Resultat Danderyds OS

Danderyds Gymnasiums ip, Danderyd   2021-09-11 - 2021-09-12

Arrangör: Danderyds SK Tävlingsledare: Bo Wikmark Senast uppdaterad: 2021-09-12 15:56:19
2021-09-11 2021-09-12 Alla dagar
Visa Resultatkort

Lagtävling

Plac.Poäng
1 Enebybergs skola 55.5
2 Kevingeskolan 47.5
3 British International School of Stockholm 44.5
4 Kyrkskolan 42
5 Ekebyskolan 32
6 Baldersskolan 29
7 Stocksundsskolan 18
8 Elevverket 17.5
9 Danderyds Montessoriskola 11
10 Danderyds SK 6
11 Långängsskolan 4
12 Ösbyskolan 1
F12F11F10F9F8P12P11P10P9P8Mix
60 m800 mHöjdLängdKula60 m800 mHöjdLängdKula60 m800 mHöjdLängdKula60 m400 mHöjdLängdBoll60 m400 mHöjdLängdBoll60 m800 mHöjdLängdKula60 m800 mHöjdLängdKula60 m800 mHöjdLängdKula60 m400 mHöjdLängdBoll60 m400 mHöjdLängdBoll4x100 m6x200 m
Kevingeskolan211320.511111332333332332
Baldersskolan112334422322
British International School of Stockholm33211212353.5124611111
Långängsskolan31
Enebybergs skola333512.5222333353221133
Kyrkskolan21233.5310.515414322112
Stocksundsskolan221531121
Danderyds SK321
Elevverket4522110.52
Ekebyskolan31133233223222
Ösbyskolan1
Danderyds Montessoriskola23222
F12 60 m
11/9 17:00
Vind: N/A
Poäng
1 Rebecca Malmström
British International School of Stockholm
09 British International School of Stockholm 9.09
2 Hanna Romson
Enebybergs skola
09 Enebybergs skola 9.39
3 Emmy Leth
Enebybergs skola
09 Enebybergs skola 9.46
4 Alice Lindencrona
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 9.88
5 Ida Nordlund
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 10.13
F12 800 m
12/9 15:50
Poäng
1 Rebecca Malmström
British International School of Stockholm
09 British International School of Stockholm 2:38.65
2 Ida Nordlund
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 3:18.98
Alice Lindencrona
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan DNF
F12 Höjd
12/9 14:10
Poäng
1 Hanna Romson
Enebybergs skola
09 Enebybergs skola 128
2 Olivia Täkte
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 125
3 Alice Lindencrona
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 120
4 Emmy Leth
Enebybergs skola
09 Enebybergs skola 110
5 Isabel Hall
Ekebyskolan
09 Ekebyskolan 100
100110115120125128
Isabel Halloxxx
Hanna Romson ooooxoo
Alice Lindencronaoxoxxooxxx
Olivia Täkteoooooxxx
Emmy Lethooxx-
F12 Längd
11/9 15:00
Poäng
1 Emmy Leth
Brageskolan
09 Brageskolan 4.11 N/A
2 Rebecca Malmström
British International School of Stockholm
09 British International School of Stockholm 4.04 N/A
3 Alice Lindencrona
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 3.94 N/A
4 Olivia Täkte
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 3.94 N/A
5 Hanna Romson
Brageskolan
09 Brageskolan 3.86 N/A
6 Iris Björsell
Ekebyskolan
09 Ekebyskolan 3.52 N/A
7 Ida Nordlund
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 3.46 N/A
123
Emmy Leth4.11 N/A4.03 N/A4.02 N/A
Ida Nordlund2.78 N/A2.70 N/A3.46 N/A
Rebecca Malmström3.77 N/A4.03 N/A4.04 N/A
Olivia Täkte2.48 N/A3.44 N/A3.94 N/A
Iris Björsell3.52 N/A3.52 N/A3.39 N/A
Hanna Romson 3.86 N/A3.77 N/A3.84 N/A
Alice Lindencrona3.94 N/A3.66 N/A3.64 N/A
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
11/9 13:00
Poäng
1 Emmy Leth
Brageskolan
09 Brageskolan 8.07
2 Hanna Romson
Brageskolan
09 Brageskolan 7.95
3 Olivia Täkte
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 7.20
4 Alice Lindencrona
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 6.94
5 Isabel Hall
Ekebyskolan
09 Ekebyskolan 6.79
123
Alice Lindencrona6.945.136.46
Olivia Täkte6.916.577.20
Isabel Hall6.796.416.75
Emmy Leth7.738.077.39
Hanna Romson 7.387.797.95
F11 60 m Försök
11/9 16:00
Heat 1
Vind: N/A
1 Vilma Hoof
Ekebyskolan
10 Ekebyskolan 9.43 q
2 Isabella Weithz
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 9.68 q
3 Karin Christensson
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 10.54
4 Saga Windolf
Kevingeskolan
10 Kevingeskolan 10.82
EbbaCornelia Forssbeck
Enebybergs skola
10 Enebybergs skola DNS
Heat 2
Vind: N/A
1 Hedvig Janson
Brageskolan
10 Brageskolan 9.56 q
2 Amanda Lundberg
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 9.77 q
3 Aurora Lilja
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 9.98 q
4 Klara Westlund
Brageskolan
10 Brageskolan 10.12 q
5 Astrid Malmström
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 10.57
6 Mathilda Pauli
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 14.19
Heat 3
Vind: N/A
1 Greta Roording
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 10.21 q 10.209
2 Linnea Beckserius
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 10.33
3 Elsa Adolfsson
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 10.39
4 Alicia Arimard
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 10.61
5 Ebba Ehde
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 10.80
Heat 4
Vind: N/A
1 Tara Rafina
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 9.89 q
2 Ella Kleis
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 10.19 q 10.189
3 Ellinor Svanström
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 10.43
4 India Kanekrans
Elevverket
10 Elevverket 10.59
5 Molly Lindevall
Kevingeskolan
10 Kevingeskolan 10.64
Heat 5
Vind: N/A
1 Karolina Åkerhielm
Ekebyskolan
10 Ekebyskolan 10.19 q 10.185
2 Harriet Thyblad
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 10.21 q 10.208
3 Julia Bolander-Apazidis
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 10.29 q
4 Olivia Lamberstam
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 11.55
Greta Fallenius
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm DNS
F11 60 m Semifinal
12/9 10:10
Heat 1
Vind: N/A
1 Isabella Weithz
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 9.74 Q
2 Hedvig Janson
Brageskolan
10 Brageskolan 9.86 Q
3 Aurora Lilja
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 10.07 q 10.066
4 Greta Roording
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 10.17 10.162
5 Klara Westlund
Brageskolan
10 Brageskolan 10.26
6 Harriet Thyblad
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 10.28
Heat 2
Vind: N/A
1 Vilma Hoof
Ekebyskolan
10 Ekebyskolan 9.42 Q
2 Amanda Lundberg
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 9.91 Q
3 Karolina Åkerhielm
Ekebyskolan
10 Ekebyskolan 10.07 q 10.066
4 Tara Rafina
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 10.13
5 Ella Kleis
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 10.17 10.162
6 Julia Bolander-Apazidis
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 10.41
F11 60 m Final
12/9 11:45
Vind: N/A
Poäng
1 Vilma Hoof
Ekebyskolan
10 Ekebyskolan 9.25
2 Isabella Weithz
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 9.55
3 Hedvig Janson
Enebybergs skola
10 Enebybergs skola 9.61
4 Amanda Lundberg
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 9.83
5 Aurora Lilja
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 9.88
6 Karolina Åkerhielm
Ekebyskolan
10 Ekebyskolan 10.08
F11 800 m
12/9 15:30
Poäng
1 Isabella Weithz
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 2:54.11
2 Aurora Lilja
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 2:57.27
3 Vilma Hoof
Ekebyskolan
10 Ekebyskolan 2:59.18
4 Hedvig Janson
Enebybergs skola
10 Enebybergs skola 2:59.90
5 Klara Westlund
Enebybergs skola
10 Enebybergs skola 3:08.82
6 Nina Andersson-Pizarro
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 3:15.76
7 Evelina Ekman
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 3:22.33
8 TinTin Berg
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 3:22.35
9 Greta Roording
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 3:25.27
10 Saga Windolf
Kevingeskolan
10 Kevingeskolan 3:29.11
11 India Kanekrans
Elevverket
10 Elevverket 3:29.85
12 Josephine Louise-Christensen
Elevverket
10 Elevverket 3:31.84
13 Elsa Adolfsson
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 3:32.97
F11 Höjd
11/9 12:30
Poäng
=1 Klara Westlund
Brageskolan
10 Brageskolan 125
=1 Sophie Eskilsson
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 125
3 Isabella Weithz
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 125
4 Linnea Bukseruis
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 115
=5 Karin Christensson
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 110
=5 Elsa Adolfsson
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 110
7 Julia Bolander-Apazidis
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 110
8 Aurora Lilja
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 110
9 Greta Roording
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 105
10 Astrid Malmström
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 105
11 Chiara Falces
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 105
Saga Windolf
Kevingeskolan
10 Kevingeskolan x
Molly Lindevall
Kevingeskolan
10 Kevingeskolan x
95105110115120125128
Klara Westlundoooooxo
Saga Windolfxxx
Karin Christenssonoooxxx
Astrid Malmströmoxoxxx
Linnea Bukseruisooxxooxxx
Elsa Adolfssonooox--
Chiara Falcesxxoxoxxx
Molly Lindevallxxx
Aurora Liljaooxxoxxx
Isabella Weithzooooxoxoxxx
Julia Bolander-Apazidisxooxoxxx
Sophie Eskilssonoooooxoxxx
Greta Roordingooxxx
F11 Längd
12/9 09:00
Poäng
1 Isabella Weithz
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 3.84 N/A
2 Hedvig Janson
Enebybergs skola
10 Enebybergs skola 3.82 N/A
3 Vilma Hoof
Ekebyskolan
10 Ekebyskolan 3.76 N/A
4 Aurora Lilja
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 3.59 N/A
5 Sophie Eskilsson
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 3.58 N/A
6 Klara Westlund
Enebybergs skola
10 Enebybergs skola 3.48 N/A
7 Karolina Åkerhielm
Ekebyskolan
10 Ekebyskolan 3.45 N/A
8 Amanda Lundberg
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 3.36 N/A
9 Julia Bolander-Apazidis
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 3.17 N/A
10 Hedda Malmodin
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 3.12 N/A
11 Nina Andersson-Pizarro
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 3.01 N/A
12 Linnea Beckserius
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 2.99 N/A
13 Alicia Arimard
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 2.96 N/A
14 Elsa Adolfsson
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 2.91 N/A
15 Saga Windolf
Kevingeskolan
10 Kevingeskolan 2.87 N/A
16 Greta Roording
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 2.83 N/A
17 Molly Lindevall
Kevingeskolan
10 Kevingeskolan 2.76 N/A
18 Sofie Ringertz
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 2.74 N/A
19 Ebba Ehde
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 2.59 N/A
123
Sophie Eskilsson3.47 N/A3.46 N/A3.58 N/A
Ebba Ehde2.59 N/A2.51 N/A2.44 N/A
Alicia Arimard2.96 N/A2.95 N/A2.95 N/A
Elsa Adolfsson2.70 N/A2.81 N/A2.91 N/A
Hedda Malmodin2.92 N/A3.12 N/Ax
Saga Windolf2.78 N/A2.87 N/A2.67 N/A
Hedvig Janson3.58 N/A3.63 N/A3.82 N/A
Nina Andersson-Pizarro3.01 N/A2.91 N/A2.97 N/A
Julia Bolander-Apazidis2.99 N/A3.17 N/A3.02 N/A
Linnea Beckserius2.99 N/A2.88 N/A2.88 N/A
Vilma Hoof3.14 N/A3.53 N/A3.76 N/A
Isabella Weithz3.70 N/A3.73 N/A3.84 N/A
Sofie Ringertz2.74 N/A2.58 N/A2.46 N/A
Klara Westlund3.48 N/A3.26 N/A3.21 N/A
Molly Lindevall2.57 N/A2.76 N/A2.61 N/A
Aurora Lilja3.35 N/A3.27 N/A3.59 N/A
Amanda Lundberg3.36 N/A3.24 N/A3.31 N/A
Karolina Åkerhielm3.13 N/A3.38 N/A3.45 N/A
Greta Roording2.83 N/A2.68 N/A2.81 N/A
F11 Kula
Vikt: 2,0kg
11/9 14:30
Poäng
1 Saga Windolf
Kevingeskolan
10 Kevingeskolan 6.69 PB
2 Olivia Lamberstam
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 6.57
3 Elsa Adolfsson
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 6.55
4 Linnea Beckserius
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 6.30
5 Nina Andersson-Pizarro
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 5.80
6 Mathilda Pauli
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 5.78
7 Harriet Thyblad
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 5.60
8 Alicia Arimard
Danderyds Montessoriskola
10 Danderyds Montessoriskola 5.00
123
Harriet Thyblad5.605.445.38
Olivia Lamberstam6.576.325.89
Saga Windolf6.69-5.62
Elsa Adolfsson6.556.036.11
Nina Andersson-Pizarro5.805.395.12
Linnea Beckserius6.305.985.68
Alicia Arimard5.004.813.88
Mathilda Pauli5.425.785.40
F10 60 m Försök
11/9 15:00
Heat 1
Vind: N/A
1 Grace Bernstein
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 9.28 q
2 Linnea Ekelund
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 9.82 q
3 Jamie Louwrens
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 9.92 q
4 Elsa Leth
Brageskolan
11 Brageskolan 10.23 q
5 Telma Björkwall
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 10.30 q
6 Emma Ahlberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 11.10
Heat 2
Vind: N/A
1 Eliza Morakinyo
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 9.48 q
2 Ebba Psilander
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 10.29 q
3 Alice Wessel
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 10.38 q
4 Nora Brevik
Elevverket
11 Elevverket 10.60
Olivia Lannerr-Reutenauer
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola DNS
Agnes Furness
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan DNS
Heat 3
Vind: N/A
1 Iris Lindencrona
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 9.84 q
2 Laia Duran Olivella
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 10.06 q
3 Enya Stenflo
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 10.81
4 Elena Chial
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 11.09
5 Sophie Baginski
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 12.96
Edith Martinsson
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola DNS
Heat 4
Vind: N/A
1 Mathilda Command
Brageskolan
11 Brageskolan 10.49
2 Vera Lundberg
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 10.76
3 Ziva Pabst
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 10.88
4 Sofie Lind
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 12.31
5 Sigrid Wretman
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 12.54
Lisa Brännström
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola DNS
Heat 5
Vind: N/A
1 Stina Thyblad
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.25 q
2 Stella Brodin
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 10.43 q
3 Mathilde von Uexküll
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 11.56
4 Anika Prahalad
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 12.75
Linnea Ekelund
Danderyds SK
11 Danderyds SK DNS
Heat 6
Vind: N/A
1 Franka Lindevall
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.57
2 Fredrika Dahlborg
Brageskolan
11 Brageskolan 10.72
3 Kirby Johnston
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 10.98
4 Alona Leshem
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 11.01
5 Lyla Biggs
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 11.18
6 Sophie Carlberg
Elevverket
11 Elevverket 11.42
F10 60 m Semifinal
12/9 09:50
Heat 1
Vind: N/A
1 Eliza Morakinyo
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 9.61 Q
2 Elsa Leth
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 9.91 Q
3 Linnea Ekelund
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.01 q
4 Laia Duran Olivella
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 10.21
5 Telma Björkwall
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 10.26
6 Alice Wessel
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 10.50
Heat 2
Vind: N/A
1 Grace Bernstein
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 9.43 Q
2 Jamie Louwrens
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 9.98 Q
3 Iris Lindencrona
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 9.99 q
4 Stina Thyblad
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.30
5 Ebba Psilander
