Results Kraftmätningen

Ryavallen, Borås   2019-06-01

Arrangör: IK Ymer Friidrott Senast uppdaterad: : 2019-06-02 13:45:10

Score Kraftmätningen

13 of 13 events completed
Mix
Plac.TeamPoints
1 Örgryte IS, Lag 1 26087
2 IFK Göteborg, IFK-VIT 25647
3 IK Hakarpspojkarna, IKHP 20777
4 IF Rigor 12251
5 Örgryte IS, Lag 2 12116
Flickor
Plac.TeamPoints
1 IFK Göteborg, IFK-VIT 10971
2 Örgryte IS, Lag 1 10039
3 IK Hakarpspojkarna, IKHP 9579
4 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 8493
5 IK Ymer 7005
6 IF Rigor 5633
7 Örgryte IS, Lag 2 5544
Pojkar
Plac.TeamPoints
1 Örgryte IS, Lag 1 11243
2 IFK Göteborg, IFK-VIT 9401
3 IK Hakarpspojkarna, IKHP 6852
4 Örgryte IS, Lag 2 4062
5 IF Rigor 3102
F15 800 m Final
lördag 15:10
A-Final
Elna Wester
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 2:27.76 698 3
Alicia Jisbrant
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:39.52 480 8
Ebba Francois
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:39.99 472 9
Linnéa Löwenmark Johannesson
IK Ymer
04 IK Ymer 2:48.81 334 13
Inez Yngve
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 2:48.87 333 14
Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 2:55.15 248 18
Linnea Larsson
IF Rigor
05 IF Rigor 3:05.66 133 25
Ella Papoz Wåhlin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3:11.76 81 29
Tilda Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 3:18.44 38 30
Ebba Hallin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3:28.27 3 31
Ellen Hansson
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 DNS
Ebba Bremer
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 DNS
B-Final
Saga Provci
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:20.89 843 1
Nicole Tiourine
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 2:25.00 755 2
Ida Rossjö
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:34.79 563 6
Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:35.58 549 7
Tindra Ladestam
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 2:45.11 389 11
Eleonora Piga
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 2:54.67 254 17
Elsa Svensson Friberg
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 2:55.70 242 19
Ida Stenman
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:57.68 218 21
Andrea Engström
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 2:59.70 194 22
Felicia Asmar
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3:00.47 186 23
Ebba Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 3:01.47 175 24
Matilda Drakenås
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 3:10.99 87 28
C-Final
Tyra Rydén
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:30.47 644 4
Agnes Thundal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:30.85 637 5
Isabelle Rydén
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
06 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 2:44.22 403 10
Ida Thunberg
IF Rigor
04 IF Rigor 2:45.15 388 12
Moa Lundström
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:49.00 331 15
Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 2:52.01 289 16
Jonna Säwström
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 2:56.58 231 20
Clara Weetom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 3:07.16 119 26
Alma Holmberg
IK Ymer
04 IK Ymer 3:09.57 98 27
Megan Sprunger
IK Ymer
04 IK Ymer 3:34.41 0 32
Lisa Ellison
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 DNS
Sammanställning
1 Saga Provci
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:20.89
2 Nicole Tiourine
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 2:25.00
3 Elna Wester
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 2:27.76
4 Tyra Rydén
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:30.47
5 Agnes Thundal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:30.85
6 Ida Rossjö
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:34.79
7 Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:35.58
8 Alicia Jisbrant
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:39.52
9 Ebba Francois
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:39.99
10 Isabelle Rydén
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
06 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 2:44.22
11 Tindra Ladestam
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 2:45.11
12 Ida Thunberg
IF Rigor
04 IF Rigor 2:45.15
13 Linnéa Löwenmark Johannesson
IK Ymer
04 IK Ymer 2:48.81
14 Inez Yngve
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 2:48.87
15 Moa Lundström
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:49.00
16 Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 2:52.01
17 Eleonora Piga
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 2:54.67
18 Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 2:55.15
19 Elsa Svensson Friberg
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 2:55.70
20 Jonna Säwström
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 2:56.58
21 Ida Stenman
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:57.68
22 Andrea Engström
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 2:59.70
23 Felicia Asmar
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3:00.47
24 Ebba Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 3:01.47
25 Linnea Larsson
IF Rigor
05 IF Rigor 3:05.66
26 Clara Weetom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 3:07.16
27 Alma Holmberg
IK Ymer
04 IK Ymer 3:09.57
28 Matilda Drakenås
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 3:10.99
29 Ella Papoz Wåhlin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3:11.76
30 Tilda Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 3:18.44
31 Ebba Hallin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3:28.27
32 Megan Sprunger
IK Ymer
04 IK Ymer 3:34.41
Ebba Bremer
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 DNS
Ellen Hansson
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 DNS
Lisa Ellison
