Resultat Luciaspelen

Sätrahallen, Stockholm   2021-12-10 - 2021-12-12

Arrangör: IFK Lidingö Tävlingsledare: Jan Engman Senast uppdaterad: 2021-12-14 02:00:03
2021-12-10 2021-12-11 2021-12-12 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 30m
12/12 12:40
1 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 4.65
2 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.86
3 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 5.37
4 Siri Hansson
IFK Lidingö
03 IFK Lidingö 5.40
5 My Susenbeth
Hässelby SK
07 Hässelby SK 5.41
6 Hanna Lara Ek
Hässelby SK
07 Hässelby SK 5.59
Kvinnor Stav
12/12 11:00
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 361 PB
2 Johanna Hellman
IFK Lidingö
99 IFK Lidingö 331
F15 60 m Försök
12/12 10:20
Heat 1
1 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 8.57 q PB
2 Nora Ekdahl-Nyström
IF Linnéa
07 IF Linnéa 9.00 q
3 Isabelle Dahmén Kruppke
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 9.07
4 Nike Carlén
Hellas FK
07 Hellas FK 9.23
5 My Susenbeth
Hässelby SK
07 Hässelby SK 9.30 PB
6 Nora Söderqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 9.55
Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS DNS
Heat 2
1 Alice Dahl
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.87 q PB
2 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.88 q
3 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 9.02 q PB
4 Alicia Bengtström
Danderyds SK
07 Danderyds SK 9.27 PB
5 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 9.29 PB 9.284
Nora Rosell
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö DNS
Heat 3
1 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 8.47 q PB
2 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 8.61 q
3 Tea Noreland
Södertälje IF
07 Södertälje IF 8.69 q PB
4 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 9.25 PB
5 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 9.29 PB 9.281
6 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 9.66 PB
7 Hanna Lara Ek
Hässelby SK
07 Hässelby SK 9.83
F15 60 m Final
12/12 11:45
1 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 8.41 PB
2 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 8.60 PB
3 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 8.67
4 Tea Noreland
Södertälje IF
07 Södertälje IF 8.71 PB
5 Alice Dahl
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.84 PB
6 Nora Ekdahl-Nyström
IF Linnéa
07 IF Linnéa 8.92
7 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 9.00
8 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 9.17
F15 1000 m
11/12 14:40
1 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 3:11.35 PB
2 Nora Ekdahl-Nyström
IF Linnéa
07 IF Linnéa 3:26.39
3 Alexandra Karpsen
Danderyds SK
07 Danderyds SK 3:49.91
F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
11/12 13:10
A-Final
Tot. plac.
1 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.47 1
2 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 10.21 3
3 Alice Dahl
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 10.27 4
4 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 10.47 5
5 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 29.89 9
B-Final
Tot. plac.
1 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 9.90 2
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 11.31 6
3 Angelina Wikmark
Danderyds SK
08 Danderyds SK 13.04 7
4 Alexandra Karpsen
Danderyds SK
07 Danderyds SK 13.39 8
F15 Höjd
12/12 10:40
1 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 156 PB
2 Tea Noreland
Södertälje IF
07 Södertälje IF 148 PB
=3 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 148 PB
=3 Ebba Inngul
Hellas FK
07 Hellas FK 148
5 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 143 PB
6 Nora Ekdahl-Nyström
IF Linnéa
07 IF Linnéa 133
7 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 128
Wilma Herranen
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK DNS
Matilda Wirén
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS DNS
Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK DNS
Esther Erlandson
Hellas FK
07 Hellas FK DNS
F15 Stav
11/12 13:30
1 Ebba Persson
Södertälje IF
07 Södertälje IF 263 PB
2 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 233 PB
3 Nora Ahl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 223 PB
4 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 223
5 Ottilia Forsberg
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 213
6 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 183
7 Angelina Wikmark
Danderyds SK
08 Danderyds SK 133 PB
Saga Lindholm
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK DNS
Antonia van Uelft
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
F15 Längd
12/12 14:00
1 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 4.77
2 Ebba Persson
Södertälje IF
07 Södertälje IF 4.71 PB
3 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.67 PB
4 Tea Noreland
Södertälje IF
07 Södertälje IF 4.58 PB
5 Alice Dahl
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.45
6 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 4.44 PB
7 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 4.42 PB
8 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 4.36 PB
9 Simone Allbäck
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 3.93 PB
10 Nike Carlén
Hellas FK
07 Hellas FK 3.90
11 Nora Söderqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 3.89 PB
12 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 3.71
13 My Susenbeth
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.62 PB
14 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.60
15 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 3.54 PB
16 Hanna Lara Ek
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.14
Caisa Wibler
Hässelby SK
07 Hässelby SK DNS
Ottilia Forsberg
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H DNS
Matilda Wirén
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS DNS
Isabelle Dahmén Kruppke
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS DNS
Ebba Ahlerup
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS DNS
Esther Erlandson
Hellas FK
07 Hellas FK DNS
Ebba Inngul
Hellas FK
07 Hellas FK DNS
Wilma Herranen
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK DNS
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
12/12 09:10
1 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 10.05
2 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 9.26 PB
3 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 9.22
4 Isabelle Dahmén Kruppke
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 7.23
5 Simone Allbäck
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 6.77
6 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 6.50
7 Elin Gulliksson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 6.42
8 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 6.30
9 My Susenbeth
Hässelby SK
07 Hässelby SK 5.67 PB
10 Elvira Hellbom
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.53
F14 60 m Försök
12/12 10:40
Heat 1
1 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.63 q =PB 8.623
2 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.73 q
3 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.22 PB 9.212
4 Nova Sandblom
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 9.22 PB 9.216
5 Stella Johansson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.42 9.418
6 Julia Porath
Södertälje IF
08 Södertälje IF 9.72
Heat 2
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.14 q PB
2 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 8.72 q PB
3 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.78 PB
4 Mikaela Lutula Ngolo
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 8.95 PB 8.946
5 Nelly Nordlinder
Hellas FK
08 Hellas FK 9.14 PB
6 Olivia Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.57 9.566
Al'j Lewis
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.83 Utom tävlan
Heat 3
1 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 8.63 q 8.626
2 Sadie-tallulah Arnold
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 8.76 q PB
3 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 8.95 PB 8.943
4 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 8.99 PB
5 Ava Niawik
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 9.41
6 Nayri Yanekian
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 9.47
7 Emma Edgren
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.82
Heat 4
1 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 8.40 q PB
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 8.77
3 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 9.45 PB
4 Moa Hemph
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.57 9.565
5 Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 9.93
6 Agnes Ljungberg
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 10.38 PB
Heat 5
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.46 q =PB
2 Astrid Rasmusson
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 8.83
3 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 8.94
4 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 9.30 PB
5 Julia Wallin
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 9.42 PB 9.411
6 Emilia Wellstedt
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 9.61
7 Julia Kirk
Hellas FK
08 Hellas FK 9.68
8 Alma Sundelin
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 10.49
F14 60 m Final
12/12 11:50
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.12 PB
2 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.32 PB
3 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 8.40 PB
=4 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 8.68 8.675
=4 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.68 8.675
6 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.73
7 Sadie-tallulah Arnold
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 8.84 PB
8 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 8.93
F14 1000 m
11/12 14:50
1 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 3:21.20 PB
2 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 3:24.83
3 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 3:35.50
4 Estrid Frick
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 3:56.93
F14 Höjd
11/12 11:30
=1 Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 148 PB
=1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 148
3 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 143
4 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 138
5 Emelie Näsholm
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 138 SB
6 Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF 138 PB
7 Astrid Rasmusson
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 133
8 Mikaela Lutula Ngolo
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 133 PB
=9 Ebba Wiklander
Turebergs FK
08 Turebergs FK 123
=9 Alice Lejdeborn
Hässelby SK
08 Hässelby SK 123
11 Emilia Wellstedt
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 118
Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS DNS
Antonia van Uelft
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Nathalie Mangor
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Elise Israelsson
Hässelby SK
08 Hässelby SK DNS
Embla Arfvidson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
Moa Hill
Hässelby SK
08 Hässelby SK DNS
Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö DNS
F14 Längd
12/12 09:00
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.48 PB
2 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.03
3 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 4.90
4 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 4.55 PB
5 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.36
6 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.34
7 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.23
8 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.18
9 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 4.16
10 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 4.10
11 Nelly Nordlinder
Hellas FK
08 Hellas FK 4.07
12 Astrid Rasmusson
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.07
13 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.02
14 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 4.00
15 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 3.93
16 Emilia Wellstedt
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3.78
17 Moa Hemph
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 3.73
18 Julia Porath
Södertälje IF
08 Södertälje IF 3.69
19 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF 3.69
20 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 3.62
21 Isabella Lundell
Hellas FK
08 Hellas FK 3.41
22 Stella Johansson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.29
23 Agnes Ljungberg
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 3.21
24 Alma Sundelin
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.02
25 Emma Edgren
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 2.92
Isabel Flanagan
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö DNS
Julia Wallin
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK DNS
Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS DNS
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS DNS
Emelie Svidén
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Alice Jeansson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK DNS
Nathalie Mangor
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Anna Morelius
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
12/12 12:30
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 11.04 PB
2 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.92
3 Thea Lind
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 8.92
4 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.48
5 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 8.40
6 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 7.76
7 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 7.71
8 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 7.57
9 Emma Edgren
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 6.75
10 Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 6.57
11 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 5.77
12 Moa Hemph
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 5.58
Antonia van Uelft
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Emelie Svidén
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Nora Ahl
Hässelby SK
08 Hässelby SK DNS
Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
My Hedman
Boo IF
08 Boo IF DNS
Alma Sundelin
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
Isabel Flanagan
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö DNS
Ebba Wiklander
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
F13 60 m Försök
12/12 11:00
Heat 1
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.41 q PB 8.407
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.98 q
3 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.28 q PB
4 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.30 PB
5 Cecilia Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.41 PB
6 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.72 PB
Heat 2
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.32 q
2 Elise Hallner
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.41 q PB 8.409
3 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 8.75 q PB
4 Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln 9.23 q PB
5 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.52 PB
6 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.53
Heat 3
1 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.83 q PB
2 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 9.40
3 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.42 PB
Stella Pooyan Neumüller
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK DNS
Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS DNS
F13 60 m Final
12/12 12:00
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.33
2 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.39 PB
3 Elise Hallner
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.47 PB
4 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 8.83 PB
5 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.87 PB
6 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.10
7 Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln 9.23 PB
8 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.38 PB
F13 800 m
12/12 13:30
1 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 2:33.44
2 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 2:33.69
3 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 2:37.26 PB
4 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 2:55.32
5 Vally Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 3:01.05
6 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3:02.57
7 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 3:27.47
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
11/12 12:50
A-Final
Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.68 1 PB
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 9.71 2 PB
3 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 11.06 3 PB
4 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 12.32 5 PB
5 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 12.62 6 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 12.23 4 PB
2 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 12.80 7
3 Elise Jernström
Hellas FK
09 Hellas FK 13.38 8
4 Vally Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 13.83 9 PB
Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNF
F13 Höjd
11/12 09:00
1 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 152 PB
2 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 148 SB
3 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 148 PB
4 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 144 =PB
5 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 140
6 Stella Carlsson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 136
=7 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 132
=7 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 132 =PB
9 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 132
10 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 123
11 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 123
12 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 123
=13 Cecilia Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 118
=13 Vally Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 113 PB
=13 Leonie Almerstedt
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 113
16 Elise Jernström
Hellas FK
09 Hellas FK 113
17 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 108 =PB
Märta Wirén
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
Hedda Mossberg
IF Linnéa
09 IF Linnéa DNS
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
Stella Tuzovic
Hammarby IF
09 Hammarby IF DNS
Elin Strandberg
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK DNS
Lovisa Åkerström
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
Wilda Frölund
Boo IF
09 Boo IF DNS
Sejla Dacic
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK DNS
Kaddy Darbo
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö NM
Binta Darbo
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö NM
F13 Stav
12/12 09:00
1 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 264 PB
2 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 213 PB
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 203
4 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 203 PB
5 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 193 PB
6 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 193 PB
7 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 193 PB
8 Cecilia Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 163 PB
9 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 143
Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
F13 Längd
Hoppzon
11/12 14:50
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.21 PB
2 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 5.03 PB
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.83
4 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 4.78
5 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.77 PB
6 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 4.75 PB
7 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.42 PB
8 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.37
9 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 4.31 PB
10 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.26 PB
11 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.08 PB
12 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.03 PB
13 Cecilia Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.02 PB
14 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 3.75
15 Leonie Almerstedt
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 3.62
16 Kaddy Darbo
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 3.47
17 Vally Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 3.31 PB
18 Elise Jernström
Hellas FK
09 Hellas FK 3.20
19 Binta Darbo
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 3.08
20 Molly Blomgren
Hässelby SK
09 Hässelby SK 2.98
Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
Lovisa Berglund
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
Théa Démoulin
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
Hedda Mossberg
IF Linnéa
09 IF Linnéa DNS
Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba DNS
Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
Märta Wirén
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
Lovisa Åkerström
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
Stella Tuzovic
Hammarby IF
09 Hammarby IF DNS
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
Wilda Frölund
Boo IF
