Resultat Öppna klubbmästerskapen i mångkamp

Sannarps IP, Halmstad   2021-07-17 - 2021-07-18

Arrangör: IFK Halmstad Tävlingsledare: Per-Ola Åkerman Senast uppdaterad: 2021-07-21 21:36:36
2021-07-17 2021-07-18 Alla dagar
F19 Sjukamp
7 av 7 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Hilma Håkansson
IFK Halmstad
02 IFK Halmstad 2206 0
100 m häck
Höjd: 84,0cm
HöjdKula
Vikt: 4,0kg
200 mLängdSpjut
Vikt: 600g
800 m
Hilma Håkansson
IFK Halmstad
227
20.97 -0.1
534
142
343
7.12
424
30.85 +1.3
270
3.83 -0.3
186
14.40
222
3:17.20
F19 Sjukamp 100 m häck
IAAF Kvinnor 100m häck
Höjd: 84,0cm
17/7 10:20
Vind: -0.1
Poäng
1 Hilma Håkansson
IFK Halmstad
02 IFK Halmstad 20.97 227
F19 Sjukamp Höjd
IAAF Kvinnor Höjd
17/7 10:50
Poäng
1 Hilma Håkansson
IFK Halmstad
02 IFK Halmstad 142 534
124127130133136139142145
Hilma Håkanssonoooooooxxx
F19 Sjukamp Kula
IAAF Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
17/7 12:30
Poäng
1 Hilma Håkansson
IFK Halmstad
02 IFK Halmstad 7.12 343
123
Hilma Håkansson6.486.857.12
F19 Sjukamp 200 m
IAAF Kvinnor 200m
17/7 13:40
Vind: +1.3
Poäng
1 Hilma Håkansson
IFK Halmstad
02 IFK Halmstad 30.85 424
F19 Sjukamp Längd
IAAF Kvinnor Längd
18/7 10:35
Poäng
1 Hilma Håkansson
IFK Halmstad
02 IFK Halmstad 3.83 -0.3 270
123
Hilma Håkansson3.67 -0.73.83 -0.33.83 -0.4
F19 Sjukamp Spjut
IAAF Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
18/7 11:50
Poäng
1 Hilma Håkansson
IFK Halmstad
02 IFK Halmstad 14.40 186
123
Hilma Håkansson12.8013.8914.40
F19 Sjukamp 800 m
IAAF Kvinnor 800m
18/7 13:15
Poäng
1 Hilma Håkansson
IFK Halmstad
02 IFK Halmstad 3:17.20 222
F17 Sjukamp
7 av 7 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 4544 0
2 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 4003 -541
3 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 3828 -716
4 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 3746 -798
5 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 3463 -1081
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 3357 -1187 DNF
100 m häck
Höjd: 76,2cm
HöjdKula
Vikt: 3,0kg
200 mLängdSpjut
Vikt: 500g
800 m
Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
831
15.08 +0.2
666
154
618
11.35
777
26.23 +1.3
703
5.51 +0.2
496
31.01
453
2:51.04
Doris Theander
Varbergs GIF
784
15.44 +0.2
736
160
578
10.74
592
28.50 +1.3
567
5.03 0.0
427
27.39
319
3:05.16
Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
814
15.21 +0.2
599
148
471
9.10
681
27.37 +1.3
456
4.61 -0.2
354
23.51
453
2:50.99
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
612
16.86 +0.2
599
148
684
12.34
631
28.00 +1.3

x
685
40.93
535
2:43.37
Ida Kindbom
Motala AIF
408
18.81 +0.2
666
154
593
10.97
403
31.17 +1.3
459
4.62 +0.2
523
32.46
411
2:55.17
Wilma Nilsson
Klippans FK
777
15.50 +0.2
736
160
723
12.94
657
27.67 +1.3
464
4.64 +1.5