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 DNS
F15 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
lördag 11:15
A-FinalVind: -0.5
Ellen Hansson
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 12.92 761 4 SB
Linnéa Bolin
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 13.60 594 7
Ebba Bremer
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 13.83 542 8
Alicia Jisbrant
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 13.86 535 =9 13.86
Inez Yngve
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 14.08 488 11
Ebba Francois
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 15.64 213 18
Ebba Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 16.43 115 =23 16.43
B-FinalVind: -0.4
Moa Bertilsson
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 12.91 764 3
Linnéa Löwenmark Johannesson
IK Ymer
04 IK Ymer 13.17 697 5
Ivana Pekic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 13.47 624 6
Andrea Engström
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 16.93 68 26
Ida Stenman
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 17.28 43 27
C-FinalVind: -0.2
Moa Cornéer
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 14.39 425 13
Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 14.93 325 15
Isabell Lessmark
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 15.77 195 19
Felicia Asmar
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 16.03 161 21
Julia Bloom
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 17.94 10 29
Tilda Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 18.08 6 30
D-FinalVind: -0.2
Emma Sandin
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 12.80 793 1
Isabella Petrusic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 12.84 782 2
Siri Forrström
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 15.51 232 17
Ida Thunberg
IF Rigor
04 IF Rigor 15.94 173 20
Jonna Säwström
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 16.51 107 25
Eleonora Piga
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 17.52 28 28
E-FinalVind: -0.1
Elna Wester
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 13.86 535 =9 13.86
Ellen Stenqvist
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 14.30 443 12
Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 14.82 344 14
Clara Weetom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 15.41 247 16
Ella Papoz Wåhlin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 16.10 153 22
Ebba Hallin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 16.43 115 =23 16.43
Sammanställning
1 Emma Sandin
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 12.80
2 Isabella Petrusic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 12.84
3 Moa Bertilsson
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 12.91
4 Ellen Hansson
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 12.92 SB
5 Linnéa Löwenmark Johannesson
IK Ymer
04 IK Ymer 13.17
6 Ivana Pekic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 13.47
7 Linnéa Bolin
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 13.60
8 Ebba Bremer
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 13.83
=9 Alicia Jisbrant
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 13.86 13.86
=9 Elna Wester
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 13.86 13.86
11 Inez Yngve
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 14.08
12 Ellen Stenqvist
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 14.30
13 Moa Cornéer
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 14.39
14 Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 14.82
15 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 14.93
16 Clara Weetom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 15.41
17 Siri Forrström
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 15.51
18 Ebba Francois
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 15.64
19 Isabell Lessmark
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 15.77
20 Ida Thunberg
IF Rigor
04 IF Rigor 15.94
21 Felicia Asmar
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 16.03
22 Ella Papoz Wåhlin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 16.10
=23 Ebba Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 16.43 16.43
=23 Ebba Hallin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 16.43 16.43
25 Jonna Säwström
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 16.51
26 Andrea Engström
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 16.93
27 Ida Stenman
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 17.28
28 Eleonora Piga
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 17.52
29 Julia Bloom
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 17.94
30 Tilda Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 18.08
F15 Höjd Final
lördag 12:05
Pool 1
Emma Sandin
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 161 935
Ellen Hansson
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 149 794
Ida Stenman
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 149 794
Ella Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 149 794
Tyra Rydén
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 145 744
Isabella Petrusic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 141 694
Moa Cornéer
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 141 694
Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 141 694
Inez Yngve
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 141 694 SB
Moa Lundström
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 141 694
Alma Holmberg
IK Ymer
04 IK Ymer 137 643
Alicia Jisbrant
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 137 643
Felicia Asmar
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 137 643
Ebba Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 133 590
Ebba Bremer
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 133 590
Linnea Larsson
IF Rigor
05 IF Rigor 129 535
Linnéa Löwenmark Johannesson