09 Boo IF DNS
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
12/12 10:10
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.66
2 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.27 PB
3 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.19
4 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 9.63 PB
5 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.52 PB
6 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 9.00 PB
7 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 8.89 PB
8 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.37
9 Cecilia Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.10 PB
10 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 8.08
11 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 7.59 PB
12 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 7.52
13 Siri Sjöstrand
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 7.08
14 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 7.06 PB
15 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 6.89 PB
Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF DNS
Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
Elin Strandberg
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK DNS
Molly Blomgren
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF DNS
Naomi Marklund
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba DNS
F12 60 m Försök
12/12 11:10
Heat 1
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.98 q PB
2 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.35 q PB
3 Stella Nyrén
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.48
4 Ebba Holmström
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 9.59 PB
5 Märta Lundin
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.09 PB
6 Ebba Rössel
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.51
7 Moa Fagerström
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 10.77 PB
Heat 2
1 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 8.93 q
2 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.05 q
3 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.24 q
4 Elly Fogelström
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.42 PB
5 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 9.92 PB 9.918
6 Emilia Örtengren
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.36 PB
7 Angelika Adamsson
Österhaninge IF
10 Österhaninge IF 10.74 PB
Heat 3
1 Hedda Kirk
Hellas FK
10 Hellas FK 9.27 q
2 Moa Björkén
Täby IS
10 Täby IS 9.45
3 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 9.53 PB
4 Marilu de Kwant
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 9.80 PB
5 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.10 PB
6 Valerie wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 10.13
7 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 10.18 PB
8 Lina Jönsson
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 10.25 PB
Heat 4
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 9.11 q
2 Zoë Kamwendo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.71
3 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.89 PB
4 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 9.92 9.918
5 Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 9.93
6 Sofia Wolff
Hellas FK
10 Hellas FK 10.15
7 Malou Ejendal
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.33 PB
8 Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln 10.49
Heat 5
1 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.97 q PB
2 Zoë Källström
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.61
3 Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS 9.77
4 Marcela Håkanson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.88 PB
5 Ella Brännefors
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.30
6 Ellie Öist
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 10.53 PB
7 Tyra Fäldt
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 11.19 PB
Mira Karlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK DNS
F12 60 m Final
12/12 12:10
1 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.85
2 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 8.90
3 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.09
4 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.14 PB
5 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 9.18
6 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.30
7 Hedda Kirk
Hellas FK
10 Hellas FK 9.45
8 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.56 PB
F12 800 m
12/12 14:30
A-Final
Tot. plac.
1 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 2:46.87 1
2 Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS 2:48.60 2
3 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 2:48.66 3 PB
4 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 2:52.66 5
5 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 2:55.46 7 SB
6 Emilia Örtengren
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3:14.72 12 PB
Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNF
Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 2:52.27 4
2 Nova Palmblad
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:55.03 6
3 Hedda Kirk
Hellas FK
10 Hellas FK 3:00.88 8
4 Marilu de Kwant
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 3:22.89 14
5 Lavina Sadiki
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3:28.58 16
Stella Nyrén
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Zoë Kamwendo
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Zoë Källström
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 3:03.86 9
2 Marcela Håkanson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 3:04.35 10
3 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 3:13.81 11
4 Lina Jönsson
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 3:14.99 13
5 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3:24.76 15
6 Ella Brännefors
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 3:47.83 17
Märta Lundin
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
F12 Höjd
12/12 14:00
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 136 PB
2 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 132 PB
=3 Märta Lundin
Hammarby IF
10 Hammarby IF 132
=3 Emma Djupsjö
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 132 PB
5 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 128 PB
6 Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 128 PB
7 Zoë Källström
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 128
=8 Moa Björkén
Täby IS
10 Täby IS 118
=8 Ellie Öist
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 118
10 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 118
11 Zoë Kamwendo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 113
=12 Marilu de Kwant
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 113 PB
=12 Lavina Sadiki
Hässelby SK
10 Hässelby SK 113
=14 Emilia Örtengren
Hammarby IF
10 Hammarby IF 108
=14 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 108
=14 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK
10 Hässelby SK 108
=17 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 108
=17 Stella Nyrén
Hammarby IF
10 Hammarby IF 108
=17 Ebba Holmström
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 108 PB
20 Sofia Wolff
Hellas FK
10 Hellas FK 108
21 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 108
22 Tyra Fäldt
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK 103
Stella Winge
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK DNS
Vera Persson
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
Tea Palm
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Line Möller
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK DNS
Alva Hedbrandh
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK DNS
Lilly Nilsson
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Ella Dahlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK DNS
Elly Fogelström
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS DNS
Eveline Bramme
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK DNS
Ellie Hult
Hellas FK
10 Hellas FK DNS
Ebba Rössel
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö DNS
Ella Brännefors
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö DNS
Lina Jönsson
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK NM
Moa Fagerström
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK NM
F12 Längd
Hoppzon
11/12 13:40
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.53 PB
2 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 4.32 PB
3 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 4.20 PB
4 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.16 PB
5 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.10 PB
6 Alma Lehrman
Hellas FK
10 Hellas FK 4.09
7 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 4.00 PB
8 Elly Fogelström
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.94
9 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3.93
10 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 3.92
11 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 3.90 PB (385 andra bästa)
12 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 3.90 (379 andra bästa)
13 Lilly Nilsson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.86
14 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.83 PB
15 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 3.73 PB
16 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 3.70
17 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3.66 SB
18 Emelie Hjelm
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3.62
19 Marcela Håkanson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 3.60 PB (359 andra bästa)
20 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.60 PB (348 andra bästa)
21 Emilia Örtengren
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.58 PB
22 Line Möller
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 3.55 PB (354 andra bästa)
23 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.55 PB (321 andra bästa)
24 Tea Palm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.37
25 Minel Mert
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.32 (326 andra bästa)
26 Zoë Kamwendo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.32 (314 andra bästa)
27 Elsa Adolfsson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 3.18
28 Lo Grute
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 2.93
29 Elicia Sydmo
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2.91
Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
Vera Persson
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
Amanda Wirén
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS DNS
Stella Winge
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK DNS
Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK DNS
Saga Sonander
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK DNS
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
11/12 12:30
1 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 9.32
