Resultat Kalmar Sommarspel

Fredriksskans IP, Kalmar   2021-07-24 - 2021-07-25

Arrangör: Kalmar SK Tävlingsledare: Tomas Linden Senast uppdaterad: 2021-07-25 18:51:24
2021-07-24 2021-07-25 Alla dagar
Visa Resultatkort
Parasport 60 m
25/7 11:00
Final
Vind: -1.6
Tot. plac.
1 Emmelie Ekström
Kalmar SK
87 Kalmar SK 14.28 4
2 Sofie Gustavsson
Kalmar SK
88 Kalmar SK 15.02 5
3 Suzanne Schaefer
Kalmar SK
83 Kalmar SK 23.32 7
Final 2
Vind: -1.9
Tot. plac.
1 Lucas Hedlund
Kalmar SK
04 Kalmar SK 9.26 1
2 Thomas Nihlstedt
Kalmar SK
91 Kalmar SK 13.32 2
3 Emil Andersson
Kalmar SK
05 Kalmar SK 13.72 3
4 Adam Svensson
Kalmar SK
93 Kalmar SK 16.56 6
Parasport Längd
25/7 11:30
1 Lucas Hedlund
Kalmar SK
04 Kalmar SK 4.42 -0.6
2 Thomas Nihlstedt
Kalmar SK
91 Kalmar SK 2.37 +0.3
3 Emil Andersson
Kalmar SK
05 Kalmar SK 2.16 -1.7
4 Sofie Gustavsson
Kalmar SK
88 Kalmar SK 2.11 0.0
5 Emmelie Ekström
Kalmar SK
87 Kalmar SK 1.92 -1.3
1234
Lucas Hedlund4.12 -3.04.42 -0.64.24 -2.13.64 -0.6
Emmelie Ekström1.92 -1.31.88 -2.01.88 -1.41.90 -0.5
Thomas Nihlstedt2.15 -2.12.30 -0.12.29 -1.72.37 +0.3
Sofie Gustavsson2.06 -1.81.95 -1.12.11 0.02.06 -2.3
Emil Anderssonx 1.75 -1.82.16 -1.72.00 -2.1
Parasport Kula
Vikt: 4,0kg
25/7 12:20
1 Lucas Hedlund
Kalmar SK
04 Kalmar SK 7.94
2 Thomas Nihlstedt
Kalmar SK
91 Kalmar SK 7.17
1234
Thomas Nihlstedt6.966.707.177.13
Lucas Hedlund7.947.457.187.77
Parasport Kula
Vikt: 3,0kg
25/7 12:20
1 Emil Andersson
Kalmar SK
05 Kalmar SK 6.78
2 Adam Svensson
Kalmar SK
93 Kalmar SK 5.54
3 Suzanne Schaefer
Kalmar SK
83 Kalmar SK 4.12
1234
Adam Svensson4.915.285.435.54
Emil Andersson6.176.735.906.78
Suzanne Schaefer4.123.722.863.68
Parasport Kula
Vikt: 2,0kg
25/7 12:20
1 Emmelie Ekström
Kalmar SK
87 Kalmar SK 5.79
2 Sofie Gustavsson
Kalmar SK
88 Kalmar SK 4.76
Ida Lundin
Kalmar SK
84 Kalmar SK -
1234
Emmelie Ekström5.795.525.795.23
Sofie Gustavsson3.984.264.764.10
Ida Lundin----
Kvinnor 200 m
25/7 14:30
Vind: -3.5
1 Linnea Svanhall
Högby IF
04 Högby IF 26.45
2 Ebba Gustafsson
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 26.47
Kvinnor 100 m häck
Höjd: 84,0cm
25/7 13:10
Vind: -1.5
1 Hanna Palmqvist
Mölndals AIK
96 Mölndals AIK 13.95
2 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 14.16 PB
3 Elin Lindeblad
Kalmar SK
95 Kalmar SK 14.38
4 Frida Bergvall
Högby IF
99 Högby IF 17.57
Kvinnor Höjd
25/7 16:00
1 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 160
154160165
Jonna Lindéenxooxxx
Kvinnor Längd
25/7 14:00
1 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 5.77 +1.9 SB
2 Elin Lindeblad
Kalmar SK
95 Kalmar SK 5.58 +1.7
3 Maja Pettersson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 5.06 +1.4
4 Frida Bergvall
Högby IF
99 Högby IF 4.98 +1.9 SB
Josefin Nilsson
Kalmar SK
94 Kalmar SK -
Linnéa Agefjäll
Linköpings GIF
97 Linköpings GIF -
123456
Frida Bergvallx 4.81 +2.1x 4.40 +1.04.98 +1.94.96 +1.6
Josefin Nilsson- - - - - -
Jonna Lindéen5.77 +1.94.17 +1.9x 5.55 +1.4x x
Linnéa Agefjäll- - - - - -
Maja Pettersson3.66 +2.35.06 +1.43.90 +2.75.06 +0.53.88 +1.9x
Elin Lindebladx - x - - 5.58 +1.7
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
25/7 15:30
1 Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK 41.80 PB
123456
Nova Brideau41.80x39.8537.8540.01x
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
25/7 13:00
1 Jennifer Quick
Malmö AI
00 Malmö AI 53.49
2 Hanna Grönwall
Malmö AI
99 Malmö AI 46.47
3 Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK 40.73 PB
4 Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS 32.96
123456
Alicia Byström32.0232.9532.32x32.9632.62
Hanna Grönwall45.5244.3546.4744.0444.5145.86
Tova Lindahl38.4440.73x39.60x39.67
Jennifer Quickxxx50.5153.4953.17
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
25/7 14:00
1 Nadja Lennartsson
Örgryte IS
01 Örgryte IS 34.93 SB
2 Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK 33.18 PB
3 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 23.09
123456
Tova Lindahl27.3829.0832.6233.1830.5032.80
Nadja Lennartsson34.9331.9529.9531.9331.6733.07
Misa Widetoft23.0922.8220.3820.8720.1023.00
F19 800 m
25/7 15:30
1 Nelly Össmar
Högby IF
03 Högby IF 2:25.47
F19 Längd
25/7 14:00
1 Ebba Melin
Katrineholms SK
02 Katrineholms SK 5.10 +1.9 PB
123456
Ebba Melin4.98 +2.34.94 +1.14.93 +1.85.10 +1.95.02 +2.2x
F19 Diskus
Vikt: 1,0kg
25/7 16:40
1 Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK 39.94