IK Ymer
04 IK Ymer 129 535
Clara Weetom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 125 479
Andrea Engström
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 125 479
Pool 2
Isabelle Rydén
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
06 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 149 794
Agnes Thundal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 137 643
Linnéa Bolin
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 137 643
Ellen Stenqvist
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 137 643
Mathilda Svenkvist
IK Ymer
06 IK Ymer 133 590
Ebba Francois
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 133 590
Elna Wester
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 125 479
Ella Papoz Wåhlin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 125 479
Isabell Lessmark
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 125 479
Jonna Säwström
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 121 420
Ebba Hallin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 121 420
Moa Bertilsson
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 117 359
Matilda Drakenås
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 117 359
Tea Meijner
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 113 293
Lisa Ellison
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 109 223
Megan Sprunger
IK Ymer
04 IK Ymer 105 143
F15 Längd Final
lördag 13:45
Pool 1
Ivana Pekic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 4.71 -1.2 719 1
Emma Sandin
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 4.48 -0.9 640 =2
Inez Yngve
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 4.40 -2.1 613 4
Ebba Bremer
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 4.20 -2.1 546 9
Ebba Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 3.98 -0.7 472 =15
Linnéa Bolin
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 3.95 0.0 462 17
Siri Forrström
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 3.94 -2.0 458 18
Clara Weetom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 3.73 +1.0 388 23
Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 3.67 -2.9 369 24
Tindra Ladestam
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 3.47 -3.1 303 25
Ida Stenman
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 3.41 -3.8 283 26
Linnea Larsson
IF Rigor
05 IF Rigor 3.36 -2.1 267 28
Tilda Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 3.35 -1.4 263 =29
Megan Sprunger
IK Ymer
04 IK Ymer 3.32 -1.0 254 32
Ebba Hallin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3.28 -4.3 241 33
Nicole Tiourine
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 3.27 -0.9 238 34
Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 3.21 -2.9 218 35
Elsa Svensson Friberg
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 2.87 -1.3 110 36
Mathilda Svenkvist
IK Ymer
06 IK Ymer 2.80 -2.7 88 37
Tea Meijner
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 x
Felicia Asmar
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 x
Pool 2
Isabell Lessmark
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 4.48 -1.4 640 =2
Linnéa Löwenmark Johannesson
IK Ymer
04 IK Ymer 4.26 +2.8 566 5 4.25 (-1.2)
Isabella Petrusic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 4.24 -2.3 559 =6
Ellen Hansson
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 4.24 -0.2 559 =6
Alicia Jisbrant
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 4.21 -0.1 549 8
Alma Holmberg
IK Ymer
04 IK Ymer 4.13 -1.7 522 10
Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 4.12 +0.1 519 11
Saga Provci
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 4.11 -4.0 515 12
Ella Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 4.07 -0.7 502 13
Elna Wester
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 4.06 -2.8 499 14
Moa Lundström
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 3.98 +0.6 472 =15
Ella Papoz Wåhlin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3.93 -0.8 455 19
Ellen Stenqvist
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 3.87 -1.7 435 20
Lisa Ellison
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 3.80 -2.2 412 21
Ebba Francois
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 3.78 N/A 405 22
Ida Thunberg
IF Rigor
04 IF Rigor 3.39 -4.0 277 27
Andrea Engström
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 3.35 -1.8 263 =29
Eleonora Piga
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 3.35 -1.7 263 =29
Matilda Drakenås
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 x
Ida Kühnel Pappila
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT x
Sammanställning
1 Ivana Pekic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 4.71
=2 Emma Sandin
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 4.48
=2 Isabell Lessmark
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 4.48
4 Inez Yngve
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 4.40
5 Linnéa Löwenmark Johannesson
IK Ymer
04 IK Ymer 4.26 4.25 (-1.2)
=6 Ellen Hansson
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 4.24
=6 Isabella Petrusic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 4.24
8 Alicia Jisbrant
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 4.21
9 Ebba Bremer
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 4.20
10 Alma Holmberg
IK Ymer
04 IK Ymer 4.13
11 Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 4.12
12 Saga Provci
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 4.11
13 Ella Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 4.07
14 Elna Wester
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 4.06
=15 Ebba Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 3.98
=15 Moa Lundström
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 3.98
17 Linnéa Bolin
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 3.95
18 Siri Forrström
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 3.94
