Resultat Täby Vinterspel

Sätrahallen, Stockholm   2020-01-18 - 2020-01-19

Arrangör: Täby IS Friidrott Tävlingsledare: Lars Linde Senast uppdaterad: 2020-01-30 17:03:32
2020-01-18 2020-01-19 Alla dagar
Kvinnor 60 m Försök
Lördag 11:30
Heat 1
1 Isabelle Eurenius
Spårvägens FK
89 Spårvägens FK 7.73 q
2 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 7.95 q 7.95
3 Karolina Svensson
Marieby GOIF
99 Marieby GOIF 7.99 q
4 Caroline Kihlblom
Täby IS
94 Täby IS 8.01 q
5 Paula Israelsson
IFK Umeå
96 IFK Umeå 8.39
6 Caroline Cedergren
AIK
02 AIK 8.70
Heat 2
1 Emma Gällstedt
Falu IK
96 Falu IK 7.95 q 7.95
2 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 8.02 q
3 Tyra Johansson
Bålsta IK
02 Bålsta IK 8.22
4 Alicia Karell
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 8.44
5 Ebba Lindblom
Alunda SK
02 Alunda SK 8.56
6 Fatima Lourdes Cruz Barrera
Huddinge AIS
95 Huddinge AIS 8.65
Heat 3
1 Maja Almgren
Täby IS
98 Täby IS 7.60 q
2 Ella Sjöblom
AIK
02 AIK 7.89 q
3 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 8.10
4 Kajsa Eriksson
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS 8.18
5 Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI 8.23
6 Liv Andersson
Alunda SK
02 Alunda SK 8.53
Kvinnor 60 m Final
Lördag 13:20
1 Maja Almgren
Täby IS
98 Täby IS 7.57
2 Isabelle Eurenius
Spårvägens FK
89 Spårvägens FK 7.69
3 Ella Sjöblom
AIK
02 AIK 7.86
=4 Emma Gällstedt
Falu IK
96 Falu IK 7.99 7.99
=4 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 7.99 7.99
6 Karolina Svensson
Marieby GOIF
99 Marieby GOIF 8.00
7 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 8.05
8 Caroline Kihlblom
Täby IS
94 Täby IS 8.12
Kvinnor 200 m Final
Söndag 14:30
A-Final
Tot. plac.
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 25.22 1 PB
2 Lovisa Linde
Täby IS
98 Täby IS 25.60 2 =PB
3 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 26.54 6
B-Final
Tot. plac.
1 Sara Hermansson
Täby IS
99 Täby IS 26.11 3 SB
2 Caroline Larsson
Täby IS
01 Täby IS 26.26 4 26.251
3 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 26.26 5 PB 26.258
4 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 26.64 7
C-Final
Tot. plac.
1 Elisabeth Hvalgren
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 26.77 8
2 Isabelle Pettersson
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 27.58 9
3 Alicia Karell
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 28.24 10
4 Liva Gustavsson
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 28.33 11
Sammanställning
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 25.22 PB
2 Lovisa Linde
Täby IS
98 Täby IS 25.60 =PB
3 Sara Hermansson
Täby IS
99 Täby IS 26.11 SB
4 Caroline Larsson
Täby IS
01 Täby IS 26.26 26.251
5 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 26.26 PB 26.258
6 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 26.54
7 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 26.64
8 Elisabeth Hvalgren
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 26.77
9 Isabelle Pettersson
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 27.58
10 Alicia Karell
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 28.24
11 Liva Gustavsson
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 28.33
Kvinnor 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Söndag 10:20
A-Final
Tot. plac.
1 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 8.90 3 PB
2 Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK 9.10 5 =SB 9.094
3 Elwira Ripsweden
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 9.10 6 9.097
4 Tuvalisa Rosenquist
Tjalve IF
02 Tjalve IF 9.24 8
5 Levina Ahlgren
Upsala IF
98 Upsala IF 9.46 10
6 Kajsa Engblom
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 9.65 13
7 Vendela Einberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 10.74 14
Alva von Gerber
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 8.54 1
2 Sofia Lindh
Upsala IF
98 Upsala IF 8.85 2
3 Lovisa Östervall
Upsala IF
97 Upsala IF 9.07 4
4 Alva Wolwan
Upsala IF
01 Upsala IF 9.16 7
5 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 9.27 9
6 Tiffanie Magnusson
Upsala IF
02 Upsala IF 9.47 11
7 Helena Kolte
Täby IS
98 Täby IS 9.51 12
Sammanställning
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 8.54
2 Sofia Lindh
Upsala IF
98 Upsala IF 8.85
3 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 8.90 PB
4 Lovisa Östervall
Upsala IF
97 Upsala IF 9.07
5 Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK 9.10 =SB 9.094
6 Elwira Ripsweden
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 9.10 9.097
7 Alva Wolwan
Upsala IF
01 Upsala IF 9.16
8 Tuvalisa Rosenquist
Tjalve IF
02 Tjalve IF 9.24
9 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 9.27
10 Levina Ahlgren
Upsala IF
98 Upsala IF 9.46
11 Tiffanie Magnusson
Upsala IF
02 Upsala IF 9.47
12 Helena Kolte
Täby IS
98 Täby IS 9.51
13 Kajsa Engblom
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 9.65
14 Vendela Einberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 10.74
Alva von Gerber
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS DNF
Kvinnor Höjd Final
Söndag 12:15
1 Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK 183 SB
2 Lovisa Östervall
Upsala IF
97 Upsala IF 174
3 Edda Flink
Upsala IF
03 Upsala IF 164
4 Tuvalisa Rosenquist
Tjalve IF
02 Tjalve IF 164
5 Vendela Einberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 160
6 Kajsa Engblom
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 160
7 Tiffanie Magnusson
Upsala IF
02 Upsala IF 150
135140145150155160164168171174177180183186
628 Vendela Einberg---oxxooxxx
600 Tiffanie Magnusson---oxxx
143 Edda Flink---ooooxxx
88 Bianca Salming ------oooooxoxxoxxx
351 Kajsa Engblom---ooxxoxxx
416 Lovisa Östervall------ooooxxx
617 Tuvalisa Rosenquist---ooxoxxoxxx
Kvinnor Stav Final
Lördag 13:30
1 Greta Erlandsson
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 363
2 Alvah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK 353
3 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 333 SB
4 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 323
5 Emelie Forsberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 313 PB
6 Norah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK 303 SB
7 Moa Ivarsson
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 303 PB
8 Ebba Kristiansson
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 293
9 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 293
10 Ida Absér
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 293
=11 Sofia Eskilsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 263
=11 Tilde Tofft
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 263
13 Ylva Björnsjö
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 263
14 Sophia Abdulrahim Omar
IFK Lidingö
87 IFK Lidingö 263
Johanna Hellman
IFK Lidingö
99 IFK Lidingö x
233243253263273283293303313323333343353363373
260 Greta Erlandsson-----------xoooxxx
603 Tilde Tofft-oooxxx
332 Johanna Hellman-------xxx
577 Sofia Eskilsson---oxxx
111 Clara Billing-------oxoxxooxxx
11 Alannah Hellstadius------o-oxxoxxx
135 Ebba Kristiansson----xoooxxx
501 Norah Lind------ooxxx
45 Alvah Lind---------oooxoxxx
205 Emma Carlsson----xox-oxxx
195 Emelie Forsberg------oooxxx
293 Ida Absér---xoxxoooxxx
581 Sophia Abdulrahim Omarxoooxoxxx
471 Moa Ivarsson----xoooxoxxx
665 Ylva Björnsjö---xoxxx
Kvinnor Längd Final
Lördag 13:40
1 Sandra Törnros
Gefle IF
95 Gefle IF 6.06
2 Karolina Svensson
Marieby GOIF
99 Marieby GOIF 5.76
3 Emelie Eklund
Täby IS
00 Täby IS 5.55
4 Emilia Sjöstrand
AIK
02 AIK 5.54 =PB
5 Agnes Ekman
Hammarby IF
01 Hammarby IF 5.39
6 Helena Kolte
Täby IS
98 Täby IS 5.21
7 Nora Swartz
Östersunds GIF
01 Östersunds GIF 5.17
8 Molly Freeman
Hammarby IF
02 Hammarby IF 5.16
9 Celina Reichardt
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 5.11
10 Lovisa Olsson
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 5.02
11 Tyra Johansson
Bålsta IK
02 Bålsta IK 5.02
12 Ebba Lindblom
Alunda SK
02 Alunda SK 5.01
13 Liv Andersson
Alunda SK
02 Alunda SK 4.76
14 Josefine Lundvall
Täby IS
99 Täby IS 4.75
15 Hanna Askling
Bromma IF
02 Bromma IF 4.44
Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK x
123456
269 Hanna Askling4.44x4.07
103 Celina Reichardt5.105.115.05
279 Helena Kolte5.215.115.125.055.165.17
60 Annina Stensxxx
356 Karolina Svensson5.765.30xx5.625.69
202 Emilia Sjöstrandx5.435.545.13x5.25
5 Agnes Ekman4.945.115.205.105.395.04
557 Sandra Törnrosxx5.936.06xx
404 Liv Andersson4.76xx
136 Ebba Lindblom4.955.005.01
474 Molly Freeman4.605.125.035.16xx
414 Lovisa Olsson4.915.024.84
625 Tyra Johansson5.024.744.83
498 Nora Swartz5.134.994.945.17-4.94
194 Emelie Eklundxx5.405.55x-
340 Josefine Lundvall4.75x4.70
Kvinnor Tresteg Final
Söndag 10:50
1 Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 11.24
2 Klara Pedersen
Upsala IF
97 Upsala IF 11.24
3 Nora Swartz
Östersunds GIF
01 Östersunds GIF 10.76
4 Julia Nilsson
Sundbybergs IK
03 Sundbybergs IK 10.61 PB
5 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 10.53
6 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 10.44
7 Ellen Forsell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.90
Norah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK x
123456
393 Linnea Blidborg Stenberg10.3110.4010.4410.3910.0310.24
342 Julia Nilsson10.6010.6110.6110.44-10.34
498 Nora Swartz10.529.59-10.6010.76x
446 Matilda Halfwordson10.3410.2110.1310.1910.5310.50
501 Norah Lindxxxxxx
366 Klara Pedersen11.2411.03xx10.77x
179 Ellen Forsell9.649.599.909.559.789.85
60 Annina Stensx10.96x11.2410.8411.19
Kvinnor Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 13:45
1 Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK 13.82
2 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 12.33
3 Lovisa Östervall
Upsala IF
97 Upsala IF 11.45
4 Tiffanie Magnusson
Upsala IF
02 Upsala IF 10.59
5 Embla Wihk
Hammarby IF
02 Hammarby IF 10.52
123456
416 Lovisa Östervall11.2411.4111.3311.1311.2311.45
712 Felicia Lindbergxx12.3311.7711.83x
88 Bianca Salming 12.9113.82x13.5212.7913.82
600 Tiffanie Magnusson10.239.8210.2810.5910.039.65
193 Embla Wihk9.579.399.179.9110.1110.52
F17 60 m Försök
Lördag 10:20
Heat 1
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 7.67 q TR
2 Moa Nyström
Turebergs FK
03 Turebergs FK 8.28 q =PB
3 Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 8.32 q
4 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 8.38
5 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 8.42
6 Karin Andersson Berger
Turebergs FK
04 Turebergs FK 8.49 PB
7 Ella Thylestedt
Boo IF
04 Boo IF 8.66
8 Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 8.77
Heat 2
1 Clara Spangenberg
Upsala IF
04 Upsala IF 8.02 q SB
2 Annie Norström
Alunda SK
03 Alunda SK 8.07 q PB
3 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 8.08 q
4 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 8.14 q PB
5 Hilma Wide
Upsala IF
04 Upsala IF 8.19 q PB
6 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 8.33
7 Lorena Guzman
Turebergs FK
04 Turebergs FK 8.97
8 Linnéa Frejd
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 9.28
F17 60 m Final
Lördag 14:15
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 7.58 TR
2 Clara Spangenberg
Upsala IF
04 Upsala IF 7.96 SB
3 Annie Norström
Alunda SK
03 Alunda SK 8.04 PB
4 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 8.12 PB 8.12
5 Hilma Wide
Upsala IF
04 Upsala IF 8.12 PB 8.12
6 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 8.15
Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF DNS
Moa Nyström
Turebergs FK
03 Turebergs FK DNS
F17 200 m Final
Söndag 15:40
A-Final
Tot. plac.
1 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 26.41 1
2 Annie Norström
Alunda SK
03 Alunda SK 26.63 2
3 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 26.76 3
4 Ida-Maria Sjölund
IF Åland (FIN)
03 IF Åland (FIN) 27.64 4
B-Final
Tot. plac.
