Results Kraftmätningen Bålsta

Gröna dalen IP, Bålsta   2019-06-06

Arrangör: Bålsta IK Tävlingsledare: Martin Westerberg Senast uppdaterad: : 2019-06-13 12:01:39

Score Kraftmätningen

13 of 13 events completed
Mix
Plac.TeamPoints
1 Upsala IF 28935
2 Täby IS, Lag 1 26930
3 IFK Lidingö 26150
4 IF Göta 25081
5 Bromma IF 24387
6 Turebergs FK, Lag 1 21213
7 KFUM Örebro 19460
8 Västerås FK 19251
9 Bålsta IK 14154
Flickor
Plac.TeamPoints
1 Upsala IF 12316
2 IFK Lidingö 11640
3 IF Göta 11339
4 Täby IS, Lag 1 10535
5 Turebergs FK, Lag 1 10153
6 Bromma IF 8874
7 Västerås FK 7957
8 KFUM Örebro 6918
9 Bålsta IK 6486
10 Täby IS, Lag 2 6254
Pojkar
Plac.TeamPoints
1 Danderyds SK, Lag 04/05 11975
2 Täby IS, Lag 1 11744
3 Upsala IF 11381
4 Västerås FK 11294
5 Turebergs FK, Lag 1 11060
6 Bromma IF 10672
7 IFK Lidingö 9072
8 IF Göta 8950
9 KFUM Örebro 8337
10 Bålsta IK 4549
F15 800 m Försök
torsdag 15:59
Heat 1
Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 2:23.49 787 1
Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 2:27.75 698 3 SB
Estelle Strand
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:28.87 676 4 PB
Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 2:29.56 662 5
Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 2:30.53 643 6
Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.65 529 7
Celina Andersson
Västerås FK
05 Västerås FK 2:37.60 513 9 PB
Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:38.35 500 10
Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:48.98 331 18
Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta 2:54.43 258 23
Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 DNF
Heat 2
Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 2:37.31 518 8
Ebba Hedin
Västerås FK
04 Västerås FK 2:41.37 449 11
Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 2:41.65 444 13 SB
Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:43.99 406 14
Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:45.75 379 15 SB
Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.93 376 16 PB
Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 2:51.07 302 21
Heat 3
Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 2:51.04 302 20
Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:53.77 266 22
Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 2:58.68 206 24
Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 3:01.97 170 25
Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 3:05.20 137 28
Elin Jakobsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3:08.69 106 29
Emma Carlsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 3:15.91 53 30
Tuwa Karlsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3:17.40 44 31
Heat 4
Ida Knutsson
Upsala IF
04 Upsala IF 2:26.35 727 2
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:41.54 446 12
Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:47.62 351 17
Hanna Lahti
Västerås FK
05 Västerås FK 2:50.15 315 19
Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 3:02.05 169 26
Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 3:02.54 164 27
Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 3:20.13 30 32
Sammanställning
1 Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 2:23.49
2 Ida Knutsson
Upsala IF
04 Upsala IF 2:26.35
3 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 2:27.75 SB
4 Estelle Strand
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:28.87 PB
5 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 2:29.56
6 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 2:30.53
7 Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.65
8 Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 2:37.31
9 Celina Andersson
Västerås FK
05 Västerås FK 2:37.60 PB
10 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:38.35
11 Ebba Hedin
Västerås FK
04 Västerås FK 2:41.37
12 Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:41.54
13 Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 2:41.65 SB
14 Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:43.99
15 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:45.75 SB
16 Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.93 PB
17 Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:47.62
18 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:48.98
19 Hanna Lahti
Västerås FK
05 Västerås FK 2:50.15
20 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 2:51.04
21 Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 2:51.07
22 Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:53.77
23 Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta 2:54.43
24 Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 2:58.68
25 Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 3:01.97
26 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 3:02.05
27 Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 3:02.54
28 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 3:05.20
29 Elin Jakobsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3:08.69
30 Emma Carlsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 3:15.91
31 Tuwa Karlsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3:17.40
32 Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 3:20.13
Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 DNF
F15 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
torsdag 08:43
Heat 1Vind: +1.5
1 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 11.69 1114 1
2 Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 11.81 1076 2 PB
3 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.27 939 3 PB
4 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 12.57 855 5 PB
5 Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 12.91 764 7 PB
6 Mellanie Neudinger Nellmar
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.45 629 12
7 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 13.74 562 15
Heat 2Vind: 0.0
1 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.46 627 13
2 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 13.97 511 16
3 Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 13.99 507 17
4 Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 14.02 501 18
5 Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 14.18 467 20
6 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 14.83 342 24
7 Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 14.95 321 25
Heat 3Vind: 0.0
1 Clara Spangenberg
Upsala IF
04 Upsala IF 13.14 705 10
2 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.62 589 14
3 Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 14.74 358 =22 14.74
4 Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 15.59 220 32
5 Vilma Söderlund
Västerås FK
05 Västerås FK 15.90 178 33
6 Hanna Lahti
Västerås FK
05 Västerås FK 16.40 119 34
Heat 4Vind: +0.8
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK, Lag 1
06 Turebergs FK, Lag 1 12.75 806 6
2 Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.02 735 8
3 Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.16 471 19
4 Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 14.61 382 21
5 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 15.17 284 28
6 Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 15.40 248 30
