Resultat Stockholmskampen del 2

Flera arenor, Flera tävlingsplatser   2021-06-02 - 2021-07-01

Arrangör: IFK Lidingö Senast uppdaterad: 2021-06-09 22:10:23

Björknäs IP
Arrangör: Hellas FK Tävlingsort: Saltsjö-boo Arena: Björknäs IP
Hässelby IP
Arrangör: Hässelby SK Tävlingsledare: Magnus Wickert Tävlingsort: Hässelby Arena: Hässelby IP
Sollentunavallen
Arrangör: Tureberg FK Tävlingsort: Sollentuna Arena: Sollentunavallen
Spånga IP
Arrangör: Bromma IF Tävlingsort: Spånga Arena: Spånga IP
Sätra IP
Arrangör: Mälarhöjden IK Tävlingsort: Sätra Arena: Sätra IP
2021-06-02 2021-06-05 Alla dagar

F12, P12, Mix 12

Plac.Poäng
1 Turebergs FK (F/P12) 13683 219
2 Huddinge AIS (F/P12) 11894 212
3 Täby IS (F/P12) 12471.5 195.5
4 IFK Lidingö (F/P12) 118.573.5 192
5 Mälarhöjdens IK (F/P12) 74100 174
6 Hässelby SK (F/P12) 6859 127
F12P12Mix 12
60 m häckTrestegDiskus60 m häckTrestegDiskus5x60 m
Huddinge AIS (F/P12)1 + 105 + 85 + 71 + 105 + 85 + 910 + 10
Mälarhöjdens IK (F/P12)5 + 115 + 95 + 95 + 115 + 65 + 710 + 7
Täby IS (F/P12)5 + 115 + 114 + 74 + 610 + 8.5
Hässelby SK (F/P12)2 + 62 + 65 + 95 + 810 + 6
IFK Lidingö (F/P12)5 + 75 + 85 + 105 + 1010 + 8.5
Turebergs FK (F/P12)5 + 105 + 105 + 115 + 1110 + 11