1 Wilma Nordgren
Hammarby IF
03 Hammarby IF 27.87 5
2 Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 28.89 6
3 Lorena Guzman
Turebergs FK
04 Turebergs FK 29.60 7
4 Clara Lidén
Hammarby IF
03 Hammarby IF 30.27 8
Sammanställning
1 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 26.41
2 Annie Norström
Alunda SK
03 Alunda SK 26.63
3 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 26.76
4 Ida-Maria Sjölund
IF Åland (FIN)
03 IF Åland (FIN) 27.64
5 Wilma Nordgren
Hammarby IF
03 Hammarby IF 27.87
6 Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 28.89
7 Lorena Guzman
Turebergs FK
04 Turebergs FK 29.60
8 Clara Lidén
Hammarby IF
03 Hammarby IF 30.27
F17 1500 m Final
Lördag 16:00
1 Nora Lundin
Hammarby IF
03 Hammarby IF 4:31.97 TR
2 Ida Knutsson
Upsala IF
04 Upsala IF 4:52.50 PB
3 Alva Malmsten Nilsson
IF Skade
03 IF Skade 4:54.27
4 Maja Björnsson
Upsala IF
03 Upsala IF 5:00.99
5 Elvira Bredin
Turebergs FK
03 Turebergs FK 5:04.20
6 Elina Hellgren
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 5:09.37
7 Sofia Amini
Upsala IF
03 Upsala IF 5:13.38
8 Clara Lidén
Hammarby IF
03 Hammarby IF 5:19.97
9 Albertina Brandt
Hammarby IF
03 Hammarby IF 5:28.40
10 Tilde Josefsson
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 5:28.60
F17 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 09:50
1 Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS 8.99 PB
2 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 9.35
3 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 9.66
4 Julia Nilsson
Sundbybergs IK
03 Sundbybergs IK 9.73
5 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 10.69
6 Elin Snis
Turebergs FK
04 Turebergs FK 10.80
F17 Höjd Final
Söndag 12:15
1 Elvira Magnusson
IFK Tumba
03 IFK Tumba 160
=2 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 150
=2 Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS 150
4 Elvira Fredin
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 145
135140145150155160164
677 Moa Ehrenbrand--ooxxx
190 Elvira Magnusson---ooxoxxx
35 Alma Flygtooooxxx
668 Elvira Fredinoooxxx
F17 Längd Final
Lördag 11:55
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 5.90 TR
2 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 5.36 SB
3 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 5.24
4 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 5.20 PB
5 Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 5.09
6 Annie Norström
Alunda SK
03 Alunda SK 5.08 PB
7 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 5.01
8 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 4.82
9 Dora Humeur
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 4.63
10 Linnéa Frejd
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 3.83
123456
669 Madeleine Söderqvist1.895.073.714.81x5.24
59 Annie Norströmxx4.864.985.084.97
41 Alva Nordvarg4.955.305.145.08x5.36
358 Katharina Gråman5.90xx5.12-5.34
402 Lisen Rignell5.205.09x4.91x4.36
619 Tyra Cedrenius Tunander4.964.64x5.01xx
99 Casandra Johnson4.792.925.093.214.99x
394 Linnéa Frejd3.83x3.65
142 Edda Chin Nygårds4.794.824.614.734.764.69
128 Dora Humeur4.584.554.63
F17 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 13:45
1 Frida Krantz
Hammarby IF
04 Hammarby IF 12.39 SB
2 Victoria Wickman
Alunda SK
03 Alunda SK 12.14
3 Norah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK 12.01
4 Lovisa Ewerblad
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 10.88
5 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 9.91
6 Alvah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK 9.87
7 Emma Hallencreutz
Hammarby IF
04 Hammarby IF 9.81
8 Jacqueline Frögren
Tyresö FK
03 Tyresö FK 9.11
123456
207 Emma Hallencreutz8.979.819.279.249.369.40
317 Jacqueline Frögren9.117.147.828.026.327.04
639 Victoria Wickman10.7811.3412.14x11.6211.62
45 Alvah Lind9.379.489.879.859.649.71
501 Norah Lind12.0111.95xx11.8411.87
257 Frida Krantz9.6511.6110.8611.4011.5312.39
677 Moa Ehrenbrand9.039.258.629.709.219.91
710 Lovisa Ewerblad10.77xx10.86x10.88
F15 60 m Försök
Lördag 09:40
Heat 1
1 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 8.42 q PB
2 Olivia Bruzelius
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.63 q
3 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.72 SB
4 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.79 8.79
5 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 8.91 PB
6 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 9.07
Heat 2
1 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 8.13 q SB
2 Veronika Danilov
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 8.29 q
3 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 8.79 8.79
4 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.80
5 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 8.84
6 Lea Mellin
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 9.33
7 Isabelle Tingstedt
Täby IS
05 Täby IS 9.44 9.44
Heat 3
1 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 8.51 q
2 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 8.59 q PB
3 Olivia Wredendal
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 8.61 q
4 Ellen Jernhall
Täby IS
05 Täby IS 8.94
5 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 8.99
6 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 9.41
Heat 4
1 Rebecka Hall
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.33 q
2 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 8.76
3 Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 9.08
4 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS 9.23
5 Källa Kairenius
Täby IS
05 Täby IS 9.36
6 Chloe Gillard
Täby IS
05 Täby IS 9.44 9.44
F15 60 m Final
Lördag 14:20
1 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 8.00 SB
2 Rebecka Hall
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.34
3 Veronika Danilov
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 8.39
4 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 8.41
5 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 8.53
6 Olivia Bruzelius
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.55
7 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 8.68
Olivia Wredendal
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS DNS
F15 200 m Final
Söndag 15:10
A-Final
Tot. plac.
1 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 26.55 1 SB
2 Rebecka Hall
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 27.06 2 PB
3 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 27.10 3
B-Final
Tot. plac.
1 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 27.50 4 =PB
2 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 27.77 6 PB
3 Olivia Bruzelius
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 28.36 7
4 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 29.17 10 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Olivia Wredendal
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 28.58 8
2 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 28.80 9
3 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 30.32 12
4 Isabelle Tingstedt
Täby IS
05 Täby IS 31.58 14
D-Final
Tot. plac.
1 Veronika Danilov
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 27.51 5
2 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 30.17 11
3 Källa Kairenius
Täby IS
05 Täby IS 30.78 13
4 Chloe Gillard
Täby IS
05 Täby IS 32.36 15
Sammanställning
1 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 26.55 SB
2 Rebecka Hall
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 27.06 PB
3 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 27.10
4 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 27.50 =PB
5 Veronika Danilov
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 27.51
6 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 27.77 PB
7 Olivia Bruzelius
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 28.36
8 Olivia Wredendal
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 28.58
9 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 28.80
10 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 29.17 PB
11 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 30.17
12 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 30.32
13 Källa Kairenius
Täby IS
05 Täby IS 30.78
14 Isabelle Tingstedt
Täby IS
05 Täby IS 31.58
15 Chloe Gillard
Täby IS
05 Täby IS 32.36
F15 1000 m Final
Lördag 16:25
A-Final
Tot. plac.
1 Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK 3:04.91 1 PB
2 Lowa Branth
Gottsunda IF
05 Gottsunda IF 3:10.11 2
3 Olivia Grahn
Hammarby IF
06 Hammarby IF 3:12.97 3
4 Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 3:19.73 4 SB
5 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 3:27.66 6
6 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 3:28.71 7
7 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 3:36.58 8
B-Final
Tot. plac.
1 Felicia Jansson
Alunda SK
05 Alunda SK 3:20.58 5 PB
2 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 3:39.84 9
3 Agnes Olsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 3:45.22 10
4 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 3:50.01 11
5 Chloe Gillard
Täby IS
05 Täby IS 3:55.86 12
6 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 3:59.75 13
Sammanställning
1 Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK 3:04.91 PB
2 Lowa Branth
Gottsunda IF
05 Gottsunda IF 3:10.11
3 Olivia Grahn
Hammarby IF
06 Hammarby IF 3:12.97
4 Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 3:19.73 SB
5 Felicia Jansson
Alunda SK
05 Alunda SK 3:20.58 PB
6 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 3:27.66
7 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 3:28.71
8 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 3:36.58
9 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 3:39.84
10 Agnes Olsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 3:45.22
11 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 3:50.01
12 Chloe Gillard
Täby IS
05 Täby IS 3:55.86
13 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 3:59.75
F15 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 09:35
A-Final
Tot. plac.
1 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 9.36 1
2 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 9.60 2 =PB
3 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 9.83 4
4 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 10.02 5
5 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 10.03 6 PB
6 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 10.51 7
B-Final
Tot. plac.
1 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 9.65 3
2 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 10.78 8
3 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 10.99 9
4 Källa Kairenius
Täby IS
05 Täby IS 11.22 10
5 Chloe Gillard
Täby IS
05 Täby IS 11.31 11
Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS DNS
Sammanställning
1 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 9.36
2 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 9.60 =PB
3 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 9.65
4 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 9.83
5 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 10.02
6 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 10.03 PB
7 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 10.51
8 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 10.78
9 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 10.99
10 Källa Kairenius
Täby IS
05 Täby IS 11.22
11 Chloe Gillard
Täby IS
05 Täby IS 11.31
Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS DNS
F15 Höjd Final
Söndag 10:10
1 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 160 SB
2 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 150
3 Ellen Jernhall
Täby IS
05 Täby IS 145
4 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 140 =PB
5 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 135
6 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 130
Lea Mellin
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK x
130135140145150155160164
515 Ophelia Viirman--oooxxx
139 Ebba Sjöströmoxoxoxxx
401 Lisa Mårtensson----oxooxxx
375 Lara Johnssonoxoxxx
180 Ellen Jernhallooxoxoxxx
55 Anna Strunkeoxxx
376 Lea Mellinxxx
F15 Längd Final
Lördag 12:00
1 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 5.04 PB
2 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 4.82 PB
3 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 4.77
4 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 4.69
5 Rebecka Hall
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 4.67
6 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.58
7 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 4.53 PB
8 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 4.42
9 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 4.36
10 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.31
11 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 4.28
12 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 4.18
13 Ellen Jernhall
Täby IS
05 Täby IS 4.15
14 Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 4.14
15 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 4.07
16 Källa Kairenius
Täby IS
05 Täby IS 4.03
17 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS 3.85
123456
180 Ellen Jernhall4.153.873.85
375 Lara Johnsson4.24x4.424.184.26x
546 Rebecka Hall4.494.254.424.224.674.33
607 Tindra Dahlberg4.77x4.714.704.534.67
591 Susanne Lesage3.824.071.82
29 Alice Ivarsson3.994.364.14
515 Ophelia Viirman4.684.644.684.594.624.82
446 Matilda Halfwordson4.744.604.694.795.044.76
55 Anna Strunke4.254.244.28
622 Tyra Hedin4.313.80x
631 Vera Rietz3.663.853.81
139 Ebba Sjöström4.164.004.514.244.384.53
283 Hjördis Bäckman4.354.394.484.554.564.58
151 Edvina Norberg3.914.054.18
573 Smilla Eriksson4.143.84x
373 Källa Kairenius4.033.723.65
401 Lisa Mårtensson4.494.684.694.634.594.65
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 13:30
1 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 12.20
2 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 11.52
3 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 10.74
4 Olivia Ellgren
Turebergs FK
05 Turebergs FK 10.05 PB
5 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS 9.69
6 Sofia Eskilsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 9.63
7 Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 9.09
8 Sofia Elleborn
IF Linnéa
05 IF Linnéa 8.88
9 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 8.61
10 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.54 PB
11 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 8.28
12 Isabella Petäjistö
IF Triangeln
05 IF Triangeln 7.38
13 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 6.77
123456
538 Philippa Kastberg9.039.659.699.189.569.36
576 Sofia Elleborn8.468.888.628.388.678.77
375 Lara Johnsson8.018.268.61
607 Tindra Dahlberg10.2910.7410.52x10.4810.60
37 Alva Back8.548.018.10
573 Smilla Eriksson8.588.988.497.859.098.55
55 Anna Strunke11.3211.0511.1111.4311.5211.24
508 Olivia Ellgren9.76x9.829.419.5710.05
591 Susanne Lesage6.776.606.38
401 Lisa Mårtensson8.286.037.97
304 Isabella Petäjistöx7.147.38
151 Edvina Norberg12.2011.2511.2111.7912.0712.14
577 Sofia Eskilsson9.63--x9.589.31
F14 60 m Försök
Lördag 10:00
Heat 1
1 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.23 q
2 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.65 q
3 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.74
4 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.80
5 Maja Ekenberg
Boo IF
06 Boo IF 8.98 8.98
6 Alicia Nordmark Niska
Tullinge FI
06 Tullinge FI 9.22
7 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.46
8 Tyra Holst
AIK
06 AIK 9.50
Heat 2
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.79 q TR
2 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 8.60 q PB
3 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 8.69
4 Norah Edström
AIK
06 AIK 8.91
5 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 8.93
6 Stella Berggren
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 9.16
7 Estelle Sallander Conte
Boo IF
06 Boo IF 9.55
Heat 3
1 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 8.34 q
2 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.47 q
3 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.63 q PB
4 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.81
5 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.85 8.85
6 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 9.03 9.03
7 Ebba Lindegren Vare
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 9.15 PB
8 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF 9.74
Heat 4
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.04 q
2 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 8.67
3 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.85 8.85
4 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.98 8.98
5 Linnea Lyttle Härdelin
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.03 9.03
6 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.18
7 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.19
F14 60 m Final
Lördag 13:50
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.78 TR
2 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.11 PB
3 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 8.42 8.42
4 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.42 =PB 8.42
5 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.62 PB
6 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 8.67 PB
Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
F14 200 m Final
Lördag 14:35
A-Final
Tot. plac.