7 Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 15.44 242 31
Heat 5Vind: 0.0
1 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 12.44 891 4
2 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 14.74 358 =22 14.74
3 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 16.46 112 35
Anja Egnell
05 DNS
Jill Fredell
Bromma IF
04 Bromma IF DNS
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 DNS
Heat 6Vind: 0.0
1 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.06 725 9
2 Ebba Asp
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 13.36 651 11
3 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 15.05 304 26
4 Sofie Ugglas
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 15.09 298 27
5 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 15.39 250 29
6 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 17.98 9 36
Sammanställning
1 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 11.69
2 Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 11.81 PB
3 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.27 PB
4 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 12.44
5 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 12.57 PB
6 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK, Lag 1
06 Turebergs FK, Lag 1 12.75
7 Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 12.91 PB
8 Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.02
9 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.06
10 Clara Spangenberg
Upsala IF
04 Upsala IF 13.14
11 Ebba Asp
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 13.36
12 Mellanie Neudinger Nellmar
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.45
13 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 13.46
14 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.62
15 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 13.74
16 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 13.97
17 Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 13.99
18 Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 14.02
19 Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.16
20 Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 14.18
21 Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 14.61
=22 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 14.74 14.74
=22 Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 14.74 14.74
24 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 14.83
25 Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 14.95
26 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 15.05
27 Sofie Ugglas
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 15.09
28 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 15.17
29 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 15.39
30 Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 15.40
31 Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 15.44
32 Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 15.59
33 Vilma Söderlund
Västerås FK
05 Västerås FK 15.90
34 Hanna Lahti
Västerås FK
05 Västerås FK 16.40
35 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 16.46
36 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 17.98
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 DNS
Jill Fredell
Bromma IF
04 Bromma IF DNS
Anja Egnell
05 DNS
F15 Höjd Final
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK, Lag 1
06 Turebergs FK, Lag 1 161 935
Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 157 889
Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 153 842
Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 149 794
Elin Rörbom
Västerås FK
04 Västerås FK 149 794
Klara Lindholm
IF Göta
04 IF Göta 149 794
Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 149 794
Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 149 794
Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 145 744
Mellanie Neudinger Nellmar
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 145 744
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 141 694
Vilma Söderlund
Västerås FK
05 Västerås FK 141 694
Nora Bergared
Bromma IF
05 Bromma IF 141 694
Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 141 694
Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 141 694
Celina Andersson
Västerås FK
05 Västerås FK 141 694
Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 141 694
Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 141 694
Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 137 643
Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 137 643
Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 137 643
Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 137 643
Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 137 643
Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 137 643
Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 137 643
Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 133 590
Elin Jakobsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 133 590
Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 133 590
Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 133 590
Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 133 590
Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 129 535
Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 129 535
Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 129 535
Agnes Erlandsson
Bromma IF
06 Bromma IF 129 535
Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 125 479
Emilie Hammarqvist
Bålsta IK
06 Bålsta IK 121 420
Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 121 420
Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 117 359
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 113 293
109113117121125129133137141145149153157161165
47 Klara Lindholm--------oxxooxxx
46 Märta Larsson----oooxxoxxx
99 Anna Strunke-ooxxoxxx
63 Ingrid Kirstein----ooxooxoxxx
109 Chloe Gillard---oooxxoxxx
132 Tindra Dahlberg------ooxxx
111 Evelina Hamosooxxx
141 Alva Nordvarg----oooxxoxxx
42 Irma Jonhed----ooooxxx
65 Alice Lindgren------xooooxooxxx
24 Emilie Hammarqvist--ooxxx
14 Susanne Lesage-oooooxxx
110 Rut Grufman-----oooxxoxxx
21 Willma Fjäll-------ooooxxx
61 Tyra Hedin---ooxxoxxoxxx
131 Maya Bergström Weekes----oooxxoxoxoxxx
55 Edda Chin Nygårds---oooooxxx
161 Vilma Söderlund----ooxooxxx
113 Ellen Jernhall------ooxxx
124 Ebba Sjöström------ooxxx
92 Ayla Hallberg Hossain--------ooooxxoxxx
148 Celina Andersson-----xoooxoxxx
158 Elin Rörbom-----ooooxooxxx
133 Filippa Eklund------oooooxxooxxx
22 Molllie Gavin--oooxoxxx
35 Latifa Afra----oxoooxxx
2 Lisa Appelqvist-ooxooxxoxxoxxx
145 Meja Wolwan----oxooooxoxxx
66 Mellanie Neudinger Nellmar------oooxoxxx
8 Agnes Erlandsson----xoxxoxxx
17 Ophelia Viirman-----oxoooxxx
120 Vera Rietz-oooooxxx
12 Matilda Halfwordson------oooxoxxx
15 Vera Lindblad----oooxxx
115 Philippa Kastbergoooxxx
76 Elin Jakobsson---oooxoxxx
94 Lara Johnsson-ooooxxoxxooxxx
4 Nora Bergared------xxoooxxx
112 Emilia Hermansson-ooooxxx
F15 Längd Final
Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 5.33 +1.0 932
Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 5.29 +0.5 918
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK, Lag 1
06 Turebergs FK, Lag 1 5.20 +0.9 887
Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.13 +1.1 863
Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 5.09 +0.1 849
Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 5.03 +0.9 828
Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 4.90 0.0 784
Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 4.83 +0.7 760
Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.69 +1.0 712
Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 4.65 +0.2 698
Emma Carlsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 4.65 +0.9 698
Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 4.63 +1.1 691
Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 4.61 0.0 685
Filippa Eklund
Upsala IF
05 Upsala IF 4.60 +1.3 681
Sofie Ugglas
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 4.52 +0.1 654
Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 4.52 0.0 654
Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 4.47 +0.4 637
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 4.46 +1.1 634
Ebba Asp
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 4.44 +1.8 627
Elin Jakobsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 4.43 +0.7 623
Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.42 -1.1 620
Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.36 0.0 600
Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 4.32 +1.7 586
Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.29 +0.6 576
Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 4.26 +1.1 566
Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta 4.24 +1.4 559
Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 4.22 -0.2 552
Alva Nilsson
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 4.21 +0.1 549
Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 4.21 0.0 549
Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 4.15 +1.3 529
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.15 +1.4 529
Nora Bergared
Bromma IF
05 Bromma IF 4.12 +0.7 519
Vilma Söderlund
Västerås FK
05 Västerås FK 4.12 0.0 519
Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 4.11 +0.2 515
Agnes Erlandsson
Bromma IF
06 Bromma IF 4.08 +1.0 505
Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 4.01 +0.2 482
Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 3.99 0.0 475
Hanna Lahti
Västerås FK
05 Västerås FK 3.97 +0.7 468
Emilie Hammarqvist
Bålsta IK
06 Bålsta IK 3.96 +1.3 465
Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 3.94 0.0 458
Emilia Öster
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3.92 +0.8 452
Tuwa Karlsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 3.90 +0.9 445
Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 3.82 +0.2 418
Ebba Hedin
Västerås FK
04 Västerås FK 3.73 +0.8 388
Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 3.71 +0.6 382
Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 3.69 +1.0 375
Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 3.62 +2.1 352
Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 2.63 -0.6 37
123
40 Hannah Hedström 4.11 +0.2 3.95 -1.3 3.93 0.0
141 Alva Nordvarg x x 2.63 -0.6
55 Edda Chin Nygårds x 4.47 +0.4 4.33 +1.3
24 Emilie Hammarqvist 3.89 -0.7 3.96 +1.3 3.88 +1.1
133 Filippa Eklund 4.60 +1.3 4.37 +0.5 x
128 Sara Winberg 4.96 0.0 5.29 +0.5 4.97 +1.3
76 Elin Jakobsson 4.43 +0.7 4.41 0.0 4.27 +0.1
115 Philippa Kastberg 2.66 -0.8 3.94 0.0 3.78 0.0
70 Ebba Asp 4.36 0.0 4.44 +1.8 4.22 +0.5
36 Linnéa Carlsson 3.97 +0.9 4.24 +1.4 4.19 +1.6
99 Anna Strunke 4.22 -0.2 4.19 +0.7 4.07 +0.4
41 Ella Holmqvist 3.65 +1.1 3.26 +0.8 3.82 +0.2
113 Ellen Jernhall 4.36 0.0 3.23 +0.4 3.76 +1.3
110 Rut Grufman 4.10 0.0 4.26 +1.1 x
145 Meja Wolwan 5.09 +0.1 x 4.86 +0.2
4 Nora Bergared 4.10 +0.8 4.12 +0.7 x
153 Ebba Hedin 3.73 +0.8 3.67 -1.2 3.61 +1.2
8 Agnes Erlandsson 3.96 0.0 4.08 +1.0 3.96 -1.2
65 Alice Lindgren 5.12 +0.2 5.13 +1.1 5.06 -0.9
61 Tyra Hedin 4.69 +1.0 4.59 +1.6 4.57 +0.9
109 Chloe Gillard x 3.55 +1.1 3.71 +0.6
127 Sofie Ugglas 4.52 +0.1 4.52 +0.8 4.43 +0.9
17 Ophelia Viirman 4.44 +1.3 4.33 +1.1 4.46 +1.1
39 Agnes Friberg 4.52 0.0 4.52 +0.2 4.29 -0.5
46 Märta Larsson x 5.03 +0.9 5.01 -0.5
77 Tuwa Karlsson 3.85 +1.7 3.90 +0.9 x
14 Susanne Lesage 3.84 +1.9 3.95 +0.6 4.01 +0.2
98 Elin Snis 4.28 0.0 4.31 +0.7 4.32 +1.7
12 Matilda Halfwordson 4.29 +1.2 4.35 +0.6 4.42 -1.1
155 Hanna Lahti 2.95 +0.9 3.89 0.0 3.97 +0.7
124 Ebba Sjöström 4.00 0.0 4.11 +0.7 4.29 +0.6
15 Vera Lindblad 4.65 +0.2 4.33 0.0 x
161 Vilma Söderlund 4.04 +0.1 4.03 +0.3 4.12 0.0
54 Tyra Cedrenius Tunander x 5.33 +1.0 x
83 Emilia Öster 3.88 0.0 3.64 -0.9 3.92 +0.8
71 Tilda Bernhult 4.47 +0.9 4.61 0.0 4.50 0.0
120 Vera Rietz 4.15 +1.3 3.72 +1.7 3.89 0.0
20 Nike Agerfjord x 4.10 0.0 4.21 0.0
78 Alva Nilsson 4.13 +0.9 4.01 +0.9 4.21 +0.1
131 Maya Bergström Weekes 4.59 +0.6 4.83 +0.7 4.24 +0.7
35 Latifa Afra 4.90 0.0 4.43 -0.9 4.57 +0.3
2 Lisa Appelqvist 3.64 0.0 3.16 +1.1 3.69 +1.0
21 Willma Fjäll 3.99 0.0 3.81 +1.5 3.82 0.0
92 Ayla Hallberg Hossain 5.10 0.0 5.02 -0.7 5.20 +0.9
86 Emma Carlsson 3.68 +0.2 4.65 +0.9 3.97 0.0
94 Lara Johnsson 4.61 +1.1 4.61 +0.2 4.63 +1.1
112 Emilia Hermansson 3.56 -1.6 x 3.62 +2.1
111 Evelina Hamos 3.68 0.0 4.15 +1.4 3.83 +0.9
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
1 Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 11.69 901
2 Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 11.41 874
3 Alva Nilsson
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 10.57 794
4 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 10.47 785
5 Sofie Ugglas
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 10.07 745
6 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 9.26 665
7 Matilda Eriksson
Västerås FK
04 Västerås FK 9.07 645
8 Olivia Ellgren
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 9.06 644
9 Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 8.83 621
10 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 8.82 620
11 Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 8.76 614
12 Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 8.72 610
13 Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 8.61 598
14 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 8.49 586
15 Emilia Öster
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 8.47 584
16 Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 8.41 577
17 Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 8.30 566
18 Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 8.29 565
19 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.28 564
20 Agnes Friberg
IF Göta
05 IF Göta 8.27 563
21 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 8.24 559
22 Emma Carlsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 8.18 553
23 Molllie Gavin
Bålsta IK
05 Bålsta IK 8.12 547
24 Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 8.02 536
25 Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.97 531
26 Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 7.95 529
27 Elin Rörbom
Västerås FK
04 Västerås FK 7.82 515
28 Ebba Hedin
Västerås FK
04 Västerås FK 7.82 515
29 Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 7.73 505
30 Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 7.60 491
31 Mellanie Neudinger Nellmar
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.60 491
32 Vilma Söderlund
