Resultat Östersjöspelen

Vägga IP, Karlshamn   2021-08-28 - 2021-08-29

Arrangör: IF Udd Tävlingsledare: Anders Bergdén Senast uppdaterad: 2021-08-29 16:41:47
2021-08-28 2021-08-29 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
29/8 12:00
Vind: +2.0
1 Anna Bergdén
IF UDD
05 IF UDD 12.72
2 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 12.84 SB
3 Linnéa Agefjäll
Linköpings GIF
97 Linköpings GIF 12.94 SB
4 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 13.64
Kvinnor 400 m
29/8 15:40
1 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 1:00.32
2 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:05.86 SB
Kvinnor Höjd
29/8 14:50
1 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 150
2 Hilda Östergren
Visby IF Gute
05 Visby IF Gute 150
139145150155
Johanna Perssonoooxxx
Hilda Östergrenoxxoxxoxxx
Kvinnor Stav
28/8 15:30
1 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 290
280290300
Ellida Stengårdoxoxxx
Kvinnor Längd
29/8 13:30
1 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 5.32 +0.2
2 Anna Bergdén
IF UDD
05 IF UDD 4.98 +1.1
3 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 4.48 0.0
4 Linnéa Agefjäll
Linköpings GIF
97 Linköpings GIF 4.42 0.0 PB
123456
Alba Hansson4.48 0.0x x 4.37 +0.4x 4.14 N/A
Linnéa Agefjäll4.21 0.04.42 0.04.34 0.04.25 0.04.13 0.04.18 0.0
Hilda Lindell5.05 0.05.20 0.05.02 0.03.04 0.05.32 +0.2x
Anna Bergdén4.58 +0.54.78 0.04.98 +1.14.68 0.04.91 0.0x
Kvinnor Tresteg
28/8 16:20
1 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.64 -1.9
2 Anna Bergdén
IF UDD
05 IF UDD 10.51 +0.5 PB
3 Hilda Östergren
Visby IF Gute
05 Visby IF Gute 9.83 -1.3
123456
Anna Bergdénx x x 10.30 0.010.34 -0.210.51 +0.5
Hilda Östergrenx 9.25 -0.6x x 9.83 -1.39.69 0.0
Ronja Rickardsson10.64 -1.9x 10.41 0.0x x x
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
1 Isabell Fagerström
IF UDD
73 IF UDD 35.43
123456
Isabell Fagerström35.4334.1333.3232.91xx
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
28/8 13:00
1 Natalie Claesson
Klippans FK
92 Klippans FK 27.88
123456
Natalie Claesson27.8827.35xx26.07x
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
29/8 11:20
1 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 10.26
2 Tilde Schack
Åhus FIK
05 Åhus FIK 10.04 PB
3 Anna Bergdén
IF UDD
05 IF UDD 8.66
123456
Alba Hansson10.11x9.4010.269.819.28
Anna Bergdén8.65x8.66x--
Tilde Schack9.389.179.3410.049.309.97
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
29/8 14:50
1 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 34.29 PB
2 Tilde Schack
Åhus FIK
05 Åhus FIK 19.83
123456
Tilde Schack19.8318.49xx19.56x
Alba Hansson26.5729.0533.28xx34.29
F17 Spjut
Vikt: 500g
28/8 13:00
1 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 27.59
2 Anna Bergdén
IF UDD
05 IF UDD 25.26 PB
123456
Ronja Rickardsson24.4223.7424.7227.5925.6827.10
Anna Bergdén19.7619.4525.2624.3823.3120.24
F15 80 m Försök
29/8 12:50
Heat 1
Vind: +1.2
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 11.12 q
2 Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 11.75 q
3 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 11.84 q
4 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 11.88 q PB
5 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 12.00 PB
6 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 12.25
7 Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund 12.35
8 Ebba Sigvant
Kyrkhults SK
07 Kyrkhults SK 13.20 PB
Heat 2
Vind: -0.9
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 10.80 q
2 Meia Nilsson
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 11.38 q
3 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 11.79 q
4 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 11.96 q
5 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 12.17
6 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 12.50
7 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 12.54
8 Julia Toftrup
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 13.29
F15 80 m Final
29/8 14:20
Vind: +1.7
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 10.64
2 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 11.13
3 Meia Nilsson
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 11.26
4 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 11.32 PB
5 Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 11.60
6 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 11.74 =PB
7 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 11.77 PB
8 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 11.79
F15 300 m
29/8 16:30
A-Final
Tot. plac.