DNS
F17 Sjukamp 100 m häck
IAAF Kvinnor 100m häck
Höjd: 76,2cm
17/7 10:15
Vind: +0.2
Poäng
1 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 15.08 831
2 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 15.21 814
3 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 15.44 784
4 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 15.50 777
5 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 16.86 612
6 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 18.81 408
F17 Sjukamp Höjd
IAAF Kvinnor Höjd
17/7 10:50
Poäng
1 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 160 736
2 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 160 736
3 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 154 666
4 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 154 666
5 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 148 599
6 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 148 599
139142145148151154157160163
Matilda Åkerman-oxxooxxx
Wilma Nilsson--o-ooxxooxxx
Ida Jexe Ek----ooxxx
Ann-Kathrine Bergenhemoxooxoxxx
Ida Kindbom---oxooxxx
Doris Theander--ooxooooxxx
F17 Sjukamp Kula
IAAF Kvinnor Kula
Vikt: 3,0kg
17/7 12:30
Poäng
1 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 12.94 723
2 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 12.34 684
3 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 11.35 618
4 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 10.97 593
5 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 10.74 578
6 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 9.10 471
123
Ann-Kathrine Bergenhem8.95x9.10
Matilda Åkerman11.2112.1312.34
Doris Theander10.7410.3510.19
Wilma Nilssonx12.9412.78
Ida Kindbom10.6210.9710.14
Ida Jexe Ek9.5711.3510.82
F17 Sjukamp 200 m
IAAF Kvinnor 200m
17/7 13:40
Vind: +1.3
Poäng
1 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 26.23 777
2 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 27.37 681
3 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 27.67 657
4 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 28.00 631
5 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 28.50 592
6 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 31.17 403
F17 Sjukamp Längd
IAAF Kvinnor Längd
18/7 10:35
Poäng
1 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 5.51 +0.2 703
2 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 5.03 0.0 567
3 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 4.64 +1.5 464
4 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 4.62 +0.2 459
5 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 4.61 -0.2 456
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad x
123
Doris Theanderx 4.87 -0.45.03 0.0
Matilda Åkermanx x x
Ann-Kathrine Bergenhem4.40 -0.74.61 -0.24.57 +1.1
Ida Kindbom4.62 +0.24.19 -1.03.83 +0.6
Ida Jexe Ek4.98 -0.2x 5.51 +0.2
Wilma Nilssonx 4.64 +1.54.00 +1.5
F17 Sjukamp Spjut
IAAF Kvinnor Spjut
Vikt: 500g
18/7 11:50
Poäng
1 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 40.93 685
2 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 32.46 523
3 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 31.01 496
4 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 27.39 427
5 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 23.51 354
123
Ida Jexe Ek28.7831.0129.10
Doris Theander25.62x27.39
Matilda Åkerman40.5535.9840.93
Ann-Kathrine Bergenhemx23.51x
Ida Kindbom32.4631.3929.45
F17 Sjukamp 800 m
IAAF Kvinnor 800m
18/7 13:15
Poäng
1 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 2:43.37 535
2 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 2:50.99 453
3 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 2:51.04 453
4 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 2:55.17 411
5 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 3:05.16 319
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK DNS
F15 Sexkamp
6 av 6 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Moa Andersson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 3646 0
2 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 2405 -1241
3 Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 2313 -1333
4 Siri Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 2234 -1412
5 Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 1916 -1730
6 Sofia Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 1853 -1793
7 Leila Hadzalic
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 1690 -1956
8 Zuzanna Draus
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 1437 -2209
Ella Kronberg
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 1666 -1980 DNF
Sara Lövdahl
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 0 -3646 DNF
80 m häck
Höjd: 76,2cm
HöjdKula
Vikt: 3,0kg
LängdSpjut
Vikt: 500g
600 m
Moa Andersson
IFK Halmstad
693
13.16 +1.1
666
154
510
9.71
554
4.98 +0.8
453
28.76
770
1:42.06
Norah Hamberg
Bromma IF
352
15.86 +0.2
470
136
428
8.45
403
4.40 -0.4
257
18.27
495
1:57.90
Moa Knutsson
IFK Halmstad
455
14.95 +1.1
379
127
404
8.07
428
4.50 +1.5
198
15.05
449
2:00.93
Siri Nilsson
IFK Halmstad
247
16.92 +1.1
534
142
397
7.96
355
4.20 -0.9
303
20.78
398
2:04.43
Elli Eriksson
IFK Halmstad
150
18.10 +0.2
470
136
434
8.54
343
4.15 +0.9
288
19.96
231
2:17.71
Sofia Nilsson
IFK Halmstad
307
16.29 +0.2
409
130
279
6.12
214
3.57 +0.6
264
18.65
380
2:05.71
Leila Hadzalic
IFK Halmstad
344
15.93 +0.2
321
121
345
7.15
200
3.50 +1.1
176
13.89
304
2:11.52
Zuzanna Draus
IFK Halmstad
140
18.24 +1.1
188
106
390
7.86
257
3.77 +1.2
186
14.42
276
2:13.74
Ella Kronberg
IFK Halmstad
291
16.45 +0.2
502
139
349
7.22
290
3.92 +0.6
234
17.03

