Hovslätts IK lag F13 137 10.00
6 Stina Johansson
Ljungby lag 1
08 Ljungby lag 1 136 9.00
7 Elsa Nyström
Ljungby lag 2
09 Ljungby lag 2 134 8.00
8 Maja Berglund
Eksjö Södra IK lag F13
08 Eksjö Södra IK lag F13 133 7.00
9 Thitinan Pridaen
Oskarshamn Ruda lag F13
08 Oskarshamn Ruda lag F13 132 Utom tävlan
=10 Alicja Stanislawska
IFK Växjö lag svart
09 IFK Växjö lag svart 130 5.00
=10 Saga Simonsson
Skruvs IF lag F13
08 Skruvs IF lag F13 130 5.00
=10 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK lag F13
09 Kalmar SK lag F13 130 5.00
13 Edith Gustafsson
Habo Friidrott lag F13
08 Habo Friidrott lag F13 126 3.00
14 Ida Karlsson
Tranås AIF lag F13
09 Tranås AIF lag F13 123 2.00
15 Elicia Alm
IFK Växjö lag blå
09 IFK Växjö lag blå 118 1.00
Astrid Wadman
KA2 lag 08
08 KA2 lag 08 142 Utom tävlan
Alma-Leona Wassdahl
KA2 lag 09
09 KA2 lag 09 138 Utom tävlan
F13 Längd
Hoppzon
Poäng
1 Tinja Strandmark
Ljungby lag 1
08 Ljungby lag 1 4.74 +1.2 14.00
2 Anna Elwing
Habo Friidrott lag F13
08 Habo Friidrott lag F13 4.71 -1.2 13.00
3 Ida Gustavsson
IKHP lag F13
08 IKHP lag F13 4.53 -0.5 12.00
4 Meja Askestam
WSK lag F13
09 WSK lag F13 4.46 +1.6 11.00
5 Rebecka Billing
Hovslätts IK lag F13
09 Hovslätts IK lag F13 4.25 -0.2 10.00
6 Saga Simonsson
Skruvs IF lag F13
08 Skruvs IF lag F13 4.17 +2.6 9.00
7 Alicia Heintges
Kalmar SK lag F13
09 Kalmar SK lag F13 4.12 0.0 8.00
8 Smilla Bernhardsson
IFK Växjö lag svart
09 IFK Växjö lag svart 4.07 +0.5 7.00
9 Thitinan Pridaen
Oskarshamn Ruda lag F13
08 Oskarshamn Ruda lag F13 3.98 N/A Utom tävlan
10 Siri Egefalk
Tranås AIF lag F13
09 Tranås AIF lag F13 3.92 +1.6 6.00
11 Lina Hessman
IFK Växjö lag vit
09 IFK Växjö lag vit 3.87 -0.9 5.00
12 Selma Lüddeckens
Ljungby lag 2
09 Ljungby lag 2 3.76 +3.3 4.00
13 Vanessa Steinbach
IFK Växjö lag blå
09 IFK Växjö lag blå 3.73 +1.5 3.00
14 Susanna Andersson
Eksjö Södra IK lag F13
09 Eksjö Södra IK lag F13 3.72 -1.2 2.00
15 Alma Winroth
IFK Växjö lag 08
08 IFK Växjö lag 08 3.52 -0.1 1.00
Ines Kraft
KA2 lag 09
09 KA2 lag 09 4.39 +2.4 Utom tävlan
Nova Olsson
KA2 lag 08
08 KA2 lag 08 4.24 +3.3 Utom tävlan
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
Poäng
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK lag F13
08 Eksjö Södra IK lag F13 11.72 14.00
2 Stina Johansson
Ljungby lag 1
08 Ljungby lag 1 9.82 13.00
3 Moa Hultkvist
IFK Växjö lag 08
08 IFK Växjö lag 08 8.16 12.00
4 Matilda Johansson
Habo Friidrott lag F13
08 Habo Friidrott lag F13 7.90 11.00
5 Inez Blomqvist
Kalmar SK lag F13
09 Kalmar SK lag F13 7.87 10.00
6 Clara Gudmundsson
Hovslätts IK lag F13
08 Hovslätts IK lag F13 7.76 9.00
7 Leona Andersson
Tranås AIF lag F13
09 Tranås AIF lag F13 7.52 8.00
8 Gerda Medin
Skruvs IF lag F13
08 Skruvs IF lag F13 7.12 7.00
9 Boseina Hammodi
Oskarshamn Ruda lag F13
09 Oskarshamn Ruda lag F13 6.92 Utom tävlan
10 Felicia Ekman
WSK lag F13
08 WSK lag F13 6.76 6.00
11 Maja Havtorp
IFK Växjö lag blå
09 IFK Växjö lag blå 6.67 5.00
12 Emma Nordin
IFK Växjö lag vit
09 IFK Växjö lag vit 6.58 4.00
13 Elsa Nyström
Ljungby lag 2
09 Ljungby lag 2 6.54 3.00
14 Kinna Dahl
IFK Växjö lag svart
09 IFK Växjö lag svart 6.10 2.00
15 Julia Ljungvall
IKHP lag F13
08 IKHP lag F13 4.78 1.00
Astrid Aspington