2 Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK 29.44 PB
123456
Tova Lindahl28.50xx29.44x28.89
Nova Brideauxx39.94xx37.94
F19 Slägga
Vikt: 4,0kg
25/7 15:30
1 Linn Harryson
Hammarby IF
03 Hammarby IF 47.80
2 Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK 40.56 PB
3 Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK 32.20
123456
Tova Lindahlxx36.5138.2239.6440.56
Linn Harryson47.4445.9947.80xx44.71
Nova Brideau32.20x32.10xxx
F17 200 m
25/7 14:30
Vind: -3.5
1 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 28.31
F17 800 m
25/7 15:30
1 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 2:35.37
Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK DNS
Elise Hagelberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö DNS
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
25/7 13:00
Vind: -2.4
1 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 16.52
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF DNS
F17 Höjd
25/7 16:00
1 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 140
140147
Stina Svenbyxoxxx
F17 Längd
25/7 15:00
1 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 4.94 +1.9
2 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 4.70 +1.7
Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF -
123456
Malva Axén- - - - - -
Stina Svenbyx x 3.71 +2.0x 4.67 +2.44.70 +1.7
Olivia Siposx x x 4.94 +1.9x 4.77 +2.8
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
25/7 15:30
1 Tilde Grönwall
IK Finish
04 IK Finish 36.03
2 Maud Utter
IF Kronan
05 IF Kronan 17.09
Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF DNS
123456
Tilde Grönwall34.1436.0335.5734.8835.85x
Maud Utter16.81xxxx17.09
Malva AxénDNS
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
25/7 14:30
1 Emma Krantz
Ullevi FK
05 Ullevi FK 52.77
2 Tilde Grönwall
IK Finish
04 IK Finish 52.77
3 Elsa Svensson
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 43.61 PB
4 Ida Malmros
IF UDD
06 IF UDD 39.65 PB
5 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 28.52
6 Maud Utter
IF Kronan
05 IF Kronan 24.78
123456
Beatrice Lindbergx28.52x25.44xx
Maud Utter24.7824.6823.5324.68xx
Ida Malmros34.9633.3235.8337.9539.5839.65
Emma Krantz---50.9652.2552.77
Elsa Svenssonx43.61x42.50x43.47
Tilde Grönwall51.4252.77xx51.0450.82
F15 80 m Försök
24/7 14:40
Heat 1
Vind: -1.9
1 Linnea Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI 11.33 q
2 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 11.54 q
3 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 12.04 q
4 My Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 12.79
Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK DNS
Heat 2
Vind: -2.1
1 Filippa Engström
Västerås FK
07 Västerås FK 11.16 q PB
2 Denise Kuivanen-Johnson
Tjalve IF Norrköping
07 Tjalve IF Norrköping 11.30 q
3 Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 11.39 q
4 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 11.52 q
5 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 12.63 q
6 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 12.76
F15 80 m Final
24/7 15:40
Vind: -2.8
1 Denise Kuivanen-Johnson
Tjalve IF Norrköping
07 Tjalve IF Norrköping 11.13
2 Filippa Engström
Västerås FK
07 Västerås FK 11.20 PB
3 Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 11.42
4 Linnea Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI 11.43
5 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 11.56
6 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 11.57
7 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 12.07
8 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 12.47
F15 300 m
24/7 16:25
1 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 43.98
2 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 44.79
3 Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 45.20 PB
4 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 46.32 PB
Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF DNS
Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF DNS
F15 600 m
25/7 13:30
1 Elise Hagelberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö 1:50.12
2 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 2:13.41
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF DNS
F15 2000 m
25/7 14:00
1 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 9:38.71
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
24/7 13:45
Vind: -2.0