1 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 43.09 1 PB
2 Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 44.23 2
3 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 45.54 3 PB
4 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 47.65 5
5 Klara Israelsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 50.01 7 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 47.10 4
2 Olivia Hansén
IF UDD
06 IF UDD 47.73 6
3 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 51.16 8
Julia Toftrup
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan DNF
F15 800 m
28/8 16:10
1 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 2:36.76
2 Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 2:37.23
Klara Israelsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK DNS
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
28/8 13:00
Vind: +1.2
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 13.44
=2 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 13.71
=2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 13.71
4 Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 13.87
5 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 14.34
6 Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund 17.93
F15 Höjd
29/8 11:10
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 158 PB
2 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 149
3 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 146
4 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 143 =SB
5 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 133
6 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 127
7 Erica Walsh
Kyrkhults SK
07 Kyrkhults SK 127
8 Asta Palmgren
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 120
112120127133138143146149152155158160
Asta Palmgren-xoxxx
Erica Walshoxoxxoxxx
Isa Lindberg-----o-oo-oxxx
Julia Falk----ooxoxxx
Meja Wallering-oxoxxx
Hedvig Lindbergh----oooxxoxxx
Engla Zobal Medin-xoooxxx
Tuva Grimheden-oxooxoxxoxxx
F15 Stav
28/8 14:30
1 Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD 280 =PB
2 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 240
3 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 240 PB
4 Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden 235 PB
5 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 195
180195210220225230235240245260280300
Tuva Grimheden--ooxoxoooxxx
Nicole Björklundooxooooxxoxoxxx
Emma Carlsson-oooxoxoxoxxx
Meja Walleringxoxoxxx
Klara Dahlin-------xo-oxoxxx
F15 Längd
29/8 14:50
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 4.95 +0.2 PB
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 4.80 0.0
3 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 4.72 +1.1
4 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 4.71 +0.7
5 Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 4.38 0.0
6 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 4.33 +1.8 PB
7 Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 4.22 -0.9
8 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 4.18 +1.3
9 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.15 -1.9
10 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 4.03 +0.1
11 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 4.01 0.0 SB
12 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 3.96 +0.9 SB
13 Meia Nilsson
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 3.95 0.0
14 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 3.92 0.0
15 Emmelie Svensson
IF UDD
06 IF UDD 3.77 0.0 PB
16 Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund 3.75 -1.9 PB
17 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 3.67 0.0
18 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 3.48 +0.9
19 Asta Palmgren
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 3.28 +0.6
123456
Ebba Michelsberg4.21 0.0x x 4.21 -0.74.17 0.04.22 -0.9
Anna Abrahamssonx 3.76 0.04.01 0.0
Julia Falk4.27 0.0x 4.95 +0.2x x x
101 Natalie Rantzer4.38 0.03.97 +0.1x x - -
Meia Nilsson3.95 0.03.57 +0.13.63 +0.2
Hedvig Lindbergh4.71 +0.74.29 0.0x 4.49 +0.1x x
Engla Zobal Medin3.96 +0.93.90 0.03.64 +0.1
Vilma Riddermanx 3.36 0.03.48 +0.9
Elvira Skouras3.53 0.03.89 0.04.03 +0.1
Ida Henricsson4.13 +0.24.26 +0.54.33 +1.84.32 +1.24.22 +0.34.09 -0.3
Isa Lindberg4.70 0.04.77 0.04.80 0.04.65 0.04.77 0.04.72 -0.3
Asta Palmgrenx 3.02 0.03.28 +0.6
Meja Wallering3.52 +0.33.64 0.03.92 0.0
Tuva Grimheden3.92 0.04.18 +1.33.87 +0.6x 3.71 -0.63.82 -0.1
Tilda Räftegårdx 3.48 +1.53.67 0.0
Bella Gisel4.72 +1.14.47 -2.0x x x 4.55 +1.3
Emmelie Svensson3.43 0.03.77 0.03.62 -2.0
Linn Blomé3.67 0.03.66 0.03.75 -1.9
Felicia Mårtensson4.08 0.03.97 -2.24.15 -1.9
F15 Tresteg
28/8 13:20
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 10.00 0.0
2 Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 9.25 -2.1
3 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 8.89 0.0
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 8.73 -1.2
5 Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF 8.11 0.0
123456
Ebba Michelsberg9.22 -1.99.25 -2.19.13 -0.79.25 0.09.12 -0.99.20 0.0
Bella Gisel9.71 -1.29.78 -1.79.70 0.09.64 0.010.00 0.09.87 0.0
Aprilia Holmström8.37 0.08.56 -1.98.41 -0.18.89 0.08.64 0.08.73 -1.0
Felicia Mårtensson8.49 +1.18.16 -1.28.64 -0.18.68 0.0x 8.73 -1.2
Lilly Olsson8.11 0.07.68 -0.97.65 0.07.72 -1.07.65 0.07.60 -1.3
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
29/8 13:20