F13, P13, Mix 13

Plac.Poäng
1 Huddinge AIS (F/P13) 124.581 205.5
2 Hanvikens SK (F/P13) 94106 200
3 Turebergs FK (F/P13) 12468 192
4 Täby IS (F/P13) 10263 165
5 Hässelby SK (F/P13) 10255 157
6 IFK Lidingö (F/P13) 8957 146
7 Mälarhöjdens IK (F/P13) 6458 122
F13P13Mix 13
600 m60 m häckSlägga600 m60 m häckSlägga5x60 m
Mälarhöjdens IK (F/P13)1 + 53 + 101 + 52 + 104 + 75 + 5
Täby IS (F/P13)5 + 115 + 112 + 62 + 59 + 7
IFK Lidingö (F/P13)4 + 73 + 64 + 74 + 610 + 6
Turebergs FK (F/P13)2 + 65 + 74 + 85 + 1110 + 10
Hanvikens SK (F/P13)5 + 85 + 115 + 95 + 95 + 115 + 1010 + 8
Hässelby SK (F/P13)5 + 95 + 85 + 105 + 8
Huddinge AIS (F/P13)5 + 105 + 105 + 115 + 910 + 11
F13 600 m Final
Hässelby IP 1
2/6 19:15
Poäng Tot. plac.
1 Stella Weissenborn
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 1:51.01 55.00 1 PB
2 Arwen Pamelius
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 1:58.02 50.00 6 PB
3 Hanna Vikström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 1:58.80 49.00 7 PB
4 Ebba Dahlström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 2:01.74 46.00 10 PB
5 Elsa Rudström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 2:02.48 45.00 11 PB
6 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 2:03.82 13 PB
7 Nora Hedefalk
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 2:04.20 15
8 Mila Almström
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 2:08.22 38.00 20 PB
Hässelby IP 2
2/6 19:15
Poäng Tot. plac.
1 Matilda Barasciutti
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 1:55.41 52.00 4
2 Nora Ahl
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 2:06.83 39.00 19
3 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 2:16.20 32.00 26
4 Miranda Brolin
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 2:19.06 31.00 27
5 Kajsa Westberg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 2:31.28 31
6 Nova Vidmark
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 2:31.39 32
Sätra IP 1
5/6 15:30
Poäng Tot. plac.
1 Nadja Nori
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 1:54.6 54.00 2
2 Elsa Sandahl
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 2:02.5 44.00 12 PB
3 Mikaela Alatalo
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:06.5 40.50 =17 2:06.5
4 Iris Boqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 2:20.5 30.00 28
5 Alma Sundelin
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:26.2 30 PB
6 Tyra Stjernfelt
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:36.7 33 PB
Sätra IP 3
5/6 15:40
Poäng Tot. plac.
1 Alma Cemalovic
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 2:04.0 43.00 14
2 Ester Jordélius
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 2:04.8 42.00 16
3 Alisia Norrenge
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:06.5 40.50 =17 2:06.5
4 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 2:08.5 37.00 21
5 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:12.5 36.00 22
6 Embla Arfvidson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:13.4 34.00 24
7 Thea Lind
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 2:24.5 29.00 29
Sollentunavallen
2/6
Poäng Tot. plac.
1 Leah Palmblad
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 1:55.38 53.00 3
2 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 1:57.66 51.00 5
3 Mimmi Ringskog
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 1:59.35 48.00 8
4 Elisabeth Teearu
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 2:00.99 47.00 9 PB
5 Klara Friman
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 2:12.62 35.00 23
6 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 2:14.01 33.00 25
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Sätra IP 1
5/6 12:57
Vind: -1.8
Poäng Tot. plac.
1 Iris Boqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 10.7 55.00 1 PB
2 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 10.8 54.00 2 PB
3 Elsa Sandahl
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 11.1 53.00 3 PB
4 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 11.2 52.00 4 PB
5 Thea Lind
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 12.8 49.00 7 PB
Sätra IP 2
5/6 13:02
Vind: +0.6
Poäng Tot. plac.
1 Amanda Mild
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 12.0 51.00 5
2 Ester Jordélius
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 12.7 50.00 6
3 Alma Cemalovic
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 12.9 48.00 8
F13 Slägga Final
Vikt: 2,0kg
Hässelby IP 1
2/6
Poäng
1 Nora Ahl
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 22.06 44.00
2 Matilda Barasciutti
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 21.32 43.00 PB
3 Kajsa Westberg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 20.92 41.00
4 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 20.53 40.00 PB
5 Olivia Pihl
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 19.68 38.00
6 Miranda Brolin
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 18.81 PB
7 Mila Almström
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 16.18 PB
8 Nova Vidmark
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 10.32
Hässelby IP 2
2/6
Poäng
1 Stella Weissenborn
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 29.52 53.00 PB
2 Charlotta Johansson
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 26.07 52.00 PB
3 Hanna Vikström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 24.55 50.00 PB
4 Nora Hedefalk
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 23.31 48.00
5 Ebba Dahlström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 20.95 42.00
6 Arwen Pamelius
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 16.45 PB
7 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 15.52
8 Elsa Rudström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 15.40
Sätra IP 1
5/6 14:15
Poäng
1 Iris Boqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 30.28 54.00
2 Elin Larsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 24.68 51.00 PB
3 Stella Johansson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 22.26 47.00 PB
4 Alma Cemalovic
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 19.50 37.00
5 Nadja Nori
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 19.49
6 Julia Hedlund
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 18.93 PB
7 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 16.13
8 Tyra Stjernfelt
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 14.26 PB
Alma Sundelin
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) x
123
Nadja Nori17.1419.49x
Elin Larsson22.4224.68x
Stella Johansson22.2619.02x
Julia Hedlund18.9316.88x
Tyra Stjernfelt14.2613.85x
Iris Boqvist29.0030.28x
Greta Åberg Liesaho15.9516.13x
Alma Cemalovic17.5619.50x
Alma Sundelinxxx
Sätra IP 2
5/6 14:45
Poäng
1 Julia Eidebo
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 30.68 55.00
2 Elsa Sandahl
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 23.44 49.00
3 Emma Edgren
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 22.12 45.00
4 Natalie Gustavsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 20.33 39.00
5 Thea Lind
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 18.93 36.00
6 Mikaela Alatalo
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 18.73
7 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 17.67 34.00
8 Embla Arfvidson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 16.88
123
Natalie Gustavsson18.6220.33x
Elsa Sandahl21.3623.44x
Emma Edgren22.0022.12x
Thea Lind18.3618.93x
Filippa Holmqvist15.7817.67x
Mikaela Alatalo17.1718.73x
Embla Arfvidson16.8814.69x
Julia Eidebo28.3530.68x
Sollentunavallen
2/6
Poäng
1 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 22.13 46.00
2 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 18.26 35.00
3 Louisa Chrifi
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 17.52 33.00
4 Vera Kjellgren
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 17.51 32.00
5 Nora Odelind
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 17.18 31.00
6 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 16.16 30.00
7 Mimmi Ringskog
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 15.04 29.00
8 Klara Friman
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 5.02 28.00
123
Vera Kjellgren17.51xx
Pella Kihlbaum16.16xx
Julia Sandler Djerf18.26xx
Louisa Chrifi17.52xx
Mimmi Ringskog15.04xx
Saga Berg Ojeda22.13xx
Nora Odelind17.18xx
Klara Friman5.02xx
F12 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Sätra IP 1
5/6 12:50
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 11.8 55.00 1
2 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 12.5 54.00 2
3 Märta Wirén
