Resultat Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM

Danderyds Gymnasium, Danderyd   2022-05-21 - 2022-05-22

Arrangör: Danderyds SK Senast uppdaterad: 2022-05-31 00:02:28
2022-05-21 2022-05-22 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m Försök
22/5 10:15
Heat 1
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Klara Helander
Upsala IF
95 Upsala IF 12.47 Q 2
2 Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.01 Q 3 PB
3 Anelia Danielsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.26 q 5 SB
Bilge Kaya
Hellas FK
02 Hellas FK DNS
Heat 2
Vind: -0.3
Tot. plac.
1 Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 12.40 Q 1
2 Tyra Tunander Cedrenius
Bromma IF
04 Bromma IF 13.03 Q 4 SB
3 Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI 13.32 q 6
4 Mathilda Hellevik
Hanvikens SK
02 Hanvikens SK 13.44 7 SB
Kvinnor 100 m Final
22/5 14:45
Vind: +0.5
1 Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 12.16 DSP
2 Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.71 PB
3 Anelia Danielsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.10 SB
4 Tyra Tunander Cedrenius
Bromma IF
04 Bromma IF 13.23
Klara Helander
Upsala IF
95 Upsala IF DNS
Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI DNS
Kvinnor 400 m
22/5 17:15
A-Final
Tot. plac.
1 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 57.81 1 PB
2 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 58.52 2 PB
3 Lykke Iacobaeus
Värmdö IF
04 Värmdö IF 59.44 3 PB
4 Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 1:00.61 4
B-Final
Tot. plac.
1 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 1:05.17 5 SB
2 Görel Manners
Spårvägens FK
63 Spårvägens FK 1:06.99 6
3 Ella Thunell
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 1:08.37 7
Kvinnor 800 m
22/5 15:45
1 Olivia Weslien
IF Göta Karlstad
97 IF Göta Karlstad 2:12.35
2 Wilma Marcusson
Hässelby SK
99 Hässelby SK 2:14.56
3 Elina Hellgren
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 2:21.06
4 Stella Diaz Stenlund
Sundbybergs IK
99 Sundbybergs IK 2:29.97
5 Hedda Hedenskog
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 2:30.78
Kvinnor 1500 m
22/5 17:45
1 Sofia Wallén
Ärla IF
05 Ärla IF 4:48.27
2 Melissa Bentayeb
Täby IS
05 Täby IS 4:53.07
3 Elvira Alfredsson Mattsson
Estuna IF
07 Estuna IF 6:08.97 PB
Kvinnor 100 m häck
Höjd: 84,0cm
22/5 12:00
Vind: 0.0
1 Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 14.17 DSP
2 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 15.09
3 Julia Håkansson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 15.76
4 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 18.55
Kvinnor 4x100 m
Distriktsmästerskap
21/5 18:15
1 Hanvikens SK Lag 1
Karin Bengtsson 04
Anelia Danielsson 04
Felicia Johansson 04
Emma Walfridsson 04

Hanvikens SK
Hanvikens SK 49.22
2 Mälarhöjdens IK Lag 1
Ida Reutersten 04
Josefin Wikfeldt 02
Elise Legzdins 02
Moa Skagerlund 03

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 49.81
3 Boo IF K
Ella Thylestedt 04
Linnea Hjalmarson 05
Linnea Haglund 03
Filippa Aronsson 04

Boo IF
Boo IF 54.17
Kvinnor Höjd
22/5 10:45
1 Matea Brcina
Boo IF
91 Boo IF 159
=2 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 156 =PB
=2 Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 156 PB
4 Vendela Einberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 156
5 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 148
133138143148152156159162
Kharma Sarenbrant--oooxoxxx
Felicia Lindbergooooxxx
Matea Brcina----ooxxoxxx
Vendela Einberg--oooxxoxxx
Emma Walfridsson--oooxoxxx
Kvinnor Stav
22/5 16:30
1 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 332
312332342
Alannah Hellstadiusoxxoxxx
Kvinnor Längd
22/5 09:00
1 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 5.21 +0.1 SB
2 Bilge Kaya
Hellas FK
02 Hellas FK 5.09 +0.9
3 Amanda Möller
Hässelby SK
00 Hässelby SK 5.02 +0.3
4 Anelia Danielsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 4.84 0.0
Tyra Tunander Cedrenius
Bromma IF
04 Bromma IF -
123456
Felicia Lindberg5.11 +0.4x 4.97 +0.7x - 5.21 +0.1
Bilge Kayax x 3.47 +0.44.48 +0.85.09 +1.25.09 +0.9
Tyra Tunander Cedreniusx x x - - x
Anelia Danielsson4.45 0.0x x x x 4.84 0.0
Amanda Möller5.02 +0.34.98 -0.9x 4.88 +0.65.02 +0.14.95 0.0
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
22/5 12:45
1 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 25.57
123456
Kharma Sarenbrant22.8425.5724.4520.8825.4923.60
F17 100 m Försök
22/5 10:00
Heat 1
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 13.11 Q 2
2 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 13.82 Q 4
3 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 14.40 7
4 Annie Sjölund
Turebergs FK
06 Turebergs FK 14.41 8
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS DNS
Heat 2
Vind: +1.2
Tot. plac.
1 Xana Baxter
Hässelby SK
06 Hässelby SK 13.03 Q 1
2 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.37 Q 3
3 Felicia Renman
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 13.90 q 5 PB
4 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 14.04 q 6
Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö DNS
F17 100 m Final
22/5 14:30
Vind: -0.4
1 Xana Baxter
Hässelby SK
06 Hässelby SK 12.98
2 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 13.12
3 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.39
4 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 13.78
5 Felicia Renman
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 13.92
Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF DNS
F17 800 m
22/5 15:45
1 Emilia Nunes Nyqvist
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:40.56 PB
2 Lana Almajedi
Sundbybergs IK
05 Sundbybergs IK 2:54.62
3 Shadia Nabukenya
Sundbybergs IK
05 Sundbybergs IK 2:55.72
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
22/5 12:00
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 14.40 1
Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF DNF
Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNF
B-Final
Vind: -0.9
Tot. plac.
1 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 16.02 2
2 Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 16.53 3
3 Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 17.05 4
F17 4x100 m
Distriktsmästerskap
21/5 18:00
1 Hässelby SK
Ida Malmborg 05
Xana Baxter 06
Johanna Pihl 06
Tuva Wennergren 05

Hässelby SK
Hässelby SK 50.07
2 Hanvikens SK Lag 1
Alba Boric 07
Emma Jäderberg 06
Felicia Renman 06
Desirée Trolling 07

Hanvikens SK
Hanvikens SK 53.82
3 Turebergs FK Lag 1
Amisha Aubun 06
Annie Sjölund 06
Linnea Sandström 06
Aina Dunker 06

Turebergs FK
Turebergs FK 57.44
4 Hässelby SK Lag 2
Julia Samuelsson 05
Isabelle Malmborg 05
Livia Salov-Klaesson 06
Karolina Nivenius 05