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 25.63 1 =PB
2 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 27.76 2 =PB
3 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 28.73 4
4 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 29.14 7
B-Final
Tot. plac.
1 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 28.46 3
2 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 29.10 5
3 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 29.84 12
Alicia Nordmark Niska
Tullinge FI
06 Tullinge FI DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 29.12 6
2 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 29.56 9
3 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 29.68 10
4 Norah Edström
AIK
06 AIK 30.51 14
D-Final
Tot. plac.
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 29.22 8 PB
2 Lilly Ståhl
Hammarby IF
07 Hammarby IF 31.29 15
3 Stella Berggren
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 31.41 17
4 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 31.79 18 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 29.69 11
2 Maja Ekenberg
Boo IF
06 Boo IF 30.50 13
3 Ebba Lindegren Vare
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 31.40 16
4 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF 33.58 21
F-Final
Tot. plac.
1 Estelle Sallander Conte
Boo IF
06 Boo IF 32.28 19
2 Tyra Holst
AIK
06 AIK 32.97 20
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
Sammanställning
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 25.63 =PB
2 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 27.76 =PB
3 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 28.46
4 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 28.73
5 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 29.10
6 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 29.12
7 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 29.14
8 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 29.22 PB
9 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 29.56
10 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 29.68
11 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 29.69
12 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 29.84
13 Maja Ekenberg
Boo IF
06 Boo IF 30.50
14 Norah Edström
AIK
06 AIK 30.51
15 Lilly Ståhl
Hammarby IF
07 Hammarby IF 31.29
16 Ebba Lindegren Vare
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 31.40
17 Stella Berggren
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 31.41
18 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 31.79 PB
19 Estelle Sallander Conte
Boo IF
06 Boo IF 32.28
20 Tyra Holst
AIK
06 AIK 32.97
21 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF 33.58
Alicia Nordmark Niska
Tullinge FI
06 Tullinge FI DNS
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
F14 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 09:25
1 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.32
2 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 9.88
3 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.36 PB
4 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.59
5 Tyra Holst
AIK
06 AIK 11.92
6 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 12.03
7 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 12.27
8 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.40
F14 Höjd Final
Lördag 11:10
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 160 TR
2 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 153 SB
3 Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK 149
4 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 145 SB
5 Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 145
6 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 145
=7 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 140 =PB
=7 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 140
=7 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 140
=10 Norah Edström
AIK
06 AIK 140 PB
=10 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 140
12 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 140
13 Tyra Holst
AIK
06 AIK 135
=14 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 130
=14 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 130
16 Stella Berggren
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 130
17 Olivia Holmström
Bromma IF
06 Bromma IF 125
18 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF 125
120125130135140145149153157160167
500 Norah Edström-oxoxooxxx
173 Ella Fallopeoooxxx
659 Wilma Alexandersson---oxoxoxxoxxoxxx
163 Elin Hjertzell---oxoxxoxxx
552 Saga Ågren Lundman---oooxxoxxx
675 Livia Salov-Klaesson--oooxoxxx
350 Kajsa Cabanas Andersson---xxooxxx
415 Lovisa Ulvenstam-oooxoxxx
585 Stella Berggrenooxoxxx
510 Olivia Holmströmoxoxxx
83 Ayla Hallberg Hossain-------o-xoxxx
616 Tuva Johansson-ooxxx
475 Molly Zachrisonoxxoxxx
447 Matilda Petersson---xoooxxx
58 Annie Grindange----oxxx
37 Alva Back--oooxxx
369 Kristelle Grahn-ooooxxx
624 Tyra Holst-oooxxx
F14 Längd Final
Söndag 13:00
1 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.05
2 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 4.74
3 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.54
4 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.53
5 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 4.43
6 Norah Edström
AIK
06 AIK 4.41 PB
7 Maja Ekenberg
Boo IF
06 Boo IF 4.35
8 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.33 PB
9 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.28
10 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.26
11 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.19
12 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4.18
13 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 3.84
14 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF 3.76
15 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 3.73
16 Linnea Lyttle Härdelin
Hammarby IF
06 Hammarby IF 3.32
17 Kristina Zervos
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 3.14
Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS x
123456
163 Elin Hjertzellxxx
8 Agnes Odda3.663.763.67
415 Lovisa Ulvenstam4.744.63x4.55x3.99
341 Julia Hansson3.533.643.73
387 Lii Jabbour4.735.054.784.894.83x
500 Norah Edström4.344.204.244.41xx
475 Molly Zachrisonxx4.19
369 Kristelle Grahn4.174.164.18
237 Felicia Lundberg4.344.534.543.534.404.34
429 Maja Ekenberg4.353.964.254.28x4.04
212 Emmy Wolgast4.294.334.294.164.12x
350 Kajsa Cabanas Andersson4.014.28x
155 Eleonora Wahlin4.274.434.304.34xx
616 Tuva Johansson4.26xx
621 Tyra Hedberg4.174.474.224.314.494.53
397 Linnea Lyttle Härdelin3.32xx
659 Wilma Alexandersson3.843.813.80
370 Kristina Zervos3.052.963.14
F14 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 12:10
1 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.95 TR
2 Ellen Forsell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.25
3 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.68
4 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.14
5 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.13
6 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 8.11
7 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.00
8 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.46
9 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 6.70
10 Ebba Lindegren Vare
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 6.56
11 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 6.23
12 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF 5.91
13 Kristina Zervos
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.86
123456
341 Julia Hansson6.026.706.56
415 Lovisa Ulvenstam6.236.145.59
550 Rut Grufman7.73x6.186.587.618.11
179 Ellen Forsell9.69x10.24x10.2510.16
350 Kajsa Cabanas Andersson11.3911.4611.5211.7811.5811.95
227 Esther Sahlqvist8.038.047.166.938.137.91
659 Wilma Alexandersson7.587.947.497.477.618.14
370 Kristina Zervos4.864.854.26
137 Ebba Lindegren Vare6.565.486.03
431 Maja Simonsson 8.698.859.559.589.609.68
621 Tyra Hedberg7.447.057.377.667.148.00
8 Agnes Odda4.815.915.58
173 Ella Fallope6.867.466.726.97x6.39
F13 60 m Försök
Lördag 09:10
Heat 1
1 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 8.61 q
2 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.76 q
3 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.84 q
4 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 9.09 SB
5 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 9.35
6 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.40
7 Hanna Lorehn
Täby IS
07 Täby IS 9.71
8 Elsa Heinonen
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.85
Heat 2
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 8.72 q
2 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.79 q
3 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.85 q PB
4 Linnéa Sillén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.97 q
5 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 9.00 q
6 Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS 9.20
7 Teresa Vallin
Tullinge FI
07 Tullinge FI 9.38
8 Lilly Ståhl
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.42
F13 60 m Final
Lördag 13:35
1 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 8.61
2 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 8.73
3 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.76
4 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.85
5 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.91
6 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.92
7 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 9.04
8 Linnéa Sillén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.12
F13 800 m Final
Söndag 12:45
A-Final
Tot. plac.
1 Julia Wändin
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 2:20.58 1 TR
2 Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:21.15 2 PB
3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:26.43 3 PB
4 Zara Klouda
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:33.81 4 PB
5 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:34.67 5
6 Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:35.44 6 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 2:38.98 7 PB
2 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:41.06 8 PB
3 Teresa Vallin
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:58.20 9
4 Elsa Unger
IF Linnéa
07 IF Linnéa 3:05.90 10
5 Alice Dahlberg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 3:06.11 11
Sammanställning
1 Julia Wändin
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 2:20.58 TR
2 Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:21.15 PB
3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:26.43 PB
4 Zara Klouda
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:33.81 PB
5 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:34.67
6 Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:35.44 SB
7 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 2:38.98 PB
8 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:41.06 PB
9 Teresa Vallin
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:58.20
10 Elsa Unger
IF Linnéa
07 IF Linnéa 3:05.90
11 Alice Dahlberg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 3:06.11
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Söndag 09:00
A-Final
Tot. plac.
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 10.07 1
2 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 10.27 2
3 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 10.52 4 PB
4 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.75 5
5 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.08 7
B-Final
Tot. plac.
1 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 10.45 3
2 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 10.97 6
3 Alice Dahlberg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 11.50 8
4 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 11.53 9
Sammanställning
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 10.07
2 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 10.27
3 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 10.45
4 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 10.52 PB
5 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.75
6 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 10.97
7 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.08
8 Alice Dahlberg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 11.50
9 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 11.53
F13 Höjd Final
Lördag 11:00
1 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 150
2 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 142 PB
3 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 138
4 Linnéa Sillén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 138
5 Elsa Heinonen
Hammarby IF
07 Hammarby IF 134 PB
6 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 134
7 Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS 134 PB
8 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 134
=9 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 130 PB
=9 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 130
11 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 130
=12 Niamh Hogan
Turebergs FK
07 Turebergs FK 125
=12 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 125
14 Alice Dahlberg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 120
15 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 120
110115120125130134138142145150155
27 Alice Dahlbergxoooxxx
182 Ellinore Sparf---ooxxoxxx
209 Emma Olofsson--ooox------
294 Ida Borglund--oooooxxoxxx
229 Evelina Larssonooooxxx
110 Clara Aldskogius-xooooxxx
485 Niamh Hogan-oooxxx
184 Elsa Heinonen-oooxxooxxx
140 Ebba Wennebjer-------xooxoxxx
54 Anna Bergin -ooooxxx
36 Alma Hallsten-oooxoxoxxx
398 Linnéa Sillén-oooooxoxxx
12 Alba Borico-xoxxx
601 Tilda Sievertz-ooxoxoxoxxx
50 Amilia Jergmar---xooooxxx
F13 Längd Final
Hoppzon
Söndag 11:00
1 Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.80 PB
2 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 4.71 PB
3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.68
4 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 4.68
5 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.61
6 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 4.54
7 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 4.34
8 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.30 PB
9 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.15
10 Elsa Unger
IF Linnéa
07 IF Linnéa 3.62
11 Nora Söderqvist
Tullinge FI
07 Tullinge FI 3.49 PB
123456
409 Lova Tillaeus4.264.274.343.514.074.19
50 Amilia Jergmar4.504.254.233.994.544.44
110 Clara Aldskogius4.612.804.462.35xx
629 Venla Engström4.244.304.194.164.114.05
587 Stella Lundström4.674.694.714.454.254.47
28 Alice Helge4.084.144.15
209 Emma Olofsson4.684.614.594.414.584.63
499 Nora Söderqvist3.153.493.25
187 Elsa Unger3.463.62x
443 Matilda Borg4.454.604.484.684.684.60
95 Carmen Cernjul4.794.804.804.594.664.65
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:40
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 13.05 TR
2 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 11.75 PB
3 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 11.66
4 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.54
5 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 9.21
6 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 9.09
7 Elsa Heinonen
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.58
8 Hanna Lorehn
Täby IS
07 Täby IS 8.43
9 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 8.07 PB
10 Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS 7.41
11 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.29
12 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 6.84
13 Nora Söderqvist
Tullinge FI
07 Tullinge FI 5.91 PB
123456
50 Amilia Jergmar12.8011.7411.6513.0512.1510.21
601 Tilda Sievertz7.326.347.41
587 Stella Lundström8.948.418.598.869.099.09
12 Alba Boric9.108.827.678.699.218.74
209 Emma Olofsson10.6510.3411.7111.7510.67x
499 Nora Söderqvist5.915.815.27
271 Hanna Lorehn7.737.838.298.168.437.98
294 Ida Borglund8.076.747.72
229 Evelina Larsson6.836.846.61
54 Anna Bergin 7.296.836.51
165 Elin Runemar11.0111.1610.6211.5411.2911.30
140 Ebba Wennebjer11.3211.2310.62x11.6611.15
184 Elsa Heinonen8.587.816.627.567.31
F12 60 m Försök
Lördag 10:40
Heat 1
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 8.75 q
2 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.40 q
3 Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 9.47 q
4 Juni Arkmo Rydnemalm
Täby IS
08 Täby IS 9.58 PB
5 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 10.07
6 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 10.16
Heat 2
1 Alice Jeansson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 9.06 q
2 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 9.36 q 9.36
3 Mika Forsberg
IF Linnéa
08 IF Linnéa 9.59
4 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 9.71 PB
5 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 10.38 PB
6 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 10.96
Heat 3
1 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 9.24 q
2 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.35 q
3 Natalie Hedén
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 9.36 q PB 9.36
4 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 9.65 PB
5 Nicole von Peltzer
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 10.19
6 Helga Malla Hildardottir
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 10.76
F12 60 m Final
Lördag 13:30
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 8.86
2 Alice Jeansson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 9.02
3 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 9.24
4 Natalie Hedén
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 9.30 PB
5 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.41
6 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 9.44
7 Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 9.47
8 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.58
F12 Höjd Final
Lördag 13:55
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 142 PB
2 Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS 130
3 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 130 PB
4 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 120 PB
=5 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 115
=5 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 115
105110115120125130134142144
106 Charlotta Johansson-ooxxx
331 Johanna Gummerus-oooxoxxoxxx
660 Wilma Beiming - Brotte oooxxx
204 Emilie Ekmanooooxxoxxoxxx
75 Arwen Pamelius-ooxxoxxx
130 Ebba Borglund---ooooxoxxx
F12 Längd Final
Hoppzon
Lördag 09:35
Pool 1
Tot. plac.