19 Ella Papoz Wåhlin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3.93
20 Ellen Stenqvist
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 3.87
21 Lisa Ellison
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 3.80
22 Ebba Francois
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 3.78
23 Clara Weetom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 3.73
24 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 3.67
25 Tindra Ladestam
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 3.47
26 Ida Stenman
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 3.41
27 Ida Thunberg
IF Rigor
04 IF Rigor 3.39
28 Linnea Larsson
IF Rigor
05 IF Rigor 3.36
=29 Andrea Engström
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 3.35
=29 Eleonora Piga
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 3.35
=29 Tilda Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 3.35
32 Megan Sprunger
IK Ymer
04 IK Ymer 3.32
33 Ebba Hallin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3.28
34 Nicole Tiourine
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 3.27
35 Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 3.21
36 Elsa Svensson Friberg
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 2.87
37 Mathilda Svenkvist
IK Ymer
06 IK Ymer 2.80
Matilda Drakenås
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 x
Felicia Asmar
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 x
Tea Meijner
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 x
Ida Kühnel Pappila
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT x
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
lördag 10:00
Pool1
Amanda Ehn
IK Ymer
04 IK Ymer 8.39 575 1
Ebba Hallin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 8.36 572 =2
Isabella Petrusic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 8.33 569 =4
Tyra Rydén
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 8.03 537 8
Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 7.85 518 9
Ammie Ericsson
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 7.77 509 10
Isabell Lessmark
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 7.67 498 11
Ida Stenman
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 7.18 444 13
Linnéa Löwenmark Johannesson
IK Ymer
04 IK Ymer 7.10 435 =15
Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 7.10 435 =15
Saga Provci
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 6.70 390 21
Linnéa Bolin
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 6.64 383 24
Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 6.61 379 26
Ivana Pekic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 6.56 374 27
Clara Weetom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 6.23 335 30
Megan Sprunger
IK Ymer
04 IK Ymer 5.94 299 33
Tindra Ladestam
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 5.78 279 34
Jonna Säwström
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 5.66 264 35
Elna Wester
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 5.64 262 36
Lisa Ellison
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 5.47 240 37
Eleonora Piga
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 4.66 126 41
Tea Meijner
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 4.51 103 42
Pool2
Alicia Jisbrant
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 8.36 572 =2
Inez Yngve
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 8.33 569 =4
Ellen Hansson
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 8.10 545 6
Emma Sandin
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 8.06 540 7
Isabelle Rydén
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
06 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 7.31 459 12
Ebba Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 7.12 438 14
Moa Bertilsson
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 7.03 428 17
Ebba Francois
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 7.00 424 18
Ella Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 6.92 415 19
Moa Cornéer
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 6.83 405 20
Alma Holmberg
IK Ymer
04 IK Ymer 6.68 388 22
Agnes Thundal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 6.66 385 23
Ebba Bremer
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 6.62 381 25
Ella Papoz Wåhlin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 6.31 344 =28
Felicia Asmar
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 6.31 344 =28
Andrea Engström
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 6.04 312 31
Tilda Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 6.00 307 32
Matilda Drakenås
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 5.40 231 38
Ida Kühnel Pappila
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 4.97 172 39
Julia Bloom
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 4.91 163 40
Elsa Svensson Friberg
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3.62 0 43
Sammanställning
1 Amanda Ehn
IK Ymer
04 IK Ymer 8.39
=2 Ebba Hallin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 8.36
=2 Alicia Jisbrant
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 8.36
=4 Inez Yngve
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 8.33
=4 Isabella Petrusic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 8.33
6 Ellen Hansson
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 8.10
7 Emma Sandin
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 8.06
8 Tyra Rydén
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 8.03
9 Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 7.85
10 Ammie Ericsson
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 7.77
11 Isabell Lessmark
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 7.67
12 Isabelle Rydén
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
06 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 7.31
13 Ida Stenman
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 7.18
14 Ebba Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 7.12
