Resultat Bromma IF Klubbmästerskap inomhus

Sätrahallen, Sätra, Stockholm   2022-10-22

Arrangör: Bromma IF Tävlingsledare: Fredrik Olsson Senast uppdaterad: 2022-10-23 02:00:10
Visa Resultatkort
F14 60 m
22/10 12:30
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.50 SB
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 8.87
3 Stella Nylén
Bromma IF
09 Bromma IF 8.95 PB
4 Vendela Rosengren
Bromma IF
09 Bromma IF 9.20
5 Ebba Wahlgren
Bromma IF
09 Bromma IF 9.44 PB
6 Suvi Juntunen
Bromma IF
09 Bromma IF 9.51
7 Sophie Enevret
Bromma IF
09 Bromma IF 9.54 PB
F14 1000 m
22/10 14:50
1 Suvi Juntunen
Bromma IF
09 Bromma IF 3:47.21
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 3:51.61
F14 Stav
22/10 11:50
1 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 200
160170180190200210
722 Pixie Buchta Lentoo-ooxoxxx
F14 Längd
22/10 10:45
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 4.66
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 4.52
3 Vendela Rosengren
Bromma IF
09 Bromma IF 3.94
4 Ebba Wahlgren
Bromma IF
09 Bromma IF 3.87
5 Stella Nylén
Bromma IF
09 Bromma IF 3.86
6 Suvi Juntunen
Bromma IF
09 Bromma IF 3.79
7 Sophie Enevret
Bromma IF
09 Bromma IF 3.78
123456
722 Pixie Buchta Lento4.394.524.47x4.294.20
761 Suvi Juntunen3.703.703.793.513.603.39
808 Ebba Wahlgren3.863.663.713.663.813.87
797 Vendela Rosengren3.613.943.78x3.673.69
783 Stella Nylén3.863.573.433.533.593.59
750 Nova Hedlund Carlson4.574.454.384.534.664.49
738 Sophie Enevret3.533.783.59x3.583.59
F13 60 m
22/10 11:30
1 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 8.82 PB
2 Linnea Lyktberg
Bromma IF
10 Bromma IF 9.12 PB
3 Stella Kjellberg
Bromma IF
10 Bromma IF 9.44 PB
4 Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF 10.03 PB
F13 800 m
22/10 15:10
1 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 2:59.30
2 Stella Kjellberg
Bromma IF
10 Bromma IF 3:03.91
3 Linnea Lyktberg
Bromma IF
10 Bromma IF 3:12.81
F13 Stav
22/10 11:50
Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF x
Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF x
150
746 Léonie Gobitschekxxxx
807 Theresa Van Uelftxxxx
F13 Längd
Hoppzon
22/10 13:45
1 Linnea Lyktberg
Bromma IF
10 Bromma IF 4.41 PB
2 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 4.37 PB
3 Stella Kjellberg
Bromma IF
10 Bromma IF 4.01 PB
4 Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF 3.69 PB
123
807 Theresa Van Uelftx3.693.61
764 Stella Kjellberg3.514.013.87
746 Léonie Gobitschek4.214.154.37
997 Linnea Lyktberg4.093.464.41
F12 60 m Försök
22/10 11:35
Heat 1
1 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 8.85 q PB
2 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 9.34 q
3 Elvira Livak
Bromma IF
11 Bromma IF 9.54 q PB
4 Inez Engblom
Bromma IF
11 Bromma IF 10.19 q PB
5 Elsa Renlund
Bromma IF
11 Bromma IF 10.27 q
6 Elin Olsson
Bromma IF
11 Bromma IF 10.49 PB
7 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 11.08 PB
8 Elsa Diaz Lindhult
Bromma IF
11 Bromma IF 11.25
Heat 2
1 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 9.15 q
2 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 9.40 q PB
3 Rebecca Åberg
Bromma IF
11 Bromma IF 9.88 q
4 Sophie Dahlfors Klingwall
Bromma IF
11 Bromma IF 10.28 PB
5 Sally Faxén
Bromma IF
11 Bromma IF 10.48 PB
6 Elinne Arnaud
Bromma IF
11 Bromma IF 10.82
7 Mia Elinder
Bromma IF
11 Bromma IF 11.16 PB
8 Ellen Grenby
Bromma IF
11 Bromma IF 11.33 PB
F12 60 m Final
22/10 12:45
1 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 8.88
2 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 8.90 PB
3 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 9.24 PB
4 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 9.39 PB
5 Elvira Livak
Bromma IF
11 Bromma IF 9.59
6 Elsa Renlund
Bromma IF
11 Bromma IF 9.66
7 Rebecca Åberg
Bromma IF
11 Bromma IF 9.88
8 Inez Engblom
Bromma IF
11 Bromma IF 10.08 PB
F12 800 m
22/10 15:00
A-Final
Tot. plac.
