Startlista

Sprinterträffen
IFK Hallen, Lund   2018-01-13

Kvinnor 60 m

Försök  lördag, 14:25
Final  lördag, 15:50
Eir Persson
FK Athlet
00 FK Athlet
Pernille Basse
Genarps IF
78 Genarps IF 9,87 9,87
Naja Vinther
Helsingør IF Atletik
00 Helsingør IF Atletik 8.24
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 7.97
Frida McCabe
IFK Lund
92 IFK Lund
Beatrice Persson
IFK Lund
99 IFK Lund
Signe Boelsmand
Københavns IF
91 Københavns IF 8.26
Helena Nicolaisen
Københavns IF
95 Københavns IF 8.27
Mathilde Zeuthen
Københavns IF
99 Københavns IF
Caroline Mubiru
Malmö AI
00 Malmö AI
Elin Mårtensson
Malmö AI
00 Malmö AI
Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 8,00
Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK
Moa Kjellander
Åhus FIK
99 Åhus FIK 7.86

Antal anmälda deltagare: 14

Kvinnor 60 m häck

Final  lördag, 11:55
Extra  lördag, 12:45
Mathilde Heltbech
Helsingør IF Atletik
95 Helsingør IF Atletik 8.45
Signe Boelsmand
Københavns IF
91 Københavns IF
Helena Nicolaisen
Københavns IF
95 Københavns IF 9.42
Mathilde Zeuthen
Københavns IF
99 Københavns IF
Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 8,98
Moa Kjellander
Åhus FIK
99 Åhus FIK 8.97

Antal anmälda deltagare: 6

Kvinnor Höjd

Final  lördag, 16:20
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 1.61 1.61
Sara Johansson
IFK Lund
94 IFK Lund 1.65
Matilda Nilsson
IFK Lund
93 IFK Lund
Ellen White
IFK Lund
01 IFK Lund
Moa Feldt
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

F19 60 m häck

Final  lördag, 11:55
Extra  lördag, 12:45
Eir Persson
FK Athlet
00 FK Athlet

Antal anmälda deltagare: 1

F17 60 m

Försök  lördag, 14:05
Final  lördag, 15:30
Elin Ekelund
Eslövs AI
02 Eslövs AI 8,19
Ida Valentinsson
FK Athlet
02 FK Athlet
Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7,95
Alyson Vera
IFK Lund
02 IFK Lund
Ann-Sofie Tanskanen
Lomma FIK
01 Lomma FIK
Nikki Anderberg
Malmö AI
02 Malmö AI 7,81
Helena Cronstedt
Malmö AI
01 Malmö AI 8,55
Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI 7,77
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 8,40
Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 7,90
Ida Ottosson
Öresund FK
01 Öresund FK 8,11

Antal anmälda deltagare: 12

F17 60 m häck

Final  lördag, 11:50
Extra  lördag, 12:40
Ida Valentinsson
FK Athlet
02 FK Athlet
Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund
Nikki Anderberg
Malmö AI
02 Malmö AI
Helena Cronstedt
Malmö AI
01 Malmö AI 9,38
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

F15 60 m

Försök  lördag, 13:45
Final  lördag, 15:10
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Ella Magnusson
FK Athlet
04 FK Athlet
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Hilda Belin
IFK Lund
04 IFK Lund
Lisa Berns
IFK Lund
04 IFK Lund
Juliet Gorby-Nilsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund 8:56
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Johanna Obradovic
IFK Lund
03 IFK Lund
Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund
Tindra Röme
IFK Lund
04 IFK Lund
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK
Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK
Iben Christrup
Malmö AI
04 Malmö AI
Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8,54 8,54

Antal anmälda deltagare: 16

F15 60 m häck

Försök  lördag, 11:40
Final  lördag, 12:30
Kajsa Månsson
Höörs IS
04 Höörs IS 9,70
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Tindra Röme
IFK Lund
04 IFK Lund
Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK
Iben Christrup
Malmö AI
04 Malmö AI
Vilma Dahlberg
Malmö AI
03 Malmö AI
Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 10.26 10.10
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 9,94
Moa Feldt
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 9,73 9,73