=15 Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 7.10
=15 Linnéa Löwenmark Johannesson
IK Ymer
04 IK Ymer 7.10
17 Moa Bertilsson
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 7.03
18 Ebba Francois
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 7.00
19 Ella Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 6.92
20 Moa Cornéer
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 6.83
21 Saga Provci
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 6.70
22 Alma Holmberg
IK Ymer
04 IK Ymer 6.68
23 Agnes Thundal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 6.66
24 Linnéa Bolin
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 6.64
25 Ebba Bremer
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 6.62
26 Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 6.61
27 Ivana Pekic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 6.56
=28 Ella Papoz Wåhlin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 6.31
=28 Felicia Asmar
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 6.31
30 Clara Weetom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 6.23
31 Andrea Engström
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 6.04
32 Tilda Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 6.00
33 Megan Sprunger
IK Ymer
04 IK Ymer 5.94
34 Tindra Ladestam
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 5.78
35 Jonna Säwström
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 5.66
36 Elna Wester
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 5.64
37 Lisa Ellison
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 5.47
38 Matilda Drakenås
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 5.40
39 Ida Kühnel Pappila
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 4.97
40 Julia Bloom
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 4.91
41 Eleonora Piga
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 4.66
42 Tea Meijner
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 4.51
43 Elsa Svensson Friberg
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3.62
F15 Spjut Final
Vikt: 500g
lördag 15:30
Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 27.89 590
Isabella Petrusic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 27.41 577
Emma Sandin
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 27.31 574
Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 22.46 440
Linnéa Bolin
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 19.30 351
Ellen Hansson
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 18.71 334
Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 18.54 329
Ida Kühnel Pappila
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 18.39 325
Moa Cornéer
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 18.09 316
Inez Yngve
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 17.26 292
Saga Provci
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 16.17 260
Mathilda Svenkvist
IK Ymer
06 IK Ymer 16.00 255
Ebba Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 15.87 251
Tyra Rydén
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 15.59 243
Linnéa Löwenmark Johannesson
IK Ymer
04 IK Ymer 15.59 243
Ebba Bremer
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 15.35 236
Siri Forrström
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 15.21 232
Nicole Tiourine
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 15.03 227
Ammie Ericsson
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 14.63 215
Ella Papoz Wåhlin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 14.11 199
Ida Stenman
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 13.89 193
Tindra Ladestam
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 13.45 179
Andrea Engström
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 13.42 178
Clara Weetom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 13.36 177
Ebba Francois
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 13.32 175
Ivana Pekic
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 13.26 174
Isabelle Rydén
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
06 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 13.17 171
Ellen Stenqvist
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 12.79 159
Ebba Hallin
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 11.69 125
Megan Sprunger
IK Ymer
04 IK Ymer 11.61 123
Eleonora Piga
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
05 IFK Göteborg, IFK-BLÅ 11.23 111
Felicia Asmar
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 10.78 97
Alma Holmberg
IK Ymer
04 IK Ymer 10.64 92
Tilda Sjöberg
IK Ymer
04 IK Ymer 10.17 77
Elna Wester
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 9.01 38
Lisa Ellison
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 6.47 0
Tea Meijner
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 6.05 0
Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor DNS
Amanda Ehn
IK Ymer
04 IK Ymer DNS
Alicia Jisbrant
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 x
Matilda Drakenås
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 x
Elsa Svensson Friberg
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 x
Agnes Thundal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT x
Isabell Lessmark
IFK Göteborg, IFK-BLÅ
04 IFK Göteborg, IFK-BLÅ x
P15 800 m Final
lördag 15:25
A-Final
Philip Frick
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:12.64 805 1
Oden Grahm Goles
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:15.92 736 4
Albin Hagstedt
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:28.06 505 5
Albin Coster
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:42.38 284 8
André Samrin Ribeiro
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 2:47.97 214 9
Vilgot Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
06 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:56.73 123 11
Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:59.52 99 13
