Results Start 2 Finish

Södervångshallen, Vellinge   2019-11-09

Arrangör: IK Finish Tävlingsledare: Fredrik Krantz Senast uppdaterad: 2019-11-09 17:12:48
F10 60 m Försök
Lördag 11:15
A-Försök
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.31
Sonja Hedar
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 10.99 PB
Joy Carter
IK Finish
10 IK Finish 12.26
B-Försök
Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 10.26
Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 11.16
Milou Linander
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 11.51
F10 60 m häck Försök
Höjd: 40 cm
Lördag 11:35
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 12.05
Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 12.29
F10 Höjd Final
Lördag 10:00
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 105
Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 100
Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 90
Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 85
707580859095100105110
Siri Nilssonooooxooxxoxxx
Smilla Koeckoooooxxx
Viktoria Pettersson Stephanovicooooooooxxx
Selma Berggrenoooxoxxx
F10 Längd Final
Hoppzon
Lördag 13:45
1 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.11
2 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 2.89
3 Sonja Hedar
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 2.84 PB
4 Milou Linander
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 2.68
5 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 2.60
1234
Milou Linander2.682.512.512.58
Viktoria Pettersson Stephanovic2.873.003.063.11
Siri Nilssonx2.732.732.89
Sonja Hedar2.792.692.842.76
Selma Berggren2.572.512.602.51
F10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:20
1 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 6.75
2 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.94
3 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 4.65
4 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 4.44
5 Milou Linander
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.37
6 Sonja Hedar
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.92 PB
1234
Siri Nilsson4.654.583.794.36
Milou Linander4.374.034.354.31
Sonja Hedar3.593.643.923.78
Smilla Koeck4.774.564.524.94
Viktoria Pettersson Stephanovic6.756.186.646.21
Selma Berggren4.144.404.444.28
F/P 10 5x60 m Försök
Mix kurirstafett
Lördag 14:40
Mixlag 1 P/F 10
Selma Ivarsson 11
Freja Rosberg 11
Moa Ekholm 11
Olivia Krantz Elm 11
Albin Åkesson 10

Öresund FK
Öresund FK 52.70
Mixlag 2 P/F10
Viktoria Pettersson Stephanovic 10
Erik Herstedt 10
Edvin Ljunggren 10
Love Hansson 10
Eddie Ekström 11

Öresund FK
Öresund FK 55.41
F9 60 m Försök
Lördag 11:05
A-Försök
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.10
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.56 PB
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.58 PB
B-Försök
Noor Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.63
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 10.66
F9 60 m häck Försök
Höjd: 40 cm
Lördag 11:45
A-Försök
Noor Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 13.49
Joy Carter
IK Finish
10 IK Finish 15.27
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK DNS
B-Försök
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 11.51
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 12.27
C-Försök
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK DNS
F9 Höjd Final
Lördag 10:00
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 105
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 100
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 100
Noor Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 100
707580859095100105110
Moa Ekholmooooooxoxxx
Olivia Krantz Elmooooooxoxxx
Selma Ivarssonooooooxoxoxxx
Noor Wetterstedtoooooxoxoxxx
F9 Längd Final
Hoppzon
Lördag 13:45
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.37
2 Noor Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.09
3 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 2.99
4 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.98
1234
Selma Ivarsson2.922.902.983.37
Noor Wetterstedt3.092.992.692.81
Freja Rosberg2.992.802.85x
Moa Ekholm2.952.982.832.96
F9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:20
1 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 4.34
2 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 4.26
3 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 3.50
1234
Olivia Krantz Elm3.793.654.343.83
Freja Rosberg3.403.503.443.43
Moa Ekholm4.26xxx
F/P 9 5x60 m Försök
Mix kurirstafett
Lördag 14:50
Mixlag P/F 9
Ludvig Wahlgren 11
Siri Nilsson 10
Tage Karlström 11
Selma Berggren 10
Joy Carter 10