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 10.38
6 Stella Brodin
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 10.41
F10 60 m Final
12/9 11:35
Vind: N/A
Poäng
1 Grace Bernstein
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 9.39
2 Eliza Morakinyo
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 9.51
3 Linnea Ekelund
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 9.88
4 Iris Lindencrona
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 9.94
5 Jamie Louwrens
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 9.96
6 Elsa Leth
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 10.03
F10 800 m
12/9 14:50
Poäng
1 Grace Bernstein
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 2:50.05
2 Sophia Strand
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 2:57.85
3 Jamie Louwrens
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3:05.83
4 Fredrika Dahlborg
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 3:06.84
5 Elena Chial
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3:18.78
6 Laia Duran Olivella
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 3:20.51
7 Ebba Psilander
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3:24.91
8 Enya Stenflo
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 3:26.97
9 Vera Lundberg
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3:28.47
10 Ziva Pabst
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3:31.70
11 Emma Ahlberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3:44.34
12 Sophie Baginski
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3:51.69
Nora Brevik
Elevverket
11 Elevverket DNF
F10 Höjd
12/9 12:40
Poäng
1 Telma Björkwall
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 115
2 Alice Wessel
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 110
=3 Linnea Ekelund
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 110
=3 Iris Lindencrona
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 110
5 Sophia Strand
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 105
6 Margherita Piatti
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 100
7 Enya Stenflo
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 95
8 Claudia Hall
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 95
9 Kirby Johnston
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 90
10 Sigrid von Seth
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 90
=11 Sofie Lind
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 85
=11 Sophie Baginski
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 85
Anika Prahalad
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm x
Emma Ahlberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan x
Elena Chial
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm x
859095100105110115118
Anika Prahaladxxx
Enya Stenflooooxxx
Linnea Ekelundooooxoxxoxxx
Iris Lindencronaooxoooxxoxxx
Alice Wesselooooxxoxoxxx
Margherita Piattioooxoxxx
Sigrid von Sethoxxoxxx
Sofie Lindxoxxx
Sophia Strandooxoxoxxoxx-
Kirby Johnstonooxxx
Claudia Hallxooxxoxxx
Sophie Baginskixoxxx
Emma Ahlbergxxx
Telma Björkwallooooooxxoxxx
Elena Chialxxx
F10 Längd
11/9 16:00
Poäng
1 Grace Bernstein
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 4.12 N/A
2 Jamie Louwrens
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3.71 N/A
3 Iris Lindencrona
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3.66 N/A
4 Linnea Ekelund
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.50 N/A
5 Mathilda Command
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 3.45 N/A
6 Franka Lindevall
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.40 N/A
7 Elsa Leth
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 3.34 N/A
8 Stina Thyblad
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.33 N/A
9 Stella Brodin
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3.32 N/A
10 Telma Björkwall
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 3.22 N/A
11 Alice Wessel
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 3.13 N/A
12 Agnes Furness
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.09 N/A
13 Laia Duran Olivella
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 3.09 N/A
14 Mathilde von Uexküll
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.06 N/A
15 Ziva Pabst
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3.02 N/A
16 Emma Ahlberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.01 N/A
17 Nora Brevik
Elevverket
11 Elevverket 2.96 N/A
18 Kirby Johnston
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 2.95 N/A
19 Lyla Biggs
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 2.88 N/A
20 Enya Stenflo
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 2.87 N/A
21 Vera Lundberg
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 2.86 N/A
22 Sophie Carlberg
Elevverket
11 Elevverket 2.56 N/A
23 Claudia Hall
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 2.48 N/A
24 Sophie Baginski
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 2.47 N/A
25 Sofie Lind
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 2.40 N/A
26 Anika Prahalad
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 2.27 N/A
27 Sigrid von Seth
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 2.24 N/A
Lily Ahnström
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan -
Ted Tiger
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola -
123
Laia Duran Olivellax 2.81 N/A3.09 N/A
Grace Bernstein3.74 N/A4.03 N/A4.12 N/A
Sophie Carlberg2.56 N/A2.40 N/A2.53 N/A
Mathilde von Uexküll 3.06 N/A2.87 N/A2.78 N/A
Anika Prahaladx 2.27 N/A2.17 N/A
Stella Brodin3.32 N/A3.15 N/A3.20 N/A
Telma Björkwall3.22 N/A3.01 N/A3.11 N/A
Enya Stenflo2.87 N/A2.80 N/A2.66 N/A
Lily Ahnström- - -
Iris Lindencrona3.62 N/A3.25 N/A3.66 N/A
Ziva Pabst3.02 N/Ax 2.92 N/A
Ted Tiger- - -
Sophie Baginski2.32 N/A2.29 N/A2.47 N/A
Stina Thyblad3.33 N/A3.22 N/A3.25 N/A
Kirby Johnston2.95 N/A2.90 N/A2.86 N/A
Agnes Furness3.09 N/A3.00 N/A3.08 N/A
Sigrid von Seth2.14 N/Ax 2.24 N/A
Jamie Louwrens3.71 N/A3.65 N/A2.47 N/A
Linnea Ekelund3.43 N/A3.41 N/A3.50 N/A
Lyla Biggs2.86 N/A2.88 N/A2.75 N/A
Sofie Lind2.38 N/A2.32 N/A2.40 N/A
Claudia Hall2.25 N/A2.29 N/A2.48 N/A
Franka Lindevall3.25 N/A3.30 N/A3.40 N/A
Alice Wessel3.13 N/A2.47 N/Ax
Elsa Leth3.34 N/A3.28 N/A3.10 N/A
Mathilda Command3.08 N/A2.99 N/A3.45 N/A
Vera Lundberg 2.86 N/A2.85 N/A2.66 N/A
Emma Ahlberg3.01 N/A2.53 N/A3.01 N/A
Nora Brevik2.96 N/A2.81 N/A2.74 N/A
F10 Kula
Vikt: 2,0kg
11/9 11:00
Poäng
1 Grace Bernstein
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 7.36
2 Mathilda Command
Brageskolan
11 Brageskolan 6.00
3 Iris Lindencrona
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 5.58
4 Sophie Carlberg
Elevverket
11 Elevverket 5.39
5 Stina Thyblad
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 4.75
6 Emma Ahlberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 4.67
7 Sigrid von Seth
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 4.67
8 Telma Björkwall
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 4.35
9 Sofie Lind
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 4.23
10 Anika Prahalad
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 4.03
11 Claudia Hall
Ekebyskolan
11 Ekebyskolan 3.50
12 Sophie Baginski
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3.20
123
Sofie Lind4.234.013.91
Anika Prahalad3.804.033.89
Sigrid von Sethx4.674.66
Sophie Carlberg5.395.02x
Grace Bernstein6.837.367.31
Stina Thyblad4.684.754.54
Sophie Baginski2.852.953.20
Mathilda Command5.546.005.57
Iris Lindencrona5.585.394.91
Claudia Hall3.502.753.31
Telma Björkwall4.284.354.15
Emma Ahlberg4.663.624.67
F9 60 m Försök
11/9 13:00
Heat 1
Vind: N/A
1 Olivia Söderling
Elevverket
12 Elevverket 10.69 q
2 Fredrika Hägglund
Långängsskolan
12 Långängsskolan 10.76 q
3 Isabella Anger
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 11.14
4 Sophie Belin
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 12.11
5 Elsa Prager
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 12.74
Heat 2
Vind: N/A
1 Sigrid Forsberg
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 10.22 q
2 Sophie Lantz
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 10.58 q
3 Märtha Kjellmodin-Hansen
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 10.78 q
4 Edith Brage
Baldersskolan
12 Baldersskolan 10.88
5 Agnes Vernersson
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 12.35
Vendela Gillberg
Elevverket
12 Elevverket DNS
Heat 3
Vind: N/A
1 Wilma Billborn
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 10.72 q
2 Isabella Ducci
Långängsskolan
12 Långängsskolan 10.84
3 Maja Lind Bogren
Brageskolan
12 Brageskolan 10.98
4 Elsa Lagerkrantz
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 11.08
5 Hedda Reuterswärd
Baldersskolan
12 Baldersskolan 11.36
6 Sasha Wibergh
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 11.96
Heat 4
Vind: N/A
1 Hedda Lundberg
Långängsskolan
12 Långängsskolan 10.23 q
2 Maya Frydrych
Baldersskolan
12 Baldersskolan 10.64 q
3 Moa Hallonsten
Kevingeskolan
12 Kevingeskolan 10.99
4 Olivia Peres
Elevverket
12 Elevverket 11.10
5 Stella Janmark
Elevverket
12 Elevverket 11.11
6 Rio Sarefjord
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 11.66
Heat 5
Vind: N/A
1 Ingrid Kleis
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 10.36 q
2 Matilda Lilienstråle
Brageskolan
12 Brageskolan 10.87
3 Eveline Struik
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 11.00
4 Nicole Magnuson
Elevverket
12 Elevverket 11.17 11.170
5 Maja Einarsson
Elevverket
12 Elevverket 11.93 11.928
6 Hannah Qiulan Chen
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 12.06
Heat 6
Vind: N/A
1 Anna Grötterud
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 10.67 q
2 Grace Moss
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 10.73 q
3 Lowa Wigrup-Lindgren
Brageskolan
12 Brageskolan 10.97
4 Ida Bylund
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 11.48
5 Wendi Chang
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 11.62
6 Linnea Bbb
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 12.47
Heat 7
Vind: N/A
1 Vendela Johansen
Elevverket
12 Elevverket 10.26 q
2 Ines Björn
Brageskolan
12 Brageskolan 11.17 11.162
3 Leonie Wagner
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 11.46
4 Filippa Bennström
Baldersskolan
12 Baldersskolan 11.93 11.921
5 Alexia Wallenrodhe Exadaktilou
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 12.43
F9 60 m Semifinal
12/9 09:30
Heat 1
Vind: N/A
1 Hedda Lundberg
Långängsskolan
12 Långängsskolan 10.22 Q
2 Vendela Johansen
Elevverket
12 Elevverket 10.61 Q
3 Grace Moss
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 10.72 q
4 Anna Grötterud
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 10.76
5 Maya Frydrych
Baldersskolan
12 Baldersskolan 10.84
6 Fredrika Hägglund
Långängsskolan
12 Långängsskolan 10.92
Heat 2
Vind: N/A
1 Sigrid Forsberg
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 10.33 Q
2 Ingrid Kleis
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 10.35 Q
3 Wilma Billborn
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 10.55 q
4 Sophie Lantz
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 10.79
5 Olivia Söderling
Elevverket
12 Elevverket 10.80
Märtha Kjellmodin-Hansen
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan DNS
F9 60 m Final
12/9 11:25
Vind: N/A
Poäng
1 Hedda Lundberg
Långängsskolan
12 Långängsskolan 10.27
2 Sigrid Forsberg
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 10.39
3 Ingrid Kleis
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 10.41
4 Vendela Johansen
Elevverket
12 Elevverket 10.43
5 Wilma Billborn
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 10.53
6 Grace Moss
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 10.81
F9 400 m
12/9 14:10
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Sophie Lantz
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:22.88 1
2 Anna Grötterud
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:25.71 4
3 Ingrid Kleis
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:28.30 6
4 Fredrika Hägglund
Långängsskolan
12 Långängsskolan 1:28.69 7
5 Olivia Söderling
Elevverket
12 Elevverket 1:30.61 8
6 Madeleine Kaijser
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:33.22 11
7 Wendi Chang
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 1:37.75 15
8 Nicole Magnuson
Elevverket
12 Elevverket 1:38.78 17
9 Hannah Qiulan Chen
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:46.12 19
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Eveline Struik
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:25.13 2
2 Maya Frydrych
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:25.31 3
3 Vendela Johansen
Elevverket
12 Elevverket 1:25.86 5
4 Märtha Kjellmodin-Hansen
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 1:30.91 9
5 Isabella Aslin
Elevverket
12 Elevverket 1:33.11 10
6 Isabella Anger
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 1:35.11 12
7 Olivia Peres
Elevverket
12 Elevverket 1:36.85 13
8 Stella Janmark
Elevverket
12 Elevverket 1:37.20 14
9 Sophie Belin
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:38.33 16
10 Alexandra Davidsdottir
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:39.78 18
Sammanställning
1 Sophie Lantz
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:22.88
2 Eveline Struik
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:25.13
3 Maya Frydrych
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:25.31
4 Anna Grötterud
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:25.71
5 Vendela Johansen
Elevverket
12 Elevverket 1:25.86
6 Ingrid Kleis
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:28.30
7 Fredrika Hägglund
Långängsskolan
12 Långängsskolan 1:28.69
8 Olivia Söderling
Elevverket
12 Elevverket 1:30.61
9 Märtha Kjellmodin-Hansen
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 1:30.91
10 Isabella Aslin
Elevverket
12 Elevverket 1:33.11
11 Madeleine Kaijser
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:33.22
12 Isabella Anger
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 1:35.11
13 Olivia Peres
Elevverket
12 Elevverket 1:36.85
14 Stella Janmark
Elevverket
12 Elevverket 1:37.20
15 Wendi Chang
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 1:37.75
16 Sophie Belin
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:38.33
17 Nicole Magnuson
Elevverket
12 Elevverket 1:38.78
18 Alexandra Davidsdottir
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:39.78
19 Hannah Qiulan Chen
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:46.12
F9 Höjd
11/9 09:30
Poäng
1 Olivia Peres
Elevverket
12 Elevverket 111
2 Wilma Billborn
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 111
3 Nicole Magnuson
Elevverket
12 Elevverket 105
4 Eveline Struik
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 105
5 Lowa Wigrup-Lindgren
Brageskolan
12 Brageskolan 100
6 Maya Frydrych
Baldersskolan
12 Baldersskolan 100
7 Moa Hallonsten
Kevingeskolan
12 Kevingeskolan 100
8 Stella Janmark
Elevverket
12 Elevverket 100
9 Olivia Söderling
Elevverket
12 Elevverket 95
10 Hedda Reuterswärd
Baldersskolan
12 Baldersskolan 95
=11 Ingrid Kleis
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 90
=11 Märtha Kjellmodin-Hansen
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 90
13 Maja Einarsson
Elevverket
12 Elevverket 90
75859095100105108111114
Maya Frydrychxoooooxxx
Moa Hallonstenooxooxoxxx
Olivia Söderlingoooxxoxxx
Maja Einarssonoxoxox--
Eveline Struikoooxoxooxxx
Lowa Wigrup-Lindgrenoooooxxx
Wilma Billbornoooooooxxoxxx
Ingrid Kleisoooxxx
Märtha Kjellmodin-Hansenoooxxx
Hedda Reuterswärdoxxooxxoxxx
Olivia Peresooooxooxxooxxx