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 10.63
2 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 10.07
3 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.55
4 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 8.98
5 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 8.87 PB
6 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 8.86
7 Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 8.61
8 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 8.34
9 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 8.27
10 Hilma Johansson
Skruvs IF
07 Skruvs IF 7.21
11 Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 7.01
12 Asta Palmgren
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 5.72
13 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 5.43
123456
Anna Westerlund8.307.858.257.958.108.86
Julia Falk10.329.9910.639.9910.5110.60
Vilma Klang6.824.767.01
Asta Palmgren5.205.555.72
Bella Gisel8.968.878.178.719.559.05
Hilma Johansson6.676.447.21
Meja Wallering8.347.60x8.038.128.25
Vilma Ridderman5.225.435.05
101 Natalie Rantzer8.128.618.157.388.428.32
Ebba Kleman8.498.988.428.938.838.72
Engla Zobal Medin7.798.178.27
Elsa Lundquist9.799.719.669.509.7710.07
Tuva Grimheden8.298.208.87x8.057.68
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
29/8 10:00
1 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 26.86
2 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 26.60 PB
3 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 26.30
4 Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 24.49
5 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 24.01
6 Hilma Johansson
Skruvs IF
07 Skruvs IF 23.76
7 Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD 20.93
8 Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund 17.18
9 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 16.36
10 Asta Palmgren
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 15.97 PB
11 Ida Henricsson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK 15.91
123456
Ebba Kleman24.0120.4522.79x20.79x
Vilma Klang17.7419.9316.82x24.4919.06
Meja Wallering22.6823.3726.8617.5922.8724.63
Elsa Lundquistx22.0026.3022.1814.9119.25
Ida Henricsson13.8215.9114.29
Felicia Mårtensson16.3614.62x
Linn Bloméx17.18x16.25xx
Engla Zobal Medin21.0921.36x23.2726.2726.60
Hilma Johansson23.1223.76xxxx
Asta Palmgren15.0615.9713.83
Klara Dahlin19.0216.7217.4718.7418.4120.93
F15 Spjut
Vikt: 500g
28/8 15:20
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 40.91
2 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 31.84
3 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 29.61
4 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 27.60
5 Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 22.45
6 Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF 21.42
7 Ebba Sigvant
Kyrkhults SK
07 Kyrkhults SK 14.43
Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD DNS
123456
Felicia Mårtensson31.8430.5728.8829.2530.69x
101 Natalie Rantzerx21.5120.9822.4521.02x
Isa Lindberg40.3834.7338.0838.7523.5240.91
Anna Westerlund27.2825.4929.6127.7927.31x
Bella Gisel26.0027.60xx23.9426.83
Lilly Olsson20.5419.3020.3920.6021.42x
Ebba Sigvant11.56x14.4314.14x12.21
F13 60 m Försök
29/8 12:30
Heat 1
Vind: +1.2
1 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 8.77 q PB
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.01 q PB
3 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 9.19 q
4 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.29
5 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 9.34
6 Marina Anternäs
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 9.92 PB
Nora Axelsson
IF UDD
09 IF UDD DNS
Heat 2
Vind: -0.2
1 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.49 q
2 Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD 9.13 q
3 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 9.23 q
4 Vera Buren
Kyrkhults SK
09 Kyrkhults SK 9.29 PB
5 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.32
6 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 9.38
7 Leah Näsström
Kyrkhults SK
09 Kyrkhults SK 9.98
Heat 3
Vind: +0.8
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.80 q
2 Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.03 q =PB
3 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 9.28
4 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 9.54
5 Sally Nilsson-Gren
Kyrkhults SK
08 Kyrkhults SK 9.59
6 Freya Koskela
Kyrkhults SK
09 Kyrkhults SK 9.66
Matilda Lennartsson Zimmerman
Ystads IF
09 Ystads IF DNS
F13 60 m Final
29/8 14:40
Vind: +0.3
1 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.53
2 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 8.83
3 Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 8.97 PB
4 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 9.02
5 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 9.34
6 Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD 9.38
7 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 9.40
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
F13 200 m
29/8 16:00
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 28.77 1
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 29.18 2 PB
3 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 30.01 3
4 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 30.79 5
5 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 30.99 6
B-Final
Vind: +1.6
Tot. plac.
