Results Fotokungen Inomhustävling

Friidrottshallen, Falun   2019-11-30

Arrangör: Falu IK Friidrott Tävlingsledare: Ulrik Mattisson Senast uppdaterad: 2019-11-30 17:38:29
Kvinnor Höjd Final
Lördag 17:00
1 Vendela Öst
Bollnäs FIK
02 Bollnäs FIK 157
145148151154157160
7 Vendela Östoooxooxxx
Kvinnor Stav Final
Lördag 11:00
1 Hilma Hindsberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
02 Kvarnsvedens GOIF FIK 340
2 Linn Jansson
Falu IK
02 Falu IK 261
3 Thilde Hansson
Kvarnsvedens GOIF FIK
04 Kvarnsvedens GOIF FIK 251
4 Anna Christensen
Kvarnsvedens GOIF FIK
75 Kvarnsvedens GOIF FIK 221
191201211221231241251261271321340350
58 Linn Jansson----oxoxooxxx
158 Thilde Hansson----oooxxx
157 Anna Christensenooxoxxoxxx
160 Hilma Hindsberg---------ooxxx
Kvinnor Längd Final
Lördag 16:10
1 Alice Brattström
Ludvika FFI
04 Ludvika FFI 4.57
2 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 4.48
123456
181 Alice Brattströmx4.512.47xx4.57
226 Ellen Lundberg4.384.484.374.354.424.35
Kvinnor Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 13:50
1 Amanda Lejros
Hässelby SK
99 Hässelby SK 13.83 PB
123456
140 Amanda Lejros13.65x13.1213.8313.4013.49
F17 60 m Final
Lördag 15:25
1 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 8.06
2 Cornelia Norell
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 8.47 PB
3 Alice Brattström
Ludvika FFI
04 Ludvika FFI 8.77
4 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 8.83
F17 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Lördag 11:22
1 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.57
F17 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 12:50
1 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 13.19
2 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 11.15
3 Clara Jansson
Säters IF
04 Säters IF 8.77
4 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 8.42
123456
207 Clara Jansson8.778.047.848.378.408.60
159 Ebba Hedberg9.8010.9411.0010.92x11.15
226 Ellen Lundberg8.047.667.768.428.177.47
227 Justina Esangbedox13.16x13.19x12.76
F15 60 m Försök
Lördag 14:40
Heat 1
1 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 8.50 q
2 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 8.79 q
3 Rebecka Sjöberg
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 8.96 q PB
4 Henna Lindblom
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 9.06
5 Tilde Fondelius
Falu IK
06 Falu IK 9.35
Heat 2
1 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 8.53 q PB
2 Liv Enberg
Falu IK
05 Falu IK 8.84 q
3 Adela Tryggveson
Falu IK
06 Falu IK 8.88 q
4 Titli Svanbom
IF Skade
05 IF Skade 9.17
5 Tilde Andersson
Säters IF
05 Säters IF 9.19
6 Elvira Ledin
Falu IK
06 Falu IK 9.51
F15 60 m Final
Lördag 15:45
1 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 8.43 PB
2 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 8.56 PB
=3 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 8.78 8.774
=3 Adela Tryggveson
Falu IK
06 Falu IK 8.78 8.774
5 Liv Enberg
Falu IK
05 Falu IK 8.83
6 Rebecka Sjöberg
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 8.98 PB
F15 800 m Final 1
Lördag 17:15
A-Final 1
Tot. plac.
1 Thea Miilus-Larsen
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 2:49.01 1
2 Evelina Orre Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 2:49.47 2
3 Lina Nyberg Renberg
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 2:49.58 3 PB
4 Josefin Ross
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 2:56.63 6 PB
B-Final 1
Tot. plac.
1 Elvira Ledin
Falu IK
06 Falu IK 2:53.06 4 PB
2 Henna Lindblom
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 2:53.41 5
Elsa Hagman
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK DNF
F15 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Lördag 11:22
A-Final
Tot. plac.
1 Thea Miilus-Larsen
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 10.27 1
2 Henna Lindblom
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 10.77 4
3 Rebecka Sjöberg
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 11.75 5
4 Lovis Markström
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 12.38 7
B-Final
Tot. plac.
1 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 10.56 2
2 Ida Nyström Jonsson
Falu IK
05 Falu IK 10.61 3
3 Hannah Sjöling
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 12.22 6
F15 Höjd Final
Lördag 09:00
1 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 154
2 Edith Viklund
Hulåns IF
05 Hulåns IF 145
3 Evelina Orre Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 135
4 Lana Hildebrand
Falu IK
05 Falu IK 130
5 Titli Svanbom
IF Skade
05 IF Skade 125
115125130135140145148151154157
145 Titli Svanbomoxxoxxx
193 Evelina Orre Swärdborn--xoox
15 Hanna Andersson----oooooxxx
138 Edith Viklund----ooxxx
51 Lana Hildebrand-ooxxx
F15 Stav Final
Lördag 11:00
1 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 201
2 Lina Nyberg Renberg
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 191
3 Tova Erlandsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 171
4 Henna Lindblom
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 151
131151171191201231
216 Tova Erlandssonoxoxxoxx--
222 Lina Nyberg Renbergooxxooxxx
219 Henna Lindblomooxxx
218 Sara Johansson--o-oxxx
F15 Längd Final
Lördag 16:10
1 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 4.69
2 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 4.58
3 Liv Enberg
Falu IK
05 Falu IK 4.53
4 Rebecka Sjöberg
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 4.42 PB
5 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 4.25
6 Titli Svanbom
IF Skade
05 IF Skade 4.14
7 Lana Hildebrand
Falu IK
05 Falu IK 4.11
8 Tilde Fondelius
Falu IK
06 Falu IK 3.93
9 Elvira Ledin
Falu IK
06 Falu IK 3.87
10 Ida Nyström Jonsson
Falu IK
05 Falu IK 3.84
11 Tova Erlandsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 3.83 PB
12 Hannah Sjöling
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 3.76
13 Evelina Orre Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 3.69
14 Elsa Hagman
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 3.46
Thea Miilus-Larsen
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK x
123456
193 Evelina Orre Swärdborn3.693.523.31
3 Alma Hansson4.69xx4.48xx