Hässelby SK
Hässelby SK 58.88
F17 Höjd
22/5 10:45
1 Lina Bjerkestam
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 176 DSP Kontrollmätt
2 Irma Dahlborn
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 156 SB
3 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 152 SB
4 Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK 152 =PB
5 Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 148
=6 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 148
=6 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 148
8 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 143
9 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 143 PB
Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF x
128133138143148152156159162166170176
Irma Dahlborn---ooooxxx-
Lina Bjerkestam-------xoxoooxo
Linnea Sandströmooxooxxx
Ophelia Viirman---ooxoxxx-
Annie Grindange--ooxxx
Tuva Johansson--xxx-
Wilma Alexandersson----xoxxx-
Livia Salov-Klaesson---ooxxx-
Suzanne Lesage--ooxoxxx-
Saga Ågren Lundman--oxooxxoxxx
F17 Stav
22/5 16:30
1 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 282 DSP
2 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 242 PB
3 Annie Sjölund
Turebergs FK
06 Turebergs FK 242
202212222232242252262272282292
Annie Sjölundoxoooxoxxx
Rut Grufman-----ooooxxx
Linnea Sandströmoooooxxx
F17 Längd
22/5 09:00
1 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.27 0.0 PB
2 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 5.22 0.0 PB
3 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.07 -0.4 PB
4 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 5.02 0.0
5 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 4.99 -0.4 PB
6 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.89 +0.5 PB
7 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 4.86 0.0
8 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.83 -1.6 SB
9 Tuva Wennergren
Hässelby SK
05 Hässelby SK 4.71 0.0
10 Karolina Nivenius
Hässelby SK
05 Hässelby SK 4.67 0.0 PB
11 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 4.64 -0.5
12 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.62 -0.3 SB
13 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 4.58 0.0 =PB
14 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 4.46 -0.4
15 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.39 -0.5 PB
16 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.38 +0.7
17 Annie Sjölund
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.24 0.0
18 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 4.22 0.0
19 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.18 0.0
123456
Annie Sjölund4.02 0.04.06 -1.44.24 0.0
Johanna Pihl5.19 0.05.22 0.0x x x 5.19 0.0
Emmy Wolgastx x 5.03 0.0x 5.27 0.0x
Tuva Johansson3.94 0.0x 4.18 0.0
Emilia Nielsen4.49 0.04.62 -0.3-
Tuva Wennergrenx x 4.71 0.0
Karolina Niveniusx 4.64 +0.14.67 0.0
Linnea Sandström4.38 +0.74.23 0.04.24 -0.1
Julia Hansson4.39 -0.54.12 +0.4x
Ophelia Viirman4.09 -0.1x 4.86 0.0
Ebba Sjöström4.64 -0.54.52 0.0x
Alva Levinx 4.22 0.0-
Annie Grindangex x 5.07 -0.42.98 +0.13.41 0.03.57 +0.7
Hjördis Bäckman4.83 -1.64.62 +0.54.80 -0.34.68 0.04.50 +0.44.27 +0.9
Rebecka Sjöberg4.99 -0.4x x 4.83 0.04.87 +1.04.84 0.0
Vilma Stolpen4.27 -1.44.31 0.04.58 0.0
Astrid Wallman4.54 -1.34.65 +0.34.89 +0.54.27 +1.74.82 +0.34.77 0.0
Suzanne Lesage4.46 -0.44.42 0.04.40 -1.3
Isabelle Malmborg4.98 0.0x 5.02 0.04.84 +2.0x x
F17 Spjut
Vikt: 500g
22/5 12:45
1 Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 39.11 DSP
2 Louise Szwed
Hässelby SK
05 Hässelby SK 34.13 DSP
3 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 28.09 DSP
4 Alva Bergström
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 23.06
5 Annie Sjölund
Turebergs FK
06 Turebergs FK 20.03
6 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 18.66 PB
123456
Maggie Dahllöf36.3234.5139.1137.2436.8633.57
Linnea Sandström17.1417.0015.5915.6418.6615.65
Annie Sjölund16.97xx20.03xx
Suzanne Lesage27.6528.0927.2527.2226.3525.36
Alva Bergström22.3321.0123.0622.6022.32x
Louise Szwed34.1331.97xxx33.04
F15 80 m Försök
22/5 09:30
Heat 1
Vind: +1.3
Tot. plac.
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.08 10 11.077
2 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 11.14 13 PB
3 Alice Dahl
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 11.42 20
4 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 11.54 21
5 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 11.87 27
6 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 12.08 29
Heat 2
Vind: +1.3
Tot. plac.
1 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 10.97 q 5 PB 10.965
2 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.04 8
3 Filippa Kopparhed
Hässelby SK
07 Hässelby SK 11.12 11 PB 11.113
4 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 11.61 22
5 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 11.66 23 PB
6 Hanna Lara Ek
Hässelby SK
07 Hässelby SK 12.59 31 12.581
Heat 3
Vind: +1.1
Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.75 q 1 PB
2 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 10.91 q 3 10.908
3 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 10.91 q 4 PB 10.910
4 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 11.12 12 PB 11.116
5 Gabriella Enquist
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.36 17
6 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.67 24
Heat 4
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 10.97 7 10.968
2 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 11.15 14 PB
3 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 11.26 15
4 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 11.38 18 PB
5 Anna Tolonen Albrecht
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 11.86 26
6 Elin Gulliksson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 12.59 32 12.588
Heat 5
Vind: -0.1
Tot. plac.
1 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.90 q 2
2 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.08 9 PB 11.072
3 Matilda Wirén
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 12.47 30 PB
4 Helga Malla Hildardottir
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 13.13 33
Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK DNS
Heat 6
Vind: -1.4
Tot. plac.
1 Elin Sjöberg
Danderyds SK
08 Danderyds SK 10.97 q 6 10.967
2 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 11.28 16
3 Sadie-tallulah Arnold
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 11.39 19
4 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.76 25
5 Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 11.91 28
Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF DNS
F15 80 m Final
22/5 13:30
Vind: +1.8
1 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.53 PB
2 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 10.75 PB
3 Elin Sjöberg
Danderyds SK
08 Danderyds SK 10.80
4 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.82
5 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 10.95 10.944
6 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 10.95 PB 10.945
F15 400 m
22/5 16:30
A-Final
Tot. plac.
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 56.39 1 PB
2 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 1:05.83 3
3 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 1:08.38 5
4 Judit Alesi
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 1:13.16 8
B-Final
Tot. plac.
1 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 1:03.10 2
2 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 1:06.76 4
3 Isabel Flanagan
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 1:09.97 6
4 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 1:11.60 7
5 Stella Granström
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 1:14.91 9
Estrid Frick
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö DNS
F15 800 m
22/5 15:15
A-Final
Tot. plac.
1 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:26.66 1
2 Lina Garbell
Upsala IF
07 Upsala IF 2:29.83 2
3 Amanda Solén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:32.76 3 SB
4 Nora Ekdahl Nyström
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:33.04 4 PB
5 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 2:34.95 5 PB
6 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 2:34.96 6 SB
7 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:35.06 7 PB
8 Emelie Öhman
Upsala IF
07 Upsala IF 2:41.90 8
B-Final
Tot. plac.
1 Ester Jordélius
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 2:44.11 9
2 Miriam Nunes Nykvist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2:47.35 10
3 Elvira Alfredsson Mattsson
Estuna IF
07 Estuna IF 2:49.81 11 PB
4 Isabel Flanagan
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:50.34 12
5 Saga Gustafsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:51.54 13
6 Estrid Frick
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:51.79 14 PB
7 Vera Forssmed
Turebergs FK
07 Turebergs FK 3:10.65 15
Stella Granström
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö DNS
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
22/5 11:15
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 12.71 1 SB
2 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 12.94 2
3 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.98 3
4 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 13.23 4
Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF DNF
Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF DNS
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 14.47 7
2 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 15.18 9
3 Angelina Wikmark
Danderyds SK
08 Danderyds SK 17.51 11
C-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 13.28 5
2 Vera Mattsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 13.81 6
3 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 14.98 8
4 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 16.01 10
F15 4x80 m
Distriktsmästerskap
21/5 17:00
A-Final
Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 1
Anna Bergin 07
Judith Nielsén 07
Ebba Wennebjer 07
Tyra Sparv 08

