Resultat Björknässpelen 2022

Björknäs IP, Nacka   2022-09-10 - 2022-09-11

Arrangör: Hellas FK och Boo IF Senast uppdaterad: 2022-09-12 02:00:08
2022-09-10 2022-09-11 Alla dagar
Visa Resultatkort
Mixed F/P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Mixed F/P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Kvinnor 200 m
11/9 13:50
Vind: nwi
1 Ella Thylestedt
Boo IF
04 Boo IF 30.46
Kvinnor 800 m
1 Lisa Löchen
IFK Lidingö
01 IFK Lidingö 2:43.40
F15 80 m Försök
11/9 12:00
Heat 1
Vind: 0.0
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 11.12 q
2 Alma Hedström
Boo IF
07 Boo IF 11.54 q
3 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 11.62 q
4 My Hedman
Boo IF
08 Boo IF 11.99 q PB
5 Julia Ek
Hellas FK
08 Hellas FK 12.37
6 Tilda Gudheim
IF Triangeln
08 IF Triangeln 12.99
Heat 2
Vind: -0.9
1 Josefin Kjellgren
Boo IF
08 Boo IF 11.18 q
2 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 11.54 q
3 Nike Carlén
Hellas FK
07 Hellas FK 12.04
4 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 12.56 PB
5 Isabella Lundell
Hellas FK
08 Hellas FK 12.81
6 Elsa de Flon
Hellas FK
08 Hellas FK 13.35
F15 80 m Final
11/9 13:30
Vind: 0.0
1 Josefin Kjellgren
Boo IF
08 Boo IF 11.14
2 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 11.31
3 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 11.32
4 Alma Hedström
Boo IF
07 Boo IF 11.62
5 My Hedman
Boo IF
08 Boo IF 11.84 PB
Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK DNS
F15 800 m
11/9 15:20
=1 Lisa Löchen
IFK Lidingö
01 IFK Lidingö 2:43.40 Redovisas separat i kvinnor 800m
=1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 2:44.89
2 Julia Ek
Hellas FK
08 Hellas FK 2:54.56
3 Isabella Lundell
Hellas FK
08 Hellas FK 2:55.70 PB
4 Elsa de Flon
Hellas FK
08 Hellas FK 3:10.00
F15 Höjd
11/9 10:00
1 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 139
=2 Josefin Kjellgren
Boo IF
08 Boo IF 136 PB
=2 Alma Hedström
Boo IF
07 Boo IF 136
4 Therese Löwenthal
Hellas FK
10 Hellas FK 136
5 Agnes Steinberga
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 127
117122127132136139145
288 Therese Löwenthalooxxooxoxxx
359 Josefin Kjellgrenoooxxooxxx
351 Yana Halubouskaya--ooxoxoxxx
342 Agnes Steinberga--oxxx
376 Alma Hedströmoooxxooxxx
F15 Längd
11/9 14:10
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 4.66 -0.7 SB
2 Josefin Kjellgren
Boo IF
08 Boo IF 4.41 0.0
3 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 4.10 0.0
4 Judy Alesi
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4.07 0.0
5 Alma Hedström
Boo IF
07 Boo IF 4.06 +0.7
6 Isabella Lundell
Hellas FK
08 Hellas FK 3.62 -2.4
7 Tilda Gudheim
IF Triangeln
08 IF Triangeln 3.57 -1.2
8 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 3.56 0.0 PB
9 Furat Alobeida
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 3.50 -2.2 PB
1234
368 Tilda Gudheim3.57 -1.2x x 3.54 -2.6
386 Furat Alobeida3.50 -2.23.28 0.03.33 -2.03.12 -1.4
376 Alma Hedströmx 4.06 +0.73.97 -2.44.03 -1.5
359 Josefin Kjellgren4.38 -1.04.41 0.04.22 -0.93.65 -1.4
385 Elise Tengroth2.14 0.03.56 0.03.55 -2.33.30 -1.9
366 Isabella Lundellx 3.60 0.03.62 -2.4x
425 Judy Alesi3.91 -1.34.07 0.03.95 -0.54.00 -1.1
377 Amilia Jergmar2.77 -1.44.25 -0.84.30 -1.94.66 -0.7
372 Ellinor Wendel Haak3.68 -0.24.10 0.02.89 -1.63.94 -1.5
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
11/9 11:00
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 34.83 PB
2 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 28.20
3 Linnea Nederström
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 20.24
4 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 19.55 PB
1234
387 Linnea Nederström18.9620.2419.76x
385 Elise Tengrothx19.2618.4019.55
383 Beatrice Lindbergx21.96x28.20
377 Amilia Jergmar29.4332.0834.83x
F13 800 m hinder
11/9 15:00
1 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 3:00.99
2 Emelie Lindberg
Boo IF
09 Boo IF 3:17.34
3 Julia Pagiantas
Duvbo IK
09 Duvbo IK 3:31.65
4 Edit Sundberg
Ingarö IF
09 Ingarö IF 3:31.90