1 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 4.25 3
2 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.12 5
3 Natalie Hedén
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 4.07 6 PB
4 Annabelle Grahn
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3.90 8
5 Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 3.79 10
6 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 3.44 13 PB
7 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 3.37 15 PB
8 Svea Strömberg
Täby IS
08 Täby IS 3.34 16
9 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3.29 17
123
593 Svea Strömberg3.343.273.07
126 Desiree Nilsson3.273.293.07
106 Charlotta Johansson3.44x3.43
484 Natalie Hedén3.884.073.89
144 Edit Jansson3.963.984.12
589 Stella Weissenborn4.254.252.96
56 Annabelle Grahn3.643.733.90
408 Lova Nordvarg 3.723.793.76
186 Elsa Rudström3.193.303.37
Pool 2
Tot. plac.
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 4.56 1 PB
2 Alice Jeansson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4.28 2
3 Juni Arkmo Rydnemalm
Täby IS
08 Täby IS 4.14 4 PB
4 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 4.06 7
5 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 3.88 9 PB
6 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 3.74 11
7 Nicole von Peltzer
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3.65 12
8 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 3.44 14
9 Helga Malla Hildardottir
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3.28 18
123
272 Hanna Vikström3.743.623.61
30 Alice Jeansson4.264.134.28
348 Juni Arkmo Rydnemalm 4.113.984.14
660 Wilma Beiming - Brotte 3.973.964.06
75 Arwen Pameliusx3.443.24
130 Ebba Borglund4.374.124.56
583 Sophie Grahn3.883.823.79
280 Helga Malla Hildardottir3.283.17x
486 Nicole von Peltzer3.653.473.33
F12 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 11:15
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 9.77 PB
2 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 7.81
3 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 7.65
4 Natalie Hedén
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 7.29
5 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 7.09 PB
6 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 6.83
7 Svea Strömberg
Täby IS
08 Täby IS 6.83
8 Nicole von Peltzer
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 5.91
9 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 5.84
10 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 5.68
11 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 5.67 PB
12 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 5.48
13 Juni Arkmo Rydnemalm
Täby IS
08 Täby IS 5.24 PB
14 Helga Malla Hildardottir
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4.80
123
484 Natalie Hedén7.296.326.68
348 Juni Arkmo Rydnemalm 5.095.135.24
126 Desiree Nilsson6.835.876.57
106 Charlotta Johansson6.487.657.13
280 Helga Malla Hildardottir4.054.614.80
593 Svea Strömberg6.475.756.83
660 Wilma Beiming - Brotte 5.845.685.46
272 Hanna Vikström5.484.774.86
589 Stella Weissenborn7.456.807.81
75 Arwen Pamelius5.515.685.48
486 Nicole von Peltzer5.915.215.90
130 Ebba Borglund9.779.229.76
186 Elsa Rudström5.285.675.23
583 Sophie Grahn7.096.096.46
F11 60 m Försök
Söndag 11:00
Heat 1
1 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 9.56 q PB
2 Agnes Andersson
Täby IS
09 Täby IS 9.69
3 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.79
4 Stella Carlsson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.29
5 Maja Nyberg
Täby IS
09 Täby IS 10.58
6 Emilia Bjurling
AIK
09 AIK 11.12
7 Sara Smeds Söderman
Täby IS
09 Täby IS 11.64
Heat 2
1 Ebba Lindskog
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 9.46 q
2 Sara Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF 10.19 10.187
3 Julia Pagiantas
Täby IS
09 Täby IS 10.34
4 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.37
5 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS 10.52 10.514
6 Stella Pooyan Neumüller
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 11.37
Emilia Svensson
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK DNS
Heat 3
1 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 9.29 q 9.281
2 Liv Aizawa
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.57 q
3 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 9.67
4 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.94
5 Thea Boström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.19 SB 10.188
6 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 10.52 10.518
7 Rebecca Nässil
Täby IS
09 Täby IS 10.55 PB
Heat 4
1 Louise Wettersand
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.15 q
2 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 9.29 q 9.284
3 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 9.66 PB
4 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.91 PB 9.905
5 Michelle Fodérus
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 10.63
6 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS 11.81
Alva Settergren
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK DNS
Heat 5
1 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.00 q
2 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.06 q
3 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF 9.59
4 Lalita Blomqvist
Täby IS
09 Täby IS 9.60 PB 9.594
5 Lily Dymling
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 9.60 PB 9.597
6 Hanna Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF 9.91 9.903
7 Tyra Hoffert
Täby IS
09 Täby IS 10.59
F11 60 m Final
Söndag 12:00
1 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.95
2 Louise Wettersand
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.04 9.031
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.04 9.040
4 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 9.29
5 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 9.37
6 Liv Aizawa
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.49 =PB
7 Ebba Lindskog
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 9.51
8 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 9.64 PB
F11 Höjd Final
Söndag 13:40
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 131 PB
2 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 128 PB
3 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 124
4 Thea Boström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 124
5 Maja Nyberg
Täby IS
09 Täby IS 120
6 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 120
7 Liv Aizawa
Hammarby IF
09 Hammarby IF 115
8 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 115
=9 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 110
=9 Lalita Blomqvist
Täby IS
09 Täby IS 110
11 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS 110
12 Agnes Andersson
Täby IS
09 Täby IS 105
13 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 105
14 Rebecca Nässil
Täby IS
09 Täby IS 105 PB
15 Moa Tjeder
Täby IS
09 Täby IS 100 PB
16 Stella Carlsson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 100
100105110115120124128131
511 Olivia Letterborn ooxxoxxx
403 Liv Aizawaooooxxx
49 Amanda Jörbeck oooxxoxxx
626 Tyra Sternlindxooxxx
10 Agnes Roslundoooxxx
349 Juni Rudberg-ooooxoxxx
473 Moa Tjederoxxx
430 Maja Nybergooxoxxooxxx
545 Rebecca Nässiloxoxxx
632 Vera Stolpenxoxooxxoxoxooxxx
590 Stephanie Rimérooooxoooxo
374 Lalita Blomqvistoooxxx
586 Stella Carlssonxoxx
4 Agnes Anderssonooxxx
596 Thea Boström oxoooxoxxox
592 Svea Strandoooxoxoxxx
F11 Längd Final
Hoppzon
Söndag 10:10
Pool 1
Tot. plac.
1 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.23 1
2 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.19 2 PB
3 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.75 7
4 Lalita Blomqvist
Täby IS
09 Täby IS 3.67 10
5 Lily Dymling
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 3.65 12 PB
6 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 3.47 14
7 Liv Aizawa
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.45 15 PB
8 Sara Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF 3.41 17
9 Stella Carlsson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.32 19 SB
10 Rebecca Nässil
Täby IS
09 Täby IS 3.06 24 PB
11 Julia Pagiantas
Täby IS
09 Täby IS 3.06 25
12 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS 3.04 26
13 Moa Tjeder
Täby IS
09 Täby IS 2.88 27
14 Ida Jonsson Praner
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 2.75 29
15 Stella Pooyan Neumüller
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 2.68 31
16 Sara Smeds Söderman
Täby IS
09 Täby IS 2.44 32
Tyra Hoffert
Täby IS
09 Täby IS x
123
343 Julia Pagiantas2.933.06x
673 Molly Envall4.234.04x
623 Tyra Hoffertx--
590 Stephanie Rimér4.194.104.05
473 Moa Tjeder2.802.882.55
374 Lalita Blomqvist3.413.673.51
403 Liv Aizawa3.443.383.45
560 Sara Lindkvist3.323.413.31
511 Olivia Letterborn 3.042.872.86
390 Lily Dymling3.653.583.39
562 Sara Smeds Söderman2.442.382.33
296 Ida Jonsson Praner2.752.352.52
588 Stella Pooyan Neumüller1.942.682.33
545 Rebecca Nässil3.023.062.90
346 Julie Grevfors3.403.413.47
626 Tyra Sternlind3.683.743.75
586 Stella Carlsson3.323.223.15
Pool 2
Tot. plac.
1 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.08 3
2 Louise Wettersand
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 4.06 4
3 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 3.91 5
4 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 3.80 6 PB
5 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 3.71 8 PB
6 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.67 9
7 Ebba Lindskog
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 3.67 11
8 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.61 13
9 Hanna Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF 3.41 16
10 Agnes Andersson
Täby IS
09 Täby IS 3.33 18 PB
11 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 3.32 20
12 Thea Boström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.32 21
13 Maja Nyberg
Täby IS
09 Täby IS 3.13 22
14 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.08 23
15 Emilia Bjurling
AIK
09 AIK 2.85 28 PB
16 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS 2.72 30
123
406 Louise Wettersand4.063.833.97
430 Maja Nyberg3.133.113.13
10 Agnes Roslund3.043.063.08
457 Maya Purmonen3.553.473.61
213 Emmy L Lindblom3.673.603.45
138 Ebba Lindskog3.67x3.51
596 Thea Boström 2.811.873.32
632 Vera Stolpen4.083.803.91
270 Hanna Lindkvist3.343.413.34
349 Juni Rudberg3.713.583.56
615 Tuva Eckerberg3.91x3.85
200 Emilia Bjurling2.852.632.66
49 Amanda Jörbeck 3.803.643.62
592 Svea Strand3.323.173.07
4 Agnes Andersson3.333.08x
31 Alice Lundqvist2.722.652.62
Sammanställning
1 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.23
2 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.19 PB
3 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.08
4 Louise Wettersand
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 4.06
5 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 3.91
6 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 3.80 PB
7 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.75
8 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 3.71 PB
9 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.67
10 Lalita Blomqvist
Täby IS
09 Täby IS 3.67
11 Ebba Lindskog
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 3.67
12 Lily Dymling
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 3.65 PB
13 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.61
14 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 3.47
15 Liv Aizawa
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.45 PB
16 Hanna Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF 3.41
17 Sara Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF 3.41
18 Agnes Andersson
Täby IS
09 Täby IS 3.33 PB
19 Stella Carlsson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.32 SB
20 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 3.32
21 Thea Boström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.32
22 Maja Nyberg
Täby IS
09 Täby IS 3.13
23 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.08
24 Rebecca Nässil
Täby IS
09 Täby IS 3.06 PB
25 Julia Pagiantas
Täby IS
09 Täby IS 3.06
26 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS 3.04
27 Moa Tjeder
Täby IS
09 Täby IS 2.88
28 Emilia Bjurling
AIK
09 AIK 2.85 PB
29 Ida Jonsson Praner
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 2.75
30 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS 2.72
31 Stella Pooyan Neumüller
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 2.68
32 Sara Smeds Söderman
Täby IS
09 Täby IS 2.44
Tyra Hoffert
Täby IS
09 Täby IS x
F11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 12:20
1 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.81 PB
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.26
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 6.94
4 Stella Carlsson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 6.83 PB
5 Ebba Lindskog
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 6.74 PB
6 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 6.66 PB
7 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS 6.36
8 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 6.32
9 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF 6.29
10 Tyra Hoffert
Täby IS
09 Täby IS 5.75
11 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 5.68 PB
12 Lily Dymling
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 5.60
13 Thea Boström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5.60 =PB
14 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.50
15 Sara Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF 5.34
16 Julia Pagiantas
Täby IS
09 Täby IS 5.31 PB
17 Liv Aizawa
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.31
18 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 5.23
19 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 5.16
20 Emilia Bjurling
AIK
09 AIK 5.05 PB
21 Matilda Danielsson
Tullinge FI
09 Tullinge FI 5.02
22 Rebecca Nässil
Täby IS
09 Täby IS 4.98 PB
23 Maja Nyberg
Täby IS
09 Täby IS 4.81
24 Agnes Andersson
Täby IS
09 Täby IS 4.79
25 Ida Jonsson Praner
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 4.44 PB
26 Hanna Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF 4.21
27 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS 4.20
123
343 Julia Pagiantas4.205.145.31
138 Ebba Lindskog6.386.416.74
403 Liv Aizawa5.04x5.31
346 Julie Grevfors6.665.486.45
296 Ida Jonsson Praner4.074.244.44
444 Matilda Danielsson5.024.714.73
270 Hanna Lindkvist4.213.844.12
615 Tuva Eckerberg6.326.135.33
545 Rebecca Nässil4.584.984.55
49 Amanda Jörbeck 5.235.174.70
390 Lily Dymling4.955.585.60
626 Tyra Sternlind7.266.316.97
4 Agnes Andersson3.893.764.79
457 Maya Purmonen6.677.667.81
623 Tyra Hoffert5.584.925.75
590 Stephanie Rimér6.945.816.92
349 Juni Rudberg5.205.335.68
592 Svea Strand4.424.385.16
10 Agnes Roslund5.115.005.50
511 Olivia Letterborn 5.996.346.36
200 Emilia Bjurling5.054.784.60
560 Sara Lindkvist4.895.344.83
31 Alice Lundqvist4.054.144.20
596 Thea Boström 5.265.605.08
430 Maja Nyberg4.314.754.81
586 Stella Carlsson6.256.206.83
704 Emelie Lagerdahl5.096.136.29
F10 60 m Försök
Lördag 12:00
Heat 1
1 Nora Blom
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.86 q PB
2 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 10.08 q
3 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 10.12 q
4 Sanna Bergqvist
Täby IS
10 Täby IS 10.43
5 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 10.88
6 Nicole Ädel
Täby IS
10 Täby IS 11.30
7 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS 11.60 11.60
Heat 2
1 Celine Rajalakso
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.47 q
2 Mira Karlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 10.86
3 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS 10.89
4 Minna Crusenborg
Täby IS
10 Täby IS 10.91
5 Ella Strunke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.06
6 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 11.44
7 Ida Hammarwall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 11.60 11.60
Heat 3
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 9.64 q
2 Ella Crona
Hässelby SK
10 Hässelby SK 10.47
3 Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS 10.51
4 Ebba Westman
Täby IS
10 Täby IS 11.03
5 Tine Hamilton
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 11.16 11.16
6 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 11.16 11.16
7 Agnes Nilsson Diehl
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 11.27
Heat 4
1 Ellen Sahlqvist
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.45 q
2 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 10.04 q PB
3 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 10.14 q
4 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 10.21
5 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS 10.65
6 Sophie Belmé
Täby IS
10 Täby IS 11.94
7 Signe Edlund
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 13.52
Ella Dahlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK DNS
F10 60 m Final
Lördag 14:10
1 Celine Rajalakso
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.35 SB
2 Ellen Sahlqvist
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.37
3 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 9.54
4 Nora Blom
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.90 PB
5 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 10.02 PB
6 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 10.15 10.15
7 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 10.15 10.15
8 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 10.19
F10 Höjd Final
Lördag 09:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 115 =1
2 Nora Blom
Turebergs FK
10 Turebergs FK 110 4
3 Ella Dahlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 105 5
4 Sanna Bergqvist
Täby IS
10 Täby IS 105 6
5 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 105 8 PB
=6 Ella Crona
Hässelby SK
10 Hässelby SK 100 =9
=6 Ella Strunke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 100 =9
8 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 100 =12
9 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 95 =15
Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK x
Ida Hammarwall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK x
95100105110115120
172 Ella Dahlbergoooxxx
164 Elin Jernbergoxoxxx
558 Sanna Bergqvistooxoxxx
13 Alba Jergmar--xoooxxx
495 Nora Blom-oxxoxoxxx
171 Ella Cronaoo-xx-
295 Ida Hammarwallxxx
618 Tyra Borénoxxoxxoxxx
177 Ella Strunkeooxxx
303 Iris Ahlqvistxxx
174 Ella Hallstenoxxx
Pool 2
Tot. plac.