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 12.6 53.00 3
4 Laawa Wiklund-Bal
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 12.8 52.00 4
Sätra IP 2
5/6 12:53
Vind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 12.9 51.00 5
2 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 13.3 50.00 6
3 Nelly Treiberg
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 14.3 7
Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) DNF
F12 Tresteg Final Granskning pågår
Hoppzon
Hässelby IP 1
2/6
Poäng
1 Tuva Eckerberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 10.51 N/A 55.00
2 Elvira Ivarsson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 8.96 N/A 49.00
3 Julie Grevfors
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 8.95 N/A 48.00
4 Isabella Cueva Prado
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 8.82 N/A
5 Sophie Adolfsson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 8.24 N/A 41.00
6 Agnes Andersson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 8.00 N/A
7 Lalita Blomqvist
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 7.89 N/A
8 Märta Jacobsen
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 7.55 N/A
9 Tyra Hoffert
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 7.26 N/A
10 Rut Lundberg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 6.99 N/A 32.00
123
Sophie Adolfsson8.19 N/A8.21 N/A8.24 N/A
Rut Lundberg 6.99 N/A
Agnes Andersson7.69 N/A8.00 N/A7.72 N/A
Lalita Blomqvist7.63 N/A7.89 N/A7.63 N/A
Isabella Cueva Prado8.54 N/A8.82 N/A
Tuva Eckerberg10.02 N/A10.13 N/A10.51 N/A
Julie Grevfors8.95 N/A8.84 N/A
Tyra Hoffert6.88 N/A7.07 N/A7.26 N/A
Elvira Ivarsson8.96 N/A8.95 N/A8.60 N/A
Märta Jacobsen7.14 N/A7.41 N/A7.55 N/A
Hässelby IP 2
2/6
Poäng
1 Ella Quistgaard
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 9.17 N/A 51.00
2 Vera Stolpen
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 9.02 N/A 50.00
3 Svea Strand
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 8.79 N/A
4 Juni Rudberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 8.65 N/A
5 Maja Nyberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 7.85 N/A
6 Astrid Ström
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 7.77 N/A
7 Alice Lundqvist
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 6.81 N/A
8 Amelie Schou
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 6.52 N/A
9 Moa Tjeder
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 6.40 N/A
123
Alice Lundqvist6.80 N/A6.81 N/A6.43 N/A
Maja Nyberg7.83 N/A7.71 N/A7.85 N/A
Ella Quistgaard8.87 N/A9.00 N/A9.17 N/A
Juni Rudberg8.43 N/A7.99 N/A8.65 N/A
Amelie Schou6.20 N/A6.52 N/A6.46 N/A
Vera Stolpen8.87 N/A8.91 N/A9.02 N/A
Svea Strand8.24 N/A8.76 N/A8.79 N/A
Astrid Ström7.77 N/A6.96 N/A7.68 N/A
Moa Tjeder6.40 N/A
Sätra IP 1
5/6 09:30
Poäng
1 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 8.35 0.0 43.00
2 Märta Wirén
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 8.02 +0.6 39.00
3 Elin Tam
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 7.80 +0.4
4 Natalie Johansson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.78 +0.7 36.00
5 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.64 -1.4 35.00
6 Emma Hjertzell
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.56 +1.1 34.00
7 Ella Held
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 7.29 0.0
8 Vilma Nilsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.22 0.0
9 Nelly Treiberg
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 7.03 0.0
Sigrid Sedin
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) x
123
Sigrid Sedinx x x
Märta Wirén7.65 0.07.92 +0.18.02 +0.6
Emma Hjertzell7.18 0.07.26 0.07.56 +1.1
Natalie Johansson7.39 0.07.78 +0.77.74 +0.6
Nelly Treiberg7.03 0.06.90 +0.56.82 +0.8
Vera Neovius7.94 -0.68.35 0.08.27 +0.7
Elin Tam7.51 -1.47.80 +0.47.51 0.0
Agnes Hjertzell7.64 -1.47.48 +0.7x
Ella Held6.95 -0.77.21 0.07.29 0.0
Vilma Nilsson7.10 -1.46.83 +0.87.22 0.0
Sätra IP 2
5/6 10:00
Poäng
1 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 8.72 0.0 47.00
2 Astrid Isacson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 8.72 0.0 46.00
3 Clara Westermark
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 8.34 -0.6 42.00
4 Laawa Wiklund-Bal
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 8.22 -1.6 40.00
5 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 7.97 -0.5 37.00
6 Nour Lineo Romero
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 7.75 -0.3
7 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.40 -0.7
8 Esther Elliot
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.35 0.0
9 Sophia Blomqvist
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 5.58 -1.2
123
Elvira Karlstedt7.07 -1.67.40 -0.77.10 0.0
Hilda Yong Viklander7.79 -0.97.76 -1.07.97 -0.5
Astrid Isacson8.38 -1.78.61 -1.78.72 0.0
Sophia Blomqvistx x 5.58 -1.2
Clara Westermark8.34 -0.67.82 0.08.05 0.0
Esther Elliot7.35 0.07.28 0.07.25 -1.6
Laawa Wiklund-Balx 7.21 0.08.22 -1.6
Nour Lineo Romerox 7.75 -0.3x
Lily Kylefjord8.51 0.08.71 +0.38.72 0.0
Sollentunavallen
2/6
Poäng
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 10.20 +1.5 54.00
2 Molly Envall
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 10.00 +1.4 53.00
3 Leah Ssempasa
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 9.29 +1.4 52.00
4 Elise Wiklund
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 8.72 +0.7 45.00
5 Freja Kagevik
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 8.59 +1.5 44.00
6 Amanda Oja
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 8.55 +1.4
7 Freja Ahlepil
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 8.48 +1.9
8 Agnes Sildeby
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 8.29 +0.9
9 Ebba Lindskog
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 8.01 +4.0 38.00
10 Emelie Milani
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 7.83 +0.9
11 Cecilia Melander
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 7.59 +1.0
12 Moa Sandell
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 7.38 +2.5
13 Kaddy Darbo
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 7.20 +1.2 33.00
14 Jill Lundmark
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 7.10 +1.2
15 Agnes Nilsson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 6.46 +0.9 31.00
16 Livia Sandström
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 6.40 +0.9
17 Astrid Löf
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 6.30 +0.9 30.00
18 Tea Åkerström Rusch
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 6.23 +1.0 29.00
19 Binta Darbo
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 6.14 +1.9
F12 Diskus Final
Vikt: 0,6kg
Hässelby IP 1
2/6
Poäng
1 Tuva Eckerberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 17.17 53.00
2 Juni Rudberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 17.15 52.00
3 Moa Tjeder
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 16.78 50.00
4 Ella Quistgaard
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 16.16 48.00
5 Vera Stolpen
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 15.09 47.00
6 Elvira Ivarsson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 13.73
7 Astrid Ström
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 12.48
8 Sara Smeds Söderman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 10.56
9 Rut Lundberg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 9.76 29.00
10 Amelie Schou
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 9.62
11 Alice Lundqvist
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 9.08
12 Tyra Hoffert
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 8.05
Hässelby IP 2
2/6
Poäng
1 Isabella Cueva Prado
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 13.83
2 Maja Nyberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 13.77
3 Sophie Adolfsson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 13.70 41.00
4 Julie Grevfors
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 11.38
5 Svea Strand
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 10.97
6 Märta Jacobsen
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 9.55
7 Lalita Blomqvist
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 9.35
8 Agnes Andersson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 7.37
Sätra IP 1
5/6 10:45
Poäng
1 Elin Tam
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 16.76 49.00
2 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 13.94 43.00
3 Ella Held
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 12.84 37.00
4 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 11.64 34.00
5 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 11.49
6 Nelly Treiberg