Hammarby IF
Hammarby IF 40.56 1
2 Hammarby IF Lag 2
My Lindberg 08
Malva Lönn 09
Gabriella Enquist 08
Inez Resare 08

Hammarby IF
Hammarby IF 42.38 4
3 Mälarhöjdens IK Lag 2
Nova Sandblom 08
Mikaela Lutula Ngolo 08
Judit Hagerfors 08
Ester Wikfeldt 08

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 43.45 6
4 Täby IS Lag 2
Wilma Beiming - Brotte 08
Emelie Ekman 07
Emma Olofsson 07
Tove Belmé 07

Täby IS
Täby IS 43.55 7
5 Mälarhöjdens IK Lag 1
Wilma Herranen 07
Selma Redzematovic 07
Zeinab Mabrouk 08
Ester Jordélius 08

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 43.91 8
B-Final
Tot. plac.
1 Täby IS Lag 1
Ebba Dahlström 08
Ebba Borglund 08
Ella Nilsson 07
Alma Hallsten 07

Täby IS
Täby IS 41.36 2
2 Bromma IF Lag 08.1
Rose Masoudi 07
Sofia Sahlén Martín 08
Norah Hamberg 07
Clara Herge 08

Bromma IF
Bromma IF 42.12 3
3 Hässelby SK
Filippa Kopparhed 07
Olivia Pihl 08
Elsa Andersson 07
Isabella Sjöholm Vitasovic 08

Hässelby SK
Hässelby SK 42.74 5
4 Danderyds SK Lag 1
Emelie Lundqvist 08
Elin Sjöberg 08
Angelina Wikmark 08
Cornelia Cedergren 09