1 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS 115 =1
2 Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 115 3
3 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 105 7
4 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 100 =9
5 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS 100 =12
6 Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS 100 14
=7 Minna Crusenborg
Täby IS
10 Täby IS 95 =15
=7 Nicole Ädel
Täby IS
10 Täby IS 95 =15
Ellen Sahlqvist
Hammarby IF
10 Hammarby IF x
Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS x
Ebba Westman
Täby IS
10 Täby IS x
Mira Karlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK x
95100105110115120
181 Ellen Sahlqvist-------
145 Edit Nordlanderoxoxxoxxx
470 Mira Karlbergxxx
133 Ebba Göthlinooxxx
469 Mira Eriksson xoxoxxx
466 Minna Crusenborgoxxx
32 Alice Stiernstedtooxoooxxx
359 Kerstin Wikströmooooxoxxx
141 Ebba Westmanxxx
445 Matilda Dellwikoxoxxx
185 Elsa Lorehnxxx
487 Nicole Ädeloxxx
F10 Längd Final
Hoppzon
Lördag 10:30
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 3.94 PB
2 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 3.89 PB
3 Ellen Sahlqvist
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.79
4 Celine Rajalakso
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.78
5 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3.49
6 Nora Blom
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.48
7 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 3.44
8 Ella Crona
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3.41 PB
9 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 3.33
10 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 3.33
11 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS 3.29
12 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 3.19
13 Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS 3.19
14 Ella Dahlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 3.16
15 Ebba Westman
Täby IS
10 Täby IS 3.13
16 Nicole Ädel
Täby IS
10 Täby IS 3.01
17 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS 3.00
18 Tine Hamilton
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 2.94
19 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 2.89
20 Agnes Nilsson Diehl
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 2.87
21 Ella Strunke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 2.84
22 Minna Crusenborg
Täby IS
10 Täby IS 2.80
23 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 2.78
24 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS 2.75
25 Mira Karlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 2.72
26 Ida Hammarwall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 2.69
27 Sophie Belmé
Täby IS
10 Täby IS 2.58
123
303 Iris Ahlqvist2.892.762.85
164 Elin Jernberg3.33x3.32
495 Nora Blom3.483.33x
7 Agnes Nilsson Diehl2.872.702.69
145 Edit Nordlander3.493.283.24
177 Ella Strunke2.842.662.82
487 Nicole Ädel3.012.712.89
174 Ella Hallsten2.762.782.42
582 Sophie Belmé2.582.462.48
469 Mira Eriksson 2.893.193.12
185 Elsa Lorehn2.722.702.75
466 Minna Crusenborg2.772.802.57
32 Alice Stiernstedt3.273.113.29
295 Ida Hammarwall2.692.572.61
678 Leonora Wessén3.703.633.89
618 Tyra Borén3.193.123.06
608 Tine Hamilton2.942.892.90
574 Smilla Videhall3.333.283.30
133 Ebba Göthlin3.343.443.39
104 Celine Rajalakso3.743.783.66
181 Ellen Sahlqvist3.793.643.61
13 Alba Jergmar3.41x3.94
141 Ebba Westman3.133.102.76
470 Mira Karlberg2.712.642.72
171 Ella Crona3.363.083.41
445 Matilda Dellwik3.002.982.86
172 Ella Dahlberg3.133.163.12
F10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 13:15
1 Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 6.54
2 Nora Blom
Turebergs FK
10 Turebergs FK 6.36 PB
3 Ella Crona
Hässelby SK
10 Hässelby SK 6.19
4 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 5.69
5 Ellen Sahlqvist
Hammarby IF
10 Hammarby IF 5.62
6 Ella Strunke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.41 PB
7 Celine Rajalakso
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.32
8 Sophie Belmé
Täby IS
10 Täby IS 4.95
9 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS 4.90
10 Ebba Westman
Täby IS
10 Täby IS 4.90
11 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 4.74 PB
12 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 4.69
13 Tine Hamilton
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 4.65
14 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS 4.60
15 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS 4.58
16 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 4.34
17 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 4.33
18 Minna Crusenborg
Täby IS
10 Täby IS 3.79
19 Mira Karlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 3.75
20 Agnes Nilsson Diehl
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 3.51
21 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 3.29
22 Signe Edlund
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 2.90
23 Nicole Ädel
Täby IS
10 Täby IS 2.70
123
104 Celine Rajalakso5.144.415.32
177 Ella Strunke5.415.125.09
618 Tyra Borén3.764.343.90
145 Edit Nordlander4.744.524.45
470 Mira Karlberg3.333.673.75
13 Alba Jergmar5.425.695.63
359 Kerstin Wikström6.406.116.54
466 Minna Crusenborg3.753.773.79
32 Alice Stiernstedt4.493.974.58
445 Matilda Dellwikx4.604.56
582 Sophie Belmé4.954.554.67
133 Ebba Göthlin4.694.643.52
487 Nicole Ädel2.532.702.56
141 Ebba Westman4.794.904.86
566 Signe Edlund2.802.902.88
7 Agnes Nilsson Diehl3.283.513.37
185 Elsa Lorehn4.744.904.88
495 Nora Blom6.236.266.36
181 Ellen Sahlqvist5.62x5.00
174 Ella Hallsten3.103.292.30
608 Tine Hamilton4.604.654.30
574 Smilla Videhall4.333.774.10
171 Ella Crona6.195.925.56
F9 60 m Försök
Söndag 11:35
Heat 1
1 Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.89 q
2 Amanda Dyberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.90 q PB
3 Julie Fridh
IF Linnéa
11 IF Linnéa 10.93 q
4 Ella Hilding
Turebergs FK
11 Turebergs FK 11.49
5 Ester Korzuk
Turebergs FK
11 Turebergs FK 12.06
Filippa Dellwik
Täby IS
11 Täby IS DNS
Heat 2
1 Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 9.35 q TR
2 Linnea Helleblad
Täby IS
11 Täby IS 10.98 q PB
3 Ebba Grip
Turebergs FK
11 Turebergs FK 11.21 PB
4 Carla Nee
Täby IS
11 Täby IS 11.25
5 Tyra Dymling
Vallentuna FK
11 Vallentuna FK 12.40
Heat 3
1 Iva Järeholm
AIK
11 AIK 9.93 q PB
2 Lovelia Rajalakso
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.13 q
3 Klara Karmteg
IF Linnéa
11 IF Linnéa 10.88 q
4 Tuva-Li Breding
Turebergs FK
11 Turebergs FK 11.43 PB
5 Sofia Löök Santesson
Täby IS
11 Täby IS 11.74 PB
6 Adrienne Staël von Holstein
Täby IS
11 Täby IS 11.83
F9 60 m Final
Söndag 12:10
1 Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 9.37 PB
2 Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.94
3 Iva Järeholm
AIK
11 AIK 9.99 PB
4 Lovelia Rajalakso
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.10 PB
5 Linnea Helleblad
Täby IS
11 Täby IS 10.74 PB
6 Amanda Dyberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.87 PB
7 Klara Karmteg
IF Linnéa
11 IF Linnéa 10.89
8 Julie Fridh
IF Linnéa
11 IF Linnéa 10.93
F9 Längd Final
Hoppzon
Söndag 09:15
1 Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 3.79 TR
2 Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.40
3 Lovelia Rajalakso
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.25
4 Iva Järeholm
AIK
11 AIK 3.24
5 Carla Nee
Täby IS
11 Täby IS 2.97
6 Julie Fridh
IF Linnéa
11 IF Linnéa 2.96
7 Amanda Dyberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2.95 PB
8 Tuva-Li Breding
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2.85
9 Ebba Grip
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2.80 PB
10 Ella Hilding
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2.80
11 Linnea Helleblad
Täby IS
11 Täby IS 2.78 PB
12 Ester Korzuk
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2.71 PB
13 Klara Karmteg
IF Linnéa
11 IF Linnéa 2.63
14 Sofia Löök Santesson
Täby IS
11 Täby IS 2.43 PB
15 Adrienne Staël von Holstein
Täby IS
11 Täby IS 2.30
16 Tyra Dymling
Vallentuna FK
11 Vallentuna FK 2.27
17 Filippa Dellwik
Täby IS
11 Täby IS 2.04
123
309 Iva Järeholm3.243.023.20
48 Amanda Dyberg2.662.952.53
3 Adrienne Staël von Holstein2.30x2.21
672 Maja Envall3.143.403.17
251 Filippa Dellwik2.041.951.82
365 Klara Karmteg2.632.562.54
620 Tyra Dymling1.972.271.96
412 Lovelia Rajalakso3.083.033.25
345 Julie Fridh2.96x2.84
671 Tuva-Li Breding2.852.712.73
395 Linnea Helleblad2.782.612.63
226 Ester Korzuk2.662.712.45
132 Ebba Grip2.802.692.64
385 Leyla davidson3.783.663.79
579 Sofia Löök Santesson2.432.352.35
701 Ella Hilding2.802.642.66
94 Carla Nee2.972.872.84
F9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 10:00
1 Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 5.59 PB
2 Tuva-Li Breding
Turebergs FK
11 Turebergs FK 5.03 PB
3 Iva Järeholm
AIK
11 AIK 4.65
4 Ester Korzuk
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.23 PB
5 Ebba Grip
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.02 PB
6 Lovelia Rajalakso
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.94
7 Adrienne Staël von Holstein
Täby IS
11 Täby IS 3.75
8 Julie Fridh
IF Linnéa
11 IF Linnéa 3.74
9 Klara Karmteg
IF Linnéa
11 IF Linnéa 3.66
10 Sofia Löök Santesson
Täby IS
11 Täby IS 3.45 PB
11 Carla Nee
Täby IS
11 Täby IS 3.28
12 Amanda Dyberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.18
13 Filippa Dellwik
Täby IS
11 Täby IS 2.76
123
309 Iva Järeholm4.654.184.19
251 Filippa Dellwik2.552.122.76
579 Sofia Löök Santesson2.693.013.45
94 Carla Neex3.093.28
3 Adrienne Staël von Holstein3.053.243.75
412 Lovelia Rajalakso3.942.863.30
385 Leyla davidson4.725.594.44
365 Klara Karmteg3.663.66x
132 Ebba Grip3.854.023.84
226 Ester Korzuk4.233.93x
345 Julie Fridh3.743.713.68
671 Tuva-Li Breding4.734.045.03
48 Amanda Dyberg3.133.182.94
Män 60 m Försök
Lördag 12:35
Heat 1
1 Desmond Rogo
AIK
96 AIK 6.99 q
2 Paul Förnestig
Hammarby IF
01 Hammarby IF 7.09 q =PB
3 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 7.27
4 Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 7.41
5 Mikael Agge
Hammarby IF
02 Hammarby IF 7.44
6 Timothy Olsson
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 7.70
Heat 2
1 Milo Wahlgren
AIK
02 AIK 7.01 q
2 Andreas Gustafsson
Upsala IF
97 Upsala IF 7.20 q 7.20
2 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF 7.20 q PB 7.20
4 Rodi Kay
Täby IS
98 Täby IS 7.28
5 Elias Sahlin
Hellas FK
01 Hellas FK 7.45
6 Anton Sjölund
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 7.47
Edvin Haberman
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK DNS
Heat 3
1 Jean-Christian Zirignon
Malmö AI
95 Malmö AI 6.96 q
2 Marcus Hagerud
AIK
01 AIK 7.21
3 Imran Lernebo
Turebergs FK
01 Turebergs FK 7.25
4 Kidus Yohannes Getahun
Malmö AI
98 Malmö AI 7.39
5 Måns Boshuis
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 7.49
6 Tor Ekström
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 7.53
7 Patrik Hellborg
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 8.00 PB
Heat 4
1 Oskar Motta
Upsala IF
98 Upsala IF 7.05 q =PB
2 Douglas Hellbratt
Malmö AI
95 Malmö AI 7.10 q
3 Albin Boestad
IFK Lidingö
97 IFK Lidingö 7.36 =PB
4 André Barroso Johansson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 7.43
5 Leo Raksanyi
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 7.66
6 Fredrik Sandell
Danderyds SK
97 Danderyds SK 8.82
Män 60 m Final
Lördag 14:00
1 Jean-Christian Zirignon
Malmö AI
95 Malmö AI 6.91
2 Milo Wahlgren
AIK
02 AIK 6.94
3 Desmond Rogo
AIK
96 AIK 6.99
4 Oskar Motta
Upsala IF
98 Upsala IF 7.04 PB
5 Douglas Hellbratt
Malmö AI
95 Malmö AI 7.11
6 Andreas Gustafsson
Upsala IF
97 Upsala IF 7.21
Paul Förnestig
Hammarby IF
01 Hammarby IF DNS
Män 200 m Final
Söndag 14:50
A-Final
Tot. plac.