1 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 2:58.65 1 PB
2 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 3:11.91 2 PB
3 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 3:14.97 3 PB
4 Sophie Dahlfors Klingwall
Bromma IF
11 Bromma IF 3:21.06 4 PB
5 Sally Faxén
Bromma IF
11 Bromma IF 3:24.77 5 PB
6 Ellen Grenby
Bromma IF
11 Bromma IF 3:43.08 10
Elin Olsson
Bromma IF
11 Bromma IF DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Elvira Livak
Bromma IF
11 Bromma IF 3:36.71 6
2 Elsa Renlund
Bromma IF
11 Bromma IF 3:38.58 7
3 Rebecca Åberg
Bromma IF
11 Bromma IF 3:40.02 8
4 Mia Elinder
Bromma IF
11 Bromma IF 3:42.14 9 PB
Alicia Coker
Bromma IF
11 Bromma IF DNS
Elsa Diaz Lindhult
Bromma IF
11 Bromma IF DNS
F12 Höjd
22/10 13:20
1 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 123 PB
=2 Elvira Livak
Bromma IF
11 Bromma IF 120 PB
=2 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 120 =PB
=2 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 120
5 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 115 PB
6 Elinne Arnaud
Bromma IF
11 Bromma IF 110
=7 Sophie Dahlfors Klingwall
Bromma IF
11 Bromma IF 105
=7 Inez Engblom
Bromma IF
11 Bromma IF 105 =PB
Ellen Grenby
Bromma IF
11 Bromma IF x
9095100105110115120123
745 Estelle Gobitschek---oooxoxxo
729 Sophie Dahlfors Klingwallooxooxx----
772 Elvira Livak--oooooxxx
732 Vera Davidgård-ooxooxoxxx
735 Hanna Ekström---ooooxxx
739 Inez Engblomooxoox----
748 Ellen Grenbyxxx
708 Elinne Arnaud ooooxxoxxx
770 Siri Lindahl---ooooxxx
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
22/10 12:05
1 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 6.46 PB
2 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 6.25 PB
3 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 6.00 PB
4 Elin Olsson
Bromma IF
11 Bromma IF 5.90 PB
5 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 5.80 PB
6 Elinne Arnaud
Bromma IF
11 Bromma IF 5.70
7 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 5.67 PB
8 Elvira Livak
Bromma IF
11 Bromma IF 5.53
9 Elsa Renlund
Bromma IF
11 Bromma IF 5.36
10 Ellen Grenby
Bromma IF
11 Bromma IF 5.35 PB
11 Inez Engblom
Bromma IF
11 Bromma IF 5.15 PB
12 Sally Faxén
Bromma IF
11 Bromma IF 4.79 PB
13 Elsa Diaz Lindhult
Bromma IF
11 Bromma IF 4.74
14 Mia Elinder
Bromma IF
11 Bromma IF 4.29 PB
15 Sophie Dahlfors Klingwall
Bromma IF
11 Bromma IF 3.62 PB
Alicia Coker
Bromma IF
11 Bromma IF DNS
123
788 Elin Olsson5.095.785.90
742 Sally Faxén4.654.794.77
729 Sophie Dahlfors Klingwall3.583.413.62
775 Hanna Lörenskog6.055.936.25
733 Elsa Diaz Lindhult4.744.324.32
793 Elsa Renlund5.365.105.35
737 Mia Elinder4.294.163.53
748 Ellen Grenby4.105.355.27
770 Siri Lindahl5.675.545.53
745 Estelle Gobitschek5.856.005.95
772 Elvira Livak4.425.155.53
708 Alicia Coker
739 Inez Engblom4.634.875.15
735 Hanna Ekström5.926.466.31
732 Vera Davidgård5.805.54x
708 Elinne Arnaud 5.704.785.42
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P14 60 m
22/10 10:50
1 Eliah Andersson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.51 PB
2 Erik Ahlmalm
Bromma IF
09 Bromma IF 9.28 PB
3 Tage Midander
Bromma IF
09 Bromma IF 9.68 PB
P14 1000 m
22/10 15:20
1 Erik Ahlmalm
Bromma IF
09 Bromma IF 4:11.69
2 Tage Midander
Bromma IF
09 Bromma IF 4:26.35
Eliah Andersson
Bromma IF
09 Bromma IF DNS
P14 Stav
22/10 10:55
1 Erik Ahlmalm
Bromma IF
09 Bromma IF 190 PB
150160170180190200
703 Erik Ahlmalmooxxoooxxx
P14 Längd
22/10 14:15
1 Eliah Andersson
Bromma IF
09 Bromma IF 4.57
2 Tage Midander
Bromma IF
09 Bromma IF 3.80
3 Erik Ahlmalm
Bromma IF
09 Bromma IF 3.64
123456
777 Tage Midander3.75x3.623.803.803.70
707 Eliah Andersson4.394.294.57x4.244.28
703 Erik Ahlmalm3.463.643.343.423.413.58
P13 60 m
22/10 10:45
1 Harry Rosendahl
Bromma IF
10 Bromma IF 8.77 PB
2 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 8.83 PB
3 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 8.97 PB