Danderyds SK
Danderyds SK 45.00 9
F15 Höjd
22/5 12:15
=1 Wilma Herranen
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 156 =SB
=1 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 156
=3 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 148
=3 Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 148 PB
5 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 143 SB
6 Vera Mattsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 143
7 Filippa Kopparhed
Hässelby SK
07 Hässelby SK 138 =PB
8 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 138
9 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 133 PB
10 Matilda Wirén
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 133 PB
11 Alicia Gylfe
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 123
118123128133138143148152156159
Ella Johansson--ooxxx
Ellinore Sparf----oxoxoxxx
Matilda Wirén-oxoxxoxxx
Emilie Ekman--ooooxxx
Filippa Kopparhed--ooxoxxx
Irma-Li Grönqvist--xooxxoxxx
Wilma Herranen----oooxoxoxxx
Zelda Eckers---ooooxoxoxxx
Vera Mattsson---ooxoxxx
Alicia Gylfeooxxx
Maja Andersson----oxoxoxxx
F15 Stav
22/5 14:15
1 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 290 PB
2 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 280 PB
3 Octavia Storaa Lindgren
AIK
08 AIK 260
4 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 250
=5 Nora Ahl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 195
=5 Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 195
=5 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 195 PB
8 Ebba Wiklander
Turebergs FK
08 Turebergs FK 195 PB
9 Bienvenu Machozi Fala
AIK
08 AIK 180
10 Felisa Stölen
Turebergs FK
08 Turebergs FK 165
11 Angelina Wikmark
Danderyds SK
08 Danderyds SK 150
120135150165180195210220230240250260270280290300
Nora Ahl----ooxxx
Octavia Storaa Lindgren----xoooooxxoxoxoxxx
Ella Johansson-----------xoooxoxxx
Klara Engkvist-----oxxx
Noomi Öhlund Karboub---ooox--
Frida Sörqvist--------ooooooxxx
Ebba Wiklander-oooxooxxx
Angelina Wikmarkoooxxx
Saga Berg Ojeda-------oxoxxoxxoxxx
Bienvenu Machozi Fala--xxoooxxx
Felisa Stölen-oooxxx
F15 Längd
22/5 10:15
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.04 +0.7 PB
2 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.00 +0.7
3 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.94 +2.0
4 Filippa Kopparhed
Hässelby SK
07 Hässelby SK 4.76 0.0 PB
5 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 4.68 -0.6 PB
6 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.66 -1.1 PB
7 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 4.64 0.0 PB
8 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.60 +1.6
9 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.54 -0.3
10 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 4.45 +0.1 PB
11 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.36 +0.8
12 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.34 -0.7 PB
13 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 4.32 0.0
14 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.23 0.0
15 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.22 0.0
16 Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 4.18 +0.7 PB
17 Desirée Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.11 -0.2
18 Alice Dahl
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.08 -0.5
19 Matilda Wirén
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 3.76 0.0
20 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.54 +0.3
21 Elin Gulliksson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.46 -0.6 PB
22 Helga Malla Hildardottir
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3.21 -1.3
Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK -
123456
Isabella Sjöholm Vitasovic4.66 -1.14.36 0.04.55 +0.54.58 -0.14.24 +1.14.27 0.0
Elin Gulliksson3.33 -1.33.46 -0.63.39 -1.0
Evelina Larsson3.92 0.04.34 -0.74.15 -0.4
Emilie Ekman4.20 0.03.84 +0.54.32 0.0
Klara Engkvistx 4.18 +0.7x
Ester Wikfeldt4.19 -1.74.36 +0.84.34 +0.3
Helga Malla Hildardottir3.21 -1.33.03 0.02.98 +0.5
Ellinor Wendel Haak-
Tyra Sparvx x 4.76 0.04.68 0.04.87 +0.54.94 +2.0
Sophia Zuccato3.17 0.03.40 0.03.54 +0.3
Alice Dahl4.08 -0.5x 3.97 0.0
Zelda Eckers4.64 0.04.53 -1.32.33 0.04.30 0.04.37 +0.54.42 +1.5
Olivia Pihl4.95 -0.24.96 +0.44.42 +0.9x 5.00 +0.74.95 0.0
Judit Hagerfors4.54 -0.34.33 +0.1x
Norah Hamberg4.39 -0.24.35 0.04.58 -0.14.68 -0.64.59 +0.24.59 +0.6
Ebba Wennebjerx 4.23 0.0x
Ella Nilsson4.42 +0.14.45 +0.14.34 -0.2
Ida Bonow3.81 +0.44.00 -0.94.22 0.0
Elisabeth Teearu4.60 0.04.66 +0.64.98 +0.34.86 0.04.30 +1.65.04 +0.7
Desirée Trollingx x 4.11 -0.2
Filippa Kopparhed4.69 +0.54.36 0.04.64 +0.74.70 0.04.64 0.04.76 0.0
Matilda Wirén3.01 +0.12.91 0.03.76 0.0
Alba Boric4.59 -0.44.51 0.04.35 +0.34.31 0.04.46 +1.34.60 +1.6
F15 Spjut
Vikt: 500g
22/5 15:00
1 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 35.98 PB
2 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 30.08 PB
3 Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 29.98
4 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 28.11 PB
5 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 25.95
6 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 25.25 SB
7 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 24.75
8 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 23.15 SB
9 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 20.92
10 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 20.58
11 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 20.45
12 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 19.93
13 Alicia Gylfe
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 19.33
14 Matilda Lilliesköld
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 18.96
15 Joséphine Lundqvist
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 16.09 PB
16 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 15.23
17 Hanna Lara Ek
Hässelby SK
07 Hässelby SK 14.63
123456
Maja Andersson27.7329.9829.3329.2829.24x
Evelina Larsson22.7820.85x23.1519.51x
Zelda Eckers14.9615.2312.97
Hanna Lara Ekx14.5514.63
Alicia Gylfe19.33xx
Wilma Beiming - Brotte20.9218.8119.16
Norah Hamberg25.7124.3824.3325.1525.9521.60
Olivia Pihl18.5919.0120.58
Tilde Norrbrand34.8532.8534.1729.4535.9833.62
Ida Bonow24.7519.9918.1721.6218.4722.35
Joséphine Lundqvistxx16.09
Ella Johansson24.71--28.8230.0829.05
Elin Larsson20.4516.8214.98
Alicia Gruvberger27.4025.1528.1124.69x24.98
Elisabeth Teearu18.9019.93x
Emma Olofsson22.3925.2523.78xxx
Matilda Lilliesköld16.73x18.96
F13 60 m Försök
21/5 13:00
Heat 1
Vind: +2.6
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.42 Q
2 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 8.74 q
3 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.08
4 Elina Lindgren
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 9.27
5 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 9.44 9.438
Heat 2
Vind: 0.0
1 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.86 Q
2 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 8.87 q
3 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.44 9.432
4 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.63
5 Fatima Tijani
IF Triangeln
09 IF Triangeln 10.71
Heat 3
Vind: +2.2
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.33 Q
2 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.62 q
3 Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln 8.89
4 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.04
5 Maia Persson
IF Triangeln
09 IF Triangeln 9.87
6 Julia Pagiantas
Duvbo IK
09 Duvbo IK 10.32
F13 60 m Final
21/5 14:30
Vind: +1.2
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.45
2 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.52
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.66
4 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 8.91
5 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 8.96
6 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.01
F13 600 m
21/5 15:50
1 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:50.68
2 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 1:56.65
3 Tove Norrby
Bålsta IK
09 Bålsta IK 1:56.74 SB
4 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 1:59.15 PB
5 Elina Lindgren
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 2:07.08
6 Julia Pagiantas
Duvbo IK
09 Duvbo IK 2:17.27
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
21/5 09:10
Vind: 0.0
1 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.19
2 Tove Norrby
Bålsta IK
09 Bålsta IK 11.45 PB
3 Julia Pagiantas
Duvbo IK
09 Duvbo IK 12.40
F13 Höjd
21/5 10:20
1 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 149
2 Elin Strandberg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 146
3 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 142 PB
4 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 138 =PB
5 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 138 PB
6 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 138 =SB
7 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 128 PB
113118123128133138142146149152
Vera Stolpen--oxooooxxoxxoxxx
Wira Erikssonooooxxx
Yana Halubouskaya-ooooooxxx
Elvira Ivarsson-oooxxooxxx
Juni Rudberg--ooooxxx
Stephanie Rimér---ooxoxxx
Elin Strandberg----o-xooxxx
F13 Längd
Hoppzon
21/5 15:00
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.11 -0.1
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.80 0.0 PB
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.75 0.0 PB
4 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 4.55 +0.5 PB
5 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 4.51 +0.4
6 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.39 -0.5
7 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 4.13 0.0
8 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 4.11 +0.2
9 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.10 +1.1 PB
10 Elina Lindgren
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.94 -1.4
11 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.86 -0.3
12 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.75 +1.2
13 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 3.58 +1.4
14 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.49 -0.7
15 Julia Pagiantas
Duvbo IK
09 Duvbo IK 3.24 +0.7
123
Linn Elsässer Haldin3.49 -0.72.36 +0.6-
Elina Lindgren3.94 -1.43.15 +1.13.62 +0.5
Maya Purmonen3.75 +1.23.69 +0.53.70 +1.5
Tyra Sternlind4.52 +1.94.72 +1.14.80 0.0
Julia Pagiantas3.24 +0.73.05 -1.43.00 -1.1
Wira Eriksson3.79 0.03.86 -0.33.84 -1.2
Malva Lönn5.11 -0.14.91 -1.04.99 +1.1
Juni Rudberg4.10 0.04.13 0.03.82 +0.6
Stephanie Rimér4.70 +1.84.50 -1.04.75 0.0
Elvira Ivarsson2.45 +1.84.38 +2.14.51 +0.4
Vera Stolpenx 4.24 +0.14.39 -0.5
Wilma Asp3.58 +1.43.51 +1.03.30 +1.8
Freja Ahlepil- 3.95 +0.74.10 +1.1
Johanna Sundström3.65 -0.33.84 +1.54.11 +0.2
Gwen Fagerströmx 4.45 -1.54.55 +0.5
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
21/5 14:20
1 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 10.06 PB