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.26
2 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 13.20
3 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 13.45 =PB
4 Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 13.93
Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK DNF
Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF DNS
F15 Höjd
24/7 15:50
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 162
2 Tilde Persson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 151
=3 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 138 PB
=3 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 138
5 Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden 131
6 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 124
7 Cornelia Richard
Ystads IF
07 Ystads IF 124 =PB
Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF x
117124131138145151156162167169
Lilly Olsson----------
Olivia Andersson-ooxxoxxx-----
Cornelia Richardoxoxxx-------
Emma Carlsson-oxoxxx------
Aprilia Holmström-ooxxoxxx-----
Ayla Hallberg Hossain------oxo-xxx
Tilde Persson---oooxxx---
Ebba Lindström-oxxx-------
F15 Stav
24/7 14:20
1 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 240
2 Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden 230
190200210220230240250
Ebba Bränholm-xxoooxooxxx
Emma Carlssonoooooxxx-
F15 Längd
25/7 11:00
1 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 4.71 +2.0
2 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 4.68 +0.8
3 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 4.67 +1.5 PB
4 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 4.60 +1.5
5 Denise Kuivanen-Johnson
Tjalve IF Norrköping
07 Tjalve IF Norrköping 4.52 +1.9 PB
6 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 4.16 +1.5
7 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 3.98 0.0 PB
8 My Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 3.97 +1.3
9 Cornelia Richard
Ystads IF
07 Ystads IF 3.78 +1.4
123456
Judith Nielsénx x 4.71 +2.04.37 +2.54.48 0.0x
Hedvig Lindberghx 4.59 +2.04.54 +2.04.68 +0.8x 4.47 +1.4
Cornelia Richard3.74 +1.43.78 +1.4x
Olivia Andersson4.16 +1.53.86 0.03.77 +1.13.78 +1.03.89 +0.94.01 +1.4
Aprilia Holmström3.80 +1.3x 4.52 +2.14.59 +2.14.67 +1.54.51 +1.2
My Lindberg3.66 +1.53.53 +1.33.94 +2.73.86 +1.03.97 +1.3x
Denise Kuivanen-Johnson4.15 +1.74.03 +1.24.30 +0.54.27 +2.0x 4.52 +1.9
Ebba Lindström3.77 +1.73.98 0.03.79 +1.13.91 +1.63.89 +2.23.98 +2.2
Norah Hamberg4.51 +1.54.58 +1.54.60 +1.5x 4.53 +1.34.50 +2.0
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
24/7 14:20
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.98 PB
2 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 10.30 PB
3 Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 9.70
4 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 9.17 PB
5 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 9.12
6 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 8.60
7 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 8.48
8 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 8.43
9 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 7.81
10 Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 7.19
11 Cornelia Richard
Ystads IF
07 Ystads IF 6.34
12 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 5.51 PB
Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 -
123456
Vilma Klang7.197.036.99---
Isa Persson9.139.098.979.499.159.70
Emma Andersson8.348.67x9.12x7.48
Cornelia Richard5.736.256.34---
Norah Hamberg7.208.487.527.507.677.47
Misa Widetoft------
Ebba Kleman10.2910.309.869.519.949.79
Vilma Ridderman5.515.16----
Anna Westerlund7.728.438.027.728.358.06
Ayla Hallberg Hossain9.7610.22x9.9010.989.93
Ebba Lindström7.727.848.188.608.188.34
Beatrice Lindberg7.647.607.81---
Aprilia Holmström9.177.78-8.348.638.74
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
24/7 16:00
1 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 29.51
2 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 29.16 PB
3 Ida Malmros
IF UDD
06 IF UDD 27.86 PB
4 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 26.53 PB
5 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 25.28 PB
6 Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 24.60
7 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 23.32
8 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 22.48 PB
9 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 18.06