DNS
Sara Lövdahl
IFK Halmstad

DNS
0
-




-
F15 Sexkamp 80 m häck
SFIF Kompletteringstabell Flickor 80m häck
Höjd: 76,2cm
17/7 11:10
Heat 1
Vind: +0.2
Poäng Tot. plac.
1 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 15.86 352 3
2 Leila Hadzalic
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 15.93 344 4
3 Sofia Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 16.29 307 5
4 Ella Kronberg
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 16.45 291 6
5 Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 18.10 150 8
Heat 2
Vind: +1.1
Poäng Tot. plac.
1 Moa Andersson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 13.16 693 1
2 Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 14.95 455 2
3 Siri Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 16.92 247 7
4 Zuzanna Draus
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 18.24 140 9
Sara Lövdahl
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad DNS
F15 Sexkamp Höjd
IAAF Kvinnor Höjd
17/7 12:00
Poäng
1 Moa Andersson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 154 666
2 Siri Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 142 534
3 Ella Kronberg
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 139 502
4 Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 136 470
5 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 136 470
6 Sofia Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 130 409
7 Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 127 379
8 Leila Hadzalic
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 121 321
9 Zuzanna Draus
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 106 188
Sara Lövdahl
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad - 0
100103106109112115118121124127130133136139142145148151154157
Sara Lövdahl--
Ella Kronberg--------ooooxoxxoxxx
Sofia Nilsson----oooooxxooxxx
Elli Eriksson-----oooooooxoxxx
Moa Knutsson--------oxoxxx
Siri Nilsson--------ooooxxoooxxx
Zuzanna Drausxxoxoxoxxx
Norah Hamberg---------xoooxoxxx
Leila Hadzalic----oooxoxxx
Moa Andersson--------------oooxxoxxoxxx
F15 Sexkamp Kula
IAAF Kvinnor Kula
Vikt: 3,0kg
17/7 14:15
Poäng
1 Moa Andersson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 9.71 510
2 Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 8.54 434
3 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 8.45 428
4 Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 8.07 404
5 Siri Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 7.96 397
6 Zuzanna Draus
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 7.86 390
7 Ella Kronberg
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 7.22 349
8 Leila Hadzalic
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 7.15 345
9 Sofia Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 6.12 279
123
Leila Hadzalic7.15x6.36
Norah Hamberg8.45x7.76
Siri Nilssonxx7.96
Ella Kronberg7.227.187.05
Moa Andersson9.318.869.71
Moa Knutsson8.077.997.91
Zuzanna Draus7.867.127.58
Elli Eriksson7.937.948.54
Sofia Nilsson5.385.966.12
F15 Sexkamp Längd
IAAF Kvinnor Längd
18/7 12:00
Poäng
1 Moa Andersson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 4.98 +0.8 554
2 Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 4.50 +1.5 428
3 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 4.40 -0.4 403
4 Siri Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 4.20 -0.9 355
5 Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 4.15 +0.9 343
6 Ella Kronberg
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 3.92 +0.6 290
7 Zuzanna Draus
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 3.77 +1.2 257
8 Sofia Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 3.57 +0.6 214
9 Leila Hadzalic
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 3.50 +1.1 200
123
Moa Andersson4.76 +0.44.98 +0.84.82 +0.3
Elli Eriksson4.15 +0.94.12 -0.34.14 -0.2
Sofia Nilsson3.51 -1.23.44 -0.13.57 +0.6
Moa Knutsson4.50 +1.54.33 -0.34.15 0.0
Leila Hadzalic3.36 -0.12.59 +1.23.50 +1.1