216 Tova Erlandssonx3.533.83
86 Ida Nyström Jonssonx3.843.65
217 Elsa Hagman 3.073.083.46
145 Titli Svanbomx4.04x3.933.654.14
32 Liv Enbergx4.244.224.224.304.53
223 Rebecka Sjöberg4.004.174.424.343.983.87
11 Tuva Grop3.764.163.993.744.253.90
42 Tilde Fondelius3.843.933.693.90x3.93
224 Hannah Sjöling3.76xx
221 Thea Miilus-Larsenxxx
51 Lana Hildebrandx4.063.95x4.11x
15 Hanna Anderssonxx4.154.154.584.38
63 Elvira Ledin3.513.873.49
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 12:50
1 Felicia Alvenius
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 10.33
2 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 10.03
3 Elise Angsten
Upsala IF
06 Upsala IF 9.79
4 Tilde Andersson
Säters IF
05 Säters IF 9.51
5 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 9.10
6 Rebecka Sjöberg
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 8.74 PB
7 Hannah Sjöling
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 7.98
8 Lina Nyberg Renberg
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 7.39
9 Elvira Ledin
Falu IK
06 Falu IK 7.36
10 Lovis Markström
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 6.57
11 Elsa Hagman
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 6.41
12 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 5.82
13 Tilde Fondelius
Falu IK
06 Falu IK 5.73
14 Tova Erlandsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 5.48
123456
63 Elvira Ledin7.367.206.50
10 Felicia Alveniusxx9.459.359.6310.33
197 Tilde Andersson8.959.518.898.789.11x
212 Elise Angsten8.819.199.799.21x9.38
224 Hannah Sjöling7.706.767.137.777.767.98
15 Hanna Anderssonxx10.039.75xx
11 Tuva Grop5.825.755.69
223 Rebecka Sjöberg8.698.747.897.667.577.86
42 Tilde Fondelius5.735.695.62
222 Lina Nyberg Renbergx6.707.39x6.847.31
218 Sara Johansson8.738.68x8.948.649.10
216 Tova Erlandsson4.354.675.48
220 Lovis Markström6.286.046.57
217 Elsa Hagman 6.415.255.30
F13 60 m Försök
Lördag 15:00
Heat 1
Tot. plac.
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 8.87 q 2
2 Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF 9.70 14
3 Rebecka Davidsson
Falu IK
08 Falu IK 9.71 15
4 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 11.20 22
5 Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK 11.89 23
Heat 2
Tot. plac.
1 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 9.18 q 7
2 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 9.21 q 8 9.202
3 Molly Hultmark
Falu IK
08 Falu IK 9.55 q 10
4 Emma Hjelm
Falu IK
07 Falu IK 9.73 16
5 Linnea Wigstrand
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 10.02 =19 10.018
Heat 3
Tot. plac.
1 Lovisa Hanses
Djurmo Sifferbo IF
08 Djurmo Sifferbo IF 9.09 q 5
2 Agnes Borgljung
Falu IK
07 Falu IK 9.62 13 9.620
3 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 9.95 18
4 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 10.02 =19 10.018
5 Stella Hultmark
Falu IK
08 Falu IK 10.56 21
Heat 4
Tot. plac.
1 Selma Erickson
Gefle IF
07 Gefle IF 8.77 q 1
2 Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.08 q 4
3 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 9.21 q 9 =PB 9.205
4 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 9.56 q 11
5 Hedvig Flank
Falu IK
08 Falu IK 9.62 q 12 9.617
Heat 5
Tot. plac.
1 Nora Johansson
IK Stål
07 IK Stål 8.97 q 3
2 Hedda Mossberg
Gefle IF
07 Gefle IF 9.13 q 6
3 Elin Eklund
Hulåns IF
08 Hulåns IF 9.80 17
Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK DNS
Wilda Ehrs
Falu IK
07 Falu IK DNS
F13 60 m Final
Lördag 16:20
A-Final
1 Selma Erickson
Gefle IF
07 Gefle IF 8.63
2 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 8.79
3 Nora Johansson
IK Stål
07 IK Stål 8.93
4 Lovisa Hanses
Djurmo Sifferbo IF
08 Djurmo Sifferbo IF 9.05
5 Hedda Mossberg
Gefle IF
07 Gefle IF 9.10
6 Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.31
B-Final
1 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 9.17 PB
2 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 9.20
3 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 9.26
4 Molly Hultmark
Falu IK
08 Falu IK 9.52
5 Hedvig Flank
Falu IK
08 Falu IK 9.65
6 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 9.66
F13 600 m Final 1
Lördag 17:35
1 Tyra Königsson
Gefle IF
08 Gefle IF 2:16.13
2 Hilda Nygårds
Falu IK
08 Falu IK 2:16.70
3 Agnes Borgljung
Falu IK
07 Falu IK 2:16.91
4 Moa Enberg
Falu IK
08 Falu IK 2:17.65
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Lördag 11:02
A-Final
Tot. plac.
1 Hedda Mossberg
Gefle IF
07 Gefle IF 11.54 5
2 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 11.92 6 SB
3 Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 13.02 7
4 Julia Hjulström
Säters IF
07 Säters IF 13.30 9
5 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 14.67 10
B-Final
Tot. plac.
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 10.21 1
2 Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 11.02 2
3 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 11.41 3
4 Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF 11.44 4
5 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 13.03 8
F13 Höjd Final
Lördag 09:00
1 Majken Kjellin
Falu IK
07 Falu IK 142 PB
2 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 142
3 Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 136
4 Agnes Borgljung
Falu IK
07 Falu IK 125
=5 Rebecka Davidsson
Falu IK
08 Falu IK 115
=5 Tyra Königsson
Gefle IF
08 Gefle IF 115
=7 Moa Enberg
Falu IK
08 Falu IK 115
=7 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 115
9 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 115
10 Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK 110
=11 Molly Hultmark
Falu IK
08 Falu IK 110
=11 Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 110
=11 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 110
100110115120125130133136139142145
77 Lilly Mårten Haagooxxx
201 Thilde Greenooxoxxx
128 Nellie Sahlströmoxoxxx
102 Felicia Sternhammaroxoxxoxxx
61 Majken Kjellin---ooooooxxoxxx
33 Moa Enberg-oxoxxx
164 Hilda Säfström-ooxoxooxxoxoxxx
22 Agnes Borgljungoooxoxoxxx
194 Desiree Nilssonoxoxxx
26 Rebecka Davidssonoooxxx
124 Tyra Königssonoooxxx
126 Vilda Olssonoooooxoooxoxxoxxx
56 Molly Hultmarkoxoxxx
F13 Längd Final
Hoppzon
Lördag 14:10
Pool 1
Tot. plac.