KA2 lag 09
09 KA2 lag 09 8.92 Utom tävlan
Astrid Wadman
KA2 lag 08
08 KA2 lag 08 7.65 Utom tävlan
F13 Spjut
Vikt: 400g
Poäng
1 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö lag 08
08 IFK Växjö lag 08 28.60 14.00
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK lag F13
08 Eksjö Södra IK lag F13 25.86 13.00
3 Elsa Wiesel
Ljungby lag 1
08 Ljungby lag 1 24.02 12.00
4 Gerda Medin
Skruvs IF lag F13
08 Skruvs IF lag F13 22.41 11.00
5 Matilda Johansson
Habo Friidrott lag F13
08 Habo Friidrott lag F13 21.65 10.00
6 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK lag F13
09 Kalmar SK lag F13 21.57 9.00
7 Lovisa Granström
Tranås AIF lag F13
09 Tranås AIF lag F13 17.82 8.00
8 Nelly Nilsson Loftén
Ljungby lag 2
09 Ljungby lag 2 15.86 7.00
9 Liv Lendahls
IFK Växjö lag blå
09 IFK Växjö lag blå 14.96 6.00
10 Agnes Andersson
IFK Växjö lag vit
09 IFK Växjö lag vit 14.90 5.00
11 Cornelia Dahl
IFK Växjö lag svart
09 IFK Växjö lag svart 13.95 4.00
12 Hanna Magnusson
Oskarshamn Ruda lag F13
09 Oskarshamn Ruda lag F13 13.04 Utom tävlan
13 Nellie Johansson
WSK lag F13
09 WSK lag F13 10.38 3.00
14 Tyra Antevik
Hovslätts IK lag F13
08 Hovslätts IK lag F13 9.25 2.00
15 Maja Brunnvik
IKHP lag F13
09 IKHP lag F13 8.39 1.00
Astrid Aspington
KA2 lag 09
09 KA2 lag 09 13.56 Utom tävlan
P13 200 m
Vind: N/A
Poäng
1 Melvin Håkansson
Kalmar SK lag P13
09 Kalmar SK lag P13 29.91 6.00 +0,0
2 Ture Uddenberg
IKHP lag P13
09 IKHP lag P13 30.79 5.00
3 Joar Andersson
IFK Växjö lag P13
09 IFK Växjö lag P13 30.92 4.00
4 Erik Björklund
Eksjö Södra IK lag P13
09 Eksjö Södra IK lag P13 32.7 3.00 -0,6 Manuell tid, tillägg +0,3
5 Lukas Uddenberg
Tranås AIF lag P13
09 Tranås AIF lag P13 35.83 2.00
6 Nicolas Igede
Wärnamo SK lag P13
09 Wärnamo SK lag P13 38.53 1.00
Sigge Strandberg
KA2 P13 lag 2
09 KA2 P13 lag 2 29.47 +2,0
Malte Jacobsson
KA2 P13 lag 1
09 KA2 P13 lag 1 34.06 +2,0
P13 600 m
Poäng
1 Joar Andersson
IFK Växjö lag P13
09 IFK Växjö lag P13 1:47.29 6.00
2 Ture Uddenberg
IKHP lag P13
09 IKHP lag P13 1:51.48 5.00
3 William Johnsson
Kalmar SK lag P13
09 Kalmar SK lag P13 1:51.88 4.00
4 Aron Gustavsson
Tranås AIF lag P13
09 Tranås AIF lag P13 2:02.48 3.00
5 Anders Almerheim
Eksjö Södra IK lag P13
08 Eksjö Södra IK lag P13 2:15.8 2.00 Manuell tid, tillägg +0,2
6 Erik Bjarnehäll
Wärnamo SK lag P13
09 Wärnamo SK lag P13 2:17.34 1.00
Max Petersson
KA2 P13 lag 2
08 KA2 P13 lag 2 1:55.37
Malte Jacobsson
KA2 P13 lag 1
09 KA2 P13 lag 1 1:59.41
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
Vind: N/A
Poäng
1 Elias Karlsson
IFK Växjö lag P13
08 IFK Växjö lag P13 11.35 6.00
2 William Johnsson
Kalmar SK lag P13
09 Kalmar SK lag P13 11.70 5.00 +1,8
3 Melvin Vikström
IKHP lag P13
09 IKHP lag P13 11.88 4.00
4 Viggo Ihreborn
Wärnamo SK lag P13
08 Wärnamo SK lag P13 12.61 3.00
5 Aron Gustavsson
Tranås AIF lag P13
09 Tranås AIF lag P13 13.31 2.00
6 Otto Dahlesson
Eksjö Södra IK lag P13
09 Eksjö Södra IK lag P13 14.1 1.00 -1,1 Manuell tid, tillägg +0,3
Konstanty Piontek
KA2 P13 lag 1
09 KA2 P13 lag 1 11.68 +1,9
Zion Svensson
KA2 P13 lag 2
09 KA2 P13 lag 2 13.76 +1,9
P13 5x60 m
Poäng
1 KSK lag P13
William Johnsson 09
Albin Rosén 09
Svante Svensson 09
Elis Skott 09
Melvin Håkansson 09