Siri Nilssonx 3.99 -0.24.20 -0.9
Norah Hamberg4.26 0.04.12 +0.54.40 -0.4
Zuzanna Drausx 3.77 +1.2x
Ella Kronbergx 3.92 +0.6x
F15 Sexkamp Spjut
IAAF Kvinnor Spjut
Vikt: 500g
18/7 14:15
Poäng
1 Moa Andersson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 28.76 453
2 Siri Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 20.78 303
3 Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 19.96 288
4 Sofia Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 18.65 264
5 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 18.27 257
6 Ella Kronberg
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 17.03 234
7 Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 15.05 198
8 Zuzanna Draus
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 14.42 186
9 Leila Hadzalic
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 13.89 176
123
Sofia Nilsson15.1217.2018.65
Moa Knutsson14.9515.05x
Siri Nilsson20.78x17.17
Ella Kronbergx17.03x
Leila Hadzalicx12.4713.89
Elli Eriksson19.9618.8519.92
Zuzanna Draus12.4614.4212.97
Norah Hambergxx18.27
Moa Andersson23.2128.7622.69
F15 Sexkamp 600 m
SFIF Kompletteringstabell Flickor 600m
18/7 15:40
Poäng
1 Moa Andersson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 1:42.06 770
2 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 1:57.90 495
3 Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 2:00.93 449
4 Siri Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 2:04.43 398
5 Sofia Nilsson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 2:05.71 380
6 Leila Hadzalic
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 2:11.52 304
7 Zuzanna Draus
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 2:13.74 276
8 Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 2:17.71 231
Ella Kronberg
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad DNS
F13 Femkamp
5 av 5 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Nellie Sturesson
Falkenbergs IK
08 Falkenbergs IK 4699 0
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4458 -241
3 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 4392 -307
4 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 4283 -416
5 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3906 -793
6 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 3623 -1076
7 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 3380 -1319
8 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 3124 -1575
9 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 3025 -1674
10 Lovisa Ek
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 2373 -2326
11 Isabelle Berggren
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 2338 -2361
Signe Skerfe
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 0 -4699 DNF
Lovisa Svensson
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 0 -4699 DNF
60 m häck
Höjd: 68,6cm
HöjdSpjut
Vikt: 400g
Längd
Hoppzon
600 m
Nellie Sturesson
Falkenbergs IK
1061
10.18 -0.5
895
142
774
24.05
909
4.78 +0.5
1060
1:44.41
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
1061
10.18 0.0
825
136
764
23.68
843
4.60 +0.5
965
1:48.96
Elin Larsson
IF Rigor
1103
9.98 -0.5
929
145
878
27.68
843
4.60 +1.5
639
2:06.28
Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
1026
10.35 -0.5
929
145
651
19.97
788
4.45 +0.3
889
1:52.73
Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
923
10.86 0.0
790
133
570
17.44
744
4.33 -0.1
879
1:53.24
Vera Frisk
Åhus FIK
865
11.16 0.0
755
130
506
15.56
656
4.09 +2.5
841
1:55.16
Olivia Simsek
IFK Halmstad
631
12.49 -0.5
895
142
582
17.82
681
4.16 +1.3
591
2:09.16
Tinja Strandmark
Ljungby FIK
752
11.78 0.0
755
130
483
14.90
747
4.34 +0.3
387
2:22.75
Astrid Hansson
IFK Halmstad
677
12.21 0.0
685
124
519
15.94
497
3.65 +0.7
647
2:05.82
Lovisa Ek
IFK Halmstad
578
12.82 0.0
649
121
347
11.25
421
3.44 +1.3
378
2:23.47
Isabelle Berggren
IFK Halmstad
579
12.81 -0.5
467
106
382
12.15
464
3.56 +0.8
446
2:18.55
Signe Skerfe
IFK Halmstad