2 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.04
3 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.86
4 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.72 PB
5 Elin Strandberg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.57
6 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 9.56 PB
7 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.39
8 Tove Norrby
Bålsta IK
09 Bålsta IK 8.50
9 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 8.48
10 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.42 PB
11 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 7.66 PB
12 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.14 PB
123
Wilma Asp7.667.626.65
Johanna Sundström9.559.729.57
Alba Laguna9.399.357.45
Tove Norrby8.468.508.38
Elvira Ivarsson8.599.569.04
Maya Purmonen9.799.6410.06
Tyra Sternlind9.759.869.79
Stephanie Rimér10.049.268.40
Gwen Fagerström7.997.298.42
Wira Eriksson6.637.146.61
Elin Strandberg9.219.179.57
Juni Rudberg8.278.488.14
F12 60 m Försök
21/5 12:40
Heat 1
Vind: 0.0
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.08 Q PB
2 Märtha Furn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.23 q
3 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 9.39 q PB
4 Line Möller
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 10.08 10.073
5 Elsa Adolfsson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 10.23
Heat 2
Vind: -0.2
1 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 9.21 Q PB
2 Gunnie-Lee Dely
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 9.80 PB
3 Agnes Nilsson Diehl
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 10.45
4 Delina Irmias Aforki
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 10.80
Heat 3
Vind: +1.4
1 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.97 Q PB
2 Amanda Lundberg
Danderyds SK
10 Danderyds SK 9.71
3 Greta Roording
Danderyds SK
10 Danderyds SK 9.81 PB
4 Valerie wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.82 PB
Heat 4
Vind: +2.2
1 Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 8.98 Q
2 Iris Lundström
Väsby IK
10 Väsby IK 9.42
3 Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 9.94
4 Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln 10.08 10.075
5 Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 10.53
F12 60 m Final
21/5 14:20
Vind: +1.8
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.71 PB
2 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.82 PB
3 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 8.86 PB
4 Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 8.92 PB
5 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 9.16 PB
6 Märtha Furn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.29
F12 600 m
21/5 15:40
1 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 1:55.96 PB
2 Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 2:02.01
3 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 2:14.15 PB
4 Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln 2:18.65 PB
5 Line Möller
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 2:20.49 PB
6 Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 2:21.05
F12 60 m häck
Höjd: 68,6cm
21/5 09:00
Heat 1
Vind: +2.0
Tot. plac.
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 10.23 1 PB
2 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 10.73 2 PB
3 Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 11.16 3
4 Amanda Wirén
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 11.50 4 PB
5 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 11.92 6 PB
Heat 2
Vind: +1.4
Tot. plac.
1 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 11.81 5
2 Line Möller
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 12.50 7 PB
3 Gunnie-Lee Dely
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 13.56 8
4 Emma Seitamaa
Duvbo IK
10 Duvbo IK 14.51 9
F12 Höjd
21/5 10:20
1 Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 141 PB
2 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 136
=3 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 123
=3 Amanda Wirén
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 123 PB
=3 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 123 PB
6 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 123 PB
7 Ella Dahlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 123 PB
8 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 118 PB
9 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 118
10 Greta Roording
Danderyds SK
10 Danderyds SK 108
108113118123128132136139141143
Ema Avramovaooooxxx
Amanda Wirénooooxxx
Ella Dahlbergxooxoxxoxxx
Kerstin Wikströmooooooxxoxxooxxx
Ella Hallstenoxoxxoxxx
Greta Roordingoxxx
Iris Ahlqvistooxxoxxx
Wilma Silvellooxooxxx
Malva Voetmannooooxxx
Wilma Wallsten-ooxooxxoxoxxx
F12 Längd
Hoppzon
21/5 15:00
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.51 nwi
2 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 4.15 nwi
3 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 4.10 nwi
4 Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 4.06 nwi
5 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.99 nwi
6 Ayline Frögren
Tyresö FK
10 Tyresö FK 3.94 nwi
7 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 3.87 nwi
8 Iris Lundström
Väsby IK
10 Väsby IK 3.79 nwi
9 Märtha Furn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.62 nwi
10 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 3.57 nwi
11 Amanda Wirén
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.55 nwi
12 Line Möller
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 3.54 nwi
13 Ella Dahlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 3.50 nwi
14 Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.44 nwi
15 Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln 3.40 nwi
16 Elsa Adolfsson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 3.39 nwi
17 Emma Seitamaa
Duvbo IK
10 Duvbo IK 3.01 nwi
123
Elsa Adolfsson3.10 nwi3.39 nwi3.36 nwi
Emma Seitamaa 3.01 nwi2.96 nwi3.00 nwi
Ayline Frögren3.86 nwi3.43 nwi3.94 nwi
Nova Pettersson3.14 nwi3.36 nwi3.44 nwi
Felicia Wikerfors3.31 nwi3.40 nwi3.33 nwi
Ema Avramova4.10 nwi4.07 nwi3.96 nwi
Wilma Wallsten4.26 nwi4.51 nwi4.47 nwi
Iris Ahlqvist3.57 nwi3.36 nwi3.31 nwi
Line Möller3.50 nwi3.54 nwi3.50 nwi
Smilla Videhall3.85 nwi3.84 nwi3.87 nwi
Felicia Karlsson4.06 nwi3.87 nwix
Wilma Silvell3.81 nwi3.99 nwi3.89 nwi
Malva Voetmann4.15 nwi4.11 nwix
Amanda Wirén3.55 nwix 3.42 nwi
Iris Lundström3.79 nwi3.69 nwi3.72 nwi
Ella Dahlberg3.47 nwi3.15 nwi3.50 nwi
Märtha Furn3.20 nwi3.48 nwi3.62 nwi
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
21/5 11:20
1 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 9.66
2 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.85
3 Iris Lundström
Väsby IK
10 Väsby IK 8.22 PB
4 Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 7.96 PB
5 Elsa Adolfsson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 7.85 PB
6 Märtha Furn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 6.87
7 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 6.68
8 Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 6.65 PB
9 Greta Roording
Danderyds SK
10 Danderyds SK 6.15
10 Valerie wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 6.07 PB
11 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 5.93
12 Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 5.86
13 Amanda Wirén
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 5.82
14 Delina Irmias Aforki
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 5.53
15 Agnes Nilsson Diehl
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 5.24 PB
123
Märtha Furn5.866.156.87
Elsa Adolfsson6.657.627.85
Delina Irmias Aforki5.535.434.60
Valerie wäsström5.286.075.04
Wilma Wallsten6.326.686.16
Nova Pettersson5.865.495.27
Wilma Silvell5.935.295.82
Iris Lundström8.228.127.97
Greta Roording6.155.855.69
Malva Voetmann8.969.669.39
Kerstin Wikström6.967.467.96
Ema Avramova8.488.858.74
Amanda Wirén5.825.665.56
Agnes Nilsson Diehl5.245.03-
Felicia Karlsson6.506.516.65
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
22/5 14:15
Vind: +0.1
1 Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 11.49
2 Ibrahim Abakar
Täby IS
99 Täby IS 11.85
3 Leo Mc Million
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 12.39
4 Tobias Rauch
IFK Lidingö
74 IFK Lidingö 12.90
5 Fredrik Sandell
Danderyds SK
97 Danderyds SK 13.70
6 Mikael Busch
Danderyds SK
69 Danderyds SK 13.78
Män 400 m
21/5 16:40
A-Final
Tot. plac.
1 Alexander Nyström
Rehns BK
03 Rehns BK 47.79 1 SB
2 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 48.50 2 PB
3 Björn Seifert
Upsala IF
96 Upsala IF 50.04 3
4 Gabriel Vikic
Visby IF Gute
02 Visby IF Gute 51.35 4
B-Final
Tot. plac.
1 Nikolaos Pathiakis
Hammarby IF
98 Hammarby IF 52.86 5
2 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 53.36 6
3 Mikael Busch
Danderyds SK
69 Danderyds SK 1:02.10 7 PB
Män 800 m
22/5 16:00
A-Final
Tot. plac.
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 1:57.47 1
2 Walid Oussalah
Spårvägens FK
95 Spårvägens FK 1:57.61 2 PB
3 Erik Nederheim
Täby IS
06 Täby IS 1:59.63 3 PB
4 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:00.07 4 PB
5 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:00.11 5 PB
6 Simon Sandqvist
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 2:01.56 6
7 Adam Westermark
Turebergs FK
98 Turebergs FK 2:07.73 11
Daniel Arvidsson
Spårvägens FK
77 Spårvägens FK DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Anton Petersson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:03.58 7 PB
2 Joakim Ståhl
Gefle IF
97 Gefle IF 2:05.99 8
3 Alexander Björklund
Hässelby SK
00 Hässelby SK 2:06.71 9
4 Edvin Hellstrand Ahlqvist
Spårvägens FK
04 Spårvägens FK 2:07.00 10 PB
5 Fredrik Nybäck
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 2:13.89 12 PB
6 Björn Flemsäter
Spårvägens FK
68 Spårvägens FK 2:14.99 13 PB
7 Anders Klockar
Huddinge AIS
75 Huddinge AIS 2:17.04 14 SB
Fredrik Eckerström
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK DNF
Män 1500 m
22/5 18:00
1 Viktor Hedborg
Danderyds SK
04 Danderyds SK 4:13.24 PB
2 Albert Ziegler
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4:15.53 PB
3 Ludvig Hansen
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 4:16.41 PB
4 Sebastian Thysell
Ärla IF
06 Ärla IF 4:16.61 PB
5 Sebastian Lörstad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 4:18.85 PB
6 Max Österberg
Värmdö IF
06 Värmdö IF 4:20.34 PB
7 Edvin Karlström
Rehns BK
91 Rehns BK 4:31.19 PB
8 Elton Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4:37.88
9 Martin Jansson
Rehns BK
91 Rehns BK 4:38.88
10 Joakim Rosendal
Ärla IF
91 Ärla IF 4:41.79 SB
11 Martin Larsson
IKJ Haninge
71 IKJ Haninge 6:22.95
Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK DNF
Män 4x100 m
Distriktsmästerskap
21/5 17:30
1 Hanvikens SK Lag 1
Casper Gustafsson 04
Emil Kågström Tyboni 06
Jonathan Hurtig 05
Oscar Niklasson 04

