Resultat Kraftmätningen Bålsta

Gröna dalen IP, Bålsta   2019-06-06

Arrangör: Bålsta IK Tävlingsledare: Martin Westerberg Senast uppdaterad: 2020-06-21 22:52:49

Lagtävling

Plac.Poäng
F15P15Mix
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut6x200 m
F15 800 m Försök
SFIF Ungdomstabell F15 800m
6/6 15:59
Heat 1
Tot. plac.
Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 2:23.49 787 1
Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 2:27.75 698 3 SB
Estelle Strand
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:28.87 676 4 PB
Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 2:29.56 662 5
Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 2:30.53 643 6
Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.65 529 7
Celina Andersson
Västerås FK
05 Västerås FK 2:37.60 513 9 PB
Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:38.35 500 10
Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:48.98 331 18
Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta 2:54.43 258 23
Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 DNF 0
Heat 2
Tot. plac.
Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 2:37.31 518 8
Ebba Hedin
Västerås FK
04 Västerås FK 2:41.37 449 11
Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 2:41.65 444 13 SB
Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:43.99 406 14
Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:45.75 379 15 SB
Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.93 376 16 PB
Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 2:51.07 302 21
Heat 3
Tot. plac.
Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 2:51.04 302 20
Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:53.77 266 22
Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 2:58.68 206 24
Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 3:01.97 170 25
Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 3:05.20 137 28
Elin Jakobsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3:08.69 106 29
Emma Carlsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 3:15.91 53 30
Tuwa Karlsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3:17.40 44 31
Heat 4
Tot. plac.
Ida Knutsson
Upsala IF
04 Upsala IF 2:26.35 727 2
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:41.54 446 12
Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:47.62 351 17
Hanna Lahti
Västerås FK
05 Västerås FK 2:50.15 315 19
Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 3:02.05 169 26
Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 3:02.54 164 27
Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 3:20.13 30 32
Heat 5
Tot. plac.
Sammanställning
1 Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 2:23.49
2 Ida Knutsson
Upsala IF
04 Upsala IF 2:26.35
3 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 2:27.75 SB
4 Estelle Strand
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:28.87 PB
5 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 2:29.56
6 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 2:30.53
7 Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.65
8 Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 2:37.31
9 Celina Andersson
Västerås FK
05 Västerås FK 2:37.60 PB
10 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:38.35
11 Ebba Hedin
Västerås FK
04 Västerås FK 2:41.37
12 Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:41.54
13 Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 2:41.65 SB
14 Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:43.99
15 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:45.75 SB
16 Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.93 PB
17 Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:47.62
18 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:48.98
19 Hanna Lahti
Västerås FK
05 Västerås FK 2:50.15
20 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 2:51.04
21 Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 2:51.07
22 Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:53.77
23 Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta 2:54.43
24 Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 2:58.68
25 Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 3:01.97
26 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 3:02.05
27 Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 3:02.54
28 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 3:05.20
29 Elin Jakobsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3:08.69
30 Emma Carlsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 3:15.91
31 Tuwa Karlsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3:17.40
32 Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 3:20.13
Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 DNF
F15 80 m häck Försök
SFIF Ungdomstabell F15 80m häck
Höjd: 76,2cm
6/6 08:43
Heat 1
Vind: +1.5
Tot. plac.
1 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 11.69 1,114 1
2 Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 11.81 1,076 2 PB
3 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.27 939 3 PB
4 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 12.57 855 5 PB
5 Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 12.91 764 7 PB
6 Mellanie Neudinger Nellmar
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.45 629 12
7 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 13.74 562 15
Heat 2
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.46 627 13
2 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 13.97 511 16
3 Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 13.99 507 17
4 Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 14.02 501 18
5 Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 14.18 467 20
6 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 14.83 342 24
7 Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 14.95 321 25
Heat 3
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Clara Spangenberg
Upsala IF
04 Upsala IF 13.14 705 10
2 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.62 589 14
3 Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 14.74 358 =22 14.74
4 Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 15.59 220 32
5 Vilma Söderlund
Västerås FK
05 Västerås FK 15.90 178 33
6 Hanna Lahti
Västerås FK
05 Västerås FK 16.40 119 34
Heat 4
Vind: +0.8
Tot. plac.