1 Eric Sjölund
IF Åland (FIN)
00 IF Åland (FIN) 23.28 1
2 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 23.50 2 PB
Björn Jóhann Thorsson
IR (ISL)
90 IR (ISL) DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Viktor Hedlund
Falu IK
02 Falu IK 24.15 3
2 Jesper Rilegård
Täby IS
98 Täby IS 24.18 4 PB
3 Mikael Agge
Hammarby IF
02 Hammarby IF 24.29 5
C-Final
Tot. plac.
1 Timothy Olsson
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 24.32 6 PB
2 Adam Westermark
Turebergs FK
98 Turebergs FK 24.49 7
3 Gustaf Mårsäter
Upsala IF
01 Upsala IF 25.49 9
D-Final
Tot. plac.
1 Lukas Guerrero
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 24.80 8
2 Fredrik Sandell
Danderyds SK
97 Danderyds SK 28.80 10
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF DNS
Sammanställning
1 Eric Sjölund
IF Åland (FIN)
00 IF Åland (FIN) 23.28
2 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 23.50 PB
3 Viktor Hedlund
Falu IK
02 Falu IK 24.15
4 Jesper Rilegård
Täby IS
98 Täby IS 24.18 PB
5 Mikael Agge
Hammarby IF
02 Hammarby IF 24.29
6 Timothy Olsson
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 24.32 PB
7 Adam Westermark
Turebergs FK
98 Turebergs FK 24.49
8 Lukas Guerrero
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 24.80
9 Gustaf Mårsäter
Upsala IF
01 Upsala IF 25.49
10 Fredrik Sandell
Danderyds SK
97 Danderyds SK 28.80
Björn Jóhann Thorsson
IR (ISL)
90 IR (ISL) DNS
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF DNS
Män 60 m häck Final
Höjd: 106,7cm
Söndag 10:55
1 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 8.26 TR
2 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF 8.61
3 Fredrik Kihlblom
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 8.84
4 David Adrian
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 8.89
5 Simon Thor
Hässelby SK
00 Hässelby SK 8.91
6 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 9.30
Män Höjd Final
Söndag 14:00
1 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF 197
2 Oliver Ericsson
Upsala IF
01 Upsala IF 194
3 Per Liljegren
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 191 PB
4 Carl Windmar
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 184
5 Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 170
160165170175180184188191194197200
93 Carl Windmar----oxoxxx
503 Oliver Ericsson------oooxxx
537 Philip Stömne---o-ooxxoooxxx
548 Robin Isakssonoooxxx
531 Per Liljegren--oooxoooxxx
Män Stav Final
Lördag 10:00
1 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 483
2 Erik Thortstensson
Spårvägens FK
89 Spårvägens FK 483
3 Jonas Asplund
IFK Märsta
73 IFK Märsta 453
4 Teodor Borgius
Hammarby IF
03 Hammarby IF 453 PB
5 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 433
6 Jonathan Karlsson
Täby IS
98 Täby IS 423
7 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 413 =PB
=8 Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 403
=8 Jonathan Howser
Täby IS
02 Täby IS 403
=10 Erik Dahlberg
Turebergs FK
02 Turebergs FK 373
=10 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF 373
12 Leo Thillou Thomasson
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 323
13 Erik Norlén
Täby IS
05 Täby IS 313
14 Inge Hermansson
IFK Lidingö
45 IFK Lidingö 273
253263273283293303313323333373383393403413423433443453463473483493
336 Jonathan Howser----------oooxxx
223 Erik Thortstensson------------------xxoxoxxo
537 Philip Stömne---------o-xxx
183 Elliot Duvert-----------o-oooxx-
680 Erik Norlénoooooooxxx
302 Inge Hermanssonxooxxo--
337 Jonathan Karlsson------------o-oxxx
217 Erik Dahlberg---------oxxx
683 Jonas Asplund-----------------o-xxx
548 Robin Isaksson----------o-oxxx
380 Leo Thillou Thomasson------xooxxx
594 Teodor Borgius------------ooxoxoxoxxoxxx
240 Felix Nyberg----------oxoxooxxx
254 Fredrik Samuelsson------------------oooxxx
Män Längd Final
Lördag 15:15
1 Andreas Gustafsson
Upsala IF
97 Upsala IF 6.91
2 Albin Boestad
IFK Lidingö
97 IFK Lidingö 6.55
3 Elias Sahlin
Hellas FK
01 Hellas FK 6.50
4 André Barroso Johansson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 6.41
5 Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 6.33
6 David Århammar
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 6.31
7 Kristoffer Kold Erlandsen
Hammarby IF
99 Hammarby IF 6.23
8 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 5.99
123456
287 Hugo Olssonxxx5.90-6.33
161 Elias Sahlinxx6.296.50-4.98
16 Albin Boestad5.816.55x6.436.40x
125 David Århammarxx6.31xxx
372 Kristoffer Kold Erlandsen6.236.206.17x6.23x
597 Theodor Duvert5.895.99x5.921.62x
52 Andreas Gustafsson6.566.576.486.746.806.91
51 André Barroso Johanssonxx6.336.416.34x
Män Tresteg Final
Söndag 12:00
1 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 13.04
2 Olle Hammarberg
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 12.92 PB
3 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 12.60
4 Lukas Olsson
Upsala IF
01 Upsala IF 12.17
5 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 11.88 PB
6 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 11.39
7 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 10.06
8 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 9.85
123456
426 Lukas Olssonxx12.1712.1412.16x
354 Kalle Aldskogiusxx10.06xx9.41
597 Theodor Duvert12.60x12.3112.36--
312 Jacob Nilsson11.41x11.3411.8811.33x
266 Gustav Pettersson11.1811.3910.93-10.759.53
71 Aron Swartz12.6112.7712.67-13.0412.99
635 Victor Johnson9.859.449.489.479.739.43
513 Olle Hammarberg12.9212.9112.6312.5512.78x
Män Kula Final
Vikt: 7,26kg
Söndag 11:20
1 Jesper Arbinge
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK 18.43 TR
2 Gabriel Heen
Hässelby SK
95 Hässelby SK 18.35 PB
3 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 13.90
4 Simon Thor
Hässelby SK
00 Hässelby SK 12.88
5 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF 10.56
123456
571 Simon Thor12.57x12.8512.71x12.88
537 Philip Stömne10.49x10.56xxx
258 Gabriel Heen17.70x18.3518.21x18.35
254 Fredrik Samuelsson13.90x13.82xxx
324 Jesper Arbinge18.2618.3018.4318.02x18.40
P19 60 m häck Final
Höjd: 99,1cm
Går tillsammans med M-klassen, utom tävlan
Söndag 10:50
1 Benjamin Tinglöf
Ärla IF
01 Ärla IF 7.98
2 David Århammar
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 8.60
3 Måns Boshuis
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 8.63
4 Viktor Hedlund
Falu IK
02 Falu IK 8.84
5 Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 8.92
P19 Kula Final
Vikt: 6,0kg
Går tillsammans med M-klassen, utom tävlan
Söndag 11:20
Caspar Larsson
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 15.04
123456
100 Caspar Larsson12.2713.9014.999.5414.3215.04
P17 60 m Försök
Lördag 11:45
Heat 1
1 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 7.36 q PB
2 Sebastian Eriksson
Alunda SK
03 Alunda SK 7.51 q
3 Patrick Lindberg
Vihdin Viesti (FIN)
03 Vihdin Viesti (FIN) 7.52 q PB 7.52
4 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 7.75 7.75
5 Arvid Hedin
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 7.82
6 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 7.88
7 Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF 8.07
Heat 2
1 Arvid Borg
Nyköpings BIS
04 Nyköpings BIS 7.50 q
2 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 7.52 q PB 7.52
3 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 7.75 7.75
4 Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 7.86 PB
5 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 7.87 PB
Anton Säll
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS DNS
Viktor Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF DQ
Heat 3
Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.19 q PB
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 7.53 q PB
Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 7.61 q
Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 7.66 PB
Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 7.74
Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK 7.77
Joar Modén
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 8.24
P17 60 m Final
Lördag 13:55
1 Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.12 TR
2 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 7.35 PB
3 Arvid Borg
Nyköpings BIS
04 Nyköpings BIS 7.48
4 Sebastian Eriksson
Alunda SK
03 Alunda SK 7.52 7.52
5 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 7.52 PB 7.52
6 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 7.57
7 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 7.62
8 Patrick Lindberg
Vihdin Viesti (FIN)
03 Vihdin Viesti (FIN) 7.67
P17 200 m Final
Söndag 13:55
A-Final
Tot. plac.
1 Viktor Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 22.28 1 TR
2 Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 22.84 2
3 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 23.97 3
4 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 24.32 7 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Eemeli Peura
Upsala IF
03 Upsala IF 24.06 4 PB
2 Emil Sörqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 24.08 5
3 Casper Elliot
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 24.70 8
4 Edvin Kaljo
Tjalve IF
04 Tjalve IF 24.87 10
C-Final
Tot. plac.
1 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 24.80 9 PB
2 Arvid Hedin
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 25.07 12 PB
3 Elias Liljestrand
Upsala IF
03 Upsala IF 25.67 15
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 24.89 11 PB
2 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 25.11 13
3 Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 25.41 14 PB
4 Joar Modén
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 27.65 19
E-Final
Tot. plac.