1 Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 4.40 4
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.30 6
3 Majken Kjellin
Falu IK
07 Falu IK 4.29 7 PB
4 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 4.24 9
5 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 3.92 13
6 Hedvig Flank
Falu IK
08 Falu IK 3.87 14
7 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 3.85 15
8 Molly Hultmark
Falu IK
08 Falu IK 3.69 20
9 Rebecka Davidsson
Falu IK
08 Falu IK 3.65 21
10 Astrid Ödlund Karlsson
Falu IK
08 Falu IK 3.54 23
11 Marit Lång
Falu IK
08 Falu IK 3.53 24
12 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 3.45 25
13 Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 3.40 26
14 Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK 2.10 29
1234
164 Hilda Säfström4.364.404.314.29
102 Felicia Sternhammar3.763.593.823.85
73 Marit Lång3.403.503.533.44
56 Molly Hultmark3.693.473.603.64
2 Vilma Blomberg3.343.363.453.22
5 Freja Sköld4.254.304.164.18
39 Hedvig Flank3.873.813.703.66
112 Ellen Westling1.781.822.10x
128 Nellie Sahlström3.323.403.243.35
26 Rebecka Davidssonxx3.653.54
169 Tove Andersson3.743.843.843.92
117 Astrid Ödlund Karlsson3.463.333.543.48
61 Majken Kjellin4.244.104.294.08
214 Amanda Cederberg2.133.302.744.24
Pool 2
Tot. plac.
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 4.67 1
2 Wilda Ehrs
Falu IK
07 Falu IK 4.52 2
3 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 4.50 3
4 Selma Erickson
Gefle IF
07 Gefle IF 4.37 5
5 Hedda Mossberg
Gefle IF
07 Gefle IF 4.24 8
6 Lovisa Hanses
Djurmo Sifferbo IF
08 Djurmo Sifferbo IF 4.14 10
7 Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF 4.11 11
8 Elin Eklund
Hulåns IF
08 Hulåns IF 3.97 12
9 Tyra Königsson
Gefle IF
08 Gefle IF 3.85 16
10 Emma Hjelm
Falu IK
07 Falu IK 3.84 17
11 Moa Enberg
Falu IK
08 Falu IK 3.74 18
12 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 3.71 19
13 Hilda Nygårds
Falu IK
08 Falu IK 3.63 22
14 Linnea Wigstrand
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 3.39 27
15 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3.04 28
1234
136 Elin Eklund3.973.863.833.84
12 Lovisa Hanses4.064.144.014.05
126 Vilda Olsson4.094.094.194.50
201 Thilde Green3.713.683.613.52
194 Desiree Nilsson2.712.973.041.92
192 Linnea Wigstrand3.193.193.253.39
203 Lia Hagström4.594.594.674.59
83 Hilda Nygårds3.633.563.613.54
53 Emma Hjelm3.743.843.783.72
210 Astrid Gemzell4.114.033.894.00
124 Tyra Königsson3.853.543.643.69
33 Moa Enberg3.503.703.743.69
125 Hedda Mossberg4.244.174.234.21
120 Selma Erickson4.294.224.374.10
30 Wilda Ehrs4.513.324.52-
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 11:40
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 11.46
2 Julia Hjulström
Säters IF
07 Säters IF 9.37
3 Nora Johansson
IK Stål
07 IK Stål 9.20
4 Selma Erickson
Gefle IF
07 Gefle IF 8.09
5 Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 8.01
6 Joline Pettersson Liikamaa
IK Heros
07 IK Heros 7.84
7 Linnea Wigstrand
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 7.69
8 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 7.64
9 Hedvig Flank
Falu IK
08 Falu IK 7.24
10 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 7.20
11 Lovisa Hanses
Djurmo Sifferbo IF
08 Djurmo Sifferbo IF 6.98
12 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 6.54
13 Ronja Ninganza
Falu IK
09 Falu IK 6.44
14 Amanda Åslund
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 6.27
15 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 5.92
16 Stella Hultmark
Falu IK
08 Falu IK 5.91
17 Hilda Nygårds
Falu IK
08 Falu IK 5.65
18 Astrid Ödlund Karlsson
Falu IK
08 Falu IK 4.88
1234
12 Lovisa Hansesxx6.98x
204 Julia Hjulström9.198.739.37
57 Stella Hultmark5.045.745.914.91
152 Joline Pettersson Liikamaa7.437.686.987.84
120 Selma Erickson7.298.097.117.12
166 Amanda Åslund5.366.206.275.90
201 Thilde Green7.117.307.057.64
126 Vilda Olsson5.536.466.267.20
203 Lia Hagström11.46xxx
155 Nora Johansson9.208.349.068.92
164 Hilda Säfström7.33x7.498.01
192 Linnea Wigstrand6.946.105.767.69
169 Tove Andersson5.875.515.515.92
81 Ronja Ninganza-x6.446.05
194 Desiree Nilsson6.545.955.926.36
39 Hedvig Flank6.566.856.917.24
83 Hilda Nygårds5.655.284.925.62
117 Astrid Ödlund Karlsson4.454.854.884.70
F11 60 m Försök
Lördag 13:05
Heat 1
1 Tove Nilsson
Falu IK
09 Falu IK 10.34
2 Julia Bergkvist
Falu IK
09 Falu IK 10.47 10.463
3 Cornelia Gustavsson Kihlberg
Hofors AIF
10 Hofors AIF 10.50 PB
4 Stella Stenman
Falu IK
09 Falu IK 11.13
Heat 2
1 Sigrid Wallin
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.73 q PB
2 Theresa Monheim
Falu IK
09 Falu IK 10.31
3 Hilla Ytfeldt
Leksands FIK
10 Leksands FIK 10.48
4 Neele Hildebrand
Falu IK
09 Falu IK 10.53
Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK DNS
Heat 3
1 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.64 q
2 Alma Enochsson
Falu IK
10 Falu IK 10.47 10.464
3 Linnea Persson
Falu IK
10 Falu IK 10.84
4 Agnes Rosenkvist
Falu IK
09 Falu IK 11.08
5 Elna Åsenius
Falu IK
10 Falu IK 11.73
Heat 4
1 Elin Bergh
Gefle IF
09 Gefle IF 9.36 q
2 Alva Ödlund Karlsson
Falu IK
09 Falu IK 9.87 q
3 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 10.01 q
4 Alicia Gräfnings
Falu IK
09 Falu IK 10.20 q
5 Elsa Nyström Jonsson
Falu IK
10 Falu IK 12.96
F11 60 m Final
Lördag 14:25
1 Elin Bergh
Gefle IF
09 Gefle IF 9.32
2 Sigrid Wallin
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.61 PB
3 Alva Ödlund Karlsson
Falu IK
09 Falu IK 9.79
4 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.92
5 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 10.00
6 Alicia Gräfnings
Falu IK
09 Falu IK 10.32
F11 400 m Final 1
Lördag 09:50
A-Final 1
Tot. plac.