=1 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 31.07 =7
=1 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 31.07 =7 PB
3 Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD 31.22 9 PB
4 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 31.64 10 PB
5 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 32.20 12 PB
C-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 30.72 4
2 Vera Buren
Kyrkhults SK
09 Kyrkhults SK 32.10 11
3 Leah Näsström
Kyrkhults SK
09 Kyrkhults SK 32.36 13
4 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 32.54 14
F13 600 m
28/8 17:00
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 1:45.80
2 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 1:47.68 PB
3 Zelda Lukic
Västerås FK
09 Västerås FK 1:52.17
4 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 1:53.92
5 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 1:56.47 PB
6 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 2:05.60
7 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 2:11.02
8 Edith Stenberg
FIF Gnistan
08 FIF Gnistan 2:20.41
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
28/8 14:00
Heat 1
Vind: +2.2
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.88 q
2 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 11.47 q
3 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 11.81 q
4 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 12.32
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad DNS
Heat 2
Vind: +1.2
1 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.47 q
2 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 11.10 q
3 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 11.53 q PB
4 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 11.97 q
5 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 12.07 q
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
28/8 15:40
Vind: +1.4
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.03
2 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.53
3 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 11.23 PB
4 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 11.26
5 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 11.34 PB
6 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 11.77
7 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 11.84
8 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 12.17
F13 Höjd
29/8 13:00
1 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 139
2 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 139 PB
3 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 139
4 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 135 PB
5 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 135 PB
6 Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD 131
7 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 131 PB
=8 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 131
=8 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 131
10 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 131 =PB
11 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 126 PB
12 Ingrid Stohseth
KA2 IF
08 KA2 IF 126
13 Vera Buren
Kyrkhults SK
09 Kyrkhults SK 126
=14 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 121
=14 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 121
=14 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 121
17 Leah Näsström
Kyrkhults SK
09 Kyrkhults SK 121
115121126131135139143
120 Elin Lindbergooooxxoxxx
Sienna Karströmooxxx
121 Olivia Mårtensson-ooxoxxx
Astrid Aspingtonooxxx
Sarah Berkanioooxxox
Elvira Sohlberg--ooooxxx
Disa Andersson-oooxxx
118 Alice Olssonoooxoxxx
Savannah Karströmooxxooxxx
Vera Burenoxxooxxx
Leah Näsströmoxoxxx
Freja Sahlinoooxoxxoxxx
Nicole Thomassonooooxooxxx
June Johanssonoooxxx
Ingrid Stohsethoxooxxx
Thea Klemanooxxx
Alicia Dahlerus-oooxxoxoxxx
F13 Stav
28/8 13:00
1 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 185
2 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 180 =PB
3 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 170
180170160150185190
Sienna Karströmoxoooxxx
Savannah Karströmoxooooxxx
Astrid Aspingtonxxxoxxoo
F13 Längd
Hoppzon
29/8 10:00
1 Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 4.69 0.0
2 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.65 0.0
3 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.62 0.0
4 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 4.58 -0.2
5 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 4.46 -1.0 PB
6 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.40 0.0 PB
7 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 4.39 0.0 PB
8 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.31 +0.5
9 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 4.20 -2.3 PB
10 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 4.19 0.0 PB
11 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 4.17 0.0
12 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 4.14 0.0 PB
13 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 4.12 -0.8
14 Nova Olsson
KA2 IF