2 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.48 PB
3 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 8.06
4 Elicia Sydmo
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 7.31
5 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 7.29
6 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 7.11
7 Elsa Adolfsson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 6.99
8 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.94 PB
9 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 6.60
10 Emelie Hjelm
Hässelby SK
10 Hässelby SK 6.58
11 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 6.54
12 Elly Fogelström
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 6.31
13 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 6.20 PB
14 Zoë Kamwendo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.15
15 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK 5.91 PB
16 Emilia Örtengren
Hammarby IF
10 Hammarby IF 5.64
17 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 5.63 PB
18 Marcela Håkanson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 5.55
19 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 5.14 PB
Amanda Wirén
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS DNS
Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK DNS
Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
Saga Sonander
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK DNS
Stella Winge
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK DNS
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 30m Försök
12/12 12:45
Heat 1
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 4.66
2 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.81
3 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.97
4 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5.04
5 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5.10
6 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5.18
7 Oliver Taha
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 5.22
8 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 5.36
Heat 2
1 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 5.49
2 Filip Lenneby
Täby IS
10 Täby IS 5.72
3 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 5.88
Män 3000 m
12/12 15:40
1 Max Österberg
Värmdö IF
06 Värmdö IF 9:15.06 PB
2 Max Myrin
Hellas FK
05 Hellas FK 10:19.70
3 Daniel Förberg
Fredrikshofs FIF
74 Fredrikshofs FIF 10:41.03 SB
Weronika Brzuchalska
FK Studenterna
93 FK Studenterna 10:49.77
Män Stav
12/12 13:00
1 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 400 PB
2 Alexander Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 373
3 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 353
4 Oscar Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 333 PB
5 Leo Marcus
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 283
Eric Mathier
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS NM
P15 60 m Försök
12/12 09:00
Heat 1
1 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 7.86 q PB
2 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 8.04 q PB
3 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 8.05 q
4 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.08 q PB
5 Eli Graseman
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 8.60
6 Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 9.22
Heat 2
1 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.80 q PB
2 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 7.90 q PB
3 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.04 q PB
4 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 8.14 q
5 Theo Carlström Cousins
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.27 PB
P15 60 m Final
12/12 11:25
1 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.79 PB
2 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 7.85 PB
3 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 7.86 PB
4 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 7.88 PB
5 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 7.95
6 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.05 PB
7 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.08 PB
8 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 8.16
P15 1000 m
11/12 15:30
1 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 3:16.14
2 Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 3:18.54
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
11/12 13:50
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 8.80
2 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.89
3 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 9.19 9.182
4 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 9.19 9.184
5 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.51
6 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.30
7 Emil Ahlepil
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 11.06
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
P15 Höjd
12/12 09:30
1 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 175 PB
2 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 170
3 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS 170 PB
4 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 164 PB
=5 Theo Carlström Cousins
Hammarby IF
07 Hammarby IF 152 PB
=5 Irving Lind
Hässelby SK
07 Hässelby SK 152 PB
7 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 148 PB
8 Alexander Samson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 132
Ludvig Wichman
Danderyds SK
07 Danderyds SK DNS
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK DNS
Djamil Jones
AIK
07 AIK DNS
Hugo Danielsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK DNS
P15 Stav
11/12 12:30
1 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 382 PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 333
3 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 303
4 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 273 PB
5 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 223 PB
6 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 223 PB
David Berglund
AIK
07 AIK DNS
Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF NM
P15 Längd
12/12 14:00
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 5.44
2 Eli Graseman
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 5.30
3 Theo Carlström Cousins
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.99
4 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.97
5 Irving Lind
Hässelby SK
07 Hässelby SK 4.90 PB
6 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 4.78
7 Alexander Samson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.49 PB
8 Ludvig Wichman
Danderyds SK
07 Danderyds SK 4.00
9 Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 3.74
Love Rabnor
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS DNS
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK DNS
Axel Neovius
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK DNS
Hugo Danielsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK DNS
David Berglund
AIK
07 AIK DNS
Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS DNS
Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK DNS
Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF DNS
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK DNS
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
12/12 11:30
1 Filip Derezinski
IF Triangeln
07 IF Triangeln 13.06 PB
2 Irving Lind
Hässelby SK
07 Hässelby SK 11.86
3 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.25 PB
4 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 9.93 PB
5 Oliver Hagekull
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 9.43
6 Axel Neovius
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 6.79
Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö DNS
Enzo Persson
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK DNS
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK DNS
David Berglund
AIK
07 AIK DNS
P14 60 m Försök
12/12 09:30
Heat 1
1 Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.16 q PB
2 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.41 q PB
3 Allan Schager
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 8.68
4 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.83 PB 8.821
5 Enzo Persson
Bromma IF
08 Bromma IF 9.03 PB
Simon Elmstedt
Hellas FK
08 Hellas FK DNS
Heat 2
1 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 8.27 q PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.50 q PB
3 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.79 PB
4 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.01 =PB
5 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.17
6 Alex Ejendal
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.27 PB
7 Tim Gabrielson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.31 PB
Heat 3
1 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.34 q PB
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.57 PB
3 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.93 PB
4 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.94 PB
5 Isak Kernell
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.63
6 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.79 PB
Heat 4
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 7.98 q
2 Hugo Jansson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 8.24 q
3 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.53 q PB
4 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.60 PB
5 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 8.73 PB
6 Ruben Hart
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 8.83 PB 8.826
7 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 8.84
8 Ludvig Gjötterberg
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.10
P14 60 m Final
12/12 11:30
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 7.95
2 Hugo Jansson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 8.03
3 Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.15 PB
4 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 8.18 PB
5 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.21 PB
6 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.47 PB
7 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.60 PB
8 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.62
P14 1000 m
11/12 15:40
1 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 3:02.86
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 3:03.87 PB
3 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3:22.28
4 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 3:30.21
5 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3:41.53
6 Vincent Yllén
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3:44.54
Jacob Engver
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
P14 Höjd
11/12 13:40
1 Elvin Rahm
Gefle IF
08 Gefle IF 174 PB
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 172 PB
3 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 164 PB