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 10.78
7 Nour Lineo Romero
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 10.40
8 Sigrid Sedin
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 10.09
9 Clara Westermark
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 9.88
123
Agnes Hjertzell9.909.9611.64
Nelly Treiberg10.7510.78x
Clara Westermark9.88xx
Lily Kylefjord12.8513.94x
Vera Neovius11.499.46x
Nour Lineo Romero10.0510.40x
Sigrid Sedin10.0910.09x
Elin Tam16.4316.76x
Ella Held12.7012.84x
Sätra IP 2
5/6 11:00
Poäng
1 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 17.24 54.00
2 Laawa Wiklund-Bal
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 14.21 45.00
3 Esther Elliot
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 14.11 44.00
4 Astrid Isacson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 11.67 35.00
5 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 10.64 32.00
6 Natalie Johansson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 10.01 30.00
7 Emma Hjertzell
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 9.88
Märta Wirén
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) x
123
Elvira Karlstedt10.6410.57x
Märta Wirénxxx
Emma Hjertzell8.379.88x
Natalie Johansson10.019.95x
Esther Elliot13.4414.11x
Laawa Wiklund-Bal14.2113.44x
Hilda Yong Viklander16.5516.5717.24
Astrid Isacson11.6711.44x
Sollentunavallen
2/6
Poäng
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 18.49 55.00
2 Livia Sandström
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 16.92 51.00
3 Cecilia Melander
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 14.52 46.00
4 Freja Kagevik
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 13.91 42.00
5 Ebba Lindskog
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 13.12 40.00
6 Freja Ahlepil
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 13.10 39.00
7 Agnes Sildeby
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 13.06
8 Molly Envall
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 12.99
9 Kaddy Darbo
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 12.89 38.00
10 Elise Wiklund
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 12.37
11 Agnes Nilsson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 12.19 36.00
12 Binta Darbo
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 10.73 33.00
13 Jill Lundmark
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 10.67
14 Tea Åkerström Rusch
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 10.36 31.00
15 Moa Sandell
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 10.00
16 Emelie Milani
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 9.11
Astrid Löf
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) x
123
Freja Kagevik13.91xx
Molly Envall12.99xx
Binta Darbo10.73xx
Agnes Sildeby13.06xx
Tea Åkerström Rusch10.36xx
Agnes Nilsson12.19xx
Astrid Löfxxx
Kaddy Darbo12.89xx
Stephanie Rimér18.49xx
Moa Sandell10.00xx
Livia Sandström16.92xx
Ebba Lindskog13.12xx
Cecilia Melander14.52xx
Freja Ahlepil13.10xx
Elise Wiklund12.37xx
Emelie Milani9.11xx
Jill Lundmark10.67xx
P13 600 m Final
Hässelby IP 1
2/6 18:30
Poäng Tot. plac.
1 Rami Fakhreddine
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 1:48.86 49.00 7 PB
2 Alex Szwed
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 1:52.19 47.00 9
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 1:59.22 43.00 13 PB
4 William Clason
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 2:01.89 39.00 17
5 Milo Lundgren
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 2:03.22 37.00 19
6 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 2:06.43 34.00 22
7 Leo Mahon
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 2:07.47 24
8 Wilhelm Spainhour
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 2:07.83 33.00 25 SB
9 Frank Ahnborg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 2:15.97 33
Sätra IP 1
5/6 14:15
Poäng Tot. plac.
1 Rasmus Berglund
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 1:43.0 55.00 1 PB
2 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 1:43.1 54.00 2 PB
3 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 1:49.1 48.00 8 PB
4 Marcus Björklund
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 1:53.4 45.00 11 PB
5 Michael Khamou
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:01.6 40.00 16 PB
6 Bruno Lönnerstam
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 2:02.5 38.00 18
7 Alexander Granqvist
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:07.0 23
8 Algot Särnbrink
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:09.0 28 PB
Sätra IP 2
5/6 14:20
Poäng Tot. plac.
1 Jacob Engver
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 1:47.7 50.00 6
2 Emil Ahlepil
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 2:03.6 36.00 20
3 Vincent Yllén
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:08.6 26
4 Tore Andersson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:09.4 29
5 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:13.0 30
6 Oscar Carlén
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:15.5 32
Sätra IP 3
5/6 14:25
Poäng Tot. plac.
1 Viggo Rostmark
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 1:52.9 46.00 10
2 Axel Mathiesen
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:00.4 42.00 14
3 Oscar Johansson
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 2:14.8 31.00 31
4 Noah Öhrström
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 2:17.4 34
Sollentunavallen
2/6
Poäng Tot. plac.
1 William Blomquist
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 1:44.63 53.00 3 PB
2 Sebastian Lörstad
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 1:44.94 52.00 4 PB
3 Ludwig Engde
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 1:47.26 51.00 5
4 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 1:57.00 44.00 12
5 Gustaf Lindell von Scheven
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 2:00.60 41.00 15
6 Simon Sjölund
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 2:05.97 35.00 21
7 Isak Hermelin
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 2:08.80 32.00 27
8 Alex Ejendal
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 2:35.94 30.00 35
P13 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
Sätra IP 1
5/6 12:38
Vind: +1.6
Poäng Tot. plac.
=1 Viggo Rostmark
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 10.4 54.00 =1 10.4
=1 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 10.4 54.00 =1 10.4
3 Marcus Björklund
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 10.8 51.00 5
4 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 11.6 50.00 6 PB
Sätra IP 2
5/6 12:41
Vind: +1.9
Poäng Tot. plac.
1 Emil Ahlepil
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 10.4 54.00 =1 10.4
2 Oscar Johansson
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 10.5 52.00 4 PB
3 Bruno Lönnerstam
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 12.6 49.00 7
P13 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Hässelby IP
2/6
Poäng
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 25.84 54.00 PB
2 William Clason
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 18.57 44.00
3 Fredrik Danielsson
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 16.37 41.00
4 Milo Lundgren
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 16.22 40.00
5 Leo Mahon
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 14.81 33.00
6 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 14.09 31.00
7 Nore Wennergren
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 12.50
8 Norton Granqvist
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 11.48
9 Wilhelm Spainhour
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 11.22 28.00
10 Frank Ahnborg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 7.45
Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) dns
Rami Fakhreddine
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) dns
Sätra IP 1
5/6 15:15
Poäng
1 Marcus Björklund
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 20.96 49.00
2 Rasmus Berglund
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 19.47 46.00 PB
3 Alexander Granqvist
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 18.39 43.00 PB
4 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 16.38 42.00
5 Algot Särnbrink
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 16.20 39.00
6 Ivan Rutherhagen
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 16.13 37.00
7 Oscar Johansson
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 15.25 34.00
8 Oscar Carlén
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 14.45
9 Vincent Yllén