DNS




DNS
Lovisa Svensson
IFK Halmstad

DNS




DNS
F13 Femkamp 60 m häck
SFIF Ungdomstabell F13 60m häck
Höjd: 68,6cm
18/7 11:00
Heat 1
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.18 1061 =2 10.18
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.86 923 5
3 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 11.16 865 6
4 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 11.78 752 7
5 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 12.21 677 8
6 Lovisa Ek
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 12.82 578 11
Signe Skerfe
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad DNS
Heat 2
Vind: -0.5
Poäng Tot. plac.
1 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 9.98 1103 1
2 Nellie Sturesson
Falkenbergs IK
08 Falkenbergs IK 10.18 1061 =2 10.18
3 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 10.35 1026 4
4 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 12.49 631 9
5 Isabelle Berggren
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 12.81 579 10
Lovisa Svensson
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad DNS
F13 Femkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
18/7 11:50
Poäng
1 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 145 929
2 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 145 929
3 Nellie Sturesson
Falkenbergs IK
08 Falkenbergs IK 142 895
4 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 142 895
5 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 136 825
6 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 133 790
7 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 130 755
8 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 130 755
9 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 124 685
10 Lovisa Ek
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 121 649
11 Isabelle Berggren
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 106 467
9497100103106109112115118121124127130133136139142145148
Nora Karlsson-------oooooxoxxoxxx
Nellie Sturesson--------oooooooooxxx
Vilma Lundqvist Ottordahl--------ooooooooxoxxoxxx
Lovisa Ek---oooxoooxoxxx
Vera Frisk-------oooooxoxxx
Olivia Simsek-------ooooooxoxoxoxoxxx
Astrid Hansson-------oooxoxxx
Alice Olsson----------oooooxxx
Tinja Strandmark------ooooooxxoxxx
Isabelle Berggren ooooxxoxx-
Elin Larsson-------------ooooxxoxxx
F13 Femkamp Spjut
SFIF Ungdomstabell F13 Spjut
Vikt: 400g
18/7 13:15
Poäng
1 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 27.68 878
2 Nellie Sturesson
Falkenbergs IK
08 Falkenbergs IK 24.05 774
3 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 23.68 764
4 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 19.97 651
5 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 17.82 582
6 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 17.44 570
7 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 15.94 519
8 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 15.56 506
9 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 14.90 483
10 Isabelle Berggren
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 12.15 382
11 Lovisa Ek
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 11.25 347
123
Alice Olsson19.5021.8623.68
Elin Larsson23.1126.1727.68
Vera Frisk15.5614.8214.64
Nora Karlsson17.4416.8715.89
Lovisa Ek9.499.9411.25
Olivia Simsek15.3915.1017.82
Isabelle Berggren 11.1611.0012.15
Nellie Sturesson22.7522.9624.05
Tinja Strandmark13.03x14.90
Astrid Hansson15.9415.7114.33
Vilma Lundqvist Ottordahl17.2519.2219.97
F13 Femkamp Längd
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
Hoppzon
18/7 14:30
Poäng
1 Nellie Sturesson
Falkenbergs IK
08 Falkenbergs IK 4.78 +0.5 909
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.60 +0.5 843
3 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 4.60 +1.5 843
4 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 4.45 +0.3 788
5 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 4.34 +0.3 747
6 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.33 -0.1 744
7 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 4.16 +1.3 681
8 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.09 +2.5 656
9 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 3.65 +0.7 497
10 Isabelle Berggren
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 3.56 +0.8 464
11 Lovisa Ek
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 3.44 +1.3 421
123
Alice Olsson4.60 +0.54.55 -0.44.25 -0.2
Astrid Hansson3.65 +0.73.57 +0.43.64 +0.2
Tinja Strandmarkx 4.34 +0.33.85 -2.7
Isabelle Berggren x 3.56 +0.83.33 0.0
Vera Frisk4.09 +2.54.02 +0.43.88 0.0
Nellie Sturesson4.78 +0.54.65 0.04.47 -0.2
Vilma Lundqvist Ottordahl4.20 +1.94.25 +1.44.45 +0.3
Nora Karlsson4.33 -0.14.29 +1.24.11 -1.1
Olivia Simsek4.01 -0.14.16 +1.34.14 -1.0
Lovisa Ekx 3.44 +1.3x
Elin Larsson4.51 -0.14.60 +1.54.47 0.0
F13 Femkamp 600 m
SFIF Ungdomstabell F13 600m
18/7 15:50
Poäng
1 Nellie Sturesson
Falkenbergs IK
08 Falkenbergs IK 1:44.41 1060
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 1:48.96 965
3 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 1:52.73 889
4 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 1:53.24 879