4 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 156
5 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 156 PB
6 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 152
7 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 148
8 wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 148 PB
9 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 144 PB
=10 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 140 PB
=10 Jacob Engver
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 140 PB
=12 Oskar Halfwordson
Bromma IF
08 Bromma IF 140 PB
=12 Joar Stange
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 140 =PB
=12 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 140 PB
15 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 140 PB
16 Emil Ahlepil
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 132 =PB
17 Isak Kernell
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 132 PB
18 Vincent Yllén
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 132 PB
19 Benjamin Fitoussy
Hammarby IF
08 Hammarby IF 122
Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
Elias Jungefors
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Michael Khamou
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö DNS
Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
P14 Längd
12/12 11:10
1 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.11 PB
2 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.06 SB
3 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.99 PB
4 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.98 PB
5 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 4.81
6 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.79
7 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.67
8 Hugo Jansson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 4.64
9 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.26 PB
10 Allan Schager
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 4.21
11 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 4.18
12 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.15
13 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.14
14 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.12
15 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.11 PB
16 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.06
17 Alex Ejendal
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 3.96 PB
18 Oskar Halfwordson
Bromma IF
08 Bromma IF 3.90
19 Isak Kernell
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.71
20 Nore Wennergren
Hässelby SK
08 Hässelby SK 3.67
21 Tim Gabrielson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 3.58
22 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 3.50
Michael Khamou
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö DNS
William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK DNS
Ruben Hart
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö DNS
Alvin Berglind
Boo IF
08 Boo IF DNS
Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Noah Öhrström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
Simon Elmstedt
Hellas FK
08 Hellas FK DNS
Axel Arenander
Täby IS
08 Täby IS DNS
Alvin Richtnér
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
12/12 14:00
1 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.90
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.61 PB
3 Noah Karlsson Hjortborg
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 9.55
4 Enzo Persson
Bromma IF
08 Bromma IF 9.31
5 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 9.01
6 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 8.74
7 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.28
8 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.14
9 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 7.72
10 Hugo Jansson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 7.67
11 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 7.45
12 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 7.43
13 Allan Schager
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 7.39
14 Ruben Hart
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 6.62
15 Algot Särnbrink
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 6.00
16 Tim Gabrielson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 5.81
17 Isak Kernell
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5.36
18 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 5.32
Wilhelm Holtzberg Beming
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
Simon Elmstedt
Hellas FK
08 Hellas FK DNS
William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Alvin Richtnér
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS DNS
Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
P13 60 m Försök
12/12 09:10
Heat 1
1 Gustav Yngström
Mälarö SOK
09 Mälarö SOK 8.35 q
2 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.67 q PB
3 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 9.32 q PB
4 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.53
5 Elliot Stenborg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.56 PB 9.553
6 Albin Berglund
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.56 9.559
7 Emil Corlevi
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 9.61 PB
Heat 2
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.12 q PB
2 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.63 PB
3 Edvard Mankert
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.80
4 Isak Larsson
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 10.01
5 Hampus Zeberg
Österhaninge IF
09 Österhaninge IF 10.47
Simon Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
Heat 3
1 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.50 q PB
2 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.77 q
3 Hugo Back Nilsson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.45 q
4 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.49 q
5 Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK 9.52 PB
6 Lukas Goodband
Hellas FK
09 Hellas FK 9.64 PB
7 Magnus Claesson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 10.35 PB
P13 60 m Final
12/12 11:35
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.08 PB
2 Gustav Yngström
Mälarö SOK
09 Mälarö SOK 8.23 PB
3 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.45 PB
4 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.57 PB
5 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.79
6 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.21
7 Hugo Back Nilsson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.30
8 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 9.39 PB
P13 800 m
12/12 14:00
Final 1
Tot. plac.
1 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 2:28.67 1
2 Luca Garavini
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 2:35.03 3 PB
3 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 2:38.18 5 PB
4 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 2:43.39 6
5 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 2:51.71 7 PB
6 Isak Larsson
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 2:55.54 9
7 Lukas Goodband
Hellas FK
09 Hellas FK 3:04.89 11 PB
Final 2
Tot. plac.
1 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 2:33.36 2
2 Emil Corlevi
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 2:36.50 4
3 Arefhi Ahmadi
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 2:52.41 8
4 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3:01.64 10
5 Sakaria Salah Erli Nur
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 3:13.20 12
Magnus Claesson
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
11/12 13:40
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.18 PB
2 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.27 PB
3 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 11.87
4 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 12.00 PB
5 Lukas Goodband
Hellas FK
09 Hellas FK 12.77
6 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 13.52
P13 Höjd
12/12 09:30
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 155 PB
2 Dante Stam
Hässelby SK
09 Hässelby SK 144 PB
3 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 140 PB
4 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 136
5 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 132 PB
6 Elliot Stenborg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 123 SB
7 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 123 PB
8 Albin Berglund
Hässelby SK
09 Hässelby SK 123
9 Magnus Claesson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 118
10 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 118
11 Emil Corlevi
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 113 PB
Sasha Nyoni
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
Leo Bentancour
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
Gustav Yngström
Mälarö SOK
09 Mälarö SOK DNS
Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK DNS
Anton Drufva
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
Bence Kormos
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK DNS
Simon Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
Malcolm Suatan
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
Isak Larsson
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK NM
P13 Stav
11/12 14:50
1 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 243 PB
2 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 233 PB
3 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 213 PB
4 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 193
5 Gustav Rognes
Hässelby SK
09 Hässelby SK 183
6 Edvin Eriksson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 173
7 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 173 PB
8 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 163 PB
9 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 163 PB
Leo Sonesson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS DNS
Leo Bentancour
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
P13 Längd
Hoppzon
12/12 12:40
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 5.14
2 Gustav Yngström
Mälarö SOK
09 Mälarö SOK 4.85 PB
3 Hugo Back Nilsson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 4.17 PB
4 Lukas Goodband
Hellas FK
09 Hellas FK 4.15 PB
5 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.99 PB
6 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 3.98 PB
7 Emil Corlevi
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 3.91 PB
8 Arefhi Ahmadi
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 3.88
9 Albin Berglund
Hässelby SK
09 Hässelby SK 3.81
10 Elliot Stenborg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.80
11 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.69
12 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 3.69 PB
13 Hampus Zeberg
Österhaninge IF
09 Österhaninge IF 3.58 PB
14 Isak Larsson
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.54