08 KA2 IF 4.04 0.0
15 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 4.03 0.0
16 Sally Nilsson-Gren
Kyrkhults SK
08 Kyrkhults SK 3.90 -1.4
17 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 3.85 -0.4
18 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 3.82 -0.4
19 Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD 3.80 -0.1
20 Freya Koskela
Kyrkhults SK
09 Kyrkhults SK 3.78 -1.2
21 Marina Anternäs
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 3.64 -0.1 PB
22 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 3.41 0.0
23 Freya Walsh
Kyrkhults SK
09 Kyrkhults SK 3.24 0.0
24 Edith Stenberg
FIF Gnistan
08 FIF Gnistan 2.93 0.0
123456
Alicia Dahlerus3.44 0.04.04 0.04.34 0.04.30 +1.84.40 0.04.28 -0.2
Tilda Persson4.69 0.04.65 0.04.38 -0.34.63 0.04.69 +0.44.66 -1.7
Nova Olsson3.80 -1.44.04 0.03.64 -0.3
Freya Koskela3.78 -1.23.63 0.03.61 -2.0
Ella Kjellberg4.05 -1.14.17 0.0x
Marina Anternäs3.64 -0.13.48 0.03.55 -0.3
Freja Sahlin4.08 0.03.96 -0.24.19 0.0
Disa Andersson3.55 0.03.77 0.03.80 -0.1
120 Elin Lindberg4.12 -0.83.95 -1.33.83 -0.5
117 Vesta Lindström3.99 -0.93.88 0.04.14 0.0
115 Edith Stenberg2.90 0.02.93 0.02.82 0.0
116 Tindra Westlund Stenberg3.95 -1.23.99 0.04.24 -0.14.09 -0.94.18 0.04.31 +0.5
Freya Walsh3.24 0.03.20 0.03.05 0.0
122 Elvira Helgesson4.64 0.04.46 0.04.27 -0.94.53 0.04.65 0.04.62 0.0
Joline Billsten4.03 0.03.80 +0.23.92 -0.2
118 Alice Olsson4.31 0.04.05 -1.04.26 0.04.40 +1.04.45 -0.54.62 0.0
Thea Kleman3.27 0.03.25 -0.63.41 0.0
Elvira Sohlbergx 4.39 0.04.58 -0.24.42 -0.94.21 0.04.33 +0.1
Nicole Thomasson3.85 -0.43.63 -1.23.82 0.0
Sarah Berkanix 4.02 -1.14.39 0.04.06 -0.44.26 0.0x
Emma Liljeberg4.46 -1.03.94 +0.74.08 0.04.15 0.04.30 -1.24.25 -1.2
121 Olivia Mårtensson3.82 -0.43.56 0.03.75 0.0
Sally Nilsson-Gren3.70 +1.93.90 -1.43.86 -2.2
June Johanssonx 4.06 0.04.20 -2.3
F13 Tresteg
Hoppzon
28/8 14:30
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.02 -0.3 PB
2 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 9.34 -0.1
3 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 9.24 0.0
4 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 8.83 -1.3 PB
5 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 8.81 0.0 PB
6 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.62 -0.1
7 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.17 -0.4 PB
8 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 7.98 +0.7 PB
9 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 7.93 0.0
Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad DNS
123456
Astrid Aspington7.93 0.07.69 -0.57.21 -3.6
Joline Billsten7.97 -1.78.03 -0.67.84 -2.28.10 0.08.06 -0.58.17 -0.4
117 Vesta Lindströmx 7.98 +0.77.74 -2.77.53 0.07.38 -1.57.54 0.0
Ella Kjellberg8.81 0.08.69 0.08.45 -0.98.61 -0.78.39 -1.3-
Freja Sahlin8.81 0.08.83 -1.38.71 0.08.56 -1.38.14 -2.18.13 -1.1
116 Tindra Westlund Stenberg9.00 -2.28.92 -1.99.01 0.08.73 -1.0 9.34 -0.1
Alicia Dahlerus8.62 -0.18.59 -0.58.50 0.08.27 -1.3 8.62 N/A
Astrid Wadman9.17 0.09.24 0.08.65 -0.58.76 -0.7 8.92 -1.3
118 Alice Olsson9.75 -1.610.01 -1.110.02 -0.39.60 -0.39.41 -1.49.52 -1.6
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
29/8 15:00
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 10.30 PB
2 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 9.65 PB
3 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.65 PB
4 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.36 PB
5 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.19
6 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 8.15 PB
7 Anna Sällberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.10
8 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 7.97 PB
9 Edith Stenberg
FIF Gnistan
08 FIF Gnistan 7.93
10 Marina Anternäs
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 7.91
11 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 7.84
12 Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD 7.68
13 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 7.33
123456
Marina Anternäs7.917.467.39
Sienna Karström7.968.809.65x9.209.16
Anna Sällberg7.668.107.587.517.997.80
Disa Andersson6.617.687.37
Astrid Wadman9.489.379.658.959.529.17
Ella Kjellberg7.336.926.77
Alicia Dahlerus7.527.637.84
Sarah Berkani10.159.699.849.8310.30x
Agnes Moritz-Wistad8.157.36x7.638.077.32
Savannah Karström8.718.709.198.808.50x
Joline Billsten6.048.048.958.738.299.36
115 Edith Stenberg7.937.177.45
Astrid Aspington7.977.537.347.937.497.41
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
29/8 11:40
1 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 26.90 PB
2 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 26.35
3 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 20.23 PB
4 Anna Sällberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK 20.09
5 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 18.62
123456
Ella Kjellberg18.6215.5618.2517.81x17.66
Anna Sällberg17.19x20.0915.3016.7018.14
Savannah Karström19.36x23.26x26.9026.85
Astrid Aspington17.7320.2319.2520.1618.4518.68
Sienna Karström24.2726.3525.2520.86xx