F13 60 m Försök
11/9 11:15
Heat 1
Vind: 0.0
1 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.18 q =PB
2 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 9.26 q
3 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.67
4 Molly Täckenström
Kungsängens FK
09 Kungsängens FK 10.10 PB
5 Linnea Olsson Roth
Hellas FK
09 Hellas FK 10.14
Heat 2
Vind: 0.0
1 Emelie Lindberg
Boo IF
09 Boo IF 9.10 q PB
2 Ida Moodysson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.12 q
3 Boel Nygren Brunell
IF Linnéa
09 IF Linnéa 9.30 q PB
4 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.35
Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK
09 Hellas FK DNS
Heat 3
Vind: +0.9
1 Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln 9.16 q PB
2 Wilda Frölund
Boo IF
09 Boo IF 9.41 PB
3 Beatrice Wennberg
Boo IF
09 Boo IF 9.50 PB
4 Agnes Steinberga
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 10.30
5 Julia Pagiantas
Duvbo IK
09 Duvbo IK 10.46
F13 60 m Final
11/9 12:50
Vind: +0.2
1 Ida Moodysson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 8.85
2 Emelie Lindberg
Boo IF
09 Boo IF 9.02 PB
=3 Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln 9.10 PB
=3 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.10 PB
5 Boel Nygren Brunell
IF Linnéa
09 IF Linnéa 9.14 PB
6 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 9.28
F13 Längd
Hoppzon
11/9 13:30
1 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.31 -0.6
2 Wilda Frölund
Boo IF
09 Boo IF 4.31 -1.5 PB
3 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 4.25 0.0
4 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 4.24 0.0 PB
5 Emelie Lindberg
Boo IF
09 Boo IF 4.11 0.0
6 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 4.08 0.0 PB
7 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 4.06 0.0
8 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.94 0.0
9 Boel Nygren Brunell
IF Linnéa
09 IF Linnéa 3.90 -0.9 PB
10 Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK
09 Hellas FK 3.83 +0.1 PB
11 Beatrice Wennberg
Boo IF
09 Boo IF 3.69 0.0
12 Agnes Steinberga
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.63 0.0 PB
13 Molly Täckenström
Kungsängens FK
09 Kungsängens FK 3.57 0.0
14 Edit Sundberg
Ingarö IF
09 Ingarö IF 2.96 0.0
15 Linnea Olsson Roth
Hellas FK
09 Hellas FK 2.89 -1.4
1234
330 Emelie Lindberg4.11 0.04.02 0.03.75 0.03.67 0.0
331 Julia Stenvall Coldring3.89 0.04.04 0.04.06 0.03.74 0.0
336 Lovisa Elvelin Österman3.83 +0.13.65 0.03.60 -1.83.30 0.0
351 Yana Halubouskaya3.96 0.03.95 0.03.95 -1.94.24 0.0
339 Linnea Olsson Roth2.64 0.02.76 -0.42.89 -1.4x
353 Sofia Deresiewicz3.94 0.03.87 -1.03.73 -0.73.74 0.0
352 Tyra Dahlin4.25 0.04.24 -0.94.13 -0.43.97 -0.9
338 Estrid Lindberg Granqvist4.08 0.03.92 0.04.05 0.03.99 -1.0
329 Wilda Frölund4.16 0.04.31 -1.54.05 0.03.99 0.0
350 Molly Täckenström3.54 0.03.54 0.03.41 0.03.57 0.0
347 Edit Sundberg2.87 0.02.89 0.02.82 0.02.96 0.0
341 Natalie Johansson4.26 0.04.31 -0.64.27 -0.84.07 0.0
345 Boel Nygren Brunell3.53 0.03.65 -0.23.73 0.03.90 -0.9
333 Beatrice Wennbergx x 3.49 0.03.69 0.0
342 Agnes Steinberga3.62 0.03.63 0.03.39 0.03.58 0.0
F13 Spjut
Vikt: 400g
11/9 10:00
1 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 22.15
2 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 20.93
3 Molly Täckenström
Kungsängens FK
09 Kungsängens FK 18.62
4 Boel Nygren Brunell
IF Linnéa
09 IF Linnéa 18.16 PB
5 Julia Pagiantas
Duvbo IK
09 Duvbo IK 15.82 PB
6 Emelie Lindberg
Boo IF
09 Boo IF 14.96
7 Beatrice Wennberg
Boo IF
09 Boo IF 12.18 PB
8 Linnea Olsson Roth
Hellas FK
09 Hellas FK 11.22 PB
1234
331 Julia Stenvall Coldring22.1520.6019.9212.69
341 Natalie Johansson19.5720.9320.1119.17
339 Linnea Olsson Roth10.9911.229.388.51
333 Beatrice Wennberg11.169.259.5712.18
350 Molly Täckenström18.3417.6318.6216.59
335 Julia Pagiantas15.0915.8213.1814.64
345 Boel Nygren Brunell15.6713.3818.169.54
330 Emelie Lindberg14.9613.4713.2014.22
F12 800 m hinder
11/9 14:15
Heat 2
Tot. plac.