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK, Lag 1
06 Turebergs FK, Lag 1 12.75 806 6
2 Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.02 735 8
3 Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.16 471 19
4 Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 14.61 382 21
5 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 15.17 284 28
6 Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 15.40 248 30
7 Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 15.44 242 31
Heat 5
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 12.44 891 4
2 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 14.74 358 =22 14.74
3 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 16.46 112 35
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 DNS 0
Anja Egnell
05 DNS 0
Jill Fredell
Bromma IF
04 Bromma IF DNS 0
Heat 6
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.06 725 9
2 Ebba Asp
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 13.36 651 11
3 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 15.05 304 26
4 Sofie Ugglas
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 15.09 298 27
5 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 15.39 250 29
6 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 17.98 9 36
Sammanställning
1 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 11.69
2 Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 11.81 PB
3 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.27 PB
4 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 12.44
5 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 12.57 PB
6 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK, Lag 1
06 Turebergs FK, Lag 1 12.75
7 Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 12.91 PB
8 Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.02
9 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.06
10 Clara Spangenberg
Upsala IF
04 Upsala IF 13.14
11 Ebba Asp
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 13.36
12 Mellanie Neudinger Nellmar
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.45
13 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.46
14 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.62
15 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 13.74
16 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 13.97
17 Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 13.99
18 Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 14.02
19 Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.16
20 Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 14.18
21 Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 14.61
=22 Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 14.74 14.74
=22 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 14.74 14.74
24 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 14.83
25 Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 14.95
26 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 15.05
27 Sofie Ugglas
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 15.09
28 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 15.17
29 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 15.39
30 Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 15.40
31 Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 15.44
32 Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 15.59
33 Vilma Söderlund
Västerås FK
05 Västerås FK 15.90
34 Hanna Lahti
Västerås FK
05 Västerås FK 16.40
35 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 16.46
36 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 17.98
Jill Fredell
Bromma IF
04 Bromma IF DNS
Anja Egnell
05 DNS
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 DNS
F15 Höjd
SFIF Ungdomstabell F15 Höjd
Poäng
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK, Lag 1
06 Turebergs FK, Lag 1 161 935
Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 157 889
Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 153 842
Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 149 794
Elin Rörbom
Västerås FK
04 Västerås FK 149 794
Klara Lindholm
IF Göta
04 IF Göta 149 794
Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 149 794
Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 149 794
Mellanie Neudinger Nellmar
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 145 744
Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 145 744
Vilma Söderlund
Västerås FK
05 Västerås FK 141 694
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 141 694
Nora Bergared
Bromma IF
05 Bromma IF 141 694
Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 141 694
Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 141 694
Celina Andersson
Västerås FK
05 Västerås FK 141 694
Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 141 694
Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 141 694
Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 137 643
Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 137 643
Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 137 643
Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 137 643
Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 137 643
Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 137 643
Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 137 643
Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 133 590
Elin Jakobsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 133 590
Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 133 590
Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 133 590
Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 133 590
Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 129 535
Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 129 535
Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 129 535
Agnes Erlandsson
Bromma IF
06 Bromma IF 129 535
Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 125 479
Emilie Hammarqvist
Bålsta IK
06 Bålsta IK 121 420
Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 121 420
Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 117 359
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 113 293
109113117121125129133137141145149153157161165
47 Klara Lindholm--------oxxooxxx
46 Märta Larsson----oooxxoxxx
99 Anna Strunke-ooxxoxxx
63 Ingrid Kirstein----ooxooxoxxx
109 Chloe Gillard---oooxxoxxx
132 Tindra Dahlberg------ooxxx
111 Evelina Hamosooxxx
141 Alva Nordvarg----oooxxoxxx
42 Irma Jonhed----ooooxxx
65 Alice Lindgren------xooooxooxxx
24 Emilie Hammarqvist--ooxxx
14 Susanne Lesage-oooooxxx
110 Rut Grufman-----oooxxoxxx
21 Willma Fjäll-------ooooxxx
61 Tyra Hedin---ooxxoxxoxxx
131 Maya Bergström Weekes----oooxxoxoxoxxx
55 Edda Chin Nygårds---oooooxxx
161 Vilma Söderlund----ooxooxxx
113 Ellen Jernhall------ooxxx
124 Ebba Sjöström------ooxxx
92 Ayla Hallberg Hossain--------ooooxxoxxx
148 Celina Andersson-----xoooxoxxx
158 Elin Rörbom-----ooooxooxxx
133 Filippa Eklund------oooooxxooxxx
22 Molllie Gavin--oooxoxxx
35 Latifa Afra----oxoooxxx
2 Lisa Appelqvist-ooxooxxoxxoxxx
145 Meja Wolwan----oxooooxoxxx
66 Mellanie Neudinger Nellmar------oooxoxxx
8 Agnes Erlandsson----xoxxoxxx
17 Ophelia Viirman-----oxoooxxx
120 Vera Rietz-oooooxxx
12 Matilda Halfwordson------oooxoxxx
15 Vera Lindblad----oooxxx
115 Philippa Kastbergoooxxx