4 Eddie Carlsten
Bromma IF
10 Bromma IF 9.35 PB
5 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 9.48 PB
6 Nils Bernström Wallerberg
Bromma IF
10 Bromma IF 9.82 PB
7 Eyvind Bergman
Bromma IF
10 Bromma IF 9.84 PB
8 Gustav Jansson Vallenfjord
Bromma IF
10 Bromma IF 11.15
P13 800 m
22/10 14:30
1 Harry Rosendahl
Bromma IF
10 Bromma IF 2:48.51 PB
2 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 2:48.53 PB
3 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 2:55.56 PB
4 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 2:56.56 PB
5 Eddie Carlsten
Bromma IF
10 Bromma IF 2:56.59 PB
6 Eyvind Bergman
Bromma IF
10 Bromma IF 2:56.82
P13 Stav
22/10 10:55
1 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 190 =PB
2 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 170
3 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 160 =PB
Harry Rosendahl
Bromma IF
10 Bromma IF x
150160170180190200
796 Harry Rosendahlxxx
755 David Hultoooooxxx
752 Victor Hergexxooxxx
806 Jonatan Torsselloxxoxxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
22/10 13:20
1 Harry Rosendahl
Bromma IF
10 Bromma IF 4.24 PB
2 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 4.17
3 Eyvind Bergman
Bromma IF
10 Bromma IF 4.00 PB
4 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 3.85 PB
5 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 3.77
6 Eddie Carlsten
Bromma IF
10 Bromma IF 3.54
7 Nils Bernström Wallerberg
Bromma IF
10 Bromma IF 3.33 PB
8 Gustav Jansson Vallenfjord
Bromma IF
10 Bromma IF 3.14
123
752 Victor Herge3.493.773.68
715 Nils Bernström Wallerberg3.333.233.09
806 Jonatan Torssell3.713.853.50
726 Eddie Carlsten3.543.423.49
757 Gustav Jansson Vallenfjord3.143.123.05
755 David Hult3.534.174.12
796 Harry Rosendahl3.964.244.10
713 Eyvind Bergmanxx4.00
P12 60 m
22/10 10:55
1 Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF 9.44
2 Viktor Lagerdahl
Bromma IF
11 Bromma IF 9.55 PB
3 Hugo Ahlberg
Bromma IF
11 Bromma IF 9.56 SB
4 René Öhlund Karboub
Bromma IF
11 Bromma IF 9.69 SB
5 Vincent Pettersson
Bromma IF
11 Bromma IF 9.99
6 Jakob Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 10.79 PB
7 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 10.80 PB
P12 800 m
22/10 14:40
1 René Öhlund Karboub
Bromma IF
11 Bromma IF 2:59.40
2 Hugo Ahlberg
Bromma IF
11 Bromma IF 3:01.39
3 Jakob Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 3:06.44 PB
4 Vincent Pettersson
Bromma IF
11 Bromma IF 3:13.29
5 Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF 3:16.04 SB
P12 Höjd
22/10 11:15
1 Hugo Ahlberg
Bromma IF
11 Bromma IF 129 PB
2 Viktor Lagerdahl
Bromma IF
11 Bromma IF 126 PB
3 Vincent Pettersson
Bromma IF
11 Bromma IF 120 =PB
4 Jakob Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 115 =PB
5 René Öhlund Karboub
Bromma IF
11 Bromma IF 115 SB
6 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 110 PB
7 Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF 95
95100105110115120123126129132
744 Tor Geijerooxooxxx
702 Hugo Ahlberg-o-ooooooxxx
799 Erik Sahlén Martinoxxx
766 Viktor Lagerdahl-ooooxoxxoxoxxx
791 Vincent Pettersson-ooooxoxxx
736 Jakob Ekström-oooxoxxx
819 René Öhlund Karboub-xxoooxoxxx
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
22/10 13:40
1 Hugo Ahlberg
Bromma IF
11 Bromma IF 6.73
2 Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF 6.30
3 Jakob Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 6.19
4 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 5.62
5 Vincent Pettersson
Bromma IF
11 Bromma IF 5.32 PB
6 Viktor Lagerdahl
Bromma IF
11 Bromma IF 5.14
7 René Öhlund Karboub
Bromma IF
11 Bromma IF 4.95
123
819 René Öhlund Karboub4.314.954.86
766 Viktor Lagerdahl5.005.144.86
799 Erik Sahlén Martin5.906.305.43
702 Hugo Ahlberg5.405.916.73
744 Tor Geijer5.21x5.62
736 Jakob Ekström6.195.105.55
791 Vincent Pettersson4.525.324.96
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.