Antal anmälda deltagare: 10

F13 60 m

Försök  lördag, 13:25
Final  lördag, 14:50
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hanna Lindström
IFK Lund
05 IFK Lund
Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK
Jenny Nilsson
Lomma FIK
05 Lomma FIK
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 9,09
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 9,03
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 8.78

Antal anmälda deltagare: 11

F13 60 m häck

Final  lördag, 12:20
Extra  lördag, 13:10
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 10,84
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

F12 60 m

Final  lördag, 10:15
Extra  lördag, 11:20
Julia Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Linnea Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 9.59
Elin Pihlström
IFK Lund
06 IFK Lund
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Beata Wrigstad
Lomma FIK
06 Lomma FIK

Antal anmälda deltagare: 6

F11 60 m

Final  lördag, 10:05
Extra  lördag, 11:10
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Anna Jörgensen
Genarps IF
07 Genarps IF
Nelly Fröderberg
IFK Lund
07 IFK Lund
Maja Sandström
IFK Lund
07 IFK Lund
Ester Wendin
IFK Lund
07 IFK Lund 9,93
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 9,48

Antal anmälda deltagare: 7

F10 60 m

Final  lördag, 09:55
Extra  lördag, 10:55
Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund
Alma Andersson
IFK Lund
08 IFK Lund
Amanda Andersson Hollingby
IFK Lund
08 IFK Lund
Sofia Andersson Hollingby
IFK Lund
08 IFK Lund
Elsa Ehrenborg
IFK Lund
08 IFK Lund
Cornelia Grelinder
IFK Lund
08 IFK Lund
Irma Hansson Nordenvik
IFK Lund
08 IFK Lund
Tyra Hansson Nordenvik
IFK Lund
08 IFK Lund
Tove Hedvall
IFK Lund
08 IFK Lund
Lia Holtås
IFK Lund
08 IFK Lund
Julia Planck
IFK Lund
08 IFK Lund
Lisa Winnat Flensburg
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF

Antal anmälda deltagare: 15

F9 60 m

Final  lördag, 09:45
Extra  lördag, 10:40
Julie Perersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF
Tilde Bö-Pedersen
IFK Lund
09 IFK Lund
Ellen Edlund
IFK Lund
09 IFK Lund
Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund
Emma Möttus
IFK Lund
09 IFK Lund
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Stella Traeholt
IFK Lund
09 IFK Lund
Ellie Velevska
IFK Lund
09 IFK Lund
Astrid Wihlborg
IFK Lund
09 IFK Lund
Majken Lennstrand
Malmö AI
09 Malmö AI 12,00

Antal anmälda deltagare: 10

F8 60 m

Final  lördag, 09:35
Extra  lördag, 10:30
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
safie Badjan
IFK Lund
10 IFK Lund
Molly Björk
IFK Lund
10 IFK Lund
Siri Fröderberg
IFK Lund
10 IFK Lund
Ellen Hansson
IFK Lund
10 IFK Lund
Olivia Lidén
IFK Lund
10 IFK Lund
Vega Röme
IFK Lund
10 IFK Lund
Lisa Tage
IFK Lund
10 IFK Lund
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 10,49 10,49

Antal anmälda deltagare: 9

Män 60 m

Försök  lördag, 14:35
Final  lördag, 16:00
Mattias Collin
Björnstorps IF
71 Björnstorps IF
Axel Smith
Björnstorps IF
86 Björnstorps IF 8,06
Linus Leveau
IFK Helsingborg
97 IFK Helsingborg
Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 6,99
Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund
Gustav Monien
IFK Lund
97 IFK Lund 7.44
Magnus Nielsen
IFK Lund
91 IFK Lund 7.35
Filip Nilsson
IFK Lund
92 IFK Lund 7:12
Philip Nilsson
IFK Lund
95 IFK Lund 6.96
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7,56
Kristoffer Bonde
Københavns IF
91 Københavns IF 7.59
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 7.50 7.36
James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI
Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 15

Män 60 m häck

Final  lördag, 12:15
Extra  lördag, 13:05
Sebastian Holmberg
IFK Lund
87 IFK Lund
Ahmad Hazer
Libanon
89 Libanon 8,23
Christian Lauge Laugesen
Sparta
86 Sparta 7,98