1 Neele Hildebrand
Falu IK
09 Falu IK 1:19.2 1
2 Julia Bergkvist
Falu IK
09 Falu IK 1:22.1 3
3 Linnea Persson
Falu IK
10 Falu IK 1:22.9 5
Alma Enochsson
Falu IK
10 Falu IK DNF
B-Final 1
Tot. plac.
1 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 1:19.3 2
2 Cornelia Gustavsson Kihlberg
Hofors AIF
10 Hofors AIF 1:22.2 4
3 Hilla Ytfeldt
Leksands FIK
10 Leksands FIK 1:31.9 6
F11 Längd Final
Hoppzon
Lördag 11:50
Pool 1
Tot. plac.
1 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 3.97 1
2 Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK 3.74 3
3 Sigrid Wallin
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 3.70 4
4 Alva Ödlund Karlsson
Falu IK
09 Falu IK 3.61 5
5 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 3.55 6
6 Theresa Monheim
Falu IK
09 Falu IK 3.33 9
7 Tove Nilsson
Falu IK
09 Falu IK 3.26 13
8 Lisen Nygårds
Falu IK
10 Falu IK 3.11 15
9 Alma Enochsson
Falu IK
10 Falu IK 3.10 16
10 Ronja Ninganza
Falu IK
09 Falu IK 3.07 17
11 Freja Ribjer
Falu IK
10 Falu IK 2.99 18
1234
76 Theresa Monheim3.332.932.953.06
36 Alma Enochsson3.102.682.922.71
81 Ronja Ninganza3.033.072.982.87
18 Clara Arvidsson3.763.703.863.97
84 Lisen Nygårds3.053.032.993.11
171 Isolde Hallman3.553.513.453.23
6 Sigrid Wallin3.703.473.673.63
77 Lilly Mårten Haag3.743.623.563.50
78 Tove Nilsson3.263.023.023.04
116 Alva Ödlund Karlsson2.103.503.613.45
91 Freja Ribjer2.992.752.622.40
Pool 2
Tot. plac.
1 Elin Bergh
Gefle IF
09 Gefle IF 3.84 2
2 Hilla Ytfeldt
Leksands FIK
10 Leksands FIK 3.54 7
3 Julia Bergkvist
Falu IK
09 Falu IK 3.33 8
4 Neele Hildebrand
Falu IK
09 Falu IK 3.27 10
5 Cornelia Gustavsson Kihlberg
Hofors AIF
10 Hofors AIF 3.27 11
6 Alicia Gräfnings
Falu IK
09 Falu IK 3.26 12
7 Stella Stenman
Falu IK
09 Falu IK 3.11 14
8 Agnes Rosenkvist
Falu IK
09 Falu IK 2.94 19
9 Elna Åsenius
Falu IK
10 Falu IK 2.88 20
1234
119 Elin Bergh3.793.793.843.84
177 Hilla Ytfeldt3.303.361.413.54
93 Agnes Rosenkvist2.912.802.902.94
132 Cornelia Gustavsson Kihlberg3.273.253.133.09
21 Julia Bergkvist3.273.093.333.30
52 Neele Hildebrand3.263.143.093.27
115 Elna Åsenius2.472.882.772.85
46 Alicia Gräfnings3.143.213.233.26
101 Stella Stenman2.982.973.093.11
F9 60 m Final
Lördag 11:50
A-Final
Tot. plac.
1 Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 10.18 2
2 Signe Jansson
IK Stål
11 IK Stål 10.51 4
3 Lovisa Ninganza
Falu IK
11 Falu IK 11.55 6
4 Alva Larsson
Säters IF
11 Säters IF 11.79 7
B-Final
Tot. plac.
1 Alice Zetterquist
Hulåns IF
11 Hulåns IF 10.04 1
2 My Enberg
Falu IK
11 Falu IK 10.37 3
3 Julia Berggren Lebraud
Leksands FIK
11 Leksands FIK 10.93 5
4 Tilda Wester
Falu IK
11 Falu IK 12.00 8
F9 200 m Final 1
Lördag 10:35
A-Final 1
Tot. plac.
1 Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 35.5 1
2 Alice Zetterquist
Hulåns IF
11 Hulåns IF 38.2 =2 38.2
3 Lovisa Ninganza
Falu IK
11 Falu IK 39.8 6
4 Alva Larsson
Säters IF
11 Säters IF 43.1 =7 43.1
B-Final 1
Tot. plac.