1 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 2:55.80 2
2 Ester Sander
Hellas FK
10 Hellas FK 2:55.83 3
3 Therese Löwenthal
Hellas FK
10 Hellas FK 2:58.53 4
4 Cajsa Sundén
Hellas FK
10 Hellas FK 2:59.57 5
5 Selma Karlén
Boo IF
10 Boo IF 3:04.31 6
6 Elsa Lindman
Boo IF
10 Boo IF 3:05.78 7
7 Agnes Nilsson
Råby-Rekarne FIF
10 Råby-Rekarne FIF 3:09.46 8
8 Nadia Florczyk
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 3:10.28 9
9 Ester Cumming
Hellas FK
10 Hellas FK 3:10.50 10
Elise Emm Östlund
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK DNS
heat 1
Tot. plac.
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 2:51.59 1
2 Eveline Bramme
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 3:11.01 11
3 Tuva Eriksson
Ingarö IF
10 Ingarö IF 3:21.25 12
4 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3:22.59 13
5 Elvira Bengtsson Moström
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3:25.03 14
6 Vilma Berthelsen Östling
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 3:26.31 15
7 Hedda Von Malmborg
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3:36.59 16
8 Nina Caesar
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3:51.50 17
9 Tyra Fäldt
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 3:54.17 18
Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF DNS
F12 60 m Försök
11/9 10:00
Heat 1
Vind: +1.5
1 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.85 q
2 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 9.53 PB
3 Agnes Nilsson
Råby-Rekarne FIF
10 Råby-Rekarne FIF 9.59 PB
4 Hedvig Hedström
Boo IF
10 Boo IF 10.55
5 Nina Caesar
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 10.67
6 Tyra Fäldt
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 10.98 PB
Heat 2
Vind: 0.0
1 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 9.14 PB
2 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 9.50 PB
3 Alice Holm
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 9.74 PB
4 Eveline Bramme
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 9.96 PB
5 Hedda Von Malmborg
IF Linnéa
10 IF Linnéa 9.99
6 Cajsa Sundén
Hellas FK
10 Hellas FK 10.10
Heat 3
Vind: 0.0
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.82 q
2 Selma Karlén
Boo IF
10 Boo IF 8.99 q PB
3 Frida Hultén Skrzeczynski
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.11 q PB
4 Valerie wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.77 PB
5 Clara Gruvfält
IF Linnéa
10 IF Linnéa 9.79
6 Vilma Berthelsen Östling
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 10.82
Heat 4
Vind: 0.0
1 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 8.96 q
2 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 9.41 PB
3 Elise Emm Östlund
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 9.82
4 Elsa Lindman
Boo IF
10 Boo IF 10.16 PB
5 Ester Cumming
Hellas FK
10 Hellas FK 10.54 PB
6 Delina Irmias Aforki
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 10.86
Heat 5
Vind: +0.9
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 8.98 q
2 Alma Lehrman
Hellas FK
10 Hellas FK 9.43
3 Hedda Kirk
Hellas FK
10 Hellas FK 9.50
4 Nadia Florczyk
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 9.59 PB
5 Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln 10.19 PB
6 Nelly Kristoffers
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 11.31 PB
F12 60 m Final
11/9 12:30
Vind: 0.0
1 Selma Karlén
Boo IF
10 Boo IF 8.83 PB
2 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.88
3 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.96
4 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 9.00
5 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 9.09
6 Frida Hultén Skrzeczynski
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.29
F12 Längd
Hoppzon
11/9 11:00
Pool 2
Tot. plac.