Stella Janmarkoooxxoxxoxxx
Nicole Magnusonooooooxxx
F9 Längd
11/9 11:30
Poäng
1 Ingrid Kleis
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 3.44 N/A
2 Wilma Billborn
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 3.20 N/A
3 Grace Moss
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 3.17 N/A
4 Isabella Ducci
Långängsskolan
12 Långängsskolan 3.15 N/A
5 Märtha Kjellmodin-Hansen
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 3.08 N/A
6 Eveline Struik
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 3.06 N/A
7 Ida Bylund
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 3.05 N/A
8 Amanda Edman
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 3.05 N/A
9 Anna Grötterud
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 3.04 N/A
10 Sophie Lantz
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 3.02 N/A
11 Franka Jeanson
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 2.96 N/A
12 Fredrika Hägglund
Långängsskolan
12 Långängsskolan 2.95 N/A
13 Hedda Reuterswärd
Baldersskolan
12 Baldersskolan 2.95 N/A
14 Olivia Söderling
Elevverket
12 Elevverket 2.94 N/A
15 Moa Hallonsten
Kevingeskolan
12 Kevingeskolan 2.92 N/A
16 Matilda Lilienstråle
Brageskolan
12 Brageskolan 2.86 N/A
17 Vendela Johansen
Elevverket
12 Elevverket 2.83 N/A
18 Nicole Magnuson
Elevverket
12 Elevverket 2.83 N/A
19 Isabella Anger
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 2.83 N/A
20 Stella Janmark
Elevverket
12 Elevverket 2.80 N/A
21 Sophie Belin
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 2.80 N/A
22 Elsa Lagerkrantz
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 2.79 N/A
23 Hedda Lundberg
Långängsskolan
12 Långängsskolan 2.78 N/A
24 Lowa Wigrup-Lindgren
Brageskolan
12 Brageskolan 2.72 N/A
25 Filippa Bennström
Baldersskolan
12 Baldersskolan 2.69 N/A
26 Wendi Chang
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 2.65 N/A
27 Rebecka Wahlén
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 2.57 N/A
28 Olivia Peres
Elevverket
12 Elevverket 2.56 N/A
29 Maja Einarsson
Elevverket
12 Elevverket 2.52 N/A
30 Alexia Wallenrodhe Exadaktilou
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 2.50 N/A
31 Vendela Gillberg
Elevverket
12 Elevverket 2.44 N/A
32 Sofia Säll
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 2.38 N/A
33 Alexandra Davidsdottir
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 2.23 N/A
34 Astrid Zethelius
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 1.91 N/A
123
Sophie Belin2.80 N/A2.49 N/A2.65 N/A
Märtha Kjellmodin-Hansen3.08 N/A2.93 N/A2.97 N/A
Isabella Anger2.83 N/A2.54 N/A2.39 N/A
Wendi Chang2.65 N/A2.44 N/A2.46 N/A
Lowa Wigrup-Lindgren2.72 N/A2.67 N/A2.53 N/A
Amanda Edman 2.72 N/A2.79 N/A3.05 N/A
Alexandra Davidsdottir2.23 N/A2.06 N/A2.10 N/A
Astrid Zethelius1.91 N/A1.76 N/A1.67 N/A
Fredrika Hägglund2.75 N/A2.95 N/A2.92 N/A
Eveline Struik2.86 N/Ax 3.06 N/A
Maja Einarsson2.27 N/A2.52 N/Ax
Anna Grötterud2.97 N/A3.04 N/A3.04 N/A
Sophie Lantz3.02 N/Ax 2.95 N/A
Ida Bylund2.74 N/A3.05 N/A2.86 N/A
Hedda Lundberg2.45 N/A2.78 N/A2.59 N/A
Olivia Söderling2.25 N/A2.67 N/A2.94 N/A
Franka Jeanson2.96 N/A2.05 N/A2.06 N/A
Wilma Billborn2.96 N/Ax 3.20 N/A
Matilda Lilienstråle2.79 N/A2.82 N/A2.86 N/A
Elsa Lagerkrantz2.46 N/A2.74 N/A2.79 N/A
Grace Moss2.71 N/A3.17 N/A3.04 N/A
Moa Hallonsten2.83 N/A2.86 N/A2.92 N/A
Olivia Peres2.56 N/A2.45 N/A2.48 N/A
Filippa Bennström2.69 N/A2.04 N/A2.25 N/A
Alexia Wallenrodhe Exadaktilou2.48 N/A2.48 N/A2.50 N/A
Sofia Säll2.38 N/A2.14 N/A2.26 N/A
Ingrid Kleis3.18 N/A3.44 N/A3.22 N/A
Hedda Reuterswärd2.75 N/Ax 2.95 N/A
Vendela Johansen2.83 N/A2.80 N/A2.50 N/A
Isabella Ducci3.15 N/A2.98 N/A2.89 N/A
Rebecka Wahlén2.57 N/A2.18 N/A2.33 N/A
Nicole Magnuson2.83 N/A2.61 N/A2.65 N/A
Vendela Gillberg2.44 N/A2.23 N/A2.34 N/A
Stella Janmark2.68 N/A2.65 N/A2.80 N/A
F9 Boll
12/9 12:40
Poäng
1 Nicole Magnuson
Elevverket
12 Elevverket 19.26
2 Olivia Söderling
Elevverket
12 Elevverket 18.40
3 Sophie Lantz
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 18.10
4 Elsa Lagerkrantz
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 17.21
5 Ida Bylund
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 16.88
6 Moa Hallonsten
Kevingeskolan
12 Kevingeskolan 16.24
7 Anna Grötterud
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 15.09
8 Linnea Bbb
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 14.86
9 Sophie Belin
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 14.60
10 Elsa Prager
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 14.23
11 Eveline Struik
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 13.97
12 Agnes Vernersson
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 13.82
13 Märtha Kjellmodin-Hansen
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 13.02
14 Wendi Chang
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 12.07
15 Philippa Freudmann
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 11.55
16 Leonie Wagner
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 10.96
F8 60 m Försök
11/9 11:00
Heat 1
Vind: N/A
1 Elin Warre
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 10.58 q
2 Alice Choulliet
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 11.39
3 Lovisa Malmodin
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 11.59 11.587
4 Alicia Ehde
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 11.69
5 Yuan Kim
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 12.47
Heat 2
Vind: N/A
1 Emelie Benett
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 11.27 q
2 Julia Bergsten
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 11.30 q
3 Amelie Persson
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 12.03
4 Rakel Njau
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 12.81
5 Elsa Nordlund
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 12.88
Maja Ekenstam
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola DNS
Heat 3
Vind: N/A
1 Kornelia Eskola Fröjdh
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 11.36 q
2 Isabelle Vargö
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 11.41 11.401
3 Juni Berg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 11.57
4 Freja Glavare
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 13.31
Emma Carlberg
Elevverket
13 Elevverket DNS
Heat 4
Vind: N/A
1 Ellen Jonsberg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 10.52 q
2 Bianca Kock
Baldersskolan
13 Baldersskolan 11.37
3 Laura Kristoffersson
Baldersskolan
13 Baldersskolan 11.41 11.403
4 Madeleine Lunell
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 11.54
5 Aimée Eisén
Baldersskolan
13 Baldersskolan 11.88
Heat 5
Vind: N/A
1 Julia Geli
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 10.97 q
2 Lou Norrby
Baldersskolan
13 Baldersskolan 11.08 q
3 Sonja Petré
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 12.25
4 Sophie Tydeman
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 12.97
Agathe Marsol
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm DNS
Heat 6
Vind: N/A
1 Mariona Duran Olivella
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 11.59 11.584
2 Hedvig Björsell
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 11.74
3 Olivia Lindskog
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 12.43
4 Märta Wretman
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 12.74
5 Ebba Lundin
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 13.11
Alexia von Seth
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm DNS
Heat 7
Vind: N/A
1 Lovisa Johansson
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 11.41 11.405
2 Natalie Askarieh
Danderyds SK
13 Danderyds SK 11.61
3 Isolde Persson
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 11.97
4 Meja Carles
Baldersskolan
13 Baldersskolan 13.28
5 Ella Vegerfors
Danderyds SK
13 Danderyds SK 13.30
Angelina Richt
Danderyds Montessoriskola
13 Danderyds Montessoriskola DNS
Heat 8
Vind: N/A
1 Bianca Olofsson
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 10.86 q
2 Elsa Schierenbeck
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 11.38 11.375
3 Elise Thunström
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 11.92
4 Rose van der Werf
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 12.07
5 Amelie Lilja
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 12.17
6 Cornelia Lövqvist
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 12.48
Heat 9
Vind: N/A
1 Alexa Adolfsson
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 10.75 q
2 Leonie Quade
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 11.02 q
3 Emma Fischer
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 11.06 q
4 Helen Pabst
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 11.24 q
5 Sophie Olving-Kruse
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 11.38 11.372
6 Felicia Bergendal
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 15.44
F8 60 m Semifinal
12/9 09:10
Heat 1
Vind: N/A
1 Bianca Olofsson
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 10.75 Q
2 Ellen Jonsberg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 10.90 Q
3 Lou Norrby
Baldersskolan
13 Baldersskolan 11.00 q
4 Helen Pabst
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 11.01 q 11.004
5 Julia Geli
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 11.01 11.007
6 Kornelia Eskola Fröjdh
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 11.16
Heat 2
Vind: N/A
1 Elin Warre
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 10.71 Q
2 Emma Fischer
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 10.89 Q
3 Alexa Adolfsson
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 11.02
4 Julia Bergsten
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 11.24
5 Emelie Benett
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 11.25
6 Leonie Quade
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 11.27
F8 60 m Final
12/9 11:15
Vind: N/A
Poäng
1 Ellen Jonsberg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 10.49
2 Elin Warre
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 10.79
3 Bianca Olofsson
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 11.00
4 Lou Norrby
Baldersskolan
13 Baldersskolan 11.01
5 Helen Pabst
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 11.21
6 Emma Fischer
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 11.29
F8 400 m
12/9 13:10
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Ellen Jonsberg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:30.95 5
2 Elin Warre
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:31.87 6
3 Bianca Olofsson
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:32.55 7
4 Laura Kristoffersson
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:32.84 8
5 Alexa Adolfsson
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:34.22 10
6 Juni Berg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:34.79 12
7 Alicia Ehde
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:35.90 13
8 Madeleine Lunell
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 1:35.98 14
9 Cornelia Lövqvist
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:36.42 16
10 Maja Ekenstam
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 1:36.45 17
11 Lou Norrby
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:40.45 20
12 Tove Strömblad
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:48.11 21
Mariona Duran Olivella
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan DNS
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Helen Pabst
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:28.82 1
2 Julia Geli
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 1:29.43 2
3 Julia Bergsten
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:30.20 3
4 Emma Fischer
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:30.77 4
5 Leonie Quade
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:33.54 9
6 Aimée Eisén
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:34.41 11
7 Bianca Kock
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:36.05 15
8 Kornelia Eskola Fröjdh
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:36.73 18
9 Amelie Lilja
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 1:37.24 19
10 Meja Carles
Baldersskolan
13 Baldersskolan 2:01.23 22
Sophie Olving-Kruse
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan DNS
Elise Thunström
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan DNS
Sammanställning
1 Helen Pabst
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:28.82
2 Julia Geli
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 1:29.43
3 Julia Bergsten
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:30.20
4 Emma Fischer
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:30.77
5 Ellen Jonsberg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:30.95
6 Elin Warre
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:31.87
7 Bianca Olofsson
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:32.55
8 Laura Kristoffersson
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:32.84
9 Leonie Quade
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:33.54
10 Alexa Adolfsson
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:34.22
11 Aimée Eisén
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:34.41
12 Juni Berg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:34.79
13 Alicia Ehde
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:35.90
14 Madeleine Lunell
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 1:35.98
15 Bianca Kock
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:36.05
16 Cornelia Lövqvist
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:36.42
17 Maja Ekenstam
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 1:36.45
18 Kornelia Eskola Fröjdh
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:36.73
19 Amelie Lilja
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 1:37.24
20 Lou Norrby
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:40.45
21 Tove Strömblad
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:48.11
22 Meja Carles
Baldersskolan
13 Baldersskolan 2:01.23
Mariona Duran Olivella
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan DNS
Sophie Olving-Kruse
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan DNS
Elise Thunström
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan DNS
F8 Höjd
11/9 12:00
Poäng
1 Ellen Jonsberg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 103
2 Alicia Ehde
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 100
=3 Lou Norrby
Baldersskolan
13 Baldersskolan 95
=3 Laura Kristoffersson
Baldersskolan
13 Baldersskolan 95
5 Aimée Eisén
Baldersskolan
13 Baldersskolan 90
6 Elsa Schierenbeck
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 90
7 Leonie Quade
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 90
8 Juni Berg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 85
9 Lovisa Malmodin
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 85
10 Ebba Lundin
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 85
11 Filippa Janelid-Nelson
Baldersskolan
13 Baldersskolan 80
12 Meja Carles
Baldersskolan
13 Baldersskolan 80
13 Amelie Lilja
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 80
=14 Bianca Kock
Baldersskolan
13 Baldersskolan 70
=14 Ella Vegerfors
Danderyds SK
13 Danderyds SK 70
7080859095100103
Juni Bergoooxxx
Bianca Kockoxx-
Lou Norrbyooxoxoxxoxxx
Ebba Lundinxooxxoxxx
Laura Kristofferssonoooxxoxxoxxx
Ellen Jonsbergooooooxo
Elsa Schierenbeckooxxooxxx
Leonie Quadeoxoxxoxxoxxx
Amelie Liljaoxxoxxx
Meja Carlesxxoxoxxx
Filippa Janelid-Nelsonooxxx
Ella Vegerforsoxxx
Lovisa Malmodinooxoxxx
Aimée Eisénooxooxxx
Alicia Ehdeooooxoxxoxxx
F8 Längd
11/9 09:30