1 Signe Jansson
IK Stål
11 IK Stål 38.2 =2 38.2
2 My Enberg
Falu IK
11 Falu IK 38.5 4
3 Julia Berggren Lebraud
Leksands FIK
11 Leksands FIK 39.0 5
4 Tilda Wester
Falu IK
11 Falu IK 43.1 =7 43.1
F9 Längd Final
Hoppzon
Lördag 09:15
1 Alice Zetterquist
Hulåns IF
11 Hulåns IF 3.52
2 Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 3.39
3 My Enberg
Falu IK
11 Falu IK 3.30
4 Julia Berggren Lebraud
Leksands FIK
11 Leksands FIK 2.92
5 Lovisa Ninganza
Falu IK
11 Falu IK 2.79
6 Signe Jansson
IK Stål
11 IK Stål 2.59
7 Tilda Wester
Falu IK
11 Falu IK 2.42
8 Alva Larsson
Säters IF
11 Säters IF 2.13
1234
154 Signe Jansson2.592.212.342.50
139 Alice Zetterquist3.423.413.523.46
80 Lovisa Ninganza2.662.792.742.76
209 Alva Larsson2.131.652.072.06
170 Julia Berggren Lebraud 2.782.702.922.75
167 Hilde Andersson3.213.303.373.39
111 Tilda Wester2.422.242.092.20
34 My Enberg2.763.073.223.30
F8 60 m Final
Lördag 12:00
1 Linnea Ninganza
Falu IK
12 Falu IK 10.56
2 Maja Lundberg
Falu IK
12 Falu IK 10.91
3 Ruth Johansson
Falu IK
12 Falu IK 11.34
4 Stella Ribjer
Falu IK
12 Falu IK 11.46
5 Elina Casspierre
Falu IK
12 Falu IK 11.81
6 Lilly Jansson
Säters IF
12 Säters IF 12.29
F8 200 m Final 1
Lördag 10:45
1 Linnea Ninganza
Falu IK
12 Falu IK 37.9
2 Maja Lundberg
Falu IK
12 Falu IK 40.1
3 Ruth Johansson
Falu IK
12 Falu IK 40.3
4 Stella Ribjer
Falu IK
12 Falu IK 41.0
5 Gry Zetterdahl
Falu IK
12 Falu IK 44.1
F8 Längd Final
Hoppzon
Lördag 09:15
1 Linnea Ninganza
Falu IK
12 Falu IK 3.25
2 Maja Lundberg
Falu IK
12 Falu IK 2.93
3 Ruth Johansson
Falu IK
12 Falu IK 2.85
4 Stella Ribjer
Falu IK
12 Falu IK 2.82
5 Elina Casspierre
Falu IK
12 Falu IK 2.81
6 Agnes Lees
Falu IK
12 Falu IK 2.53
7 Greta Wass
Falu IK
12 Falu IK 2.51
8 Isa Madsen Wallén
Falu IK
12 Falu IK 2.49
9 Lilly Jansson
Säters IF
12 Säters IF 2.46
10 Gry Zetterdahl
Falu IK
12 Falu IK 2.40
1234
70 Maja Lundberg2.932.862.742.79
24 Elina Casspierre2.812.352.572.63
92 Stella Ribjer2.822.382.552.07
74 Isa Madsen Wallén2.362.412.492.39
208 Lilly Jansson2.282.392.462.10
114 Gry Zetterdahl2.341.952.401.87
60 Ruth Johansson2.852.762.802.61
110 Greta Wass2.512.452.41x
64 Agnes Lees1.132.532.441.93
79 Linnea Ninganza3.223.053.253.17
F7 60 m Final
Lördag 12:30
A-Final
Tot. plac.
1 Annie Rudholm
Falu IK
13 Falu IK 11.94 2
2 Amanda Lundin
Falu IK
13 Falu IK 12.91 3
3 Jennifer Franzon
Falu IK
13 Falu IK 12.96 4
4 Evelina Dannfeldt
Ludvika FFI
13 Ludvika FFI 14.23 6
B-Final
Tot. plac.
1 Lea Andersson
Gefle IF
13 Gefle IF 11.54 1
2 Tilde Dermer
Falu IK
13 Falu IK 14.18 5
3 Alice Jansson
Säters IF
14 Säters IF 15.58 7
Alice Hell
Falu IK
13 Falu IK DNS
F7 200 m Final 1
Lördag 09:30
1 Lea Andersson
Gefle IF
13 Gefle IF 40.6
2 Annie Rudholm
Falu IK
13 Falu IK 41.0
3 Amanda Lundin
Falu IK
13 Falu IK 47.5
4 Alice Hell
Falu IK
13 Falu IK 51.3
Jennifer Franzon
Falu IK
13 Falu IK DNS
F7 Längd Final
Hoppzon
Lördag 10:30
1 Lea Andersson
Gefle IF
13 Gefle IF 2.78
2 Annie Rudholm
Falu IK
13 Falu IK 2.39
3 Alice Hell
Falu IK
13 Falu IK 2.38
4 Tilde Dermer
Falu IK
13 Falu IK 1.90
5 Amanda Lundin
Falu IK
13 Falu IK 1.86
6 Jennifer Franzon
Falu IK
13 Falu IK 1.82
7 Evelina Dannfeldt
Ludvika FFI
13 Ludvika FFI 1.48
8 Alice Jansson
Säters IF
14 Säters IF 1.27
1234
48 Alice Hell2.262.312.062.38
43 Jennifer Franzon1.791.821.691.82
71 Amanda Lundin1.621.861.841.62
183 Evelina Dannfeldt1.481.281.271.48
27 Tilde Dermer1.831.901.781.62
95 Annie Rudholm2.392.271.931.87
118 Lea Andersson2.522.632.782.78
206 Alice Jansson1.201.271.201.11
Män 60 m Final
Lördag 14:20
1 Mattias Sandström
Falu IK
73 Falu IK 8.10
2 Markus Andersson
Leksands FIK
77 Leksands FIK 8.21
3 Thomas Jönsson
Gefle IF
65 Gefle IF 10.05
Män 800 m Final 1
Lördag 17:00
1 Jimmy Öhman
Gefle IF
01 Gefle IF 2:04.64
2 Erik Lindgren
Falu IK
04 Falu IK 2:23.25 PB
3 Tomas Kobayashi
Domnarvets GoIF
65 Domnarvets GoIF 2:37.94
4 Emil Mann
Hofors AIF
88 Hofors AIF 2:48.46
Män 60 m häck Final
Höjd: 106,7cm
Lördag 11:40
1 Emil Uhlin
Falu IK
00 Falu IK 8.71
Män Höjd Final
Lördag 17:00
1 Mattias Sandström
Falu IK
73 Falu IK 148
145148151
98 Mattias Sandströmooxxx
Män Stav Final
Lördag 12:10
1 Emil Uhlin
Falu IK
00 Falu IK 421
2 Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 401
3 Joel Andersson
Kvarnsvedens GOIF FIK
02 Kvarnsvedens GOIF FIK 381
4 Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 381
5 Arvid Landström
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 271
271291341351361371381391401411421431
163 Noa Skomorowski--ooxoxxoxxoxxx
161 Arvid Landström oxxx
1 Viktor Rydåker----oxooxooxxx
108 Emil Uhlin------o-xo-oxxx
156 Joel Andersson---o-ooxxx
Män Längd Final
Lördag 15:15
1 Olle Hübert
IK Heros
03 IK Heros 6.59
2 Birck Wärnström
Falu IK
03 Falu IK 6.41
123456
113 Birck Wärnström5.525.866.006.105.946.41
151 Olle Hübert6.316.596.446.45-6.44
Män Kula Final
Vikt: 7,26kg
Lördag 13:50
1 Andreas Eriksson
IK Heros
94 IK Heros 16.04
2 David Ytfeldt
Leksands FIK
79 Leksands FIK 12.03
3 Fred Stenberg
Gefle IF
70 Gefle IF 11.87 SB
4 Mattias Sandström
Falu IK
73 Falu IK 8.98
123456
176 David Ytfeldt 10.6711.3111.31xx12.03
98 Mattias Sandström8.658.90-8.988.408.70
150 Andreas Eriksson15.1816.04xxx
129 Fred Stenberg 11.8711.12x11.8011.8611.76
P17 60 m Final
Lördag 16:10