F13 Spjut
Vikt: 400g
28/8 16:10
1 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 30.29 PB
2 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 27.36
3 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 21.15 PB
4 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 20.63
5 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 18.05
6 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 15.59
7 Matilda Lennartsson Zimmerman
Ystads IF
09 Ystads IF 14.43
8 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 11.72
123456
Thea Kleman18.0218.0516.6917.7816.1215.83
121 Olivia Mårtensson21.1517.9913.1919.0017.4516.33
120 Elin Lindberg18.1027.4425.1724.0922.7330.29
Matilda Lennartsson Zimmermanx14.2714.4313.7613.3012.88
Sienna Karström25.9623.9325.1426.8127.3627.15
118 Alice Olsson15.0415.5913.76
Savannah Karström19.3215.6120.3017.2320.63
117 Vesta Lindström8.9611.729.02---
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
29/8 12:10
Vind: +1.2
1 Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK 11.38
2 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 11.45 PB
3 Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD 11.68
4 Ludvig Henrysson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 12.24
5 Lucas Cristea
IF UDD
93 IF UDD 12.85
Män 400 m
29/8 15:30
1 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 50.82 PB
2 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 51.14 PB
3 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 54.59 PB
4 Kristoffer Karlsson
UF Contact
92 UF Contact 54.81 PB
5 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 59.51
Män Stav
28/8 15:30
1 Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 340
315330340353
Gustav Karlströmxoxxoxoxx
Män Längd
29/8 13:30
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 6.49 0.0 PB
123456
Leo Göransson6.49 0.06.12 0.06.18 0.06.17 +1.16.05 +0.1x
Män Tresteg
28/8 16:20
1 Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD 12.79 -0.9
2 Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 10.26 0.0
123456
Gabriel Darin12.79 -0.9x x x 12.36 -0.8x
Gustav Karlström10.03 -0.810.03 -1.49.76 -1.810.06 -1.910.26 0.09.99 -0.6
Män Kula
Vikt: 7,26kg
29/8 11:20
1 Magnus Schütz
FIK Färjestaden
79 FIK Färjestaden 10.37
2 Gustaf Nilsson
KA2 IF
73 KA2 IF 9.67
3 Albin Warhed
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8.91
123456
Magnus Schütz10.3510.3710.039.819.829.33
Albin Warhedx8.917.97x7.918.48
Gustaf Nilssonx9.549.429.46x9.67
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
29/8 14:50
1 Magnus Schütz
FIK Färjestaden
79 FIK Färjestaden 26.91
2 Gustaf Nilsson
KA2 IF
73 KA2 IF 25.58
3 Albin Warhed
Åhus FIK
02 Åhus FIK 19.85
Erik Lindberg
Åhus FIK
02 Åhus FIK 31.44 P19 diskus vikt 1.75 kg
123456
Erik Lindbergx31.44xxx29.54
Albin Warhedx19.85xxx19.29
Gustaf Nilssonxxx23.6125.58x
Magnus Schütz26.15xx26.7026.6726.91
Män Spjut
Vikt: 800g
28/8 13:00
1 Alexander Ottosson
Klippans FK
87 Klippans FK 66.09 SB
2 Magnus Schütz
FIK Färjestaden
79 FIK Färjestaden 35.02
123456
Alexander Ottosson61.5562.3162.4961.2466.0965.53
Magnus Schützx29.9032.9635.0233.86x
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
29/8 14:50
1 Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK 19.28
123456
Viktor Sällbergxxx19.2818.81x
P15 80 m
29/8 11:00
Vind: +1.2
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 9.99
2 Erik Neander
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 10.10
3 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 10.29 PB
4 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 10.73
P15 300 m
29/8 16:20
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 38.42 PB
2 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 40.66
3 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 43.16
P15 800 m
28/8 16:30
1 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 2:14.61
2 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 2:22.06 SB
3 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:30.10 PB
4 Philip Gunnarsson
IF UDD
07 IF UDD 2:46.00
5 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 2:47.52 PB
Emil Aronsson
KA2 IF
06 KA2 IF DNS
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
28/8 14:40
Vind: +1.9
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 11.95 PB
2 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 12.54 PB
3 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 13.68 PB
P15 Höjd
29/8 10:00
1 Vilmer Vik
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 167 PB
2 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 155 PB
3 Philip Gunnarsson
IF UDD
07 IF UDD 150 =PB
4 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 145
5 Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK 139
124132139145150155159165167170
Isak Hjelmooxoxxx
104 Philip Gunnarsson-oooxxoxxx
Fredrik Walemo--ooxxooxxx
Vidar Nilsson--oo-xxx
Vilmer Vikoo-oooxoxoxoxxx
P15 Längd
29/8 13:30
1 Vilmer Vik
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 5.54 0.0
2 Erik Neander