5 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 1:55.16 841
6 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 2:05.82 647
7 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 2:06.28 639
8 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 2:09.16 591
9 Isabelle Berggren
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 2:18.55 446
10 Tinja Strandmark
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 2:22.75 387
11 Lovisa Ek
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 2:23.47 378
Signe Skerfe
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad DNS
Lovisa Svensson
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad DNS
P17 Tiokamp
10 av 10 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 6242 0
2 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 5767 -475
3 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 4449 -1793
4 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 4344 -1898
5 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 2982 -3260
110 m häck
Höjd: 91,4cm
Diskus
Vikt: 1,5kg
StavSpjut
Vikt: 700g
300 m100 mLängdKula
Vikt: 5,0kg
Höjd1000 m
Leo Göransson
Klippans FK
697
16.32 +3.9
692
41.37
522
365
558
47.92
691
38.16
637
12.07 -0.1
650
6.29 +0.3
559
11.22
560
172
676
2:58.76
Isac Svensson
IFK Halmstad
874
14.80 +3.9
390
26.20
321
285
386
36.13
727
37.54
679
11.86 -0.1
677
6.41 +1.2
498
10.20
560
172
655
3:00.93
Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
537
17.87 +3.9
313
22.16
418
325
184
21.71
563
40.51
563
12.46 -0.1
498
5.58 +0.5
390
8.40
441
157
542
3:13.01
Edvin Håkansson
IFK Halmstad
572
17.51 +3.9
343
23.75
169
215
191
22.20
622
39.41
473
12.97 -0.1
498
5.58 +1.5
365
7.98
560
172
551
3:12.07
Alexander Carlsson
IFK Halmstad
334
20.20 +3.9
194
15.75
345
295
343
33.07
263
47.24
184
15.01 -0.1
271
4.39 0.0
316
7.14
310
139
422
3:27.33
P17 Tiokamp 110 m häck
IAAF Män 110m häck
Höjd: 91,4cm
17/7 11:50
Vind: +3.9
Poäng
1 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 14.80 874
2 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 16.32 697
3 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 17.51 572
4 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 17.87 537
5 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 20.20 334
P17 Tiokamp Diskus
IAAF Män Diskus
Vikt: 1,5kg
17/7 13:10
Poäng
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 41.37 692
2 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 26.20 390
3 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 23.75 343
4 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 22.16 313
5 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 15.75 194
123
Alexander Carlssonx15.7514.53
Leo Göransson36.2239.2541.37
Edvin Håkansson23.75xx
Isac Svensson23.1826.2024.01
Ludvig Palmkvist22.1621.1420.86
P17 Tiokamp Stav
IAAF Män Stav
17/7 14:15
Poäng
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 365 522
2 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 325 418
3 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 295 345
4 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 285 321
5 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 215 169
185195205215225255265275285295305315325335345355365375
Leo Göransson--------o-o--ooooxxx
Ludvig Palmkvist--------xoooooxxx
Alexander Carlsson-----xoxoxoxoxxoxxx
Isac Svensson------o-oxxx
Edvin Håkanssonooxxoxoxxx
P17 Tiokamp Spjut
IAAF Män Spjut
Vikt: 700g
17/7 15:45
Poäng
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 47.92 558
2 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 36.13 386
3 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 33.07 343
4 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 22.20 191
5 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 21.71 184
123
Edvin Håkansson19.40x22.20
Isac Svensson36.1335.0935.23
Ludvig Palmkvist16.6519.9821.71
Alexander Carlssonxx33.07
Leo Göransson40.8547.1747.92
P17 Tiokamp 300 m
SFIF Kompletteringstabell Pojkar 300m
17/7 16:40
Poäng
1 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 37.54 727
2 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 38.16 691
3 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 39.41 622
4 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 40.51 563
5 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 47.24 263
P17 Tiokamp 100 m
IAAF Män 100m
18/7 10:00
Vind: -0.1
Poäng
1 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 11.86 679
2 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 12.07 637
3 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 12.46 563
4 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 12.97 473
5 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 15.01 184
P17 Tiokamp Längd
IAAF Män Längd
18/7 10:35
Poäng
1 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 6.41 +1.2 677
2 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 6.29 +0.3 650
3 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 5.58 +1.5 498
4 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 5.58 +0.5 498
5 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 4.39 0.0 271
123
Isac Svenssonx 6.41 +1.26.26 -0.1
Edvin Håkansson5.52 +0.8x 5.58 +1.5
Ludvig Palmkvist5.58 +0.55.43 -0.1x