1 Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 7.21
2 Erik Lindgren
Falu IK
04 Falu IK 7.72 SB
3 Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 7.75
Birck Wärnström
Falu IK
03 Falu IK DNS
P17 60 m häck Final
Höjd: 91,4cm
Lördag 11:40
1 Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 8.69
2 Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.17
3 Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 9.33
4 Jakob Nordström
Falu IK
04 Falu IK 10.46
P17 Kula Final
Vikt: 5,0kg
Lördag 13:50
1 Olle Hübert
IK Heros
03 IK Heros 14.86
2 Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 13.82
3 Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 13.79
4 Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 13.20
5 Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 12.86
6 Pontus Rimsler
Kvarnsvedens GOIF FIK
04 Kvarnsvedens GOIF FIK 8.21
123456
151 Olle Hübert13.82x14.86xxx
1 Viktor Rydåkerx13.7912.5413.3312.68
49 Adam Hellbom12.0412.7112.8613.20x
16 Kristoffer Andersson12.6113.2613.82x12.78
163 Noa Skomorowski12.3212.8612.5412.0512.72x
162 Pontus Rimsler7.416.947.808.107.798.21
P15 60 m Försök
Lördag 14:10
Heat 1
1 Carl Lindgren
Falu IK
06 Falu IK 8.13 q PB
2 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 8.38 q
3 Axel Engstang
Falu IK
06 Falu IK 8.56 q
4 Mattias Olsson Larsson
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.70
5 Linus Edmarker
Falu IK
06 Falu IK 9.40
Heat 2
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 8.05 q PB
2 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 8.50 q PB
3 Max Edwall
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 8.65 q
4 Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 9.96
Sven Holmgren
Ludvika FFI
05 Ludvika FFI DNS
P15 60 m Final
Lördag 16:05
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 7.97 PB
2 Carl Lindgren
Falu IK
06 Falu IK 8.06 PB
3 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 8.37 PB
4 Axel Engstang
Falu IK
06 Falu IK 8.53
5 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 8.64
6 Max Edwall
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 8.86
P15 800 m Final 1
Lördag 17:07
1 Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 2:24.15
2 Mattias Olsson Larsson
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 2:25.28 SB
3 William Desmeules
Falu IK
06 Falu IK 2:27.23
4 Carl Lindgren
Falu IK
06 Falu IK 2:36.17
5 Olle Borgström
Falu IK
06 Falu IK 2:37.50
P15 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Lördag 11:30
1 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 9.71
2 Mattias Olsson Larsson
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 11.75
Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK DNS
P15 Höjd Final
Lördag 09:00
1 Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 160 PB
2 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 154 SB
3 Lúkas Orri Saethorsson
Falu IK
05 Falu IK 151 PB
4 Mattias Olsson Larsson
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 145
5 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 140
6 Carl Lindgren
Falu IK
06 Falu IK 140
7 Linus Edmarker
Falu IK
06 Falu IK 130
115125130135140145148151154157160165
97 Lúkas Orri Saethorsson--oooxxoxxoxoxxx
29 Linus Edmarkeroxoxoxxx
195 Jacob Nilsson---ooooooxxx
213 Hugo Aronsson---oooooxoxxooxxx
199 Benjamin Bodin-ooooxxx
196 Mattias Olsson Larsson--ooxoxxoxxx
66 Carl Lindgren-ooxxooxxx
P15 Stav Final
Lördag 12:10
1 Mattias Olsson Larsson
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 201
201231
196 Mattias Olsson Larssonxoxxx
P15 Längd Final
Lördag 15:15
1 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 5.25 PB
2 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 4.81
3 Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 4.65 PB
4 Max Edwall
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 4.62
5 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 4.54 PB
6 Mattias Olsson Larsson
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 4.42
7 Linus Edmarker
Falu IK
06 Falu IK 3.81
8 Sven Holmgren
Ludvika FFI
05 Ludvika FFI 3.17
Edith Viklund
Hulåns IF
05 Hulåns IF 5.01 Utom tävlan
123456
211 Elis Gemzell4.734.804.774.664.81x
188 Sven Holmgren3.163.172.96
215 Max Edwall4.434.103.794.624.503.87
196 Mattias Olsson Larsson4.033.804.37x4.234.42
138 Edith Viklund4.254.834.994.944.665.01
175 Tinh Lundström4.544.28x4.194.104.30
199 Benjamin Bodin4.744.905.015.075.035.25
213 Hugo Aronssonx4.474.334.244.534.65
29 Linus Edmarker3.813.49x3.572.903.62
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 11:00
1 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 11.77
2 Max Edwall
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 9.54
3 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 9.47
4 Mattias Olsson Larsson
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 9.23
5 Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 8.05
6 Sven Holmgren
Ludvika FFI
05 Ludvika FFI 6.46
123456
195 Jacob Nilsson10.5911.7411.77xxx
213 Hugo Aronsson7.567.978.057.507.177.50
196 Mattias Olsson Larsson8.708.71x8.958.599.23
188 Sven Holmgren6.466.445.806.466.04x
199 Benjamin Bodin8.148.12x8.948.969.47
215 Max Edwall8.729.158.619.339.549.14
P13 60 m Försök
Lördag 13:50