76 Elin Jakobsson---oooxoxxx
94 Lara Johnsson-ooooxxoxxooxxx
4 Nora Bergared------xxoooxxx
112 Emilia Hermansson-ooooxxx
F15 Längd
SFIF Ungdomstabell F15 Längd
Poäng
Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 5.33 +1.0 932
Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 5.29 +0.5 918
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK, Lag 1
06 Turebergs FK, Lag 1 5.20 +0.9 887
Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.13 +1.1 863
Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 5.09 +0.1 849
Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 5.03 +0.9 828
Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 4.90 0.0 784
Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 4.83 +0.7 760
Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.69 +1.0 712
Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 4.65 +0.2 698
Emma Carlsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 4.65 +0.9 698
Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 4.63 +1.1 691
Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 4.61 0.0 685
Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 4.60 +1.3 681
Sofie Ugglas
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 4.52 +0.1 654
Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 4.52 0.0 654
Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 4.47 +0.4 637
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 4.46 +1.1 634
Ebba Asp
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 4.44 +1.8 627
Elin Jakobsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 4.43 +0.7 623
Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.42 -1.1 620
Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.36 0.0 600
Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 4.32 +1.7 586
Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.29 +0.6 576
Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 4.26 +1.1 566
Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta 4.24 +1.4 559
Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 4.22 -0.2 552
Alva Nilsson
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 4.21 +0.1 549
Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 4.21 0.0 549
Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 4.15 +1.3 529
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.15 +1.4 529
Nora Bergared
Bromma IF
05 Bromma IF 4.12 +0.7 519
Vilma Söderlund
Västerås FK
05 Västerås FK 4.12 0.0 519
Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 4.11 +0.2 515
Agnes Erlandsson
Bromma IF
06 Bromma IF 4.08 +1.0 505
Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 4.01 +0.2 482
Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 3.99 0.0 475
Hanna Lahti
Västerås FK
05 Västerås FK 3.97 +0.7 468
Emilie Hammarqvist
Bålsta IK
06 Bålsta IK 3.96 +1.3 465
Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 3.94 0.0 458
Emilia Öster
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3.92 +0.8 452
Tuwa Karlsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3.90 +0.9 445
Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 3.82 +0.2 418
Ebba Hedin
Västerås FK
04 Västerås FK 3.73 +0.8 388
Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 3.71 +0.6 382
Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 3.69 +1.0 375
Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 3.62 +2.1 352
Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 2.63 -0.6 37
123
40 Hannah Hedström4.11 +0.23.95 -1.33.93 0.0
141 Alva Nordvargx x 2.63 -0.6
55 Edda Chin Nygårdsx 4.47 +0.44.33 +1.3
24 Emilie Hammarqvist3.89 -0.73.96 +1.33.88 +1.1
133 Filippa Eklund4.60 +1.34.37 +0.5x
128 Sara Winberg4.96 0.05.29 +0.54.97 +1.3
76 Elin Jakobsson4.43 +0.74.41 0.04.27 +0.1
115 Philippa Kastberg2.66 -0.83.94 0.03.78 0.0
70 Ebba Asp4.36 0.04.44 +1.84.22 +0.5
36 Linnéa Carlsson3.97 +0.94.24 +1.44.19 +1.6
99 Anna Strunke4.22 -0.24.19 +0.74.07 +0.4
41 Ella Holmqvist3.65 +1.13.26 +0.83.82 +0.2
113 Ellen Jernhall4.36 0.03.23 +0.43.76 +1.3
110 Rut Grufman4.10 0.04.26 +1.1x
145 Meja Wolwan5.09 +0.1x 4.86 +0.2
4 Nora Bergared4.10 +0.84.12 +0.7x
153 Ebba Hedin3.73 +0.83.67 -1.23.61 +1.2
8 Agnes Erlandsson3.96 0.04.08 +1.03.96 -1.2
65 Alice Lindgren5.12 +0.25.13 +1.15.06 -0.9
61 Tyra Hedin4.69 +1.04.59 +1.64.57 +0.9
109 Chloe Gillardx 3.55 +1.13.71 +0.6
127 Sofie Ugglas4.52 +0.14.52 +0.84.43 +0.9
17 Ophelia Viirman4.44 +1.34.33 +1.14.46 +1.1
39 Agnes Friberg4.52 0.04.52 +0.24.29 -0.5
46 Märta Larssonx 5.03 +0.95.01 -0.5
77 Tuwa Karlsson3.85 +1.73.90 +0.9x
14 Susanne Lesage3.84 +1.93.95 +0.64.01 +0.2
98 Elin Snis4.28 0.04.31 +0.74.32 +1.7
12 Matilda Halfwordson4.29 +1.24.35 +0.64.42 -1.1
155 Hanna Lahti2.95 +0.93.89 0.03.97 +0.7
124 Ebba Sjöström4.00 0.04.11 +0.74.29 +0.6
15 Vera Lindblad4.65 +0.24.33 0.0x
161 Vilma Söderlund4.04 +0.14.03 +0.34.12 0.0
54 Tyra Cedrenius Tunanderx 5.33 +1.0x
83 Emilia Öster3.88 0.03.64 -0.93.92 +0.8
71 Tilda Bernhult4.47 +0.94.61 0.04.50 0.0
120 Vera Rietz4.15 +1.33.72 +1.73.89 0.0
20 Nike Agerfjordx 4.10 0.04.21 0.0
78 Alva Nilsson4.13 +0.94.01 +0.94.21 +0.1
131 Maya Bergström Weekes4.59 +0.64.83 +0.74.24 +0.7
35 Latifa Afra4.90 0.04.43 -0.94.57 +0.3
2 Lisa Appelqvist3.64 0.03.16 +1.13.69 +1.0
21 Willma Fjäll3.99 0.03.81 +1.53.82 0.0
92 Ayla Hallberg Hossain5.10 0.05.02 -0.75.20 +0.9
86 Emma Carlsson3.68 +0.24.65 +0.93.97 0.0
94 Lara Johnsson4.61 +1.14.61 +0.24.63 +1.1
112 Emilia Hermansson3.56 -1.6x 3.62 +2.1
111 Evelina Hamos3.68 0.04.15 +1.43.83 +0.9
F15 Kula
SFIF Ungdomstabell F15 Kula
Vikt: 3,0kg
Poäng
1 Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 11.69 901
2 Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 11.41 874
3 Alva Nilsson
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 10.57 794
4 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 10.47 785
5 Sofie Ugglas
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 10.07 745
6 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 9.26 665
7 Matilda Eriksson
Västerås FK
04 Västerås FK 9.07 645
8 Olivia Ellgren
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 9.06 644
9 Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 8.83 621
10 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 8.82 620
11 Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 8.76 614
12 Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 8.72 610
13 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 8.61 598
14 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 8.49 586
15 Emilia Öster
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 8.47 584
16 Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 8.41 577
17 Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 8.30 566
18 Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 8.29 565
19 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.28 564
20 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 8.27 563
21 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 8.24 559
22 Emma Carlsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 8.18 553
23 Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 8.12 547
24 Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 8.02 536
25 Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.97 531
26 Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 7.95 529
27 Elin Rörbom
Västerås FK