Västerås FK
05 Västerås FK 7.09 434
33 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 6.94 417
34 Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 6.86 408
35 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 6.85 407
36 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 6.81 403
37 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 6.74 395
38 Klara Lindholm
IF Göta
04 IF Göta 6.70 390
39 Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 6.23 335
40 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 6.21 332
41 Agnes Erlandsson
Bromma IF
06 Bromma IF 6.20 331
42 Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 5.90 294
43 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 5.78 279
123
63 Ingrid Kirstein 7.27 7.87 7.97
15 Vera Lindblad 8.41 8.20 8.31
128 Sara Winberg x 8.72 8.43
47 Klara Lindholm 6.50 6.70 -
127 Sofie Ugglas 10.07 9.56 9.74
46 Märta Larsson 8.34 8.52 8.61
161 Vilma Söderlund 6.46 7.09 6.67
158 Elin Rörbom 7.60 7.78 7.82
131 Maya Bergström Weekes 7.59 7.96 8.82
2 Lisa Appelqvist 7.36 7.63 7.73
22 Molllie Gavin 7.91 8.12 7.85
12 Matilda Halfwordson x x 6.74
8 Agnes Erlandsson 5.82 5.74 6.20
78 Alva Nilsson 10.09 10.40 10.57
71 Tilda Bernhult 11.11 10.91 11.69
91 Lorena Guzman 7.35 7.60 7.53
141 Alva Nordvarg 8.30 8.49 8.43
86 Emma Carlsson 8.18 7.38 8.00
21 Willma Fjäll 6.34 8.02 7.79
94 Lara Johnsson 7.88 8.29 7.92
83 Emilia Öster x 7.95 8.47
132 Tindra Dahlberg 10.33 10.47 10.29
14 Susanne Lesage 6.85 6.49 6.48
89 Olivia Ellgren 8.84 8.65 9.06
145 Meja Wolwan 6.94 6.88 6.23
98 Elin Snis 7.95 7.12 7.40
124 Ebba Sjöström 6.22 5.58 6.81
120 Vera Rietz 6.23 5.80 6.16
111 Evelina Hamos 8.02 x 8.30
115 Philippa Kastberg 8.30 8.83 8.46
65 Alice Lindgren 8.00 8.28 8.13
110 Rut Grufman 9.26 8.67 9.04
144 Kajsa Wibling 5.70 5.90 5.68
109 Chloe Gillard 6.07 5.97 6.21
66 Mellanie Neudinger Nellmar x x 7.60
99 Anna Strunke 10.32 11.38 11.41
42 Irma Jonhed 8.24 - -
151 Matilda Eriksson 8.88 9.07 9.07
153 Ebba Hedin 7.82 7.53 7.28
113 Ellen Jernhall 6.69 6.86 6.35
167 Nike Isaksson x 8.76 x
39 Agnes Friberg 8.01 8.27 8.24
112 Emilia Hermansson x 5.78 5.48
F15 Spjut Final
Vikt: 500g
Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 38.13 865
Matilda Eriksson
Västerås FK
04 Västerås FK 30.20 653
Nike Isaksson
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 26.57 554
Sara Winberg
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 25.72 531
Anna Strunke
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 23.22 461
Jill Fredell
Bromma IF
04 Bromma IF 23.05 457
Ebba Hedin
Västerås FK
04 Västerås FK 22.93 453
Alva Nilsson
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 22.73 448
Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 21.39 410
Lorena Guzman
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 21.23 406
Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 20.85 395
Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 20.60 388
Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 20.20 376
Latifa Afra
IF Göta
05 IF Göta 20.05 372
Lovisa Ridderstråle
Bålsta IK
05 Bålsta IK 19.40 354
Nike Agerfjord
Bålsta IK
05 Bålsta IK 19.14 346
Olivia Ellgren
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 18.96 341
Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 18.55 329
Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 18.09 316
Willma Fjäll
Bålsta IK
05 Bålsta IK 17.75 306
Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 17.47 298
Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 17.34 294
Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 17.29 293
Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 17.18 290
Vera Rietz
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 17.02 285
Märta Larsson
IF Göta
05 IF Göta 16.94 283
Elin Snis
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 16.65 274
Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 16.44 268
Lara Johnsson
Turebergs FK, Lag 1
05 Turebergs FK, Lag 1 16.33 265
Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 15.51 241
Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 15.07 228
Ellen Jernhall
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.94 224
Ingrid Kirstein
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.86 222
Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 14.31 205
Lisa Appelqvist
Bromma IF
05 Bromma IF 13.95 194
Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.77 189
Agnes Erlandsson
Bromma IF
06 Bromma IF 13.74 188
Sofie Ugglas
Täby IS, Lag 1
04 Täby IS, Lag 1 13.03 167
Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.80 160
Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 10.40 84
Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF 9.88 67
Nora Bergared
Bromma IF
05 Bromma IF 9.68 61
Elin Rörbom
Västerås FK
04 Västerås FK 9.21 45
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF x
Tuwa Karlsson
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro x 0
Linnéa Carlsson
IF Göta
04 IF Göta x 0
123
63 Ingrid Kirstein x 10.48 14.86
26 Lovisa Ridderstråle 18.18 19.40 x
113 Ellen Jernhall 14.94 x 14.51
15 Vera Lindblad x 18.24 20.85
132 Tindra Dahlberg x x 15.07
98 Elin Snis 13.44 14.59 16.65
127 Sofie Ugglas 13.03 10.81 11.75
109 Chloe Gillard 16.44 x 13.98
12 Matilda Halfwordson 12.48 13.84 14.31
40 Hannah Hedström x 17.18 x
110 Rut Grufman 17.60 17.81 18.55
77 Tuwa Karlsson x x x
111 Evelina Hamos x x 13.77
120 Vera Rietz 14.96 x 17.02
14 Susanne Lesage 20.60 x 19.38
9 Jill Fredell 22.85 x 23.05
78 Alva Nilsson 22.73 21.55 20.99
46 Märta Larsson 15.48 16.52 16.94
20 Nike Agerfjord 19.14 x 15.90
4 Nora Bergared x 7.81 9.68
124 Ebba Sjöström 12.80 12.64 12.79
145 Meja Wolwan 12.33 17.35 18.09
42 Irma Jonhed 14.88 13.15 15.51
65 Alice Lindgren x 17.47 x
99 Anna Strunke 21.50 23.22 23.20
89 Olivia Ellgren 14.83 18.96 15.96
128 Sara Winberg 25.72 x x
153 Ebba Hedin 21.35 22.93 22.18
17 Ophelia Viirman x x x
141 Alva Nordvarg 13.25 21.39 19.94
35 Latifa Afra x 17.77 20.05
167 Nike Isaksson 26.57 25.20 21.71
131 Maya Bergström Weekes 14.77 16.17 20.20
91 Lorena Guzman 21.23 18.15 x
71 Tilda Bernhult x 37.14 38.13
94 Lara Johnsson x 13.86 16.33
151 Matilda Eriksson 30.20 25.48 x
158 Elin Rörbom x 9.21
115 Philippa Kastberg x 17.29 16.17
144 Kajsa Wibling 8.43 7.76 9.88
2 Lisa Appelqvist 8.67 13.95 9.69
8 Agnes Erlandsson 13.68 13.74 13.30
36 Linnéa Carlsson x x x
21 Willma Fjäll x x 17.75
61 Tyra Hedin 14.85 14.56 17.34
112 Emilia Hermansson x 10.40 9.31
P15 800 m Final
A-Final
Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 2:08.39 899 1
Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 2:08.62 894 2 SB
Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 2:15.63 742 3
Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:16.74 719 4
Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:16.86 716 5 SB
Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 2:16.93 715 6
Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 2:18.31 687 7
Karl Ottfalk
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:20.81 638 10
Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:26.09 539 12
B-Final
Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 2:19.70 659 8 SB
Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 2:20.06 652 9 SB
Hilding Viirman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:24.52 568 11
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 2:26.24 537 13
Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:29.43 481 16
Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 2:30.16 469 17
Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.91 362 24
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:44.47 257 30
C-Final
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:31.38 448 19
Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 2:36.86 362 23
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 2:39.88 319 25
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 2:42.34 285 27
Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:42.37 284 28
Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 2:43.61 268 29
Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.14 249 31
Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 2:57.78 114 37 SB
D-final
Lukas Söderlund
Västerås FK
04 Västerås FK 2:28.65 494 14
Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:36.07 374 21
Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.23 247 32
Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 2:52.34 166 34
E-final
Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 2:28.98 489 15
Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:30.51 463 18
Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 2:34.77 394 20
Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.27 371 22
Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:42.05 289 26
Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:46.13 236 33
Hampus Wiborg
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 2:54.28 146 35
Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:54.91 140 36
Sammanställning
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 2:08.39
2 Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 2:08.62 SB
3 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 2:15.63
4 Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:16.74
5 Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:16.86 SB
6 Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 2:16.93
7 Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 2:18.31
8 Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 2:19.70 SB
9 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 2:20.06 SB
10 Karl Ottfalk
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:20.81
11 Hilding Viirman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:24.52
12 Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:26.09
13 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 2:26.24
14 Lukas Söderlund
Västerås FK
04 Västerås FK 2:28.65
15 Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 2:28.98
16 Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 2:29.43
17 Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 2:30.16
18 Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:30.51
19 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:31.38
20 Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 2:34.77
21 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:36.07
22 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.27
23 Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 2:36.86
24 Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:36.91
25 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 2:39.88
26 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:42.05
27 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 2:42.34
28 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:42.37
29 Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 2:43.61
30 Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:44.47
31 Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.14
32 Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 2:45.23
33 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:46.13
34 Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 2:52.34
35 Hampus Wiborg
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 2:54.28
36 Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:54.91
37 Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 2:57.78 SB
P15 80 m häck Final
Höjd: 84,0cm
A-FinalVind: +0.6
1 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.38 748 7
2 Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 13.01 596 12
3 Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 13.02 594 13
4 Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 14.00 391 22
5 Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 15.38 175 33
6 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 16.40 69 37
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö DNS 0
B-FinalVind: +0.2
1 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 11.48 993 1
2 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 12.16 804 5
3 Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 13.79 431 19
4 Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.80 429 20
5 Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 13.83 424 21
6 Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 15.74 133 34
Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF DNS
C-FinalVind: 0.0
Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 11.70 930 3
Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 12.83 638 10
Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.45 500 16
Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 14.29 339 26
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.61 286 29
Viktor Lundqvist
Upsala IF
04 Upsala IF 15.34 181 31
Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 16.13 93 35
D-FinalVind: 0.0
1 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 12.72 664 9
2 Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 12.99 601 11
3 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.11 371 23
4 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.13 368 24
5 Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 14.44 314 27
6 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.47 309 28
7 Fabian Gylden Svensson
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 17.58 6 39
E-FinalVind: -0.6
1 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 12.14 810 4
2 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.19 797 6
3 Victor Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 13.03 592 14
4 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 13.34 523 15
5 Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 15.37 177 32
6 Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 16.15 91 36
7 Tristan Werner
Bålsta IK
04 Bålsta IK 16.62 53 38
F-FinalVind: 0.0
Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 11.53 978 2
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 12.68 673 8
Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.67 455 17
Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 13.71 447 18
Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 14.15 364 25
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 14.73 267 30
Sammanställning
1 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 11.48
2 Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 11.53