10 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 17.64
11 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 16.35
12 Cornelia Richard
Ystads IF
07 Ystads IF 16.31
123456
Aprilia Holmström17.64xx---
Cornelia Richard15.2514.5316.31---
Ebba Bränholm22.4819.7320.4320.5719.6720.01
Vilma Klang16.4719.0120.0921.1824.6015.29
Ebba Klemanx25.1424.23x25.28x
Beatrice Lindbergx16.35x---
Ida Malmros26.2227.1625.54x27.8627.78
Emma Andersson29.5124.45x26.06x26.48
Lina Ås26.94xxx28.2129.16
Ottilia Thorellxx23.32xxx
Misa Widetoft22.1626.5324.1321.0724.2418.78
Ebba Lindström17.7817.9418.06---
F15 Spjut
Vikt: 500g
25/7 11:00
1 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 32.54
2 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 30.57 PB
3 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 28.20
4 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 25.56 PB
5 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 25.32 PB
6 Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF 21.10
7 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 20.62
8 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 16.53
9 Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 16.22
10 Cornelia Richard
Ystads IF
07 Ystads IF 15.21
Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF -
123456
Misa Widetoft24.90x18.3825.3223.0519.58
Cornelia Richard12.7015.21x---
Ebba Kleman------
Hedvig Lindbergh16.53xx---
Ebba Lindström21.3423.5021.3522.36x25.56
Anna Westerlund30.57xx26.9823.9728.90
Aprilia Holmström17.8120.6217.08x18.6114.58
Vilma Klang15.5416.2213.89---
Lilly Olsson19.0021.1019.58---
Norah Hamberg26.3924.85xx25.6828.20
Emma Andersson26.3925.7726.8829.8232.5427.39
F13 60 m Försök
24/7 10:50
Heat 1
Vind: -2.0
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 8.35 q
2 Molly Persson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.56 q
3 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 9.69 q PB
4 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 10.11 PB
Alma Stenberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö DNS
Heat 2
Vind: -3.2
1 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 8.83 q =PB
2 Lovis Furuskog Samara
Oskarshamns SK
08 Oskarshamns SK 9.03 q
3 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 9.42 q
4 Isabelle Leo
Ystads IF
09 Ystads IF 9.97
5 Lisa Klinga
Ystads IF
09 Ystads IF 10.11
6 Matilda Lennartsson Zimmerman
Ystads IF
09 Ystads IF 10.40
Heat 3
Vind: -2.8
1 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.79 q
2 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.55 q
3 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 10.14
4 Freja Wilen
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 10.24
Alicia Heintges
Kalmar SK
09 Kalmar SK DNS
Ida Väpnare
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden DNS
F13 60 m Final
24/7 11:25
Vind: -4.2
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 8.30
2 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.53
3 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 8.83 =PB
4 Lovis Furuskog Samara
Oskarshamns SK
08 Oskarshamns SK 9.16
5 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 9.34
6 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.36
7 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 9.51 PB
8 Molly Persson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.77
F13 600 m
24/7 14:20
1 Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 1:50.80
2 Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö 2:00.78
3 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 2:02.13 PB
4 Lovis Furuskog Samara
Oskarshamns SK
08 Oskarshamns SK 2:03.13
5 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 2:05.82 PB
6 Matilda Lennartsson Zimmerman
Ystads IF
09 Ystads IF 2:10.64
7 Lisa Klinga
Ystads IF
09 Ystads IF 2:13.03
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
24/7 12:55
Vind: -2.4
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 9.49
2 Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 10.91
3 Alma Stenberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö 12.37
4 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 12.52
Ida Väpnare
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden DNS
Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK DNS
F13 Höjd
24/7 10:00
1 Molly Persson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 144