Heat 1
1 Gustaf Holmgren
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 9.43 q
2 Victor Källström
Falu IK
07 Falu IK 9.57 q
3 Tobias Svadling
Hofors AIF
07 Hofors AIF 9.63
4 Lukas Fahlstedt
Gefle IF
08 Gefle IF 10.43 10.426
5 Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 11.07
Heat 2
1 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 8.57 q PB
2 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 8.61 q
3 Erik Karlsson
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 9.10 q
4 Oscar Halkonen
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 9.77
5 Leo Eriksson
Falu IK
07 Falu IK 10.04
Heat 3
1 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Hofors AIF
08 Hofors AIF 9.39 q
2 Daniel Rajkovic Alvik
Falu IK
08 Falu IK 9.68
3 Åke Folke
Falu IK
08 Falu IK 10.09
4 Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 10.43 10.428
5 Erik Månsson
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 11.46
P13 60 m Final
Lördag 16:00
1 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 8.58 PB
2 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 8.65
3 Erik Karlsson
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 9.14
4 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Hofors AIF
08 Hofors AIF 9.47
5 Gustaf Holmgren
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 9.61
6 Victor Källström
Falu IK
07 Falu IK 9.67
P13 600 m Final 1
Lördag 17:28
1 Daniel Rajkovic Alvik
Falu IK
08 Falu IK 2:13.44
2 Lukas Fahlstedt
Gefle IF
08 Gefle IF 2:16.15
3 Erik Månsson
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 2:44.61
P13 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Lördag 11:15
1 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 11.77
2 Lukas Fahlstedt
Gefle IF
08 Gefle IF 11.97
3 Åke Folke
Falu IK
08 Falu IK 12.22
P13 Höjd Final
Lördag 09:00
1 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 148
2 Erik Karlsson
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 139
3 Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 139
=4 Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 115
=4 Gustaf Holmgren
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 115
Leo Eriksson
Falu IK
07 Falu IK x
110115120125130133136139142145148151
189 Erik Karlsson--ooooooxxx
184 Anton Halkonenoxxoxxx
107 Arvid Uhlin-oooxoooxoxxx
186 Gustaf Holmgrenoxxoxxx
149 Sebastian Alin---ooooooxoxxoxxx
37 Leo Erikssonxxx
P13 Längd Final
Hoppzon
Lördag 12:40
1 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 4.85 PB
2 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 4.69
3 Erik Karlsson
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 4.44
4 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Hofors AIF
08 Hofors AIF 4.04
5 Victor Källström
Falu IK
07 Falu IK 3.93
6 Gustaf Holmgren
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 3.74
7 Leo Eriksson
Falu IK
07 Falu IK 3.64
8 Oscar Halkonen
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 3.49
9 Daniel Rajkovic Alvik
Falu IK
08 Falu IK 3.36
10 Åke Folke
Falu IK
08 Falu IK 3.33
11 Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 3.23
12 Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 3.09
13 Tobias Svadling
Hofors AIF
07 Hofors AIF 3.06
14 Erik Månsson
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 2.59
1234
8 Ludwig Winnhed4.854.784.854.84
37 Leo Eriksson3.353.543.413.64
184 Anton Halkonen3.023.033.23x
62 Victor Källström3.933.873.653.73
189 Erik Karlsson4.134.21x4.44
41 Åke Folke3.183.273.263.33
135 Tobias Svadlingx3.06x3.06
89 Daniel Rajkovic Alvik3.363.173.363.08
190 Erik Månsson2.372.432.312.59
131 Christoffer Gustavsson Kihlberg4.023.793.824.04
186 Gustaf Holmgren3.373.693.533.74
149 Sebastian Alin4.694.654.61-
185 Oscar Halkonen3.363.493.123.41
200 Jonathan Danielsson3.023.093.092.99
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 14:55
1 Erik Karlsson
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 8.59
2 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 7.98
3 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Hofors AIF
08 Hofors AIF 7.94
4 Gustaf Holmgren
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 7.36
5 Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 5.90
6 Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 5.47
7 Oscar Halkonen
Ludvika FFI
07 Ludvika FFI 5.18
1234
200 Jonathan Danielsson5.905.365.164.70
184 Anton Halkonen4.554.955.185.47
189 Erik Karlsson8.258.358.388.59
149 Sebastian Alin7.987.517.647.65
131 Christoffer Gustavsson Kihlberg6.826.626.907.94
186 Gustaf Holmgren6.867.297.366.17
185 Oscar Halkonenx4.555.185.18
P11 60 m Försök
Lördag 12:50
Heat 1
1 Karl Ytfeldt
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.50 q
2 Hugo Holmgren
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 10.59 q
3 Fredrik Lundin
Falu IK
10 Falu IK 11.42
Elliot Ljunggren
Falu IK
10 Falu IK DNS
Heat 2
1 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.69 q
2 Melker Daun
Falu IK
10 Falu IK 10.17 q
3 Fredrik Svadling
Hofors AIF
09 Hofors AIF 10.63
4 Olle Folke
Falu IK
10 Falu IK 12.52
Heat 3
1 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.97 q
2 Linus Hjulström
Säters IF
10 Säters IF 10.32 q
3 Knut Wallner
Falu IK
10 Falu IK 11.16