3 Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 11.70
4 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 12.14
5 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 12.16
6 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.19
7 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.38
8 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 12.68
9 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 12.72
10 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 12.83
11 Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 12.99
12 Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 13.01
13 Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 13.02
14 Victor Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 13.03
15 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 13.34
16 Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.45
17 Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 13.67
18 Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 13.71
19 Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 13.79
20 Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.80
21 Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 13.83
22 Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 14.00
23 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.11
24 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.13
25 Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 14.15
26 Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 14.29
27 Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 14.44
28 Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.47
29 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.61
30 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 14.73
31 Viktor Lundqvist
Upsala IF
04 Upsala IF 15.34
32 Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 15.37
33 Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 15.38
34 Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 15.74
35 Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 16.13
36 Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 16.15
37 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 16.40
38 Tristan Werner
Bålsta IK
04 Bålsta IK 16.62
39 Fabian Gylden Svensson
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 17.58
Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF DNS
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö DNS
P15 Höjd Final
torsdag 08:32
Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 181 972
Alexander Ludwigs
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 173 871
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 169 821
Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 165 771
Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 165 771
Hugo Sturebrand
Västerås FK
04 Västerås FK 165 771
Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 165 771
Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 165 771
Viktor Lundqvist
Upsala IF
04 Upsala IF 161 721
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 161 721
Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 161 721
Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 161 721
Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 161 721
Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 161 721
Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 161 721
Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 157 672
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 157 672
Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 157 672
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 157 672
Hampus Hillding
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 157 672
Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 157 672
Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 157 672
Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 153 622
Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 149 573
William Larsson
Västerås FK
04 Västerås FK 149 573
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 149 573
Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 145 524
Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 145 524
Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 145 524
Tristan Werner
Bålsta IK
04 Bålsta IK 141 475
Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 141 475
Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 137 427
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 137 427
Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 137 427
Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 137 427
Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 137 427
Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 137 427
Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 133 378
Elis Rehnström
IF Göta
05 IF Göta 133 378
Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 129 330
109113117121125129133137141145149153157161165169173177181185
3 Babu Badjie-------ooxoxxoxxx
140 Viktor Lundqvist--------ooooxooxxx
29 Alexander Ludwigs-----------ooooxoxxx
25 Axel Nilsson-----ooooxxx
108 Joel Enander----------ooxxoxxoxxx
30 Erik Skoglund---------xooxooxxx
103 Viktor Anheim---oooooxxx
37 Noel Edvinsson--------ooxxx
104 Yannick Büchli---oxxooxxx
48 Elis Rehnström----oxoxoxxx
62 Anton Hellstrand Helleberg-------ooooooxxx
93 Conor Hogan-----ooxoxxx
156 William Larsson------ooxxooxoxxx
85 Sebastian Cabanas Andersson-----------ooxoxxx
11 Nils Gähler------oxoxxx
49 Filip Sundin--------ooooxxoxxx
31 Viktor Skoglund----------oooxoxxx
106 Albin Edgert----------xoxoxxx
44 Axel Kullander------xxoxxooxxx
75 Hampus Hillding-------oooooxoxxx
6 Filip Ekström-----------oxxooxxx
56 Oliver Chinapah Bergman-------ooooxxx
68 Edvin Unger---------ooooxoxoxxoxxx
166 Hugo Sturebrand--------oooooxoxxoxxx
147 Mikola Ahlgren---------oooxxoxxx
27 Tristan Werner--oooooooxxx
135 Max Fors-------ooooxxooxoxxoxxx
100 Hugo Winther-------ooxoxoxxoxxx
51 Elias Bouloussaa-------xxoxxx
154 Ludvig Jaasund-----------ooxooxxooxxx
23 Hampus Gull-Åhlund----oooxxx
16 David Steinberg-------ooooxoxxx
138 Hadrian Hägg---oxooxoxoxxx
137 Edvin Gustafsson---------ooooxoxoxxx
73 Albin Gyhlenius---------ooxooxxooxxx
43 Rasmus Karlsson----oxooxoxxx
72 Anton Eklind--------ooxooxxoxxx
18 Ludvig Wallén------ooooxxx
125 Viggo Stridh---------ooooxxx
95 Valter Kjellberg--------ooxoooxoxxx
P15 Längd Final
torsdag 08:46
Alexander Ludwigs
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 5.97 0.0 918
Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 5.78 0.0 865
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 5.76 +0.7 859
Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 5.70 +0.8 842
Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 5.67 +0.7 834
Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 5.61 0.0 817
Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 5.58 0.0 808
Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK 5.57 0.0 806
Melker Andersson
Västerås FK
04 Västerås FK 5.42 0.0 763
Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 5.41 0.0 760
Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 5.36 +0.9 746
Hugo Sturebrand
Västerås FK
04 Västerås FK 5.35 +1.0 743