Ludvig Rytedal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT DNS
Simon Sahlström
IF Rigor
04 IF Rigor DNS
B-Final
Olle Ackebjer
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:13.78 780 2
Robin Turan
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:14.82 759 3
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:38.27 342 6
Anton Matte
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 2:40.14 315 7
Anton Fyhr
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 2:52.36 166 10
Oscar Carlsson
Örgryte IS, Lag 2
06 Örgryte IS, Lag 2 2:58.68 106 12
Alex Apelgrim
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 DNS
Elliot Gustavsson
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 DNS
Sammanställning
1 Philip Frick
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:12.64
2 Olle Ackebjer
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:13.78
3 Robin Turan
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:14.82
4 Oden Grahm Goles
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 2:15.92
5 Albin Hagstedt
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:28.06
6 Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:38.27
7 Anton Matte
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 2:40.14
8 Albin Coster
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 2:42.38
9 André Samrin Ribeiro
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 2:47.97
10 Anton Fyhr
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 2:52.36
11 Vilgot Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
06 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:56.73
12 Oscar Carlsson
Örgryte IS, Lag 2
06 Örgryte IS, Lag 2 2:58.68
13 Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:59.52
Alex Apelgrim
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 DNS
Simon Sahlström
IF Rigor
04 IF Rigor DNS
Ludvig Rytedal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT DNS
Elliot Gustavsson
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 DNS
P15 80 m häck Final
Höjd: 84,0cm
lördag 11:30
A-FinalVind: -0.2
Albin Coster
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 12.86 631 2 SB
Anton Matte
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 13.68 453 5
Hugo Dahlborg
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 15.47 164 11
Ludvig Rytedal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 15.74 133 14
Oscar Carlsson
Örgryte IS, Lag 2
06 Örgryte IS, Lag 2 17.15 21 16
Albin Örnborg
IF Rigor
06 IF Rigor 23.40 0 18
B-FinalVind: -0.4
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 12.87 628 3
Oden Grahm Goles
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 13.07 583 4
Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 14.29 339 8
Vilgot Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
06 IK Hakarpspojkarna, IKHP 15.08 215 10
Anton Fyhr
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 15.62 146 12
Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 15.67 141 13
C-FinalVind: -0.3
Alex Apelgrim
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 11.82 896 1
Robin Turan
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 13.91 408 6
André Samrin Ribeiro
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 14.03 386 7
Albin Hagstedt
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 14.79 258 9
Philip Frick
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 17.13 22 15
Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 22.39 0 17
Sammanställning
1 Alex Apelgrim
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 11.82
2 Albin Coster
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 12.86 SB
3 Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 12.87
4 Oden Grahm Goles
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 13.07
5 Anton Matte
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 13.68
6 Robin Turan
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 13.91
7 André Samrin Ribeiro
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 14.03
8 Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 14.29
9 Albin Hagstedt
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 14.79
10 Vilgot Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
06 IK Hakarpspojkarna, IKHP 15.08
11 Hugo Dahlborg
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 15.47
12 Anton Fyhr
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 15.62
13 Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 15.67
14 Ludvig Rytedal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 15.74
15 Philip Frick
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 17.13
16 Oscar Carlsson
Örgryte IS, Lag 2
06 Örgryte IS, Lag 2 17.15
17 Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 22.39
18 Albin Örnborg
IF Rigor
06 IF Rigor 23.40
P15 Höjd Final
lördag 10:00
Pool1
Albin Coster
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 173 871 SB
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 169 821
Oden Grahm Goles
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 161 721
Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 161 721
Philip Frick
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 161 721
Vilgot Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
06 IK Hakarpspojkarna, IKHP 153 622
Albin Hagstedt
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 149 573
Pool2
Alex Apelgrim
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 165 771
André Samrin Ribeiro
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 157 672
Anton Matte
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 145 524
Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 141 475
Ludvig Rytedal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 141 475
Hugo Dahlborg
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 141 475
Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 141 475
Benjamin Sander
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 137 427