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 14.41
10 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 12.75
11 Michael Khamou
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 12.31
12 André Siljeholm
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 11.93 29.00
123
Algot Särnbrink16.2015.19x
Rasmus Berglund19.4719.2519.41
Oscar Johansson13.9415.25x
Simon Solenberg Sjöström11.9712.6012.75
Alexander Granqvist18.3918.26x
Michael Khamou12.3110.31x
Marcus Björklund20.9619.83x
Vincent Yllén14.3014.41x
André Siljeholm10.1911.93x
Oscar Carlén14.2814.45x
Ivan Rutherhagen11.9816.13x
Emmanuel Eneh13.8116.38x
Sätra IP 2
5/6 15:45
Poäng
1 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 25.25 53.00
2 Hugo Wiklund
Hanvikens SK (F/P13)
09 Hanvikens SK (F/P13) 22.54 51.00
3 Viggo Rostmark
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 18.90 45.00
4 Emil Ahlepil
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 16.19 38.00
5 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 15.65 36.00
6 Erik Jönsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 15.31 35.00
7 Axel Mathiesen
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 14.94
8 Bruno Lönnerstam
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 12.34
9 Noah Öhrström
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 11.93
10 Tore Andersson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 10.25
123
Elliot Sjöberg25.2125.25x
Viggo Rostmark18.2318.90x
Bruno Lönnerstam12.3411.69x
Axel Mathiesen13.8514.94x
Noah Öhrström11.9311.32x
Theodor Dauner14.9815.65x
Tore Andersson9.7310.25x
Hugo Wiklund19.0222.54x
Emil Ahlepil13.9616.19x
Erik Jönsson15.3113.83x
Sollentunavallen
2/6
Poäng
1 William Strömberg
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 27.82 55.00 PB
2 Ludwig Engde
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 22.69 52.00 PB
3 Emil Svarverud Svensson
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 22.52 50.00
4 Levi Back
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 20.54 48.00 PB
5 William Blomquist
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 19.61 47.00
6 Hugo Ahnén
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 15.08
7 Vilmer Hedstrand
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 14.70
8 Ludvig Gjötterberg
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 14.17 32.00
9 Otto Sandklo
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 13.73 30.00
10 Alex Ejendal
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 8.82 27.00
11 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 5.62 26.00
123
William Blomquist19.61xx
William Strömberg27.82xx
Otto Sandklo13.73xx
Levi Back20.54xx
Ludvig Gjötterberg14.17xx
Ludwig Engde22.69xx
Alex Ejendal8.82xx
Vasco Arana Håkanson5.62xx
Emil Svarverud Svensson22.52xx
Hugo Ahnén15.08xx
Vilmer Hedstrand14.70xx
P12 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
Sätra IP 1
5/6 12:30
Vind: +1.8
Poäng Tot. plac.
1 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 13.1 54.00 2
2 Adrian Lindberg
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 13.3 52.00 4
3 Bruno Holmer
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 13.5 6
Sätra IP 2
5/6 12:35
Vind: +1.5
Poäng Tot. plac.
1 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 13.0 55.00 1
2 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 13.2 53.00 3
3 Viggo Reitberger
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 13.4 51.00 5
4 Elliot Stenborg
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 14.0 50.00 7
5 Isak Larsson
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 14.1 8
P12 Tresteg Final
Hoppzon
Hässelby IP 1
2/6
Poäng
1 Hugo Back Nilsson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 8.98 N/A 44.00
2 Hugo Dahl
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 8.88 N/A 40.00
3 Moritz Bruch
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 8.87 N/A 39.00
4 Sigge Fors
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 8.11 N/A 31.00
5 Alvin Daniels
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 7.95 N/A
6 Wilmer Hägg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 7.90 N/A
7 Magnus Claesson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 7.89 N/A
8 Leo Bentancour
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 6.42 N/A
123
Hugo Back Nilsson8.54 N/A8.53 N/A8.98 N/A
Leo Bentancour 6.42 N/A6.38 N/A
Moritz Bruch8.87 N/A8.80 N/A8.80 N/A
Magnus Claesson7.75 N/A7.67 N/A7.89 N/A
Hugo Dahl 8.88 N/A
Alvin Daniels 7.95 N/A
Sigge Fors7.72 N/A8.11 N/A7.99 N/A
Wilmer Hägg7.30 N/A7.80 N/A7.90 N/A
Hässelby IP 2
2/6
Poäng
1 Nils Grufman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 9.83 N/A 53.00
2 Dante Stam
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 9.63 N/A 52.00
3 Oscar Helge
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 9.37 N/A 47.00
4 Axel Jonell
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 9.33 N/A 46.00
5 Erik Hanses
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 7.97 N/A 30.00
6 Elliot Åkerberg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 7.80 N/A
7 Gustav Rognes
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 7.71 N/A
8 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 6.75 N/A
123
Gustav Rognes7.41 N/A7.28 N/A7.71 N/A
Elias Spiridopoulos Petersson6.75 N/A
Dante Stam 9.63 N/A
Elliot Åkerberg7.67 N/A7.76 N/A7.80 N/A
Nils Grufman 9.52 N/A9.83 N/A
Erik Hanses 7.90 N/A7.97 N/A
Oscar Helge8.94 N/A9.37 N/A8.96 N/A
Axel Jonell9.07 N/A9.33 N/A9.06 N/A
Sätra IP 1
5/6 10:30
Poäng
1 Simon Haraldsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 8.87 +1.5 38.00
2 Adrian Lindberg
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 8.61 -0.2 36.00
3 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 8.35 -0.2 32.00
4 Alfred Stålnacke
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.98 0.0
5 Isak Larsson
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 7.30 +1.2 28.00
6 Viggo Reitberger
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 7.11 -0.5
7 Olle Wärlegård
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.02 +0.6
8 Adam Alexandersson
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 5.51 +0.9
123
Isak Larsson7.30 +1.26.75 0.06.82 0.0
Samuel Härkegård Wulff7.84 0.08.16 0.08.35 -0.2
Olle Wärlegård7.02 +0.67.00 +0.96.95 0.0
Adam Alexandersson5.51 +0.9x 5.25 -0.7
Adrian Lindberg8.30 -1.88.61 -0.28.42 0.0
Alfred Stålnacke6.73 -1.07.98 0.07.45 -0.1
Viggo Reitberger7.11 -0.57.00 +1.0x
Simon Haraldsson8.69 0.08.69 +1.68.87 +1.5
Sätra IP 2
5/6 10:50
Poäng
1 Noah Norberg
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 8.24 0.0
2 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 7.74 +1.3 29.00
3 Elias Gimfall
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.26 +0.7
4 Oscar Thulin
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.08 -1.0
5 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 7.06 0.0
6 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 6.87 +0.8
7 Linuz Warfvinge
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 6.74 +0.5
8 Axel Forsgren
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 6.30 -0.7
123
Anton Drufva6.79 0.07.06 0.07.02 -1.9
Axel Forsgrenx x 6.30 -0.7
Alfred Lorentzon6.87 +0.86.79 -1.06.70 +1.8
Linuz Warfvinge6.74 +0.5x 6.74 +1.9
Felix Formanek7.55 +1.87.62 0.07.74 +1.3
Noah Norberg8.24 0.0x x
Oscar Thulinx 6.67 +0.77.08 -1.0
Elias Gimfall7.19 0.07.26 +0.77.18 -1.8
Sätra IP 3
5/6 11:10
Poäng
1 Joar Larsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 9.62 +1.0 51.00
2 Leo Sonesson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 8.97 0.0 42.00
3 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 8.43 0.0 34.00
4 Harald Wahlin
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 8.42 +1.1 33.00
5 Alexander Zielfelt
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.82 0.0
6 Elliot Stenborg
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.33 +2.4
7 Bruno Holmer
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 7.23 -0.6 27.00
8 Måns Gimfall
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.14 +1.3
9 Svante Blum André
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.00 -0.8
10 Theo Wikström
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 6.47 0.0
123
Elliot Stenborg7.03 +0.96.87 +0.57.33 +2.4
Joar Larsson9.51 0.09.08 +1.09.62 +1.0
Hannes Bergkvist8.17 +1.08.43 0.08.35 +0.6
Måns Gimfall7.14 +1.36.79 +0.36.98 -0.9
Alexander Zielfelt7.32 0.07.72 0.07.82 0.0
Bruno Holmerx x 7.23 -0.6
Harald Wahlin7.99 -1.58.42 +1.18.36 -2.0
Svante Blum André6.77 +1.3x 7.00 -0.8
Theo Wikström6.47 0.06.06 +1.56.45 0.0
Leo Sonesson8.45 -1.28.97 0.08.69 0.0
Sollentunavallen
2/6