15 Magnus Claesson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 3.50 PB
16 Sakaria Salah Erli Nur
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 3.43
Elliot Åkerberg
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
Simon Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
Malcolm Suatan
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
Jonathan Stålgren
Hellas FK
09 Hellas FK DNS
Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF DNS
Bence Kormos
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK DNS
Sasha Nyoni
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK DNS
Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
Anton Drufva
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
Leo Bentancour
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
11/12 14:00
1 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.15 PB
2 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.06
3 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 9.69 PB
4 Isak Larsson
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 6.27 PB
5 Gustav Rognes
Hässelby SK
09 Hässelby SK 6.22 PB
6 Lukas Goodband
Hellas FK
09 Hellas FK 6.03 PB
7 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 5.72 PB
Jonathan Stålgren
Hellas FK
09 Hellas FK DNS
Hugo Back Nilsson
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
P12 60 m Försök
12/12 09:50
Heat 1
1 Oliver Taha
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 8.92 q
2 Henrik Östlind
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 9.30 q PB
3 Nils Riserus
Hellas FK
10 Hellas FK 9.32 q PB
4 Sam Söderhäll Fonseca
Hässelby SK
10 Hässelby SK 9.95
5 Philip Samson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.29 PB
Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK DNS
Heat 2
1 Valter Ekehov
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.16 q 9.153
2 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 9.16 q 9.156
3 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.46
4 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.58
5 Edvin Eriksson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 9.64 PB
6 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 10.02 PB
7 Oliver Rosquist
Hässelby SK
10 Hässelby SK 10.92
Heat 3
1 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.82 q
2 Gabriel Dahlberg
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.39 PB
3 Joar Toijer
Hässelby SK
10 Hässelby SK 9.48
4 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.49 =PB
5 Cian Hogan
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.61
6 Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK
10 Hellas FK 10.08
7 Filip Lenneby
Täby IS
10 Täby IS 10.22 PB
Heat 4
1 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 9.16 q 9.159
2 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 9.22 q PB
3 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.40 PB
4 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.56 PB
5 Theodor Ferreira Berild
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.74
6 Isak Söderhäll
Hässelby SK
10 Hässelby SK 9.77 PB
P12 60 m Final
12/12 11:40
1 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.73
2 Oliver Taha
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 8.84 PB
3 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.89
4 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 9.12 PB
5 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 9.16
6 Nils Riserus
Hellas FK
10 Hellas FK 9.24 PB
7 Valter Ekehov
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.27
8 Henrik Östlind
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 9.42
P12 800 m
12/12 15:00
1 Oliver Taha
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:30.79 PB
2 Alvar Engström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 2:33.62 PB
3 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 2:36.42
4 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 2:41.31
5 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 2:43.87 PB
6 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 2:45.38
7 Bobo Sewall Bärnarp
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 2:51.20
8 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 2:51.95
9 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 3:02.69
10 Sam Söderhäll Fonseca
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3:03.79 PB
11 Isak Söderhäll
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3:16.83
12 Oliver Rosquist
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3:25.84
Cian Hogan
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
P12 Höjd
12/12 12:00
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 140 PB
2 Joar Toijer
Hässelby SK
10 Hässelby SK 136
3 Edvin Eriksson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 132 PB
4 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 132 PB
5 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 132 =PB
6 Oliver Taha
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 132 PB
7 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 128 PB
8 Gabriel Dahlberg
Hammarby IF
10 Hammarby IF 123
=9 Svante Djurstedt
Hammarby IF
10 Hammarby IF 123 PB
=9 Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK
10 Hellas FK 123
11 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 123
12 Theodor Ferreira Berild
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 118
13 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 118
=14 Philip Samson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 113
=14 Filip Lenneby
Täby IS
10 Täby IS 113
16 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 108
17 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 108
Vidar Ek
Hässelby SK
10 Hässelby SK DNS
Otto Ahlerup
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS DNS
Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK DNS
Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS DNS
Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS DNS
Lucas Tillaeus
Täby IS
10 Täby IS DNS
Max Jonsson Glitterstam
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Olle Klockar
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS DNS
Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
Wilmer Jägerhök
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK DNS
Tom Högstedt
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö DNS
Alvar Engström
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
marlon Rodriguez Årberg
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK DNS
August Johansson
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Albert Gottfarb
Hellas FK
10 Hellas FK DNS
William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK DNS
Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
Cian Hogan
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
Christos Zarris
IF Triangeln
12 IF Triangeln DNS
David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
Valter Ekehov
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
P12 Längd
Hoppzon
11/12 12:30
1 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.54 PB
2 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 4.25 PB
3 Joar Toijer
Hässelby SK
10 Hässelby SK 4.23
4 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 4.22 PB
5 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.18 PB
6 Nils Riserus
Hellas FK
10 Hellas FK 4.17 PB
7 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.07 PB
8 Edvin Eriksson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.90 PB
9 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.88 (375 andra hopp)
10 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 3.88 PB (373 andra hopp)
11 Noel Hedman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.87
12 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 3.80 PB
13 Jakob Waessman
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 3.73
14 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.71 PB
15 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3.69 PB
16 Vidar Martin
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.66 PB
17 Svante Sahlman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.63 PB
18 Daniel Hellner
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.62
19 Svante Djurstedt
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.60
20 Sam Söderhäll Fonseca
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3.53
21 Otto Ahlerup
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.36
22 Joel Edström Larsson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.30 PB
23 Oliver Rosquist
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3.18
24 Alvar Tegel
Bromma IF
10 Bromma IF 2.98 PB
Valter Ekehov
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
August Johansson
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK
10 Hellas FK DNS
Tom Högstedt
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö DNS
Olle Klockar
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS DNS
marlon Rodriguez Årberg
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK DNS
Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK DNS
Max Jonsson Glitterstam
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Gabriel Dahlberg
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK DNS
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
11/12 14:50
1 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.59
2 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 7.51
3 Anton Kruse
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.39 PB
4 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 7.35 PB
5 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.30
6 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 6.36
7 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.35 PB
8 Albert Ingnäs
Hellas FK
10 Hellas FK 6.07
9 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.03
10 Jakob Waessman
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 5.38
11 Noel Hedman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 5.37
12 Otto Ahlerup
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 5.09
13 Svante Sahlman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 5.00
14 Joel Edström Larsson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.59
15 Olle Klockar
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.86
Alvar Tegel
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK DNS
Tom Högstedt
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö DNS
Valter Ekehov
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
August Johansson
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Max Jonsson Glitterstam
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Vidar Martin
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
Gabriel Dahlberg
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P/F17 4x200 m
10/12 20:00
A-Final
Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 2
Alva Back 06
Jacob Semb-Josefson 06
Ayla Hallberg Hossain 06
Jakob Lennermark 07