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 4.26 -1.1 3 =PB
2 Selma Karlén
Boo IF
10 Boo IF 4.15 0.0 5
3 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 4.12 -1.9 7 PB
4 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 4.09 -1.5 8 PB
5 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 4.08 -1.7 9
6 Agnes Nilsson
Råby-Rekarne FIF
10 Råby-Rekarne FIF 3.95 0.0 11
7 Frida Hultén Skrzeczynski
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.94 0.0 12
8 Pauline Jonsson
Boo IF
10 Boo IF 3.65 -0.2 13 PB
9 Alice Holm
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 3.64 -1.2 14
10 Hedda Von Malmborg
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3.55 +0.4 19
11 Elise Emm Östlund
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3.55 0.0 20
12 Eveline Bramme
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 3.46 0.0 21 PB
13 Delina Irmias Aforki
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.11 0.0 28
14 Vilma Berthelsen Östling
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 2.91 0.0 30
15 Nelly Kristoffers
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 2.80 -0.8 31
1234
304 Hedda Von Malmborg3.08 -1.43.45 -0.73.55 +0.43.53 -1.7
275 Alice Holm3.61 -0.73.53 -0.93.57 -1.03.64 -1.2
302 Alba Tell3.90 -0.23.87 -0.73.97 -0.14.09 -1.5
307 Agnes Nilsson3.80 -0.23.86 0.03.89 -1.83.95 0.0
426 Vilma Berthelsen Östling2.62 -0.82.50 0.02.45 -1.02.91 0.0
271 Eveline Bramme3.46 0.03.43 -1.13.30 -1.03.40 0.0
326 Ema Avramova4.08 -1.74.06 -1.0- 3.84 0.0
265 Pauline Jonsson3.41 0.03.09 -1.53.65 -0.23.23 0.0
311 Delina Irmias Aforki3.11 0.02.80 -0.72.97 -0.73.03 0.0
316 Elise Emm Östlund3.55 0.03.42 -0.73.31 -1.03.38 0.0
266 Selma Karlén4.15 0.03.97 0.03.90 0.03.93 0.0
310 Frida Hultén Skrzeczynski3.91 0.03.94 0.03.63 0.03.90 -2.3
264 Alba Jergmar4.26 -1.1x 4.12 -0.44.22 -0.4
279 Kajsa Kabu4.12 -1.93.59 +0.14.03 0.03.89 -0.5
317 Nelly Kristoffers2.75 -1.42.73 0.02.67 0.02.80 -0.8
Pool 1
Tot. plac.
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.61 -1.4 1
2 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 4.46 0.0 2 PB
3 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 4.16 -0.8 4
4 Alma Lehrman
Hellas FK
10 Hellas FK 4.14 -0.3 6 PB
5 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 3.99 -0.1 10
6 Therese Löwenthal
Hellas FK
10 Hellas FK 3.64 -0.6 15
7 Ester Sander
Hellas FK
10 Hellas FK 3.57 0.0 16 PB
8 Valerie wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.57 -0.9 17 PB
9 Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln 3.56 +0.1 18
10 Nadia Florczyk
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 3.43 -0.3 22 PB
11 Cajsa Sundén
Hellas FK
10 Hellas FK 3.42 0.0 23
12 Clara Gruvfält
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3.40 -2.0 24
13 Ester Cumming
Hellas FK
10 Hellas FK 3.28 0.0 25
14 Tyra Fäldt
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 3.18 -1.3 26 PB
15 Nina Caesar
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3.17 -1.0 27
16 Liv Caesar
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3.08 0.0 29 PB
17 Hedvig Hedström
Boo IF
10 Boo IF 2.74 0.0 32
1234
277 Ester Cumming3.23 -0.93.28 0.03.16 0.03.25 0.0
263 Hedvig Hedströmx 2.74 0.02.70 0.02.63 -0.3
305 Felicia Wikerforsx 3.56 +0.13.23 0.02.94 -1.4
269 Leonora Wessén4.46 0.04.28 -0.84.25 -0.23.97 -1.0
298 Wilma Wallsten4.45 0.04.37 -1.44.61 -1.44.55 -0.3
273 Nadia Florczyk3.38 nwi3.42 -1.33.38 -0.33.43 -0.3
300 Clara Gruvfält3.32 -1.7x 3.36 -0.73.40 -2.0
290 Ailbhe McCarthy3.93 -1.23.99 -0.13.42 -0.8x
312 Valerie wäsström3.57 -0.93.22 -0.33.37 -0.33.44 -0.9
301 Edit Nordlander4.03 0.04.01 -0.44.16 -0.8x
288 Therese Löwenthal3.47 0.03.57 0.03.64 -0.63.61 -1.0
295 Cajsa Sundén3.42 0.03.20 0.03.39 0.03.32 -1.1