Kalmar SK lag P13
Kalmar SK lag P13 45.57 6.00
2 IKHP lag P13
Melvin Vikström 09
Edvin Manderhjelm 08
Ture Uddenberg 09
Emil Mennborg 08

IKHP lag P13
IKHP lag P13 46.02 5.00
3 ESIK lag P13
Neo Rostedt 08
Hampus Nelander-Karlsson 09
Otto Dahlesson 09
Erik Björklund 09
Anders Almerheim 08

Eksjö Södra IK lag P13
Eksjö Södra IK lag P13 46.8 4.00 Manuell tid, tillägg +0,3
4 Tranås AIF lag P13
Lukas Uddenberg 09
Aron Gustavsson 09
Fabian Hellquist 08
Samuel Aronsson 09
Noa Björn 09

Tranås AIF lag P13
Tranås AIF lag P13 48.42 3.00
5 WSK lag P13
Wärnamo SK lag P13
Wärnamo SK lag P13 56.46 2.00
KA2 P13 lag 1
Konstanty Piontek 09
Benjamin Högelius 09
Samuel Coric 09
Malte Jacobsson 09
Uno Stål 08

KA2 P13 lag 1
KA2 P13 lag 1 45.56
P13 Höjd
Poäng
1 Svante Svensson
Kalmar SK lag P13
09 Kalmar SK lag P13 141 6.00
=2 Melvin Vikström
IKHP lag P13
09 IKHP lag P13 135 4.50
=2 Noa Björn
Tranås AIF lag P13
09 Tranås AIF lag P13 135 4.50
4 Elias Karlsson
IFK Växjö lag P13
08 IFK Växjö lag P13 134 3.00
5 Anders Almerheim
Eksjö Södra IK lag P13
08 Eksjö Södra IK lag P13 127 2.00
6 Vidar Gof
Wärnamo SK lag P13
09 Wärnamo SK lag P13 110 1.00
Uno Stål
KA2 P13 lag 1
08 KA2 P13 lag 1 148
Liam Swensson
KA2 P13 lag 2
09 KA2 P13 lag 2 134
P13 Längd
Hoppzon
Poäng
1 Melvin Håkansson
Kalmar SK lag P13
09 Kalmar SK lag P13 4.30 0.0 6.00
2 Arvid Nord
Wärnamo SK lag P13
08 Wärnamo SK lag P13 4.29 N/A 5.00
3 Noa Björn
Tranås AIF lag P13
09 Tranås AIF lag P13 4.04 N/A 4.00
4 Edvin Manderhjelm
IKHP lag P13
08 IKHP lag P13 4.02 N/A 3.00
5 Erik Björklund
Eksjö Södra IK lag P13
09 Eksjö Södra IK lag P13 3.96 -0.8 2.00
6 Linus Bernhardsson
IFK Växjö lag P13
09 IFK Växjö lag P13 3.65 N/A 1.00
Liam Swensson
KA2 P13 lag 2
09 KA2 P13 lag 2 4.29 +0.9
Konstanty Piontek
KA2 P13 lag 1
09 KA2 P13 lag 1 3.96 +3.0
P13 Kula
Vikt: 2,0kg
Poäng
1 Svante Svensson
Kalmar SK lag P13
09 Kalmar SK lag P13 7.22 6.00
2 Samuel Aronsson
Tranås AIF lag P13
09 Tranås AIF lag P13 6.88 5.00
3 Leo Ekelund
IKHP lag P13
09 IKHP lag P13 6.49 4.00
4 Neo Rostedt
Eksjö Södra IK lag P13
08 Eksjö Södra IK lag P13 6.43 3.00
5 Vidar Gof
Wärnamo SK lag P13
09 Wärnamo SK lag P13 5.98 2.00
6 Hampus Fritzon
IFK Växjö lag P13
09 IFK Växjö lag P13 5.11 1.00
Sigge Strandberg
KA2 P13 lag 2
09 KA2 P13 lag 2 6.95
Samuel Coric
KA2 P13 lag 1
09 KA2 P13 lag 1 6.00
P13 Spjut
Vikt: 400g
Poäng
1 Neo Rostedt
Eksjö Södra IK lag P13
08 Eksjö Södra IK lag P13 24.65 6.00
2 Elis Skott
Kalmar SK lag P13
09 Kalmar SK lag P13 20.84 5.00
3 Linus Bernhardsson
IFK Växjö lag P13
09 IFK Växjö lag P13 20.02 4.00
4 Edvin Manderhjelm
IKHP lag P13
08 IKHP lag P13 19.38 3.00
5 Fabian Hellquist
Tranås AIF lag P13
08 Tranås AIF lag P13 17.89 2.00
6 Viggo Ihreborn
Wärnamo SK lag P13
08 Wärnamo SK lag P13 16.95 1.00
Samuel Coric
KA2 P13 lag 1
09 KA2 P13 lag 1 23.52
Zion Svensson
KA2 P13 lag 2
09 KA2 P13 lag 2 15.85