2 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 144
3 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 141 PB
4 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 137
5 Freja Wilen
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 133
6 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 128
7 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 116 PB
8 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 116
9 Matilda Lennartsson Zimmerman
Ystads IF
09 Ystads IF 109
102109116123128133137141144147
Freja Wilen--oxoxooxxx--
Thea Kleman-oxxoxxx------
Elvira Sohlberg----oxooxoxoxxx
Tuva Seveborn--ooxoxxx----
Vera Neovius--ooooxoxoxxx-
Meja Askestam----xoooxxx--
Matilda Lennartsson Zimmermanxoxoxxx-------
Molly Persson---ooooooxxx
Tebello Ekstrandxxoxxooxxx------
F13 Längd
Hoppzon
24/7 11:45
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 5.78 +1.1 PB
2 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 4.62 +1.2 PB
3 Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 4.50 +1.1 PB
4 Lovis Furuskog Samara
Oskarshamns SK
08 Oskarshamns SK 4.42 +1.5
5 Molly Persson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.19 +0.3 PB
6 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 4.11 +1.1
7 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 4.08 +1.3 PB
8 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.99 +1.5
9 Isabelle Leo
Ystads IF
09 Ystads IF 3.95 +1.0 PB
10 Freja Wilen
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 3.75 +1.4
11 Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö 3.55 +1.7 PB
12 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 3.53 +1.4
13 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 3.44 +1.4 PB
14 Matilda Lennartsson Zimmerman
Ystads IF
09 Ystads IF 3.42 +0.1
15 Lisa Klinga
Ystads IF
09 Ystads IF 3.23 +0.1 PB
Alicia Heintges
Kalmar SK
09 Kalmar SK -
Ida Väpnare
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden -
1234
Molly Persson4.02 +0.54.02 +1.94.03 +1.14.19 +0.3
Matilda Lennartsson Zimmerman3.06 +1.33.38 +1.33.42 +0.13.11 0.0
Vesta Lindström3.87 0.03.91 +0.2x 4.08 +1.3
Elvira Sohlberg4.11 +1.14.02 +1.04.01 +0.62.21 +0.8
Lisa Klinga3.23 +0.13.13 +1.42.92 +1.62.83 +1.1
Freja Wilen3.75 +1.43.72 0.03.68 +1.93.65 0.0
Alicia Heintges- - - -
Astrid Fakelius5.69 +2.4x - 5.78 +1.1
Alma Winroth3.52 +1.73.55 +1.7x 3.54 0.0
Tebello Ekstrand3.22 +2.33.40 +1.23.44 +1.43.36 +0.8
Meja Askestam4.55 +1.74.50 +1.34.47 +1.44.62 +1.2
Lovis Furuskog Samara4.42 +1.54.41 +2.04.32 +1.14.31 +1.6
Thea Kleman3.50 +0.93.53 +1.43.33 +0.9x
Jenna Jonasson4.50 +1.14.43 +2.14.45 +1.84.43 +0.4
Isabelle Leo3.84 +1.73.91 +1.33.89 +1.53.95 +1.0
Ida Väpnare- - - -
Vera Neovius3.86 +1.33.99 +1.53.83 +1.83.99 +0.2
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
24/7 12:30
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 10.93
2 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 8.92
3 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 7.94
4 Emma Nordin
IFK Växjö
09 IFK Växjö 6.94 PB
5 Matilda Lennartsson Zimmerman
Ystads IF
09 Ystads IF 6.65
Ida Väpnare
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden -
Alicia Heintges
Kalmar SK
09 Kalmar SK -
1234
Ottilia Thorell10.9310.84x10.89
Ida Väpnare----
Matilda Lennartsson Zimmerman-6.496.65x
Emma Nordin6.616.236.626.94
Alicia Heintges----
Tuva Seveborn6.887.127.947.65
Meja Askestam8.148.188.928.89
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
24/7 11:20
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 33.10 SB
2 Alma Stenberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö 22.40 PB
3 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 20.35 PB
4 Emma Nordin
IFK Växjö
09 IFK Växjö 17.78 PB
5 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 17.50 PB
6 Ellen Thorell
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK 12.55
1234
Ella Hägglund14.4016.0516.5217.50
Tuva Sevebornx20.35x17.27
Alma Stenberg21.3022.4020.77x
Emma Nordin16.4117.5114.6617.78
Ottilia Thorell33.1032.94x31.89
Ellen Thorell12.4912.3712.55x
F13 Spjut
Vikt: 400g
24/7 13:50
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 20.65
2 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 18.80
3 Matilda Lennartsson Zimmerman
Ystads IF
09 Ystads IF 15.88
4 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 14.03
5 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 13.46 PB