Poäng
1 Ellen Jonsberg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 3.16 0.0
2 Lou Norrby
Baldersskolan
13 Baldersskolan 3.03 0.0
3 Bianca Olofsson
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 2.97 0.0
4 Alexa Adolfsson
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.86 0.0
5 Kornelia Eskola Fröjdh
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 2.85 0.0
6 Alice Choulliet
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.84 0.0
7 Emma Fischer
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 2.83 0.0
8 Elsa Schierenbeck
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 2.72 0.0
9 Helen Pabst
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.70 0.0
10 Leonie Quade
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 2.69 0.0
11 Julia Bergsten
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 2.67 0.0
12 Juni Berg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 2.62 0.0
13 Rose van der Werf
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.62 0.0
14 Madeleine Lunell
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 2.62 0.0
15 Isolde Persson
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 2.61 0.0
16 Julia Geli
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 2.58 0.0
17 Natalie Askarieh
Danderyds SK
13 Danderyds SK 2.57 0.0
18 Sasha Wiberg
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.56 0.0
19 Sophie Olving-Kruse
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 2.55 0.0
20 Elise Thunström
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 2.51 0.0
21 Amelie Lilja
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 2.49 0.0
22 Lovisa Malmodin
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 2.47 0.0
23 Hedvig Björsell
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 2.41 0.0
24 Alicia Ehde
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 2.41 0.0
25 Lovisa Lagerholm
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 2.34 0.0
26 Elsa Nordlund
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 2.29 0.0
27 Rakel Njau
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.29 0.0
28 Ebba Lundin
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 2.27 0.0
29 Flora Wasmuth Holmström
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 2.26 0.0
30 Freja Glavare
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 2.24 0.0
31 Amalia Enquist
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 2.23 0.0
32 Sonja Petré
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 2.22 0.0
33 Märta Wretman
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.15 0.0
34 Daniela Leshem
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.13 0.0
35 Meja Carles
Baldersskolan
13 Baldersskolan 2.06 0.0
36 Iris Gumberg
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 2.03 0.0
37 Yuan Kim
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1.80 0.0
Felicia Bergendal
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan -
123
Lovisa Malmodin2.47 0.02.45 0.02.43 0.0
Hedvig Björsell2.29 0.02.32 0.02.41 0.0
Ellen Jonsberg3.16 0.03.00 0.02.89 0.0
Isolde Persson2.61 0.02.44 0.02.50 0.0
Juni Berg2.50 0.02.39 0.02.62 0.0
Lou Norrby2.81 0.03.03 0.02.91 0.0
Amalia Enquist2.15 0.02.11 0.02.23 0.0
Alice Choulliet2.57 0.02.84 0.02.67 0.0
Sasha Wiberg2.56 0.01.71 0.0x
Julia Geli2.53 0.02.58 0.02.30 0.0
Sophie Olving-Kruse2.55 0.02.42 0.02.33 0.0
Alicia Ehde2.41 0.02.27 0.02.27 0.0
Lovisa Lagerholm2.32 0.02.29 0.02.34 0.0
Elsa Schierenbeck2.39 0.02.72 0.02.40 0.0
Märta Wretman2.10 0.02.07 0.02.15 0.0
Bianca Olofsson2.87 0.02.88 0.02.97 0.0
Daniela Leshem2.09 0.02.13 0.0x
Ebba Lundin2.27 0.02.15 0.02.09 0.0
Madeleine Lunell2.00 0.02.30 0.02.62 0.0
Emma Fischer2.60 0.02.60 0.02.83 0.0
Felicia Bergendal- - -
Elsa Nordlund2.29 0.02.11 0.02.22 0.0
Rose van der Werf2.46 0.02.62 0.02.15 0.0
Sonja Petré2.15 0.02.12 0.02.22 0.0
Natalie Askarieh2.57 0.02.14 0.02.31 0.0
Rakel Njau2.29 0.0x 2.09 0.0
Freja Glavare2.24 0.02.01 0.01.91 0.0
Kornelia Eskola Fröjdh2.85 0.02.59 0.02.54 0.0
Amelie Lilja2.30 0.02.49 0.02.43 0.0
Helen Pabst2.24 0.02.69 0.02.70 0.0
Alexa Adolfsson2.86 0.02.86 0.02.78 0.0
Flora Wasmuth Holmström2.21 0.02.12 0.02.26 0.0
Meja Carles2.06 0.01.46 0.01.89 0.0
Leonie Quade2.69 0.02.59 0.02.56 0.0
Yuan Kim1.75 0.01.80 0.0x
Elise Thunström2.43 0.02.51 0.02.28 0.0
Iris Gumberg1.94 0.02.03 0.01.89 0.0
Julia Bergsten2.67 0.02.61 0.02.37 0.0
F8 Boll
12/9 10:20
Poäng
1 Elin Warre
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 13.69
2 Clara von Seth
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 11.26
3 Ebba Lundin
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 10.74
4 Amelie Persson
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 10.55
5 Alexa Adolfsson
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 9.60
6 Julia Geli
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 9.57
7 Filippa Janelid-Nelson
Baldersskolan
13 Baldersskolan 9.10
8 Madeleine Lunell
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 7.86
9 Elsa Nordlund
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 7.77
10 Maria Fernandez Maevskaya
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 7.47
11 Leonie Quade
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 7.27
12 Amalia Enquist
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 5.38
13 Meja Carles
Baldersskolan
13 Baldersskolan 4.56
P12 60 m Försök
11/9 16:30
Heat 1
Vind: N/A
1 Axel Andersson
Brageskolan
09 Brageskolan 8.87 q
2 Alexander Wachtmeister
Elevverket
09 Elevverket 9.50 q
3 Edvin Lundberg
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 9.54 q
4 Ian Altenor
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 11.40
Heat 2
Vind: N/A
1 Alexander Serkwicz
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 9.59 q
2 John Sebardt
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 9.60 q
3 Charlie Palm
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 9.75 q
4 Hugo Finnman
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 10.44
P12 60 m Final
12/9 10:20
Vind: N/A
Poäng
1 Axel Andersson
Brageskolan
09 Brageskolan 8.97
2 Alexander Wachtmeister
Elevverket
09 Elevverket 9.29
3 Edvin Lundberg
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 9.46
4 John Sebardt
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 9.57
5 Alexander Serkwicz
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 9.82
6 Charlie Palm
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 10.08
P12 800 m
12/9 15:40
Poäng
1 Axel Andersson
Enebybergs skola
09 Enebybergs skola 2:41.94
2 Harald Levin
Ekebyskolan
09 Ekebyskolan 2:46.64
3 Edvin Lundberg
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 2:52.14
4 Vincent Gyllenmyr
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 2:55.99
5 Karl Elfström
Ekebyskolan
09 Ekebyskolan 3:06.97
6 Hugo Finnman
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 3:07.61
7 Kaj Lövqvist
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 3:10.39
8 Nicolas Cheal
British International School of Stockholm
09 British International School of Stockholm 3:13.35
9 John Sebardt
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 3:15.20
P12 Höjd
11/9 14:30
Poäng
1 Karl Elfström
Ekebyskolan
09 Ekebyskolan 130
2 Alexander Wachtmeister
Elevverket
09 Elevverket 125
3 John Sebardt
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 125
4 Harald Levin
Ekebyskolan
09 Ekebyskolan 120
5 Edvin Lundberg
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 120
115120125130
John Sebardtoxoxoxxx
Alexander Wachtmeisterooxoxxx
Edvin Lundberg xooxxx
Karl Elfströmooxoxo
Harald Levinooxxx
P12 Längd
12/9 14:10
Poäng
1 Edvin Lundberg
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 4.14 N/A
2 Karl Elfström
Ekebyskolan
09 Ekebyskolan 3.92 N/A
3 Alexander Wachtmeister
Elevverket
09 Elevverket 3.81 N/A
4 John Sebardt
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 3.79 N/A
5 Vincent Gyllenmyr
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 3.57 N/A
6 Ian Altenor
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 2.55 N/A
123
Alexander Wachtmeister3.81 N/A3.42 N/A3.63 N/A
John Sebardtx 3.71 N/A3.79 N/A
Edvin Lundberg 4.14 N/A4.13 N/A4.06 N/A
Vincent Gyllenmyr3.47 N/A3.57 N/A3.43 N/A
Ian Altenor2.55 N/A2.43 N/Ax
Karl Elfström3.78 N/A3.70 N/A3.92 N/A
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
11/9 10:00
Poäng
1 Isaac Morakinyo
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 8.67
2 Karl Elfström
Ekebyskolan
09 Ekebyskolan 8.25
3 Alexander Wachtmeister
Elevverket
09 Elevverket 7.88
4 Felix Johnston
British International School of Stockholm
09 British International School of Stockholm 6.47
5 Charlie Palm
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 5.58
6 Edvin Lundberg
Kevingeskolan
09 Kevingeskolan 5.41
7 Hugo Finnman
Kyrkskolan
09 Kyrkskolan 5.31
123
Felix Johnston5.566.475.71
Hugo Finnman5.314.945.19
Isaac Morakinyo8.677.738.29
Charlie Palm5.295.585.49
Alexander Wachtmeister6.987.887.59
Karl Elfström7.708.258.19
Edvin Lundberg 5.415.035.28
P11 60 m Försök
11/9 15:30
Heat 1
Vind: N/A
1 William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 9.68
2 Daniel Black
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 10.19
Heat 2
Vind: N/A
1 Hanwen Dong
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 8.86 q
2 Hugo Powell
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 9.15 q
3 Kuzey Basol
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 9.69
4 Anton Wärre
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 10.09 10.083
5 Leo Lonnborg
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 10.09 10.084
Heat 3
Vind: N/A
1 Maximilian Van der Meijden
Brageskolan
10 Brageskolan 9.49 q
2 Gustaf Skönborg
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 9.58 q
3 Fredrik Nordquist
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 10.96
Heat 4
Vind: N/A
1 Martin Lange
Kevingeskolan
10 Kevingeskolan 9.08 q
2 Max Olsson
Elevverket
10 Elevverket 9.43 q
3 Oliver Karpsen
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 10.20
4 Olof Lövgren
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 10.44
5 Bosse Schotte
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 10.57
6 Tarek Norman
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 11.04
P11 60 m Final
12/9 10:00
Vind: N/A
Poäng
1 Hanwen Dong
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 8.77
2 Martin Lange
Kevingeskolan
10 Kevingeskolan 9.15
=3 Max Olsson
Elevverket
10 Elevverket 9.34 9.340
=3 Hugo Powell
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 9.34 9.340
5 Maximilian Van der Meijden
Brageskolan
10 Brageskolan 9.43
6 Gustaf Skönborg
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 9.63
P11 800 m
12/9 15:10
Poäng
1 William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 2:40.91 SB
2 Sebastian Brodin
Ekebyskolan
10 Ekebyskolan 2:44.20
3 Hugo Powell
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 2:49.46
4 Max Olsson
Elevverket
10 Elevverket 2:50.88
5 Marcus Edetoft
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 2:51.08
6 Leo Lonnborg
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 2:58.73
7 Oliver Karpsen
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 2:59.05
8 Anton Wärre
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 3:11.32
P11 Höjd
12/9 09:00
Poäng
1 Martin Lange
Kevingeskolan
10 Kevingeskolan 136
2 Hugo Powell
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 125
3 Teodor Carlander
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 120
=4 Deniz Basol
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 120
=4 Kuzey Basol
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 120
=4 Maximilian Van der Meijden
Brageskolan
10 Brageskolan 120
7 William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 115
8 Oliver Karpsen
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 110
9 Olof Lövgren
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 110
10 Fredrik Nordquist
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 105
95100105110115120125130133136139
Martin Langeoooooxxooooxoxxx
Hugo Powelloxooooxxoxxoxxx
Deniz Basoloooooxxoxx-
William Davidsson Eriksson-ooooxxx
Kuzey Basoloooooxxoxxx
Olof Lövgrenoooxoxxx
Teodor Carlanderoooxxoxooxxx
Maximilian Van der Meijden oooooxxoxxx
Fredrik Nordquistxoxooxxx
Oliver Karpsenooooxxx
P11 Längd
12/9 10:30
Poäng
1 Hanwen Dong
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 4.73 N/A
2 William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 4.13 N/A
3 Hugo Powell
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 3.98 N/A
4 Teodor Carlander
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 3.96 N/A
5 Kuzey Basol
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 3.92 N/A
6 Maximilian Van der Meijden
Enebybergs skola
10 Enebybergs skola 3.86 N/A
7 Filip Thuresson Rudenschiöld
Enebybergs skola
10 Enebybergs skola 3.75 N/A
8 Marcus Edetoft
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 3.65 N/A
9 Oliver Karpsen
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 3.54 N/A
10 Max Olsson
Elevverket
10 Elevverket 3.36 N/A
11 Fredrik Nordquist
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 2.77 N/A
123
Maximilian Van der Meijden 3.86 N/A3.82 N/A3.68 N/A
Teodor Carlander3.86 N/A3.81 N/A3.96 N/A
Max Olsson3.30 N/A3.36 N/A2.62 N/A
Kuzey Basol3.92 N/A3.82 N/A3.86 N/A
Filip Thuresson Rudenschiöld3.69 N/A3.75 N/A3.74 N/A
Hugo Powellx 3.75 N/A3.98 N/A
Hanwen Dong4.68 N/A4.73 N/A4.71 N/A
Fredrik Nordquist2.61 N/A2.77 N/A2.73 N/A
William Davidsson Eriksson4.13 N/A4.07 N/A3.87 N/A
Oliver Karpsen3.46 N/A3.31 N/A3.54 N/A
Marcus Edetoft3.65 N/A3.56 N/A3.62 N/A
P11 Kula
Vikt: 2,0kg
11/9 16:30
Poäng
1 Deniz Basol
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 9.01
2 Hanwen Dong
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 8.99
3 Kuzey Basol
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 8.51
4 William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 8.45 PB
5 Tarek Norman
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 7.11
6 Olof Lövgren
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 7.10
7 Gustaf Skönborg
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 6.73
8 Leo Lonnborg
British International School of Stockholm
10 British International School of Stockholm 6.33
9 Oliver Karpsen
Kyrkskolan
10 Kyrkskolan 5.99
10 Fredrik Nordquist
Stocksundsskolan
10 Stocksundsskolan 5.65
123
Leo Lonnborg6.056.336.21
Fredrik Nordquist5.224.875.65
Kuzey Basol8.177.608.51
Olof Lövgren7.107.057.00
Hanwen Dong8.308.128.99
Deniz Basol7.928.749.01
Gustaf Skönborg5.806.386.73
William Davidsson Eriksson8.267.908.45
Oliver Karpsen5.875.655.99
Tarek Norman7.116.826.59
P10 60 m Försök
11/9 14:30
Heat 1
Vind: N/A
1 Vidar Lindstedt-Nyberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.19 q
2 Viktor Klefbom
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.47 10.470
3 Viggo Hedin
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 10.54 10.532
4 Erik Raxell
Elevverket
11 Elevverket 10.88
William Tysk
Brageskolan
11 Brageskolan DNS
Heat 2
Vind: N/A
1 Oliver Thamsborg
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 10.31 q
2 Gustav Troili
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 10.62
3 Lukas Finnman
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 11.17
4 Tobias Lin
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 11.62
Heat 3
Vind: N/A
1 Hugo Kock
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.34
2 Philip Niklasson Zäll
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 10.49 10.485
3 Aksel Holmqvist
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.56
4 Vincent Karlsson