1 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 24.16 6
2 Christopher Lundberg
Turebergs FK
03 Turebergs FK 25.87 16
3 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 25.94 17
4 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 26.38 18
Sammanställning
1 Viktor Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 22.28 TR
2 Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 22.84
3 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 23.97
4 Eemeli Peura
Upsala IF
03 Upsala IF 24.06 PB
5 Emil Sörqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 24.08
6 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 24.16
7 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 24.32 PB
8 Casper Elliot
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 24.70
9 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 24.80 PB
10 Edvin Kaljo
Tjalve IF
04 Tjalve IF 24.87
11 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 24.89 PB
12 Arvid Hedin
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 25.07 PB
13 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 25.11
14 Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 25.41 PB
15 Elias Liljestrand
Upsala IF
03 Upsala IF 25.67
16 Christopher Lundberg
Turebergs FK
03 Turebergs FK 25.87
17 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 25.94
18 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 26.38
19 Joar Modén
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 27.65
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF DNS
P17 1500 m Final
Lördag 15:50
1 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 4:27.03
2 Conor Hogan
Turebergs FK
04 Turebergs FK 4:31.21 SB
3 Pelle Nilsson
Upsala IF
03 Upsala IF 4:38.55
4 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 4:40.84
5 Nils Holm
Hammarby IF
04 Hammarby IF 4:44.22
6 Elvis Eckerberg
Oskarshamns SK
04 Oskarshamns SK 5:10.85
P17 60 m häck Final
Höjd: 91,4cm
Söndag 10:35
A-Final
Tot. plac.
1 Markus Moberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 8.01 1 PB
2 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 8.45 2 PB
3 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 8.70 3 PB
4 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 8.87 4
5 Oskari Peura
Upsala IF
03 Upsala IF 9.02 7
Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Edvin Kaljo
Tjalve IF
04 Tjalve IF 8.88 5
2 Hugo Winther
Turebergs FK
04 Turebergs FK 8.96 6
3 Arvid Hedin
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 9.40 8 PB
4 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 9.77 9
5 Melker carlens
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 9.92 10
Sammanställning
1 Markus Moberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 8.01 PB
2 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 8.45 PB
3 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 8.70 PB
4 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 8.87
5 Edvin Kaljo
Tjalve IF
04 Tjalve IF 8.88
6 Hugo Winther
Turebergs FK
04 Turebergs FK 8.96
7 Oskari Peura
Upsala IF
03 Upsala IF 9.02
8 Arvid Hedin
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 9.40 PB
9 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 9.77
10 Melker carlens
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 9.92
Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK DNS
P17 Höjd Final
Söndag 12:20
1 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 191
2 Jonatan Borg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 188
3 Albin Eriksson
Tyresö FK
03 Tyresö FK 184
4 William Peiro
Turebergs FK
03 Turebergs FK 180
5 Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK
04 Turebergs FK 175
6 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 170
140145150155160165170175180184188191193
433 Malte Fuchs Edberg--------ooooxxx
658 William Peiro ------ooxoxxx
335 Jonatan Borg-------ooooxxx
627 Valter Kjellberg---ooooxxx
563 Sebastian Cabanas Andersson-----oxooxxx
706 Albin Eriksson------ooooxxx
P17 Längd Final
Lördag 15:10
1 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 6.56
2 Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.51
3 Viktor Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.37
4 Patrick Lindberg
Vihdin Viesti (FIN)
03 Vihdin Viesti (FIN) 6.06
5 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 6.01
6 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 5.88
7 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 5.88
8 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 5.80 PB
9 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.70
10 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 5.64
11 Sebastian Eriksson
Alunda SK
03 Alunda SK 5.61
12 William Peiro
Turebergs FK
03 Turebergs FK 5.56
13 Joar Modén
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 5.14
14 Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.13
15 Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK 5.00
123456
648 Viktor Wallx6.356.37x6.246.37
564 Sebastian Erikssonx5.614.19
354 Kalle Aldskogius5.703.615.53
147 Edvin Gustafsson5.595.695.885.405.49-
231 Fabian Linderothxx5.13
488 Niklas Wall6.482.976.40xx6.51
451 Max Forsx5.435.795.66x5.80
326 Joakim Hellbratt6.346.566.29-6.346.35
524 Patrick Lindbergx5.845.896.065.775.94
266 Gustav Pettersson5.38x5.64
71 Aron Swartz5.816.015.885.895.995.75
658 William Peiro 5.563.865.41
47 Alvin Rask5.004.984.81
328 Joar Modén5.144.884.89
433 Malte Fuchs Edberg5.675.785.815.815.88x
P17 Kula Final
Vikt: 5,0kg
Söndag 15:00
1 Martin Sundberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 15.27 PB
2 Viktor Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 12.72
3 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 12.58
4 David Thid
Hammarby IF
03 Hammarby IF 11.41
5 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 11.03
123456
442 Martin Sundberg14.0415.2714.96x13.67x
124 David Thid10.5011.2310.7811.41x10.92
648 Viktor Wall12.1111.5711.8312.5412.7212.40
423 Ludvig Wallén10.4810.8210.3710.7910.7511.03
433 Malte Fuchs Edberg11.4510.6312.5812.1811.8511.79
P15 60 m Försök
Lördag 09:25
Heat 1
1 David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF 7.74 q
2 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 7.75 q
3 Tim Forsberg
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 7.83 q
4 Linus Hasselkvist
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 8.08
5 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.25 8.25
6 Erik Norlén
Täby IS
05 Täby IS 8.37
7 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.59
8 Leonardo Garavini
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.78 PB
Heat 2
1 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.73 q
2 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 7.79 q PB
3 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.06 q
4 Samuel Lingvall
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 8.13
5 Matteo De Petris
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.25 PB 8.25
6 Leo Lindberg
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 9.33 PB
Holger Ehrström
Bromma IF
05 Bromma IF DNS
Heat 3
1 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.71 q
2 Fabian Mix
Täby IS
05 Täby IS 7.97 q PB
3 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 8.28
4 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 8.96
Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS DNS
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS DNS
P15 60 m Final
Lördag 13:25
1 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.64 PB
2 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.66
3 David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF 7.69
4 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 7.80
5 Tim Forsberg
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 7.87
6 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 7.93 PB
7 Fabian Mix
Täby IS
05 Täby IS 8.04
8 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.14
P15 200 m Final
Söndag 13:30
A-Final
Tot. plac.
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 23.83 1 SB
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 24.26 2 PB
3 David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF 24.34 4
4 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 24.89 6
B-Final
Tot. plac.
1 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 24.70 5 SB
2 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 25.00 7 SB
3 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 26.00 9 SB
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS DQ
C-Final
Tot. plac.
1 Ludvig Richtnér
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 24.28 3 PB
2 Fabian Mix
Täby IS
05 Täby IS 26.58 10 PB
3 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 28.64 12
4 Leo Lindberg
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 30.40 14 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Håkon Aaberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 25.55 8
2 Linus Hasselkvist
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 27.01 11
3 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 29.59 13
Samuel Lingvall
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF DNS
Sammanställning
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 23.83 SB
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 24.26 PB
3 Ludvig Richtnér
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 24.28 PB
4 David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF 24.34
5 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 24.70 SB
6 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 24.89
7 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 25.00 SB
8 Håkon Aaberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 25.55
9 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 26.00 SB
10 Fabian Mix
Täby IS
05 Täby IS 26.58 PB
11 Linus Hasselkvist
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 27.01
12 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 28.64
13 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 29.59
14 Leo Lindberg
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 30.40 PB
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS DQ
Samuel Lingvall
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF DNS
P15 1000 m Final
Lördag 16:15
1 Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:55.22
2 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 2:58.06
3 Erik Norlén
Täby IS
05 Täby IS 3:00.35
4 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 3:02.59
5 Leonardo Garavini
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 3:07.26 PB
6 Anton Petersson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 3:13.48 PB
7 Martin Larsson
IKJ Haninge
71 IKJ Haninge 4:05.22 Utom tävlan
P15 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Söndag 10:10
1 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 8.44 TR
2 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 8.69 PB
3 Håkon Aaberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF 8.84
4 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 9.25
5 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 9.31
6 Samuel Lingvall
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 9.88
7 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 11.09
8 Leo Lindberg
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 11.57 PB
P15 Höjd Final
Söndag 10:45
1 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 185 TR
2 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 160
3 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 155
4 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 150
140145150155160164171177180182185187
329 Joel Enander----o-oooxxooxxx
63 Anton Hellstrand Helleberg-ooxooxxx
264 Gustav Hellstenoooxxx
642 Viggo Stridh--oxxoxxx
P15 Längd Final
Lördag 13:45
1 Ludvig Richtnér
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 5.98 PB
2 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.76 SB
3 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 5.75
4 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS 5.61
5 Viktor Lögdahl
Råby-Rekarne FIF
05 Råby-Rekarne FIF 5.42
6 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 5.35
7 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 5.29
8 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.22 PB
9 Victor Zimmerman
Boo IF
05 Boo IF 4.87 PB
10 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.83
11 Vidar Mörk
Boo IF
05 Boo IF 4.71
12 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 4.33
13 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.33
14 Holger Ehrström
Bromma IF
05 Bromma IF 4.28
123456
635 Victor Johnsonx4.334.04
664 Yannick Büchli4.334.20x
17 Albin Edgert4.884.955.102.435.293.79
645 Viktor Lögdahl5.425.305.375.235.145.40
642 Viggo Stridh5.355.305.135.295.315.15
329 Joel Enander5.605.565.71x5.715.75
638 Victor Zimmerman4.874.444.34
436 Marcus Eklund5.325.00x4.754.665.61
422 Ludvig Richtnér5.675.535.905.675.985.72
640 Vidar Mörk4.473.124.71
569 Simon Johansson4.83x4.70
284 Holger Ehrström3.874.054.28
63 Anton Hellstrand Helleberg4.725.065.225.184.815.17
78 August Calles3.713.245.045.175.475.76
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 10:10
1 Fabian Mix
Täby IS
05 Täby IS 15.18 TR
2 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 13.79 PB
3 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 13.20 PB
4 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 12.86
5 Viktor Lögdahl
Råby-Rekarne FIF
05 Råby-Rekarne FIF 12.68
6 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 11.82
7 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 11.25
8 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 10.18
9 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.16
10 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.85
11 Victor Zimmerman
Boo IF
05 Boo IF 8.49
12 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.16 PB
13 Samuel Lingvall
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 8.02
14 Vidar Mörk
Boo IF
05 Boo IF 7.29
123456
642 Viggo Stridh12.1913.0710.7913.4312.4713.79
640 Vidar Mörk6.676.627.29
643 Viktor Anheim9.299.149.249.8010.189.72
17 Albin Edgert11.3711.047.96x10.0511.82
232 Fabian Mix13.15xx15.1814.7414.60
78 August Calles12.39x13.20xxx
243 Filip Ekström10.669.929.7210.5010.3711.25
635 Victor Johnson8.16x7.31
569 Simon Johansson8.858.058.80
645 Viktor Lögdahl12.0312.68x12.02x10.68
63 Anton Hellstrand Helleberg9.149.169.07
638 Victor Zimmerman-x8.49
329 Joel Enander8.8412.86xxx7.69
555 Samuel Lingvall7.728.027.27
P14 60 m Försök
Lördag 10:55
Heat 1
1 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.15 q
2 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 8.22 q PB
3 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.56
4 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.75 PB
5 Arvid Wegler
Bromma IF
06 Bromma IF 9.39 PB
6 Alexander Johansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.61 PB
Heat 2
1 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 8.04 q PB
2 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.06 q PB
3 Daniel Jerndorf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.52 q
4 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 8.80 PB
5 Morris Dahlqvist
Täby IS
06 Täby IS 9.12
6 Oscar Pettersson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 9.15
Heat 3
1 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 7.73 q TR
2 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS 8.34 q
3 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS 8.40 q
4 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.61
5 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF 9.13
6 Anton Persson Einarsson
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 9.21 PB
Filip Cedérus
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS DNS
P14 60 m Final
Lördag 14:05
1 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 7.72 TR
2 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.99 SB
3 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 8.02 PB
4 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.22
5 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 8.31
6 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS 8.36
7 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS 8.52
8 Daniel Jerndorf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.60
P14 200 m Final
Lördag 15:15
A-Final
Tot. plac.
1 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 25.40 1 PB
2 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 26.75 4
3 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 26.95 5 =PB
4 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 27.20 9 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 26.99 6 PB
2 John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 28.17 11
3 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 28.99 13 PB
Oscar Pettersson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 26.59 2
2 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS 26.68 3
3 Anton Persson Einarsson
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 30.69 15 PB
4 Arvid Wegler
Bromma IF
06 Bromma IF 32.56 16
D-Final
Tot. plac.
1 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS 27.12 7
2 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 27.18 8
3 Alexander Johansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 32.65 17
E-Final
Tot. plac.
1 Daniel Jerndorf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 27.89 10
2 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 28.80 12
3 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF 30.29 14
Sammanställning
1 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 25.40 PB
2 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 26.59
3 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS 26.68
4 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 26.75
5 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 26.95 =PB
6 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 26.99 PB
7 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS 27.12
8 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 27.18
9 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 27.20 PB
10 Daniel Jerndorf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 27.89
11 John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 28.17
12 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 28.80
13 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 28.99 PB
14 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF 30.29
15 Anton Persson Einarsson
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 30.69 PB
16 Arvid Wegler
Bromma IF
06 Bromma IF 32.56
17 Alexander Johansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 32.65
Oscar Pettersson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö DNS
P14 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Söndag 10:00
A-Final
Tot. plac.