274 Tyra Fäldt3.18 -1.32.90 0.02.93 0.02.80 0.0
293 Ester Sander2.83 -0.13.52 -1.33.57 0.03.50 -1.0
315 Nina Caesar3.17 -1.03.13 -1.03.13 0.03.03 0.0
282 Alma Lehrman3.68 -0.43.95 -1.44.13 -0.14.14 -0.3
314 Liv Caesar3.07 0.03.06 0.03.08 0.03.06 0.0
F12 Spjut
Vikt: 400g
11/9 11:40
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 24.18
2 Therese Löwenthal
Hellas FK
10 Hellas FK 16.91
3 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 15.52
4 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 14.30
5 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 14.12
6 Hedvig Hedström
Boo IF
10 Boo IF 13.69
7 Ester Cumming
Hellas FK
10 Hellas FK 13.42
8 Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln 13.21
9 Nina Caesar
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 12.93 PB
10 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 12.59
11 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 12.58
12 Clara Gruvfält
IF Linnéa
10 IF Linnéa 12.30
13 Vilma Berthelsen Östling
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 12.03
14 Alice Holm
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 11.88
15 Elise Emm Östlund
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 11.75 PB
16 Pauline Jonsson
Boo IF
10 Boo IF 11.71
17 Nadia Florczyk
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 11.66
18 Tyra Fäldt
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 11.02 PB
19 Hedda Von Malmborg
IF Linnéa
10 IF Linnéa 10.74
20 Elsa Lindman
Boo IF
10 Boo IF 10.04
21 Cajsa Sundén
Hellas FK
10 Hellas FK 9.99
22 Eveline Bramme
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 9.50
1234
300 Clara Gruvfält10.927.1610.4512.30
315 Nina Caesarx10.849.3012.93
288 Therese Löwenthal14.6016.9114.3716.32
301 Edit Nordlander14.1213.4810.63x
316 Elise Emm Östlund11.7510.468.9310.50
267 Elsa Lindman8.7910.048.529.49
426 Vilma Berthelsen Östling10.2811.3811.3812.03
275 Alice Holm10.1111.888.5511.07
271 Eveline Bramme9.508.607.807.96
298 Wilma Wallsten10.8014.3011.3111.14
290 Ailbhe McCarthy15.5213.4712.1012.25
265 Pauline Jonsson7.649.137.1311.71
302 Alba Tellx12.5612.5812.18
263 Hedvig Hedström13.6912.1813.2613.49
277 Ester Cumming9.2410.447.6713.42
269 Leonora Wessén12.599.8911.75x
274 Tyra Fäldt7.2211.0210.329.68
273 Nadia Florczyk7.2911.668.9511.66
264 Alba Jergmar20.5322.1223.8324.18
295 Cajsa Sundén8.739.489.998.32
304 Hedda Von Malmborg10.747.607.969.17
305 Felicia Wikerfors12.3810.3113.2112.99
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 200 m
11/9 14:00
Heat 1
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Milton Cooper
Falu IK
07 Falu IK 23.80 2
2 Victor Zimmerman
Boo IF
05 Boo IF 24.54 3
3 Felix Österberg
Boo IF
05 Boo IF 25.63 5
4 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF 26.10 6
5 Staffan Lindberg
Hellas FK
72 Hellas FK 27.04 8
6 Anthony Treacher
IFK Lidingö
39 IFK Lidingö 34.88 11
Heat 2
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Kahlil Joshua
Turebergs FK
04 Turebergs FK 23.79 1
2 Nils Börjesson
Boo IF
05 Boo IF 25.25 4
3 Simon Lind
Duvbo IK
06 Duvbo IK 26.43 7
4 Gustav Nordström
Duvbo IK
06 Duvbo IK 28.59 9
5 Ella Thylestedt
Boo IF
04 Boo IF 30.46 10 Resultat separat i kvinnor 200m
Män 800 m
11/9 15:50
1 Theodor Broms
Löparnas Vänner IF
02 Löparnas Vänner IF 2:03.01
2 Albin Pilheden
Tyresö FK
05 Tyresö FK 2:20.86
3 Felix Österberg
Boo IF
05 Boo IF 2:20.90
4 Simon Lind
Duvbo IK
06 Duvbo IK 2:33.40 PB
5 Gustav Nordström
Duvbo IK
06 Duvbo IK 2:36.88 PB
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
11/9 11:30
1 Daniel Nilsson
Sundbybergs IK
78 Sundbybergs IK 26.86
2 Victor Zimmerman
Boo IF
05 Boo IF 18.62
3 Simon Lind
Duvbo IK
06 Duvbo IK 16.44