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 11.87
Maximilian Imbeck
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm DNS
Benjamin Almqvist
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan DNS
Heat 4
Vind: N/A
1 Lukas Bergsten
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.22 q 10.220
2 Youssef Salah
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 10.24 q
3 Milo Lundh
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.47 10.464
4 Carl Helgesson
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.57
Fred Aspenberg
Elevverket
11 Elevverket DNS
Oliver Svensson-Österling
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola DNS
Heat 5
Vind: N/A
1 Jonathan Kong
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 10.11 q
2 August Sterner
Brageskolan
11 Brageskolan 10.49 10.483
3 Sam Bernett
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.54 10.537
4 Axel Botha Hedén
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 10.78
5 Baltazar Eide
Elevverket
11 Elevverket 11.15
6 Oliver Bergendal
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 11.38
Heat 6
Vind: N/A
1 Hugo Hallberg
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 9.57 q
2 Måns Persson
Brageskolan
11 Brageskolan 10.10 q
3 Arvid Elman
Danderyds SK
11 Danderyds SK 10.32 q
4 Noa Högström
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.45
5 Alexander Soemod
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 11.36
6 Atle Carles
Baldersskolan
11 Baldersskolan 11.55
Heat 7
Vind: N/A
1 Elias Lagergren
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 10.02 q
2 Vincent Silwer Andén
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 10.05 q
3 Ian Skarborg
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 10.18 q
4 Wilhelm Sebardt
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.22 q 10.216
5 Edvard Aspenberg
Elevverket
11 Elevverket 11.02
6 Liban Westerberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 11.43
P10 60 m Semifinal
12/9 09:40
Heat 1
Vind: N/A
1 Hugo Hallberg
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 9.58 Q
2 Jonathan Kong
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 9.96 Q
3 Lukas Bergsten
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.04 q
4 Arvid Elman
Danderyds SK
11 Danderyds SK 10.29
5 Måns Persson
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 10.41
6 Wilhelm Sebardt
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.61
Heat 2
Vind: N/A
1 Vincent Silwer Andén
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 9.76 Q
2 Vidar Lindstedt-Nyberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 9.83 Q
3 Elias Lagergren
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 10.00 q
4 Youssef Salah
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 10.18
5 Ian Skarborg
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 10.47
Oliver Thamsborg
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm DNS
P10 60 m Final
12/9 11:30
Vind: N/A
Poäng
1 Hugo Hallberg
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 9.54
2 Vincent Silwer Andén
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 9.87
3 Jonathan Kong
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 10.01
4 Elias Lagergren
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 10.04
5 Vidar Lindstedt-Nyberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.06
6 Lukas Bergsten
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 10.10
P10 800 m
12/9 14:30
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 August Elf
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 2:59.25 2
2 Lukas Bergsten
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3:00.94 3
3 Youssef Salah
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3:01.11 4
4 Gustav Troili
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3:01.67 5
5 William Ekdahl
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 3:01.96 6
6 Jonathan Kong
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3:07.81 8
7 Noa Högström
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3:11.54 11
8 Yinghao Yang
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3:29.58 15
9 Carl Helgesson
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3:37.28 16
10 Lukas Finnman
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3:43.04 19
Aksel Holmqvist
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan DNS
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Kock
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 2:54.56 1
2 Lucas Gyllenmyr
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3:07.64 7
3 William Tysk
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 3:08.11 9
4 Philip Niklasson Zäll
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 3:09.12 10
5 Vidar Lindstedt-Nyberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3:16.48 12
6 Vincent Silwer Andén
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 3:22.15 13
7 Axel Botha Hedén
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 3:22.17 14
8 Elias Lagergren
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3:39.98 17
9 Viggo Hedin
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 3:42.11 18
10 Atle Carles
Baldersskolan
11 Baldersskolan 3:47.79 20
11 Vincent Karlsson
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 4:19.92 21
Sammanställning
1 Hugo Kock
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 2:54.56
2 August Elf
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 2:59.25
3 Lukas Bergsten
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3:00.94
4 Youssef Salah
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3:01.11
5 Gustav Troili
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3:01.67
6 William Ekdahl
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 3:01.96
7 Lucas Gyllenmyr
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3:07.64
8 Jonathan Kong
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3:07.81
9 William Tysk
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 3:08.11
10 Philip Niklasson Zäll
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 3:09.12
11 Noa Högström
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3:11.54
12 Vidar Lindstedt-Nyberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3:16.48
13 Vincent Silwer Andén
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 3:22.15
14 Axel Botha Hedén
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 3:22.17
15 Yinghao Yang
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3:29.58
16 Carl Helgesson
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3:37.28
17 Elias Lagergren
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3:39.98
18 Viggo Hedin
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 3:42.11
19 Lukas Finnman
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3:43.04
20 Atle Carles
Baldersskolan
11 Baldersskolan 3:47.79
21 Vincent Karlsson
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 4:19.92
Aksel Holmqvist
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan DNS
P10 Höjd
12/9 10:10
Poäng
1 Sam Bernett
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 121
=2 William Ekdahl
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 118
=2 August Sterner
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 118
4 Carl Helgesson
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 110
5 Axel Botha Hedén
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 110
6 Viggo Hedin
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 110
=7 Rasmus Connors
Elevverket
11 Elevverket 105
=7 Aksel Holmqvist
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 105
9 Gustav Troili
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 105
10 Vincent Silwer Andén
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 105
11 August Elf
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 100
12 Milo Lundh
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 100
=13 Elias Lagergren
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 90
=13 Atle Carles
Baldersskolan
11 Baldersskolan 90
=13 Liban Westerberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 90
Alexander Soemod
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan x
90100105110115118121124
Carl Helgessonooxooxxx
William Ekdahlooxooxxooxxx
Axel Botha Hedénxxoxoooxxx
Gustav Troiliooxxoxxx
August Elfooxxx
Rasmus Connorsooxoxxx
Elias Lagergren oxxx
Alexander Soemodxxx
Aksel Holmqvistooxoxxx
Atle Carlesoxxx
Viggo Hedinoxoxoxoxxx
Liban Westerbergoxxx
August Sterneroooxoxxooxxx
Sam Bernettoooooooxxx
Milo Lundhoxoxxx
Vincent Silwer Andénoxoxxoxxx
P10 Längd
12/9 12:40
Poäng
1 Hugo Hallberg
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3.61 N/A
2 Arvid Elman
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.59 N/A
3 Jonathan Kong
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 3.56 N/A
4 Vincent Silwer Andén
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 3.49 N/A
5 Wilhelm Sebardt
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.44 N/A
6 Noa Högström
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.44 N/A
7 Sam Bernett
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.44 N/A
8 Viggo Hedin
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 3.42 N/A
9 Vidar Lindstedt-Nyberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.38 N/A
10 Milo Lundh
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.34 N/A
11 Lucas Gyllenmyr
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3.33 N/A
12 William Tysk
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 3.31 N/A
13 Axel Botha Hedén
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 3.30 N/A
14 Oscar Pålshammar Eriksson
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.30 N/A
15 Edvard Aspenberg
Elevverket
11 Elevverket 3.24 N/A
16 Elias Lagergren
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3.21 N/A
17 Erik Raxell
Elevverket
11 Elevverket 3.14 N/A
18 Aksel Holmqvist
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.10 N/A
19 Liban Westerberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 3.10 N/A
20 Gustav Troili
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 3.08 N/A
21 Viktor Klefbom
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 2.97 N/A
22 Carl Helgesson
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 2.97 N/A
23 Oliver Bergendal
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 2.92 N/A
24 August Sterner
Enebybergs skola
11 Enebybergs skola 2.92 N/A
25 Lukas Finnman
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 2.90 N/A
26 Måns Westgren
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 2.87 N/A
27 Atle Carles
Baldersskolan
11 Baldersskolan 2.85 N/A
28 August Elf
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 2.78 N/A
29 Youssef Salah
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 2.77 N/A
30 Vincent Karlsson
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 2.67 N/A
123
Arvid Elman3.45 N/A3.09 N/A3.59 N/A
Carl Helgesson2.97 N/Ax 2.64 N/A
Jonathan Kong3.17 N/A3.26 N/A3.56 N/A
Erik Raxell3.14 N/A2.91 N/A2.73 N/A
Vincent Silwer Andén3.49 N/A3.13 N/A3.12 N/A
William Tysk3.31 N/A2.94 N/A2.88 N/A
Viktor Klefbom2.97 N/A2.91 N/A2.90 N/A
Lucas Gyllenmyr3.33 N/A2.33 N/A3.04 N/A
Oscar Pålshammar Eriksson3.30 N/A3.26 N/A3.27 N/A
Måns Westgren2.87 N/A2.57 N/A2.69 N/A
Viggo Hedin3.41 N/A3.34 N/A3.42 N/A
Youssef Salah2.77 N/A2.46 N/A2.64 N/A
Axel Botha Hedén3.28 N/A3.24 N/A3.30 N/A
Sam Bernett3.40 N/A3.44 N/A3.29 N/A
Elias Lagergren 2.90 N/A3.21 N/A3.10 N/A
August Sterner2.92 N/Ax x
Vincent Karlssonx 2.34 N/A2.67 N/A
Atle Carles2.73 N/A2.74 N/A2.85 N/A
Oliver Bergendal2.92 N/A2.69 N/A2.70 N/A
Liban Westerberg2.73 N/A2.80 N/A3.10 N/A
Vidar Lindstedt-Nybergx 3.38 N/A3.17 N/A
Wilhelm Sebardt3.41 N/A3.30 N/A3.44 N/A
August Elf2.78 N/A2.50 N/A2.63 N/A
Gustav Troili2.78 N/A2.85 N/A3.08 N/A
Milo Lundh3.34 N/Ax 3.22 N/A
Aksel Holmqvist3.10 N/A2.67 N/A2.87 N/A
Lukas Finnman2.90 N/A2.80 N/A2.79 N/A
Noa Högström3.44 N/A3.40 N/A3.36 N/A
Edvard Aspenberg3.24 N/A3.18 N/A2.56 N/A
Hugo Hallberg3.34 N/A3.18 N/A3.61 N/A
P10 Kula
Vikt: 2,0kg
11/9 12:00
Poäng
1 August Sterner
Brageskolan
11 Brageskolan 7.93
2 Milo Lundh
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 7.46
3 Viggo Hedin
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 7.06
4 Carl Helgesson
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 6.19
5 Liban Westerberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 6.17
6 Youssef Salah
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 6.17
7 Vidar Lindstedt-Nyberg
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 6.16
8 Sam Bernett
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 6.04
9 Vincent Silwer Andén
Stocksundsskolan
11 Stocksundsskolan 6.03
10 Axel Botha Hedén
Danderyds Montessoriskola
11 Danderyds Montessoriskola 5.73
11 Jonathan Kong
British International School of Stockholm
11 British International School of Stockholm 5.65
12 Vincent Karlsson
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 5.62
13 Aksel Holmqvist
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 5.18
14 Lukas Finnman
Kyrkskolan
11 Kyrkskolan 4.41
15 Elias Lagergren
Kevingeskolan
11 Kevingeskolan 4.20
16 Atle Carles
Baldersskolan
11 Baldersskolan 4.18
123
Elias Lagergren 3.513.794.20
Youssef Salah6.175.305.30
Aksel Holmqvist5.165.184.66
August Sterner7.767.547.93
Milo Lundh7.467.307.41
Liban Westerberg6.175.575.47
Lukas Finnmanx4.413.79
Sam Bernett5.716.045.77
Vincent Silwer Andén5.905.786.03
Viggo Hedin7.065.596.76
Axel Botha Hedén5.735.545.62
Jonathan Kong5.605.405.65
Carl Helgesson6.076.006.19
Atle Carles4.183.854.18
Vidar Lindstedt-Nyberg6.165.945.45
Vincent Karlsson5.624.074.66
P9 60 m Försök
11/9 12:00
Heat 1
Vind: N/A
1 Nils Lemhag Fahrman
Baldersskolan
12 Baldersskolan 10.39 q
2 John Ekstedt
Baldersskolan
12 Baldersskolan 10.69 q
3 Alex Olsson
Elevverket
12 Elevverket 11.32
4 Philip Wilkens Held
Elevverket
12 Elevverket 12.22
Heat 2
Vind: N/A
1 Lennon Flink
Långängsskolan
12 Långängsskolan 11.20
2 Axel Bylund
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 11.52
3 August Hosk
Danderyds SK
12 Danderyds SK 12.98
Heat 3
Vind: N/A
1 Sam Bayoumy
Brageskolan
12 Brageskolan 10.70 q
2 Oscar Eklund
Långängsskolan
12 Långängsskolan 11.06
3 Theodor Ankarcrona
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 11.18
4 Alexander Dullaert
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 12.75
Heat 4
Vind: N/A
1 Adam Hankir
Danderyds SK
12 Danderyds SK 10.00 q
2 John Woxberg
Brageskolan
12 Brageskolan 10.06 q
3 Axel Tränk
Baldersskolan
12 Baldersskolan 10.11 q
4 Sam Tomsie Norrbelius
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 10.58 q
5 Fredrik Åhman
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 10.79
6 Axel Mannerberg
Baldersskolan
12 Baldersskolan 11.51
Heat 5
Vind: N/A
1 Elis Lind
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 10.47 q
2 Andi Dai
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 11.12
3 Alexander Leufer
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 11.24
4 Edvin Letsjö
Baldersskolan
12 Baldersskolan 11.29
Heat 6
Vind: N/A
1 Hugo Lindberg
Brageskolan
12 Brageskolan 9.83 q
2 Truls Carlander
Långängsskolan
12 Långängsskolan 9.95 q
3 William Bernsten
Baldersskolan
12 Baldersskolan 10.73
4 John Svanberg
Elevverket
12 Elevverket 11.55
5 Thomas Baltag
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 11.76
Heat 7
Vind: N/A
1 Arvin Rafinia
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 10.33 q
2 Tom Lindgren
Elevverket
12 Elevverket 10.36 q
3 Oliver Ringby
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 10.99
4 Edvin Löfgren
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 11.05