Antal anmälda deltagare: 3

Män Höjd

Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 1,60

Antal anmälda deltagare: 1

P19 60 m häck

Final  lördag, 12:15
Extra  söndag, 13:05
Casper Borgström
FK Athlet
00 FK Athlet
Jacob Lenz
IFK Lund
99 IFK Lund
Sinon Martinsson
Lomma FIK
99 Lomma FIK

Antal anmälda deltagare: 3

P17 60 m

Försök  lördag, 14:15
Final  lördag, 15:40
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Adam Landén
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 7.30
Axel Heander
IFK Lund
02 IFK Lund 8.27
Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7,68
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

P17 60 m häck

Final  lördag, 12:05
Extra  lördag, 12:55
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 3

P15 60 m

Final  lördag, 13:55
Extra  lördag, 15:20
Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI
Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF
Gabriel Abrahamsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Cristoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8,75 8,75
Hilding Grip
IFK Lund
04 IFK Lund
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.30
Noa Holtås
IFK Lund
03 IFK Lund
Albert Lindberg Tomasevic
IFK Lund
04 IFK Lund
Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7,50
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 8,28

Antal anmälda deltagare: 12

P13 60 m

Försök  lördag, 13:35
Final  lördag, 15:00
Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Filip Lindstrup
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK
Victor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 8,79

Antal anmälda deltagare: 7

P13 60 m häck

Final  lördag, 12:25
Extra  lördag, 13:15
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK

Antal anmälda deltagare: 2

P12 60 m

Final  lördag, 10:10
Extra  lördag, 11:15
Filip Sjöberg
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Jonatan Palancher
Genarps IF
06 Genarps IF
Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 4

P11 60 m

Final  lördag, 10:00
Extra  lördag, 10:45
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9:33 9:33
Linus Berg
IFK Lund
07 IFK Lund
Leo Gisselbreckt
IFK Lund
07 IFK Lund
Theo Gisselbreckt
IFK Lund
07 IFK Lund
Ludvig Lundblom
IFK Lund
07 IFK Lund
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
Love Röme
IFK Lund
07 IFK Lund
Erik Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI
Hugo Nathorst
Malmö AI
07 Malmö AI 9,45

Antal anmälda deltagare: 9

P10 60 m

Final  lördag, 09:50
Extra  lördag, 10:45
August Basse
Genarps IF
08 Genarps IF
Viktor Lönnblad
Genarps IF
08 Genarps IF
Naoh Abraha
IFK Lund
08 IFK Lund 00:00 00:00
Noah Abraha
IFK Lund
08 IFK Lund
Teo Björk
IFK Lund
08 IFK Lund
Elis Eriksson
IFK Lund
08 IFK Lund
Hrobjartur Ingi Robertsson
IFK Lund
08 IFK Lund
Jakob Löfkvist
IFK Lund
08 IFK Lund
Danjiel Nickel
IFK Lund
08 IFK Lund
Ture Sjöstedt
IFK Lund
08 IFK Lund
Christian Svarvell
IFK Lund
08 IFK Lund
Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund
Noel Alexandersson
Lomma FIK
08 Lomma FIK
Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 9,78

Antal anmälda deltagare: 15

P9 60 m

Försök  lördag, 09:40
Final  lördag, 10:35
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Emil Blome
IFK Lund
09 IFK Lund
Lukas Blome
IFK Lund
09 IFK Lund
David Erikson
IFK Lund
09 IFK Lund
Vilmer Fleur
IFK Lund
09 IFK Lund
Albert Kanflo
IFK Lund
09 IFK Lund
Jack Lind
IFK Lund
09 IFK Lund
Filip Månsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Oskar Engström
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Noah Kastensson
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Theo Montelin
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Alex Möller Persson
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Erik Norén
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 16

P8 60 m

Final  lördag, 09:30
Extra  lördag, 10:25
Axel Falknell
FK Athlet
10 FK Athlet
Ivar Ahlstedt
IFK Lund
10 IFK Lund
Axel Ainalem
IFK Lund
10 IFK Lund
Nemi Dahlén
IFK Lund
10 IFK Lund
Oliver Ehrenborg
IFK Lund
10 IFK Lund
Jeronimo Farren
IFK Lund
10 IFK Lund
Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 10,81

Antal anmälda deltagare: 8

Totalt antal anmälda starter: 238