6 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 13.35 PB
7 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 11.92
8 Emma Nordin
IFK Växjö
09 IFK Växjö 11.00 PB
9 Lisa Klinga
Ystads IF
09 Ystads IF 10.75 PB
10 Ellen Thorell
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK 8.66
1234
Tebello Ekstrand13.3510.5711.2510.12
Matilda Lennartsson Zimmermanx12.8114.7315.88
Lisa Klinga8.787.257.7210.75
Ellen Thorell7.187.18x8.66
Ottilia Thorell17.46x20.6520.06
Vera Neovius13.0013.2213.5114.03
Vesta Lindström11.2710.9811.929.69
Tuva Seveborn12.8513.1112.5013.46
Emma Nordin9.709.299.9711.00
Thea Kleman17.7217.5018.4918.80
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 200 m
25/7 14:20
Vind: -2.3
1 Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö 23.05
2 Murteza Ghoraishi
Oskarshamns SK
02 Oskarshamns SK 23.19
3 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 27.53
4 Sandy Bengtsson
Oskarshamns SK
63 Oskarshamns SK 28.40
Filip Nilsson
IFK Lund
92 IFK Lund DNS
Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden DNS
Män 400 m
25/7 16:00
Murteza Ghoraishi
Oskarshamns SK
02 Oskarshamns SK DNS
Män 800 m
25/7 15:40
1 Filip Nilsson
IFK Lund
92 IFK Lund 2:03.80 PB
2 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 2:08.62
3 Jona Lindman
KA2 IF
04 KA2 IF 2:09.99
4 Djamal Abdelkarim
Högby IF
01 Högby IF 2:16.94
5 Abakar Abdelkarim
Högby IF
00 Högby IF 2:24.04
6 Håkan Malmros
IF UDD
67 IF UDD 2:35.82
Noah Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF DNS
Män Höjd
25/7 14:00
1 Elias Sahlin
Hellas FK
01 Hellas FK 185
175180185190
Elias Sahlinoooxxx
Män Längd
25/7 15:00
1 Emil Quick
IFK Växjö
95 IFK Växjö 5.80 +2.3
2 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 5.61 +2.6
3 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 5.42 +1.9
Axel Eenfeldt
Örgryte IS
05 Örgryte IS -
Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden -
123456
Tomas Fanta5.12 +1.95.21 +2.15.19 +1.25.31 +1.65.42 +1.95.36 +2.1
Axel Eenfeldt- - - - - -
Anton Olsson- - - - - -
Emil Quick5.72 +3.15.80 +2.35.61 +1.6x - -
Joel Härensjöx 5.61 +2.6x 4.43 +2.15.33 +1.75.29 +1.7
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
25/7 15:30
Mikael Persson
UF Contact
86 UF Contact DNS
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
25/7 13:00
1 Stefan Kvist
Alvesta FI
87 Alvesta FI 61.10
Mikael Persson
UF Contact
86 UF Contact -
123456
Stefan Kvistx60.7259.2058.7658.6261.10
Mikael Persson------
P19 800 m
25/7 15:40
1 Alfons McCoy
American Canyon High School (USA)
03 American Canyon High School (USA) 2:14.45
P19 Diskus
Vikt: 1,75kg
25/7 15:30
1 Leo Janén
Kalmar SK
02 Kalmar SK 52.41
2 Martin Sundberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 44.85
3 Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK 40.08
123456
Leo Janén51.3849.26xx52.41x
Martin Sundberg41.9642.54x44.8544.59x
Hampus Wallin33.4834.59x37.6237.2040.08
P19 Slägga
Vikt: 6,0kg
25/7 13:00
1 Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK 62.76
123456
Hampus Wallin60.9062.76x59.2359.78x
P17 200 m
25/7 14:20
Vind: -2.3
1 Casper Gustafsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 23.80
P17 800 m
25/7 15:40
1 Abdirahaman Ali
Högby IF
05 Högby IF 2:08.15
2 Elvis Eckerberg
Högby IF
04 Högby IF 2:16.96
P17 Höjd
25/7 12:50
1 Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 166
Axel Eenfeldt
Örgryte IS
05 Örgryte IS x
151156161166171
Axel Eenfeldt-----
Jakob Rombergooooxxx
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
25/7 15:30
1 Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK 36.84 PB
2 Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 35.49
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF x
123456
Ted Lennartsson35.85x36.5736.36x36.84
Alexander Karlssonxxxxxx
Jakob Romberg35.49xx34.33xx
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
25/7 13:00
1 Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF 44.97
2 Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK 26.66
123456
Alexander Karlssonxxx44.97xx
Ted Lennartsson26.33xx26.66xx
P17 Spjut
Vikt: 700g
25/7 14:00
1 Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK 34.95
2 Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 33.38
3 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 31.61
123456
Dante Lennartsson32.9933.3830.39x31.74x
Ted Lennartsson34.34xx34.5934.3134.95
Joel Härensjö30.8431.61x30.1330.95x
P15 80 m Försök