Anton Fyhr
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 125 283
Oscar Carlsson
Örgryte IS, Lag 2
06 Örgryte IS, Lag 2 125 283
P15 Längd Final
lördag 13:45
Alex Apelgrim
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 6.17 -2.6 973
Albin Coster
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 5.58 -0.7 808
Oden Grahm Goles
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 5.42 +1.5 763
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 5.38 +0.8 752
Anton Matte
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 4.92 +1.2 620
Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 4.79 +0.7 582
Albin Hagstedt
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 4.72 +1.2 561
David Levegård
IF Rigor
05 IF Rigor 4.66 +3.5 544 4.57 (+1.5)
Benjamin Sander
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 4.57 +0.4 517
Albin Örnborg
IF Rigor
06 IF Rigor 4.49 +0.1 493
Philip Frick
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 4.33 +1.1 445
Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 4.15 +3.1 391 4.14 (+1.2)
Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 4.11 +0.5 378
Hugo Dahlborg
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 3.92 +2.0 320
Ludvig Rytedal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 3.90 +1.9 313
Anton Fyhr
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3.80 +0.8 282
André Samrin Ribeiro
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 3.60 +1.1 218
Vilgot Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
06 IK Hakarpspojkarna, IKHP 3.47 +0.8 175
Joseph Sander
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 3.17 +1.4 70
Oscar Carlsson
Örgryte IS, Lag 2
06 Örgryte IS, Lag 2 2.67 +1.1 0
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
lördag 15:55
Albin Coster
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 11.67 703
William Kindbom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 11.61 698
Elliot Gustavsson
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 10.75 625
Benjamin Sander
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 10.02 560
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 8.77 446
Robin Turan
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 8.63 432
Alex Apelgrim
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 8.52 422
Hugo Dahlborg
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 8.40 410
Oden Grahm Goles
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 8.01 372
Ludvig Rytedal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 7.88 359
Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 7.72 343
Olle Ackebjer
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 7.07 276
Philip Frick
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 6.87 254
André Samrin Ribeiro
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 6.64 229
Albin Hagstedt
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 6.28 188
Anton Matte
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 6.08 164
Vilgot Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
06 IK Hakarpspojkarna, IKHP 5.99 153
Joseph Sander
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 5.33 63
Anton Fyhr
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 4.81 0
Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor DNS
Oscar Carlsson
Örgryte IS, Lag 2
06 Örgryte IS, Lag 2 DNS
P15 Spjut Final
Vikt: 600g
lördag 11:50
Benjamin Sander
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 31.27 507
William Kindbom
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 29.87 477
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna, IKHP
04 IK Hakarpspojkarna, IKHP 27.55 426
Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 27.42 423
Robin Turan
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 25.99 390
Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna, IKHP
05 IK Hakarpspojkarna, IKHP 25.59 381
André Samrin Ribeiro
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 24.56 357
Oden Grahm Goles
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 23.96 343
Albin Coster
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 23.79 339
Vilgot Hakeberg
IK Hakarpspojkarna, IKHP
06 IK Hakarpspojkarna, IKHP 22.92 319
Olle Ackebjer
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 22.80 316
Albin Hagstedt
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 19.57 235
Ludvig Rytedal
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 16.12 141
Philip Frick
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 15.93 135
Anton Bokelund Singh
IFK Göteborg, IFK-VIT
04 IFK Göteborg, IFK-VIT 15.34 117
Hugo Dahlborg
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 13.53 57
Elliot Gustavsson
Örgryte IS, Lag 2
04 Örgryte IS, Lag 2 13.38 51
Joseph Sander
IFK Göteborg, IFK-VIT
05 IFK Göteborg, IFK-VIT 13.18 43
Oscar Carlsson
Örgryte IS, Lag 2
06 Örgryte IS, Lag 2 12.69 23
Anton Matte
Örgryte IS, Lag 1
05 Örgryte IS, Lag 1 10.50 0
Anton Fyhr
Örgryte IS, Lag 2
05 Örgryte IS, Lag 2 9.02 0
Alex Apelgrim
Örgryte IS, Lag 1
04 Örgryte IS, Lag 1 0.00 0
Mix 6x200 m Final
lördag 13:15
IFK Göteborg, IFK-VIT
Oden Grahm Goles 04
Ida Kühnel Pappila 04
Anton Bokelund Singh 04
Moa Bertilsson 05
Robin Turan 04
Ivana Pekic 05

IFK Göteborg, IFK-VIT
IFK Göteborg, IFK-VIT 2:35.54 5275
Örgryte IS, Lag 1
Alex Apelgrim 04
Inez Yngve 05
Albin Coster 04
Ida Stenman 04
Philip Frick 04
Ellen Hansson 04

Örgryte IS, Lag 1
Örgryte IS, Lag 1 2:39.92 4805
IKHP
Jonatan Lindh 04
Ida Rossjö 04
Vilgot Hakeberg 06
Moa Lundström 04
Eric Kuzele 05
Emma Sandin 05

IK Hakarpspojkarna, IKHP
IK Hakarpspojkarna, IKHP 2:44.39 4346
IF Rigor
Albin Örnborg 06
Linnea Larsson 05
David Levegård 05
Sofia Olsson 04
Gustav Thyrman 04
Ida Thunberg 04

IF Rigor
IF Rigor 2:53.05 3516
Örgryte IS, Lag 2
André Samrin Ribeiro 05
Andrea Engström 04
Anton Fyhr 05
Matilda Drakenås 04
Oscar Carlsson 06
Lisa Ellison 04

Örgryte IS, Lag 2
Örgryte IS, Lag 2 3:04.89 2510