5 Hugo Hammar
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 11.81
P9 60 m Semifinal
12/9 09:20
Heat 1
Vind: N/A
1 Hugo Lindberg
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 9.81 Q
2 John Woxberg
Brageskolan
12 Brageskolan 10.06 Q
3 Axel Tränk
Baldersskolan
12 Baldersskolan 10.23 q
4 Sam Bayoumy
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 10.59 10.589
5 Elis Lind
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 10.70
6 Nils Lemhag Fahrman
Baldersskolan
12 Baldersskolan 10.73
Heat 2
Vind: N/A
1 Truls Carlander
Långängsskolan
12 Långängsskolan 9.92 Q
2 Adam Hankir
Danderyds SK
12 Danderyds SK 10.01 Q
3 Arvin Rafinia
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 10.20 q
4 Sam Tomsie Norrbelius
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 10.49 q
5 John Ekstedt
Baldersskolan
12 Baldersskolan 10.58
6 Tom Lindgren
Elevverket
12 Elevverket 10.59 10.588
P9 60 m Final
12/9 11:20
Vind: N/A
Poäng
1 Hugo Lindberg
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 9.70
2 John Woxberg
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 9.87
3 Adam Hankir
Danderyds SK
12 Danderyds SK 9.99
4 Arvin Rafinia
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 10.30 10.292
5 Axel Tränk
Baldersskolan
12 Baldersskolan 10.30 10.293
6 Sam Tomsie Norrbelius
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 10.52
P9 400 m
12/9 13:40
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Axel Tränk
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:20.81 3
2 Philip Fahlgren
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 1:20.86 4 PB
3 Olle Westlund
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 1:25.98 6
4 Alexander Leufer
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 1:29.85 10
5 Sam Bayoumy
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 1:30.73 11
6 August Waltré
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 1:30.91 12
7 Nicholas Malmvärn
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 1:30.94 13
8 Axel Mannerberg
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:31.17 14
9 Tobias Lüftner
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:31.22 15
10 Axel Olstedt
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:33.36 16
11 August Malmberg
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:37.53 17
12 Thomas Baltag
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 1:49.47 19
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Lindberg
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 1:16.68 1
2 Nils Lemhag Fahrman
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:19.61 2
3 Sam Tomsie Norrbelius
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 1:25.34 5
4 William Bernsten
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:26.50 7
5 Arvid Haak
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:28.13 8
6 Arvin Rafinia
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 1:29.58 9
7 Hugo Hammar
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 1:37.66 18
Heat 3
Poäng Tot. plac.
Andi Dai
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola DNF
Edvin Löfgren
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan DNF
Lennon Flink
Långängsskolan
12 Långängsskolan DNF
Sammanställning
1 Hugo Lindberg
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 1:16.68
2 Nils Lemhag Fahrman
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:19.61
3 Axel Tränk
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:20.81
4 Philip Fahlgren
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 1:20.86 PB
5 Sam Tomsie Norrbelius
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 1:25.34
6 Olle Westlund
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 1:25.98
7 William Bernsten
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:26.50
8 Arvid Haak
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:28.13
9 Arvin Rafinia
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 1:29.58
10 Alexander Leufer
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 1:29.85
11 Sam Bayoumy
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 1:30.73
12 August Waltré
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 1:30.91
13 Nicholas Malmvärn
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 1:30.94
14 Axel Mannerberg
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:31.17
15 Tobias Lüftner
Baldersskolan
12 Baldersskolan 1:31.22
16 Axel Olstedt
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:33.36
17 August Malmberg
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 1:37.53
18 Hugo Hammar
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 1:37.66
19 Thomas Baltag
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 1:49.47
Andi Dai
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola DNF
Edvin Löfgren
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan DNF
Lennon Flink
Långängsskolan
12 Långängsskolan DNF
P9 Höjd
11/9 15:00
Poäng
1 Nils Lemhag Fahrman
Baldersskolan
12 Baldersskolan 119
2 James Söderlindh
Elevverket
12 Elevverket 114
3 Philip Fahlgren
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 111 PB
4 Julian Tregaard
Elevverket
12 Elevverket 111
5 Axel Mannerberg
Baldersskolan
12 Baldersskolan 105
6 Axel Tränk
Baldersskolan
12 Baldersskolan 100
7 Arvid Haak
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 100
8 Noah Norrby
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 100
=9 Truls Carlander
Långängsskolan
12 Långängsskolan 100
=9 Oscar Eklund
Långängsskolan
12 Långängsskolan 100
11 Rasmus Niregård
Baldersskolan
12 Baldersskolan 100
12 Sam Hornberger
Baldersskolan
12 Baldersskolan 95
13 Nicholas Malmvärn
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 90
14 Tobias Lüftner
Baldersskolan
12 Baldersskolan 90
=15 Hugo Hammar
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 90
=15 William Bernsten
Baldersskolan
12 Baldersskolan 90
=15 August Hosk
Danderyds SK
12 Danderyds SK 90
18 Alexander Leufer
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 80
19 Sam Bayoumy
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 80
20 Theodor Bergsten
Elevverket
12 Elevverket 80
7580859095100105108111114117119121122
Philip Fahlgrenooooxooooxoxxx
Hugo Hammarxoooxoxxx
Axel Tränkooooooxxx
Truls Carlanderoooooxoxxx
Sam Bayoumyxooxx-x
Axel Mannerbergoooooxooxxx
Nicholas Malmvärnooooxxx
Sam Hornbergeroooooxxx
Rasmus Niregårdooxxoooxoxxx
Nils Lemhag Fahrmano-ooooooooooxxx
Alexander Leuferooxxx
Oscar Eklundo-oooxoxxx
William Bernstenxoooxoxxx
August Hoskoxooxoxxx
Tobias Lüftneroooxoxxx
Noah Norrbyoxoooxooxx-x
Arvid Haakooooxooxx-x
Theodor Bergstenxoxxoxxx
Julian Tregaardooxoooxoooxoxxx
James Söderlindhooooooxoxoxxoxoxxx
P9 Längd
12/9 09:50
Poäng
1 Nils Lemhag Fahrman
Baldersskolan
12 Baldersskolan 3.74 N/A
2 Hugo Lindberg
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 3.54 N/A
3 Sam Hornberger
Baldersskolan
12 Baldersskolan 3.20 N/A
4 Oscar Eklund
Långängsskolan
12 Långängsskolan 3.16 N/A
5 Nicholas Malmvärn
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 3.13 N/A
6 Elis Lind
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 3.08 N/A
7 Tom Lindgren
Elevverket
12 Elevverket 3.04 N/A
8 John Ekstedt
Baldersskolan
12 Baldersskolan 3.03 N/A
9 Axel Tränk
Baldersskolan
12 Baldersskolan 3.00 N/A
10 Oliver Ringby
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 2.98 N/A
11 William Bernsten
Baldersskolan
12 Baldersskolan 2.95 N/A
12 Sam Tomsie Norrbelius
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 2.93 N/A
13 Edvin Letsjö
Baldersskolan
12 Baldersskolan 2.88 N/A
14 Andi Dai
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 2.85 N/A
15 Arvin Rafinia
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 2.70 N/A
16 Axel Mannerberg
Baldersskolan
12 Baldersskolan 2.68 N/A
17 Arvid Haak
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 2.66 N/A
18 Axel Bylund
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 2.66 N/A
19 Theodor Bergsten
Elevverket
12 Elevverket 2.52 N/A
20 Axel Olstedt
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 2.50 N/A
21 Harry Friis
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 2.44 N/A
22 Noah Norrby
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 2.39 N/A
23 Fred Rifall
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 2.19 N/A
24 Thomas Baltag
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 2.18 N/A
25 Philip Wilkens Held
Elevverket
12 Elevverket 2.00 N/A
123
Hugo Lindberg3.54 N/A3.33 N/A3.18 N/A
Oscar Eklund3.16 N/A2.77 N/A3.01 N/A
Philip Wilkens Held1.73 N/A2.00 N/Ax
Edvin Letsjö2.83 N/A2.64 N/A2.88 N/A
Arvin Rafiniax 2.46 N/A2.70 N/A
William Bernsten2.50 N/A2.86 N/A2.95 N/A
Oliver Ringby2.34 N/A2.82 N/A2.98 N/A
Elis Lind3.08 N/A2.78 N/A2.76 N/A
Nicholas Malmvärn3.06 N/A3.13 N/A2.80 N/A
Axel Olstedt2.50 N/A2.43 N/A2.42 N/A
Thomas Baltag2.18 N/Ax 2.17 N/A
Axel Tränk2.98 N/A2.99 N/A3.00 N/A
Nils Lemhag Fahrman3.51 N/A3.46 N/A3.74 N/A
Axel Mannerberg2.68 N/A2.63 N/A2.64 N/A
Harry Friis2.44 N/A2.44 N/A2.40 N/A
Axel Bylund2.66 N/A2.38 N/A2.41 N/A
Sam Tomsie Norrbelius2.91 N/A2.81 N/A2.93 N/A
Sam Hornberger3.15 N/A2.82 N/A3.20 N/A
Arvid Haak2.46 N/A2.52 N/A2.66 N/A
Fred Rifallx 1.80 N/A2.19 N/A
Andi Dai2.85 N/A2.39 N/Ax
Noah Norrby2.33 N/A2.39 N/A2.03 N/A
John Ekstedt 2.81 N/A2.54 N/A3.03 N/A
Tom Lindgren3.04 N/A2.99 N/A2.74 N/A
Theodor Bergsten2.48 N/A2.52 N/A2.45 N/A
P9 Boll
12/9 11:35
Poäng
1 Nils Lemhag Fahrman
Baldersskolan
12 Baldersskolan 25.86
2 John Woxberg
Enebybergs skola
12 Enebybergs skola 24.48
3 Sam Hornberger
Baldersskolan
12 Baldersskolan 24.25
4 John Ekstedt
Baldersskolan
12 Baldersskolan 22.51
5 Edvin Löfgren
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 22.36
6 Oscar Eklund
Långängsskolan
12 Långängsskolan 21.53
7 Edvin Letsjö
Baldersskolan
12 Baldersskolan 20.60
8 Fredrik Åhman
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 20.52
9 William Bernsten
Baldersskolan
12 Baldersskolan 20.50
10 Axel Tränk
Baldersskolan
12 Baldersskolan 19.82
11 Sam Tomsie Norrbelius
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 19.39
12 James Söderlindh
Elevverket
12 Elevverket 19.03
13 Rasmus Niregård
Baldersskolan
12 Baldersskolan 18.92
14 Ture Inget efternamn
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 17.77
15 Axel Bylund
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 17.35
16 Noah Norrby
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 17.17
17 Axel Mannerberg
Baldersskolan
12 Baldersskolan 16.90 PB
18 Philip Wilkens Held
Elevverket
12 Elevverket 16.87
19 Hugo Hammar
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 16.39
20 Alexander Leufer
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 15.34
21 Nicholas Malmvärn
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 15.25
22 Oliver Ringby
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 15.01
23 Harry Friis
Ösbyskolan
12 Ösbyskolan 14.12
24 August Waltré
Kyrkskolan
12 Kyrkskolan 11.92
25 Fred Rifall
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 11.18
26 Andi Dai
Danderyds Montessoriskola
12 Danderyds Montessoriskola 10.65
27 Eric Bang
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 10.57
28 Thomas Baltag
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 9.17
29 Tobias Lüftner
Baldersskolan
12 Baldersskolan 8.25
30 August Malmberg
Stocksundsskolan
12 Stocksundsskolan 8.08
31 Alexander Dullaert
British International School of Stockholm
12 British International School of Stockholm 6.01
P8 60 m Försök
11/9 09:30
Heat 1
Vind: N/A
1 Julian Vegerfors
Danderyds SK
13 Danderyds SK 11.74
2 Philip Ariamard
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 12.04
3 Albert Barrett
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 12.24
4 Willhelm Rosenberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 12.64
Reuben Nissfolk
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm DNS
Heat 2
Vind: N/A
1 Vincent Viola
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 11.78 11.775
2 Vilhelm Bohlin
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 12.31
3 Sebastian Engman
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 12.50
4 Philip Hanna
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 14.01
Erik Björk
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm DNS
Heat 3
Vind: N/A
1 Lukas Holm
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 10.89 q 10.884
2 Hugo Okas
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 10.89 q 10.889
3 Edward Clason
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 10.96 q
4 Philip Victor
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 11.78 11.775
5 Ludvig Nilsson
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 13.78
Heat 4
Vind: N/A
1 Viktor Fylking
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 10.55 q
2 Viktor Karpsen
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 11.37 11.362
3 Albert Börjesson
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 11.82
4 Maximilian Tengwall
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 12.40
5 Bror Weström
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 14.32
Lars Seifert
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan DNS
Heat 5
Vind: N/A
1 Otto Sjögren
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 11.48
2 Leonardo Rodogues
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 11.49
3 Hugo Seippel
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 11.64
4 Hjalmar Mathiesen
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 11.79
5 Sebastian Thamsborg
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 11.80
Twan Sikkema
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm DNS
Heat 6
Vind: N/A
1 Harry Dong
British International School of Stockholm
14 British International School of Stockholm 11.06 q
2 Wilhelm Törneman
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 11.19 q 11.186
3 Wilhelm Waldner
Långängsskolan
13 Långängsskolan 11.51
4 Theodor Neufeld
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 13.01
5 Rafael Fernandez
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 13.05
Otto Lagerlöf
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan DNS
Heat 7
Vind: N/A
1 Fred Waltré
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 10.63 q
2 Felix Holmberg
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 10.90 q
3 John Bernett
Baldersskolan
13 Baldersskolan 11.31
4 Gustav Francke
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 11.34
5 Elliott Ekman
Långängsskolan
13 Långängsskolan 11.67
6 Filip Fritz
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 12.57
Heat 8
Vind: N/A
1 Ethan Tamman
Baldersskolan
13 Baldersskolan 10.52 q
2 Matheo Silver Andén
Långängsskolan
13 Långängsskolan 11.19 q 11.188
3 Elvin Pouya
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 11.70
Edvin Foss
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan DNS
Hugo Ramteen
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan DNS
Wissam Saffar
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm DNS
Heat 9
Vind: N/A
1 Erik Tränk
Baldersskolan
13 Baldersskolan 10.56 q
2 Jonas Hallberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 11.25
3 William M Held
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 11.37 11.369
4 Henry Manhusen
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 12.33
5 Adrian Perelli Jensen
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 12.47
6 Kasper Björknesjö
Baldersskolan
13 Baldersskolan 12.83
Heat 10
Vind: N/A
1 Elton Hedfors
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 10.94 q
2 Louis Almstok
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 11.32
3 Axel Psilander