4 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF 15.55
5 Gustav Nordström
Duvbo IK
06 Duvbo IK 15.19
1234
393 Simon Lind16.44xxx
392 Hugo Theander14.4414.2013.0315.55
394 Gustav Nordström14.1015.1315.19x
396 Victor Zimmerman16.8916.9616.7718.62
402 Daniel Nilssonxx26.8626.43
P15 80 m Försök
11/9 12:15
Heat 1
Vind: 0.0
1 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 10.10 q
2 Teodor Klerefors
Boo IF
07 Boo IF 10.13 q PB
3 Binayak Shrivas
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.35 q PB
4 Simon Elmstedt
Hellas FK
08 Hellas FK 10.98 q PB
5 Auke Brands
Hellas FK
08 Hellas FK 11.36 PB
6 Alvin Berglind
Boo IF
08 Boo IF 11.84
Heat 2
Vind: 0.0
1 Milton Cooper
Falu IK
07 Falu IK 9.69 q PB
2 Arvid Ahlstrand
Boo IF
07 Boo IF 10.82 q PB
3 Algot Eriksson
IF Linden
08 IF Linden 11.07 PB
4 Alexander Rydberg
Boo IF
08 Boo IF 11.53
5 Axel Lindström
Boo IF
08 Boo IF 11.70
P15 80 m Final
11/9 13:40
Vind: 0.0
1 Milton Cooper
Falu IK
07 Falu IK 9.51 PB
2 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 9.98
3 Teodor Klerefors
Boo IF
07 Boo IF 10.07 PB
4 Binayak Shrivas
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.37
5 Arvid Ahlstrand
Boo IF
07 Boo IF 10.76 PB
6 Simon Elmstedt
Hellas FK
08 Hellas FK 10.93 PB
P15 800 m
11/9 15:30
1 Arvid Ahlstrand
Boo IF
07 Boo IF 2:20.17
2 Christoffer Bélec
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:21.21 PB
3 Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:26.15 PB
4 Simon Elmstedt
Hellas FK
08 Hellas FK 2:26.23 PB
5 Alexander Rydberg
Boo IF
08 Boo IF 2:31.39
P15 Höjd
11/9 10:45
1 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 164 SB
2 Teodor Klerefors
Boo IF
07 Boo IF 162
3 Christoffer Bélec
Hammarby IF
07 Hammarby IF 154
4 Alexander Rydberg
Boo IF
08 Boo IF 152
5 Binayak Shrivas
Turebergs FK
07 Turebergs FK 152
122127132137142144146148150152154156158160162164168170
391 Binayak Shrivas oooxoooxoooxxoxxx
379 Ludwig Winnhed---------oo-oxoxxoxo-xxx
378 Teodor Klerefors----ooooxoooxoxoxoxoxxx
381 Christoffer Bélec-----ooooooxxx
360 Alexander Rydberg----ooooxxoxoxxx
P15 Längd
11/9 14:30
1 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 5.70 -3.3 PB
2 Teodor Klerefors
Boo IF
07 Boo IF 5.59 0.0
3 Arvid Ahlstrand
Boo IF
07 Boo IF 4.90 -0.5 PB
4 Alexander Rydberg
Boo IF
08 Boo IF 4.36 -1.9
5 Alvin Berglind
Boo IF
08 Boo IF 4.25 -0.9
6 Auke Brands
Hellas FK
08 Hellas FK 4.23 -1.1 PB
7 Algot Eriksson
IF Linden
08 IF Linden 4.15 0.0
8 Simon Elmstedt
Hellas FK
08 Hellas FK 3.88 -1.1
1234
357 Alvin Berglind4.25 -0.94.05 0.0x 3.85 -1.3
379 Ludwig Winnhed5.70 -3.35.59 -1.1x 5.69 0.0
362 Auke Brands4.10 -1.8x 3.84 +0.24.23 -1.1
367 Algot Eriksson3.98 -2.33.91 -0.24.15 0.04.03 -1.6
360 Alexander Rydberg3.89 -1.84.36 -1.94.10 -1.1x
373 Arvid Ahlstrand4.76 0.04.90 -0.54.68 -1.3x
365 Simon Elmstedt3.88 -1.12.95 -2.13.16 -0.52.69 -0.5
378 Teodor Klerefors5.37 -1.55.59 0.05.35 -1.0x
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
11/9 10:00
1 Christoffer Bélec
Hammarby IF
07 Hammarby IF 50.02
2 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 31.38
3 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 25.27
4 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 23.12
5 Emil Edlund
Boo IF
07 Boo IF 22.48
6 Alexander Rydberg
Boo IF
08 Boo IF 20.45
7 Arvid Ahlstrand
Boo IF
07 Boo IF 19.26
8 Axel Lindström
Boo IF
08 Boo IF 19.15
1234
324 Jakob Bonnevier19.45x22.5625.27
379 Ludwig Winnhed30.6831.38--
381 Christoffer Bélec48.1250.0245.3745.45
373 Arvid Ahlstrandxxx19.26
360 Alexander Rydberg20.4220.26x20.45
323 David Bonnevierx23.12xx
423 Axel Lindströmx19.1513.7718.45
374 Emil Edlundxx22.48x
P13 800 m hinder
11/9 15:10
1 Ian von Reis
Ingarö IF
09 Ingarö IF 2:54.54
2 Alfons Wetterwald
Ingarö IF
09 Ingarö IF 3:22.73