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 5.09 0.0 PB
3 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 5.03 0.0
123456
Erik Neander4.97 0.0x 5.09 0.04.35 0.04.67 +0.5x
Vidar Nilsson4.95 0.0x 2.89 0.0x 5.03 0.0x
Vilmer Vik5.09 0.05.50 +0.25.30 0.05.18 0.05.54 0.0x
P15 Tresteg
28/8 15:30
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 11.69 0.0
2 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 10.40 0.0
3 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.34 -1.0
123456
Vidar Nilssonx x x 10.08 -2.9x 10.40 0.0
105 Liam Belo Da Silva9.96 -1.810.34 -1.010.21 0.010.14 -2.1x 9.95 -1.6
Edvin Persson11.17 -2.211.11 -2.311.69 0.0- - -
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
29/8 11:20
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 14.30
2 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 13.35
3 Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK 9.53
123456
Eric Hansson12.8212.4310.5513.0412.6513.35
Isak Hjelm9.159.538.549.199.199.45
Otto Ejderstedt13.7114.30x13.66xx
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
29/8 14:50
1 Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK 31.77
2 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 31.77
123456
Isak Hjelm31.29xxx31.7730.30
Eric Hanssonxx31.77x27.83x
P15 Spjut
Vikt: 600g
28/8 13:00
1 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 31.41 PB
2 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 25.32
123456
André Björk23.9222.6721.1221.5725.3222.88
Liam Belo Da Silva29.5429.4930.5231.4130.21x
P13 60 m Försök
29/8 11:20
Heat 1
Vind: +1.2
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.45 q
2 Melvin Karlsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.16 q
3 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 9.21 q
4 Charlie Sellberg
IF UDD
09 IF UDD 9.58 PB
5 Anton Pousette
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 9.79 PB
Heat 2
Vind: +0.8
1 Hannes Ericsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 8.83 q
2 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 8.84 q =PB
3 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 8.91 q
4 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.25 q
5 Arvid Bergdén
IF UDD
08 IF UDD 9.53 q
6 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.72 PB
P13 60 m Final
29/8 13:10
Vind: 0.0
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.27
=2 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 8.97
=2 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 8.97
4 Hannes Ericsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.02
5 Melvin Karlsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.11
6 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 9.30
7 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.56
8 Arvid Bergdén
IF UDD
08 IF UDD 9.77
P13 200 m
29/8 15:00
Vind: 0.0
1 Hannes Ericsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 30.17
2 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 30.40
3 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 31.00
4 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 34.88 PB
P13 600 m
28/8 16:50
1 Melvin Karlsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 1:54.36 PB
2 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 1:57.92
3 Noah Barkstedt
IK Hinden
08 IK Hinden 2:05.23
4 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 2:12.19 PB
5 Theo Wilander
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 2:13.27
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
28/8 15:00
Vind: +1.7
1 Noah Barkstedt
IK Hinden
08 IK Hinden 10.92 PB
2 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 11.18 PB
3 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 14.23
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK DNS
P13 Höjd
29/8 15:40
1 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 150 PB
2 Hannes Ericsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 150 PB
3 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 135 PB
4 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 125 PB
5 Elias Guthu
IF UDD
09 IF UDD 125 PB
6 Charlie Sellberg
IF UDD
09 IF UDD 119
7 Anton Pousette
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 119 PB
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK x
104112119125130135139143147150153
Elias Guthuoxxoxxooxxx
Charlie Sellbergoooxxx
Hannes Ericsson--ooooooxxoxxoxxx
Malte Håkansson-oxooxxoxoxxx
112 Oscar Molinooxooxxx
Anton Pousetteooxxoxxx
Melvin Håkansson--oooooooxxoxxx
Axel Danaröxxx
P13 Stav
28/8 13:00
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 225 SB
2 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 200
3 Hugo Kulle
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 195
4 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 175 PB
5 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 130
130140150165175185190195200210225235
Malte Håkansson--xxooxoxxx
Hugo Kulle--oooo-xoxxx
Sixten Schütz----oo--oooxxx
Axel Danaröxoxxx
Ludvig Hallberg----oo--xoxxx
P13 Längd
Hoppzon
29/8 11:50
1 Hannes Ericsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 4.47 -1.1