1 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.39 1
2 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 9.54 2 PB
3 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.66 3 PB
4 John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.83 4 SB
5 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.86 5
B-Final
Tot. plac.
1 Vidar Pege
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 10.55 6
2 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.25 7
3 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 11.32 8
4 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF 11.86 9
Anton Persson Einarsson
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF DNS
Sammanställning
1 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.39
2 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 9.54 PB
3 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.66 PB
4 John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.83 SB
5 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.86
6 Vidar Pege
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 10.55
7 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.25
8 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 11.32
9 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF 11.86
Anton Persson Einarsson
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF DNS
P14 Höjd Final
Lördag 13:00
1 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 160
2 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS 160 SB
=3 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 150
=3 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 150
=3 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS 150
6 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 145 PB
7 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 145 PB
8 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 135
9 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 130
10 Morris Dahlqvist
Täby IS
06 Täby IS 125
125130135140145150155160164
362 Kim Wingren--ooooxxx
64 Anton Höglund-oooooxxx
265 Gustav Källström------ooxxx
70 Aron Gullbergxooxoxxx
687 Neo Hall--ooooxxx
91 Carl Bergmarkooxxx
479 Morris Dahlqvistoxxx
330 Joel Wikström-ooxxoxxoxxx
636 Victor Tjeder-oooooxoxxoxxx
521 Oskar Sternerooooxxoxxx
P14 Längd Final
Söndag 14:15
1 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 5.34 PB
2 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.22
3 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS 5.08 SB
4 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.05
5 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.87 PB
6 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.86
7 Vidar Pege
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4.82 PB
8 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.77 PB
9 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 4.39 PB
10 Morris Dahlqvist
Täby IS
06 Täby IS 4.12
11 Vilmer Säll
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.11
12 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.05
13 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 3.88
14 Alfred Bergkvist
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 3.38
15 Filip Cedérus
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 3.38
16 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF 3.34
123456
636 Victor Tjederx4.604.664.975.084.79
521 Oskar Sternerx4.104.39
70 Aron Gullberg4.444.774.624.414.544.56
288 Hugo Theander3.34xx
265 Gustav Källström4.744.724.834.784.675.05
26 Alfred Berglind4.87xx4.75x4.77
479 Morris Dahlqvist4.033.994.12
653 Vilmer Säll4.003.944.11
568 Simon Grahn4.914.96x4.865.075.34
25 Alfred Bergkvist2.963.213.38
159 Elias Kapell4.803.475.083.544.785.22
246 Filip Herre4.864.654.654.52x4.42
684 Vidar Pege3.794.623.774.823.74-
330 Joel Wikström3.164.034.05
91 Carl Bergmark3.723.88x
241 Filip Cedérusx3.143.38
P14 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 10:40
1 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.53 TR
2 Jacob Rappe
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.22 PB
3 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.43
4 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS 9.15
5 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.04
6 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.80
7 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.92
8 Anton Persson Einarsson
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 7.91
9 Alfred Bergkvist
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.90
123456
65 Anton Persson Einarsson7.537.707.727.917.267.80
330 Joel Wikström10.5310.50x10.3310.3510.31
25 Alfred Bergkvist4.904.86x
636 Victor Tjeder8.188.538.639.158.288.15
26 Alfred Berglindx8.70x8.468.807.44
315 Jacob Rappe10.229.669.449.089.699.00
265 Gustav Källström9.099.438.758.618.739.33
159 Elias Kapellxx8.849.04xx
91 Carl Bergmark7.747.927.355.907.767.80
P13 60 m Försök
Lördag 12:20
Heat 1
1 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 8.26 q
2 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 8.55 q PB
3 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.06 PB
4 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 9.08
5 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS 9.41
6 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS 9.47
7 Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.51
Heat 2
1 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.38 q
2 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 8.54 q
3 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 8.77 q
4 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 9.04 PB
5 Filip Wallnäs
AIK
07 AIK 9.20 9.20
6 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 9.31
7 Noah Öhlund
Täby IS
07 Täby IS 9.91
8 Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 10.22
Heat 3
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 8.41 q
2 Hannes Berg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 8.70 q PB
3 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.78 q
4 Elias Skogberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 9.01
5 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.20 =PB 9.20
6 Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI 9.23 PB
7 Jacob Nilsson Diehl
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 10.46
P13 60 m Final
Lördag 13:45
1 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 8.26
2 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 8.27
3 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.33
4 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 8.61
5 Hannes Berg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 8.62 PB
6 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 8.64 PB
7 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.75
8 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 8.87
P13 800 m Final
Söndag 13:00
A-Final
Tot. plac.
1 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:27.70 1 PB
2 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:29.61 2 PB
3 Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:30.79 3 PB
4 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:31.37 4 PB
5 Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:39.67 6
6 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:42.66 8
B-Final
Tot. plac.
1 Oliver Sörman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:38.12 5
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 2:39.73 7 PB
3 Pontus Lindskog
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 2:42.93 9 PB
4 Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:45.99 10
5 Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 3:01.59 14
C-Final
Tot. plac.
1 Botvid Simonsson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:47.71 11
2 Audunn Kristjansson
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:50.28 12
3 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS 2:59.64 13
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS DNS
Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS DNS
Sammanställning
1 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:27.70 PB
2 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:29.61 PB
3 Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:30.79 PB
4 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:31.37 PB
5 Oliver Sörman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:38.12
6 Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:39.67
7 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 2:39.73 PB
8 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:42.66
9 Pontus Lindskog
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 2:42.93 PB
10 Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:45.99
11 Botvid Simonsson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:47.71
12 Audunn Kristjansson
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:50.28
13 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS 2:59.64
14 Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 3:01.59
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS DNS
Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS DNS
P13 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 09:10
A-Final
Tot. plac.
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 9.92 1
2 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.26 2
3 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 10.38 3 PB
4 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.40 4 PB 10.399
5 David Berglund
AIK
07 AIK 10.40 5 10.400
Gustav Snis
Turebergs FK
07 Turebergs FK DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS 11.60 6
2 Audunn Kristjansson
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 11.90 7
3 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS 11.97 8
4 Vilgot Treskog
Täby IS
07 Täby IS 12.04 9
5 Pontus Lindskog
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 12.35 10
6 Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 12.41 11
Sammanställning
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 9.92
2 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.26
3 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 10.38 PB
4 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.40 PB 10.399
5 David Berglund
AIK
07 AIK 10.40 10.400
6 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS 11.60
7 Audunn Kristjansson
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 11.90
8 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS 11.97
9 Vilgot Treskog
Täby IS
07 Täby IS 12.04
10 Pontus Lindskog
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 12.35
11 Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 12.41
Gustav Snis
Turebergs FK
07 Turebergs FK DNS
P13 Höjd Final
Lördag 14:15
1 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 155
2 Erik Herre
Hammarby IF
07 Hammarby IF 148 PB
3 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 145
4 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 145 =PB
5 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS 142
6 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 142
7 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 138
8 Filip Wallnäs
AIK
07 AIK 138
9 Hannes Berg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 138 =PB
10 Audunn Kristjansson
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 130
11 Elias Skogberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 130
12 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS 130
13 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 125 PB
=14 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK 120
=14 Noah Öhlund
Täby IS
07 Täby IS 120 =PB
16 Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 115
115120125130134138142145148151155158
158 Elias Ekman-oooooxxx
198 Emil Söderberg--oooooxxx
420 Lucas Westerbergoxxx
449 Matteus Edetoftooxxx
316 Jacob Rune--ooooxoxoxxx
196 Emil Hanssonooxoxxoxxx
274 Hannes Berg-ooooxxoxxx
410 Love Mårtenssonoooxxx
162 Elias Skogberg-xoxoxoxxx
67 Anton Roslund-----ooooxoxoxxx
219 Erik Herreoooooxoxoxoxoxxx
77 Audunn Kristjansson-ooxoxxx
275 Hannes Johansson--xoooxoxoxxoxxx
224 Erik Wallnäs----xxoooxxx
249 Filip Wallnäs---xoxoxoxxx
494 Noah Öhlundooxxx
P13 Längd Final
Hoppzon
Söndag 11:50
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 5.25
2 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.17
3 David Berglund
AIK
07 AIK 5.14 PB
4 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 4.97
5 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.80
6 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 4.61 PB
7 Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 4.49
8 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 4.44
9 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK 4.43
10 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.36 PB
11 Filip Wallnäs
AIK
07 AIK 4.35
12 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.28
13 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.17
14 Vilgot Treskog
Täby IS
07 Täby IS 4.16
15 Gustav Snis
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.13
16 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS 4.05
17 Erik Herre
Hammarby IF
07 Hammarby IF 3.99 PB
18 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS 3.96
123456
224 Erik Wallnäs4.614.563.984.404.534.34
493 Noah Holmlund4.124.094.17
275 Hannes Johansson4.644.804.754.80x3.72
198 Emil Söderberg4.053.974.03
542 Quincy Hackett4.344.014.36
249 Filip Wallnäs4.354.224.33
316 Jacob Rune5.005.25x5.004.985.12
67 Anton Roslund4.965.175.034.804.78x
650 Vilgot Treskog4.164.024.08
267 Gustav Snis4.084.134.10
120 David Berglund4.714.824.76x5.035.14
319 Jakob Lennermark4.174.284.04
158 Elias Ekman4.704.614.564.974.734.94
378 Leo Papinski4.424.44----
452 Max Holmlund4.49x4.414.47x4.34
219 Erik Herre3.893.283.99
449 Matteus Edetoft4.334.304.43
196 Emil Hansson3.893.553.96
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 10:55
1 Filip Derezinski
IF Triangeln
07 IF Triangeln 10.37
2 Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.34
3 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 9.29
4 Morris All
Täby IS
07 Täby IS 8.88
5 Filip Wallnäs
AIK
07 AIK 8.69
6 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 8.69
7 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 8.62 PB
8 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 8.54
9 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 8.29
10 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.15 PB
11 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS 7.01
12 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS 6.86
13 Viktor Nordgren
Hammarby IF
07 Hammarby IF 6.56 SB
14 Elias Skogberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 6.29
15 Noah Öhlund
Täby IS
07 Täby IS 6.19
16 Jacob Nilsson Diehl
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 4.85
17 Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.71
Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö - DNS
Vilgot Treskog
Täby IS
07 Täby IS - DNS
Anton Hellgren
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK - DNS
123456
313 Jacob Nilsson Diehl4.85x4.76
224 Erik Wallnäs8.20x8.297.757.438.69
198 Emil Söderberg6.836.827.01
196 Emil Hansson6.486.86x
117 Daniel Larsson8.297.977.66
242 Filip Derezinski10.0010.119.949.8010.3710.22
478 Morris All8.766.978.018.348.538.88
162 Elias Skogberg6.296.294.75
494 Noah Öhlund6.166.195.95
316 Jacob Rune8.118.548.017.887.768.39
249 Filip Wallnäs7.847.438.307.797.468.69
420 Lucas Westerberg4.404.694.71
452 Max Holmlund---
542 Quincy Hackett7.656.308.15
646 Viktor Nordgren5.805.896.56
314 Jacob Norsell8.407.968.628.518.297.53
421 Ludvig Ellgren8.858.81xx9.349.00
378 Leo Papinski9.148.728.758.789.298.38
650 Vilgot Treskog---
62 Anton Hellgren---
P12 60 m Försök
Lördag 09:00
Heat 1
1 Charlie Amos
Danderyds SK
08 Danderyds SK 8.79 q
2 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 9.17 q
3 Erik Stolpe
Täby IS
08 Täby IS 9.22 q PB
4 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.29 q
5 Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 9.44 q
6 Tim Karmteg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.73
7 Rasmus Gunnelöf
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 9.94
Heat 2
1 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.03 q
2 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.28 q
3 Albert Sylvén
Danderyds SK
08 Danderyds SK 9.46 q
4 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.63
5 Olle Malmborg
Täby IS
08 Täby IS 9.67
=6 William Clason
Täby IS
08 Täby IS 10.48 10.48
=6 Wilhelm Spainhour
Täby IS
08 Täby IS 10.48 10.48
8 Tobias Höglund
Täby IS
08 Täby IS 10.68
P12 60 m Final
Lördag 13:40
1 Charlie Amos
Danderyds SK
08 Danderyds SK 8.63
2 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.01
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.08
4 Erik Stolpe
Täby IS
08 Täby IS 9.23 PB
5 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 9.32
6 Albert Sylvén
Danderyds SK
08 Danderyds SK 9.45
7 Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 9.75
Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
P12 Höjd Final
Lördag 12:35
1 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 142 PB
2 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 142
3 Lowe Eriksson
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 134 =PB
4 Erik Stolpe
Täby IS
08 Täby IS 134 PB