Resultat Habo Klubbmästerskap del 3

Slättens IP, Habo   2022-09-13

Arrangör: Habo Friidrott 04 Tävlingsledare: Per Orestig Senast uppdaterad: 2022-09-14 02:00:03
Kvinnor 4x100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 4x100 m

F15 & Män 800 m
13/9 19:40
1 Per Orestig
Habo Friidrott -04
82 Habo Friidrott -04 2:29.45
2 Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 2:49.35
Sammanställning per klass
Män
1 Per Orestig
Habo Friidrott -04
82 Habo Friidrott -04 2:29.45
F15
1 Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 2:49.35
F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
13/9 18:20
1 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 49.53
2 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 50.15
3 Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 54.98
4 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 55.98
F13 600 m
13/9 19:30
1 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 2:03.31
2 Joline Dahlén
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 2:04.27
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
13/9 18:25
Vind: -0.7
1 Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 36.29
2 Joline Dahlén
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 37.08
F13 5x60 m
13/9 18:40
1 Habo Friidrott -04 Lag x
Hedvig Orestig 10
Joline Dahlén 10
Emma Centerhed Wiberg 10
Rebecka Johansson 10
Alice Lingsarve 09

Habo Friidrott -04
Habo Friidrott -04 47.60
13/9 18:00
Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 DNS
F13 Tresteg
Hoppzon
13/9 18:30
1 Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 8.81 +1.9 PB
2 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 8.53 +1.5
3 Rebecka Johansson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 8.05 0.0
4 Emma Centerhed Wiberg
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 7.39 +2.3
123456
Emma Centerhed Wiberg7.39 +2.37.21 +0.76.64 +1.67.15 +1.07.36 +1.4x
Hedvig Orestig8.68 +2.18.63 +1.78.81 +1.98.78 +0.68.70 +1.18.45 +1.0
Rebecka Johansson7.99 +1.97.94 +0.18.05 0.07.84 +1.87.81 +0.87.91 +1.9
Ruth Gustafsson8.36 +2.58.53 +1.57.20 +1.08.26 +1.58.13 +0.98.19 +1.9
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
13/9 18:00
1 Rebecka Johansson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 26,85 PB
2 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 17,68
3 Joline Dahlén
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 8,89
Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 DNS
123456
Rebecka Johansson
Joline Dahlén
Hedvig Orestig
Ruth Gustafsson
Män 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 800 m

Män 5000 m
13/9 17:30
1 Ola Grauers
Habo Friidrott -04
80 Habo Friidrott -04 16:28.90 SB
2 Per Orestig
Habo Friidrott -04
82 Habo Friidrott -04 17:12.58
3 Samiel Sankores
Habo Friidrott -04
97 Habo Friidrott -04 17:28.72
4 David Jaldemark
Habo Friidrott -04
73 Habo Friidrott -04 19:37.76
Kvinnor & Män 4x100 m
1 F15 Habo
Anna Elwing 08
Stina Essberg 08
Tindra Westlund Stenberg 08
Tuva Sköld 07

Habo Friidrott -04
Habo Friidrott -04 56.31
2 Habo Veteraner
Anders Stenberg 81
Ola Grauers 80
Per Orestig 82
Henrik Gustafsson 77

Habo Friidrott -04
Habo Friidrott -04 56.75
Sammanställning per klass
Män
1 Habo Veteraner
Habo Friidrott -04
Habo Friidrott -04 56.75
Kvinnor
1 F15 Habo
Habo Friidrott -04
Habo Friidrott -04 56.31