24/7 13:55
Heat 1
Vind: -3.1
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 10.16 q
2 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 10.31 q
3 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 11.78 q PB
4 Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 12.54
Heat 2
Vind: -2.2
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 9.93 q
2 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 10.71 q
3 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 10.84 q
4 Elias Unosson
Oskarshamns SK
07 Oskarshamns SK 11.03 q
5 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 11.27 q
P15 80 m Final
24/7 14:50
Vind: -0.6
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 9.84
2 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 10.01
3 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 10.38
4 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 10.71
5 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 11.01
6 Elias Unosson
Oskarshamns SK
07 Oskarshamns SK 11.14
7 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 11.28
8 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 11.99
P15 300 m
24/7 16:10
A-Final
Tot. plac.
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 40.16 1
2 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 42.19 2 PB
3 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 45.57 5
4 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 46.98 6 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 42.98 3
2 Elias Unosson
Oskarshamns SK
07 Oskarshamns SK 44.53 4
3 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 51.51 7
P15 800 m
25/7 11:15
1 Hector Bergström
Tjalve IF Norrköping
06 Tjalve IF Norrköping 2:19.55
2 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 2:26.68
3 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 2:38.46 PB
4 Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF 2:42.90
P15 2000 m
25/7 14:00
1 Hector Bergström
Tjalve IF Norrköping
06 Tjalve IF Norrköping 6:42.70
2 Babak Lindberg
Genarps IF
07 Genarps IF 6:53.70 PB
3 Theo Eriksson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 7:02.87
4 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 7:47.64
5 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 7:59.49
6 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 8:04.39
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
24/7 13:25
Vind: -1.2
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 11.46
2 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 13.79 PB
3 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 14.22
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden DNS
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF DNS
P15 Höjd
25/7 12:50
1 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 161 PB
2 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 156
3 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 156
4 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 151 =PB
5 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 151 =PB
6 Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 138
Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF x
126138145151156161166
Erik Karlsson-ooxxoxxx
Vidar Nilsson-oooxxx
Emil Jacobssonxxx
Viktor Sahlin-oooxoxxoxxx
Edvin Persson--oxoxxx
Elias Andersson---xooxxx
Otto Esbergooxxx
P15 Längd
25/7 11:40
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 6.02 +1.4
2 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 5.97 +3.3
3 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 5.38 +2.2
4 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 5.36 +2.1
5 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 5.08 +2.8
6 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 5.05 +3.0
7 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.25 +1.7
8 Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 4.16 +2.7
9 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 3.47 +1.1 PB
Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden -
123456
Liam Belo Da Silva4.74 +1.65.08 +2.84.93 +1.14.87 +1.14.82 +1.44.69 +1.7
Erik Blomgren- - - - - -
Viktor Sahlin5.38 +2.25.30 +1.24.87 +1.34.77 +1.6- 4.90 +1.5
Erik Karlssonx 4.60 0.05.05 +1.95.05 +3.0x 5.05 +1.7
Erik Petersson5.33 +2.15.54 +1.05.54 +1.25.75 +2.0x 5.97 +3.3
Gustav Johansson3.21 +2.44.11 +1.14.25 +1.73.96 +1.8x x
Edvin Persson5.78 +2.65.73 +1.15.87 +1.95.98 +2.26.02 +1.4x