Turebergs FK
Turebergs FK 1:41.31 1
Tullinge FI Lag 1
Anelia Danielsson 04
Kenan Kuru 04
Anna Genmarker 05 Hanvikens SK
Albert Söderqvist 05

Tullinge FI
Tullinge FI 1:44.17
Täby IS Lag Vit
Vilma Stolpen 06
Erik Nederheim 06
Rut Grufman 06

Täby IS
Täby IS DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Spårvägens FK Lag blåvit
Ebba Hasselgren-Svensson 05
Gustav Hellsten 05
Nova Raitis 07
Oliver Ericsson 06

Spårvägens FK
Spårvägens FK 1:44.60 2
Täby IS Lag Röd
Emilia Hermansson 06
Eleonora Wahlin 06
Vilma Stolpen 06
Rut Grufman 06

Täby IS
Täby IS 1:52.23
Turebergs FK Lag 1
Elsa Kagevik 06
Vilhelm Lood Falgen 07
Kajsa Cabanas Andersson 06
Karl Thilers 07

Turebergs FK
Turebergs FK DQ
P/F15 4x200 m
10/12 19:00
A-Final
Tot. plac.
1 Bromma IF Lag 1
Sofia Sahlén Martín 08
wilmer Davidgård 08
Noomi Karboub 08
Vilgot Didrikson 08

Bromma IF
Bromma IF 1:51.22 2
2 Mälarhöjdens IK Lag 1
Emmanuel Eneh 08
Judit Hagerfors 08
Theodor Dauner 08
Nayri Yanekian 08

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 1:57.25 5
Hammarby IF Lag Vit
Hammarby IF
Hammarby IF DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 1
Gabriella Enquist 08
Theodor Håkansson 08
Tyra Sparv 08
Benjamin Wilkinson 08

Hammarby IF
Hammarby IF 1:51.69 3
2 Tullinge FI Lag 1
Anastasia Rozhkova 07
Alexander Sand 07
Elsa Hedenius 07
Vilgot Delsmo Rehn 09