Öresund FK
Öresund FK 57.34
F8 60 m Försök
Lördag 10:30
A-Försök
Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 11.09
Ylva Bauer
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 12.91
Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK 13.20
B-Försök
Izabella Andersson
Öresund FK
12 Öresund FK 11.57
Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK 11.84
F8 60 m häck Försök
Höjd: 40 cm
Lördag 12:00
A-Försök
Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK 13.38
Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK 15.88
B-Försök
Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 12.64
Ylva Bauer
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 17.23
C-Försök
Izabella Andersson
Öresund FK
12 Öresund FK 13.37
F8 Höjd Final
Lördag 11:15
Izabella Andersson
Öresund FK
12 Öresund FK 85
Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 85
Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK 85
Ylva Bauer
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 75
Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK x
657075808590
Sigrid Waldénoxooooxxx
Filippa Haslinger Olsson ooxoooxx-
Izabella Anderssonoooooxxx
Stella Malmqvistxxx
Ylva Baueroooxxx
F8 Längd Final
Hoppzon
Lördag 14:40
1 Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 2.61
2 Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK 2.57
3 Izabella Andersson
Öresund FK
12 Öresund FK 2.42
4 Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK 2.12
1234
Izabella Andersson2.302.292.42x
Filippa Haslinger Olsson 2.462.362.392.61
Sigrid Waldén2.362.312.57x
Stella Malmqvistxx2.121.89
F8 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 13:10
1 Izabella Andersson
Öresund FK
12 Öresund FK 3.85
2 Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK 3.78
3 Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK 3.30
4 Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 3.09
5 Ylva Bauer
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 2.16
1234
Filippa Haslinger Olsson 3.092.742.782.29
Stella Malmqvist3.183.302.242.83
Sigrid Waldén3.553.783.693.06
Izabella Andersson3.673.513.793.85
Ylva Bauer1.811.932.162.02
F/P 8 5x60 m Försök
Mix kurirstafett
Lördag 14:00
Öresund P/F 8 Lag 2
Henry Waldén 13
Alve Karlström 13
Oscar Langevi 12
Sigrid Waldén 12
Izabella Andersson 12
Marvin Hansson LaMotte 12

Öresund FK
Öresund FK 1:11.65
Öresund P/F8 Lag 1
Valter Farnestam 12
Charlie Berg 12
Ville Wedelin 12
Filippa Haslinger Olsson 12
Stella Malmqvist 12
William Bruhn 12

Öresund FK
Öresund FK 1:12.76
F7 60 m Försök
Lördag 10:15
Agnes Appelgren
Bara FIK
13 Bara FIK 13.09 PB
F7 Längd Final
Hoppzon
Lördag 14:40
1 Agnes Appelgren
Bara FIK
13 Bara FIK 2.18 PB
1234
Agnes Appelgren1.982.052.182.11
F7 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 13:10
1 Agnes Appelgren
Bara FIK
13 Bara FIK 2.29
1234
Agnes Appelgren1.732.292.072.22
F/P 7 5x60 m Försök
Mix kurirstafett
Lördag 13:50
Öresund P/F 7
Gustav Krantz Elm 14
Viktor Ejnarsson 14
Axel Wedelin Eklöv 14
Maja Ekholm 14
Harry Ivarsson 14