Leo Göranssonx 6.29 +0.35.96 -0.6
Alexander Carlsson4.39 0.04.15 -0.13.72 -0.2
P17 Tiokamp Kula
IAAF Män Kula
Vikt: 5,0kg
18/7 12:00
Poäng
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 11.22 559
2 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 10.20 498
3 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 8.40 390
4 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 7.98 365
5 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 7.14 316
123
Leo Göransson10.8610.6611.22
Isac Svensson9.719.6010.20
Alexander Carlsson7.046.967.14
Edvin Håkansson7.706.977.98
Ludvig Palmkvist7.418.258.40
P17 Tiokamp Höjd
IAAF Män Höjd
18/7 13:15
Poäng
1 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 172 560
2 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 172 560
3 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 172 560
4 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 157 441
5 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 139 310
124127130133136139142145148151154157160163166169172175
Leo Göransson-----------o-oxooxxoxxx
Isac Svensson----------o-oxxoxxoxoxxoxxx
Ludvig Palmkvist----o--oxxooooxxx
Alexander Carlssono-ooxoxoxxx
Edvin Håkansson-------ooooooooxxoxoxxx
P17 Tiokamp 1000 m
IAAF Män 1000m
18/7 15:15
Poäng
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 2:58.76 676
2 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 3:00.93 655
3 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 3:12.07 551
4 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 3:13.01 542
5 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 3:27.33 422
P15 Åttakamp
8 av 8 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Lucas Andersson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 2127 0
2 Simon Geijer
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 1501 -626
80 m häck
Höjd: 84,0cm
Diskus
Vikt: 1,0kg
StavSpjut
Vikt: 600g
LängdKula
Vikt: 4,0kg
Höjd800 m
Lucas Andersson
IFK Halmstad
175
16.49 +1.5
380
25.69
130
195
341
32.94
217
4.07 -0.2
428
9.04
290
136
166
3:07.00
Simon Geijer
IFK Halmstad
125
17.17 +1.5
133
12.35
130
195
61
12.30
132
3.51 -0.7
226
5.61
290
136
404
2:39.62
P15 Åttakamp 80 m häck
SFIF Kompletteringstabell Pojkar 80m häck
Höjd: 84,0cm
17/7 11:30
Vind: +1.5
Poäng
1 Lucas Andersson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 16.49 175
2 Simon Geijer
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 17.17 125
P15 Åttakamp Diskus
IAAF Män Diskus
Vikt: 1,0kg
17/7 13:10
Poäng
1 Lucas Andersson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 25.69 380
2 Simon Geijer
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 12.35 133
123
Simon Geijer12.35xx
Lucas Andersson23.9525.6922.17
P15 Åttakamp Stav
IAAF Män Stav
17/7 14:15
Poäng
1 Lucas Andersson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 195 130
2 Simon Geijer
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 195 130
185195205
Lucas Anderssonooxxx
Simon Geijeroxoxxx
P15 Åttakamp Spjut
IAAF Män Spjut
Vikt: 600g
17/7 15:45
Poäng
1 Lucas Andersson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 32.94 341
2 Simon Geijer
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 12.30 61
123
Lucas Andersson32.3531.5032.94
Simon Geijerx11.5312.30
P15 Åttakamp Längd
IAAF Män Längd
18/7 10:35
Poäng
1 Lucas Andersson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 4.07 -0.2 217
2 Simon Geijer
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 3.51 -0.7 132
123
Lucas Andersson4.00 -0.33.88 +0.34.07 -0.2
Simon Geijerx 3.51 -0.7x
P15 Åttakamp Kula
IAAF Män Kula
Vikt: 4,0kg
18/7 12:00
Poäng
1 Lucas Andersson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 9.04 428
2 Simon Geijer
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 5.61 226
123
Simon Geijer5.275.115.61
Lucas Andersson8.898.729.04
P15 Åttakamp Höjd
IAAF Män Höjd
18/7 13:15
Poäng
1 Simon Geijer
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 136 290
2 Lucas Andersson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 136 290
121124127130133136139
Simon Geijeroooooxxoxxx
Lucas Andersson-xooxxoxoxxoxxx
P15 Åttakamp 800 m
SFIF Kompletteringstabell Pojkar 800m
18/7 15:00
Poäng
1 Simon Geijer
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 2:39.62 404
2 Lucas Andersson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 3:07.00 166
P13 Femkamp
5 av 5 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 4270 0
2 Benjamin Hoonk
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 2433 -1837
3 William Pålsson
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 1877 -2393
4 Milton Beckert
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 1688 -2582
Viggo Hellström
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 0 -4270 DNF
60 m häck
Höjd: 76.2cm
Längd
Hoppzon
Spjut
Vikt: 400g
Höjd600 m
Fritz Theander
Varbergs GIF
908
10.39 0.0
849
4.79 -1.4
699
28.72
966
154
848
1:49.23
Benjamin Hoonk
IFK Halmstad
411
13.39 0.0
519
3.82 +1.3
378
16.24
584
121
541
2:04.73
William Pålsson
IFK Halmstad
525
12.59 0.0
479
3.70 +1.0
222
11.41
438
109
213
2:26.95
Milton Beckert
IFK Halmstad
298
14.30 0.0
379
3.40 -0.5
350
15.32
401
106
260
2:23.09
Viggo Hellström
IFK Halmstad