Tullinge FI
Tullinge FI 2:02.35 9
3 IFK Lidingö Lag 08-Vit
Leah Palmblad 08
Ruben Hart 08
Estrid Frick 08
Vasco Arana Håkanson 08

IFK Lidingö
IFK Lidingö 2:04.21 10
C-Final
Tot. plac.
1 Täby IS Lag Blå
Ida Borglund 07
Love Mårtensson 07
Ella Nilsson 07
Axel Arenander 08

Täby IS
Täby IS 1:55.83 4
2 IFK Lidingö Lag 08-Blå
Pella Kihlbaum 08
Alex Ejendal 08
Wilma Thorén 08
Hugo Jansson 08

IFK Lidingö
IFK Lidingö 1:58.32 6
3 Bromma IF Lag 2
Julie Devaux-Scamaroni 08
Erik Sahlén Martin 11
Aline Wistam 08
Wilhelm Holtzberg Beming 08

Bromma IF
Bromma IF 2:02.31 8
D-Final
Tot. plac.
1 Täby IS Lag Gul
Ebba Borglund 08
Jacob Norsell 07
Alma Hallsten 07
Emil Söderberg 07

Täby IS
Täby IS 1:50.72 1
2 Hammarby IF Lag 2
Nathalie Mangor 08
Axel Victorin 08
Inez Resare 08
Jonas Atlassi 08

Hammarby IF
Hammarby IF 1:59.21 7
3 IFK Lidingö Lag 08-Blåvit
Pella Kihlbaum 08
Tim Gabrielson 08
Irma-Li Grönqvist 08
Ludvig Gjötterberg 08

IFK Lidingö
IFK Lidingö 2:05.10 11
P/F13 4x200 m
10/12 18:00
A-Final
Tot. plac.
1 Mälarhöjdens IK Lag blå
Louisa Lilja 09
Alfred Lorentzon 09
Cajsa Eriksson 09
Tor Zettergren 09

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 2:14.56 15
2 IF Linnéa Lag 2
Nora Brännberger 10
Mille Norebring 10
Lovisa Henriksson 11
Gustaf Broomé 10

IF Linnéa
IF Linnéa 2:18.50 18
Hammarby IF Lag 2
Oliver Micanovic 09
Linn Elsässer Haldin 09
Jumanne Hackett 09
Emmy L Lindblom 09

Hammarby IF
Hammarby IF DNS
B-Final
Tot. plac.
1 IF Linnéa Lag 2009-Grön
Gwen Fagerström 09
Castor Svanelid 09
Juno Harling 09
Alexander Hulthén Gyllered 09

IF Linnéa
IF Linnéa 2:06.66 6
2 Hammarby IF Lag 2010:2
Hilda Järvinen 10
Ivar Janson 10
Saga Sandström 10
Ingrid Asp 10

Hammarby IF
Hammarby IF 2:12.04 13
3 Huddinge AIS Lag 2
Tyra Norberg 10
Theodor Ferreira Berild 10
Wilma Silvell 10
Noel Hedman 10

Huddinge AIS
Huddinge AIS 2:12.49 14
C-Final
Tot. plac.
1 Hässelby SK Lag x1
Wilmer Hägg 09
Lovisa Åkerström 09
Sophie Adolfsson 09
Dante Stam 09

Hässelby SK
Hässelby SK 2:04.71 5
2 IF Linnéa Lag 2009-svart
Sigrid Nordberg 09
Rasmus Gardelin 09
Ingrid Niring 09
Oskar Sjödin 09

IF Linnéa
IF Linnéa 2:15.09 16
D-Final
Tot. plac.
1 IFK Lidingö Lag x
Philine Leichtle 09
Oskar Bonnevier 09
Ebba Lindskog 09
Oliver Taha 10

IFK Lidingö
IFK Lidingö 2:03.99 3
2 Huddinge AIS Lag 1
Elly Fogelström 10
Wilmer Rantzow 10
Wilma Wallsten 10
Benjamin Karlsson 10

Huddinge AIS
Huddinge AIS 2:04.47 4
3 Hammarby IF Lag 2010:4
Emilia Örtengren 10
Joel Edström Larsson 10
Grace Eriksson 10
Philip Samson 10

Hammarby IF
Hammarby IF 2:16.99 17
E-Final
Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 1
Linn Elsässer Haldin 09
Alessandro Mancinella 09
Malva Lönn 09
Jonatan Borg 09

Hammarby IF
Hammarby IF 1:53.76 1
2 IF Linnéa Lag 1
Alba Tell 10
Nils Lindberg 10
Edit Nordlander 10
Max Unger 10

IF Linnéa
IF Linnéa 2:09.20 10
3 Mälarhöjdens IK Lag Röd
Lily Kylefjord 09
Bruno Holmer 09
Théa Démoulin 09
Samuel Härkegård Wulff 09

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 2:10.08 11
F-Final
Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 2010:6
Isabella Glod 10
Klaus Heinonen 10
Stella Hagström 10
Gabriel Dahlberg 10

Hammarby IF
Hammarby IF 2:08.35 8
2 Mälarhöjdens IK Lag Grön
Tor Zettergren 09
Vera Neovius 09
Alfred Lorentzon 09
Louisa Lilja 09

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 2:11.83 12
G-FInal
Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 1ie
Stephanie Rimér 09
Tage Lood Falgen 10
Freja Kagevik 09
Alvar Engström 10

Turebergs FK
Turebergs FK 2:00.26 2
2 Spårvägens FK Lag Sätra
Yana Halubouskaya 09
Arefhi Ahmadi 09
Sejla Dacic 09

Spårvägens FK
Spårvägens FK 2:07.14 7
3 Tullinge FI Lag 1
Matilda Danielsson 09
Vilgot Delsmo Rehn 09
Agnes Barker 09
Edvin Berg 09

Tullinge FI
Tullinge FI 2:08.77 9
P/F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Mix Öppet Hus

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.