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 5.29 +0.2 726
Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 5.26 +0.6 718
Victor Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 5.26 +0.6 718
Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 5.16 +1.6 689
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 5.15 0.0 686
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.11 +0.6 675
August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.08 0.0 666
Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 5.08 +1.6 666
Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 5.07 +1.1 663
Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 5.07 0.0 663
Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 5.03 +0.1 651
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 5.03 +1.3 651
Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.98 -0.5 637
Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 4.94 +0.2 625
Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.94 0.0 625
Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.93 -1.2 623
Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 4.93 0.0 623
Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 4.92 +0.7 620
Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 4.87 -0.7 605
David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 4.85 0.0 599
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.78 +1.0 579
Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 4.76 +0.2 573
Hampus Hillding
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 4.72 0.0 561
Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 4.69 +0.1 552
Rasmus Karlsson
IF Göta
06 IF Göta 4.64 +1.8 538
Edvin Rappe
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 4.58 +0.3 520
Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 4.55 -0.1 511
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 4.47 +0.1 487
Hampus Wiborg
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 4.46 +0.3 484
Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 4.44 0.0 478
Tristan Werner
Bålsta IK
04 Bålsta IK 4.44 +1.2 478
Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.25 -0.6 421
Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 4.00 0.0 344
Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.00 +1.3 344
Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 3.94 +0.6 326
Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 3.68 +1.5 243
123
44 Axel Kullander 3.92 +0.7 4.00 0.0 x
38 Daniel Forsman 4.83 0.0 4.72 0.0 4.87 -0.7
51 Elias Bouloussaa 4.25 -0.6 x
25 Axel Nilsson 4.55 -0.1
163 Simon Johansson 4.94 0.0 4.61 -0.4 4.60 -0.4
108 Joel Enander 5.46 +1.8 x 5.67 +0.7
32 Lucas Törnström 4.92 +0.7 4.83 +0.7 4.77 0.0
68 Edvin Unger 5.11 +0.6 4.83 0.0 4.73 +0.1
18 Ludvig Wallén 4.43 +1.1 4.44 0.0
29 Alexander Ludwigs 5.42 +1.3 5.97 0.0 5.77 0.0
97 Edvin Rappe 4.58 +0.3 x 4.16 +1.5
31 Viktor Skoglund 4.95 +0.5 4.79 +0.2 5.26 +0.6
136 Lukas Forss 5.76 +0.7 x 5.34 +1.3
159 Henrik Silva Skoog 5.35 +1.7 5.57 0.0 x
49 Filip Sundin 5.16 +1.6 5.02 -2.4 x
135 Max Fors 4.89 +0.5 5.04 +0.5 5.08 +1.6
149 Melker Andersson 4.17 -1.0 5.42 0.0 x
30 Erik Skoglund 4.90 0.0 5.26 +0.1 5.41 0.0
53 August Calles 5.05 -1.5 5.08 -0.3 5.08 0.0
10 Benjamin Grahm 3.60 +0.7 3.60 -0.3 3.68 +1.5
103 Viktor Anheim 3.61 0.0 3.84 +0.1 3.94 +0.6
81 Hampus Wiborg 4.46 +0.3 3.97 0.0 4.13 +0.4
125 Viggo Stridh 5.03 +0.1 - 4.69 +1.4
33 Victor Törnström 4.93 0.0 x 5.26 +0.6
37 Noel Edvinsson 4.69 +0.1 4.63 +0.4 4.55 0.0
147 Mikola Ahlgren 5.34 -0.5 5.58 0.0 5.50 0.0
73 Albin Gyhlenius x x 4.93 0.0
16 David Steinberg 5.13 +1.9 4.92 0.0 5.15 0.0
85 Sebastian Cabanas Andersson 5.61 0.0 5.50 0.0 5.46 +0.1
100 Hugo Winther 5.59 0.0 5.64 0.0 5.70 +0.8
137 Edvin Gustafsson 5.63 0.0 5.78 0.0 5.77 0.0
157 Viktor Rahm 4.92 +0.2 4.89 0.0 5.36 +0.9
118 Fabian Mix x 4.93 -1.2 x
11 Nils Gähler 4.08 +0.8 4.47 +0.1
6 Filip Ekström x 5.29 +0.2 5.15 0.0
104 Yannick Büchli 3.34 0.0 3.81 -0.5 4.00 +1.3
166 Hugo Sturebrand 5.09 0.0 4.84 0.0 5.35 +1.0
95 Valter Kjellberg 4.89 +0.1 4.94 0.0 5.07 0.0
82 Erik Zetterlund 4.76 +0.2 4.67 +0.3 x
106 Albin Edgert 5.07 +1.1 4.90 0.0 5.02 +0.8
3 Babu Badjie 5.03 +1.3 4.48 -1.0 4.33 +0.2
130 David Axelsson x 4.85 0.0 x
75 Hampus Hillding 4.55 -0.5 4.72 0.0 4.36 +0.5
62 Anton Hellstrand Helleberg 4.12 +0.7 4.53 -1.5 4.78 +1.0
43 Rasmus Karlsson 4.61 -1.0 4.49 +0.6 4.64 +1.8
138 Hadrian Hägg 4.67 0.0 4.42 +0.1 4.94 +0.2
27 Tristan Werner 3.41 +0.4 4.07 -0.7 4.44 +1.2
56 Oliver Chinapah Bergman 4.98 -0.5 4.98 0.0 x
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.89 804
Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.10 739
Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 11.95 727
Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 11.59 697
Alexander Ludwigs
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 11.47 686
Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 11.30 672
Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 11.20 663
Hugo Winther
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 10.87 635
Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 10.80 629
Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 10.72 622
Victor Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 10.57 609
Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 10.56 608
Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 10.51 604
Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 10.49 602
August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 10.36 590
Hugo Sturebrand
Västerås FK
04 Västerås FK 10.15 572
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 9.82 542
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 9.81 541
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.56 519
Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.53 516
Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 9.50 513
David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 9.46 510
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.27 492
Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 9.17 483
Fabian Gylden Svensson
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.13 479
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 9.08 475
Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 9.06 473
William Larsson
Västerås FK
04 Västerås FK 9.03 470
Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 9.00 467
Edvin Rappe
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 8.90 458
Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.89 457
Erik Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 8.85 453
Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 8.72 441
Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 8.65 434
Elis Rehnström
IF Göta
05 IF Göta 8.65 434
Viktor Skoglund
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 8.18 389
Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.17 388
Edwin Gyllander
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 7.78 349
Tristan Werner
Bålsta IK
04 Bålsta IK 6.76 242
Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 6.47 210
Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 5.44 80
123
18 Ludvig Wallén 10.65 11.20 10.31
11 Nils Gähler 8.81 9.08 8.06
30 Erik Skoglund x 7.99 8.85