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 11.33
4 Erik Wesslau
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 11.94
5 Aston Ström
Baldersskolan
13 Baldersskolan 11.95
Ted Wållgren
Baldersskolan
13 Baldersskolan DNS
P8 60 m Semifinal
12/9 09:00
Heat 1
Vind: N/A
1 Ethan Tamman
Baldersskolan
13 Baldersskolan 10.33 Q
2 Elton Hedfors
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 10.54 Q
3 Fred Waltré
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 10.72 q
4 Matheo Silver Andén
Långängsskolan
13 Långängsskolan 10.78 q
5 Lukas Holm
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 10.83
6 Edward Clason
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 11.14
Heat 2
Vind: N/A
1 Viktor Fylking
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 10.09 Q
2 Erik Tränk
Baldersskolan
13 Baldersskolan 10.41 Q
3 Harry Dong
British International School of Stockholm
14 British International School of Stockholm 10.91
4 Hugo Okas
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 10.93
5 Felix Holmberg
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 11.03
6 Wilhelm Törneman
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 11.50
P8 60 m Final
12/9 11:10
Vind: N/A
Poäng
1 Viktor Fylking
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 10.27
2 Erik Tränk
Baldersskolan
13 Baldersskolan 10.32
3 Fred Waltré
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 10.34
4 Ethan Tamman
Baldersskolan
13 Baldersskolan 10.35
5 Matheo Silver Andén
Långängsskolan
13 Långängsskolan 10.58
6 Elton Hedfors
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 10.61
P8 400 m
12/9 12:40
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Matheo Silver Andén
Långängsskolan
13 Långängsskolan 1:26.29 5
2 Viktor Karpsen
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:26.35 6
3 John Bernett
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:28.63 7
4 Albert Börjesson
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 1:30.58 9
5 Elliott Ekman
Långängsskolan
13 Långängsskolan 1:34.76 13
6 Felix Holmberg
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 1:35.34 15
7 Erik Wesslau
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:38.30 19
8 Theo Magnergård
Långängsskolan
13 Långängsskolan 1:43.15 24
9 Elias Tauson
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:45.98 25
10 Adrian Perelli Jensen
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:50.81 27
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Erik Tränk
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:23.65 2
2 Lukas Holm
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 1:24.29 3
3 Elton Hedfors
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:25.59 4
4 Axel Psilander
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:31.47 10
5 Otto Sjögren
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:31.54 11
6 Edward Clason
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 1:36.25 16
7 Leonardo Rodogues
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:39.04 20
8 Willhelm Rosenberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:47.04 26
Heat 3
Poäng Tot. plac.
1 Viktor Fylking
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:22.84 1
2 Hugo Okas
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:28.97 8
3 Harry Dong
British International School of Stockholm
14 British International School of Stockholm 1:32.49 12
4 Jonas Hallberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:34.85 14
5 Sebastian Thamsborg
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:37.35 17
6 Philip Victor
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:37.63 18
7 Wilhelm Waldner
Långängsskolan
13 Långängsskolan 1:41.82 21
8 Vincent Viola
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:42.90 22
9 Rafael Fernandez
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:43.07 23
Sammanställning
1 Viktor Fylking
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:22.84
2 Erik Tränk
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:23.65
3 Lukas Holm
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 1:24.29
4 Elton Hedfors
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:25.59
5 Matheo Silver Andén
Långängsskolan
13 Långängsskolan 1:26.29
6 Viktor Karpsen
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:26.35
7 John Bernett
Baldersskolan
13 Baldersskolan 1:28.63
8 Hugo Okas
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:28.97
9 Albert Börjesson
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 1:30.58
10 Axel Psilander
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:31.47
11 Otto Sjögren
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:31.54
12 Harry Dong
British International School of Stockholm
14 British International School of Stockholm 1:32.49
13 Elliott Ekman
Långängsskolan
13 Långängsskolan 1:34.76
14 Jonas Hallberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:34.85
15 Felix Holmberg
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 1:35.34
16 Edward Clason
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 1:36.25
17 Sebastian Thamsborg
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:37.35
18 Philip Victor
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:37.63
19 Erik Wesslau
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:38.30
20 Leonardo Rodogues
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:39.04
21 Wilhelm Waldner
Långängsskolan
13 Långängsskolan 1:41.82
22 Vincent Viola
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:42.90
23 Rafael Fernandez
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:43.07
24 Theo Magnergård
Långängsskolan
13 Långängsskolan 1:43.15
25 Elias Tauson
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1:45.98
26 Willhelm Rosenberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1:47.04
27 Adrian Perelli Jensen
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 1:50.81
P8 Höjd
11/9 10:30
Poäng
1 Erik Tränk
Baldersskolan
13 Baldersskolan 106
2 Jonas Hallberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 100
3 Lukas Holm
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 100
4 John Bernett
Baldersskolan
13 Baldersskolan 95
5 Vilhelm Bohlin
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 95
6 William M Held
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 95
=7 Viktor Fylking
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 90
=7 Louis Almstok
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 90
9 Henry Manhusen
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 90
10 Wilhelm Waldner
Långängsskolan
13 Långängsskolan 90
11 Elliott Ekman
Långängsskolan
13 Långängsskolan 90
12 Elton Hedfors
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 85
13 Felix Holmberg
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 85
14 Philip Ariamard
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 85
15 Philip Victor
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 85
=16 Julian Vegerfors
Danderyds SK
13 Danderyds SK 80
=16 Hjalmar Mathiesen
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 80
=16 Viktor Karpsen
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 80
19 Willhelm Rosenberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 80
20 Gösta Steiner
Baldersskolan
13 Baldersskolan 80
21 Matheo Silver Andén
Långängsskolan
13 Långängsskolan 80
=22 Vincent Viola
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 70
=22 Otto Sjögren
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 70
=22 Erik Wesslau
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 70
=22 Sebastian Engman
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 70
=22 Aston Ström
Baldersskolan
13 Baldersskolan 70
=22 Elvin Pouya
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 70
=28 Filip Fritz
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 70
=28 Elias Tauson
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 70
30 Philip Hanna
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 70
7080859095100103106109
Willhelm Rosenbergoxoxxx
Vincent Violaox--
Jonas Hallbergoooxxoxxooxxx
Gösta Steinerxxoxoxxx
Henry Manhusenxoxxoxxooxxx
Elliott Ekmanooxoxxoxxx
Viktor Fylkingooooxxx
Elton Hedforsoooxxx
William M Heldoooxoxxoxxx
Vilhelm Bohlinoxoxooxoxxx
Otto Sjögrenoxxx
Julian Vegerforsooxxx
John Bernettooooxoxxx
Erik Wesslauoxxx
Sebastian Engmanoxxx
Hjalmar Mathiesenooxxx
Viktor Karpsenooxxx
Wilhelm Waldner oxoxoxoxxx
Philip Hannaxxoxxx
Philip Ariamardoxoxoxxx
Aston Strömoxx-
Elvin Pouyaoxxx
Lukas Holmoooxoxoxxoxxx
Filip Fritzxoxxx
Elias Tausonxoxxx
Philip Victoroxoxxoxxx
Louis Almstokooooxxx
Matheo Silver Andénoxxoxxx
Erik Tränkooooxoxxoxoxoxxx
Felix Holmbergxoxxooxxx
P8 Längd
11/9 12:30
Poäng
1 Viktor Fylking
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 3.65 N/A
2 Erik Tränk
Baldersskolan
13 Baldersskolan 3.31 N/A
3 Elton Hedfors
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 3.24 N/A
4 William M Held
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 3.20 N/A
5 Lukas Holm
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 3.19 N/A
6 Harry Dong
British International School of Stockholm
14 British International School of Stockholm 3.16 N/A
7 Ethan Tamman
Baldersskolan
13 Baldersskolan 3.12 N/A
8 Fred Waltré
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 3.02 N/A
9 Jonas Hallberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 3.02 N/A
10 Wilhelm Törneman
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 2.96 N/A
11 Philip Victor
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 2.95 N/A
12 Edward Clason
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 2.92 N/A
13 Wilhelm Waldner
Långängsskolan
13 Långängsskolan 2.87 N/A
14 Otto Sjögren
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.85 N/A
15 John Bernett
Baldersskolan
13 Baldersskolan 2.85 N/A
16 Felix Holmberg
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 2.78 N/A
17 Matheo Silver Andén
Långängsskolan
13 Långängsskolan 2.77 N/A
18 Vilhelm Bohlin
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 2.76 N/A
19 Sebastian Thamsborg
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.69 N/A
20 Erik Wesslau
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 2.65 N/A
21 Louis Almstok
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 2.60 N/A
22 Elliott Ekman
Långängsskolan
13 Långängsskolan 2.60 N/A
23 Willhelm Rosenberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 2.58 N/A
24 Hjalmar Mathiesen
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 2.57 N/A
25 Philip Ariamard
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 2.57 N/A
26 Filip Fritz
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 2.56 N/A
27 Albert Barrett
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 2.55 N/A
28 Kasper Björknesjö
Baldersskolan
13 Baldersskolan 2.52 N/A
29 Fred Thunell
Danderyds SK
13 Danderyds SK 2.34 N/A
30 Sebastian Engman
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 2.31 N/A
31 Henry Manhusen
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.24 N/A
32 Didric Persson
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 2.17 N/A
33 Rafael Fernandez
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.13 N/A
34 Elvin Pouya
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 2.10 N/A
35 Theodor Neufeld
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 1.92 N/A
36 Philip Hanna
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 1.80 N/A
37 Bror Weström
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 1.49 N/A
123
Vilhelm Bohlin2.50 N/A2.76 N/A2.73 N/A
Wilhelm Törneman2.74 N/A2.85 N/A2.96 N/A
Kasper Björknesjö 2.42 N/A2.32 N/A2.52 N/A
Viktor Fylking3.17 N/A3.44 N/A3.65 N/A
Didric Persson1.98 N/A2.08 N/A2.17 N/A
Fred Waltré2.76 N/A2.96 N/A3.02 N/A
Jonas Hallberg2.82 N/A- 3.02 N/A
Albert Barrett2.51 N/A2.52 N/A2.55 N/A
Hjalmar Mathiesen2.53 N/A2.56 N/A2.57 N/A
Henry Manhusen2.22 N/A2.24 N/A2.17 N/A
William M Held2.95 N/A3.01 N/A3.20 N/A
Rafael Fernandez2.13 N/A1.91 N/A2.13 N/A
Sebastian Engman2.26 N/A2.31 N/A-
Edward Clason2.68 N/A2.76 N/A2.92 N/A
Matheo Silver Andén2.77 N/A2.74 N/A-
Elvin Pouya2.10 N/A1.70 N/A-
Otto Sjögren2.59 N/A2.81 N/A2.85 N/A
Felix Holmberg2.70 N/A2.78 N/A2.77 N/A
Louis Almstok2.60 N/A2.54 N/A2.57 N/A
Lukas Holm2.82 N/A3.19 N/A3.00 N/A
Wilhelm Waldner 2.82 N/A2.87 N/A2.72 N/A
Filip Fritz2.56 N/A2.31 N/A2.52 N/A
Harry Dong3.16 N/A2.89 N/A2.83 N/A
John Bernett2.85 N/A2.69 N/A2.62 N/A
Ethan Tamman3.01 N/A3.06 N/A3.12 N/A
Theodor Neufeld1.81 N/A1.92 N/A1.63 N/A
Elton Hedforsx 3.24 N/A2.95 N/A
Philip Hanna1.74 N/A1.80 N/A-
Philip Victor2.80 N/A2.82 N/A2.95 N/A
Philip Ariamard2.18 N/A2.43 N/A2.57 N/A
Bror Weström1.49 N/A- -
Willhelm Rosenberg2.33 N/A2.19 N/A2.58 N/A
Erik Tränk3.24 N/A3.31 N/A2.97 N/A
Erik Wesslau2.65 N/A2.45 N/A2.57 N/A
Fred Thunell2.32 N/A1.90 N/A2.34 N/A
Elliott Ekman2.60 N/A2.56 N/A-
Sebastian Thamsborg2.69 N/A2.64 N/A2.45 N/A
P8 Boll
12/9 09:20
Poäng
1 Philip Victor
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 24.87
2 Erik Tränk
Baldersskolan
13 Baldersskolan 24.09
3 Theo Magnergård
Stocksundsskolan
13 Stocksundsskolan 23.59
4 Fred Waltré
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 23.58
5 Matheo Silver Andén
Långängsskolan
13 Långängsskolan 23.45
6 Ethan Tamman
Baldersskolan
13 Baldersskolan 23.12
7 Viktor Fylking
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 22.85
8 Gustav Francke
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 22.09
9 Jonas Hallberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 21.79
10 William M Held
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 21.47
11 Louis Almstok
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 20.75
12 Vincent Viola
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 20.70
13 Hugo Seippel
Ekebyskolan
13 Ekebyskolan 20.41
14 Edvin Foss
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 20.01
15 Erik Wesslau
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 19.87
16 Adrian Perelli Jensen
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 19.03
17 Harry Dong
British International School of Stockholm
14 British International School of Stockholm 18.16
18 Otto Sjögren
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 17.11
19 Philip Ariamard
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 17.05
20 Felix Holmberg
Enebybergs skola
13 Enebybergs skola 16.34
21 Wilhelm Törneman
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 16.14
22 Kasper Björknesjö
Baldersskolan
13 Baldersskolan 14.95
=23 Henry Manhusen
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 14.50
=23 Oscar Lagerbielke
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 14.50
25 Elton Hedfors
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 14.11
26 John Bernett
Baldersskolan
13 Baldersskolan 14.09
27 Elliott Ekman
Långängsskolan
13 Långängsskolan 13.74
28 Sebastian Thamsborg
British International School of Stockholm
13 British International School of Stockholm 13.53
29 Edward Clason
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 12.55
30 Vilhelm Bohlin
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 12.37
31 Lars Seifert
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 11.94
32 Hjalmar Mathiesen
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 11.66
33 Erik Salvén
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 11.60
34 Willhelm Rosenberg
Kevingeskolan
13 Kevingeskolan 10.76
35 Adam Lagerbielke
Ösbyskolan
13 Ösbyskolan 10.18
36 Maximilian Tengwall
Kyrkskolan
13 Kyrkskolan 8.55
123
Adrian Perelli Jensen19.03
Mix 4x100 m
11/9 14:00
Poäng
1 Enebyberg Lågstadie
Emelie Benett 13
Melker Steinle 13
Anna Andersson 12
John Woxberg 12