Öresund FK
Öresund FK 1:29.25
F6 60 m Försök
Lördag 10:35
A-Försök
Selma Farnestam
Öresund FK
15 Öresund FK 14.26
Freya Hamburger
Öresund FK
14 Öresund FK 14.46
Kajsa Swensson
Öresund FK
15 Öresund FK 15.69
B-Försök
Maja Ekholm
Öresund FK
14 Öresund FK 14.01
Lova Wallgren
Öresund FK
15 Öresund FK 16.54
F6 Längd Final
Hoppzon
Lördag 11:30
1 Freya Hamburger
Öresund FK
14 Öresund FK 2.12
2 Maja Ekholm
Öresund FK
14 Öresund FK 1.88
3 Lova Wallgren
Öresund FK
15 Öresund FK 1.54
4 Selma Farnestam
Öresund FK
15 Öresund FK 1.48
5 Kajsa Swensson
Öresund FK
15 Öresund FK 1.40
1234
Selma Farnestam1.46x1.481.35
Kajsa Swensson1.401.201.100.85
Maja Ekholm1.681.841.851.88
Freya Hamburger1.82x2.122.08
Lova Wallgren1.361.531.541.43
F6 Kula Final
1 kg
Lördag 10:00
1 Maja Ekholm
Öresund FK
14 Öresund FK 2.90
2 Freya Hamburger
Öresund FK
14 Öresund FK 2.51
3 Lova Wallgren
Öresund FK
15 Öresund FK 1.75
4 Kajsa Swensson
Öresund FK
15 Öresund FK 1.55
5 Selma Farnestam
Öresund FK
15 Öresund FK 1.42
1234
Freya Hamburger2.512.162.052.44
Kajsa Swensson0.941.151.251.55
Lova Wallgren1.751.711.631.67
Selma Farnestam1.381.391.421.40
Maja Ekholm2.002.102.032.90
P10 60 m Försök
Lördag 11:00
Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.34
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 10.63 PB
Edvin Ljunggren
Malmö AI
10 Malmö AI 10.78 PB
P10 60 m häck Försök
Höjd: 40 cm
Lördag 13:30
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 12.21
P10 Höjd Final
Lördag 12:00
Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 105
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 100
Edvin Ljunggren
Malmö AI
10 Malmö AI 95
707580859095100105110
Erik Herstedt oooooooxoxxx
Edvin Ljunggren ooooxxoxxoxxx
Albin Åkessonoooooxooxxx
P10 Längd Final
Hoppzon
Lördag 15:15
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 3.10
2 Edvin Ljunggren
Malmö AI
10 Malmö AI 2.80
1234
Edvin Ljunggren 2.802.722.052.28
Erik Herstedt 3.103.032.882.85
P10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 13:45
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 5.51
2 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 4.44
3 Edvin Ljunggren
Malmö AI
10 Malmö AI 4.12
1234
Edvin Ljunggren 3.914.123.873.85
Albin Åkesson3.753.593.364.44
Erik Herstedt 5.134.925.515.10
P9 60 m Försök
Lördag 10:50
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 10.11
Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 10.45
Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK 11.45
P9 60 m häck Försök
Höjd: 40 cm
Lördag 13:15
A-Försök
Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 11.93
Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 12.45 SB
B-Försök
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 12.62
Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK 13.70
P9 Höjd Final
Lördag 12:00
Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 105
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 95
Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK 85
Anton Melin
Öresund FK
11 Öresund FK DNS
707580859095100105110
Ludvig Wahlgrenooxxooxxx
Tage Karlströmoooooxxoxxx
Eddie Ekströmoooooooxoxxx
P9 Längd Final
Hoppzon
Lördag 15:15
1 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.86
2 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 3.29
3 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 3.05
4 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 2.68 SB
5 Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK 2.60
1234
Tage Karlström3.293.273.192.23
Ludvig Wahlgren2.602.552.60x
Eddie Ekström2.722.853.053.00
Love Wemmert2.512.632.682.58
Love Hanssonx3.453.863.72
P9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 13:45
1 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 5.52
2 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 4.82 SB
3 Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK 4.25
1234
Tage Karlström5.524.825.135.52
Love Wemmert4.824.243.724.39
Ludvig Wahlgren4.252.953.473.22
P8 60 m Försök
Lördag 10:20
A-Försök
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 10.91
Oscar Langevi
Öresund FK
12 Öresund FK 11.36
Marvin Hansson LaMotte
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 11.51
Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK 12.39
B-Försök
Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 10.83
William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK 11.55
Alexander Hardebrant Lindeström
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 12.89
P8 60 m häck Försök
Höjd: 40 cm
Lördag 12:15
A-Försök
Oscar Langevi
Öresund FK
12 Öresund FK 13.31
Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK 13.92
B-Försök
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 13.06
Marvin Hansson LaMotte
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 13.16