04 Västerås FK 7.82 515
28 Ebba Hedin
Västerås FK
04 Västerås FK 7.82 515
29 Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 7.73 505
30 Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 7.60 491
31 Mellanie Neudinger Nellmar
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.60 491
32 Vilma Söderlund
Västerås FK
05 Västerås FK 7.09 434
33 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 6.94 417
34 Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 6.86 408
35 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 6.85 407
36 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 6.81 403
37 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 6.74 395
38 Klara Lindholm
IF Göta
04 IF Göta 6.70 390
39 Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 6.23 335
40 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 6.21 332
41 Agnes Erlandsson
Bromma IF
06 Bromma IF 6.20 331
42 Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 5.90 294
43 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 5.78 279
123
63 Ingrid Kirstein7.277.877.97
15 Vera Lindblad8.418.208.31
128 Sara Winbergx8.728.43
47 Klara Lindholm6.506.70-
127 Sofie Ugglas10.079.569.74
46 Märta Larsson8.348.528.61
161 Vilma Söderlund6.467.096.67
158 Elin Rörbom7.607.787.82
131 Maya Bergström Weekes7.597.968.82
2 Lisa Appelqvist7.367.637.73
22 Molllie Gavin7.918.127.85
12 Matilda Halfwordsonxx6.74
8 Agnes Erlandsson5.825.746.20
78 Alva Nilsson10.0910.4010.57
71 Tilda Bernhult11.1110.9111.69
91 Lorena Guzman7.357.607.53
141 Alva Nordvarg8.308.498.43
86 Emma Carlsson8.187.388.00
21 Willma Fjäll6.348.027.79
94 Lara Johnsson7.888.297.92
83 Emilia Österx7.958.47
132 Tindra Dahlberg10.3310.4710.29
14 Susanne Lesage6.856.496.48
89 Olivia Ellgren8.848.659.06
145 Meja Wolwan6.946.886.23
98 Elin Snis7.957.127.40
124 Ebba Sjöström6.225.586.81
120 Vera Rietz6.235.806.16
111 Evelina Hamos8.02x8.30
115 Philippa Kastberg8.308.838.46
65 Alice Lindgren8.008.288.13
110 Rut Grufman9.268.679.04
144 Kajsa Wibling5.705.905.68
109 Chloe Gillard6.075.976.21
66 Mellanie Neudinger Nellmarxx7.60
99 Anna Strunke10.3211.3811.41
42 Irma Jonhed8.24--
151 Matilda Eriksson8.889.079.07
153 Ebba Hedin7.827.537.28
113 Ellen Jernhall6.696.866.35
167 Nike Isakssonx8.76x
39 Agnes Friberg8.018.278.24
112 Emilia Hermanssonx5.785.48
F15 Spjut
SFIF Ungdomstabell F15 Spjut
Vikt: 500g
Poäng
Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 38.13 865
Matilda Eriksson
Västerås FK
04 Västerås FK 30.20 653
Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 26.57 554
Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 25.72 531
Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 23.22 461
Jill Fredell
Bromma IF
04 Bromma IF 23.05 457
Ebba Hedin
Västerås FK
04 Västerås FK 22.93 453
Alva Nilsson
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 22.73 448
Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 21.39 410
Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 21.23 406
Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 20.85 395
Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 20.60 388
Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 20.20 376
Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 20.05 372
Lovisa Ridderstråle
Bålsta IK
05 Bålsta IK 19.40 354
Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 19.14 346
Olivia Ellgren
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 18.96 341
Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 18.55 329
Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 18.09 316
Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 17.75 306
Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 17.47 298
Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 17.34 294
Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 17.29 293
Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 17.18 290
Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 17.02 285
Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 16.94 283
Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 16.65 274
Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 16.44 268
Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 16.33 265
Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 15.51 241
Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 15.07 228
Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.94 224
Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.86 222
Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 14.31 205
Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 13.95 194
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.77 189
Agnes Erlandsson
Bromma IF
06 Bromma IF 13.74 188
Sofie Ugglas
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 13.03 167
Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.80 160
Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 10.40 84
Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 9.88 67
Nora Bergared
Bromma IF
05 Bromma IF 9.68 61
Elin Rörbom
Västerås FK
04 Västerås FK 9.21 45
Tuwa Karlsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro x 0
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF x 0
Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta x 0
123
63 Ingrid Kirsteinx10.4814.86
26 Lovisa Ridderstråle18.1819.40x
113 Ellen Jernhall14.94x14.51
15 Vera Lindbladx18.2420.85
132 Tindra Dahlbergxx15.07
98 Elin Snis13.4414.5916.65
127 Sofie Ugglas13.0310.8111.75
109 Chloe Gillard16.44x13.98
12 Matilda Halfwordson12.4813.8414.31
40 Hannah Hedströmx17.18x
110 Rut Grufman17.6017.8118.55
77 Tuwa Karlssonxxx
111 Evelina Hamosxx13.77
120 Vera Rietz14.96x17.02
14 Susanne Lesage20.60x19.38
9 Jill Fredell22.85x23.05
78 Alva Nilsson22.7321.5520.99
46 Märta Larsson15.4816.5216.94
20 Nike Agerfjord19.14x15.90
4 Nora Bergaredx7.819.68
124 Ebba Sjöström12.8012.6412.79
145 Meja Wolwan12.3317.3518.09
42 Irma Jonhed14.8813.1515.51
65 Alice Lindgrenx17.47x
99 Anna Strunke21.5023.2223.20
89 Olivia Ellgren14.8318.9615.96
128 Sara Winberg25.72xx
153 Ebba Hedin21.3522.9322.18
17 Ophelia Viirmanxxx
141 Alva Nordvarg13.2521.3919.94
35 Latifa Afrax17.7720.05
167 Nike Isaksson26.5725.2021.71
131 Maya Bergström Weekes14.7716.1720.20
91 Lorena Guzman21.2318.15x
71 Tilda Bernhultx37.1438.13
94 Lara Johnssonx13.8616.33
151 Matilda Eriksson30.2025.48x
158 Elin Rörbomx9.21
115 Philippa Kastbergx17.2916.17
144 Kajsa Wibling8.437.769.88
2 Lisa Appelqvist8.6713.959.69
8 Agnes Erlandsson13.6813.7413.30
36 Linnéa Carlssonxxx
21 Willma Fjällxx17.75
61 Tyra Hedin14.8514.5617.34
112 Emilia Hermanssonx10.409.31
P15 800 m
SFIF Ungdomstabell P15 800m
A-Final
Poäng Tot. plac.
Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 2:08.39 899 1
Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 2:08.62 894 2 SB
Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 2:15.63 742 3
Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:16.74 719 4
Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:16.86 716 5 SB
Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 2:16.93 715 6
Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 2:18.31 687 7
Karl Ottfalk
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:20.81 638 10
Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:26.09 539 12
B-Final
Poäng Tot. plac.
Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 2:19.70 659 8 SB
Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 2:20.06 652 9 SB
Hilding Viirman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:24.52 568 11
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 2:26.24 537 13
Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:29.43 481 16
Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 2:30.16 469 17
Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.91 362 24
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:44.47 257 30
C-Final
Poäng Tot. plac.
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:31.38 448 19
Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 2:36.86 362 23
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 2:39.88 319 25
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 2:42.34 285 27
Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:42.37 284 28
Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 2:43.61 268 29
Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.14 249 31
Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 2:57.78 114 37 SB
D-final
Poäng Tot. plac.
Lukas Söderlund
Västerås FK
04 Västerås FK 2:28.65 494 14
Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:36.07 374 21
Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.23 247 32
Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 2:52.34 166 34
E-final
Poäng Tot. plac.
Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 2:28.98 489 15
Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:30.51 463 18
Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 2:34.77 394 20
Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.27 371 22
Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:42.05 289 26
Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:46.13 236 33
Hampus Wiborg
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 2:54.28 146 35
Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:54.91 140 36
Sammanställning
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 2:08.39
2 Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 2:08.62 SB
3 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 2:15.63
4 Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:16.74
5 Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:16.86 SB
6 Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 2:16.93
7 Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 2:18.31
8 Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 2:19.70 SB
9 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 2:20.06 SB
10 Karl Ottfalk
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:20.81
11 Hilding Viirman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:24.52
12 Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:26.09
13 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 2:26.24
14 Lukas Söderlund
Västerås FK
04 Västerås FK 2:28.65
15 Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 2:28.98
16 Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:29.43
17 Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 2:30.16
18 Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:30.51
19 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:31.38
20 Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 2:34.77
21 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:36.07
22 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.27
23 Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 2:36.86
24 Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.91
25 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 2:39.88
26 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:42.05
27 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 2:42.34
28 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:42.37
29 Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 2:43.61
30 Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:44.47
31 Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.14
32 Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.23
33 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:46.13
34 Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 2:52.34
35 Hampus Wiborg
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 2:54.28
36 Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:54.91
37 Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 2:57.78 SB
P15 80 m häck
SFIF Ungdomstabell P15 80m häck
Höjd: 84,0cm
A-Final
Vind: +0.6
Poäng Tot. plac.
1 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.38 748 7
2 Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 13.01 596 12
3 Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 13.02 594 13
4 Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 14.00 391 22
5 Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 15.38 175 33
6 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 16.40 69 37
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö DNS 0
B-Final
Vind: +0.2
Poäng Tot. plac.
1 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 11.48 993 1
2 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 12.16 804 5
3 Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 13.79 431 19
4 Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.80 429 20
5 Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 13.83 424 21
6 Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 15.74 133 34
Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF DNS 0
C-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 11.70 930 3
Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 12.83 638 10
Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.45 500 16
Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 14.29 339 26
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.61 286 29
Viktor Lundqvist
Upsala IF
04 Upsala IF 15.34 181 31
Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 16.13 93 35
D-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 12.72 664 9
2 Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 12.99 601 11
3 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.11 371 23
4 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.13 368 24
5 Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 14.44 314 27
6 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.47 309 28
7 Fabian Gylden Svensson
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 17.58 6 39
E-Final
Vind: -0.6
Poäng Tot. plac.
1 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 12.14 810 4
2 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.19 797 6
3 Victor Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 13.03 592 14
4 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 13.34 523 15
5 Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 15.37 177 32
6 Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 16.15 91 36
7 Tristan Werner
Bålsta IK
04 Bålsta IK 16.62 53 38
F-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 11.53 978 2
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 12.68 673 8
Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.67 455 17
Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 13.71 447 18
Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 14.15 364 25