4 Felix Alvelius
Djurmo Sifferbo IF
10 Djurmo Sifferbo IF 11.47
5 Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 11.89
P11 60 m Final
Lördag 14:30
1 Karl Ytfeldt
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.65
2 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.76
3 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.93
4 Melker Daun
Falu IK
10 Falu IK 10.45
5 Hugo Holmgren
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 10.76
Linus Hjulström
Säters IF
10 Säters IF DNS Skadad
P11 400 m Final 1
Lördag 10:02
1 Karl Ytfeldt
Leksands FIK
09 Leksands FIK 1:13.2
2 Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 1:14.5
3 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 1:14.7
4 Fredrik Svadling
Hofors AIF
09 Hofors AIF 1:17.00
5 Knut Wallner
Falu IK
10 Falu IK 1:28.4
Mattias Gustafsson
Falu IK
10 Falu IK DNS
P11 Längd Final
Hoppzon
Lördag 13:20
1 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.00 PB
2 Karl Ytfeldt
Leksands FIK
09 Leksands FIK 3.93
3 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 3.62
4 Hugo Holmgren
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 3.35
5 Eddie Jansson
IK Stål
09 IK Stål 3.35
6 Melker Daun
Falu IK
10 Falu IK 3.31
7 Fredrik Svadling
Hofors AIF
09 Hofors AIF 3.20
8 Knut Wallner
Falu IK
10 Falu IK 3.05
9 Elliot Ljunggren
Falu IK
10 Falu IK 3.02
10 Frans Gotte
Falu IK
10 Falu IK 2.99
11 Felix Alvelius
Djurmo Sifferbo IF
10 Djurmo Sifferbo IF 2.79
12 Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 2.78
13 Fredrik Lundin
Falu IK
10 Falu IK 2.69
14 Olle Folke
Falu IK
10 Falu IK 2.06
Linus Hjulström
Säters IF
10 Säters IF x
1234
72 Fredrik Lundin2.592.582.692.16
9 Felix Alvelius2.552.732.792.77
180 Elias Åman3.603.603.544.00
44 Frans Gotte2.912.762.852.99
134 Fredrik Svadling3.202.963.053.03
174 Arvid Kvarnback3.203.323.463.62
69 Elliot Ljunggren3.022.982.733.01
109 Knut Wallner3.052.86x2.85
187 Hugo Holmgren3.353.323.243.26
178 Karl Ytfeldtx3.663.733.93
153 Eddie Jansson3.202.733.353.30
25 Melker Daun3.193.312.943.04
205 Linus Hjulströmxxxx
182 Edvin Dannfeldt2.422.782.642.40
40 Olle Folkex1.76x2.06
P9 60 m Final
Lördag 12:10
1 Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 10.19
2 Noa Rosenström
Falu IK
11 Falu IK 10.44
3 Jonatan Alin
IFK Mora FIK
11 IFK Mora FIK 10.62
4 Linus Sahlström
Gefle IF
11 Gefle IF 10.93
5 Wilde Vik
Hulåns IF
11 Hulåns IF 10.97
6 Hampus Backhans
Säters IF
11 Säters IF 15.20
P9 200 m Final 1
Lördag 10:16
1 Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 35.0 PB 35.0
2 Noa Rosenström
Falu IK
11 Falu IK 35.0 35.0
3 Linus Sahlström
Gefle IF
11 Gefle IF 35.7
4 Jonatan Alin
IFK Mora FIK
11 IFK Mora FIK 36.4
5 Wilde Vik
Hulåns IF
11 Hulåns IF 40.0
6 Hampus Backhans
Säters IF
11 Säters IF 50.7
P9 Längd Final
Hoppzon
Lördag 11:00
1 Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 3.48 PB
2 Jonatan Alin
IFK Mora FIK
11 IFK Mora FIK 3.20
3 Linus Sahlström
Gefle IF
11 Gefle IF 3.10
4 Noa Rosenström
Falu IK
11 Falu IK 3.10
5 Wilde Vik
Hulåns IF
11 Hulåns IF 2.83
6 Hampus Backhans
Säters IF
11 Säters IF 1.98
1234
94 Noa Rosenströmx2.752.503.10
148 Jonatan Alin3.102.463.203.01
198 Hampus Backhans1.891.931.981.84
142 Emil Wallberg3.423.483.453.33
137 Wilde Vik2.832.832.682.60
127 Linus Sahlströmx2.793.093.10
P8 60 m Final
Lördag 12:25
1 Leon Knifström Pfante
Leksands FIK
12 Leksands FIK 11.04
2 Alvin Hodzic
Falu IK
12 Falu IK 11.32
3 Arvid Stenman
Falu IK
12 Falu IK 11.44
4 Arvid Engestang
Falu IK
12 Falu IK 11.51
5 Sandor Sternhammar
Falu IK
12 Falu IK 11.89
P8 200 m Final 1
Lördag 10:30
1 Sandor Sternhammar
Falu IK
12 Falu IK 40.3
2 Leon Knifström Pfante
Leksands FIK
12 Leksands FIK 40.6
=3 Alvin Hodzic
Falu IK
12 Falu IK 41.0 41.0
=3 Arvid Stenman
Falu IK
12 Falu IK 41.0 41.0
5 Arvid Engestang
Falu IK
12 Falu IK 41.6
6 Alfred Otterskog
Falu IK
12 Falu IK 48.8
P8 Längd Final
Hoppzon
Lördag 11:00
1 Viktor Gotte
Falu IK
12 Falu IK 2.80
2 Leon Knifström Pfante
Leksands FIK
12 Leksands FIK 2.70
3 Arvid Engestang
Falu IK
12 Falu IK 2.56
4 Sandor Sternhammar
Falu IK
12 Falu IK 2.55
5 Arvid Stenman
Falu IK
12 Falu IK 2.49
6 Alfred Otterskog
Falu IK
12 Falu IK 2.43
7 William McMillin
Falu IK
12 Falu IK 2.23
1234
75 William McMillin2.232.132.202.02
35 Arvid Engestang2.532.392.562.56
103 Sandor Sternhammar2.402.552.502.34
173 Leon Knifström Pfante2.322.292.702.58
100 Arvid Stenmanx2.492.412.48
45 Viktor Gotte2.552.732.802.80
87 Alfred Otterskog2.352.43x2.29
P7 60 m Final
Lördag 12:40
1 Heimer Lindh
Falu IK
13 Falu IK 12.24
2 Erik Söderberg
Falu IK
13 Falu IK 12.61
3 Nils Jansson
Falu IK
13 Falu IK 12.83
P7 200 m Final 1
Lördag 09:42
1 Erik Söderberg
Falu IK
13 Falu IK 44.3
2 Heimer Lindh
Falu IK
13 Falu IK 44.9
P7 Längd Final
Hoppzon
Lördag 10:30
1 Nils Jansson
Falu IK
13 Falu IK 2.40
2 Heimer Lindh
Falu IK
13 Falu IK 2.23
3 Erik Söderberg
Falu IK
13 Falu IK 2.15
1234
68 Heimer Lindh2.232.062.111.91
59 Nils Jansson2.142.402.122.32
104 Erik Söderberg1.771.942.152.11
Veteraner Män 60 m Final
Lördag 16:30
1 Mattias Sandström
Falu IK
73 Falu IK 8.12
2 Markus Andersson
Leksands FIK
77 Leksands FIK 8.25
3 Mikael Nord
Högbo GIF
61 Högbo GIF 8.43
4 Tomas Lilljebjörn
Falu IK
53 Falu IK 8.95
Thomas Jönsson
Gefle IF
65 Gefle IF DNS