Vidar Nilssonx x 5.30 +1.95.19 +1.95.22 +2.05.36 +2.1
Otto Esbergx x 4.16 +2.72.87 +1.8x 4.02 +0.4
Emil Jacobsson3.47 +1.1x x - - -
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
25/7 11:00
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 11.39
2 Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 10.72 PB
3 Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 10.44 PB
4 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 9.32 PB
5 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9.07 PB
123456
Elias Andersson11.39xxx10.4710.85
Liam Belo Da Silvaxx9.07x8.35x
Otto Esbergxx10.4410.2810.06x
Dante Lennartsson10.3110.4310.7210.4510.3910.62
Viktor Sahlin9.328.098.678.86--
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
24/7 15:20
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 51.25 PB
2 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 43.01 PB
3 Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 40.38 PB
4 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 34.63
5 Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 32.31
6 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 22.45
7 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 17.38
123456
Akilles Teglbjaerg48.18xxxx51.25
Otto Esbergx29.9732.31xx24.13
Kevin Nordin32.6631.96x34.6332.8030.33
Viktor Sahlin17.0522.45----
Dante Lennartssonxx36.9638.7940.3839.51
Elias Andersson42.9642.49xx43.01x
Erik Blomgrenx13.02xx17.3816.56
P15 Spjut
Vikt: 600g
24/7 16:25
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 46.95
2 Elliot Montell
Bohus IF
07 Bohus IF 40.19
3 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 35.70 PB
4 Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 34.65
5 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 32.85 PB
6 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 32.19 PB
7 Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 30.72
8 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 25.28 PB
9 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 20.77
10 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 20.24
11 Axel Neovius
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 20.05
123456
Vidar Nilssonxx20.24
Elias Andersson31.7728.01x32.8531.85x
Axel Neovius16.9120.0518.61
Elliot Montell40.1937.6037.4239.22x36.11
Dante Lennartsson34.65x29.3731.3930.2832.46
Viktor Sahlin20.7717.8018.89
Akilles Teglbjaerg46.9546.03xx45.09-
Otto Esberg30.7224.5725.3826.5029.0529.50
Erik Blomgren21.7825.2820.12x21.0222.75
Kevin Nordin26.21x30.8627.5728.9132.19
Joel Härensjöx33.3927.7035.7033.1535.49
P13 60 m
24/7 11:00
Vind: -1.9
1 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 8.89
2 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 9.27
3 Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK 10.40
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
24/7 12:35
Vind: -2.5
1 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 12.51
Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK DNS
P13 Höjd
24/7 11:45
1 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 142 PB
2 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 138
3 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 133
4 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 128
116122128133138142145
Jakob Lindberg-oxoxoxxx--
Love Lindbergoooxxx---
Johannes Karlsson-ooxoxxoxxoxxx
Melvin Håkansson-ooxxoxxoxxx-
P13 Längd
Hoppzon
24/7 12:45
1 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 4.29 -0.4 PB
2 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 4.21 -0.9
3 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 3.73 -0.9
Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK -
1234
Albin Rosén- - - -
Johannes Karlsson3.99 -1.4x 4.29 -0.44.28 -0.1
Samuel Coric3.73 -0.93.70 0.03.68 -1.93.69 -0.5
Melvin Håkansson4.02 -0.33.83 -1.94.20 -0.74.21 -0.9
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
24/7 11:20
1 Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK 14.02
1234
Albin Rosén11.6613.74x14.02
P13 Spjut
Vikt: 400g
24/7 13:50
1 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 19.67
2 Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK 19.43
3 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 17.61
1234
Melvin Håkansson14.6215.0017.6115.80
Albin Rosén19.43x17.1816.55
Samuel Coric18.5618.5217.0119.67
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.