Poäng
1 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 9.88 -0.6 55.00
2 Sasha Nyoni
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 9.88 -0.6 54.00
3 Alex Lundgren
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 9.58 -0.8 50.00
4 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 9.47 -0.6 49.00
5 Carl Grindange
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 9.41 -0.8 48.00 PB
6 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 9.22 -0.5 45.00
7 Jack Forssmed
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 8.97 -0.6 43.00
8 Filip Söderlund
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 8.90 -0.2 41.00
9 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 8.87 -1.0 37.00
10 Dennis Omazic
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 8.70 -0.6
11 Simon Lundgren
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 8.53 -1.5 35.00
12 Filip Thunell
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 8.51 N/A
13 Axel Falk
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 8.10 -1.5
14 Luca Garavini
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 7.71 +0.6
15 Edvin Möller
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 7.66 -1.5
16 Otto Uväng
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 7.56 -0.9
17 Emil Corlevi
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 7.54 -1.6
18 Gabriel Melander
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 7.52 -1.1
19 Carl Lunau
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 7.33 -2.1
20 Till Wilhelm Brockmann
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 7.05 -2.1
123
Filip Thunell8.44 -1.2x 8.51 N/A
Filip Söderlund8.50 -2.08.90 -0.28.70 -1.2
Emil Corlevi7.33 -0.5x 7.54 -1.6
Axel Falk7.93 -3.67.67 +0.28.10 -1.5
Carl Grindange8.99 -2.48.99 -0.39.41 -0.8
Otto Uväng7.50 -0.37.56 -0.97.56 -1.4
Alex Lundgrenx 9.58 -0.89.46 -0.8
Jeppe Karlsson8.92 -1.09.20 +0.49.47 -0.6
Oskar Ahlstrand9.80 -1.09.88 -0.69.86 -1.9
Gabriel Melander7.25 -1.87.52 -1.17.33 +0.3
Simon Lundgren8.53 -1.58.44 -0.77.83 -0.1
Trausti Mar Dagsson8.48 -2.09.22 -0.58.61 -1.1
Jack Forssmed8.97 -0.68.82 -1.18.53 -1.3
Till Wilhelm Brockmann7.05 -2.16.97 -0.9x
Carl Lunau7.06 -3.26.45 -1.67.33 -2.1
Love Willén Holgerssonx 8.43 -1.58.87 -1.0
Sasha Nyoni9.32 -1.09.00 -0.59.88 -0.6
Dennis Omazic8.70 -0.68.43 -1.38.47 -1.8
Edvin Möller7.62 -2.97.62 -0.57.66 -1.5
Luca Garavinix 7.32 -0.17.71 +0.6
P12 Diskus Final
Vikt: 0,6kg
Hässelby IP 1
2/6
Poäng
1 Wilmer Hägg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 21.85 51.00
2 Hugo Back Nilsson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 16.72 39.00
3 Magnus Claesson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 16.69 38.00
4 Sigge Fors
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 15.94 36.00
5 Moritz Bruch
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 15.86
6 Erik Hanses
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 15.30 33.00
7 Gustav Rognes
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 13.25
8 Dante Stam
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 11.80
Hässelby IP 2
2/6
Poäng
1 Nils Grufman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 20.58 47.00
2 Hugo Dahl
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 16.05 37.00
3 Axel Jonell
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 15.72 34.00
4 Oscar Helge
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 15.20 31.00
5 Alvin Daniels
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 11.97
6 Elliot Åkerberg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 9.00
7 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 8.44
8 Leo Bentancour
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 8.05
Sätra IP 1
5/6 09:30
Poäng
1 Elias Gimfall
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 17.01 40.00
2 Elliot Stenborg
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 15.87 35.00
3 Harald Wahlin
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 15.25 32.00
4 Noah Norberg
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 15.19
5 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 15.03 30.00
6 Olle Wärlegård
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 14.36
7 Måns Gimfall
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 13.28
8 Svante Blum André
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 13.16
9 Isak Larsson
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 11.41 27.00
123
Felix Formanek14.5415.03x
Olle Wärlegård14.3614.11x
Elias Gimfall15.7917.01x
Elliot Stenborg15.8715.54x
Isak Larsson9.0311.41x
Harald Wahlin12.0212.2615.25
Noah Norberg15.1914.56x
Måns Gimfall12.7913.28x
Svante Blum André12.4213.16x
Sätra IP 2
5/6 09:50
Poäng
1 Joar Larsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 22.82 53.00
2 Oscar Thulin
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 14.84
3 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 14.62 29.00
4 Alexander Zielfelt
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 13.03
5 Simon Haraldsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 11.16
6 Axel Forsgren
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 8.42
7 Adam Alexandersson
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 8.22
123
Adam Alexandersson8.218.22x
Axel Forsgren8.42xx
Simon Haraldsson8.748.7611.16
Oscar Thulin14.84xx
Joar Larsson21.0522.82x
Alexander Zielfelt11.0811.6413.03
Alfred Lorentzon14.4414.62x
Sätra IP 3
5/6 10:10
Poäng
1 Leo Sonesson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 20.20 46.00
2 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 18.38 44.00
3 Alfred Stålnacke
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 14.45
4 Theo Wikström
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 13.80
5 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 13.32
6 Bruno Holmer
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 12.05 28.00
7 Linuz Warfvinge
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 11.58
8 Magne Nordström
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 9.56
123
Alfred Stålnacke14.4513.36x
Samuel Härkegård Wulff16.8918.38x
Theo Wikström12.8213.8012.96
Hannes Bergkvist10.7613.32x
Bruno Holmer10.5612.05x
Leo Sonesson18.9820.20x
Magne Nordström9.568.87x
Linuz Warfvinge11.5810.60x
Sollentunavallen
2/6
Poäng
1 Gabriel Melander
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 23.23 55.00
2 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 22.95 54.00
3 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 22.11 52.00
4 Alex Lundgren
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 21.47 49.50
4 Dennis Omazic
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 21.47 49.50
6 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 20.87 48.00
7 Filip Söderlund
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 18.48 45.00
8 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 18.35 43.00
9 Luca Garavini
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 18.02 42.00
10 Liam Malmström
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 17.61
11 Sasha Nyoni
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 17.36 41.00
12 Axel Falk
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 17.34
13 Carl Grindange
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 17.06
14 Simon Lundgren
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 16.50
15 Jack Forssmed
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 16.36
16 Edvin Möller
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 16.00
17 Till Wilhelm Brockmann
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 14.78
18 Filip Thunell
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 14.51
19 Carl Lunau
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 13.80
20 Emil Corlevi
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 13.31
21 Otto Uväng
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 13.20
Hugo Fagrell Håkansson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) x
123
Hugo Fagrell Håkanssonxxx
Filip Söderlund18.48xx
Alex Lundgren21.47xx
Axel Falk17.34xx
Jack Forssmed16.36xx
Edvin Möller16.00xx
Trausti Mar Dagsson18.35xx
Carl Grindange17.06xx
Oskar Ahlstrand22.95xx
Luca Garavini18.02xx
Liam Malmström17.61xx
Till Wilhelm Brockmann14.78xx
Carl Lunau13.80xx
Otto Uväng13.20xx
Emil Corlevi13.31xx
Sasha Nyoni17.36xx
Simon Lundgren16.50xx
Love Willén Holgersson22.11xx
Filip Thunell14.51xx
Jeppe Karlsson20.87xx
Dennis Omazic21.47xx
Gabriel Melander23.23xx
Mix 12 5x60 m Finalheat
Hässelby IP 1
2/6
Poäng Tot. plac.
1 Täby IS Lag 5
Agnes Andersson 09
Lalita Blomqvist 09
Tuva Eckerberg 09
Axel Jonell 09
Elvira Ivarsson 09