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 14.73 267 30
Sammanställning
1 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 11.48
2 Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 11.53
3 Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 11.70
4 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 12.14
5 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 12.16
6 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.19
7 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.38
8 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 12.68
9 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 12.72
10 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 12.83
11 Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 12.99
12 Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 13.01
13 Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 13.02
14 Victor Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 13.03
15 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 13.34
16 Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.45
17 Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.67
18 Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 13.71
19 Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 13.79
20 Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.80
21 Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 13.83
22 Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 14.00
23 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.11
24 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.13
25 Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 14.15
26 Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 14.29
27 Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 14.44
28 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.47
29 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.61
30 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 14.73
31 Viktor Lundqvist
Upsala IF
04 Upsala IF 15.34
32 Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 15.37
33 Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 15.38
34 Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 15.74
35 Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 16.13
36 Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 16.15
37 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 16.40
38 Tristan Werner
Bålsta IK
04 Bålsta IK 16.62
39 Fabian Gylden Svensson
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 17.58
Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF DNS
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö DNS
P15 Höjd
SFIF Ungdomstabell P15 Höjd
6/6 08:32
Poäng
Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 181 972
Alexander Ludwigs
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 173 871
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 169 821
Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 165 771
Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 165 771
Hugo Sturebrand
Västerås FK
04 Västerås FK 165 771
Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 165 771
Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 165 771
Viktor Lundqvist
Upsala IF
04 Upsala IF 161 721
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 161 721
Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 161 721
Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 161 721
Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 161 721
Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 161 721
Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 161 721
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 157 672
Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 157 672
Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 157 672
Hampus Hillding
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 157 672
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 157 672
Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 157 672
Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 157 672
Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 153 622
Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 149 573
William Larsson
Västerås FK
04 Västerås FK 149 573
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 149 573
Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 145 524
Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 145 524
Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 145 524
Tristan Werner
Bålsta IK
04 Bålsta IK 141 475
Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 141 475
Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 137 427
Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 137 427
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 137 427
Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 137 427
Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 137 427
Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 137 427
Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 133 378
Elis Rehnström
IF Göta
05 IF Göta 133 378
Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 129 330
117121125129133137141145149153157161165169173177181185
3 Babu Badjie-----ooxoxxoxxx
140 Viktor Lundqvist------ooooxooxxx
29 Alexander Ludwigs---------ooooxoxxx
25 Axel Nilsson---ooooxxx
108 Joel Enander--------ooxxoxxoxxx
30 Erik Skoglund-------xooxooxxx
103 Viktor Anheim-oooooxxx
37 Noel Edvinsson------ooxxx
104 Yannick Büchli-oxxooxxx
48 Elis Rehnström--oxoxoxxx
62 Anton Hellstrand Helleberg-----ooooooxxx
93 Conor Hogan---ooxoxxx
156 William Larsson----ooxxooxoxxx
85 Sebastian Cabanas Andersson---------ooxoxxx
11 Nils Gähler----oxoxxx
49 Filip Sundin------ooooxxoxxx
31 Viktor Skoglund--------oooxoxxx
106 Albin Edgert--------xoxoxxx
44 Axel Kullander----xxoxxooxxx
75 Hampus Hillding-----oooooxoxxx
6 Filip Ekström---------oxxooxxx
56 Oliver Chinapah Bergman-----ooooxxx
68 Edvin Unger-------ooooxoxoxxoxxx
166 Hugo Sturebrand------oooooxoxxoxxx
147 Mikola Ahlgren-------oooxxoxxx
27 Tristan Werneroooooooxxx
135 Max Fors-----ooooxxooxoxxoxxx
100 Hugo Winther-----ooxoxoxxoxxx
51 Elias Bouloussaa-----xxoxxx
154 Ludvig Jaasund---------ooxooxxooxxx
23 Hampus Gull-Åhlund--oooxxx
16 David Steinberg-----ooooxoxxx
138 Hadrian Hägg-oxooxoxoxxx
137 Edvin Gustafsson-------ooooxoxoxxx
73 Albin Gyhlenius-------ooxooxxooxxx
43 Rasmus Karlsson--oxooxoxxx
72 Anton Eklind------ooxooxxoxxx
18 Ludvig Wallén----ooooxxx
125 Viggo Stridh-------ooooxxx
95 Valter Kjellberg------ooxoooxoxxx
P15 Längd
SFIF Ungdomstabell P15 Längd
6/6 08:46
Poäng
Alexander Ludwigs
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 5.97 0.0 918
Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 5.78 0.0 865
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 5.76 +0.7 859
Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 5.70 +0.8 842
Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 5.67 +0.7 834
Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 5.61 0.0 817
Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 5.58 0.0 808
Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK 5.57 0.0 806
Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 5.42 0.0 763
Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 5.41 0.0 760
Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 5.36 +0.9 746
Hugo Sturebrand
Västerås FK
04 Västerås FK 5.35 +1.0 743
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 5.29 +0.2 726
Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 5.26 +0.6 718
Victor Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 5.26 +0.6 718
Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 5.16 +1.6 689
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 5.15 0.0 686
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.11 +0.6 675
August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.08 0.0 666
Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 5.08 +1.6 666
Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 5.07 +1.1 663
Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 5.07 0.0 663
Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 5.03 +0.1 651
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 5.03 +1.3 651
Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.98 -0.5 637
Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 4.94 +0.2 625
Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.94 0.0 625
Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 4.93 0.0 623
Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.93 -1.2 623
Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 4.92 +0.7 620
Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 4.87 -0.7 605
David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 4.85 0.0 599
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.78 +1.0 579
Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 4.76 +0.2 573
Hampus Hillding
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 4.72 0.0 561
Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 4.69 +0.1 552
Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 4.64 +1.8 538
Edvin Rappe
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 4.58 +0.3 520
Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 4.55 -0.1 511
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 4.47 +0.1 487
Hampus Wiborg
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 4.46 +0.3 484
Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 4.44 0.0 478
Tristan Werner
Bålsta IK
04 Bålsta IK 4.44 +1.2 478
Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.25 -0.6 421
Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 4.00 0.0 344
Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.00 +1.3 344
Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 3.94 +0.6 326
Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 3.68 +1.5 243
123
44 Axel Kullander3.92 +0.74.00 0.0x
38 Daniel Forsman4.83 0.04.72 0.04.87 -0.7
51 Elias Bouloussaa4.25 -0.6x
25 Axel Nilsson4.55 -0.1
163 Simon Johansson4.94 0.04.61 -0.44.60 -0.4
108 Joel Enander5.46 +1.8x 5.67 +0.7
32 Lucas Törnström4.92 +0.74.83 +0.74.77 0.0
68 Edvin Unger5.11 +0.64.83 0.04.73 +0.1
18 Ludvig Wallén4.43 +1.14.44 0.0
29 Alexander Ludwigs5.42 +1.35.97 0.05.77 0.0
97 Edvin Rappe4.58 +0.3x 4.16 +1.5
31 Viktor Skoglund4.95 +0.54.79 +0.25.26 +0.6
136 Lukas Forss5.76 +0.7x 5.34 +1.3
159 Henrik Silva Skoog5.35 +1.75.57 0.0x
49 Filip Sundin5.16 +1.65.02 -2.4x
135 Max Fors4.89 +0.55.04 +0.55.08 +1.6
149 Melker Andersson4.17 -1.05.42 0.0x
30 Erik Skoglund4.90 0.05.26 +0.15.41 0.0
53 August Calles5.05 -1.55.08 -0.35.08 0.0
10 Benjamin Grahm3.60 +0.73.60 -0.33.68 +1.5
103 Viktor Anheim3.61 0.03.84 +0.13.94 +0.6
81 Hampus Wiborg4.46 +0.33.97 0.04.13 +0.4
125 Viggo Stridh5.03 +0.1- 4.69 +1.4
33 Victor Törnström4.93 0.0x 5.26 +0.6
37 Noel Edvinsson4.69 +0.14.63 +0.44.55 0.0
147 Mikola Ahlgren5.34 -0.55.58 0.05.50 0.0
73 Albin Gyhleniusx x 4.93 0.0
16 David Steinberg5.13 +1.94.92 0.05.15 0.0
85 Sebastian Cabanas Andersson5.61 0.05.50 0.05.46 +0.1
100 Hugo Winther5.59 0.05.64 0.05.70 +0.8
137 Edvin Gustafsson5.63 0.05.78 0.05.77 0.0
157 Viktor Rahm4.92 +0.24.89 0.05.36 +0.9
118 Fabian Mixx 4.93 -1.2x
11 Nils Gähler4.08 +0.84.47 +0.1
6 Filip Ekströmx 5.29 +0.25.15 0.0
104 Yannick Büchli3.34 0.03.81 -0.54.00 +1.3
166 Hugo Sturebrand5.09 0.04.84 0.05.35 +1.0
95 Valter Kjellberg4.89 +0.14.94 0.05.07 0.0
82 Erik Zetterlund4.76 +0.24.67 +0.3x
106 Albin Edgert5.07 +1.14.90 0.05.02 +0.8
3 Babu Badjie5.03 +1.34.48 -1.04.33 +0.2
130 David Axelssonx 4.85 0.0x
75 Hampus Hillding4.55 -0.54.72 0.04.36 +0.5
62 Anton Hellstrand Helleberg4.12 +0.74.53 -1.54.78 +1.0
43 Rasmus Karlsson4.61 -1.04.49 +0.64.64 +1.8
138 Hadrian Hägg4.67 0.04.42 +0.14.94 +0.2
27 Tristan Werner3.41 +0.44.07 -0.74.44 +1.2
56 Oliver Chinapah Bergman4.98 -0.54.98 0.0x
P15 Kula
SFIF Ungdomstabell P15 Kula
Vikt: 4,0kg
Poäng
Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.89 804
Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.10 739
Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 11.95 727
Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 11.59 697
Alexander Ludwigs
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 11.47 686
Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 11.30 672
Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 11.20 663
Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 10.87 635
Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 10.80 629
Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 10.72 622
Victor Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 10.57 609
Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 10.56 608
Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 10.51 604
Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 10.49 602
August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 10.36 590
Hugo Sturebrand
Västerås FK
04 Västerås FK 10.15 572
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 9.82 542
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 9.81 541
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.56 519
Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.53 516
Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 9.50 513
David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 9.46 510
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.27 492
Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 9.17 483
Fabian Gylden Svensson
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.13 479
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 9.08 475
Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 9.06 473
William Larsson
Västerås FK
04 Västerås FK 9.03 470
Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 9.00 467
Edvin Rappe
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 8.90 458
Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.89 457
Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 8.85 453
Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 8.72 441
Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 8.65 434
Elis Rehnström
IF Göta
05 IF Göta 8.65 434
Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 8.18 389
Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.17 388
Edwin Gyllander
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 7.78 349
Tristan Werner
Bålsta IK
04 Bålsta IK 6.76 242
Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 6.47 210
Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 5.44 80