Hanvikens SK
Hanvikens SK 44.40
2 Spårvägen M
Tirachai Schrödes 05
Konrad Sundbom Kopparberg 05
Gustaf Vennerholm 01
Oliver Ericsson 06

Spårvägens FK
Spårvägens FK 46.06
3 Visby IF Gute Lag x
Rafael Vikic 05
Sofian Arba 05
Gabriel Vikic 02
Truls Appelgren 08

Visby IF Gute
Visby IF Gute 47.38
Män Höjd
22/5 15:45
1 Oliver Ericsson
Upsala IF
01 Upsala IF 208 DSP
2 Albin Eriksson
Tyresö FK
03 Tyresö FK 196
3 Per Liljegren
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 184
4 Jitse van Esch
D.A.V Kronos (NED)
00 D.A.V Kronos (NED) 170
170175180184188192196200204206208
Jitse van Eschxxo-xxx
Oliver Ericsson-----oxxooxxoxxoxxo
Albin Eriksson---oooxoxxx
Per Liljegren-ooxoxxx
Män Stav
22/5 11:45
1 Carl Sténson
Hellas FK
93 Hellas FK 460 DSP
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Hellas FK
99 Hellas FK x
450460470
Carl Sténsonoxoxxx
Carl-Einar Söderström Eskonniemixxx
Män Längd
22/5 11:30
1 Andreas Chrysanthou
GSP (CYP)
97 GSP (CYP) 6.96 0.0 DSP
2 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 6.79 0.0
3 Alexander Nyman
Hässelby SK
00 Hässelby SK 6.63 -0.4
4 Wilhelm Eidenstedt
Hässelby SK
98 Hässelby SK 6.45 -1.4
5 Jacob Tysén Holmberg
Hässelby SK
00 Hässelby SK 6.19 0.0 PB
123456
Wilhelm Eidenstedtx x x 6.45 -1.4x 6.37 +0.9
Jacob Tysén Holmberg5.72 -1.06.19 0.06.03 -0.95.97 -1.0x x
Alexander Nyman6.62 -2.2x x 6.50 -0.34.87 +0.76.63 -0.4
Oscar Niklasson4.68 -0.7x x - 6.79 0.0-
Andreas Chrysanthou6.79 -1.7x 6.55 +1.66.91 -1.36.96 0.0x
Män Spjut
Vikt: 800g
22/5 13:45
1 Jitse van Esch
D.A.V Kronos (NED)
00 D.A.V Kronos (NED) 47.20
Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF -
123456
Malte Fuchs Edberg-
Jitse van Esch43.3047.2044.8247.16-45.97
P19 110 m häck
Höjd: 99,1cm
22/5 12:45
Vind: -1.3
1 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 15.43
2 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 15.78
P17 100 m Försök
22/5 10:30
Heat 1
Vind: +0.1
Tot. plac.
1 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 11.10 Q 1 DSP DSP Rekord
2 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 11.18 Q 2
3 Anton Sallnäs
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.46 7
4 Hugo Engkvist
Upsala IF
06 Upsala IF 12.69 8
Heat 2
Vind: -0.3
Tot. plac.
1 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 11.85 Q 3
2 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 11.88 Q 4
3 Mindor Bergler
Hässelby SK
05 Hässelby SK 12.16 q 5
4 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 12.23 q 6
P17 100 m Final
22/5 14:00
Vind: -0.6
1 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 11.08 DSP
2 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 11.32
3 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 11.74
4 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 11.75 PB
5 Mindor Bergler
Hässelby SK
05 Hässelby SK 12.11
6 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 12.31
P17 400 m
21/5 16:30
1 John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 54.68 PB
2 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 55.36 PB
3 Noah Busch
Danderyds SK
05 Danderyds SK 55.98 PB
Jonathan Edberg
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNF
P17 800 m
22/5 16:00
1 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:04.57 PB
2 Simon Bratt
IF Triangeln
05 IF Triangeln 2:06.27 PB
3 Jakob Bergström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:07.11 PB
4 Nicklas Östlund
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:09.98 PB
5 John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:12.22
6 Noah Busch
Danderyds SK
05 Danderyds SK 2:13.29 PB
7 Vincent Wettergren
Turebergs FK
05 Turebergs FK 2:18.28
8 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:19.78
9 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:20.10
10 Jakob Håkansson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:25.41
11 Erik Alteskog
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:35.18 PB
P17 110 m häck
Höjd: 91,4cm
22/5 12:30
Vind: -0.2
1 Jonathan Edberg
Turebergs FK
06 Turebergs FK 15.33
2 Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 15.66
3 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 15.80 PB
4 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 15.89 PB
P17 4x100 m
Distriktsmästerskap
21/5 17:15
1 Hammarby IF Lag 1
Carl Bergmark 06
Elias Kapell 06
Alfred Berglind 06
Felix Holmqvist 06

Hammarby IF
Hammarby IF 44.96
2 Visby IF Gute lag x
Rafael Vikic 05
Truls Appelgren 07
Sebastian Gustavsson 06
Sofian Arba 05

Visby IF Gute
Visby IF Gute 47.30
3 Hässelby SK
Baptiste Caderas 06
Mindor Bergler 05
Elliot Hultell 06
Alexander Christiansen 07

Hässelby SK
Hässelby SK 48.04
Spårvägens FK Lag x1
Tirachai Schrödes 05
Konrad Sundbom Kopparberg 05
Erik Andersson 06
Oliver Ericsson 06

