Resultat Faxeholmen

Hällåsen arena, Söderhamn   2021-07-21

Arrangör: Söderhamns IF Tävlingsledare: Leif-Göran Mosell Senast uppdaterad: 2021-07-21 22:08:06
Väder: 19-25 grader uppehåll blåsigt till vindstilla  
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m
21/7 18:40
Vind: -1.7
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.67 PB
2 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.73
3 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 9.10
4 Frida Ericson
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.32
5 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.45
6 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.69
Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK DNS
Kvinnor 300 m
21/7 19:45
1 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 49.84
Kvinnor Höjd
21/7 18:50
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 153
2 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 144 PB
3 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 144
4 Hannah Zetterman
Söderhamns IF
02 Söderhamns IF 141
5 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 125
6 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 125
110115120125130135138141144147150153156159
Julia Gavell--xoxoxxx
Bella Lundh Hållénooxooxxx
Alice Lundh Hållen----oxoxxooxxoxxx
Alva Back---------xooo-xxx
Ida Winlöf--oooooooxxx
Hannah Zetterman----ooxxooxxx
Kvinnor Tresteg
21/7 18:00
1 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 10.78 +2.3
2 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.78 +2.3
3 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 9.91 +1.7
4 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 9.67 +2.2
5 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 9.56 0.0
123456
Freja Sköldx x x 9.56 0.0x 9.19 +1.9
Nellie Tällberg9.67 +2.29.31 +0.9x x x x
Tindra Olssonx x 9.90 +1.4x 9.91 +1.7x
Alva Backx x 8.89 +0.810.33 +1.710.31 +1.810.78 +2.3
Alma Hansson10.69 +3.610.78 +2.310.64 +0.49.30 +2.39.75 +2.410.75 +1.8
F17 Spjut
Vikt: 500g
21/7 20:00
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 41.65
2 Adelina Borges Olsson
Strands IF
05 Strands IF 30.22 PB
3 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 18.58
123456
Alice Lundh Hållen18.18xxx18.5818.50
Adelina Borges Olssonxx26.53x24.0330.22
Alva Back41.2641.6538.3940.77x-
F13 5x60 m
21/7 17:45
1 Söderhamns IF Lag 1
Clara Vosveld 08
Julia Gavell 08
Frida Ericson 08
Stina Gavell 10
Ida Winlöf 08

Söderhamns IF
Söderhamns IF 44.88
F13 Tresteg
Hoppzon
21/7 18:00
1 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.97 +3.3
123456
Julia Gavell8.78 0.08.97 +3.38.93 +0.28.88 0.08.48 +1.08.86 +2.5
F13 Spjut
Vikt: 400g
21/7 20:00
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 21.17
2 Mira Lundvall
Bollnäs FIK
10 Bollnäs FIK 21.05 PB
3 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 19.56
4 Frida Ericson
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 18.99
5 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 17.52
6 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 16.77
123456
Frida Ericson15.4314.0618.99---
Mira Lundvall19.1720.7419.1319.5921.0520.40
Bella Lundh Hållén16.5816.1814.6914.3616.1517.52
Ida Winlöf20.5321.1720.61---
Clara Vosveld12.2314.3516.77---
Julia Gavell17.9717.8818.27x19.5619.21
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m
21/7 18:45
Vind: -1.9
1 Jonathan Valtersson
Bollnäs FIK
85 Bollnäs FIK 7.73
2 Mahadi Hassen
Bollnäs FIK
02 Bollnäs FIK 7.82
3 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 8.27 PB
4 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.89
5 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.93
Män 300 m
21/7 19:45
1 Jonathan Valtersson
Bollnäs FIK
85 Bollnäs FIK 39.33
2 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 40.21
3 Linus Öhman
Strands IF
04 Strands IF 42.27
4 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 45.10
5 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 49.06
Mahadi Hassen
Bollnäs FIK
02 Bollnäs FIK DNS
Män Höjd
21/7 18:50
1 Linus Öhman
Strands IF
04 Strands IF 189 PB
2 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 162 PB
3 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 150 =PB
4 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 135
5 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 125 =PB
110115120125130135138141144147150153156159162165170175180185189191
Levi Back-----o-xxx
Alvar Broth----o-oo-ooxxx
Linus Öhman-------------ooooooooxxx
Edvin Käller--------oooxxo-oxxoxxx
Tristan Backooooxxx
Män Tresteg
Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF x
123456
Alvar Brothx x x x x x
Män Spjut
Vikt: 800g
21/7 20:00
1 Stellan Back
Turebergs FK
75 Turebergs FK 58.45
2 Otto Sundell
Söderhamns IF
00 Söderhamns IF 56.79
Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK -
123456
Otto Sundell55.1155.80x56.7955.3556.43
Stellan Back58.4557.6356.9458.25x56.53
Teodor Lundvallxx----
P17 Spjut
Vikt: 700g
21/7 20:00
1 Linus Öhman
Strands IF
04 Strands IF 45.76 PB
2 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 30.47
3 Anton Persson
Strands IF
04 Strands IF 17.76
123456
Linus Öhman44.27x45.76x43.2945.27
Alvar Broth30.47xx29.9030.44x
Anton Persson17.1417.4717.7616.7217.1116.89
P15 Spjut
Vikt: 600g
21/7 20:00
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 34.93 PB
123456
Edvin Käller34.9328.5331.6130.49x30.94
P13 Spjut
Vikt: 400g
21/7 20:00
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 37.71
123456
Levi Back37.7136.9134.6036.7935.3034.50
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.