123
18 Ludvig Wallén10.6511.2010.31
11 Nils Gähler8.819.088.06
30 Erik Skoglundx7.998.85
72 Anton Eklindx9.06
48 Elis Rehnström8.65xx
163 Simon Johansson8.858.808.89
154 Ludvig Jaasund11.4210.8011.59
33 Victor Törnström10.4010.1310.57
90 Anton Gruber8.719.008.42
6 Filip Ekström8.729.529.82
100 Hugo Winther10.2110.8710.65
106 Albin Edgert9.168.679.50
166 Hugo Sturebrand10.159.999.48
147 Mikola Ahlgren9.508.8810.49
62 Anton Hellstrand Helleberg8.419.568.40
27 Tristan Werner6.765.08x
103 Viktor Anheim7.658.318.72
118 Fabian Mix12.1011.4211.15
130 David Axelsson9.46x9.43
25 Axel Nilsson6.47
108 Joel Enander12.89x11.90
74 Edwin Gyllander7.117.267.78
32 Lucas Törnström8.659.17x
57 Axel Dahlstedt9.538.697.80
138 Hadrian Hägg9.6410.0010.51
85 Sebastian Cabanas Anderssonx10.809.77
137 Edvin Gustafsson9.3510.569.77
38 Daniel Forsman8.658.087.09
53 August Calles10.369.229.80
97 Edvin Rappe8.908.418.57
125 Viggo Stridh9.5310.7210.40
31 Viktor Skoglund7.407.408.18
68 Edvin Unger9.279.089.03
104 Yannick Büchli5.325.325.44
156 William Larsson9.038.648.62
60 Fabian Gylden Svensson8.459.138.77
16 David Steinberg9.159.818.79
29 Alexander Ludwigs10.1910.6311.47
135 Max Forsxx11.95
56 Oliver Chinapah Bergman8.177.437.42
49 Filip Sundin11.30x10.86
P15 Spjut
SFIF Ungdomstabell P15 Spjut
Vikt: 600g
Poäng
Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 45.77 798
Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 45.74 798
Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 40.13 689
David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 37.11 628
Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 36.92 624
Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 36.13 608
Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 34.34 571
Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 33.44 553
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 31.64 515
Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 29.77 474
Edwin Gyllander
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 29.02 458
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 28.84 454
Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 28.30 442
Victor Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 27.73 430
Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 26.57 404
Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 25.87 388
Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK 25.56 380
Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 25.49 379
Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 24.85 364
Elis Rehnström
IF Göta
05 IF Göta 24.52 356
Viktor Lundqvist
Upsala IF
04 Upsala IF 24.20 349
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 24.13 347
Fabian Gylden Svensson
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 22.51 309
Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 22.26 303
Alexander Ludwigs
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 22.22 302
Holger Ehrström
Bromma IF
05 Bromma IF 21.88 293
Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 21.76 290
Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 21.67 288
Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 21.58 286
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 21.31 279
Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 21.01 272
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 20.24 252
Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 19.83 242
Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 19.65 237
Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 19.17 225
Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 19.14 224
Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 17.43 178
Edvin Rappe
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 16.57 154
Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 15.51 122
Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 14.91 104
Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro x 0
123
134 Joel Ekman19.1718.70x
147 Mikola Ahlgren28.3026.2422.53
48 Elis Rehnström22.4424.5223.03
106 Albin Edgert26.5726.4124.31
90 Anton Gruberx19.8317.47
16 David Steinbergx20.2419.93
164 Holger Ehrström18.1619.0421.88
97 Edvin Rappe16.57xx
159 Henrik Silva Skoogx25.56x
32 Lucas Törnström32.8934.3430.26
93 Conor Hogan24.5121.7724.85
82 Erik Zetterlundxxx
137 Edvin Gustafsson29.77x27.78
74 Edwin Gyllander29.0227.8527.05
33 Victor Törnström27.7326.0326.25
103 Viktor Anheim19.1416.3217.42
25 Axel Nilsson21.01
104 Yannick Büchli14.4216.1917.43
138 Hadrian Häggx19.5119.65
23 Hampus Gull-Åhlund21.58
157 Viktor Rahm36.1333.3330.38
49 Filip Sundin43.1445.7743.33
44 Axel Kullanderx20.4921.76
72 Anton Eklind25.8725.8222.26
125 Viggo Stridh17.9521.67x
6 Filip Ekström29.1531.64x
95 Valter Kjellberg25.4923.6020.05
29 Alexander Ludwigsxx22.22
18 Ludvig Wallén32.7133.4431.48
3 Babu Badjiex11.4421.31
108 Joel Enander38.1125.9840.13
136 Lukas Forss24.1318.1519.15
130 David Axelsson37.11xx
57 Axel Dahlstedtxx22.26
62 Anton Hellstrand Helleberg25.0328.8428.69
60 Fabian Gylden Svensson21.8221.4622.51
140 Viktor Lundqvist22.8424.2020.87
38 Daniel Forsmanxx14.91
118 Fabian Mix28.6932.9136.92
135 Max Fors45.74x42.77
56 Oliver Chinapah Bergman13.2213.0015.51
Mix 6x200 m
SFIF Kraftmätningen (2007) 6 x 200m
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 IFK Lidingö
Edvin Unger 05
Tyra Cedrenius Tunander 04
August Calles 05
Edda Chin Nygårds 04
Elias Bouloussaa 05
Nike Isaksson 04

IFK Lidingö
IFK Lidingö 2:34.06 5,438 1
2 Täby IS lag 1
Fabian Mix 05
Sara Winberg 04
Albin Edgert 05
Evelina Hamos 05
Viktor Anheim 05
Ellen Jernhall 05

Täby IS, Lag 1
Täby IS, Lag 1 2:41.40 4,651 5
Turebergs FK
Hugo Winther 04
Lorena Guzman 04
Sebastian Cabanas Andersson 04
Lara Johnsson 05
Valter Kjellberg 04
Emma Carlsson 05

Turebergs FK, Lag 1
Turebergs FK, Lag 1 DQ 0
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Upsala IF
Max Fors 04
Clara Spangenberg 04
Lukas Forss 04
Alva Nordvarg 04
Edvin Gustafsson 04
Maya Bergström Weekes 05

Upsala IF
Upsala IF 2:35.88 5,238 2
2 Bromma IF
Filip Ekström 05
Nora Bergared 05
David Steinberg 04
Vera Lindblad 04
Simon Johansson 05
Ophelia Viirman 05

Bromma IF
Bromma IF 2:39.58 4,841 3
3 IF Göta
Axel Kullander 05
Märta Larsson 05
Daniel Forsman 05
Irma Jonhed 05
Noel Edvinsson 04
Latifa Afra 05

IF Göta
IF Göta 2:40.04 4,792 4
C-Final
Poäng Tot. plac.
KFUM Örebro
Albin Gyhlenius 05
Ebba Asp 04
Edwin Gyllander 05
Alva Nilsson 04
Erik Zetterlund 04
Elin Jakobsson 05

KFUM Örebro
KFUM Örebro 2:45.80 4,205 6
Bålsta IK
Tristan Werner 04
Nike Agerfjord 05
Axel Nilsson 05
Emilie Hammarqvist 06
Hampus Gull-Åhlund 04
Willma Fjäll 05

Bålsta IK
Bålsta IK 2:57.51 3,119 7
Västerås FK
Lukas Söderlund 04
Matilda Eriksson 04
Melker Andersson 04
Vilma Söderlund 05
Ludvig Jaasund 04
Ebba Hedin 04

Västerås FK
Västerås FK DQ 0
Sammanställning
1 IFK Lidingö
IFK Lidingö
IFK Lidingö 2:34.06
2 Upsala IF
Upsala IF
Upsala IF 2:35.88
3 Bromma IF
Bromma IF
Bromma IF 2:39.58
4 IF Göta
IF Göta
IF Göta 2:40.04
5 Täby IS lag 1
Täby IS, Lag 1
Täby IS, Lag 1 2:41.40
6 KFUM Örebro
KFUM Örebro
KFUM Örebro 2:45.80
7 Bålsta IK
Bålsta IK
Bålsta IK 2:57.51
Turebergs FK
Turebergs FK, Lag 1
Turebergs FK, Lag 1 DQ
Västerås FK
Västerås FK
Västerås FK DQ