Spårvägens FK
Spårvägens FK DQ
P17 Höjd
22/5 15:45
1 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 188 =PB
184188192
Gustav Källströmxooxxx
P17 Stav
22/5 11:45
1 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 440 DSP
2 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 430 DSP
3 Alexander Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 390
4 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 380 SB
5 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 370 PB
6 Hugo Engkvist
Upsala IF
06 Upsala IF 350
7 Oscar Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 350
330340350360370370380390400410420430440450
Elias Kapell--xxoxoxoxoxxx
Hugo Engkvistxoooxxx
Aron Gullberg---ooooxxx
Oscar Heatonxoxoxxoxxx
Jacob Semb-Josefson--------o-oxxoxxoxxx
Alexander Heaton----ooooxxx
Oliver Sandberg----xoxooo-oxxoxxoxxx
P17 Längd
22/5 14:30
1 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 6.52 -1.5
2 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 6.32 -1.3
3 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 6.21 -1.0 PB
4 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 5.67 -0.7
5 Anton Sallnäs
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.30 -1.0 PB
6 William Strandberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 5.17 -1.7 PB
7 Albin Pilheden
Tyresö FK
06 Tyresö FK 4.92 -0.7
123456
Anton Sallnäsx 5.23 -1.25.30 -1.0x 5.16 -1.55.23 -0.5
Kim Wingrenx 5.55 -2.05.44 -2.45.67 -0.75.63 -1.05.60 -0.4
Edvin Sidwall6.20 -1.94.99 -0.92.12 -0.92.01 -0.93.95 -0.46.21 -1.0
Babu Badjiex 6.25 -1.96.00 -1.1x 6.32 -1.3x
William Strandberg4.15 -0.84.96 -1.65.09 -1.45.17 -1.7x 5.03 -1.3
Filip Olsson6.42 -0.86.51 -1.66.38 -1.36.52 -1.5x x
Albin Pilheden4.60 -1.54.79 -1.24.92 -0.74.76 0.04.70 +0.44.82 -0.7
P17 Spjut
Vikt: 700g
22/5 13:45
1 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 47.24 DSP
2 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 37.49
3 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 34.86 PB
4 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 27.98
5 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 25.66 PB
Daniel Birgersson
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS -
Elliot Hultell
Hässelby SK
06 Hässelby SK -
Oskar Lidberg
Danderyds SK
06 Danderyds SK -
123456
Oliver Sandberg47.24xx47.0842.5643.01
Carl Bergmark27.98xxx26.4725.87
Aron Gullberg33.7437.4935.35---
Daniel Birgersson------
Elliot Hultell------
Kim Wingren21.09x25.0825.66x22.31
Victor Johnson34.8627.6327.8633.7731.5932.05
Oskar Lidberg------
P15 80 m Försök
22/5 09:00
Heat 1
Vind: +1.4
Tot. plac.
1 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 10.14 Q 2
2 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.59 Q 4 PB
3 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.69 q 5
4 Felix Camarstrand
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.17 7
Hannes (Ledarbarn) Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK DNS
Heat 2
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 10.07 Q 1
2 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.28 Q 3
3 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 11.09 q 6
4 Orlando Orloff-Rodriguez
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 11.56 8
5 Victor Jakobson
Danderyds SK
08 Danderyds SK 11.83 9
6 Ludvig Wichman
Danderyds SK
07 Danderyds SK 11.93 10
P15 80 m Final
22/5 13:15
Vind: -1.0
1 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.09
2 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 10.12
3 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.69
4 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.83
5 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 11.06
P15 400 m
22/5 16:45
1 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 54.29
2 Tor Agnvall
Turebergs FK
07 Turebergs FK 58.24
3 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 58.82
4 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 1:09.23
P15 800 m
22/5 15:30
1 Vilmer Karlsson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:01.03 DSP
2 Noa Steiner
Upsala IF
07 Upsala IF 2:01.20 DSP
3 Vilhelm Lood Falgen
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:06.38 DSP
4 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 2:15.64 PB
5 Johan Åkerström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2:16.60 PB
6 August Hannerståhl
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 2:18.69 PB
7 Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:19.83
8 Audunn Kristjansson
Bromma IF
07 Bromma IF 2:20.90
9 Kit Fossengen
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 2:24.40 PB
10 Love Rabnor
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 2:27.32
11 Rami Fakhreddine
Hässelby SK
08 Hässelby SK 2:27.83
12 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:38.20 PB
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
22/5 11:30
A-Final
Vind: -0.1
Tot. plac.
1 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.46 1 DSP
2 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 11.57 2
3 David Berglund
AIK
07 AIK 11.73 3
4 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.90 4 PB
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 13.06 5
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 13.48 6 =PB
3 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 14.24 7 PB
4 Felix Camarstrand
Hammarby IF
08 Hammarby IF 15.73 8
P15 4x80 m
Distriktsmästerskap
21/5 17:45
A-Final
Tot. plac.
1 AIK Lag
Djamil Jones 07
David Berglund 07
Hector Little 07
Erik Wallnäs 07

AIK
AIK 36.94 1 DM 1
3 Hässelby SK
Philip Antivilo Lindsjöö 08
Erik Pikkuniemi 08
Irving Lind 07
Marcus Beckman 07

Hässelby SK
Hässelby SK 38.75 4 DM 3
6 Mälarhöjdens IK Lag 1
Emmanuel Eneh 08
David Rune 07
Carl-Axel Falck 07
Theodor Dauner 08

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 40.73 7
8 Danderyds SK P15
Lage Odhnoff 07
Victor Jakobson 08
Edvin Lundberg 09
Ludvig Wichman 07

Danderyds SK
Danderyds SK 43.78 9
Upsala IF
Elias Ekman 07
Andreas Linder 07
Karl Bothelius 07
Jonas Gällstedt 07

Upsala IF
Upsala IF 37.02 2 Ej DM
B-Final
Tot. plac.
2 Hammarby IF Lag 1
Noah Holmlund 07
Anton Roslund 07
Hannes Johansson 07
Vilmer Karlsson 07

Hammarby IF
Hammarby IF 37.35 3 DM 2
4 Täby IS Lag 1
Jacob Rune 07
Love Mårtensson 07
Jacob Norsell 07
Linus Mattsson 07

Täby IS
Täby IS 38.95 5
5 Turebergs FK Lag 08
Binayak Shrivas 07
William Strömberg 08
Ludwig Engde 08
William Blomquist 08

Turebergs FK
Turebergs FK 39.47 6
7 Hammarby IF Lag 2
Quincy Hackett 07
Theodor Håkansson 08
Benjamin Wilkinson 08
Theo Carlström Cousins 07

Hammarby IF
Hammarby IF 40.94 8
Hammarby lag 3
Felix Camarstrand 08
Christoffer Bélec 07
Albin Wolgast 08
Jonas Atlassi 08