DNS

0
0

DNS
P13 Femkamp 60 m häck
SFIF Ungdomstabell P13 60m häck
Höjd: 76.2cm
18/7 10:15
Vind: 0.0
Poäng
1 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 10.39 908
2 William Pålsson
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 12.59 525
3 Benjamin Hoonk
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 13.39 411
4 Milton Beckert
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 14.30 298
Viggo Hellström
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad DNS
P13 Femkamp Längd
SFIF Ungdomstabell P13 Längd
Hoppzon
18/7 10:50
Poäng
1 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 4.79 -1.4 849
2 Benjamin Hoonk
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 3.82 +1.3 519
3 William Pålsson
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 3.70 +1.0 479
4 Milton Beckert
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 3.40 -0.5 379
123
William Pålsson3.41 0.03.70 +1.03.67 N/A
Benjamin Hoonk3.67 -0.83.82 +1.33.79 -1.5
Fritz Theander4.79 -1.4x 4.69 +0.3
Milton Beckert3.27 -0.73.40 -0.53.26 -0.8
P13 Femkamp Spjut
SFIF Ungdomstabell P13 Spjut
Vikt: 400g
18/7 11:50
Poäng
1 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 28.72 699
2 Benjamin Hoonk
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 16.24 378
3 Milton Beckert
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 15.32 350
4 William Pålsson
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 11.41 222
123
Milton Beckert13.4915.32x
Fritz Theander28.7227.9125.31
William Pålssonx9.4311.41
Benjamin Hoonk16.2415.88x
P13 Femkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell P13 Höjd
18/7 14:40
Poäng
1 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 154 966
2 Benjamin Hoonk
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 121 584
3 William Pålsson
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 109 438
4 Milton Beckert
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 106 401
Viggo Hellström
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 0
9497100103106109112115118121124127130133136139142142145148151154157
William Pålssonooxooooxxx
Milton Beckertxoxooxoxxoxxx
Fritz Theander---------------o--xoooxoxxx
Benjamin Hoonk------ooxoxxx
P13 Femkamp 600 m
SFIF Ungdomstabell P13 600m
18/7 16:00
Poäng
1 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 1:49.23 848
2 Benjamin Hoonk
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 2:04.73 541
3 Milton Beckert
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 2:23.09 260
4 William Pålsson
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 2:26.95 213
Viggo Hellström
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad DNS
K45 K45 Femkamp
5 av 5 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 0 0
80 m häck
Höjd: 76,2cm
HöjdKula
Vikt: 4,0kg
Längd800 m
Anna Eronn
Linköpings GIF
0
13.91 +0.2
0
133
0
7.82
0
3.57 +0.2
0
2:55.03
K45 K45 Femkamp 80 m häck
Höjd: 76,2cm
17/7 10:00
Vind: +0.2
Poäng
1 Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 13.91 0
K45 K45 Femkamp Höjd
17/7 10:50
Poäng
1 Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 133 0
112115118121124127130133
Anna Eronnoooooxoxoo
K45 K45 Femkamp Kula
Vikt: 4,0kg
17/7 12:30
Poäng
1 Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 7.82 0
123
Anna Eronn7.457.82x
K45 K45 Femkamp Längd
17/7 13:40
Poäng
1 Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 3.57 +0.2 0
123
Anna Eronn3.36 +0.23.37 +1.03.57 +0.2
K45 K45 Femkamp 800 m
17/7 14:40
Poäng
1 Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 2:55.03 0
K50 K50 Femkamp
5 av 5 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 0 0 DNF
80 m häck
Höjd: 76,2cm
HöjdKula
Vikt: 3,0kg
Längd800 m
Linda Åkerman
IFK Halmstad
0
14.99 +0.2
0
106

DNS

DNS

DNS
K50 K50 Femkamp 80 m häck
Höjd: 76,2cm
17/7 10:00
Vind: +0.2
Poäng
1 Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 14.99 0
K50 K50 Femkamp Höjd
17/7 10:50
Poäng
1 Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 106 0
106109
Linda Åkermanoxx-
K50 K50 Femkamp Kula
Vikt: 3,0kg
17/7 12:30
Poäng
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad DNS
K50 K50 Femkamp Längd
17/7 13:40
Poäng
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad DNS
K50 K50 Femkamp 800 m
17/7 14:40
Poäng
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad DNS
M40 M40 Femkamp
5 av 5 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
Stefan Johansson
IK Sisu
80 IK Sisu 0 0 DNF
LängdSpjut
Vikt: 800g
200 mDiskus
Vikt: 2,0kg
1500 m
Stefan Johansson
IK Sisu
0
5.13 +0.8
0
34.06

DNS

DNS

DNS
M40 M40 Femkamp Längd
17/7 10:35
Poäng
1 Stefan Johansson
IK Sisu
80 IK Sisu 5.13 +0.8 0
123
Stefan Johansson4.90 -0.15.13 +0.84.78 -0.2
M40 M40 Femkamp Spjut
Vikt: 800g
17/7 11:50
Poäng
1 Stefan Johansson
IK Sisu
80 IK Sisu 34.06 0
123
Stefan Johansson34.06xx
M40 M40 Femkamp 200 m
17/7 13:10
Vind: N/A
Poäng
Stefan Johansson
IK Sisu
80 IK Sisu DNS
M40 M40 Femkamp Diskus
Vikt: 2,0kg
17/7 15:00
Poäng
Stefan Johansson
IK Sisu
80 IK Sisu DNS
M40 M40 Femkamp 1500 m
17/7 15:45
Poäng
Stefan Johansson
IK Sisu
80 IK Sisu DNS