P13 60 m Försök
11/9 11:45
Heat 1
Vind: 0.0
1 Jonathan Stålgren
Hellas FK
09 Hellas FK 8.88 q PB
2 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 8.95 q
3 Ian von Reis
Ingarö IF
09 Ingarö IF 9.04 q
4 Ivar Olofsson
Tyresö FK
09 Tyresö FK 9.18 q PB
Heat 2
Vind: 0.0
1 Albin Lind
Duvbo IK
09 Duvbo IK 8.72 q PB
2 Wilton Furubom
IF Linden
09 IF Linden 8.80 q
3 Ture Lindquist Hamrå
Tyresö FK
09 Tyresö FK 9.24
4 Alexander Bergquist
Boo IF
09 Boo IF 9.56
P13 60 m Final
11/9 13:00
Vind: -1.5
1 Albin Lind
Duvbo IK
09 Duvbo IK 8.52 PB
2 Wilton Furubom
IF Linden
09 IF Linden 8.72
3 Ian von Reis
Ingarö IF
09 Ingarö IF 9.11
4 Jonathan Stålgren
Hellas FK
09 Hellas FK 9.11
5 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 9.13
6 Ivar Olofsson
Tyresö FK
09 Tyresö FK 9.19
P13 Längd
Hoppzon
11/9 10:00
1 Albin Lind
Duvbo IK
09 Duvbo IK 4.89 -0.8
2 Jonathan Stålgren
Hellas FK
09 Hellas FK 4.27 -0.7
3 Ture Lindquist Hamrå
Tyresö FK
09 Tyresö FK 4.09 0.0
4 Ian von Reis
Ingarö IF
09 Ingarö IF 4.02 0.0
5 Alexander Bergquist
Boo IF
09 Boo IF 3.78 0.0
6 Elliot Stenborg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.69 -1.0
1234
355 Ture Lindquist Hamrå4.09 0.04.06 0.04.06 -1.04.09 0.0
340 Jonathan Stålgren4.17 -0.74.22 -0.14.27 -0.74.22 -1.8
334 Albin Lind4.74 0.04.89 -0.84.80 -1.34.74 -1.0
348 Ian von Reis4.02 0.03.36 0.03.57 -1.33.52 -1.4
343 Elliot Stenborg3.41 -0.73.52 -0.13.51 0.03.69 -1.0
328 Alexander Bergquist3.63 -0.5x 3.78 0.0x
P13 Spjut
Vikt: 400g
11/9 10:40
1 Jonathan Stålgren
Hellas FK
09 Hellas FK 24.77 PB
2 Elliot Stenborg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 24.45
3 Alexander Bergquist
Boo IF
09 Boo IF 23.09
4 Albin Lind
Duvbo IK
09 Duvbo IK 22.56
5 Ture Lindquist Hamrå
Tyresö FK
09 Tyresö FK 20.54
6 Mio Norén
IF Linnéa
09 IF Linnéa 20.07
7 Alfons Wetterwald
Ingarö IF
09 Ingarö IF 15.12
1234
328 Alexander Bergquist23.0921.5922.7720.12
343 Elliot Stenborg23.3024.4521.1723.60
355 Ture Lindquist Hamrå19.4120.13x20.54
334 Albin Lind21.6420.3119.2422.56
349 Alfons Wetterwald14.0014.2715.1214.98
340 Jonathan Stålgren24.7721.8723.0518.88
424 Mio Norén17.9320.0718.9019.01
P12 800 m hinder
11/9 14:30
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 2:42.41
2 Walter Aubell
Nacka Värmdö SK
10 Nacka Värmdö SK 2:44.97
3 Alex Koffner
Nacka Värmdö SK
10 Nacka Värmdö SK 2:46.36
4 Albert Gottfarb
Hellas FK
10 Hellas FK 3:03.90
5 Joel Köhn
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3:04.53
6 Noah Toss
-
10 - 3:07.01
7 Gustaf Klein
Hellas FK
10 Hellas FK 3:36.01
Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK
10 Hellas FK DNS
P12 60 m Försök
11/9 10:40
Heat 1
Vind: 0.0
1 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.70 q
2 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.91 q
3 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.11 q
4 Vincent Lundvall
Hellas FK
10 Hellas FK 9.44 PB
5 Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK
10 Hellas FK 9.82 PB
6 Gustaf Klein
Hellas FK
10 Hellas FK 10.48
Heat 2
Vind: 0.0
1 Vidar Ahlstrand
Boo IF
10 Boo IF 8.72 q PB
2 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 8.84 q
3 Nils Riserus
Hellas FK
10 Hellas FK 9.34 q PB
4 Joel Köhn
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 9.43
5 Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK 9.70 PB
6 Ruben Bos
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.97
P12 60 m Final
11/9 12:40
Vind: 0.0
1 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.67
2 Vidar Ahlstrand
Boo IF
10 Boo IF 8.72 PB
3 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.77 PB
4 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 8.87
5 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.23
6 Nils Riserus
Hellas FK