2 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 4.34 0.0
3 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 4.33 +1.1
4 Melvin Karlsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 4.16 -0.8 PB
5 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 4.05 0.0
6 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 3.93 +1.0 PB
7 Charlie Sellberg
IF UDD
09 IF UDD 3.85 0.0 PB
8 Arvid Bergdén
IF UDD
08 IF UDD 3.84 0.0 PB
9 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3.69 0.0 PB
10 Anton Pousette
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 3.63 0.0 PB
11 Elias Guthu
IF UDD
09 IF UDD 3.61 +0.4
123456
Hannes Ericsson4.47 -1.14.35 -1.5x 4.22 +1.1x 4.19 0.0
Samuel Coric3.82 0.03.82 +0.33.74 0.03.93 +1.03.86 +1.63.81 0.0
112 Oscar Molin3.89 -3.23.78 +0.84.05 0.03.77 -2.14.05 0.03.72 -2.6
111 Melvin Karlsson4.16 -0.83.99 0.03.95 0.03.94 -0.54.02 0.03.81 0.0
Charlie Sellberg3.57 -2.43.80 +0.43.81 -1.23.79 -0.33.85 0.03.70 0.0
Vilgot Siversson3.48 -1.63.64 +0.53.69 0.0
Oskar Petersson4.26 -0.14.21 0.04.34 0.04.28 0.03.95 0.0x
Elias Guthu3.60 -1.53.41 0.03.61 +0.4
Melvin Håkansson4.00 0.04.27 0.04.33 +1.14.26 +2.04.16 -0.64.24 +0.3
Arvid Bergdén3.66 0.03.59 -0.13.84 0.03.42 -1.43.69 -2.13.70 -1.4
Anton Pousette3.63 0.03.37 0.03.47 0.0
P13 Tresteg
Hoppzon
28/8 15:30
1 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 8.90 -0.7 PB
2 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 8.72 -1.7
123456
Samuel Coric8.65 -1.18.67 0.08.53 -1.38.63 -1.58.72 -1.78.61 -0.8
Oscar Molin8.83 0.08.79 -0.98.84 -2.18.49 -3.28.57 -2.18.90 -0.7
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
29/8 10:00
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.09 PB
2 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 9.37 PB
3 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 8.76 PB
4 Arvid Bergdén
IF UDD
08 IF UDD 8.47 PB
5 Charlie Sellberg
IF UDD
09 IF UDD 7.47
6 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 7.43 PB
7 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 6.96 PB
8 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 6.86
9 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 6.08 PB
10 Svante Fastrup
IF UDD
09 IF UDD 5.53
123456
Oskar Petersson6.697.037.436.966.556.64
112 Oscar Molin6.966.886.465.696.576.54
Malte Håkansson9.8210.099.339.8410.039.67
Sixten Schütz8.298.027.687.388.768.02
114 Svante Leufstedt6.516.466.686.636.866.08
Charlie Sellberg6.657.247.477.436.617.39
Edvin Mattsson8.499.178.848.998.649.37
Vilgot Siversson5.466.085.90
Arvid Bergdén8.088.287.708.257.788.47
Svante Fastrup4.465.535.34
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
29/8 13:30
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 36.36
2 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 36.29 PB
3 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 30.18 PB
4 Charlie Sellberg
IF UDD
09 IF UDD 28.75
5 Arvid Bergdén
IF UDD
08 IF UDD 28.47 PB
6 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 27.02 PB
7 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 23.26 PB
8 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 22.71 PB
9 Anton Pousette
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 20.44
10 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 17.51
11 Henning Dahlin
IF UDD
11 IF UDD 15.94
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK x
123456
Edvin Mattsson36.29xx31.8833.6331.38
Anton Pousette20.4419.39x
Malte Håkansson23.48x23.34x22.7927.02
Uno Stål31.44xx34.9336.36x
Axel Danaröxxx
Arvid Bergdén24.5725.7822.7928.4725.24x
Sixten Schütz24.4423.46x23.2530.1823.73
Samuel Coric13.3915.0317.51
Charlie Sellberg27.07x28.0528.7522.16x
112 Oscar Molin19.0321.9022.33xx22.71
Henning Dahlin15.94x15.03
114 Svante Leufstedt20.6117.1123.2620.0122.6817.79
P13 Spjut
Vikt: 400g
28/8 14:00
1 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 37.28
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 33.88
3 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 29.64 PB
4 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 24.68
5 Hugo Kulle
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 23.45
6 Melvin Karlsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 23.23 PB
7 Charlie Sellberg
IF UDD
09 IF UDD 21.73
8 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 21.33 PB
9 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 21.15
10 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 21.05
11 Henning Dahlin
IF UDD
11 IF UDD 12.38
12 Viktor Hiller
IF UDD
11 IF UDD 9.79
123456
Hugo Kulle-23.4521.3521.5319.6222.85
Sixten Schütz-23.7521.2221.4514.1924.68
Uno Stål33.8831.52x30.68x32.21
Svante Leufstedt17.5821.3312.0211.6015.3818.26
Henning Dahlin12.3811.9110.83
Viktor Hiller7.17x9.79
Jonatan Eklund35.69xx34.50x37.28
Melvin Karlsson23.2322.3719.6217.5717.0418.38
Malte Håkansson17.4321.1516.61
Ludvig Hallberg-29.6426.9225.8925.85x
Charlie Sellberg21.7313.9115.9820.6118.5420.13
Samuel Coric21.0520.0320.74
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.