72 Anton Eklind x 9.06
48 Elis Rehnström 8.65 x x
163 Simon Johansson 8.85 8.80 8.89
154 Ludvig Jaasund 11.42 10.80 11.59
33 Victor Törnström 10.40 10.13 10.57
90 Anton Gruber 8.71 9.00 8.42
6 Filip Ekström 8.72 9.52 9.82
100 Hugo Winther 10.21 10.87 10.65
106 Albin Edgert 9.16 8.67 9.50
166 Hugo Sturebrand 10.15 9.99 9.48
147 Mikola Ahlgren 9.50 8.88 10.49
62 Anton Hellstrand Helleberg 8.41 9.56 8.40
27 Tristan Werner 6.76 5.08 x
103 Viktor Anheim 7.65 8.31 8.72
118 Fabian Mix 12.10 11.42 11.15
130 David Axelsson 9.46 x 9.43
25 Axel Nilsson 6.47
108 Joel Enander 12.89 x 11.90
74 Edwin Gyllander 7.11 7.26 7.78
32 Lucas Törnström 8.65 9.17 x
57 Axel Dahlstedt 9.53 8.69 7.80
138 Hadrian Hägg 9.64 10.00 10.51
85 Sebastian Cabanas Andersson x 10.80 9.77
137 Edvin Gustafsson 9.35 10.56 9.77
38 Daniel Forsman 8.65 8.08 7.09
53 August Calles 10.36 9.22 9.80
97 Edvin Rappe 8.90 8.41 8.57
125 Viggo Stridh 9.53 10.72 10.40
31 Viktor Skoglund 7.40 7.40 8.18
68 Edvin Unger 9.27 9.08 9.03
104 Yannick Büchli 5.32 5.32 5.44
156 William Larsson 9.03 8.64 8.62
60 Fabian Gylden Svensson 8.45 9.13 8.77
16 David Steinberg 9.15 9.81 8.79
29 Alexander Ludwigs 10.19 10.63 11.47
135 Max Fors x x 11.95
56 Oliver Chinapah Bergman 8.17 7.43 7.42
49 Filip Sundin 11.30 x 10.86
P15 Spjut Final
Vikt: 600g
Filip Sundin
IF Göta
04 IF Göta 45.77 798
Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 45.74 798
Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 40.13 689
David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 37.11 628
Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 36.92 624
Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 36.13 608
Lucas Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 34.34 571
Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 33.44 553
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 31.64 515
Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 29.77 474
Edwin Gyllander
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 29.02 458
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 28.84 454
Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 28.30 442
Victor Törnström
Danderyds SK, Lag 04/05
05 Danderyds SK, Lag 04/05 27.73 430
Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 26.57 404
Anton Eklind
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 25.87 388
Henrik Silva Skoog
Västerås FK
04 Västerås FK 25.56 380
Valter Kjellberg
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 25.49 379
Conor Hogan
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 24.85 364
Elis Rehnström
IF Göta
05 IF Göta 24.52 356
Viktor Lundqvist
Upsala IF
04 Upsala IF 24.20 349
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 24.13 347
Fabian Gylden Svensson
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 22.51 309
Axel Dahlstedt
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 22.26 303
Alexander Ludwigs
Danderyds SK, Lag 04/05
04 Danderyds SK, Lag 04/05 22.22 302
Holger Ehrström
Bromma IF
05 Bromma IF 21.88 293
Axel Kullander
IF Göta
05 IF Göta 21.76 290
Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 21.67 288
Hampus Gull-Åhlund
Bålsta IK
04 Bålsta IK 21.58 286
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 21.31 279
Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 21.01 272
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 20.24 252
Anton Gruber
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 19.83 242
Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 19.65 237
Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 19.17 225
Viktor Anheim
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 19.14 224
Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 17.43 178
Edvin Rappe
Turebergs FK, Lag 1
04 Turebergs FK, Lag 1 16.57 154
Oliver Chinapah Bergman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 15.51 122
Daniel Forsman
IF Göta
05 IF Göta 14.91 104
Erik Zetterlund
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro x
123
134 Joel Ekman 19.17 18.70 x
147 Mikola Ahlgren 28.30 26.24 22.53
48 Elis Rehnström 22.44 24.52 23.03
106 Albin Edgert 26.57 26.41 24.31
90 Anton Gruber x 19.83 17.47
16 David Steinberg x 20.24 19.93
164 Holger Ehrström 18.16 19.04 21.88
97 Edvin Rappe 16.57 x x
159 Henrik Silva Skoog x 25.56 x
32 Lucas Törnström 32.89 34.34 30.26
93 Conor Hogan 24.51 21.77 24.85
82 Erik Zetterlund x x x
137 Edvin Gustafsson 29.77 x 27.78
74 Edwin Gyllander 29.02 27.85 27.05
33 Victor Törnström 27.73 26.03 26.25
103 Viktor Anheim 19.14 16.32 17.42
25 Axel Nilsson 21.01
104 Yannick Büchli 14.42 16.19 17.43
138 Hadrian Hägg x 19.51 19.65
23 Hampus Gull-Åhlund 21.58
157 Viktor Rahm 36.13 33.33 30.38
49 Filip Sundin 43.14 45.77 43.33
44 Axel Kullander x 20.49 21.76
72 Anton Eklind 25.87 25.82 22.26
125 Viggo Stridh 17.95 21.67 x
6 Filip Ekström 29.15 31.64 x
95 Valter Kjellberg 25.49 23.60 20.05
29 Alexander Ludwigs x x 22.22
18 Ludvig Wallén 32.71 33.44 31.48
3 Babu Badjie x 11.44 21.31
108 Joel Enander 38.11 25.98 40.13
136 Lukas Forss 24.13 18.15 19.15
130 David Axelsson 37.11 x x
57 Axel Dahlstedt x x 22.26
62 Anton Hellstrand Helleberg 25.03 28.84 28.69
60 Fabian Gylden Svensson 21.82 21.46 22.51
140 Viktor Lundqvist 22.84 24.20 20.87
38 Daniel Forsman x x 14.91
118 Fabian Mix 28.69 32.91 36.92
135 Max Fors 45.74 x 42.77
56 Oliver Chinapah Bergman 13.22 13.00 15.51
Mix 6x200 m Final
A-Final
1 IFK Lidingö
Edvin Unger 05
Tyra Cedrenius Tunander 04
August Calles 05
Edda Chin Nygårds 04
Elias Bouloussaa 05
Nike Isaksson 04

IFK Lidingö
IFK Lidingö 2:34.06 5438 1
2 Täby IS lag 1
Fabian Mix 05
Sara Winberg 04
Albin Edgert 05
Evelina Hamos 05
Viktor Anheim 05
Ellen Jernhall 05

Täby IS, Lag 1
Täby IS, Lag 1 2:41.40 4651 5
Turebergs FK
Hugo Winther 04
Lorena Guzman 04
Sebastian Cabanas Andersson 04
Lara Johnsson 05
Valter Kjellberg 04
Emma Carlsson 05

Turebergs FK, Lag 1
Turebergs FK, Lag 1 DQ 0
B-Final
1 Upsala IF
Max Fors 04
Clara Spangenberg 04
Lukas Forss 04
Alva Nordvarg 04
Edvin Gustafsson 04
Maya Bergström Weekes 05

Upsala IF
Upsala IF 2:35.88 5238 2
2 Bromma IF
Filip Ekström 05
Nora Bergared 05
David Steinberg 04
Vera Lindblad 04
Simon Johansson 05
Ophelia Viirman 05

Bromma IF
Bromma IF 2:39.58 4841 3
3 IF Göta
Axel Kullander 05
Märta Larsson 05
Daniel Forsman 05
Irma Jonhed 05
Noel Edvinsson 04
Latifa Afra 05

IF Göta
IF Göta 2:40.04 4792 4
C-Final
KFUM Örebro
Albin Gyhlenius 05
Ebba Asp 04
Edwin Gyllander 05
Alva Nilsson 04
Erik Zetterlund 04
Elin Jakobsson 05

KFUM Örebro
KFUM Örebro 2:45.80 4205 6
Bålsta IK
Tristan Werner 04
Nike Agerfjord 05
Axel Nilsson 05
Emilie Hammarqvist 06
Hampus Gull-Åhlund 04
Willma Fjäll 05

Bålsta IK
Bålsta IK 2:57.51 3119 7
Västerås FK
Lukas Söderlund 04
Matilda Eriksson 04
Melker Andersson 04
Vilma Söderlund 05
Ludvig Jaasund 04
Ebba Hedin 04

Västerås FK
Västerås FK DQ
Sammanställning
1 IFK Lidingö
IFK Lidingö
IFK Lidingö 2:34.06
2 Upsala IF
Upsala IF
Upsala IF 2:35.88
3 Bromma IF
Bromma IF
Bromma IF 2:39.58
4 IF Göta
IF Göta
IF Göta 2:40.04
5 Täby IS lag 1
Täby IS, Lag 1
Täby IS, Lag 1 2:41.40
6 KFUM Örebro
KFUM Örebro
KFUM Örebro 2:45.80
7 Bålsta IK
Bålsta IK
Bålsta IK 2:57.51
Turebergs FK
Turebergs FK, Lag 1
Turebergs FK, Lag 1 DQ
Västerås FK
Västerås FK
Västerås FK DQ