C-Försök
Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 13.07 13.07
William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK 13.17
D-Försök
Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 13.07 13.07
Alexander Hardebrant Lindeström
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 15.99
P8 Höjd Final
Lördag 14:30
William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK 100
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 90
Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 90
Marvin Hansson LaMotte
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 80
Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK 75
Alexander Hardebrant Lindeström
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 70
707580859095100105
Ville Wedelinooxoooxxx
Charlie Bergooxxx-
Valter Farnestamoooooxxx
Alexander Hardebrant Lindeströmoxxx
William Bruhnoooooxxoxoxxx
Marvin Hansson LaMottexooxoxxx
P8 Längd Final
Hoppzon
Lördag 12:50
1 Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 2.87
2 Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 2.81
3 William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK 2.70
4 Oscar Langevi
Öresund FK
12 Öresund FK 2.58
5 Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK 2.44
6 Marvin Hansson LaMotte
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 2.33
7 Alexander Hardebrant Lindeström
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 2.30
1234
William Bruhn2.702.682.692.61
Oscar Langevi2.53x2.402.58
Alexander Hardebrant Lindeström2.30x1.442.22
Valter Farnestam2.702.872.832.76
Marvin Hansson LaMotte2.162.331.881.70
Ville Wedelinx2.812.752.74
Charlie Berg2.041.841.982.44
P8 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 11:20
1 Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 5.06
2 William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK 4.26
3 Oscar Langevi
Öresund FK
12 Öresund FK 3.85
4 Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 3.64
5 Marvin Hansson LaMotte
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 3.15
6 Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK 3.11
7 Alexander Hardebrant Lindeström
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 2.76
1234
Charlie Berg2.573.112.933.10
Alexander Hardebrant Lindeström2.662.382.762.67
Marvin Hansson LaMotte3.043.152.972.67
William Bruhn3.724.263.663.87
Ville Wedelin4.465.064.575.05
Oscar Langevi3.73x3.853.42
Valter Farnestam3.553.293.153.64
P7 60 m Försök
Lördag 10:10
Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 10.82
Henry Waldén
Öresund FK
13 Öresund FK 12.02
Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK 12.66 SB
P7 Längd Final
Hoppzon
Lördag 12:50
1 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 2.77
2 Henry Waldén
Öresund FK
13 Öresund FK 2.18
3 Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK 2.16
1234
Alve Karlström2.422.602.772.77
Henry Waldén2.181.862.061.97
Alve Wemmertx1.701.902.16
P7 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 11:20
1 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 3.61
2 Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK 2.49 SB
3 Henry Waldén
Öresund FK
13 Öresund FK 2.37
1234
Alve Wemmert2.49xx1.94
Henry Waldén1.832.372.262.20
Alve Karlström3.053.613.333.13
P6 60 m Försök
Lördag 10:00
A-Försök
Victor Åkesson
Ängelholms IF
14 Ängelholms IF 13.94 PB
Viktor Ejnarsson
Öresund FK
14 Öresund FK 13.99
Otto Kihlsten
Öresund FK
15 Öresund FK 16.34
B-Försök
Gustav Krantz Elm
Öresund FK
14 Öresund FK 13.31
Axel Wedelin Eklöv
Öresund FK
14 Öresund FK 14.39
Malte Malmqvist
Öresund FK
15 Öresund FK 14.80
P6 Längd Final
Hoppzon
Lördag 12:05
1 Harry Ivarsson
IFK Helsingborg
14 IFK Helsingborg 2.22
2 Gustav Krantz Elm
Öresund FK
14 Öresund FK 2.20
3 Viktor Ejnarsson
Öresund FK
14 Öresund FK 1.85
4 Malte Malmqvist
Öresund FK
15 Öresund FK 1.73
5 Axel Wedelin Eklöv
Öresund FK
14 Öresund FK 1.53
6 Victor Åkesson
Ängelholms IF
14 Ängelholms IF 1.52
7 Otto Kihlsten
Öresund FK
15 Öresund FK 1.28
1234
Harry Ivarsson2.031.341.082.22
Victor Åkesson1.461.521.421.45
Gustav Krantz Elm1.712.202.182.07
Malte Malmqvist1.501.731.231.58
Viktor Ejnarsson1.781.691.751.85
Otto Kihlsten0.950.951.281.11
Axel Wedelin Eklöv0.801.531.431.36
P6 Kula Final
1 kg
Lördag 10:35
1 Victor Åkesson
Ängelholms IF
14 Ängelholms IF 2.81
2 Gustav Krantz Elm
Öresund FK
14 Öresund FK 2.67
3 Viktor Ejnarsson
Öresund FK
14 Öresund FK 2.63
4 Malte Malmqvist
Öresund FK
15 Öresund FK 2.47
5 Axel Wedelin Eklöv
Öresund FK
14 Öresund FK 2.42
6 Otto Kihlsten
Öresund FK
15 Öresund FK 2.11
1234
Victor Åkesson2.812.092.222.35
Viktor Ejnarsson2.092.632.561.98
Gustav Krantz Elm2.672.122.252.07
Malte Malmqvist1.801.832.282.47
Otto Kihlsten1.641.331.562.11
Axel Wedelin Eklöv2.401.991.492.42