10 Hellas FK 9.27 PB
P12 Längd
Hoppzon
11/9 12:30
1 Vidar Ahlstrand
Boo IF
10 Boo IF 4.56 0.0 PB
2 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 4.38 0.0 PB
3 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 4.30 -1.6
4 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.20 -0.7
5 Nils Riserus
Hellas FK
10 Hellas FK 4.13 -0.6
6 Vincent Lundvall
Hellas FK
10 Hellas FK 3.88 -1.2
7 Joel Köhn
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3.86 +1.1
8 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.75 0.0
9 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 3.73 0.0
10 Bob Adler
Hellas FK
10 Hellas FK 3.67 0.0
11 Albert Gottfarb
Hellas FK
10 Hellas FK 3.62 -1.4 PB
12 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 3.59 -0.4
13 Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK 3.55 0.0
14 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 3.52 -0.8
15 Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK
10 Hellas FK 3.27 -1.1
16 Gustaf Klein
Hellas FK
10 Hellas FK 3.10 0.0
17 Tor Rehnberg Geigant
Hellas FK
10 Hellas FK 3.04 0.0
1234
303 Max Unger4.03 +0.74.37 0.04.38 0.0-
318 Joel Köhn3.86 +1.13.78 -0.23.63 -0.43.70 -2.4
281 Gustaf Klein3.10 0.02.77 -1.82.62 -0.52.89 0.0
284 Love Lindberg3.59 -0.43.56 -1.13.41 -1.73.52 0.0
291 Tor Rehnberg Geigant2.93 -1.33.04 0.02.49 -1.42.99 -1.2
323 David Bonnevier3.51 -1.03.52 -0.82.78 -0.83.50 +0.3
324 Jakob Bonnevier3.73 0.03.65 0.03.59 -1.73.55 -0.3
276 Bob Adler3.67 0.03.63 -0.53.44 -1.13.29 -0.9
322 Emil Ribacke3.99 -0.34.20 -0.74.06 -0.84.20 -1.1
287 Vincent Lundvall3.88 -1.23.82 -0.83.71 -1.03.85 -1.2
286 Per Lomakka3.55 0.03.44 0.0x x
292 Nils Riserus3.82 0.04.13 -0.63.75 0.03.75 0.0
294 Eric Sigsfors Cinadler3.27 -1.13.03 0.03.13 -0.2x
297 Lucas Bergman3.39 -1.23.68 -1.33.60 0.03.75 0.0
283 Jakob Lindberg4.30 -1.64.26 -1.04.30 0.04.26 0.0
278 Albert Gottfarb3.62 -1.43.54 -0.83.44 0.0x
262 Vidar Ahlstrand4.54 -0.84.54 -0.64.46 -0.64.56 0.0
P12 Spjut
Vikt: 400g
11/9 11:10
1 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 33.47
2 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 33.10
3 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 28.50
4 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 27.01 PB
5 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 25.20
6 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 23.80
7 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 23.68 PB
8 Ruben Bos
Turebergs FK
10 Turebergs FK 22.82 PB
9 Almothan Alobeida
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 21.43
10 Vidar Ahlstrand
Boo IF
10 Boo IF 20.33
11 Joel Köhn
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 18.32
12 Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK 15.82 PB
13 Albert Gottfarb
Hellas FK
10 Hellas FK 15.47
14 Tor Rehnberg Geigant
Hellas FK
10 Hellas FK 13.96
15 Vincent Lundvall
Hellas FK
10 Hellas FK 13.53
16 Gustaf Klein
Hellas FK
10 Hellas FK 13.36
17 Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK
10 Hellas FK 9.71
1234
323 David Bonnevier28.3923.7528.5022.62
291 Tor Rehnberg Geigant12.9513.9611.6910.88
283 Jakob Lindberg22.7323.5423.5627.01
318 Joel Köhn14.6118.3217.1118.01
324 Jakob Bonnevier27.9933.4729.1232.14
319 Ruben Bos19.8014.7022.8214.57
297 Lucas Bergman21.8217.6523.8017.82
284 Love Lindberg15.6521.4623.4425.20
278 Albert Gottfarb11.7414.9815.47-
322 Emil Ribacke26.8930.2531.7033.10
308 Almothan Alobeida15.3117.8412.7621.43
286 Per Lomakka15.8212.6012.3312.07
294 Eric Sigsfors Cinadler9.719.648.56-
237 Ivar Steinbergs20.9523.6819.8921.43
281 Gustaf Klein11.7111.64x13.36
287 Vincent Lundvall10.9910.5711.9013.53
262 Vidar Ahlstrand20.3317.5318.7218.95
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.