Hammarby IF
Hammarby IF DNF
P15 Höjd
22/5 14:15
1 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 182 PB
2 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 174
3 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS 170
4 Lage Odhnoff
Danderyds SK
07 Danderyds SK 162
=5 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 158 PB
=5 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 158
7 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 150
8 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 150
9 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 145 PB
10 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 145 =PB
11 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 135
12 Ludvig Wichman
Danderyds SK
07 Danderyds SK 135 PB
135145150154158162166170174178182186
Theodor Dauneroxxx
Simon Lindström------o-oooxxx
Vilgot Didriksono-xo-xxx
Ricky Wahlberg-ooxooxxx
Anton Roslund----oo-xooxxx
Emil Söderberg-----xoxoxoxxx
Hannes Johansson---xooxxx
Philip Antivilo Lindsjööooxxx
Erik Pikkuniemi-xoxxx
Ludvig Wichmanxxoxxx
Lage Odhnoff-oooxoxoxxx
Theodor Håkanssonoooxxx
P15 Stav
22/5 09:30
1 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 360 DSP
2 Elias Ohlis
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 300 PB
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 300 PB
4 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 260
5 Malte Vejbrink
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 260
6 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 260 PB
7 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 245 PB
=8 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 245 PB
=8 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 245 PB
10 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 230
200215230245260275290300310320330360380
Jakob Melénoooxxoxxx
Benjamin Wilkinson----xoooxoxxx
Quincy Hackett-----------xoxxx
Viktor Melénoooxxoxxx
Malte Vejbrinkxoooooxxx
Samuel Härkegård Wulffooxooxxx
Jumanne Hackett-xoo-xxoxxx
Elias Ohlis----oooxoxxx
Theodor Håkansson----oxxx
Albin Wolgast--xxoxxx
P15 Längd
22/5 12:15
Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 5.94 -0.2 PB
David Berglund
AIK
07 AIK 5.85 -0.4 PB
Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.60 +1.5 PB
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 5.53 -0.5
Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.42 -0.1 PB
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 5.38 -2.0 PB
Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 5.26 +0.5 PB
Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.25 +1.7
Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.08 -0.5
William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 5.02 +1.1
Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 4.94 -0.7
Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.75 -0.6
Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.72 -0.8
Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.69 +1.1
Love Rabnor
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.42 -0.6 PB
Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.26 -0.7
Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.26 +0.7
Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.23 -1.0
Ludvig Wichman
Danderyds SK
07 Danderyds SK 4.09 -0.9 PB
Kit Fossengen
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.04 +0.7 PB
123456
Love Rabnorx 4.42 -0.64.08 -1.6
Jakob Melén4.16 -0.34.26 -0.74.23 -0.8
Theodor Dauner4.26 +0.73.77 -0.54.16 +1.0
Jacob Rune5.14 0.04.92 -1.55.53 -0.5- - x
Albin Wolgast4.04 +0.1x 4.23 -1.0
David Berglundx x 5.64 -0.3x 5.58 -1.25.85 -0.4
Anton Roslund5.32 -1.0x x 5.60 +1.5x x
Philip Antivilo Lindsjöö5.08 -0.54.55 -1.0-
Benjamin Wilkinson3.11 0.04.72 -0.84.71 -1.8
Erik Wallnäs5.32 -1.15.38 -2.05.25 +0.93.70 -1.9x 5.28 0.0
Noah Holmlund4.81 0.0x 5.25 +1.74.88 -2.3- -
Ricky Wahlberg4.73 +0.75.42 -0.14.66 +1.5
Vilgot Didrikson4.94 -0.74.86 -0.5-
Adrian Kylington- 4.48 +0.65.65 +0.2x 5.69 -0.95.94 -0.2
Linus Mattsson4.70 +1.35.17 -1.85.26 +0.5x 2.14 +1.1x
William Wellstedt5.02 +1.14.99 -0.2x
Theodor Håkansson4.69 +1.14.54 -1.44.57 +0.8
Erik Pikkuniemix 4.75 -0.64.59 -0.4
Kit Fossengen3.68 -1.73.72 0.04.04 +0.7
Ludvig Wichman4.09 -0.93.72 0.03.34 -1.7
P15 Spjut
Vikt: 600g
22/5 11:15
1 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 40.84 PB
2 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 40.32 PB
3 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 39.68
4 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 36.30 PB
5 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 35.57
6 Jacob Nilsson Diehl
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 33.37 PB
7 David Berglund
AIK
07 AIK 33.26 PB
8 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 32.29
9 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 30.44
10 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 29.14
11 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 28.31
12 Lucas Semb-Josefson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 27.62
13 Love Rabnor
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 26.05 PB
14 Malte Vejbrink
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 25.17
15 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 22.43
16 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 21.88
17 Felix Camarstrand
Hammarby IF
08 Hammarby IF 21.21
18 Kit Fossengen
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 20.19 PB
19 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 19.99
20 Victor Jakobson
Danderyds SK
08 Danderyds SK 18.28
21 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 17.71
123456
Jumanne Hackett29.8530.4429.73
Jacob Nilsson Diehl18.4530.0633.37x26.6630.56
Erik Wallnäs35.5232.68-39.6836.9035.20
Victor Jakobsonx16.5318.28
Viktor Melén18.5421.882.22
Jacob Rune33.15-33.31x33.2035.57
David Berglund31.07-29.2433.2632.0525.46
Hannes Johansson38.7340.6538.0625.0438.5940.84
Lucas Semb-Josefson22.0924.1927.62
Malte Vejbrink25.1721.32x
Benjamin Wilkinson27.6021.7629.14
Simon Lindström40.32-----
Jakob Melén19.99xx
Felix Camarstrandx17.1421.21
Theodor Håkansson21.1922.4319.79
Love Rabnor26.0525.0526.02
Linus Mattsson36.3032.7234.3633.8834.6332.03
Love Mårtensson26.0131.9532.29
Kit Fossengenx16.5620.19
William Wellstedtx28.3125.87
Vasco Arana Håkanson17.1416.5617.71
P13 60 m Försök
21/5 13:40
Heat 1
Vind: +1.3
1 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.33 Q PB
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 8.53 Q
3 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 9.21 q PB
4 Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK 9.39 PB
Heat 2
Vind: +0.5
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.20 Q
2 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 8.76 Q
3 Dante Stam
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.78 q
4 Herman Lenander
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.68
P13 60 m Final
21/5 14:50
Vind: +0.9
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.27
2 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.37
3 Dante Stam
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.76
4 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 8.77
5 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 9.41
P13 600 m
21/5 16:10
1 Leo Gutepil
Visby IF Gute
09 Visby IF Gute 1:39.18
2 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 1:46.27 PB
3 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 1:54.47 PB
4 Adam Andersson
IF Triangeln
09 IF Triangeln 2:05.95
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
21/5 09:30
Vind: +1.1
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 9.80
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 10.88 PB
3 Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK 12.20
4 Herman Lenander
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 12.92 PB
P13 Höjd
21/5 12:00
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 163 PB
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 157 PB
3 Dante Stam
Turebergs FK
09 Turebergs FK 151
4 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 145 PB
5 Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK 132 PB
118123128132136139142145148151154157160163166
Ivar Olsson----o-o-xooxoooxxoxxx
David Ahlberg---o-oooooooxxx
Carl Grindange--o-ooooxxx
Dante Stam---ooooxoooxxx
Edvin Lundbergooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
21/5 14:20
1 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.60 +1.4
2 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 4.58 +1.5 PB
3 Dante Stam
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.26 +0.7
4 Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK 4.06 +2.2
5 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 4.03 +1.2 PB
123456
Samuel Oliveira3.96 +0.34.03 +1.24.00 0.03.46 +1.33.79 +2.73.96 +1.9
Edvin Lundberg4.06 +2.2x 4.05 +0.64.01 -0.7x -
Axel Jonell4.44 +0.44.48 +0.14.58 +1.54.37 +2.24.53 +1.9-
Dante Stam4.20 +1.84.23 +0.34.26 +0.74.13 +2.4- -
Jumanne Hackett4.18 +1.94.29 0.04.13 +1.34.15 +1.64.60 +1.44.26 +1.8
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
21/5 16:10
1 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.15
2 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.22
123456789
Carl Grindange7.649.03-8.849.22-
Jumanne Hackett9.9110.02--9.8310.15
P12 60 m Final
21/5 14:40
Vind: +1.3
1 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 8.38 PB
2 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 8.79 PB
3 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.03 PB
4 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 9.09 PB
P12 600 m
21/5 16:00
1 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 1:43.80 PB
2 Alvar Engström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 1:45.50 PB
3 William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 1:46.60 PB
4 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 1:47.14 PB
5 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 1:54.97 PB
6 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 1:56.67 SB
7 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 2:12.82
P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
21/5 09:20
Vind: nwi
1 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 10.87
P12 Höjd
21/5 12:00
1 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 136
2 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 128 PB
3 William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 128 =PB
4 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 118
113118123128132136139
Lucas Bergmanoooxxoxxx
Tage Lood Falgen---ooxoxxx
Ivar Janson-xxoxxx
William Davidsson Eriksson-oxxoxxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
21/5 14:20
1 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 5.10 nwi
2 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.52 nwi
3 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.48 nwi
4 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 4.40 nwi
5 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.16 nwi
123
Ivar Lundstedt4.06 nwix 4.40 nwi
Tage Lood Falgen2.92 nwi4.39 nwi4.52 nwi
Lucas Bergman4.05 nwi3.93 nwi4.16 nwi
Hanwen Dong5.10 nwi5.04 nwi4.97 nwi
Ivar Janson4.23 nwi4.48 nwi4.35 nwi
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
21/5 15:20
1 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 8.35
2 William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 6.11
3 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 5.95
123
Hanwen Dong8.107.248.35
Lucas Bergman5.935.955.83
William Davidsson Eriksson6.116.086.09
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.