Täby IS (F/P12)
Täby IS (F/P12) 45.41 47.00 9
2 Hässelby SK Lag 1
Alvin Daniels 09
Dante Stam 09
Rut Lundberg 09
Gustav Rognes 09
Hugo Back Nilsson 09

Hässelby SK (F/P12)
Hässelby SK (F/P12) 47.90 39.00 17
3 Hässelby SK Lag 3
Leo Bentancour 09
Elliot Åkerberg 09
Wilmer Hägg 09
Vilgot Vik 09
Elias Spiridopoulos Petersson 09

Hässelby SK (F/P12)
Hässelby SK (F/P12) 48.65 34.00 22
4 Täby IS Lag 4
Amelie Schou 09
Alice Lundqvist 09
Tyra Hoffert 09
Moa Tjeder 09
Maja Nyberg 09

Täby IS (F/P12)
Täby IS (F/P12) 53.57 31.00 26
Hässelby IP 2
2/6
Poäng Tot. plac.
1 Täby IS Lag 3
Isabella Cueva Prado 09
Ella Quistgaard 09
Vera Stolpen 09
Oscar Helge 09
Tuva Eckerberg 09

Täby IS (F/P12)
Täby IS (F/P12) 43.45 50.00 6
2 Täby IS Lag 1
Svea Strand 09
Nils Grufman 09
Axel Jonell 09
Astrid Ström 09
Juni Rudberg 09

Täby IS (F/P12)
Täby IS (F/P12) 44.60 48.00 8
3 Hässelby SK Lag 2
Hugo Dahl 09
Sigge Fors 09
Magnus Claesson 09
Sophie Adolfsson 09
Moritz Bruch 09

Hässelby SK (F/P12)
Hässelby SK (F/P12) 46.58 44.00 12
Täby IS Lag 2
Erik Hanses 09
Maja Nyberg 09
Sara Smeds Söderman 09
Alice Lundqvist 09
Märta Jacobsen 09

Täby IS (F/P12)
Täby IS (F/P12) Överväxling
Sätra IP 1
5/6 11:45
Poäng Tot. plac.
1 Huddinge AIS Lag 1
Noah Norberg 09
Clara Westermark 09
Astrid Isacson 09
Agnes Hjertzell 09
Hannes Bergkvist 09

Huddinge AIS (F/P12)
Huddinge AIS (F/P12) 42.7 52.00 4
2 Mälarhöjdens IK Lag Blå
Viggo Reitberger 09
Felix Formanek 09
Märta Wirén 09
Sigrid Sedin 09
Laawa Wiklund-Bal 09

Mälarhöjdens IK (F/P12)
Mälarhöjdens IK (F/P12) 48.5 35.00 21
3 Huddinge AIS Lag 5
Elliot Stenborg 09
Måns Gimfall 09
Oscar Thulin 09
Magne Nordström 09
Linuz Warfvinge 09

Huddinge AIS (F/P12)
Huddinge AIS (F/P12) 50.8 25
Sätra IP 2
5/6 11:50
Poäng Tot. plac.
1 Huddinge AIS Lag 3
Svante Blum André 09
Axel Forsgren 09
Harald Wahlin 09
Leo Sonesson 09
Joar Larsson 09

Huddinge AIS (F/P12)
Huddinge AIS (F/P12) 43.8 49.00 7
2 Huddinge AIS Lag 2
Esther Elliot 09
Emma Hjertzell 09
Natalie Johansson 09
Sophia Blomqvist 09
Olle Wärlegård 09

Huddinge AIS (F/P12)
Huddinge AIS (F/P12) 48.1 38.00 18
3 Mälarhöjden Lag Gul
Adam Alexandersson 09
Bruno Holmer 09
Lily Kylefjord 09
Nelly Treiberg 09
Anton Drufva 09

Mälarhöjdens IK (F/P12)
Mälarhöjdens IK (F/P12) 49.0 32.50 =23 49.0
Sätra IP 3
5/6 11:55
Poäng Tot. plac.
1 Mälarhöjden Lag Röd
Alfred Lorentzon 09
Samuel Härkegård Wulff 09
Louisa Lilja 09
Nour Lineo Romero 09
Vera Neovius 09

Mälarhöjdens IK (F/P12)
Mälarhöjdens IK (F/P12) 46.7 43.00 13
2 Mälarhöjden Lag Grön
Isak Larsson 09
Adrian Lindberg 09
Elin Tam 09
Hilda Yong Viklander 09
Ella Held 09

Mälarhöjdens IK (F/P12)
Mälarhöjdens IK (F/P12) 47.6 42.00 14
3 Huddinge AIS Lag 4
Alfred Stålnacke 09
Alexander Zielfelt 09
Theo Wikström 09
Elvira Karlstedt 09
Elias Gimfall 09

Huddinge AIS (F/P12)
Huddinge AIS (F/P12) 49.0 32.50 =23 49.0
Sätra IP 4
5/6 12:00
Poäng Tot. plac.
1 Huddinge AIS Lag 6
Magne Nordström 09
Leo Sonesson 09
Alfred Stålnacke 09
Alexander Zielfelt 09
Axel Forsgren 09

Huddinge AIS (F/P12)
Huddinge AIS (F/P12) 48.2 37.00 19
Sollentunavallen 1
2/6
Poäng Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 2
Axel Falk 09
Carl Grindange 09
Filip Söderlund 09
Trausti Mar Dagsson 09
Oskar Ahlstrand 09

Turebergs FK (F/P12)
Turebergs FK (F/P12) 41.23 55.00 1
2 Turebergs FK Lag 1
Stephanie Rimér 09
Freja Ahlepil 09
Freja Kagevik 09
Leah Ssempasa 09
Molly Envall 09

Turebergs FK (F/P12)
Turebergs FK (F/P12) 41.67 54.00 2
3 IFK Lidingö Lag 1
Jeppe Karlsson 09
Love Willén Holgersson 09
Luca Garavini 09
Sasha Nyoni 09
Alex Lundgren 09

IFK Lidingö (F/P12)
IFK Lidingö (F/P12) 42.35 53.00 3
4 IFK Lidingö Lag 2
Ebba Lindskog 09
Emil Corlevi 09
Filip Thunell 09
Till Wilhelm Brockmann 09
Simon Lundgren 09