Enebybergs skola
Enebybergs skola 1:11.27
2 Kyrkskolan Lågstadie
Bianca Olofsson 13
Fred Waltré 13
Lykke Lillienstråle 12
Nager Bakali Hraiki 12

Kyrkskolan
Kyrkskolan 1:12.51
3 BISS Lågstadie
Elin Warre 13
Hugo Okas 13
Grace Moss 12
Alexander Leufer 12

British International School of Stockholm
British International School of Stockholm 1:12.70
4 Balder Lågstadie
Bianca Kock 13
Edith Brage 12
Erik Tränk 13
John Ekstedt 12

Baldersskolan
Baldersskolan 1:14.24
5 Lågstadie Elevverket
Lucy Söderlind 13
Jacob Drougge 13
Stella Janmark 12
Tom Lindgren 12

Elevverket
Elevverket 1:15.01
6 Kevinge Lågstadie
Kornelia Eskola Fröjdh 13
Viktor Fylking 13
Moa Hallonsten 12
Viktor Barberi 12

Kevingeskolan
Kevingeskolan 1:15.19
7 Stocksund Lågstadie
Anna Grötterud 12
August Malmberg 12
Alexia Wallenrodhe Exadaktilou 12
Sophie Lantz 12

Stocksundsskolan
Stocksundsskolan 1:15.24 1:15.234
8 Ösby lågstdie
Elsa Schierenbeck 13
Edward Clason 13
Ida Bylund 12
Fredrik Åhman 12

Ösbyskolan
Ösbyskolan 1:15.24 1:15.238
Mix 6x200 m
12/9 12:10
Poäng
1 Enebyberg Mellanstadie
Lilja Neiman 11
William Tysk 11
Hedvig Janson 10
Maximilian Van der Meijden 10
Tova Persson 09
Axel Andersson 09

Enebybergs skola
Enebybergs skola 3:14.00
2 Kevinge Mellanstadie
Iris Lindencrona 11
Hugo Hallberg 11
Ella Hörle 10
Martin Lange 10
Alice Lindencrona 09
Edvin Lundberg 09

Kevingeskolan
Kevingeskolan 3:20.57
3 BISS Mellanstadie
Jamie Louwrens 11
Jonathan Kong 11
Greta Roording 10
Hanwen Dong 10
Emma Ismanov 09
Alfred Moss 09

British International School of Stockholm
British International School of Stockholm 3:22.19
4 Elevverket Mellanstadie
Nora Brevik 11
Gustaf Boman 11
India Almgren 10
Max Olsson 10
Josephine Louise-Christensen 09
Alexander Wachtmeister 09

Elevverket
Elevverket 3:27.35
Stocksund Mellanstadie
Milton Lundin 09
Fredrik Nordquist 10
Henry Butterworth 10
Ella Kleis 10
Buster Sjövall 11
Aurora Lilja 10

Stocksundsskolan
Stocksundsskolan 3:37.95