IFK Lidingö (F/P12)
IFK Lidingö (F/P12) 45.45 46.00 10
Sollentunavallen 2
2/6
Poäng Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 5
Elise Wiklund 09
Agnes Sildeby 09
Freja Kagevik 09
Leah Ssempasa 09
Molly Envall 09

Turebergs FK (F/P12)
Turebergs FK (F/P12) 43.39 51.00 5
2 Turebergs FK Lag 3
Edvin Möller 09
Gabriel Melander 09
Jack Forssmed 09
Dennis Omazic 09
Filip Söderlund 09

Turebergs FK (F/P12)
Turebergs FK (F/P12) 45.54 45.00 11
3 IFK Lidingö Lag 4
Sasha Nyoni 09
Agnes Nilsson 09
Tea Åkerström Rusch 09
Astrid Löf 09
Alex Lundgren 09

IFK Lidingö (F/P12)
IFK Lidingö (F/P12) 47.70 41.00 15
4 Turebergs FK Lag 4
Livia Sandström 09
Moa Sandell 09
Amanda Oja 09
Cecilia Melander 09
Emelie Milani 09

Turebergs FK (F/P12)
Turebergs FK (F/P12) 47.79 40.00 16
5 IFK Lidingö Lag 3
Jeppe Karlsson 09
Otto Uväng 09
Carl Lunau 09
Binta Darbo 09
Kaddy Darbo 09

IFK Lidingö (F/P12)
IFK Lidingö (F/P12) 48.35 36.00 20
Mix 13 5x60 m Finalheat
Hässelby IP 1
2/6 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Hässelby SK Lag 1
Hässelby SK (F/P13)
Hässelby SK (F/P13) 42.65 51.00 5
2 Täby IS Lag 1
Wilma Beiming - Brotte 08
Arwen Pamelius 08
Hanna Vikström 08
Stella Weissenborn 08
Ebba Dahlström 08

Täby IS (F/P13)
Täby IS (F/P13) 43.50 50.00 6
Hässelby IP 2
2/6 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Täby IS Lag x
Wilhelm Spainhour 08
Nora Hedefalk 08
William Clason 08
Elsa Rudström 08
Ebba Dahlström 08

Täby IS (F/P13)
Täby IS (F/P13) 43.98 48.00 8
2 Hässelby SK Lag 2
Hässelby SK (F/P13)
Hässelby SK (F/P13) 44.64 43.00 13
3 Hässelby SK Lag 1
Hässelby SK (F/P13)
Hässelby SK (F/P13) 51.32 39.00 17
Sätra IP 1
5/6 13:30
Poäng Tot. plac.
1 Huddinge AIS Lag 1
Algot Särnbrink 08
Alexander Granqvist 08
Rasmus Berglund 08
Mikaela Alatalo 08
Nadja Nori 08

Huddinge AIS (F/P13)
Huddinge AIS (F/P13) 41.60 54.00 2
2 Hanvikens SK Lag 1
Elsa Sandahl 08
Emil Ahlepil 08
Filippa Holmqvist 08
Marcus Björklund 08
Oscar Johansson 08

Hanvikens SK (F/P13)
Hanvikens SK (F/P13) 41.70 52.00 4
3 Mälarhöjden Lag 1
Amanda Mild 08
Nayri Yanekian 08
Ivan Rutherhagen 08
Irma Malm 08
Emmanuel Eneh 08

Mälarhöjdens IK (F/P13)
Mälarhöjdens IK (F/P13) 44.20 45.00 11
Sätra IP 2
5/6 13:35
Poäng Tot. plac.
1 Hanvikens SK Lag 2
Alma Cemalovic 08
Viggo Rostmark 08
Thea Lind 08
Bruno Lönnerstam 08
Iris Boqvist 08

Hanvikens SK (F/P13)
Hanvikens SK (F/P13) 43.70 49.00 7
2 Huddinge AIS Lag 2
Simon Solenberg Sjöström 08
Vincent Yllén 08
Elliot Sjöberg 08
Greta Åberg Liesaho 08
Alisia Norrenge 08

Huddinge AIS (F/P13)
Huddinge AIS (F/P13) 44.10 46.00 10
Mälarhöjdens IK Lag 2
Theodor Dauner 08
Ester Jordélius 08
Julia Wallin 08
Emmanuel Eneh 08
André Siljeholm 08

Mälarhöjdens IK (F/P13)
Mälarhöjdens IK (F/P13) DQ
Sätra IP 3
5/6 13:40
Poäng Tot. plac.
1 Huddinge AIS Lag 4
Noah Öhrström 08
Emma Edgren 08
Axel Mathiesen 08
Jacob Engver 08
Stella Johansson 08

Huddinge AIS (F/P13)
Huddinge AIS (F/P13) 45.50 42.00 14
2 Huddinge AIS Lag 3
Alma Sundelin 08
Embla Arfvidson 08
Tore Andersson 08
Julia Hedlund 08
Michael Khamou 08

Huddinge AIS (F/P13)
Huddinge AIS (F/P13) 47.10 40.00 16
Sollentunavallen 1
2/6
Poäng Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 1 Lila
Ludwig Engde 08
Emil Svarverud Svensson 08
Levi Back 08
Louisa Chrifi 08
William Blomquist 08

Turebergs FK (F/P13)
Turebergs FK (F/P13) 40.69 55.00 1
2 Turebergs FK Lag 1 Röd
Simon Sjölund 08
Oliver Carlsson 08
Julia Sandler Djerf 08
Saga Berg Ojeda 08
Elisabeth Teearu 08

Turebergs FK (F/P13)
Turebergs FK (F/P13) 41.69 53.00 3
3 IFK Lidingö Lag PF13VIT
Mimmi Ringskog 08
Irma-Li Grönqvist 08
Sebastian Lörstad 08
Moa Hemph 08
Leah Palmblad 08

IFK Lidingö (F/P13)
IFK Lidingö (F/P13) 44.53 44.00 12
Sollentunavallen 2
2/6
Poäng Tot. plac.
1 IFK Lidingö Lag PF13BLÅ
Alex Ejendal 08
Gustaf Lindell von Scheven 08
Isabel Flanagan 08
Ludvig Gjötterberg 08
Pella Kihlbaum 08

IFK Lidingö (F/P13)
IFK Lidingö (F/P13) 44.09 47.00 9
2 Turebergs FK Lag 2 Lila
Isak Hermelin 08
Hugo Ahnén 08
Simon Forsberg 08
Nora Odelind 08
William Strömberg 08

Turebergs FK (F/P13)
Turebergs FK (F/P13) 46.15 41.00 15
Turebergs FK Lag 2 Röd
Turebergs FK (F/P13)
Turebergs FK (F/P13) DNS DNS